PL94259B1 - - Google Patents

Download PDF

Info

Publication number
PL94259B1
PL94259B1 PL1975178298A PL17829875A PL94259B1 PL 94259 B1 PL94259 B1 PL 94259B1 PL 1975178298 A PL1975178298 A PL 1975178298A PL 17829875 A PL17829875 A PL 17829875A PL 94259 B1 PL94259 B1 PL 94259B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
nut
ball
hole
balls
per
Prior art date
Application number
PL1975178298A
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Publication of PL94259B1 publication Critical patent/PL94259B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16HGEARING
    • F16H25/00Gearings comprising primarily only cams, cam-followers and screw-and-nut mechanisms
    • F16H25/18Gearings comprising primarily only cams, cam-followers and screw-and-nut mechanisms for conveying or interconverting oscillating or reciprocating motions
    • F16H25/20Screw mechanisms
    • F16H25/22Screw mechanisms with balls, rollers, or similar members between the co-operating parts; Elements essential to the use of such members
    • F16H25/2204Screw mechanisms with balls, rollers, or similar members between the co-operating parts; Elements essential to the use of such members with balls
    • F16H25/2214Screw mechanisms with balls, rollers, or similar members between the co-operating parts; Elements essential to the use of such members with balls with elements for guiding the circulating balls
    • F16H25/2219Axially mounted end-deflectors
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T74/00Machine element or mechanism
    • Y10T74/19Gearing
    • Y10T74/19642Directly cooperating gears
    • Y10T74/19698Spiral
    • Y10T74/19702Screw and nut
    • Y10T74/19744Rolling element engaging thread
    • Y10T74/19749Recirculating rolling elements
    • Y10T74/19767Return path geometry
    • Y10T74/19772Rolling element deflector

