PL97005B1 - Sposob usuwania gazowych monomerow przez odgazowywanie pod zmniejszonym cisnieniem z cieklych zawiesin substancji stalej,otrzymywanych podczas wytwarzania polichlorku winylu oraz urzadzenie do stosowania tego sposobu - Google Patents

Sposob usuwania gazowych monomerow przez odgazowywanie pod zmniejszonym cisnieniem z cieklych zawiesin substancji stalej,otrzymywanych podczas wytwarzania polichlorku winylu oraz urzadzenie do stosowania tego sposobu Download PDF

Info

Publication number
PL97005B1
PL97005B1 PL1975182944A PL18294475A PL97005B1 PL 97005 B1 PL97005 B1 PL 97005B1 PL 1975182944 A PL1975182944 A PL 1975182944A PL 18294475 A PL18294475 A PL 18294475A PL 97005 B1 PL97005 B1 PL 97005B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
tower
suspension
built
sectional area
gaseous monomers
Prior art date
Application number
PL1975182944A
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Publication of PL97005B1 publication Critical patent/PL97005B1/pl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08FMACROMOLECULAR COMPOUNDS OBTAINED BY REACTIONS ONLY INVOLVING CARBON-TO-CARBON UNSATURATED BONDS
    • C08F6/00Post-polymerisation treatments
    • C08F6/14Treatment of polymer emulsions
    • C08F6/16Purification
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D19/00Degasification of liquids
    • B01D19/0042Degasification of liquids modifying the liquid flow

