PL211974B1 - Mechanizm łączący urządzenia strugowego, zwłaszcza struga mieczowego - Google Patents

Mechanizm łączący urządzenia strugowego, zwłaszcza struga mieczowego

Info

Publication number
PL211974B1
PL211974B1 PL380810A PL38081006A PL211974B1 PL 211974 B1 PL211974 B1 PL 211974B1 PL 380810 A PL380810 A PL 380810A PL 38081006 A PL38081006 A PL 38081006A PL 211974 B1 PL211974 B1 PL 211974B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
arms
mechanism according
pin
articulated
plow
Prior art date
Application number
PL380810A
Other languages
English (en)
Other versions
PL380810A1 (pl
Inventor
Adam Klabisch
Gerhard Siepenkort
Norbert Hesse
Klaus Duhnke
Diedrich Bettermann
Original Assignee
Dbt Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Dbt Gmbh filed Critical Dbt Gmbh
Publication of PL380810A1 publication Critical patent/PL380810A1/pl
Publication of PL211974B1 publication Critical patent/PL211974B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E21EARTH OR ROCK DRILLING; MINING
    • E21CMINING OR QUARRYING
    • E21C35/00Details of, or accessories for, machines for slitting or completely freeing the mineral from the seam, not provided for in groups E21C25/00 - E21C33/00, E21C37/00 or E21C39/00
    • E21C35/08Guiding the machine
    • E21C35/12Guiding the machine along a conveyor for the cut material
    • E21C35/125Means for inclining the conveyor
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S403/00Joints and connections
    • Y10S403/09Adjustable clamp

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Geochemistry & Mineralogy (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Hinges (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)
  • Pivots And Pivotal Connections (AREA)
  • Agricultural Machines (AREA)
  • Sawing (AREA)
  • Milling, Drilling, And Turning Of Wood (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)
  • Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)

Abstract

Wynalazek dotyczy konstrukcji mechanizmu łączącego urządzenia strugowego, zwłaszcza struga mieczowego, znajdującego zastosowanie w szczególności przy urabianiu pokładów węgla kamiennego w górnictwie podziemnym. Mechanizm łączący (1) posiada konsolę przyłączeniową wykonaną jako odlew, posiadającą dwa ramiona (13) oraz progi podporowe (17). W górnej części po odzrobowej stronie konsola przyłączeniowa ma panewkę przegubową (10) służącą do mocowania głowicy siłownika korekcyjnego, a poniżej ma dwa ramiona (13) służące do mocowania sworznia przegubowego (11), stanowiącego element złączny z wysięgnikiem belki przesuwu. Sworzeń przegubowy (11) ma odcinek środkowy o baryłkowatym konturze, a jego odcinki końcowe zwężają się stożkowo od odcinka środkowego. Końce sworznia przegubowego (11) osadzone są w otworach sworzniowych za pośrednictwem elementów zaciskowych odpowiednio skonstruowanych dla zapobiegania powstawania luzów tego osadzenia.

