PL208842B1 - Sposób przenoszenia przedmiotów arkuszowych i urządzenie do przenoszenia przedmiotów arkuszowych - Google Patents

Sposób przenoszenia przedmiotów arkuszowych i urządzenie do przenoszenia przedmiotów arkuszowych

Info

Publication number
PL208842B1
PL208842B1 PL369459A PL36945902A PL208842B1 PL 208842 B1 PL208842 B1 PL 208842B1 PL 369459 A PL369459 A PL 369459A PL 36945902 A PL36945902 A PL 36945902A PL 208842 B1 PL208842 B1 PL 208842B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
adjusting
housing
lifting device
suspended
fastening elements
Prior art date
Application number
PL369459A
Other languages
English (en)
Other versions
PL369459A1 (pl
Inventor
Tuomo Kivistö
Tom Marttila
Original Assignee
Outokumpu Oy
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Outokumpu Oy filed Critical Outokumpu Oy
Publication of PL369459A1 publication Critical patent/PL369459A1/pl
Publication of PL208842B1 publication Critical patent/PL208842B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66CCRANES; LOAD-ENGAGING ELEMENTS OR DEVICES FOR CRANES, CAPSTANS, WINCHES, OR TACKLES
    • B66C13/00Other constructional features or details
    • B66C13/04Auxiliary devices for controlling movements of suspended loads, or preventing cable slack
    • B66C13/08Auxiliary devices for controlling movements of suspended loads, or preventing cable slack for depositing loads in desired attitudes or positions
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66CCRANES; LOAD-ENGAGING ELEMENTS OR DEVICES FOR CRANES, CAPSTANS, WINCHES, OR TACKLES
    • B66C11/00Trolleys or crabs, e.g. operating above runways
    • B66C11/12Trolleys or crabs, e.g. operating above runways having hoisting gear adapted to special load-engaging elements and not otherwise provided for
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C25ELECTROLYTIC OR ELECTROPHORETIC PROCESSES; APPARATUS THEREFOR
    • C25CPROCESSES FOR THE ELECTROLYTIC PRODUCTION, RECOVERY OR REFINING OF METALS; APPARATUS THEREFOR
    • C25C7/00Constructional parts, or assemblies thereof, of cells; Servicing or operating of cells
    • C25C7/06Operating or servicing

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Electrochemistry (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)
  • Electrolytic Production Of Metals (AREA)
  • Feeding Of Articles By Means Other Than Belts Or Rollers (AREA)
  • Packaging For Recording Disks (AREA)
  • Elevator Control (AREA)
  • Manipulator (AREA)

Abstract

Przedmiotem wynalazku jest sposób przenoszenia ciężkich przedmiotów, takich jak przedmioty arkuszowe, szczególnie anody i katody, w elektrolizie, gdzie urządzenie przenoszące zawiera urządzenie podnoszące (1), do którego zamocowana jest nieruchoma obudowa regulująca (3), przy czym wzdłuż powierzchni ślizgowych (6) obudowy regulującej (3) przesuwa się rama regulująca (5), w której rozmieszczone są kolumny regulujące (7), wzdłuż których element chwytający (8) jest przesuwany za pomocą powierzchni regulujących (16) elementu chwytającego (8) tak, że nieruchoma obudowa regulująca (3) jest zawieszona do urządzenia podnoszącego (1) za pomocą co najmniej trzech elementów mocujących (2) zamocowanych przegubowo na obu końcach. Dodatkowo, przedmiotem wynalazku jest urządzenie przenoszące (4) do przenoszenia ciężkich przedmiotów, szczególnie przedmiotów arkuszowych takich, jak anody i katody w elektrolizie, przy czym urządzenie przenoszące zawiera obudowę regulującą (3) zamocowaną do urządzenia podnoszącego (1), a do obudowy regulującej zamocowana jest rama regulująca (5) przesuwalna wzdłuż powierzchni ślizgowych (6) obudowy regulującej (3) i w ramie regulującej rozmieszczone są kolumny regulujące (7), wzdłuż których element chwytający (8) jest przesuwany za pomocą powierzchni regulujących (16) elementu chwytającego tak, że obudowa regulująca (3) jest zawieszona na urządzeniu podnoszącym (1) za pomocą co najmniej trzech elementów mocujących (2) zamocowanych przegubowo na obu końcach.