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Addition Polymer Or Copolymer, Post-Treatments, Or Chemical Modifications (AREA)
  • Vaporization, Distillation, Condensation, Sublimation, And Cold Traps (AREA)
  • Polymerisation Methods In General (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób usuwania gazowych monomerów przez odgazowywanie pod zmniejszonym cisnieniem z cieklych zawiesin sub¬ stancji stalej, otrzymywanych podczas wytwarza¬ nia polichlorku winylu na drodze emulsyjnej lub suspensyjnej oraz urzadzenie do stosowania tego sposobu.
W procesie wytwarzania polichlorku winylu na drodze emulsyjnej lub suspensyjnej otrzymuje sie zawiesiny ciala stalego w cieczy, które czesto za¬ wieraja jeszcze rozpuszczone pozostalosci gazowych monomerów. Monomer moze byc rozpuszczony za¬ równo w fazie cieklej, jak i w fazie stalej za¬ wiesiny.
Gazowy monomer musi byc usuniety z zawie¬ siny przed dalsza jej obróbka ze wzgledów hi¬ gienicznych, jednak nie mozna go wprowadzic do atmosfery.
Wiadomo, ze czyste ciecze odgazowuje sie w wiezach zraszajac nimi takie wypelnienie wiezy jak kratownice, ksztaltki, pólki kaskadowe, tarcze, pólki dzwonowe albo pólki sitowe i przepuszczajac przez nie we wspólpradzie albo przeciwpradzie gaz nosny pochlaniajacy gaz usuwany. Sposób ten wykazuje te wade, ze usuwany gaz otrzymuje sie w tak duzym rozcienczeniu, ze jego ponowne wy¬ korzystanie jest trudne oraz kosztowne i zwykle musi sie go odprowadzac do atmosfery o ile nie jest konieczne specjalne jego usuwanie.
Wada znanego sposobu jest równiez to, ze usu- wany gaz styka sie na swojej drp/dze przez wy¬ pelnienie wiezy z ciecza. W wyniku tego w stru¬ mieniu gazu wzrasta cisnienie czastkowe gazu znajdujacego sie w fazie gazowej, co hamuje przechodzenie gazu z cieczy do fazy gazowej w kazdym odcinku wiezy. W znany sposób nie moz¬ na wiec w zadawalajacym stopniu usunac roz¬ puszczonego gazu, zwlaszcza jezeli chodzi o jego ilosci sladowe. Wady wymienione ostatnio wy¬ stepuja w znanych sposobach ewentualnie w zna¬ nych urzadzeniach do tego celu stosowanych na¬ wet wówczas, kiedy resztki gazu usuwa sie z cie¬ czy nie stosujac dodatkowego gazu nosnego.
Znane sa równiez urzadzenia, w których prze¬ puszcza sie odgazowywana ciecz przez rury za¬ pelnione nia w polowie a z wolnej przestrzeni odsysa sie gaz wydobywajacy sie z cieczy. Sto¬ pien odgazowania cieczy w takich urzadzeniach jest stosunkowo znikomy i nie nadaja sie one zupelnie do odgazowywania zawiesin.
Celem wynalazku bylo opracowanie takiego spo¬ sobu oraz urzadzenia do przeprowadzania tego sposobu, który umozliwilby niezawodne uwolnie¬ nie cieklej zawiesiny ciala stalego otrzymanej podczas wytwarzania polichlorku winylu na dro¬ dze emulsyjnej lub suspensyjnej, od rozpuszczo^ nych w niej gazowych monomerów. Osiaga sie ten cel w sposobie usuwania gazowychN monome¬ rów przez odgazowywanie pod zmniejszonym cis¬ nieniem z cieklych zawiesin substancji stalej, '¦' 97 0053 97 00$ 4 otrzymywanych podczas wytwarzania polichlorku winylu na drodze suspensyjnej lub emulsyjnej, polegajacym wedlug wynalazku na tym, ze za¬ wiesine w temperaturze 30—90°C i pod cisnie¬ niem 30—700 , milibarów przepuszcza sie strumie¬ niem o grubosci warstwy 0,5—5 mm w ciagu 2—20 sekund przez odpowiednie powierzchnie, tworzace kat 45—80° z pionem, a uwalniajace sie •gazowe monomery odprowadza sie bezposrednio z granicy faz miedzy zawiesina i warstwa gazowa.
Sposób i urzadzenie do stosowania sposobu we¬ dlug wynalazku sa przykladowo wyjasnione na rysunku, w którym fig. 1 przedstawia schemat urzadzenia do przeprowadzania sposobu wedlug wynalazku a fig. 2 przedstawia powiekszony wy- : cinek z fig. 1. i Nowe urzadzenie jest wieza zaopatrzona w cy¬ lindryczny plaszcz 1, górna pokrywe zamykaja¬ ca 2, zbiornik 3 do gromadzenia cieczy oraz kró- ciec doprowadzajacy ciecz 4, króciec odprowadza¬ jacy ciecz 5 i znajdujacy sie w górnej pokrywie zamykajacej 2 króciec odsysania gazu 6. Zbiornik jest zaopatrzony w manipulacyjny króciec 7, któ¬ ry ulatwia dostep do zbiornika i moze byc rów¬ niez wykorzystany jako króciec do odsysania gazu. W wieze jest wbudowana rura srodkowa 8, której górne otwarte zakonczenie 9 znajduje sie w glowicy wiezy ponad króccem doprowadzajacym ciecz 4 i której dolne otwarte zakonczenie 10 znajduje sie w zbiorniku ponad poziomem cieczy 11. Wokól rury srodkowej 8 wbudowane sa ele¬ menty okapowe 13 i wannowe 14. Elementy oka¬ powe 13 przylegaja scisle do rury srodkowej mie¬ dzy nimi i elementami wannowymi 14 tworzy sie .miedzyelementowa szczelina pierscieniowa 15. Ele¬ menty wannowe tworza wokól plaszczowa szczeline pierscieniowa 16 z plaszczem 1 i wokól- rurowa szczeline pierscieniowa 17 z rura srodko¬ wa. Rura srodkowa jest zaopatrzona równiez w otwory 12, znajdujace sie ponizej elementów w ksztalcie dachu.
