SI9010105A - Vacuum drying machine with multiple tables for industrial hides and similar products - Google Patents

Vacuum drying machine with multiple tables for industrial hides and similar products Download PDF

Info

Publication number
SI9010105A
SI9010105A SI9010105A SI9010105A SI9010105A SI 9010105 A SI9010105 A SI 9010105A SI 9010105 A SI9010105 A SI 9010105A SI 9010105 A SI9010105 A SI 9010105A SI 9010105 A SI9010105 A SI 9010105A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
drying machine
workbenches
cylinders
frame
machine according
Prior art date
Application number
SI9010105A
Other languages
English (en)
Inventor
Antonuo Corner
Original Assignee
Cartigliano Off Spa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Cartigliano Off Spa filed Critical Cartigliano Off Spa
Publication of SI9010105A publication Critical patent/SI9010105A/sl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F26DRYING
    • F26BDRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
    • F26B9/00Machines or apparatus for drying solid materials or objects at rest or with only local agitation; Domestic airing cupboards
    • F26B9/10Machines or apparatus for drying solid materials or objects at rest or with only local agitation; Domestic airing cupboards in the open air; in pans or tables in rooms; Drying stacks of loose material on floors which may be covered, e.g. by a roof
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C14SKINS; HIDES; PELTS; LEATHER
    • C14BMECHANICAL TREATMENT OR PROCESSING OF SKINS, HIDES OR LEATHER IN GENERAL; PELT-SHEARING MACHINES; INTESTINE-SPLITTING MACHINES
    • C14B1/00Manufacture of leather; Machines or devices therefor
    • C14B1/58Drying

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Drying Of Solid Materials (AREA)
  • Treatment And Processing Of Natural Fur Or Leather (AREA)