Description

Przedmiotem wynalazku jest mechanizm łączący urządzenia strugowego, zwłaszcza struga mieczowego znajdujący zastosowanie w szczególności przy urabianiu pokładów węgla kamiennego w górnictwie podziemnym.
W agregatach urabiają cych pracujących w podziemiach kopalń maszyna urabiająca prowadzona jest na przenośniku ścianowym złożonym z rynien, lub ostrogorynien, przy czym przenośnik ścianowy wyposażony jest w odpowiednie prowadzenie dla maszyny urabiającej. W zależności od tego, czy maszyną urabiającą jest strug ślizgowy, czy też strug mieczowy, prowadzenie strugowe znajduje się odpowiednio po stronie odociosowej, lub odzrobowej przenośnika ścianowego. Przemieszczanie urządzenia strugowego do ociosu urabianego węgla realizowane jest za pośrednictwem belki przesuwu, lub belki przesuwu z wysięgnikiem, przy czym przednia część belki przesuwu, lub wysięgnika belki przesuwu połączona jest do konsoli przyłączeniowej za pomocą sworznia przegubowego. Jednocześnie dla umożliwienia wychylania urządzenia strugowego w płaszczyźnie poziomej i ustawienia go pod kątem do płaszczyzny spągu wykorzystuje się siłowniki korekcyjne, które z jednego końca ułożyskowane są w wysięgnikach belek przesuwu, a z drugiego końca w panewkach przegubowych konsoli przyłączeniowych. Taki mechanizm łączący z konsola przyłączeniową, przeznaczony dla struga mieczowego, znany jest na przykład z niemieckiego opisu patentowego DE 42 33 840 A1. Konsola przyłączeniowa jest konstrukcją spawaną składającą się z wielu pojedynczych elementów, przy czym panewka przegubowa służąca do osadzania w niej głowicy siłownika korekcyjnego składa się z dwóch części połączonych ze sobą złączem śrubowym.
Znany jest również, na przykład z niemieckiego opisu patentowego DE 33 00 306 A1 mechanizm łączący przeznaczony dla struga ślizgowego. Również w tym rozwiązaniu panewka przegubowa jest elementem dwuczęściowym, przy czym jedna z tych części jest elementem korpusu podstawowego, do którego rozłącznie przykręcony jest element zamykający. Korpus podstawowy konsoli przyłączeniowej przykręcony jest po stronie odzrobowej przenośnika ścianowego do blach bocznych ostrogorynien. Widełkokształtna konsola przyłączeniowa ma dwa ramiona skierowane ku dołowi, w których wykonane są otwory sworzniowe na sworzeń przegubowy.
Celem wynalazku jest uproszczenie konstrukcji mechanizmu łączącego z jednoczesnym umożliwieniem przenoszenia wyższych sił i podniesieniem niezawodności eksploatacyjnej.
Istota wynalazku polega na tym, że korpus podstawowy konsoli przyłączeniowej wykonany jest jako element odlewany, przy czym obydwa integralnie w procesie odlewania wykonane ramiona na swych powierzchniach zewnętrznych posiadają również integralnie z nimi wykonane i wystające na boki ramion progi podporowe, natomiast otwory sworzniowe mogą również rozszerzać się stożkowo od wewnętrznych powierzchni ku powierzchniom zewnętrznym każdego z ramion, co umożliwia osadzenie w nich elementów zaciskowych, współpracujących ze sworzniem przegubowym.
W preferowanym wykonaniu progi podporowe przynajmniej częściowo wystają do poziomu otworów sworzniowych w ramionach.