Aby zabezpieczyc wystarczajaco dobre odprowa¬ dzenie wydzielonych gazowych monomerów po¬ wierzchnia przekroju rury srodkowej musi wy¬ nosic 0,8^1% powierzchni przekroju wiezy. Je¬ zeli zawartosc monomerów jest znikoma, to wów¬ czas wyjatkowo mozna obnizyc dolna wartosc powierzchni przekroju rury srodkowej; powieksze¬ nie powierzchni przekroju rury srodkowej ponad podana górna jej wartosc nie zapewnia lepszego odprowadzania gazu, jedynie zmniejsza przestrzen przeznaczona dla pozostalych elementów wbudo¬ wanych w wieze i zmniejsza przez to znacznie wydajnosc urzadzenia. Otwory znajdujace sie w rurze srodkowej pod elementami okapowymi mu¬ sza byc wystarczajaco duze, aby umozliwic od¬ prowadzanie gazu bez zaklócen. Powierzchnia przekroju otworów musi wynosic co najmniej 25% powierzchni przekroju rury srodkowej. Moga one byc dowojnie wieksze, jednak nie tak duze, aby pozwalalo to na przedostanie sie cieczy do rury srodkowej.
Aby umozliwic równomierny przeplyw zawie¬ siny na wbudowanych elementach musza one byc nachylone do rury srodkowej pod katem 45—80°.
Jezeli kat nachylenia jest bardziej plaski istnieje niebezpieczenstwo rozwarstwienia sie zawiesiny wskutek zbyt malej predkosci przeplywu. Jezeli natomiast kat ten • jest wiekszy, to przy zacho- waniu tej samej wydajnosci urzadzenia zwiekszy sie przestrzen przez nie zajmowana, co zwiekszy koszt inwestycji. Powierzchnia przekroju wokól- plaszczowej szczeliny pierscieniowej 16 musi wy¬ nosic co najmniej 10%, korzystnie 17—30% po- 1(> wierzchni przekroju wiezy. Dalsze powiekszenie powierzchni przekroju szczeliny pierscieniowej nie powoduje zwiekszenia skutecznosci dzialania urza¬ dzenia.
Sposób dzialania nowego urzadzenia' pokazanego na rysunku 1 jest nastepujacy: zawiesina wyply¬ wa z doprowadzajacego krócca 4 na najwyzszy ele¬ ment okapowy. Ilosc wprowadzanej zawiesiny jest tak dobrana, aby zawiesina splywala strumieniem o grubosci warstwy 0,5—5 mm. Z elementu oka- powego zawiesina dostaje sie do elementu wanno¬ wego, stamtad wplywa na nastepny element oka¬ powy dachu i tak dalej, dopóki nie przeplynie ona wszystkich wbudowanych elementów i nie dosta¬ nie sie do zbiornika. Ze zbiornika odbiera sie za- wiesine pozbawiona monomerów. Wydzielony- z za¬ wiesiny monomer odprowadza sie bezposrednio z granicy faz miedzy zawiesina i przestrzenia ga¬ zowa przez rure srodkowa i szczeliny tak, ze bez¬ posrednio przy warstwie zawiesiny w kazdym miejscu wiezy panuje w przyblizeniu jednakowe cisnienie czastkowe wydzielonego monomeru. Aby ulatwic przejscie monomeru z zawiesiny do fazy gazowej nowe urzadzenie pracuje korzystnie pod obnizonym cisnieniem. Cisnienie to nie moze byc jednak zbyt obnizone, poniewaz wówczas wskutek odparowywania wody zateza sie zawiesine, z dru¬ giej strony nalezy miec na wzgledzie, ze obnize¬ nie cisnienia jest korzystne dla przebiegu procesu odgazowania. Zwykle korzystnie stosuje sie cis- 40 nienie 30—700 milibarów, jezeli zawiesina wyka¬ zuje temperature 30—90°C.
Liczba potrzebnych elementów wbudowanych jest zalezna od grubosci warstwy zawiesiny prze¬ plywajacej przez nie, od kata nachylenia wbudo- 45 wanych elementów w stosunku do rury srodko¬ wej i zwiazanego z tym czasu przebywania za¬ wiesiny na wbudowanych elementach, od tempe¬ ratury zawiesiny, od cisnienia panujacego w apa¬ raturze, oraz od zadanej koncowej zawartosci mo- 50 nomerów w odgazowywanej zawiesinie. Przy wzra¬ stajacej grubosci warstwy utrudnia sie przejscie monomeru do fazy gazowej; zmniejszenie grubo¬ sci warstwy obniza ilosc przeprowadzonej przez urzadzenie zawiesiny w jednostce czasu a oprócz 55 tego utrzymanie warstwy o bardzo malej grubosci jest bardzo trudne. Korzystna grubosc warstwy wynosi 0,5—5 mm.
Jezeli stosuje sie wyzej podane cisnienie i gru¬ bosc warstwy zawiesiny, to zwykle uwalnia sie 60 zawiesine z gazowych monomerów w wystarcza¬ jacym stopniu, do okolo 500 ppm, w ciagu 2—20 sekund. W wiezy o srednicy okolo 120 cm, przy kacie nachylenia wbudowanych elementów w sto¬ sunku do rury srodkowej okolo 75°, grubosci war. 65 stwy okolo 1,0 mm, temperaturze okolo 60°C5 97 005 6 i pod cisnieniem okolo 150 milibarów na 34 ele¬ mentach wbudowanych, co odpowiada czasowi przebywania zawiesiny na tych elementach okolo sekund, obniza sie zwykle zawartosc mono¬ meru w zawiesinie do okolo 0,1% wagowych chlorku winylu.
Jezeli zawiesina zawiera znikome ilosci chlorku winylu, to wówczas uzyskuje sie bardzo niska koncowa jego zawartosc po odgazowaniu. Mozna równiez zawracac zawiesine wielokrotnie przez urzadzenie pracujace w sposób wedlug wynalazku i dzieki temu uzyskac dalsze obnizenie koncowej zawartosci gazowych jnonomerów.