Description

VAKUUMSKI STROJ ZA SUŠENJE INDUSTRIJSKIH KOŽ IN PODOBNIH PROIZVODOV, Z VEČ DELOVNIMI MIZAMI
VAKUUMSKI STROJ ZA SUŠENJE INDUSTRIJSKIH KOŽ IN PODOBNIH PROIZVODOV, Z VEČ DELOVNIMI MIZAMI
Predloženi izum se nanaša na vakuumski stroj za sušenje industrijskih kož in podobnih proizvodov z več delovnimi mizami.
Stroji za sušenje te vrste, običajno obsegajo nepremični nosilni okvir in več horizontalnih delovnih miz, ki se lahko kontrolirano, vertikalno premikajo, glede na nepremično nosilno strukturo. Vsaka od teh miz ima na zgornji površini nosilno grelno ploščo za kože, na spodnji površini pa pokrov, ki se lahko hermetično zapre z nosilno ploščo, pod njo nameščene delovne mize. Povezava, med vsakim pokrovom in pripadajočo, pod njim nameščeno mizo, omogoča nastanek komore za izparevanje, v katero vlagamo kože za sušenje.
Pri znanih strojih za sušenje, se mize običajno premikajo vertikalno, s pomočjo para hidravličnih cilindrov z enostranskim ali dvostranskim delovanjem, ki je postavljen ob vertikalnih nosilcih okvira.
Pri teh strojih so ohišja cilindrov za premikanje, pritrjena na osnovo nosilnega okvira, medtem ko so skrajni deli batnic povezani s pripadajočimi mizami, preko ustreznih veznih elementov. Ti poznani pogonski sistemi imajo nekatere prednosti, a kljub temu niso brez pomanjkljivosti, zaradi katerih je nujna uporaba zelo dolgih cilindrov, da dobimo zahtevane delovne hode, cilindri, ki so včasih tako dolgi, da jih moramo namestiti v odgovarjajoče, v tla napravljene, odprtine. Zaradi tega, nameščenih strojev ne moremo premikati, brez velikih stroškov.
Pri drugih znanih vrstah strojev za sušenje, so z namenom, da se izognemo prej opisnim pomanjkljivostim, opremili vsako mizo z dvema linearnima cilindroma, z dvostranskim delovanjem, in premakljivimi cilindri, ki imajo batnice pritrjene na zgornje skrajne dele pripadajočih vertikalnih nosilcev nosilnega okvira. S to rešitvijo, so cilindri obešeni na svojih batnicah, vendar zato ni potrebno zagotoviti odprtin v tleh, za njihovo namestitev. Celo ta rešitev ima pomankljivosti, kot je precejšna višina stroja. Z očitno omejitvijo, ki se tiče maksimalnega števila uporabnih miz, in jih iz praktičnih razlogov, ne more biti več kot štiri. Ta omejitev resno vpliva na produktivnost ciklusa sušenja. Da bi optimizirali uporabo osebja v procesu sušenja, je ugodno, da podaljšamo čas, potreben za namestitev kož na vse delovne mize tako da, ta čas ni krajši od časa vzdrževanja vakuuma v komori za izparavanje. Pri znanih strojih, z manjšim številom delovnih miz, je operacija nameščanja kož znatno krajša, od časa operacije sušenja kož, zato je osebje nezadostno izkoriščeno, kar pomeni manjšo ekonomičnost proizvodnega ciklusa.
Drugi problem, ki je povezan z omejevanjem maksimalnega števila delovnih miz na strojih, je slaba končna kvaliteta kože po končanem procesu sušenja, ki je v veliki meri odvisna od časa trajanja vakuumskega sušenja. Znano je, da daljši čas sušenja omogoča zmanjševanje drugih parametrov procesa, kot na primer, temperature ali stopnje vakuuma, kar negativno vpliva na strukturo obdelovanega proizvoda, če je le ta prevelik. Pri strojih za sušenje sodobne tehnologije, zaradi tega kvalitete obdelovanih proizvodov ne moremo popraviti, ne da bi pri tem negativno vplivali na ekonomičnost proizvodega ciklusa.
Naslednja pomankljivost konvencionalih strojev za sušenje je v veiikem številu delov, ki sestavljajo napravo za premikanje, kar doprinese k velikim stroškom proizvodnje in sestave stroja, kar ima za posledico visoke stroške vzdrževanja, zaradi neizbežno velikega števila rezervnih delov, ki jih je potrebno skladiščiti.
Naslednja pomankljivost omenjenih strojev, je njihova velikost in zaradi tega otežen transport delov, ki sestavljajo nosilno strukturo. To je najpogosteje sistem za premikanje, ki ga normalno uporabljamo in se običajno razteza po vsej višini stroja in ga je zato potrebno vgraditi v vertikalne nosilne strukture.
Cilj predloženega izuma je, da odpravimo odpisane pomankljivost! s konstruriranjem vakuumskega stroja za sušenje, ki zadošča zahtevam proizvodnje in kvalitete proizvodov.
V sklopu prej opisanega cilja je poseben cilj izuma, da se konstruira stroj za sušenje, z znatno večjim številom delovnih miz, kot pri obstoječi tehnologiji, tako da optimiziramo izkoristek dodeljenega osebja.
