PL242736B1 - Konsola do mocowania żurawia przeładunkowego specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego przeznaczona do pracy w trudnych warunkach terenowych - Google Patents
Konsola do mocowania żurawia przeładunkowego specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego przeznaczona do pracy w trudnych warunkach terenowych Download PDFInfo
- Publication number
- PL242736B1 PL242736B1 PL425090A PL42509018A PL242736B1 PL 242736 B1 PL242736 B1 PL 242736B1 PL 425090 A PL425090 A PL 425090A PL 42509018 A PL42509018 A PL 42509018A PL 242736 B1 PL242736 B1 PL 242736B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- console
- sheets
- mounting
- plates
- chassis
- Prior art date
Links
Landscapes
- Jib Cranes (AREA)
- Body Structure For Vehicles (AREA)
- Emergency Lowering Means (AREA)
Abstract
W konsoli do mocowania żurawia przeładunkowego do podwozia specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego przeznaczonego do pracy w trudnych warunkach terenowych, wzdłużne profile (1) wraz z bocznymi blachami zewnętrznymi (2) oraz bocznymi blachami wewnętrznymi (3) konsoli (A) są ukształtowane ukośnie w kierunku jej tylnej części tworząc kąt zejścia od 23° do 25° zawarty pomiędzy podłożem, a dolną płaszczyzną ukośnej blachy wzmacniającej (17) konsoli (A). Natomiast wewnętrzna tylna poprzeczna belka ma przytwierdzony wspornik mocowania zaczepu (18a) z zamontowaną konstrukcją mocowania zaczepu konsoli (26a), w którym osadzony jest rozłącznie przedłużany zaczep paszczowy konsoli (26), a na górnych końcach profili (1) przytwierdzone są tylne czołowe blachy mocujące (15) z kostkami blokującymi oraz z otworami tylnych blach mocujących. Z kolei pomiędzy blachami policzkowymi zamontowana jest belka końcowa, do której przykręcony jest automatyczny zaczep paszczowy ramy pomocniczej.
Description
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest konsola do mocowania żurawia przeładunkowego specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego przeznaczona do pracy w trudnych warunkach terenowych szczególnie dla technicznych wozów straży pożarnej, służąca do mocowania na niej żurawia przeładunkowego.
Znana jest ze zgłoszenia wynalazku nr P.424147 konsola z zabudowanym na niej żurawiem przeładunkowym sprzężona z pojazdem ratownictwa technicznego poprzez przyłącze usytuowane w tylnej części ramy pomocniczej, która zamocowana jest rozłącznie do ramy podwozia specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego. Konsola składa się z dwóch wzdłużnych profili, do których przyspawane są boczne blachy zewnętrzne oraz boczne blachy wewnętrzne, na górnej powierzchni wzdłużnych profili usytuowane są górne blachy mocujące z dwoma otworami i kostką blokującą. Z kolei pomiędzy górnymi blachami mocującymi i dolnymi blachami wzmacniającymi osadzone są tuleje montażowe, a na zewnętrznych płaszczyznach blach przytwierdzone są górne ucha z poziomymi górnymi tulejami, a poniżej dolne ucha z poziomymi dolnymi tulejami. Natomiast w górnej płaszczyźnie wewnętrznej przestrzeni konsoli mocującej przytwierdzone są do blach wewnętrznych wsporniki krzyżowe. Przednią część konsoli zespala wewnętrzny przedni poprzeczny wspornik z uchem mocującym wyposażonym w otwór. Natomiast wewnętrzny tylny poprzeczny wspornik zespala konstrukcję konsoli w jej tylnej części. Konstrukcja konsoli wzmocniona