Korzystnym jest, gdy korpus podstawowy konsoli przyłączeniowej wyposażony jest w wystającą od progów podporowych ku górze i zamkniętą przynajmniej od strony odzrobowej tylną ściankę, która zapobiega przedostawaniu się pyłu węglowego, lub innych zanieczyszczeń przez konsolę przyłączeniową do ostrogorynny przenośnika, a jednocześnie służy do połączenia z przynależną jej ostrogorynną.
Elementy zaciskowe mogą mieć postać zbliżoną do tulei o stożkowej zewnętrznej powierzchni i/lub stożkowym otworze wewnętrznym.
Szczególnie korzystnym jest przy tym, gdy element zaciskowy wyposażony jest we wzdłużną szczelinę, co ułatwia i wspomaga zamocowanie odpowiadającego mu końca sworznia przegubowego.
Korzystnym jest również, gdy element zaciskowy posiada kryzę pierścieniową umiejscowiona przy jego szerszej podstawie, co ułatwia rozparcie tego elementu zaciskowego w otworze sworzniowym.
Najlepiej jest wtedy, gdy obydwa końce sworznia przegubowego osadzonego w elementach zaciskowych posiadają nagwintowane czopy, na które nakręca się ryglujące nakrętki mocujące.
Nagwintowane czopy mogą przy tym być odsądzone od końcowych odcinków sworznia przegubowego przez stopień, a kryzy pierścieniowe elementów zaciskowych mogą stykać się z tym stopniem.
Ponadto korzystnym jest, gdy sworzeń przegubowy posiada środkowy odcinek o baryłkowato zaoblonym konturze tak, że grubość, względnie przekrój sworznia przegubowego wzrasta od odcinków końcowych ku jego środkowi, dzięki czemu poprawia się charakterystyka łożyskowania wysięgnika belki przesuwu w sworzniu przegubowym.
PL 211 974 B1
Dobrze jest również, gdy sworzeń przegubowy ma dwa odcinki końcowe, które wychodząc od odcinka środkowego stożkowo zwężają się i współpracują ze stożkowymi otworami zewnętrznymi elementów zaciskowych.
Szczególnie korzystnym jest ponadto, gdy wewnętrzne powierzchnie ramion konsoli przyłączeniowej każdorazowo przechodzą w ścięcia, względnie stażowania wykonane między otworami sworzniowymi a powierzchniami czołowymi tych ramion, jako że dzięki tym ścięciom zapobiega się brykietowaniu, bądź narastającemu osadzaniu się pyłu węglowego w komorze pośredniej pomiędzy wewnętrznymi powierzchniami ramion.
Zasadnicze zalety mechanizmu według wynalazku polegają na tym, że dzięki wykonaniu konsoli przyłączeniowej jako elementu odlewanego generalnie jej konstrukcja ulega uproszczeniu, a wystające na boki, zintegrowane z ramionami jej korpusu podstawowego progi podporowe stabilizują bocznie i wspierają konsolę przyłączeniową przyspawaną do elementu prowadzącego struga lub ostrogorynny strugowej. Progi podporowe mogą przy tym rozszerzać się ciągłe, lub narastająco od swych swobodnych końców ku odcinkowi podstawy na powierzchniach zewnętrznych ramion, co umożliwia dobór optymalnie mocnego połączenia tych progów podporowych z ramionami. Równocześnie taka konfiguracja umożliwia wariantowe wykorzystanie takiej konsoli przyłączeniowej, a zatem całego mechanizmu łączącego zarówno dla strugów ślizgowych, jak i dla strugów mieczowych, a więc nie zachodzi konieczność przygotowywania różnych mechanizmów łączenia dla różnych urządzeń strugowych.
