PL208640B1 - Sposób i urządzenie do łączenia elementów składowych artykułów do palenia - Google Patents

Sposób i urządzenie do łączenia elementów składowych artykułów do palenia

Info

Publication number
PL208640B1
PL208640B1 PL362910A PL36291003A PL208640B1 PL 208640 B1 PL208640 B1 PL 208640B1 PL 362910 A PL362910 A PL 362910A PL 36291003 A PL36291003 A PL 36291003A PL 208640 B1 PL208640 B1 PL 208640B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
cigarette
mouthpiece
group
drum
components
Prior art date
Application number
PL362910A
Other languages
English (en)
Other versions
PL362910A1 (pl
Inventor
Siegfried Schlisio
Original Assignee
Hauni Maschb Ab
Hauni Maschinenbau Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hauni Maschb Ab, Hauni Maschinenbau Ab filed Critical Hauni Maschb Ab
Publication of PL362910A1 publication Critical patent/PL362910A1/pl
Publication of PL208640B1 publication Critical patent/PL208640B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24CMACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
    • A24C5/00Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
    • A24C5/47Attaching filters or mouthpieces to cigars or cigarettes, e.g. inserting filters into cigarettes or their mouthpieces
    • A24C5/471Attaching filters or mouthpieces to cigars or cigarettes, e.g. inserting filters into cigarettes or their mouthpieces by means of a connecting band

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób łączenia elementów składowych artykułów do palenia w postaci arkusików łączących, pokrytych klejem, doprowadzonych na walec w okreś lonym odstę pie podziałowym, i grupy papieros-ustnik doprowadzonej na bęben nieckowy.
Przedmiotem wynalazku jest ponadto urządzenie do łączenia elementów składowych artykułów do palenia w postaci arkusików łączących, pokrytych klejem, doprowadzonych na walec w określonym odstępie podziałowym, i grupy papieros-ustnik doprowadzonej na bęben nieckowy.
Pod pojęciem określony odstęp podziałowy należy rozumieć, w sensie zgodnym z wynalazkiem, określony przez zadaną długość arkusików łączących odstęp podziałowy.
Urządzenie do łączenia grup papieros-ustnik przez owijanie pokrytymi klejem arkusikami łączącymi znane jest, przykładowo, z opisu EP-A-0 687 424. Według niego, elementy składowe artykułów do palenia są przemieszczane przez kanał nawijania i przy tym podczas ich ruchu do przodu obracane wokół własnej osi.
Sposób i urządzenie opisanego wcześniej rodzaju służą zwłaszcza do konfekcjonowania transportowanych na tak zwanej maszynie do osadzania filtrów, poprzecznie do osi, papierosów z filtrem. Jej wydajność odnośnie wytwarzanych na jednostkę czasu i wyrzucanych artykułów, z upływem czasu coraz to skokowo wzrastała lub musiała być dopasowywana do podwyższonej wydajności włączonej przed nią maszyny do wytwarzania pasm papierosowych. Przy tym wymienione na wstępie urządzenie do nawijania, jako agregat częściowy na maszynie do osadzania filtrów, osiąga krytyczną granicę wydajności, której przekroczenie nieuchronnie może prowadzić do obniżenia jakości lub podwyższonego ubytku tytoniu, uszkodzenia, odkształcenia albo nawet zniszczenie wytworzonych papierosów.
Opis zgłoszeniowy niemiecki nr DE 2517209 ujawnia urządzenie do wspólnego prowadzenia arkusików papieru osłonkowego i grup papieros-filtr-papieros, w którym papier osłonkowy doprowadzany jest na bęben nieckowy. Przy przekazaniu grup na bęben doprowadzający papier osłonkowy, papier osłonkowy otacza wokół grupę.
Dalej, w europejskim opisie patentowym EP-B-0 821 887 opisane zostały sposób i urządzenie do łączenia artykułów do palenia. Zgodnie z wiedzą techniczną, elementy składowe artykułów do palenia są ze sobą łączone podczas dwóch kolejnych przebiegów zawijania. Przy tym, pierwsze częściowe zawijanie następuje w gnieździe bębna nieckowego podczas i przy przekazywaniu arkusika łączącego na grupę papieros-ustnik. Końcowe zawijanie w postaci wielokrotnego owijania częściowo połączonych elementów składowych prowadzi się w dalszym etapie sposobu.