jest w przedniej części górnymi żebrami oraz wewnętrznymi żebrami. Z kolei wewnętrzny tylny poprzeczny wspornik ma zamontowaną rozłącznie belkę z zamontowanym automatycznym zaczepem i jest wyposażony w wsporniki z szeklami. Natomiast wsporniki krzyżowe w miejscu ich połącznia mają przytwierdzoną co najmniej jedną blachę węzłową. Przyłącze usytuowane w tylnej części ramy pomocniczej ma przyspawanie do bocznych konstrukcji ramy pomocniczej zewnętrzne blachy policzkowe z wewnętrznymi wzmocnieniami. Końcowy fragment ramy pomocniczej ma przytwierdzone pionowe blachy, do których przyspawane są wyprofilowane zaczepy z górnymi gniazdami oraz dolnymi otworami mocującymi. Z kolei pomiędzy wewnętrzne płaszczyzny blach policzkowych wspawana jest poprzeczna belka usztywniająca, na której osadzona jest para płaskowników mocujących z otworami. W połączeniu z podwoziem specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego konsola wyposażona w żuraw przeładunkowy sprzężona jest rozłącznie ruchomym połączeniem z pojazdem ratownictwa technicznego poprzez połączenie składające się ze sworzni osadzonych w górnych gniazdach oraz w dolnych otworach mocujących zaczepów przyłącza oraz poprzez usytuowanie ucha mocującego z otworem pomiędzy parą płaskowników mocujących z otworami i osadzeniu w tych otworach centralnego sworznia mocującego.
Konstrukcja znanej konsoli spełnia swoje techniczne wymagania w warunkach miejskich, gdzie porusza się po stosunkowo równych nawierzchniach. Jednak w sytuacji prowadzenia akcji w trudnych wyboistych warunkach terenowych występują przypadki zahaczenia tylną częścią podwozia konsoli o nierówności występujące w nawierzchni. W konsoli według dotychczasowej konstrukcji tzw. kąt zejścia zawarty pomiędzy podłożem a dolną płaszczyzną podwozia konsoli wynosi 17°, co znacznie ogranicza jego parametry trakcyjne w wyboistych warunkach terenowych.
Celem wynalazku jest opracowanie konsoli specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego, która przy jednoczesnej minimalizacji wysokość H pojazdu z żurawiem przeładunkowym zabudowanym na konsoli, umożliwi dodatkowo zwiększenie jej parametrów trakcyjnych przy eksploatacji w wyboistych trudnych warunkach terenowych.
Istotą wynalazku jest konsola do mocowania żurawia przeładunkowego specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego przeznaczona do pracy w trudnych warunkach terenowych, w której wzdłużne profile wraz z bocznymi blachami zewnętrznymi oraz z bocznymi blachami wewnętrznymi konsoli są ukształtowane ukośnie w kierunku jej tylnej części, tworząc kąt zejścia 23° zawarty pomiędzy dolną płaszczyzną elementów ustalających dolnych a dolną płaszczyzną ukośnej blachy wzmacniającej konsoli. Natomiast wewnętrzna tylna poprzeczna belka ma przytwierdzony wspornik mocowania zaczepu z zamontowaną konstrukcją mocowania zaczepu konsoli, w którym osadzony jest rozłącznie przedłużany zaczep paszczowy konsoli. Boczne blachy zewnętrzne oraz boczne blachy wewnętrzne konsoli w swych dolnych przednich fragmentach mają przytwierdzone elementy ustalające dolne wystające poza pionową przednią płaszczyznę konsoli. Natomiast pod tylnymi czołowymi blachami mocującymi przytwierdzone są ukośne blachy wzmacniające, a we wnętrzu konstrukcji konsoli do wewnętrznej tylnej poprzecznej belki i bocznych blach wewnętrznych przyspawane są żebra wzmacniające.