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest sposób przenoszenia przedmiotów arkuszowych, takich jak anody i katody, w procesie elektrolizy oraz urzą dzenie do realizacji tego sposobu.
W procesach oczyszczania elektrolitycznego stosuje się duże ilości anod i katod dla wytrącania i rozpadu metali. W tych procesach arkuszowe elektrody, takie jak anody i katody powinny na przykład, być przenoszone do i ze zbiorników do elektrolizy. W zbiornikach tych anody i katody powinny być umieszczone możliwie blisko siebie. Kiedy elektrody muszą być wymienione, na przykład w celu pozyskania wytrącenia powstałego na katodzie, wówczas wymiana jest przeprowadzana za pomocą elementu dozującego, który najpierw usuwa ze zbiornika pożądaną liczbę elektrod, takich jak katody a nastę pnie wymienia je na taką samą liczbę niewytrą conych arkuszy startowych. Według znanego sposobu, przenoszenie elektrod i umieszczanie ich w zbiornikach odbywa się za pomocą narzędzia, typu iglicy, zwisającej z haków urządzenia podnoszącego.
Zauważono, że obniżanie elektrod do zbiornika jest trudne i od czasu do czasu, wymaga manualnego prowadzenia iglicy do poziomu zbiornika. Elektrody, które mają być obniżone do zbiornika, zderzają się z elektrodami już w nim umieszczonymi, ponieważ odstępy są małe i nieregularne z powodu pracy manualnej. Zderzenia powodują defekty, szczególnie w arkuszach startowych, a w rezultacie podczas elektrolizy są częstsze krótkie spięcia. W konsekwencji, aby uniknąć tych krótkich spięć, element dozujący i szczególnie zacisk w elemencie dozującym musi być ustawiony w korzystnej pozycji względem elektrod w celu uniknięcia jakiegokolwiek kontaktu pomiędzy oddzielnymi elektrodami. Ten manualny sposób jest powolny i posiada mały poziom dokładności, a wykonywana przy tym praca fizyczna jest trudna i niebezpieczna. Tradycyjne sposoby mają także tę wadę, że podczas przyspieszania i zwalniania podzespół chwytający kołysze się tak, że staje się trudne precyzyjne ustawienie tego podzespołu chwytającego.
Z publikacji DE 3,508,195 jest znane urzą dzenie, w którym docelowe ustawienie jest uzyskiwane dzięki mechanicznym stożkom prowadzącym, które powodują dokładne ustawienie, gdy jest obniżany podzespół chwytający. Uzyskanie dokładnego ustawienia następuje za pomocą powierzchni ślizgowych i walcowych, które dodatkowo wspierają ładunek i podzespół chwytający.
Z publikacji FI 870,285 jest znane urządzenie przenoszące, w którym podzespół ładują cy zaopatrzony jest w nieruchomą prowadnicę, wzdłuż której przesuwa się oddzielna obudowa wspierana przez podzespół ładujący. Urządzenie podnoszące jest zawieszone na tej obudowie za pomocą elementów mocujących, przy czym to urządzenie podnoszące jest przesuwane względem obudowy w celu uzyskania dokładnego ustawienia.
Celem wynalazku jest złagodzenie wad rozwiązań ze stanu techniki oraz opracowanie nowego urządzenia i sposobu do przenoszenia ciężkich przedmiotów arkuszowych, w szczególności elektrod takich jak anody i katody, w procesie elektrolizy.
Sposób przenoszenia przedmiotów arkuszowych, takich jak elektrody z procesu elektrolizy, za pomocą urządzenia przenoszącego zawierającego urządzenie podnoszące, do którego zamocowana jest nieruchoma obudowa regulująca, przy czym wzdłuż ślizgowych ścian obudowy regulującej przesuwa się rama regulująca, wyposażona w kolumny regulujące, wzdłuż których przesuwają się powierzchnie regulujące podzespołu chwytającego, polegający na tym, że obniża się podzespół chwytający i mocuje jego elementy chwytające do wsporników elektrod, a następnie przenosi się elektrody, według wynalazku charakteryzuje się tym, że nieruchomą obudowę regulującą zawiesza się na urządzeniu podnoszącym za pomocą co najmniej trzech elementów mocujących, zamocowanych przegubowo na obu swych końcach.
Obudowę regulującą zawiesza się na urządzeniu podnoszącym za pomocą elementów mocujących w postaci śrub montażowych.
Obudowę regulującą zawiesza się na urządzeniu podnoszącym za pomocą elementów mocujących korzystnie o długości 200-500 milimetrów.