Claims (5)

Zastrzezenia patentowe
1. Sposób usuwania gazowych monomerów przez odgazowywanie pod zmniejszonym cisnieniem z cieklych zawiesin substancji stalej, otrzymywa¬ nych podczas wytwarzania polichlorku winylu na drodze emulsyjnej lub suspensywnej, znamienny tym, ze zawiesine w temperaturze 30—90°C i pod cisnieniem 30—700 milibarów przepuszcza sie stru¬ mieniem o grubosci warstwy 0,5—5 mm w- ciagu 2—20 sekund przez odpowiednie powierzchnie two¬ rzace kat 45—80° z pionem, a uwalniajace sie ga¬ zowe monomery odprowadza sie bezposrednio z granicy faz miedzy zawiesina i przestrzenia ga¬ zowa.
2. Urzadzenie do usuwania rozpuszczonych ga¬ zowych monomerów przez odgazowywanie pod zmniejszonym cisnieniem z cieklych zawiesin sub¬ stancji stalej, otrzymanych podczas wytwarzania polichlorku winylu na drodze emulsyjnej lub suspensyjnej, skladajace sie z zamknietej wiezy, zaopatrzonej w górnej czesci w króciec do$»F4>- 5 wadzajacy zawiesine, zawierajacej zbiornik zao¬ patrzony w dolnej czesci w .króciec odprowadza¬ jacy, oraz zawierajacy elementy wbudowane, roz¬ dzielajace zawiesine na cienkie warstwy i odpro¬ wadzenie gazu, znamienne tym, ze wieza zawiera obustronnie rure srodkowa (8), która siega w glo¬ wicy wiezy ponad doprowadzenie cieczy w zbior¬ niku ponad poziom cieczy a wokól której na przemian sa wbudowane elementy okapowe (13) i wannowe (14), które tworza wzajemne szczeliny (15), szczeliny z rura srodkowa (17) oraz szcze¬ liny ze sciankami wiezy (16), i ze rura srodkowa jest ponizej wbudowanych elementów okapowych zaopatrzona w otwory (12).
3. Urzadzenie wedlug zastrz. 2, znamienne tym, ze rura srodkowa wykazuje powierzchnie prze¬ kroju równa 0,8—4% powierzchni przekroju wiezy.
4. Urzadzenie wedlug zastrz. 2, albo 3, zna¬ mienne tym, ze powierzchnia przekroju utworzo¬ na przez wokólplaszczowa szczeline pierscieniowa (16) zajmuje co najmniej 10%>; korzystnie 17—30%, powierzchni przekroju wiezy.
5. Urzadzenie wedlug zastrz. 2, albo 3, albo 4, znamienne tym, ze wbudowane elementy okapo¬ we i wannowe tworza z rura srodkowa kat 45—80°. 15 20 2597 005 13 8 15 LZG Z-ci Nr 2 — 467/78 105 egz. form. A-4 Cena 45 zl
PL1975182944A 1974-08-29 1975-08-27 Sposob usuwania gazowych monomerow przez odgazowywanie pod zmniejszonym cisnieniem z cieklych zawiesin substancji stalej,otrzymywanych podczas wytwarzania polichlorku winylu oraz urzadzenie do stosowania tego sposobu PL97005B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2441304A DE2441304C3 (de) 1974-08-29 1974-08-29 Verfahren und Vorrichtung zur Senkung des Gehaltes an gasförmigen Monomeren in Polyvinylchlorid-Wasser-Dispersionen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL97005B1 true PL97005B1 (pl) 1978-01-31