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Transmission Devices (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest kulkowa przekladnia srubowa.
Kulkowe przekladnie srubowe stanowia odwracalny, o ile to jest potrzebne, element przetwarzania ruchu obrotowego na ruch posuwisty. Przekladnie te odznaczaja sie bardzo dobrymi wlasnosciami mechanicznymi.
Moga one przenosic* znaczne obciazenia, pozwalaja uzyskiwac bardzo znaczna sprawnosc mechaniczna i przemieszczac duze ciezary za pomoca bardzo malego momentu obrotowego, odznaczajac sie przy tym wielka odpornoscia na zuzycie i mozliwoscia stosowania bardzo malych luzów. Z tego wzgledu znajduja one zastosowanie zwlaszcza w mechanizmach i serwomechanizmach o wysokiej precyzji, obrabiarkach, konstrukcyjnych zespolach lotniczych i okretowych oraz w sprzecie zbrojeniowym.
Powszechnie znane kulkowe przekladnie srubowe skladaja sie ze sruby i nakretki oraz z kulek umieszczonych w wykonanych w nich, wzdluz linii srubowych o takim samym skoku, rowkach. Kulki, w które zaopatrzone sa te przekladnie, sa przechwytywane przy wyjsciu z nakretki, a nastepnie transportowane do wejscia nakretki, w celu ich ponownego wprowadzenia w obieg. Do tego transportowania konstruowane sa zespoly obiegu kulek. Na przyklad, nakretka moze miec dwa wywiercone ukosne otwory, doprowadzone stycznie do rowków jej gwintu. Otwory te sa polaczone kanalem. Kanal taki wyzlobiony jest zwykle na powierzchni wewnetrznej osobnego elementu w postaci tulei, nasunietej na nakretke. Rowek ten na ogól ma kreta postac, co komplikuje Jego wykonanie.
Znane sa równiez zespoly obiegu kulek utworzone z rury wygietej w ksztalcie luku i zaopatrzonej w precyzyjnie dobrane skosne zakonczenia, przymocowane na powierzchniach czolowych nakretki.
Wszystkie to rozwiazania obiegu kulek wymagaja zastosowania czesci mechanicznych, obrobionych precyzyjnie, a co za tym idzie uciazliwych w wykonaniu. Zadaniem niniejszego wynalazku jest stworzenie kulkowej przekladni srubowej, wyposazonej w zespól obiegu kulek, nie wymagajacy zadnej obróbki precyzyjnej i odznaczajacy sie w produkcji niskim kosztem wytwarzania. Zadanie to zostalo rozwiazane zgodnie z wynalazkiem, wedlug którego zespól obiegu kulek utworzony jest z otworu wykonanego przelotowo2 94 259 w nakretce, korzystnie biegnacego równolegle do osi tej nakretki, oraz z laczacych sie z tym otworem kanalków na powierzchniach czolowych dwóch pokryw przylegajacych do czól nakretki i przymocowanych do niej.
Kanalki na powierzchniach pokryw, majacych postac pierscieni o srednicy otworu srodkowego nieco wiekszej niz srednica zewnetrzna gwintu sruby, jednym koncem lacza sie z wymienionym otworem wykonanym w nakretce, zas drugim koncem sa styczne do obwodowego wybrania wykonanego wzdluz krawedzi bedacej przecieciem powierzchni czolowej pokrywy, przylegajacej do czola nakretki, i powierzchni otworu srodkowego w tej pokrywie. W kierunku promieniowym obwodowe wybranie ma glebokosc nieco wieksza od promienia kulek, zas w kierunku osiowym glebokosc nieco wieksza od srednicy kulek. W okreslonym obwodowym wybraniu usytuowany jest zabierak, majacy postac wystepu skierowanego do wnetrza otworu srodkowego, swym profilem dopasowany do profilu rowka gwintu sruby i wpuszczony w ten rowek. Przednie naroze zabieraka jest usytuowane przy koncu kanal ka stycznego do obwodowego wybrania.
W szczególnie korzystnej postaci wykonania wynalazku pokrywy sa uformowane z tworzywa sztucznego, takiego jak poliamid, politetrafluoroetylen lub z kazdej innej równowaznej sztucznej zywicy, dajacej sie polimeryzowac. Kanal i obwodowe wybranie w kazdej pokrywie sa wówczas bez zadnej dodatkowej obróbki gotowe do uzytku w stanie, w jakim znajduja sie po wyjeciu pokrywy z formy.
Jednoczesnie pokrywy stanowia elementy uszczelniajace polaczenia sruba — nakretka, przed zanieczyszczeniami mechanicznymi.
Rozwiazanie wedlug wynalazku zapewnia uzyskanie przekladni o duzej prostocie konstrukcyjnej i technologicznej. Pokrywy moga byc fabrykowane w duzych seriach, a dzieki duzym odchylkom wymiarów kanalków dla kulek, w porównaniu ze srednica tych ostatnich, mozna wykorzystac te same pokrywy dla przekladni srubowo-kulkowych o tej samej srednicy sruby i kulek, lecz róznym skoku, co jeszcze bardziej obniza koszty. Pokrywy wykonane z tworzywa sztucznego moga spelniac zarazem role zgarniaczy, które zwykle sa montowane na koncach nakretki. Pociaga to za soba dalsze zmniejszenie kosztu wykonania przekladni. Dalsza zaleta wynalazku polega na tym, ze zastosowane wedlug niego pokrywy maja niewielka grubosc, która nie pociaga za soba wydatnego powiekszenia wymiarów nakretki. Te niewielkie gabaryty pozwalaja stosowac kulkowe przekladnie srubowe wedlug wynalazku w mechanizmach wymagajacych zarówno oszczednosci miejsca, jak i ciezaru.