Korzystnie ustawia się kąt przechyłu elementów mocujących na wartość większą niż sześć stopni.
Ustawia się wielkość przesunięcia urządzenia przenoszącego na wartość wynoszącą zasadniczo +/- 50 milimetrów we wszystkich kierunkach.
Korzystnie ustawia się możliwie minimalny odstęp przestrzenny pomiędzy powierzchniami stykowymi ślizgowych ścian obudowy regulującej i ramy regulującej.
PL 208 842 B1
Przy co najmniej dwóch narożach ramy regulującej umieszcza się stożkowy sworzeń, który wkłada się do odpowiadającego otworu w zbiorniku.
W zbiorniku umieszcza się co najmniej dwa stoż kowe sworznie, które wkł ada się do odpowiadających otworów usytuowanych w narożach ramy regulującej.
Urządzenie przenoszące do przenoszenia przedmiotów arkuszowych, takich jak elektrody z procesu elektrolizy, zawierające obudowę regulującą przyłączoną do urządzenia podnoszącego, zaś do obudowy regulującej jest przyłączona rama regulująca, umieszczona przesuwnie wzdłuż ślizgowych ścian obudowy regulującej, przy czym w ramie regulującej są umieszczone kolumny regulujące, wzdłuż których są usytuowane przesuwnie powierzchnie regulujące podzespołu chwytającego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że obudowa regulująca jest zawieszona na urządzeniu podnoszącym za pomocą co najmniej trzech elementów mocujących zamocowanych przegubowo na obu swych końcach.
Obudowa regulująca jest zawieszona na urządzeniu podnoszącym za pomocą elementów mocujących w postaci śrub montażowych.
Obudowa regulująca jest zawieszona na urządzeniu podnoszącym za pomocą elementów mocujących (2) korzystnie o długości 200-500 milimetrów.
Elementy mocujące mają kąt przechyłu większy niż sześć stopni.
Urządzenie przenoszące jest przesunięte zasadniczo o +/-50 milimetrów we wszystkich kierunkach.
Powierzchnie stykowe ślizgowych ścian obudowy regulującej i ramy regulującej są rozstawione na możliwie minimalny odstęp przestrzenny.
Przy co najmniej dwóch narożach ramy regulującej znajduje się stożkowy sworzeń, zachodzący w odpowiadają cy otwór usytuowany w zbiorniku.
Zbiornik posiada co najmniej dwa stożkowe sworznie, zachodzące w odpowiadające otwory usytuowane w narożach ramy regulującej.
Według wynalazku, nadmiernym i szkodliwym ruchom wahliwego urządzenia przenoszącego przedmioty arkuszowe korzystnie zapobiega się przez ustawienie urządzenia i ładunku przenoszonego przez to urządzenie we właściwym miejscu przy zbiornikach.
Poniżej podzespołu chwytającego znajdują się elementy chwytające takie jak haki, które chwytają w odpowiednich miejscach przenoszone przedmioty, takie jak elektrody. Dzięki przegubowo zamocowanym elementom mocującym, obudowa regulująca urządzenia może być przesuwana poziomo i obracana względem urządzenia podnoszącego. Kiedy rama regulująca opuszczana jest w dół zbiornika, to stożkowe sworznie rozmieszczone w co najmniej dwóch narożach ramy są wkładane w otwory znajdujące się w zbiorniku dla zapobiegania wahaniu się ładunku podczas jego podnoszenia lub opuszczania. Możliwe jest też, aby stożkowe sworznie były umieszczone w zbiorniku, a wówczas naroża ramy regulującej powinny być zaopatrzone w odpowiadające otwory na te sworznie.
Według wynalazku rama regulująca jest zamocowana za pomocą co najmniej trzech elementów mocujących takich, jak śruby montażowe, które na obu swych końcach są zamocowane przegubowo do urządzenia podnoszącego. W urządzeniu według wynalazku, rama regulująca łagodzi siły bezwładności masy w przyspieszeniu poziomym i spowolnienie ładunku. Poprzez dobór długości elementu mocującego i kąta jego wahania, można kontrolować wahanie ładunku przenoszonego przez urządzenie przenoszące. Elementy mocujące muszą być wystarczająco krótkie, korzystnie 200-500 mm, a ką t wahania elementów mocują cych powinien być wię kszy niż sześć stopni, bowiem w takim przypadku występuje skłonność do powrotu do pozycji pionowej podczas poziomego przyspieszania i zwalniania. Kiedy ką t wahania elementów mocują cych jest odpowiednio ustawiony, wówczas należ y