Także stożkowe otwory sworzniowe w ramionach konsoli przyłączeniowej wraz z odpowiednią, oparta na powierzchniach stożkowych budową elementów zaciskowych osadzanych w tych otworach sworzniowych pozwalają na mocowanie sworznia przegubowego bez luzów, które mogłyby powodować nadmierne zużywanie się otworów sworzniowych. Wydłużenie żywotności konsoli przyłączeniowej uzyskuje się również dzięki ścięciom przy powierzchniach czołowych ramion, ponieważ podczas ruchów wychylnych między wysięgnikiem belki przesuwu a ostrogorynną, względnie elementem prowadzącym struga następuje wypychanie zanieczyszczeń z przestrzeni między ramionami mocującymi sworzeń przegubowy.
Wynalazek został bliżej objaśniony w przykładzie wykonania na rysunku, gdzie fig. 1 przedstawia mechanizm łączący zamocowany na elemencie prowadzącym ostrogorynny urządzenia strugowego w widoku z boku, fig. 2 - mechanizm łączący w widoku na jego tylna część odzrobową, fig. 3 konsolę przyłączeniowa w widoku perspektywicznym bocznym od przodu, fig. 4 - konsolę przyłączeniową w widoku perspektywicznym bocznym od tyłu, a fig. 5 - fragment mechanizmu w przekroju poziomym wzdłuż linii A-A z fig. 2.
Mechanizm łączący 1 zlokalizowany jest na ostrogorynnie prowadzącej 2 nie narysowanego urządzenia urabiającego. W prezentowanym przykładzie wykonania mechanizm łączący 1 jest przyspawany do ostrogorynny prowadzącej 2 struga mieczowego, która to ostrogorynną 2 tworzy odzrobową pobocznicę nie narysowanych rynien przenośnika zgrzebłowego łańcuchowego, które podczas pracy struga mieczowego obejmowane są od dołu przez miecz strugowy. Każda zlokalizowana po stronie odzrobowej przenośnika ostrogorynną 1 posiada (fig. 1) dwa zlokalizowane jeden nad drugim kanały łańcuchowe górny 3 i dolny 4 służące do prowadzenia łańcucha strugowego, przy czym dolny kanał łańcuchowy 4 posiada otwartą ku ociosowi szczelinę prowadzącą 5 dla tarczy mieczowej i jej złącza z nie narysowanym łańcuchem pociągowym struga. Podstawowa budowa prowadzenia struga mieczowego, względnie struga ślizgowego, z którym może być połączony mechanizm łączący 1, znana jest ze stanu techniki i nie wymaga tutaj dodatkowego objaśniania.
Mechanizm łączący zasadniczo składa się z wieloczęściowej konsoli przyłączeniowej 6 (fig. 1, fig. 3, fig. 4) z odlewanym korpusem podstawowym 7 i połączonym z nim, lub możliwym do połączenia, za pomocą złącza śrubowego 8 elementem zamykającym 9, tworzącym łącznie otwartą, dzieloną panewkę przegubową 10 dla osadzania górnej głowicy nie narysowanego siłownika korekcyjnego, oraz sworznia przegubowego łltworzącego zamocowanie nie narysowanego wysięgnika belki przesuwu na ostrogorynnie prowadzącej 2. Wysięgnik belki przesuwu jest przy tym połączony z siłownikiem przesuwu układu przesuwnego sekcji obudowy górniczej tak, że wysuwanie siłownika przesuwu powoduje przesunięcie ostrogorynien prowadzących 2 i wraz z nimi maszyny urabiającej ku ociosowi ściany. Zsuwanie siłownika przesuwu powoduje zaś dociągnięcie nie rozpartej sekcji obudowy do przenośnika zgrzebłowego łańcuchowego, co znane jest ze stanu techniki. Zlokalizowany między belka przesuwu a panewką przegubową 10 mechanizmu łączącego 1 siłownik korekcyjny służy do ustawiania poziomu urabiania, a zatem do ustalania położenia maszyny urabiającej w stosunku do