Przedmiot wynalazku zostanie blizej omówiony i pokazany w przykladowych wykonaniach na rysunku, na którym fig. przedstawia kulkowa przekladnie srubowa w widoku z czesciowym przekrojem, fig. 2 — pokrywe nakretki w widoku od strony nakretki, fig. 3 — te sama pokrywe w przekroju poprzecznym wzdluz linii 11 I-I 11 na fig. 2, zas fig. 4 — te sama pokrywe oraz fragment nakretki w czesciowym przekroju poprzecznym, wzdluz linii IV-IV na fig. 2.
Fig. 1 przedstawia kulkowa przekladnie srubowa, skladajaca sie ze sruby 1 o osi geometrycznej x-x, nakretki 2 i kulek 3, umieszczonych miedzy nakretka i sruba, w rowkach gwintowych, o przekroju okraglym.
W miare jak nakretki obraca sie wokól sruby, kulki wydostaja sie z jednego konca tej nakretki i zostaja do niej doprowadzone z powrotem od strony drugiego konca.
Zespól obiegu kulek sklada sie z przelotowego otworu 4, wywierconego wzdluz nakretki i z dwóch jej pokryw 5a i 5b. Srednica otworu 4 jest wyraznie wieksza od srednicy kulek 3, dzieki czemu moze on byc wykonany przez wywiercenie na wiertarce za pomoca zwyklego wiertla, bez potrzeby stosowania obróbki precyzyjnej. O ile na przyklad srednica kulek wynosi 5 mm, otwór 4 ma srednice 5,2 do 5,3 mm. Na koncach opisanego kanalu znajduja sie niewielkie fazy 6 o pochyleniu równym 45°.
Na fig. 2 i 3 pokazana jest pokrywa 5b. Identyczny ksztalt ma pokrywa 5a. Kazda z pokryw ma otwór srodkowy 7 dla przepuszczenia sruby 1 i trzy rozstawione równomiernie na obwodzie otwory montazowe 8, w które to otwory wsuniete sa wkrety 9, wkrecone w nakretke.
W celu zapewnienia dobrego centrowania, pokrywa ma ponadto na swej powierzchni czolowej zwróconej ku nakretce obrzeze czolowe 10, zachodzace na koniec nakretki.
Jest rzecza oczywista, ze opisany sposób osadzenia pokryw na nakretce moze byc zastapiony przez dowolny równowartosciowy sposób zamocowania.
Na powierzchni czolowej 11 pokrywy, zwróconej ku nakretce wykonane jest obwodowe wybranie 12 wzdluz krawedzi przeciecia tej powierzchni z powierzchnia otworu srodkowego 7. To obwodowe wybranie rozciaga sie na czesci obwodu tego otworu, równej w przyblizeniu trzem czwartym jego dlugosci. Glebokosc promieniowa e obwodowego wybrania jest wieksza od promienia kulek, zas jego glebokosc osiowa p jest wieksza od srednicy kulek. Na przyklad, w przypadku kulek o srednicy 5 mm, glebokosc promieniowa e wynosi 2,6 mm, a glebokosc osiowa p wynosi 5,5 mm, przy czym dopuszczalne odchylki tych wymiarów przewyzszaja jedna dziesiata milimetra. Przedluzeniem obwodowego wybrania 12 jest kanalek 13, o glebokosci i szerokosci równej co najmniej srednicy kulek i stycznych do tego obwodowego wybrania. Na przyklad, w przypadku kuleki 94 259 3 o srednicy 5 mm kanalek 13 ma szerokosc równa 5,2 mmr przy czym dopuszczalna odchylka przekracza 0,1 mm* Koniec 14 kanalka 13 usytuowany jest naprzeciw wylotu otworu 4.
Gdy rowki gwintu maja glebokosc stosunkowo duza w porównaniu ze srednica kulek, kazda z pokryw zaopatrzona jest w zabierak 15 kulek, którego naroze 16, usytuowane przy wlocie kanalka 13, wpuszczone jest do wnetrza rowka gwintu, zmuszajac kulki do przesuwania sie wglab kanalka 13.
Na fig. 3 pokazany jest przekrój poprzeczny tego zabieraka, który jest dopasowany do profilu rowków gwintu. Zastosowanie jego jest fakultatywne i ma miejsce w przypadku wykonywania pokryw formowanych.
Na fig. 4 uwidoczniono przekrój wzdluzny kanalka 13, na którym pokazane jest pochylenie jego dna 17 pod katem 45°, majace na celu ulatwienie przedostawania sie kulek z tego kanalka do otworu 4. Wlot otworu 4 zaopatrzony Jest w niesymetryczna faze 6, równolegla do dna 17.
Dzialanie przekladni jest nastepujace. Z chwila gdy nakretka zostanie wprawiona w ruch obrotowy wzgledem sruby, kulki znajdujace sie w rowkach gwintu usytuowanych na przednim, w odniesieniu do jej ruchu osiowego wzgledem sruby, koncu nakretki, wsuwaja sie kolejno w obwodowe wybranie 12, skad zostaja wypchniete do kanalka 13, z którego przetaczaja sie z kolei do otworu 4. Faza 6 ulatwia przejscie kulek i kanalka 13 do tego otworu. Kulki opuszczajace otwór 4 jego drugim koncem, zostaja wepchniete do kanalka 13, nastepnie zas do obwodowego wybrania 12, skad przetaczaja sie do rowków gwintu, zamknietych miedzy nakretka i sruba. Opisany mechanizm jest oczywiscie odwracalny.
Z powyzszego opisu wynika, ze gabaryty szerokosciowe i glebokosciowe poszczególnych kanalów i otworów, którymi poruszaja sie kulki podczas swego ruchu obiegowego, sa zwymiarowane z duzymi odchylkami, mozna je wiec osiagnac droga malo precyzyjnej obróbki skrawaniem. Zwlaszcza pokrywy moga byc uformowane na gotowo, a poniewaz nie przenosza one zadnych obciazen mechanicznych, moga byc wykonywane z korzyscia z samosmarownego tworzywa sztucznego, droga, na przyklad, formowania wtryskowego. To ostatnie rozwiazanie ma te zalete, ze pokrywy moga byc wówczas zaopatrzone w zgarniacze, tworzace z pokrywami jedna calosc. Mechanizm obiegu kulek wedlug wynalazku moze byc zastosowany do wszystkich rodzajów srubowych przekladni kulkowych. Jest rzecza oczywista, ze poszczególne elementy opisanej kulkowej przekladni srubowej moga, pozostajac w ramach wynalazku, byc zastapione elementami równowaznymi.