Family

ID=5924346

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1975182944A PL97005B1 (pl) 1974-08-29 1975-08-27 Sposob usuwania gazowych monomerow przez odgazowywanie pod zmniejszonym cisnieniem z cieklych zawiesin substancji stalej,otrzymywanych podczas wytwarzania polichlorku winylu oraz urzadzenie do stosowania tego sposobu

Country Status (14)

Country Link
US (1) US4007022A (pl)
JP (1) JPS5150991A (pl)
BE (1) BE832867A (pl)
BR (1) BR7505524A (pl)
CA (1) CA1059247A (pl)
CS (1) CS191273B2 (pl)
DE (1) DE2441304C3 (pl)
FR (1) FR2283154A1 (pl)
GB (1) GB1503554A (pl)
NL (1) NL7510182A (pl)
NO (1) NO752265L (pl)
PL (1) PL97005B1 (pl)
SE (1) SE7509561L (pl)
SU (1) SU682103A3 (pl)

Families Citing this family (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4184857A (en) * 1976-04-05 1980-01-22 Jgc Corporation Stripping column and process for removal of volatile matter
US4375541A (en) * 1976-07-14 1983-03-01 Stauffer Chemical Company Method for separating vinyl chloride from polymers
DE2637689C3 (de) * 1976-08-21 1980-09-25 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Verfahren zur Reinigungsc^nlellender organischer Produkte
US4201628A (en) * 1977-10-07 1980-05-06 The Goodyear Tire & Rubber Company Separation apparatus
US4151141A (en) * 1977-11-16 1979-04-24 The Dow Chemical Company Process for continuously removing volatile organic material from aqueous dispersions of synthetic polymers
US4130527A (en) * 1977-12-29 1978-12-19 Stauffer Chemical Company Method of treating a polymer latex to remove unreacted monomer by treatment in a column
DE2900075A1 (de) * 1979-01-02 1980-07-03 Huels Chemische Werke Ag Kolonne mit einem fluessigkeitsstrang fuer die entgasung von viskosen fluessigkeiten
IT1121511B (it) * 1979-05-28 1986-04-02 Montedison Spa Procedimento per l'estrazione del cloruro di vinile monomero dai lattici di cloruro di polivinile ed apparecchiatura per la sua realizzazione
DE4222695C2 (de) * 1991-07-19 2003-01-30 Hedrich Vakuumanlagen Wilhelm Verfahren und Vorrichtung zur kontinuierlichen Entgasung von Gießharz
US5340383A (en) * 1993-11-12 1994-08-23 Freeport-Mcmoran Inc. Reduction of particulate sulfur emissions from liquid sulfur storage tanks
US6830607B2 (en) * 2001-06-15 2004-12-14 Westlake Technology Corporation Slurry tray and slurry tray assembly for use in fractionation towers
GB0202990D0 (en) * 2002-02-08 2002-03-27 Ciba Spec Chem Water Treat Ltd Apparatus and method for degassing liquids
US6811592B2 (en) * 2002-03-01 2004-11-02 Johnson & Johnson Vision Care, Inc. Thin film in-line degasser
US7717982B2 (en) * 2003-02-26 2010-05-18 Johnson & Johnson Vision Care, Inc. Thin film in-line degasser
US7435393B2 (en) * 2005-05-05 2008-10-14 Eastman Chemical Company Baffle assembly module for vertical staged polymerization reactors
NZ588984A (en) * 2008-05-08 2013-04-26 Nestec Sa An air separator with a flow diverting baffle that changes the direction of fluid flow at least twice
WO2012165816A2 (ko) 2011-05-27 2012-12-06 주식회사 엘지화학 폼 제거기가 구비된 scc
JP5699249B2 (ja) * 2011-05-27 2015-04-08 エルジー・ケム・リミテッド Sccを利用したポリマー中の未反応モノマーを除去する方法
JP2016506864A (ja) * 2013-07-18 2016-03-07 エルジー・ケム・リミテッド 気液分離装置
KR101815346B1 (ko) * 2014-12-16 2018-01-04 주식회사 엘지화학 기액 분리 장치
EP3733938B1 (en) * 2018-08-21 2022-09-28 Lg Chem, Ltd. Dispersing apparatus and defoaming apparatus comprising same
US20210039019A1 (en) * 2019-08-06 2021-02-11 Cummins Inc. Baffle design for a de-aeration tank