Konsola specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego według wynalazku umożliwia zminimalizowanie ryzyka zahaczenia tylną częścią podwozia konsoli o nawierzchnię, gdzie występują nierówności terenu. W konsoli według nowej konstrukcji tzw. kąt zejścia zawarty pomiędzy podłożem, a dolną płaszczyzną podwozia konsoli wynosi 23°, co uzyskano poprzez ukośne ukształtowanie konstrukcji konsoli oraz zastosowanie systemu prostego demontażu i montażu przedłużanego zaczepu paszczowego, co znacznie zwiększa parametry trakcyjne konsoli w trudnych warunkach terenowych.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania jest uwidoczniony na rysunku, na którym Fig. 1 - przedstawia pojazd ratownictwa technicznego połączony z konsolą z żurawiem przeładunkowym w rzucie bocznym, Fig. 2 - przedstawia fragment pojazdu ratownictwa technicznego połączonego z konsolą z żurawiem przeładunkowym w widoku perspektywicznym z tyłu, Fig. 3 - przedstawia konstrukcję ramy pomocniczej połączonej z konsolą, gdzie końcówka z otworem przedłużanego zaczepu paszczowego konsoli osadzona jest w zaczepie automatycznym przykręconym do belki kocowej ramy pomocniczej w widoku perspektywicznym, Fig. 4 - przedstawia konsolę w widoku perspektywicznym od strony przyłącza, Fig. 5 - przedstawia konsolę w widoku perspektywicznym od strony automatycznego zaczepu paszczowego, Fig. 6 - przedstawia konsolę z Fig. 5 w widoku perspektywicznym od dołu z uwidocznionymi wewnętrznymi wzmocnieniami żebrowymi, Fig. 7 - przedstawia fragment ramy pomocniczej zamocowanej do ramy podwozia specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego z przyłączem oraz konsolę i sworznie oraz układ przedłużanego zaczepu paszczowego konsoli osadzonej w zaczepie automatycznym przykręconym do belki kocowej ramy pomocniczej w perspektywicznym rysunku rozstrzelonym, Fig. 8 - przedstawia przyłącze z fragmentem ramy pomocniczej w rysunku perspektywicznym, bez zabudowanego automatycznego zaczepu paszczowego, Fig. 9 - przedstawia końcowy fragment pojazdu ratownictwa technicznego połączonego z konsolą w rzucie bocznym z uwidocznieniem kąta zejścia podwozia z wybudowanym automatycznym zaczepem paszczowym konsoli, Fig. 10 - przedstawia końcowy fragment pojazdu ratownictwa technicznego połączonego z konsolą w rzucie bocznym z uwidocznieniem kąta zejścia podwozia w fazie zabudowy automatycznego zaczepu paszczowego konsoli, Fig. 11 - przedstawia końcowy fragment pojazdu ratownictwa technicznego połączonego z konsolą w rzucie bocznym z uwidocznieniem kąta zejścia podwozia z zabudowanym automatycznym zaczepem paszczowym konsoli.