Claims (7)

Zastrzezenia patentowe
1. Kulkowa przekladnia srubowa, skladajaca sie ze sruby i nakretki, z wykonanymi w nich wzdluz linii srubowymi rowkami gwintowymi, w których umieszczone sa kulki, oraz posiadajaca zespól obiegu tych kulek utworzony z kanalu laczacego sie z rowkami gwintowymi, którego czesc stanowi otwór wykonany w nakretce, korzystnie biegnacy równolegle do jej osi, znamienna tym, ±Q zespól obiegu kulek jest wyposazony w dwie pokrywy (5a, Sb), przylegajace powierzchniami czolowymi (11) do konców nakretki (2) i majace na tych powierzchniach wyzlobione kanalki (13), jednymi koncami laczace sie z otworem (4) w nakretce (2), a drugimi koncami styczne do obwodowego wybrania (12), wykonanego zwdluz krawedzi utworzonej z przeciecia powierzchni czolowej pokrywy i powierzchni jej otworu srodkowego (7), przy czym to obwodowe wybranie rozciaga sie tylko na czesci obwodu otworu srodkowego i w kierunku promieniowym na glebokosc (e) nieco wieksza od promienia kulek (3), zas w kierunku osiowym ma glebokosc (p) nieco wieksza niz srednica kulek.
2. Kulkowa przekladnia wedlug zastrz. 1, znamienna tym, ze kazda z pokryw (5a, 5b) wyposazona jest w zabierak (15) wystajacy do wnetrza jej otworu srodkowego (7), usytuowany w czesci obwodu tego otworu poza dlugoscia obwodowego wybrania (12), a jego przednie naroze (16) wpuszczone jest w rowek gwintowy sruby (1).
3. Kulkowa przekladnia wedlug zastrz. 2, znamienna tym, ze zabierak (15) ma przekrój poprzeczny dopasowany do profilu rowków gwintowych sruby (1).
4. Kulkowa przekladnia wedlug zastrz. 2, znamienna tym, ze przednie naroze (16) zabieraka (15) jest usytuowane przy koncu kanalka (13) stycznym do obwodowego wybrania (12).
5. Kulkowa przekladnia wedlug zastrz. 1, znamienna tym, ze pokrywy (5a, 5b) sa uformowane z samosmarownego tworzywa sztucznego, przy czym kanalki (13) i obwodowe wybrania (12) sa po wyjeciu z formy w stanie gotowym do uzytku.
6. Kulkowa przekladnia wedlug zastrz. 1, znamienna tym, ze pokrywy (5a, 5b) stanowia elementy uszczelniajace, pomiedzy nakretka (2) i,sruba (1).
7. Kulkowa przekladnia wedlug zastrz. 1, znamienna tym, ze dno (17) kanalka (13) na jego koncu laczacym sie z otworem (4) nakretki (2) jest pochylone pod katem okolo 45°, zas otwór (4) na obu swych koncach zaopatrzony jest w niesymetryczne fazy (6) o pochyleniu okolo 45° wzgledem swej osi, przy czym kazda z tych faz rozciaga sie tylko wzdluz krawedzi obwodowej tego otworu, najblizszej osi sruby.94 259 13^ 3I|4- f ?ro',3 t ^L^A^^I fT2V* 17 13 56 MTJ rai 'ul,a \777ft. 15 10 Prac. Polloraf. UP PRL naklad 120+18 Cena 10 zl
PL1975178298A 1974-02-26 1975-02-25 PL94259B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR7406446A FR2262237B1 (pl) 1974-02-26 1974-02-26