Drugi cilj predloženega izuma je, skonstruirati stroj, z manjšim številom delov, ki sestavljajo sistem za upravljenje z materialom, tako da bo ekonomičen in enostaven za vzdrževanje.
Naslednji cilj predloženega izuma je, skonstruirati stroj majhnih dimenzij, z namenom zmanjšanja stroškov prevoza in premeščanja.
Prav tako je cilj prikazanega izuma skonstruirati stroj, ki ga lahko povežemo s katerimkoli avtomatskim sistemom za nalaganje in razlaganje kož, z namenom povečanja storilnosti sistema.
Vsekakor nič manj pomemben cilja predloženega izuma je, skonstruirati stroj, ki je zelo zanesljiv in varen, ne glede na veliko število delovnih miz.
Te težnje, omenjene cilje, kakor tudi tiste, ki bodo jasni kasneje, uresničimo z vakuumskim strojem za sušenje industrijskih kož in podobnih proizvodov z več delovnimi mizami, ki je opisan v predloženem patentnem zahtevku 1.
Druge lastnosti in prednosti izuma, bodo razvidne iz opisa, iz priporočljive in neizključujoče izvedbe vakuumskega stroja za sušenje, prikazanega samo kot primer, ki ne omejuje, na priloženih risbah, pri čemer:
- slika 1 prikazuje videz stroja za sušenje, opisanega v izumu, slika 2 prikazuje prerez vzdolž linije II - II, ene podrobnosti stroja iz slike 1, na kateri, zaradi preglednosti niso narisani vsi deli, slika 3 prikazuje pogled s prednje strani, podrobnosti iz slike 2, v eni od sledečih stopenj delovanja stroja, slika 4 prikazuje stransko projekcijo podrobnost iz slike 3, slike 5a do 5i prikazujejo določene stopnje delovanja stroja, opisanega v izumu, slika 6 prikazuje splošno shemo dela hidravličnega sistema, ki upravlja sistem za premikanje stroja, opisanega v izumu.
Po opisanih slikah, stroj za sušenje, opisan v izumu, splošno označen s pripadajočo številko 1, obsega nepremični nosilni okvir (2), na katerega je nameščeno večje število horizontalih delovnih miz (3). Nosilni okvir (2) ima par, zaželeno dva para, vertikalnih nosilcev (4), pritrjenih v tla, ki so z zgornje strani medsebojno povezani s horizontalnimi gredami (5).
Pri izvedbi, ki je prikazana na risbah, ima stroj osem delovnih miz, vendar je jasno, da lahko praktično skonstruiramo izvedbo s poljubnim številom delovih miz, najmanj dvema, vendar pri tem znatno ne modificiramo splošnega koncepta izuma.
Vsaka od delovnih miz (3) ima zgornjo površino (6), na katero položimo kožo ali kože za sušenje, in spodnjo površino (7), ki mora sodelovati z gornjo površino, pod njo postavljene delovne mize. Razen najnižje nameščene mize, označene s (3a), ima pri vseh delovnih mizah (3) spodnja površina (7) obliko pokrova ali zbiralnika, s hermetičnim tesnilom na obodu, ki hermetično zapira odgovarjajoči robni del gornje površine (6) sledeče nižje delovne mize tako, da tvori komoro za izparevanje, v kateri so zaprte kože med sušenjem. Nepremični pokrov (8), postavljen nad vsemi delovnimi mizami, mora sodelovati z najviše nameščeno delovno mizo. Vsaka delovna miza ima znane naprave za segrevanje kož in kondenziranje par, ekstrahiranih iz omenjenih kož.
Po izumu je medstruktura, splošno označena s pripadajočo številko (10) , vložena med nosilni okvir (2) in delovno mizo (3). Na omenjeni strukturi (10) je nameščen par, zaželeno dva para, vertikanih elementov (11) , ob vsakem od vertikalnih nosilcev (4) nosilnega okvira. Ti elementi (11) so medsebojno povezani, vsaj v spodnjem delu, s pomočjo na primer, stranskih elementov (12) in prečnih elementov (13) tako, da predstavljajo okvir držal delovnih miz, ki ima obliko paralelopipeda, ali drsnik. Vertikalni nosilci (4), nadalje imajo vertikalne vodnike, shematsko nakazane s prekinjenimi črtami (14), vzdolž katerih se struktura lahko vertikalno premika, s pomočjo odgovarjajočih drsnih elementov, kot so kolesa ali sani.
Elementi (11) imajo na svojih nasprotnih straneh vertikalne vodnike (14), vzdolž katerih delovne mize (3) lahko drsijo vertikalno in medseboj paralelno. Iz tega je razvidno, da delovne mize (3) lahko teleskopsko drsijo glede na nepremični nosilni okvir (2), zaradi tega je položaj vsake mize odvisen od njenega relativnega položaja, glede na pomično strukturo (10) in od položaja te strukture, glede na nepremični nosilni okvir (2).