Zadaniem wynalazku jest zagwarantowanie wysokiej jakości produktu również przy podwyższonej wydajności produkcji papierosów.
Zadanie to zostało rozwiązane zgodnie z wynalazkiem za pomocą sposobu opisanego na wstępie rodzaju przez to, że przy przekazywaniu, arkusik łączący umieszcza się z dwoma swobodnymi końcami na grupie papieros-ustnik i, że w następnym etapie, przez przetaczanie elementów składowych, arkusik łączący owija się dookoła miejsc styku grupy papieros-ustnik.
Wynalazek oparty jest na pomyśle, że grupa papieros-ustnik nie powinna zmieniać swojego płożenia na lub w bębnie nieckowym, przy czym w etapie pośrednim powinno następować częściowe opasanie grupy papieros-ustnik przez nałożenie swobodnego końca arkusika łączącego na grupę papieros-ustnik. Przy tym, swobodna długość arkusika łączącego jest skracana, tak, że koniec arkusika uwalniany jest od następnej grupy papieros-ustnik lub nie jest przez nią dościgany. Całkowite połączenie grupy papieros-ustnik z arkusikiem łączącym następuje dalej przez przetoczenie elementów składowych, tak, że arkusik łączący całkowicie otacza miejsca styku grupy papieros-ustnik. Przez to, że arkusik łączący na grupie papieros-ustnik ma koniec wyprzedzający, który po przekazaniu łączony jest z grupą papieros-ustnik, odstęp podziałowy pomiędzy dwoma kolejnymi częściowo połączonymi elementami składowymi może zostać skrócony, ponieważ szczelina dystansowa pomiędzy tylnym swobodnym końcem arkusika łączącego i kolejną grupą papieros-ustnik zostaje powiększona. Ta szczelina dystansowa może następnie zostać skrócona, tak, ze maszyna do osadzania filtrów może być eksploatowana z większą wydajnością produkcyjną.
Wyprzedzający, swobodny koniec arkusika łączącego można skleić lub częściowo połączyć z grupą papieros-ustnik, jeś li arkusik łączą cy usytuowany jest na grupie papieros-ustnik asymetrycznie. Przy tym następuje doprowadzenie arkusika bibułki papierosowej za pomocą gładkiego bębna doprowadzającego.
PL 208 640 B1
Korzystnie, po umieszczeniu arkusika łączącego na grupie papieros-ustnik, arkusik łączący i grupę papieros-ustnik łączy się częściowo poprzez nakładanie jednego swobodnego końca arkusika łączącego zwłaszcza, w kierunku przenoszenia grupy papieros-ustnik, przedniego swobodnego końca, przez co osiąga się bezpieczne częściowe owinięcie grupy papieros-ustnik. Następuje to w jednym etapie sposobu po umieszczeniu arkusika łączącego na grupie papieros-ustnik.
Najkorzystniej, swobodny koniec arkusika łączącego nakłada się na grupę papieros-ustnik za pomocą organu nakładającego.
Oprócz tego korzystnie jest, jeśli odstęp podziałowy częściowo połączonych elementów składowych zmniejsza się. Po złączeniu częściowo połączonych elementów składowych i częściowym owinięciu, odstęp pomiędzy tylnym swobodnym końcem arkusika łączącego i następującą dalej, również częściowo owiniętą grupą papieros-ustnik, jest większy niż w grupach papieros-ustnik, w których arkusik jest, zgodnie ze stanem techniki, przyklejony na miejscu. Przy zgodnym z wynalazkiem skróceniu odstępu podziałowego, przykładowo, poprzez ruchome ramiona bębna nieckowego, środki transportowe, znajdujące się za bębnem nieckowym, mogą również być poruszane z mniejszym podziałem, tak, że w sumie, przy wysokiej jakości produktu, można zwiększyć wydajność maszyny. Dzięki zmianie lub zmniejszeniu podziału w maszynie można transportować lub wytwarzać więcej papierosów na minutę. Jednocześnie, elementy składowe artykułów do palenia są delikatnie traktowane.