ograniczyć przesunięcie całego urządzenia we wszystkich kierunkach do +/- 50 milimetrów, dla uzyskania właściwego ustawienia. Stożkowe sworznie są tak wykonane, aby pasowały do zaprojektowanych dla nich otworów. Dodatkowo, przy tak małej przestrzeni odstępu między powierzchniami stykowymi ślizgowych ścian i ramą kontrolującą, zapobiega się dalszemu wahaniu ładunku. Ponadto, przez dodanie do ramy kontrolującej układu pozycji blokowania ramy dla ciągłości podnoszenia lub obniżania, osiąga się większą stabilność w sytuacji podnoszenia lub obniżania. Stosując urządzenie przenoszące według wynalazku, osiąga się także taką korzyść, że nie jest konieczna potrzebna pomoc manualna, kiedy umieszcza się podzespół chwytający we właściwym miejscu w zbiornikach. Urządzenie przenoszące jest umieszczane we właściwym kontrolowanym przez komputer miejscu w zbiornikach, i nie stwierdza się widocznego wahania ł adunku.
PL 208 842 B1
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym przedstawiono urządzenie przenoszące według wynalazku.
Jak pokazano na rysunku, urządzenie przenoszące 4 według wynalazku zawiera urządzenie podnoszące 1, na którym jest zawieszona, za pomocą elementów mocujących 2 w postaci śrub montażowych nieruchoma obudowa regulująca 3. Śruby montażowe są korzystnie krótkie, o długości 250 milimetrów. W urządzeniu przenoszącym według wynalazku obudowa regulująca 3 łagodzi oddziaływanie siły bezwładności masy podczas poziomego przyspieszenia i spowalniania ładunku w postaci arkuszy anod i katod. Tak więc, kiedy urządzenie podnoszące 1 przemieszcza się od zbiornika 15 do zbiornika, to zapobiega się poziomemu wahaniu ładunku. Urządzenie przenoszące 4 jest przesuwane w pożądane miejsce za pomocą komputera kontrolują cego. Kiedy jest to konieczne, wówczas nieruchoma obudowa regulująca 3 może być przesuwana poziomo i obracana wokół swojej osi środkowej za pomocą przegubów kulowych znajdujących się na obu końcach śrub montażowych. Przesuwalna rama regulująca 5 jest zaopatrzona w pionowe kolumny regulujące 7, wzdłuż których może być przesuwany podzespół chwytający 8, taki jak iglica, w kierunku pionowym za pomocą swych powierzchni regulujących 16. Kolumny regulujące 7 są rozmieszczone pionowo na przeciwległych końcach ramy kontrolującej 5 i mają kwadratowy przekrój poprzeczny. Korzystnie kolumny regulujące 7 są tak umieszczone, że podczas podnoszenia ramy kontrolującej 5 nie uderzają o umieszczone powyżej urządzenie podnoszące 1. Podzespół chwytający 8 zwisa z urządzenia podnoszącego 1 i jest do niego zamocowany za pomocą lin 9. Poniżej podzespołu chwytającego 8 znajdują się elementy chwytające 10 takie jak haki, za pomocą których elektrody 11 są podnoszone ze zbiornika 15 lub do niego obniżane.
Gdy urządzenie przenoszące 4 ma być ustawione w odpowiednim miejscu w zbiorniku 15, to miejsce to jest najpierw zaprogramowane za pomocą komputera. Gdy urządzenie jest już ustawione we właściwym miejscu, wówczas rama regulująca 5 umieszczona przesuwnie wzdłuż ślizgowych ścian 6 obudowy regulującej 3, jest mechanicznie obniżana, a znajdujące się w co najmniej dwóch narożach ramy regulującej 5 stożkowe sworznie 12, są wkładane w odpowiadające otwory 13 zbiornika 15, zaś elementy mocujące 2 w postaci śrub montażowych umożliwiają konieczny poziomy i obrotowy ruch obudowy regulującej 3 względem urządzenia podnoszącego 1. Otwory 13 mają kształt okrągły albo wydłużony, a ich średnica wynosi korzystnie 100 milimetrów. Korzystnie otwory 13 mogą być wykonane od razu podczas wytwarzania zbiornika 15. Następnie obniża się podzespół chwytający 8, taki jak iglica, za pomocą Lin 9 tak, aby ześlizgiwał się wspierany przez kolumny regulujące 7 ramy regulującej 5. Elementy chwytające 10 w postaci haków w podzespole chwytającym 8 zostają zamocowane do wsporników 14 umieszczonych w elektrodach 11, które za ich pomocą zostają podniesione na odpowiednią wysokość. Następnie jest podnoszona rama regulująca 5, a urządzenie podnoszące 1 przenosi elektrody 11 do odpowiedniej pozycji.