Nosilni okvir (2) nadalje, sestavlja več varnostnih osovin (51), ki istočasno fiksirajo, in avtomatsko ujamejo odgovarjajoče izpuste ali druge podobne elemente, trdno vezane na delovne mize (3). Te osovine lahko kontrolirano izvlačimo, na primer s pomočjo hidravličnih premikal, ki na risbah niso prikazana, da omogočimo spuščanje delovnih miz (3). Poznani mehanični elementi zagotavljajo vzporednost delovnih miz med njihovim premikanjem.
Po izumu, so varnostne naprave za premikanje delovnih miz (3) prilagojene za selektivno delovanje na vsako od delovnih miz in delno na medstrukturo (10).
Pri eni od priporočljivih izvedb, premikalne naprave obsegajo prvi par hidravličnih cilindrov (15), ki so postavljeni med vertikalne nosilce (4) nosilega okvira (2), tako da istočasno in selektivno delujejo na vsako posamezno delovno mizo (3). Ohišja cilindrov (15) so naslonjena na tla in lahko drsijo vzdolž horizontalnih vodil (15), stabilno nameščenih na podstavek stroja. Premikala (17), na primer hidravličnega tipa, so povezana s spodnjimi skrajnim deli z omenjenimi ohišji, da bi se aktiviralo horizontalno drsenje cilindrov (15). Batnice cilindrov (15) so premične in imajo na svojih prostih skranjih delih spojno napravo, ki se lahko spoji s pari nosilcev (18), trdno vezanih ob straneh delovnih miz, ob cilindrih (15). Z aktiviranjem premikala (17), cilindri (15) drsijo vzdolž vodnika (15’) in s tem prisilijo prečne elemente (16), da ujamejo ali neujamejo pare nosilcev (18), zaradi dviganja ali spuščanja vsake delovne mize (3).
Na začetku so vse delovne mize zložene na dnu strukture (10), ki je prav tako v svojem najnižjem položaju glede na okvir (2), kot je prikazano na risbah 1 in 2. Najvišje nameščena delovna miza (3b) je postavljena na naprej odrejenem nivoju (A) na višini (h), ki je optimalno prilagojena dodeljenemu osebju, ki stoji na delovni ploščadi, ki je nameščena bočno glede na stroj, in je shematsko nakazana s prekinjeno črto (50). V tem položaju je gornji pokrov na nivoju (B) oddaljen od nivoja (A) za del δΗ, ki je enak višini optimalnega prostora za namestitev kož.
Po končanem nalaganju kože na prvo delovno mizo (3a), ki je na nivoju (A), se ta miza lahko dvigne, da se naloži koža na drugo delovno mizo. Na ta način se prva delovna miza dvigne za višino δΗ, tako da njena gornja površina v dotiku z gornjim pokrovom (8) tvori zaprto komora za izparevanje. Ko se delovni hod prve delovne mize (3a) podaljša za del, ki je približno enak debelini (s) vsake delovne mize, se celotna struktura (10) dvigne za toliko, da druga miza oziroma njena zgornja površina doseže začetni nivo (A).
Iz zgoraj napisanega je razvidno, da morajo hidravlični cilindri vsakič izvesti hod dviganja dolžine (δΗ + s), razen pri malih premikih, ki so potrebni za aktiviranje osovin (51).
Drugače povedano, v prikazanem izumu so skonstruirali naprave za upravljanje s premikanjem medstrukture (10). Naprave za upravljanje obsegajo najmanj par, zaželeno dva para, drugih hidravličnih cilindrov (19), ki so povezani s pripadajočimi vertikalnimi elementi (11) medstrukture (10). Ohišja cilindrov (19) so pritrjena na tla ali podstavek stroja, medtem ko imajo njihove batnice na svojih prostih skrajnih delih nosilce (20) za odgovarjajoče elemente (21), trdno vezane na vertikalne elemente (11).
Kot je prikazano na sliki (6), cilindre (15) in cilindre (19) napajajo neodvisni hidravlični sistemi.
Oba sistema napajata črpalki (31) in (32), ki ju žene isti motor (34), ki črpa olje iz zbirnega rezervoarja (33). Prva črpalka (31) daje majhen pretok in visok tlak, medtem ko druga črpalka (32) daje visok pretok in nizek tlak. Sistem cilindra (15) je nadalje sestavljen iz dveh dvopoložajnih električnih ventilov (35) in (36), ter tropoložajnega električnega stikala (37), nepovratnega, daljinsko vodenega ventila (38), nepovratnega ventila (39) in nepovratnega ventila (40) z umerjeno odprtino v vhodnem vodu do spodnje komore vsakega od cilindrov (15). Električna ventila (35) in (36), skupaj s hidravličnim, daljinsko upravljanim električnim ventilom (28), napajata cilindre med dvigovanjem, medtem ko električni ventil (37) napaja cilndre (15) med počasnim spuščanjem in dvigovanjem. Dvokontaktno stikalo (41), ki reagira na pritiski, je vgrajeno za električnim ventilom (36), zaradi avtomatskega spreminjanja premikanja cilindrov od majhnih do velikih hitrosti. Daljinsko upravljan električni ventil (42) aktivira premikala (17), ki omogočajo horizontalno drsenje cilindrov (15) in s tem tudi prečnega elementa (16), medtem ko tropoložajni električni ventil (43) aktivira izvlačenje varnostih osovin (51) delovne mize.