Szczególnie korzystnie jest, jeśli odstęp podziałowy gniazd bębna nieckowego po częściowym połączeniu zmniejsza się.
Zmniejszenie odstępu podziałowego polega na idei, że przez nałożenie wyprzedzającego swobodnego końca arkusika łączącego na grupę papieros-ustnik szczelina dystansowa pomiędzy pozostającym z tyłu swobodnym końcem i kolejną, również częściowo owinięta grupą zwiększa się. Dzięki większej szczelinie dystansowej możliwe jest skrócenie odstępu podziałowego na kolejnych urządzeniach lub bębnach przenoszących, tak, że maszyna do osadzania filtrów eksploatowana jest z większą wydajnością wytwarzanych papierosów. Dzięki skróceniu odstępu częściowo zawiniętych przedmiotów, może dalej nastąpić przekazanie częściowo połączonych ze sobą elementów składowych artykułów do palenia na bęben przejmujący o mniejszym podziale.
Dzięki korzystnemu udoskonaleniu sposobu, częściowo połączone elementy składowe, po częściowym połączeniu, przekazuje się na bęben, zwłaszcza z odstępem podziałowym odpowiadającym zmniejszonemu odstępowi podziałowemu bębna nieckowego.
Przez to, przykładowo, maszyna do osadzania filtrów może być eksploatowana po przejęciu elementów składowych, z zespołu pasmowego, z mniejszym podziałem.
Korzystnie arkusiki łączące i grupy papieros-ustnik prowadzi się wspólnie z tym samym odstępem podziałowym, aby pewnie prowadzić razem elementy składowe artykułów do palenia.
Jeśli odstęp podziałowy pomiędzy częściowo połączonymi elementami składowymi jest zmieniony, niezbędne jest, że po przekazaniu częściowo połączonych elementów składowych zwiększa się odstęp podziałowy gniazd bębna nieckowego. Dopasowanie zmniejszonego odstępu podziałowego do pierwotnego podziału zapewnia niezawodną eksploatację sposobu lub urządzenia.
Pewne połączenie klejone artykułów do palenia zagwarantowane jest przez to, że, po przekazaniu częściowo połączonych elementów składowych wykonuje się na bębnie zawijanie.
Jest zwłaszcza korzystnie, jeśli końcowe zawijanie wykonuje się przez wielokrotne owijanie elementów składowych.
W dalszym ciągu zadanie wynalazku zostało rozwiązane za pomocą urządzenia opisanego na wstępie rodzaju, które charakteryzuje się tym, że jest urządzeniem do umieszczania arkusika łączącego z dwoma swobodnymi końcami na grupie papieros-ustnik, przy czym odstęp podziałowy gniazd bębna nieckowego jest zmienny i przy czym przewidziany jest co najmniej jeden środek do zmiany odstępu podziałowego gniazd.
Korzystnie urządzenie jest wyposażone w środek do częściowego łączenia elementów składowych przez nakładanie swobodnego końca, zwłaszcza przedniego w kierunku przenoszenia, arkusika łączącego na grupę papieros-ustnik.
Korzystnie dalej środek do częściowego łączenia elementów składowych znajduje się pomiędzy walcem i bębnem przejmującym, w odniesieniu do kierunku przenoszenia bębna nieckowego.
Korzystnie przy tym środek do częściowego łączenia ukształtowany jest jako element obrotowy i/lub organ nakładający.
Korzystnie także środek do częściowego łączenia ma, co najmniej jeden, środek nakładający, zwłaszcza występ.
PL 208 640 B1
Zgodnie także z wynalazkiem środki nakładające znajdują się w takim samym odstępie podziałowym jak gniazda bębna nieckowego przy przyporządkowywaniu arkusika łączącego.
Zgodnie wreszcie z wynalazkiem w urządzeniu przewidziane jest, co najmniej jedno stanowisko zawijania do owijania arkusika łączącego wokół miejsc styku grup papieros-ustnik.
Urządzenia zgodnego z wynalazkiem znajduje zastosowanie w maszynie przemysłu tytoniowego, zwłaszcza w maszynie do osadzania filtrów.