PL 211 974 B1 spągu pokładu, względnie ociosu frontu urabiania. To również znane jest ze stanu techniki i nie wymaga dodatkowego objaśniania.
Wykonany jako odlew korpus podstawowy 7 mechanizmu łączącego 1 (fig. 1 i fig. 4) obejmuje takie integralne elementy jak zlokalizowana w górnej strefie część czołowa 12 z odcinkiem panewkowym 10A, oraz stykające się z częścią czołową 12, przebiegające pionowo z zachowaniem wzajemnego odstępu ramiona 13, które w częściach przeciwnych do odcinka panewkowego 10A wyposażone są w otwory sworzniowe 14, wykonane zbieżnie ku sobie. Korpus podstawowy 7 wyposażony jest także w łączącą obydwa ramiona 13 tylną ściankę 15, która w prezentowanym wykonaniu posiada redukujące masę zagłębienia 16 i rozciąga się prostoliniowo, lub prosto od dołu korpusu podstawowego 7 aż do części czołowej 12 (fig. 3). Na każdej powierzchni zewnętrznej 13' ramion 13, po bokach tych ramion 13 znajdują się wystające, integralnie wykonane progi podporowe 17, których zarówno grubość, jak i głębokość wzrasta począwszy od końcówek 18 w kierunku ku podstawie 19, gdzie przechodzą w ramiona 13. Tylna strona 20 obydwóch progów podporowych 17 jest równa i równoległa do tylnej ścianki 15 korpusu podstawowego 7, dzięki czemu korpus podstawowy 7 dużą powierzchnią przylega do odzrobowej pobocznicy 21 ostrogorynny prowadzącej 2 i może być tam do niej stabilnie przyspawany. Wystające po bokach ramion 13 progi podporowe 17 stabilizują przyspawany korpus podstawowy 7 konsoli przyłączeniowej 6, a zarazem cały mechanizm przyłączeniowy 1 przyspawany do ostrogorynny prowadzącej 2.
Obydwie, położone w odstępie od siebie wewnętrzne powierzchnie 22 ramion 13 przechodzą w wykonane obwodowo wokół otworów sworzniowych 14 ścięcia 23 powierzchni czołowych 24 tych ramion 13 (fig. 5). Ponadto obydwa otwory sworzniowe 14 rozszerzają się na kształt stożka od wewnętrznych powierzchni 22 ku powierzchniom zewnętrznym 13'. Dla zamocowania sworznia przegubowego 11 tworzącego zderzak wysięgnika belki przesuwu z zachowaniem odporności na skręcanie w każdym otworze sworzniowym osadzony jest element rozprężny 25 z wzdłużną szczeliną 26 mający stożkową zewnętrzna ściankę 27 i stożkowy wewnętrzny otwór 28 i który to element rozprężny 25 za pomocą nakrętki mocującej 29, nakręcanej na nagwintowany czop 30 sworznia przegubowego 11, mocowany jest w otworze sworzniowym 14 dzięki współpracy stożkowych powierzchni częściowych. Obydwie nakrętki mocujące 29 naciskają przy tym na kryzy pierścieniowe 31 odpowiadających im elementów rozprężnych 25, wchodzące do stożkowych otworów wewnętrznych 28 przy większych podstawach elementów rozprężnych 25.
Sworzeń przegubowy 11 posiada generalnie (fig. 2, fig. 5) baryłkowaty kontur, z baryłkowatym odcinkiem środkowym 11A oraz dwoma stożkowymi, względnie stożkowatymi odcinkami końcowymi, którymi współpracuje z elementami rozprężnymi 25 podczas mocowania.
W ramach przedstawionego opisu mogą istnieć modyfikacje mieszczą ce się w ramach zastrzeżeń patentowych. W przykładzie przedstawiono mechanizm łączący 1 przyspawany do ostrogorynny prowadzącej 2 struga mieczowego. Taki sam mechanizm łączący 1 może być zastosowany dla struga ślizgowego i zamocowany również poprzez przyspawanie.