Sistem napajanja cilindra (19) nadalje sestavljajo dvopoložajni električni ventil (44), enosmerni ventil (45) z umerjeno odprtino v dovodnem vodu do vsakega cilindra (19) in nepovratni ventil (46).
Olje se vrača v zbirni rezervoar (33) po povratnem vodu (47), ki ga sestavljata filter (48) in toplotni izmenjevalec (49).
Delovanje sistema za premikanje delovnih miz, je shematsko prikazano na risbi 5, in ga lahko na kratko opišemo na sledeč način.
Delovne mize so prvotno zložene v skladovnico v položaju, ki je prikazan na sliki 5a. V tem položaju se aktivirajo premikala (17) tako, da prečni elementi (16) ujamejo pare nosilcev (18). Premični element električnega ventila (27) je premaknjen levo, premični element ventila (35) je istočasno premaknjen desno, tako da napaja cilindre (15) z oljem, ki ima velik pretok in nizek tlak, ki prihaja iz obeh črpalk, tako da hitro dvigne prvo delovno mizo, dokler se ne spoji z gornjim pokrovom (8). V tem položaju stikalo (41), ki ga aktivira pritisk, zagotavlja porast tlaka, ki potisne ventil (37) v njegov središčni položaj zapiranja, medtem ko električni ventil (35), ki upravlja napajanje hidravličnih cilindrov (15) pri malih pretokih in visokem tlaku, ostaja v svojem položaju. Na ta način se prva delovna miza počasi dviga do nivoja B in cela pomična struktura (10) z vsemi preostalimi delovnim mizami, premakne toliko, da se druga delovna miza ne premakne na nivo A, kot je prikazano na risbi 5b. V tej stopnji dviganja cilindre (19) napaja olje pod visokim pritiskom, ki je zadosten, da jih izvleče in ne povzroči nastanka vakuuma v njihovih komorah. V tem položaju se lahko začne stopnja evakuacije, izsesavanja, v komori za sušenje, ki jo tvorita delovna miza (3b) in pokrov (8), v času ko upravljalec namešča kože na drugo delovno mizo, istočasno začenjo delovati varnostne osovine, ki zadržujejo na mestu prvo delovno mizo, v kateri je vakuum.
Da se dvigne druga delovna miza, se cilindri (15) umaknejo in omogočijo prečnim elementom (16), da jo dovedejo na nivo odgovarjajočih parov nosilcev (18) naslednje delovne mize (3c).
Premikala (17) se istočasno umaknejo, kar omogoči prečnim elementom (16), da zagrabijo pare nosilcev (18).
V tej fazi se lahko začne nova stopnja dviganja naslednje delovne mize (3c), tako da se ista premakne v položaj prikazan na risbi 5c. Risbe 5d do 5h shematsko prikazujejo relativne položaje delovnih miz, glede na premično strukturo (10), in strukture (10) glede na nepremični okvir (2) v sledečih si stopnjah dvigovanja deiovnih miz, vse do zadnje (3a).
Ko se dvignje zadnja delovna miza (3a), morajo cilindri (15) spustiti skladovnico delovnih miz (3) vzdolž strukture (10), tako da bo celotna obrementitev naslonjena na cilindre (19). S tem ciljem se cilindri (15) drsno premikajo navzven vzdolž vodil (15’), da bi preprečili vsako prijemanje nosilcev (18). V tej stopnji se struktura (10) in vse delovne mize (3) premikajo do položaja prikazanega na risbi 5.
Spuščanje vseh miz v skladovnici v položaj, prikazan na risbi 5h, kakor tudi spuščanje strukture (10) z vsemi delovnimi mizami (3) je regulirano s cilindrom (19), s premikanjem električnega ventila (44). Praznjenje je regulirano z nepovratnimi ventili, ki imajo umerjene odprtine, tako da se vrnejo v začetni položaj, shematsko prikazan na risbi 5a.
Iz predhodnega opisa je razvidno,da so težnje in cilji prikazanega izuma doseženi in da je skonstruiran stroj za sušenje, ki ima večje število delovnih miz kot pri poznanih tehnologijah, tako da je proizvodni proces ekonomičnejši. Prav tako smo dosegli cilj, da se uporablja zelo enostavna in majhna naprava za premikanje, s čemer se zmanjšajo stroški za proizvodnjo in vzdrževanje stroja.
Tako zamišljen izum je podvržen številnim modifikacijam in variacijam, ki so vse v obsegu koncepta izuma. Tako, na primer namesto drsnih vodil (15’), lahko uporabimo zglobe, okoli katerih lahko cilindri kontrolirano osclirajo, in tako prisilijo prečne elemente (16), da ujamejo ali ne ujamejo pare nosilca (18).
Vse podrobnosti se lahko zamenjajo z drugimi, tehnično ekvivalentnimi, in v praksi uporabljenimi materiali, vse dokler so združljivi z namenom uporabe, kakor tudi dimenzije, ki so lahko kakršnekoli, glede na potrebe in stanje tehnike.