Aby zgodnie z wynalazkiem, zaopatrzyć grupę papieros-ustnik w częściowe owinięcie swobodnego wyprzedzającego końca z arkusikiem łączącym, przewidziany został środek do częściowego łączenia elementów składowych przez nakładanie swobodnego końca, zwłaszcza przedniego w kierunku przenoszenia, swobodnego końca arkusika łączącego na grupę papieros-ustnik. Dzięki asymetrycznemu umieszczeniu arkusika łączącego na grupie papieros-ustnik, wyprzedzający, swobodny odcinek arkusika łączącego jest dociśnięty i połączony z grupą papieros-ustnik. Tylny swobodny koniec arkusika łączącego tworzy rodzaj chorągiewki.
Zgodnie z dalszym udoskonaleniem przewidziano, że środek do częściowego łączenia elementów składowych znajduje się pomiędzy walcem i bębnem przejmującym, w odniesieniu do kierunku przenoszenia bębna nieckowego.
Stanowisko zawijania można zrealizować za pomocą, przykładowo, klocka zawijającego, tak, jak to jest pokazane w opisie DT-PS 16 32 193 lub, alternatywnie, za pomocą kanału zawijania ukształtowanego przez taśmy, tak jak pokazano w opisie DE-A-198 57 576.
Dzięki wynalazkowi zostało osiągnięte przy pożądanej i osiągniętej większej przepustowości, a wię c zdolnoś ci produkcyjnej linii produkcyjnych papierosów z filtrem, jednocześ nie utrzymują ce się lub nawet czasami zmniejszone obciążenie artykułów podczas procesu produkcji. Poza tym, za pomocą wynalazku można osiągnąć redukcję prędkości i wynikającą stąd redukcję hałasu, tak, że w sumie moż na podnieść stopień sprawnoś ci maszyny do osadzania filtrów.
Wynalazek w przykładzie wykonania został objaśniony na podstawie rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w przekroju układ bębna maszyny do osadzania filtrów, fig. 2 - schematycznie, częściowe owinięcie elementów składowych artykułów do palenia, w wykroju.
Na figurach rysunku te same elementy zostały zaopatrzone w takie same odnośniki, tak, że pominięto przedstawianie na nowo.
Na fig. 1 przedstawione zostało, w przekroju, zgodne z wynalazkiem urządzenie 30 z wieloma bębnami, tak jak jest ono przykładowo ukształtowane w maszynie do osadzania filtrów. Środki transportowe urządzenia 30 biorące udział w zgodnym z wynalazkiem sposobie, obejmują walec ssący 2 obiegający w kierunku strzałki 1, na który doprowadzone są, pokryte klejem na zewnętrznej stronie, arkusiki łączące 3 z określonym odstępem podziałowym, który zadany jest przez długość arkusików łączących 3. Arkusiki łączące 3 są usytuowane na elementach trzymających 28 walca ssącego 2 i za pomocą otworów powietrza ssącego 12 utrzymywane w elementach trzymających 28.
Dalszy uczestniczący środek transportowy urządzenia 30 jest ukształtowany jako bęben nieckowy 6, który obiega w kierunku strzałki 7 i jest wyposażony w niecki 8 na ruchomych ramionach niecek. Urządzenie przenoszące z ruchomymi ramionami dla artykułów pałeczkowych ujawnione jest, przykładowo, w opisie DE-B-31 37 223.
Każda niecka 8 bębna przyjmuje jedną grupę papieros-ustnik 9. Grupy papieros-ustnik 9 są utrzymywane na bębnie transportowym 6 za pomocą podciśnienia, przyłożonego do otworów ssących 11.
Arkusiki łączące 3 i niecki bębna 8 mają przy przejmowaniu arkusika łączącego 3 na grupy papieros-ustnik 9 taki sam odstęp podziałowy.