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL94259B1 true PL94259B1 (pl) 1977-07-30

Family

ID=9135448

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1975178298A PL94259B1 (pl) 1974-02-26 1975-02-25

Country Status (7)

Country Link
US (1) US4074585A (pl)
JP (1) JPS50121662A (pl)
CH (1) CH587429A5 (pl)
DD (1) DD118153A5 (pl)
DE (1) DE2505800A1 (pl)
FR (1) FR2262237B1 (pl)
PL (1) PL94259B1 (pl)

Families Citing this family (29)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1143803B (it) * 1977-03-09 1986-10-22 Roltra Spa Accoppiamento di trasmissione a vite madrevite
US4295384A (en) * 1979-09-13 1981-10-20 General Motors Corporation Ball nut and screw assembly with travel limit stop
DE3425285A1 (de) * 1984-07-10 1986-01-16 Neff Gewindespindeln GmbH, 7035 Waldenbuch Kugelschraubtrieb
US4677869A (en) * 1985-11-25 1987-07-07 Cincinnati Milacron Inc. Linear actuator
GB8715644D0 (en) * 1987-07-03 1987-08-12 Payne J C Safety applications
US4864883A (en) * 1988-01-11 1989-09-12 Cincinnati Milacron Inc. Recirculating ball nut for power screw system
US5325732A (en) * 1989-12-15 1994-07-05 Vogel Ferdinand L Motion-transmitting combination comprising a castable, self-lubricating composite and methods of manufacture thereof
IT1245496B (it) * 1991-01-25 1994-09-27 Ricerca Elettromeccanica Srl Attuatore lineare a vite e/o circolazione di sfere
US5142929A (en) * 1991-03-29 1992-09-01 Robec, Inc. Ball nut with tangential no load-guided return path
JP2970051B2 (ja) * 1991-05-31 1999-11-02 日本精工株式会社 ボールねじ一体型直動案内ユニット
JPH0527407U (ja) * 1991-09-25 1993-04-09 日本精工株式会社 ボールねじ一体型直動案内ユニツト
US5193409A (en) * 1992-03-31 1993-03-16 Thomson Saginaw Ball Screw Company, Inc. Multiple circuit internal ball nut return assembly with radial drop-in insert for ball screw devices
JPH07137179A (ja) * 1993-07-19 1995-05-30 Xerox Corp 2つの部材を移動可能に連結した組立体を製造する方法
US5485760A (en) * 1994-05-10 1996-01-23 Thomson Saginaw Ball Screw Company, Inc. Ball nut and screw assemblies and methods of attaching extensions or housings to the ball nuts thereof
US5555770A (en) * 1994-10-12 1996-09-17 Thomson Saginaw Ball Screw Company, Inc. Ball screw and nut system
CN1107178C (zh) * 1996-06-21 2003-04-30 Thk株式会社 滚珠丝杠装置
JP3907772B2 (ja) * 1997-03-25 2007-04-18 Thk株式会社 ボールねじ装置
JP4288903B2 (ja) * 2001-07-30 2009-07-01 日本精工株式会社 ボールねじ装置
AU2003231729A1 (en) * 2002-04-15 2003-11-03 White Stroke, Llc Internal recirculating ball screw and nut assembly
US7363835B2 (en) * 2003-09-10 2008-04-29 Nsk Ltd. Ball screw apparatus
US20090294203A1 (en) * 2004-08-06 2009-12-03 Nsk Ltd. electric power steering apparatus
US7677126B2 (en) * 2005-03-22 2010-03-16 Gm Global Technology Operations, Inc. Ball screw mechanism
RU2319875C2 (ru) * 2005-11-30 2008-03-20 Валерий Николаевич Красиков Самоблокирующийся дифференциал транспортного средства
JP4371430B2 (ja) * 2007-03-12 2009-11-25 株式会社アボム 循環路を備えたボールねじ装置と、その製造方法
JP5402045B2 (ja) * 2009-02-09 2014-01-29 株式会社ジェイテクト 電動パワーステアリング装置
KR20110066860A (ko) * 2009-12-11 2011-06-17 산요 덴키 가부시키가이샤 리니어 액추에이터
US9022193B2 (en) 2013-03-08 2015-05-05 Dayco Ip Holdings, Llc Recirculating ball screw assembly
DE102016223610A1 (de) * 2016-11-29 2018-05-30 Schaeffler Technologies AG & Co. KG Gewindemutter für einen Kugelgewindetrieb
CN112524213A (zh) * 2020-11-02 2021-03-19 刘俊宇 一种螺套组件、伸缩机构、加工方法及应用