Claims (17)

1. Vakuumski stroj za sušenje z več delovnimi mizami za industrijske kože in podobne proizvode, ki obsega nepremični nosilni okvir in več horizontalnih delovnih miz, ki jih lahko premikamo vertikalno, glede na omenjeni nepremični okvir, pri čemer ima vsaka od teh delovnih miz na svoji zgornji površini ploščo za nalaganje in ogrevanje kože, na spodnji površini pa tesnilni pokrov, ki ujame pod njim postavljeno delovno mizo, da nastane komora za sušenje kož, ki je označen s tem, da ga sestavljajo nosilna medstruktura, vertikalno premična na vznoter omenjenega nepremičnega nosilnega okvira, pri čemer so te delovne mize verikalno premaknejo navznoter te nosilne medstrukture, tako da, teleskopsko drsijo, glede na omenjeni nepremični nosilni okvir.
2. Stroj za sušenje, po zahtevku 1, označena s tem, da je nepremični nosilni okvir sestavljen iz najmanj enega para nepremičnih vertikalnih nosilcev, ki so nameščeni v bližini vzdolžnih skrajnih delov omenjene skupine delovnih miz.
3. Stroj za sušenje, po zahtevku 2, označen s tem, da to premično medstrukutro sestavlja najmanj en par vertikalnih elementov, ki so medsebojno trdno povezani, tako da tvorijo trden okvir, ki se nahaja med omenjenimi vertikalnimi nosilci nepremičnega nosilnega okvira, pri čemer te vertikalne nosilce vsebujejo vertikalne vodnike, za omenjeni trdni okvir.
4. Stroj za sušenje, po zahtevku 3, označen s tem, da omenjena skupina delovnih miz lahko drsi znotraj omenjenega trdnega okvira vzdolž drugih vodnikov, trdno povezanih z omenjenimi vertikalnimi elementi.
5. Stroj za sušenje, po enem ali več predhodnih zahtevkov, označen s tem, da obsega eno edino napravo za premikanje omenjene skupine delovnih miz, pri čemer se ta naprava za premikanje lahko selektivno in po vrstnem redu poveže z vsako posamezno delovno mizo in jo v vsakem primeru premakne, glede na preostale delovne mize in glede na omenjeno premično nosilno strukturo.
6. Stroj za sušenje, po enem ali več predhodnih zahtevkov, označen s tem, da omenjena naprava za premikanje sodeluje z omenjeno premično strukturo, da bi jo delno premaknila glede na omenjeni nepremični okvir.
7. Stroj za sušenje, po enem ali več predhodnih zahtevkov, označen s tem, da omenjene naprave sestavlja najmanj en par prvih hidravličnih cilindrov z dvostranskim delovanjem, ki delujejo vertikalno v bližini vzdolžnih skrajnih delov omenjene skupine delovnih miz.
8. Stroj za sušenje, po enem ali več predhodnih zahtevkov, označen s tem, da imajo omenjeni prvi hidravlični cilindri nenastavljiv delovni hod, ki obsega prvi in drugi del, pri čemer prvi del dviguje eno edino delovno mizo, vse dokler na naleze na neposredno predhodni ali na nepremični zgornji pokrov, pri čemer drugi del dviguje omenjeno nosilno medstrukturo kot eno celoto, skupaj z omenjeno skupino delovnih miz.
9. Stroj za sušenje, po enem ali več predhodnih zahtevkov, označen s tem, da je prvi del omenjenega nenastavljivega delovnega hoda v bistvu enak višini optimalnega pristopnega prostora za nameščanje kož s strani dodeljenega osebja.
10. Stroj za sušenje, po enem ali več predhodnih zahtevkov, označen s tem, da je ta drugi del nenastavljivega delovnega hoda približno enak debelini vsake delovne mize.
11. Stroj za sušenje, po enem ali več predhodnih zahtevkov, označen s tem, da imajo ti prvi hidravlični cilindri nepremična ohišja, ki se drsno naslanjajo na tla, vzdolž nepremičnih vzdolžnih horizontalnih vodnikov, kakor tudi premakljive batnice, ki imajo na svojih prostih koncih naprave za naslanjenje, ki lahko ujamejo vaško od teh delovih miz, pri čemer so postavljene naprave za premikanje, ki delujejo na te cilindre, da jih prisilijo k drsenju vzdolž omenjenih vzdolžnih vodnikov.
12. Stroj za sušenje, po enem ali več predhodnih zahtevkov, označen s tem, da omenjeni naslon, ki lahko ujame delovne mize obsega horizontalne prečne elemente, prilagojene, da ujamejo ali ne ujamejo pare naslonov, odvisno od položaja teh prvih cilindrov vzdolž omenjenih vzdolžnih vodnikov.
13. Stroj za sušenje, po enem ali več predhodnih zahtevkov, označen s tem, da nadalje obsega naprave za upravljenje premikanja omenjene nosilne strukture, pri čemere te naprave obsegajo najmanj en par drugih vertikalnih hidravličnih cilindrov, z enostranskim delovanjem, katerih ohišja so pritrjena na tla in pomične batnice, pri čemer prosti skrajni deli batnic podpirajo pripadajoče vezne okove, ki so trdno vezni na omenjen vertikalne elemente.
14. Stroj za sušenje, po enem ali več predhodnih zahtevkov, označen s tem, da vsebuje prvi hidravlični sistem za napajanje in upravljanje s prvimi cilindri, pri čemer je ta sistem ločen od drugega hidravličnega sistema za napajanje in upravljanje, z omenjenimi drugimi cilindri.
15. Stroj za sušenje, po enem ali več predhodnih zahtevkov, označen s tem, da se prvi in drugi hidravlični sistem napaja, s pomočjo dveh hidravlični črpalk, od katerih prva oddaja ojle z majhinm pretokom in visokim tlakom, medtem ko druga oddaja olje z velikim pretokom in nizkim tlakom.
16. Stroj za sušenje, po enem ali več predhodnih zahtevkov, označen s tem, da prvi hidravlični sistem obsega več daljinsko upravljanih električnih ventilov nastavljenih, da selektivno priklapljajo prvo in drugo črpalko na omenjen prve cilindre, da bi se ti premikali z majhnimi ali velikimi hitrostmi.
17. Stroj za sušenje, po enem ali več predhodnih zahtevkov, označen s tem, da drugi hidravlični sistem obsega en daljinsko upravljan električni ventil, ki ga vgradimo med omenjenimi drugima hidravličnima cilindroma in omenjenima črpalkama, pri tem pa je en nepovratni ventil z omenjeno odprtino nameščen med električnim ventilom in vsakim od omenjenih drugih cilindrov.
SI9010105A 1989-02-15 1990-01-19 Vacuum drying machine with multiple tables for industrial hides and similar products SI9010105A (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT8985527A IT1233807B (it) 1989-02-15 1989-02-15 Macchina essiccatrice sottovuoto a pianali multipli per pelli industriali e prodotti similari.
YU10590A YU47662B (sh) 1989-02-15 1990-01-19 Vakuumska mašina za sušenje sa više stolova za industrijske kože i slične proizvode