Konsolę A z zabudowanym na niej żurawiem przeładunkowym C sprzęga się z pojazdem ratownictwa technicznego B (Fig. 1, Fig. 2) poprzez przyłącze PA usytuowane w tylnej części ramy pomocniczej A1 (Fig. 3), która zamocowana jest połączeniami śrubowych do oryginalnej ramy podwozia B1 specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego B. Konsola A według wynalazku (Fig. 4, Fig. 5, Fig. 6) stanowi sztywną konstrukcję składającą się z dwóch wzdłużnych profili 1, do których przyspawane są boczne blachy zewnętrzne 2 oraz boczne blachy wewnętrzne 3. Dla nadania pożądanej sztywności konstrukcja konsoli A wzmocniona jest w przedniej części górnymi żebrami 4 oraz wewnętrznymi żebrami 5 poprawiającymi sztywność wzdłużnych profili 1 (Fig. 6). Wzdłużne profile 1 wraz z bocznymi blachami zewnętrznymi 2 oraz bocznymi blachami wewnętrznymi 3 konsoli A są ukształtowane ukośnie w kierunku jej tylnej części, tworząc kąt zejścia 23° zawarty pomiędzy dolną płaszczyzną elementów ustalających dolnych 31 a dolną płaszczyzną ukośnej blachy wzmacniającej 17 konsoli A, co zwiększa parametry trakcyjne w warunkach terenowych. Na górnej powierzchni wzdłużnych profili 1 (Fig. 5) znajdują się górne blachy mocujące 6 z trzema otworami 6a, przeznaczone do mocowania żurawia przeładunkowego C. Symetrycznie do bocznych płaszczyzn blach zewnętrznych 2 pod górnymi blachami mocującymi 6, przyspawane są dolne blachy wzmacniające 7 (Fig. 4, Fig. 5). Boczne blachy zewnętrzne 2 oraz boczne blachy wewnętrzne 3 konsoli A w swych dolnych przednich fragmentach mają przytwierdzone elementy ustalające dolne 31 (Fig. 4, Fig. 5, Fig. 6) wystające poza pionową przednią płaszczyznę konsoli A. Na wystających fragmentach elementów ustalających dolnych 31 wsparte są dolne płaszczyzny wyprofilowanych zaczepów 24 przyłączem PA (Fig. 9, Fig. 10, Fig. 11). Na górnych końcach profili 1 przytwierdzone są tylne czołowe blachy mocujące 15 (Fig. 4, Fig. 5, Fig. 6) z otworami tylnych blach mocujących 15a przeznaczonymi do mocowania żurawia przeładunkowego C. Na powierzchni tylnych czołowych blach mocujących 15 przyspawana jest kostka blokująca 15b pełniąca funkcję ogranicznika ruchów poprzecznych i wzdłużnych zamontowanego na konsoli A żurawia przeładunkowego C. We wnętrzu konstrukcji konsoli A pomiędzy tylną poprzeczną belką 18 i bocznymi blachami wewnętrznymi 3 przyspawane są żebra wzmacniające 27. Z kolei symetrycznie do bocznych płaszczyzn blach zewnętrznych 2 pod tylnymi czołowymi blachami mocującymi 15, przyspawane są ukośne blachy wzmacniające 8. Każdy pojazd dedykowany dla straży pożarnej lub innych specjalistycznych pojazdów ratownictwa technicznego musi posiadać zaczepy służące do odholowania uszkodzonego pojazdu i do tego celu służą otwory holownicze 15c usytuowane w tylnych czołowych blachach mocujących 15. Pomiędzy górnymi blachami mocującymi 6 i dolnymi blachami wzmacniającymi 7 osadzone są tuleje montażowe 10 służące do mocowania nie uwidocznionych na rysunkach szpilek służących do przykręcenia żurawia przeładunkowego C do konsoli A. Z kolei pod górnymi żebrami 4 wyprofilowanymi w kształcie litery L na zewnętrznych płaszczyznach blach 2 przytwierdzone są górne ucha 9, a poniżej dolne ucha 9.1, w których osadza się cztery boczne sworznie mocujące 16 (Fig. 7). W pionowych płaszczyznach górnych żeber 4 usytuowane są śruby ustalające 30, które po połączeniu konsoli A do podwozia specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego B dokręcane są do występów wyprofilowanych zaczepów 24 przyłącza PA. W