Claims (16)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób przenoszenia przedmiotów arkuszowych, takich jak elektrody z procesu elektrolizy, za pomocą urządzenia przenoszącego zawierającego urządzenie podnoszące, do którego zamocowana jest nieruchoma obudowa regulująca, przy czym wzdłuż ślizgowych ścian obudowy regulującej przesuwa się rama regulująca, wyposażona w kolumny regulujące, wzdłuż których przesuwają się powierzchnie regulujące podzespołu chwytającego, polegający na tym, że obniża się podzespół chwytający i mocuje jego elementy chwytające do wsporników elektrod, a następnie przenosi się elektrody, znamienny tym, że nieruchomą obudowę regulującą (3) zawiesza się na urządzeniu podnoszącym (1) za pomocą co najmniej trzech elementów mocujących (2), zamocowanych przegubowo na obu swych końcach.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że obudowę regulującą (3) zawiesza się na urządzeniu podnoszącym (1) za pomocą elementów mocujących (2) w postaci śrub montażowych.
  3. 3. Sposób według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że obudowę regulującą (3) zawiesza się na urządzeniu podnoszącym za pomocą elementów mocujących (2) korzystnie o długości 200-500 milimetrów.
  4. 4. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że ustawia się kąt przechyłu elementów mocujących (2) na wartość większą niż sześć stopni.
    PL 208 842 B1
  5. 5. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że ustawia się wielkość przesunięcia urządzenia przenoszącego (4) na wartość wynoszącą zasadniczo +/- 50 milimetrów we wszystkich kierunkach.
  6. 6. Sposób wedł ug zastrz. 1, znamienny tym, ż e ustawia się moż liwie minimalny odstę p przestrzenny pomiędzy powierzchniami stykowymi ślizgowych ścian (6) obudowy regulującej (3) i ramy regulującej (5).
  7. 7. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że przy co najmniej dwóch narożach ramy regulującej (5) umieszcza się stożkowy sworzeń (12), który wkłada się do odpowiadającego otworu w zbio-rniku (15).
  8. 8. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że w zbiorniku (15) umieszcza się co najmniej dwa stożkowe sworznie (12), które wkłada się do odpowiadających otworów usytuowanych w narożach ramy regulującej (5).
  9. 9. Urzą dzenie przenoszą ce do przenoszenia przedmiotów arkuszowych, takich jak elektrody z procesu elektrolizy, zawierające obudowę regulującą przyłączoną do urządzenia podnoszącego, zaś do obudowy regulującej jest przyłączona rama regulująca, umieszczona przesuwnie wzdłuż ślizgowych ścian obudowy regulującej, przy czym w ramie regulującej są umieszczone kolumny regulujące, wzdłuż których są usytuowane przesuwnie powierzchnie regulujące podzespołu chwytającego, znamienne tym, że obudowa regulująca (3) jest zawieszona na urządzeniu podnoszącym (1) za pomocą co najmniej trzech elementów mocujących (2) zamocowanych przegubowo na obu swych końcach.
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że obudowa regulująca (3) jest zawieszona na urządzeniu podnoszącym (1) za pomocą elementów mocujących (2) w postaci śrub montażowych.
  11. 11. Urządzenie według zastrz. 9 albo 10, znamienne tym, że obudowa regulująca (3) jest zawieszona na urządzeniu podnoszącym (1) za pomocą elementów mocujących (2) korzystnie o długości 200-500 milimetrów.
  12. 12. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że elementy mocujące (2) mają kąt przechyłu większy niż sześć stopni.
  13. 13. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że urządzenie przenoszące (4) jest przesunięte zasadniczo o +/-50 milimetrów we wszystkich kierunkach.
  14. 14. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że powierzchnie stykowe ślizgowych ścian (6) obudowy regulującej (3) i ramy regulującej (5) są rozstawione na możliwie minimalny odstęp przestrzenny.
  15. 15. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że przy co najmniej dwóch narożach ramy regulującej (5) znajduje się stożkowy sworzeń (12), zachodzący w odpowiadający otwór usytuowany w zbiorniku (15).
  16. 16. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że zbiornik (15) posiada co najmniej dwa stożkowe sworznie (12), zachodzące w odpowiadające otwory usytuowane w narożach ramy regulującej (5).
PL369459A 2001-12-05 2002-11-29 Sposób przenoszenia przedmiotów arkuszowych i urządzenie do przenoszenia przedmiotów arkuszowych PL208842B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FI20012391A FI116564B (fi) 2001-12-05 2001-12-05 Menetelmä ja laitteisto levymäisten kappaleiden siirtelemiseksi