Claims (11)

1. Mechanizm łączący urządzenia strugowego, zwłaszcza struga mieczowego, posiadający wieloczęściową konsolę przyłączeniową z korpusem podstawowym możliwym do przyspawania na jednej ostrogorynnie, lub elemencie prowadzącym urządzenia strugowego, wyposażoną w element zamykający zintegrowany z odcinkiem panewkowym panewki przegubowej dla głowicy siłownika korekcyjnego, oraz przestawiony na wysokości w stosunku do panewki przegubowej zaczep wysięgnika belki przesuwu, który to zaczep posiada dwa wykonane w odstępie obok siebie ramiona wyposażone w otwory sworzniowe do osadzania sworznia przegubowego, współpracującego z czołową częścią wysięgnika belki przesuwu znamienny tym, że korpus podstawowy (7) konsoli przyłączeniowej (6) wykonany jest jako element odlewany, przy czym obydwa ramiona (13) na swych powierzchniach zewnętrznych (13) posiadają integralnie z nimi uformowane, bocznie wystające progi podporowe (17) i/lub otwory sworzniowe (14) rozszerzają się stożkowo od wewnętrznych powierzchni (22) ku powierzchniom zewnętrznym (13') każdego z ramion (13), umożliwiając osadzenie w nich elementów zaciskowych (25) współpracujących ze sworzniem przegubowym (11).
2. Mechanizm według zastrz. 1, znamienny tym, że progi podporowe (17) przynajmniej częściowo wystają do poziomu otworów sworzniowych (14) w ramionach (13).
PL 211 974 B1
3. Mechanizm według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że korpus podstawowy (7) konsoli przyłączeniowej (6) posiada na swej wysokości zamykającą tylną ściankę (15).
4. Mechanizm według jednego z zastrz. 1 do 3, znamienny tym, że elementy zaciskowe (25) mają postać zbliżoną do tulei o stożkowej zewnętrznej powierzchni (27) i stożkowym otworze wewnętrznym (28).
5. Mechanizm wedł ug jednego z zastrz. 1 do 4, znamienny tym, ż e element zaciskowy (25) wyposażony jest we wzdłużną szczelinę (26).
6. Mechanizm wedł ug jednego z zastrz. 4 do 5, znamienny tym, ż e element zaciskowy (25) posiada kryzę pierścieniową (31) umiejscowioną przy jego szerszej podstawie.
7. mechanizm wedł ug jednego z zastrz. 1 do 6, znamienny tym, ż e obydwa koń ce sworznia przegubowego (11) wyposażone są w nagwintowany czop (30).
8. Mechanizm według zastrz. 7, znamienny tym, ż e nagwintowane czopy (30) poprzez stopień są odsądzone w stosunku do ich odcinków końcowych.
9. Mechanizm według jednego z zastrz. 1 do 8, znamienny tym, że sworzeń przegubowy (11) posiada odcinek środkowy (11A) o baryłko waty m konturze.
10. Mechanizm według zastrz. 9, znamienny tym, że sworzeń przegubowy (11) ma dwa odcinki końcowe zwężające się stożkowo od odcinka środkowego (11A) na zewnątrz.
11. Mechanizm według jednego z zastrz. 1 do 10, znamienny tym, że wewnętrzne powierzchnie (22) ramion (13) każdorazowo przechodzą w ścięcia (23) między otworami sworzniowymi (14) a powierzchniami czoł owymi (24).
PL380810A 2005-10-12 2006-10-10 Mechanizm łączący urządzenia strugowego, zwłaszcza struga mieczowego PL211974B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE202005016178U DE202005016178U1 (de) 2005-10-12 2005-10-12 Anschlusseinrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL380810A1 PL380810A1 (pl) 2007-04-16
PL211974B1 true PL211974B1 (pl) 2012-07-31