górnej płaszczyźnie wewnętrznej przestrzeni konsoli A przytwierdzone są do blach wewnętrznych 3 wsporniki krzyżowe 11 i 12, które w miejscu ich połączenia wzmocnione są dwustronnie blachami węzłowymi 14, co nadaje konstrukcji sztywność skrętną. Z kolei przednia poprzeczna belka 13 usytuowana nad wspornikami krzyżowymi 11 i 12 zespala boczne konstrukcje konsoli mocującej A. Natomiast wewnętrzna tylna poprzeczna belka 18 (Fig. 4, Fig. 5) zespala konstrukcję konsoli mocującej A i ma przytwierdzony wspornik mocowania zaczepu 18a (Fig. 6), w którym montowana jest konstrukcja mocowania zaczepu 26a RINGFEDER 4047, gdzie osadza się rozłącznie przedłużany zaczep paszczowy 26 RINGFEDER 4047 typ A, który na czas pracy centrowany jest w konstrukcji mocowania zaczepu 26a. Przedłużany zaczep paszczowy 26 współpracuje z osadzonym w ramie pomocniczej A1 automatycznym zaczepem paszczowym ramy pomocniczej 20. Rama pomocnicza A1 (Fig. 3, Fig. 7, Fig. 8) wykonana jest z zamkniętych profili o przekroju prostokątnym, tworząc konstrukcję skrzynkową wzmocnioną porzeczkami podnoszącymi sztywność i nośność całej konstrukcji i zakończona jest przyłączem PA. Przyłącze PA (Fig. 8) ma przyspawanie do bocznych konstrukcji ramy pomocniczej A1 zewnętrzne blachy policzkowe 21 z wewnętrznymi wzmocnieniami 22. Końcowy fragment ramy pomocniczej A1 z przyłączem PA wzmocniony jest pionowymi żebrami 23, które przenoszą siły na ramę podwozia B1 specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego B. Prostopadle do pionowych żeber 23 przyspawane są specjalnie wyprofilowane zaczepy 24 z górnymi gniazdami 24a oraz dolnymi otworami mocującymi 24b. Pomiędzy wewnętrzne płaszczyzny blach policzkowych 21 wspawana jest poprzeczna belka usztywniająca 25. Pomiędzy blachami policzkowymi 21 zamontowana jest oryginalna belka końcowa 19, do której przykręcony jest automatyczny zaczep paszczowy ramy pomocniczej 20, w którym mocowana jest końcówka z otworem przedłużanego zaczepu paszczowego konsoli 26 RINGFEDER 4047 typ A.
Połącznie do mocowania żurawia przeładunkowego C osadzonego na konsoli A do podwozi specjalistycznych pojazdów ratownictwa technicznego B zrealizowano tak, że konsolę A wyposażoną w żuraw przeładunkowy C (Fig. 7) sprzęga się rozłącznie ruchomym połączeniem z pojazdem ratownictwa technicznego B, umieszczając cztery boczne sworznie mocujące 16 w górnych gniazdach 24a i w dolnych otworach mocujących 24b zaczepów przyłącza PA oraz poprzez osadzenie końcówki z otworem przedłużanego zaczepu paszczowego 26 RINGFEDER 4047 typ A w automatycznym zaczepie paszczowym ramy pomocniczej 20. Przyłącze PA dodatkowo stabilizowane jest od dołu przez wsparcie dolnych płaszczyzn wyprofilowanych zaczepów 24 na wystających fragmentach elementów ustalających dolnych 31 oraz poprzez dokręcenie do pionowych występów wyprofilowanych zaczepów 24 śrub ustalających 30. W sytuacjach eksploatacji konsoli A w wyboistych trudnych warunkach terenowych w celu zminimalizowania możliwości zahaczenia z podłożem demontuje się przedłużany zaczep paszczowy 26 (Fig. 9, Fig. 10, Fig. 11).