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL369459A1 PL369459A1 (pl) 2005-04-18
PL208842B1 true PL208842B1 (pl) 2011-06-30

Family

ID=8562413

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL369459A PL208842B1 (pl) 2001-12-05 2002-11-29 Sposób przenoszenia przedmiotów arkuszowych i urządzenie do przenoszenia przedmiotów arkuszowych

Country Status (15)

Country Link
US (1) US7677860B2 (pl)
EP (1) EP1472173A1 (pl)
JP (1) JP4279678B2 (pl)
KR (1) KR100938368B1 (pl)
CN (1) CN100352757C (pl)
AU (1) AU2002349071B2 (pl)
BR (1) BRPI0214462B1 (pl)
CA (1) CA2468964C (pl)
EA (1) EA005751B1 (pl)
FI (1) FI116564B (pl)
MX (1) MXPA04005473A (pl)
PE (1) PE20030862A1 (pl)
PL (1) PL208842B1 (pl)
WO (1) WO2003053839A1 (pl)
ZA (1) ZA200403898B (pl)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102008000056A1 (de) * 2008-01-14 2009-07-23 Loi Thermprocess Gmbh Vorrichtung und Verfahren zum Be- und Entladen eines Wärmebehandlungsofens
CN102431905A (zh) * 2011-12-27 2012-05-02 江西瑞林装备有限公司 电解阴阳极板转移设备
CN103014781B (zh) * 2012-12-10 2015-06-10 三门三友冶化技术开发有限公司 阴极板的移载装置
CN104005058B (zh) * 2014-05-21 2016-08-17 中煤张家口煤矿机械有限责任公司 镀锰板取料装置
CN105922280B (zh) * 2016-07-15 2018-03-13 重庆大学 电解锰阴极板抽放机械手
CN106403601B (zh) * 2016-08-31 2018-06-26 安徽宁火新材料有限公司 一种物件热环境检测设备
RU173498U1 (ru) * 2016-11-25 2017-08-29 Общество с ограниченной ответственностью Управляющая Компания "РэйлТрансХолдинг" Рама тележки грузоподъемного крана
CN107419302B (zh) * 2017-08-22 2023-05-23 新乡市百分百机电有限公司 一种熔盐电解系统阴极输送车
CN108516463B (zh) * 2018-04-04 2019-10-08 南京市栖霞区电力设备安装工程有限公司 大型电力设备安装用吊装构架
CN111359962B (zh) * 2020-03-27 2022-03-18 苏州无为环境科技有限公司 一种电絮凝极板自动清洗和更换系统