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1452253A (en) * 1921-01-08 1923-04-17 Henry G Nevitt Liquid and vapor separator
US2966230A (en) * 1958-01-17 1960-12-27 Bata Shoe Company Of Canada Lt Storage and deaeration of viscous liquid material
US3229449A (en) * 1963-09-24 1966-01-18 Gen Electric Mixing and degassing apparatus
US3789579A (en) * 1972-01-10 1974-02-05 Filter Tech Inc Removal of air and water from oil

Also Published As

Publication number Publication date
JPS5150991A (en) 1976-05-06
FR2283154A1 (fr) 1976-03-26
BR7505524A (pt) 1976-08-03
DE2441304C3 (de) 1979-04-26
DE2441304B2 (de) 1978-08-31
BE832867A (fr) 1975-12-16
SU682103A3 (ru) 1979-08-25
SE7509561L (sv) 1976-03-01
GB1503554A (en) 1978-03-15
CS191273B2 (en) 1979-06-29
NL7510182A (nl) 1976-03-02
US4007022A (en) 1977-02-08
DE2441304A1 (de) 1976-03-18
NO752265L (pl) 1976-03-02
CA1059247A (en) 1979-07-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL97005B1 (pl) Sposob usuwania gazowych monomerow przez odgazowywanie pod zmniejszonym cisnieniem z cieklych zawiesin substancji stalej,otrzymywanych podczas wytwarzania polichlorku winylu oraz urzadzenie do stosowania tego sposobu
NO148701B (no) Fremgangsmaate ved avgasning av vaesker, samt anordning for utfoerelse av fremgangsmaaten
RU2000114585A (ru) Емкость для прямой плавки (варианты)
US3224593A (en) Apparatus for separation of oil from aqueous mixtures
US2972393A (en) Process for treating coke oven gas
CN105176572B (zh) 一种泡沫原油三相分离器
CN105861078B (zh) 一种竖炉煤气洗涤器的塔底排水及水封装置
JPH0679131A (ja) 汚染された蒸気と空気との混合物の処理方法及びその装置
JP3326075B2 (ja) 真空脱気装置
US1920623A (en) Gas and liquid contact apparatus
CN208121043U (zh) 自动分离装置及液体的快速分离回收装置
CN114075302A (zh) 一种用于悬浮法pvc浆料常压脱析vcm的系统
JP4643254B2 (ja) 透析機器洗浄排水の中和処理装置
CN201254455Y (zh) 一种净化副产氯化氢气体的装置
CN214415653U (zh) 一种可去除乳化的连续恒压分液漏斗
RU2818000C1 (ru) Ионообменный аппарат
CN106395979B (zh) 旋风分离水处理装置及水处理方法
CN211463120U (zh) 酯化釜用冷凝液分水器
CN207463194U (zh) 一种二级冷凝装置
JPS5854164Y2 (ja) 2液分離タンク装置
JP2001212579A (ja) 酸性排水処理装置
SU1082766A1 (ru) Устройство дл обработки воды методом подкислени
CN208082094U (zh) 用于蒸发器废油处理的氨油分离装置
US2507821A (en) Triple-action blast furnace gas washer
CN207838345U (zh) 一种甲苯高效分水系统