Claims (4)
1. Konsola do mocowania żurawia przeładunkowego specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego przeznaczona do pracy w trudnych warunkach terenowych złożona z dwóch wzdłużnych profili (1), do których przyspawane są od ich zewnętrznych stron boczne blachy zewnętrzne (2) oraz od ich wewnętrznych stron boczne blachy wewnętrzne (3), a na górnej przedniej powierzchni wzdłużnych profili (1) usytuowane są górne blachy mocujące (6), z kolei pomiędzy górnymi blachami mocującymi (6), a usytuowanymi równolegle pod nimi dolnymi blachami wzmacniającymi (7) przytwierdzonymi do bocznych blach zewnętrznych (2) osadzone są tuleje montażowe (10), ponadto na górnych końcach profili (1) przytwierdzone są tylne czołowe blachy mocujące (15) z kostkami blokującymi (15b) oraz z otworami tylnych blach mocujących (15a), natomiast w górnej płaszczyźnie wewnątrz przestrzeni konsoli mocującej (A) zawartej pomiędzy bocznymi blachami wewnętrznymi (3), przytwierdzone są do bocznych blach wewnętrznych (3) swymi końcami wsporniki krzyżowe (11) i (12) wzmocnione dwustronnie w miejscu ich skrzyżowania blachami węzłowymi (14), z kolei boczne blachy zewnętrzne (2) i boczne blachy wewnętrzne (3) połączone ze sobą wzdłużnymi profilami (1), górnymi żebrami (4) oraz wewnętrznymi żebrami (5) i od strony przedniej poprzecznej belki (13) łączącej boczne blachy wewnętrzne (3) tworzą przednią część konsoli (A), natomiast od strony tylnej poprzecznej belki (18) łączącej boczne blachy wewnętrzne (3) tworzą tylną część konsoli (A), znamienna tym, że wzdłużne profile (1) wraz z bocznymi blachami zewnętrznymi (2) oraz z bocznymi blachami wewnętrznymi (3) konsoli (A) są ukształtowane ukośnie w kierunku jej tylnej części, tworząc kąt zejścia 23° zawarty pomiędzy dolną płaszczyzną elementów ustalających dolnych (31) a dolną płaszczyzną ukośnej blachy wzmacniającej (17) konsoli (A), natomiast tylna poprzeczna belka (18) ma przytwierdzony wspornik mocowania zaczepu (18a) z zamontowaną konstrukcją mocowania zaczepu (26a), w którym osadzony jest rozłącznie przedłużany zaczep paszczowy (26).
2. Konsola według zastrz. 1 znamienna tym, że boczne blachy zewnętrzne (2) oraz boczne blachy wewnętrzne (3) konsoli (A) w swych dolnych przednich fragmentach mają przytwierdzone elementy ustalające dolne (31) wystające poza pionową przednią płaszczyznę konsoli (A).
3. Konsola według zastrz. 1 albo 2 znamienna tym, że pod tylnymi czołowymi blachami mocującymi (15) przytwierdzone są ukośne blachy wzmacniające (8), a we wnętrzu konstrukcji konsoli (A) do tylnej poprzecznej belki (18) i bocznych blach wewnętrznych (3) przyspawane są żebra wzmacniające (27).
4. Konsola według zastrz. 1 znamienna tym, że tylne czołowe blachy mocujące (15) mają otwory holownicze (15c).
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL425090A PL242736B1 (pl) | 2018-03-30 | 2018-03-30 | Konsola do mocowania żurawia przeładunkowego specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego przeznaczona do pracy w trudnych warunkach terenowych |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL425090A PL242736B1 (pl) | 2018-03-30 | 2018-03-30 | Konsola do mocowania żurawia przeładunkowego specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego przeznaczona do pracy w trudnych warunkach terenowych |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL425090A1 PL425090A1 (pl) | 2019-10-07 |
PL242736B1 true PL242736B1 (pl) | 2023-04-17 |
Family
ID=68099354