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4326937A (en) * 1980-09-16 1982-04-27 Par Systems Corp. Grab mechanism
DE3508195A1 (de) 1985-03-08 1986-09-11 Gebr. Dickertmann, Hebezeugfabrik AG, 4800 Bielefeld Lastaufnahmevorrichtung fuer einen brueckenkran
FI870285A (fi) 1987-01-22 1988-07-23 Outokumpu Oy Foerfarande foer placering av skivformiga foeremaol samt anordning foer detta.
FI82435C (fi) * 1988-06-22 1991-03-11 Outokumpu Oy Automatiskt chargeringsorgan.
JPH0813180A (ja) * 1994-07-01 1996-01-16 Kawaden Co Ltd 電極板搬送設備
JP3305563B2 (ja) * 1996-03-13 2002-07-22 日鉱金属株式会社 電極板搬送装置の位置決め構造
FI105178B (fi) * 1997-04-29 2000-06-30 Outokumpu Oy Tartuntaelin
FI107740B (fi) * 1998-09-30 2001-09-28 Outokumpu Oy Elektrodien poikittaissiirrin
US6379104B1 (en) * 2000-06-29 2002-04-30 United States Of America As Represented By The Secretary Of The Navy Single side entry container lifting device

Also Published As

Publication number Publication date
KR100938368B1 (ko) 2010-01-22
PE20030862A1 (es) 2003-11-13
WO2003053839A1 (en) 2003-07-03
CN1599693A (zh) 2005-03-23
CA2468964C (en) 2010-06-01
KR20040068187A (ko) 2004-07-30
PL369459A1 (pl) 2005-04-18
CN100352757C (zh) 2007-12-05
CA2468964A1 (en) 2003-07-03
FI20012391A (fi) 2003-06-06
EP1472173A1 (en) 2004-11-03
BRPI0214462B1 (pt) 2016-04-19
FI116564B (fi) 2005-12-30
ZA200403898B (en) 2005-02-23
JP2005513265A (ja) 2005-05-12
FI20012391A0 (fi) 2001-12-05
EA005751B1 (ru) 2005-06-30
AU2002349071B2 (en) 2007-09-13
JP4279678B2 (ja) 2009-06-17
BR0214462A (pt) 2004-11-03
US7677860B2 (en) 2010-03-16
MXPA04005473A (es) 2004-10-11
AU2002349071A1 (en) 2003-07-09
US20050036872A1 (en) 2005-02-17
EA200400562A1 (ru) 2004-12-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL208842B1 (pl) Sposób przenoszenia przedmiotów arkuszowych i urządzenie do przenoszenia przedmiotów arkuszowych
CN104759937A (zh) 一种型钢悬挂系统自动上料或下料的装置
CN114173950B (zh) 用于在对金属片材进行弯曲的弯曲机中更换弯曲工具的装置
JP2001522406A (ja) シート状物体を位置決めする把持装置
US3792891A (en) Pickup unit for cathode plates or the like
EP0679735B1 (en) Guide apparatus for up/down movement of a hoisting apparatus for delivery of electrode plates
CN109136447B (zh) 一种取样棒替换装置以及自动化炼钢系统
JP7056589B2 (ja) Cフック吊り具およびこれを用いた搬送方法
CN221853907U (zh) 一种吊具及托盘
US4399545A (en) Method of lowering electrodes of an electric-arc furnace
JP3068495B2 (ja) インゴット挿入装置
US11952644B2 (en) Remelting plant and method for operating a remelting plant
CN213865056U (zh) 一种上下料用吊装夹具
TW555861B (en) Taphole closures
JPS6344461Y2 (pl)
MXPA99009921A (en) Gripping device for positioning sheet-like objects
JPH0892624A (ja) プローブ収納庫
JPH1089847A (ja) インゴット供給装置
SU1090522A1 (ru) Робототехнический комплекс
CN115014080A (zh) 一种真空熔炼炉加料装置
PL65897B1 (pl)
JPH0756041B2 (ja) カセット式プローブ供給装置