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1129792B (de) * 1959-01-21 1962-05-17 Prec Gear Machines & Tools Ltd Schraubentrieb
US3313873A (en) * 1965-02-11 1967-04-11 Stanley F Dembiak Process for making molded articles with undercuts

Also Published As

Publication number Publication date
JPS50121662A (pl) 1975-09-23
DE2505800A1 (de) 1975-08-28
DD118153A5 (pl) 1976-02-12
FR2262237A1 (pl) 1975-09-19
US4074585A (en) 1978-02-21
CH587429A5 (pl) 1977-04-29
FR2262237B1 (pl) 1977-06-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL94259B1 (pl)
DE2661104C2 (pl)
US4253709A (en) Four-way loaded type linear bearing
DE2240632C2 (de) Rotationskolbenmaschine für Flüssigkeiten
DE4311431C2 (de) Motorspindel für eine Werkzeugmaschine
US3726151A (en) Adjustable screw and nut device
JP5255503B2 (ja) 転動体ねじ装置
JPS5928773B2 (ja) 無限摺動用ボ−ルスプライン軸受
US3055230A (en) Screw-nut assemblies
CN103615499A (zh) 滚珠蜗杆副
DE102005023575A1 (de) Lageranordnung zur Lagerung einer Welle
DE3400594A1 (de) Stroemungsmaschine
US5572906A (en) Transmission Housing
DE202014010651U1 (de) Verdränger-Zahnradpumpe
EP0209099B1 (de) Stator für Exzenterschneckenpumpen
DE2158518B2 (de) Horizontale mehrstufige Zentrifugalpumpe
US3817116A (en) Follower positioning and indexing cam for roller gear drive and method of use
FI76733C (fi) Sruvelement foer materialbehandlingsmaskin.
US5303604A (en) Feed system
DE19621773A1 (de) Außendruckluftlagerspindel
US3244021A (en) Roller bearing nut
SU1323802A1 (ru) Шариковый винтовой механизм
CN112496407A (zh) 一种自定心分度圆可调的定位装置
SU1414988A1 (ru) Шариковый винтовой механизм
EP1884684B1 (de) Getriebe zur Umwandlung einer Rotationsbewegung in eine Linearbewegung