Family

ID=37513911

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL380810A PL211974B1 (pl) 2005-10-12 2006-10-10 Mechanizm łączący urządzenia strugowego, zwłaszcza struga mieczowego

Country Status (7)

Country Link
US (1) US7303352B2 (pl)
CN (1) CN1948712B (pl)
CZ (1) CZ303079B6 (pl)
DE (1) DE202005016178U1 (pl)
PL (1) PL211974B1 (pl)
RU (1) RU2391506C2 (pl)
UA (1) UA90105C2 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE202010013068U1 (de) * 2010-12-06 2012-03-07 Bucyrus Europe Gmbh Anschlussvorrichtung für einen Rinnenschuss von Gewinnungseinrichtungen, Rinnenschuss und Anbauteil hierfür

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3117401C2 (de) * 1981-05-02 1985-04-18 Gewerkschaft Eisenhütte Westfalia, 4670 Lünen Einrichtung zur Einstellung des Schnitthorizontes einer untertägigen Gewinnungsmaschine, insbesondere eines Hobels
DE3300306C2 (de) * 1983-01-07 1985-11-28 Gewerkschaft Eisenhütte Westfalia, 4670 Lünen Mehrteiliger Stangenkopf zur Verwendung bei Steuereinrichtungen zur Einstellung des Schnitthorizontes von Kohlenhobeln und dergleichen
DE3617737A1 (de) * 1985-09-17 1987-03-26 Gewerk Eisenhuette Westfalia Hobelanlage mit schwerthobel
DE3710925A1 (de) * 1987-04-01 1988-10-20 Gewerk Eisenhuette Westfalia Hobelanlage mit schwerthobel
DE3919433C2 (de) * 1989-06-14 1998-01-15 Dbt Gmbh Rinnenschußverbindung für Kettenkratzförderer mit seitlich an den Rinnenschüssen angebauter Hobelführung
DE4233840A1 (de) * 1992-10-08 1994-04-14 Westfalia Becorit Ind Tech Schwerthobelführung
DE20103704U1 (de) * 2001-03-02 2001-07-26 Dbt Gmbh Hobelführung für untertägige Gewinnungshobel
DE10236584A1 (de) * 2002-08-08 2004-02-19 Dbt Gmbh Rinnenschuß
DE20307150U1 (de) * 2003-05-07 2004-07-22 Dbt Gmbh Hobelführung für kettengezogenen Hobel
DE102005049318B4 (de) * 2005-10-12 2016-08-04 Caterpillar Global Mining Europe Gmbh Schwerthobelführungsschuss

Also Published As

Publication number Publication date
US7303352B2 (en) 2007-12-04
RU2391506C2 (ru) 2010-06-10
CN1948712B (zh) 2010-11-17
CZ303079B6 (cs) 2012-03-21
RU2006136064A (ru) 2008-04-20
CN1948712A (zh) 2007-04-18
UA90105C2 (uk) 2010-04-12
PL380810A1 (pl) 2007-04-16
DE202005016178U1 (de) 2006-11-23
US20070107643A1 (en) 2007-05-17
CZ2006639A3 (cs) 2007-04-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4282968A (en) Scraper-chain conveyor channel section
US11530095B2 (en) Chain conveyor and link for same
PL207027B1 (pl) Strug urabiający
CS244666B2 (en) Coal-getting machine guide namely coal plough guide
CN201313730Y (zh) 包括可换式槽的溜槽节、可换式槽及上工作段固定装置
PL211974B1 (pl) Mechanizm łączący urządzenia strugowego, zwłaszcza struga mieczowego
PL211978B1 (pl) Ostrogorynna prowadząca struga mieczowego
CZ281063B6 (cs) Vedení pluhu usazené svými díly na straně potrubní stěny na žlabových dílech hřeblového dopravníku
US20040222067A1 (en) Toggle and toggle connection assembly
DE3919433A1 (de) Rinnenschussverbindung fuer kettenkratzfoerderer mit seitlich an den rinnenschuessen angebauter hobelfuehrung
CA3076281C (en) Switch device
PL66638Y1 (pl) Urzadzenie strugowe dla górnictwa
CN1027915C (zh) 采矿刨机的导向装置
PL209916B1 (pl) Mechanizm przyłączeniowy do pozycjonowania płaszczyzny urabiania maszyny urabiającej, zwłaszcza struga węglowego
US6769742B2 (en) Clamped chain cover for longwall plough guide
US6267449B1 (en) Guide arrangement for a drum-type mineral cutting machine
DE19637789B4 (de) Hobel für die untertägige Gewinnung von Kohle u. dgl.
KR100443463B1 (ko) 선로전환장치
US5941154A (en) Guide shoe for a cutting machine
US4465407A (en) Fixing bridge
PL64008Y1 (pl) Mechanizm przyłączeniowy do urządzenia urabiającego, współpracującego z przenośnikiem ścianowym
KR20100098109A (ko) 스톡 레일과 전철기 텅을 잠금 고정하기 위한 록킹 장치
EP1549801A1 (de) Gelenkige schienenverbindung für schienenstösse von profillaufschienen
PL166074B1 (pl) Prowadnica dla struga urabiajacego PL PL PL
DE202006006234U1 (de) Hobelführung, insbesondere Gleithobelführung und Rinnenschuss mit Hobelführung