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI9010105A true SI9010105A (en) 1994-09-30

Family

ID=11327545

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI9010105A SI9010105A (en) 1989-02-15 1990-01-19 Vacuum drying machine with multiple tables for industrial hides and similar products

Country Status (14)

Country Link
US (1) US5033206A (sl)
EP (1) EP0384196B1 (sl)
KR (1) KR970008434B1 (sl)
CN (1) CN1044982A (sl)
AT (1) ATE83802T1 (sl)
CS (1) CS71090A2 (sl)
DE (1) DE69000622T2 (sl)
ES (1) ES2036375T3 (sl)
GR (1) GR3007152T3 (sl)
HR (1) HRP920990A2 (sl)
IT (1) IT1233807B (sl)
RU (1) RU2039919C1 (sl)
SI (1) SI9010105A (sl)
YU (1) YU47662B (sl)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1270767B (it) * 1993-03-18 1997-05-07 Cartigliano Spa Off Impianto a vuoto per esseccatoi di pelli industriali a pianali multipli ed essiccatoio incorporante tale impianto
IT1270914B (it) * 1993-03-26 1997-05-16 Cartigliano Spa Off Impianto a vuoto stabilizzato per essicatoi di pelli industriali a pianali multipli
IT1267880B1 (it) * 1994-11-15 1997-02-18 Veeger Leander Linea per l'alimentazione semiautomatica di macchine allargatrici/ asciugatrici, essicatrici e palissonatrici di pelli industriali.
ITVI980127A1 (it) * 1998-06-29 1999-12-29 Cartigliano Off Spa Impianto di essicazione ad alto vuoto equilibrato per pelli industria li e prodotti similari
CN101046351B (zh) * 2006-03-30 2010-06-30 如皋市斯普润机器制造厂 一种低温真空干燥机
IT1391988B1 (it) * 2008-11-20 2012-02-02 Erretre Spa Impianto migliorato per l'essicazione di superfici laminari flessibili.
GB2488812A (en) * 2011-03-09 2012-09-12 Subsea 7 Ltd Subsea dual pump system with automatic selective control
CN102818439B (zh) * 2012-08-30 2015-01-14 西安隆基硅材料股份有限公司 一种高纯硅料烘干装置及烘干方法
ITPD20120290A1 (it) * 2012-10-05 2014-04-06 Erretre Spa Impianto industriale di essiccazione e/o condizionamento di superfici laminari flessibili
CN102943135A (zh) * 2012-11-01 2013-02-27 刘占宁 皮革真空干燥机
CN102937371A (zh) * 2012-11-12 2013-02-20 江苏福通木业有限公司 木片晾晒架
ITVI20130009A1 (it) * 2013-01-17 2014-07-18 Cartigliano Off Spa Apparato compatto per l'essicatura sotto vuoto di pelli industriali
ITVI20130138A1 (it) * 2013-05-17 2014-11-18 Cartigliano Off Spa Essicatore a vuoto migliorato per pelli industriali
CN104774976A (zh) * 2015-03-18 2015-07-15 海宁富邦汽车内饰有限公司 一种汽车革输送烘干一体机
ITUA20162624A1 (it) * 2016-04-15 2017-10-15 Erretre Spa Telaio di supporto di pelli da asciugare e/o condizionare
CN110423849A (zh) * 2019-05-29 2019-11-08 南通思瑞机器制造有限公司 一种皮革真空干燥控制系统
IT202000007369A1 (it) * 2020-04-07 2021-10-07 Giuseppe Pozzan Essiccatoio a vuoto per l’asciugatura di pellami e / o tessuti con pressione addizionale