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL425090A PL242736B1 (pl) | 2018-03-30 | 2018-03-30 | Konsola do mocowania żurawia przeładunkowego specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego przeznaczona do pracy w trudnych warunkach terenowych |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
PL (1) | PL242736B1 (pl) |
Family Cites Families (12)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
FR2245498A1 (en) * | 1973-09-27 | 1975-04-25 | Venissieux Atel | Mobile crane suspension system - leaf spring is bypassed and load is supported by frame during use |
US3954193A (en) * | 1975-02-07 | 1976-05-04 | Walter Kidde & Company, Inc. | Apparatus and method for transferring a crane boom assembly from a crane carrier to an independent transport vehicle |
FR2413993A1 (fr) * | 1978-01-04 | 1979-08-03 | Vignolles Jean Claude | Tracteur a attelage par rotule avec semi-remorque a balancier et grue forestiere |
ES2058015B1 (es) * | 1992-06-11 | 1997-05-01 | Aldaz Alberto Munarriz | Sistema de monataje autonomo para grua automontante automatica. |
KR100749520B1 (ko) * | 2006-01-13 | 2007-08-16 | 김유성 | 크레인 차량 |
CN1837014A (zh) * | 2006-04-18 | 2006-09-27 | 姚运文 | 一种起重运输车起重机机身 |
US7681687B2 (en) * | 2007-03-30 | 2010-03-23 | Manitowoc Crane Companies, Inc. | Control console having multiple use positions |
DE102009047458B4 (de) * | 2009-12-03 | 2023-05-17 | Franz Xaver Meiller Fahrzeug- Und Maschinenfabrik - Gmbh & Co Kg | Befestigungsanordnung zur Anbringung eines Ladekrans an einem Lastkraftwagen |
KR101361775B1 (ko) * | 2013-10-29 | 2014-02-11 | 변동섭 | 자동 파킹 브레이크 장치를 갖춘 크레인 셀프로더 특장차 |
US10654693B2 (en) * | 2015-11-19 | 2020-05-19 | Pride Bodies Ltd. | Crane support assembly |
CN105776020B (zh) * | 2016-05-05 | 2017-07-28 | 三一汽车起重机械有限公司 | 起重机及其配重挂接系统、配重挂接方法 |
PL236452B1 (pl) * | 2017-12-31 | 2021-01-25 | Szczesniak Pojazdy Specjalne Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia | Konsola do mocowania żurawia przeładunkowego i jej połączenie z podwoziem specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego |
-
2018
- 2018-03-30 PL PL425090A patent/PL242736B1/pl unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL425090A1 (pl) | 2019-10-07 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US7344120B2 (en) | Receiver winch mount | |
CN104691566B (zh) | 轨道车辆及其牵引梁 | |
CA1113523A (en) | Adjustable trailer hitch device | |
US10252756B2 (en) | Integrally formed gooseneck hitch assembly | |
EP1932690B1 (en) | Draw beam suspension | |
US10933928B2 (en) | Support device for tractor, in particular of agricultural type | |
CA2877247C (en) | Cross member towing hitch | |
CN113665671B (zh) | 前横梁总成及车辆 | |
DE102016115691B4 (de) | Hintere Fahrzeugbodenstruktur | |
PL242736B1 (pl) | Konsola do mocowania żurawia przeładunkowego specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego przeznaczona do pracy w trudnych warunkach terenowych | |
BR112016007354B1 (pt) | Elemento lateral para um chassi e chassi | |
CN213473291U (zh) | 纵梁装置和具有其的车辆 | |
KR200441719Y1 (ko) | 트레일러 연결장치 | |
EP2870842A1 (en) | Tractor implement hitch links | |
US6979167B2 (en) | Excavator coupler assembly | |
PL236452B1 (pl) | Konsola do mocowania żurawia przeładunkowego i jej połączenie z podwoziem specjalistycznego pojazdu ratownictwa technicznego | |
CN203047360U (zh) | 车架和车辆 | |
DE102012216807A1 (de) | Fahrzeugstruktur | |
EP2404809B1 (en) | Draw beam | |
US9468148B2 (en) | Feederhouse arrangement for mounting a header to a combine | |
US6908094B1 (en) | Heavy duty towing hitch | |
KR102270976B1 (ko) | 지게차 장착용 버킷 장치 | |
DE60015258T2 (de) | Kraftfahrzeugaufbau | |
DE102015215931B4 (de) | Hakenausleger für einen Schwenkarm eines Abrollkipperfahrzeugs | |
CN211808869U (zh) | 拖车钩及具有其的车辆 |