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3126578A (en) * 1964-03-31 board forming press and method of making board substitutes
US1536163A (en) * 1919-10-07 1925-05-05 Agasote Millboard Co Apparatus for making sheets of pulp and similar articles
US1854341A (en) * 1931-03-19 1932-04-19 Birdsboro Steel Foundry & Mach Press for fiber boards
US1907207A (en) * 1931-08-15 1933-05-02 Birdsboro Steel Foundry & Mach Sheet transfer method and apparatus
GB1169532A (en) * 1965-10-21 1969-11-05 Hudson Ltd E W Improvements in or relating to Leather Drying Machines
DE1604964A1 (de) * 1966-08-10 1971-11-04 Krauss Maffei Ag Verfahren und Vorrichtung zum kontinuierlichen Gefriertrocknen rieselfaehiger Gueter
GB1169534A (en) * 1967-08-16 1969-11-05 Hudson Ltd E W Improvements in or relating to Drying Machines
US3667626A (en) * 1969-05-13 1972-06-06 Sandco Ltd Sealing means
US3668819A (en) * 1971-02-08 1972-06-13 Pennwalt Corp Vacuum drying and stoppering apparatus
US4480990A (en) * 1983-06-27 1984-11-06 At&T Technologies, Inc. Article support rack and methods of weighting down articles
IT1204265B (it) * 1986-03-24 1989-03-01 Cartigliano Off Spa Macchina essicatrice sottovuoto a piu' piani di lavoro per pelli conciate

Also Published As

Publication number Publication date
CS71090A2 (en) 1991-07-16
CN1044982A (zh) 1990-08-29
US5033206A (en) 1991-07-23
DE69000622T2 (de) 1993-04-22
ATE83802T1 (de) 1993-01-15
IT8985527A0 (it) 1989-02-15
KR970008434B1 (ko) 1997-05-24
DE69000622D1 (de) 1993-02-04
HRP920990A2 (hr) 1994-04-30
EP0384196B1 (en) 1992-12-23
IT1233807B (it) 1992-04-17
KR910008363A (ko) 1991-05-31
GR3007152T3 (sl) 1993-07-30
EP0384196A1 (en) 1990-08-29
YU10590A (sh) 1994-06-10
YU47662B (sh) 1995-12-04
ES2036375T3 (es) 1993-05-16
RU2039919C1 (ru) 1995-07-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SI9010105A (en) Vacuum drying machine with multiple tables for industrial hides and similar products
JP3150279B2 (ja) パレットに載せられた物品を運搬するための往復運動床コンベヤ
US6537017B2 (en) Cantilevered, self-adjusting pneumatic pallet positioner
GB2314314A (en) Storage unit with lifting trolley
GB2036808A (en) Water-extraction press
CN208215993U (zh) 一种新型双缸式独立夹模橡胶热压机及其机组
US4892028A (en) Fluid operated circuit for controlling a dual post hydraulic lift assembly
JPH01500039A (ja) 多重作業表面を有する、なめし皮真空乾燥機
JP6945406B2 (ja) 昇降台装置
US4452056A (en) Liquid extracting apparatus
US5820724A (en) Membrane press, work base, and fluid-actuated elevating assembly
CN111168784B (zh) 一种自动拼板生产线
US4574599A (en) Apparatus for pressing liquid from cloth goods
CN107856349A (zh) 一种全自动加工纸箱设备
CN220166209U (zh) 一种皮革真空干燥机
US4429629A (en) Press construction
CN110775912A (zh) 一种加强板生产用自动翻边设备
CN219030208U (zh) 一种吸塑包装周转箱
CN218057512U (zh) 一种全自动托盘拆盘机
CN211591285U (zh) 薄膜鞋套装叠机整形机构
CN212498626U (zh) 装配式建筑成型墙板机
CN211520075U (zh) 一种薄膜鞋套半自动装叠机
CN211100424U (zh) 活塞销真空清洗装置
JPH0213432Y2 (sl)
KR200267419Y1 (ko) 떡시루 교체장치