Przy synchronicznym obracaniu się walca ssącego 2 i bębna nieckowego 6 arkusiki łączące 3 i grupa papieros-ustnik 9 są przemieszczane ku sobie i prowadzone razem. Przy wspólnym prowadzeniu arkusika łączącego 3 i grupy papieros-ustnik 9, arkusik łączący 3 jest przyklejany do grupy papieros-ustnik 9 asymetrycznie ze swobodnym przednim końcem 4 i swobodnym tylnym końcem 5. W dalszym ciągu, przyklejone arkusiki łączące 3 każdorazowo z grupą papieros-ustnik 9 są przemieszczane od walca ssącego 2 w kierunku na bęben przekazujący 18. Kombinacja złożona z arkusika łączącego 3 i grupy papieros-ustnik 9 jest przy tym przemieszczana wzdłuż prowadnicy arkusików 24. Prowadnica arkusików 24 nie dopuszcza do odłączenia się arkusika 3 od grupy 9.
Następnie grupa papieros-ustnik 9 z arkusikiem łączącym 3 jest doprowadzana wzdłuż prowadnicy arkusików 24 do gwiazdy owijającej 25, która ma, jako element obrotowy, na zewnętrznej stronie gwiaździście rozmieszczone występy 27. Odstęp podziałowy występów 27 gwiazdy owijającej 25 odpowiada odstępowi podziałowemu niecek 8 bębna na walcu ssącym 2 lub odstępowi podziałowemu
PL 208 640 B1 elementów mocujących 28 walca ssącego 2. Aby dokonać częściowego owinięcia grupy papieros-ustnik 9 wyprzedzającym końcem 4 arkusika łączącego 3, występ 27 dotyka przedniego końca 4 arkusika łączącego 3 i układa przez to przedni koniec 4 na grupie papieros-ustnik 9. Ruch obrotowy gwiazdy owijającej 25 jest synchronizowany z ruchem obrotowym bębna nieckowego 6. Tylny, swobodny koniec 5 arkusika łączącego 3 nie zmienia, przy częściowym owinięciu, swojego położenia względnego względem grupy papieros-ustnik 9. Po częściowym owinięciu lub częściowym połączeniu elementów składowych 3, 9, odstęp podziałowy pomiędzy gniazdami 8 bębna skraca się, tak, że gniazda 8 bębna przy oddawaniu częściowo połączonych artykułów do palenia 3, 9 na bęben zawijający 18 mają skrócony odstęp (podziałowy). Po oddaniu częściowo połączonych elementów składowych 3, 9 na bęben zawijający 18 odstęp pomiędzy gniazdami bębna 8 znów zwiększa się, tak, że odstęp podziałowy gniazd 8 na walcu ssącym 2 znowu odpowiada odstępowi podziałowemu arkusików łączących 3.
Bęben zawijający 18 przekazuje częściowo owiniętą kombinację arkusika łączącego 3 i grupy papieros-ustnik 9 w kierunku strzałki 19 do (niepokazanego tu) stanowiska zawijania, na którym, przykładowo, pomiędzy klockiem zawijającym i zewnętrznym obwodem bębna zawijającego 18 utworzony jest kanał nawijania. Powierzchnia zawijania klocka zawijającego jest znacznie dłuższa niż powierzchnia obwodowa grup papieros-ustnik 9, tak, że są one wielokrotnie owijane i łączone z arkusikiem łączącym 3. Alternatywnie, nawijanie może być przeprowadzane zamiast klocka zawijającego za pomocą taśm, jak to pokazano, przykładowo w opisie DE 198 57 576 A1.
Na fig. 2 pokazane jest szczegółowo przykładanie przedniego swobodnego końca 4 arkusika łączącego 3 do grupy papieros-ustnik 9 za pomocą gwiazdy owijającej 25. Gwiazda owijająca ma występ 27, który, przy synchronicznym obracaniu gwiazdy zawijającej 25 i bębna nieckowego 6, w odniesieniu do kierunku transportu bębna nieckowego 6, zbliża się od tyłu do grupy papieros-ustnik 9, aż występ 27 zetknie się z przednim końcem 4 arkusika łączącego 3, i dociśnie go do grupy papieros-ustnik 9.
Tylny swobodny koniec 5 arkusika łączącego 3, który przylega do (tylnego) kolca 14 gniazda 8 i jest przezeń podparty, pozostaje stały w swojej długości podczas tego częściowego łączenia.

Claims (19)

1. Sposób łączenia elementów składowych artykułów do palenia w postaci arkusików łączących, pokrytych klejem, doprowadzonych na walec w określonym odstępie podziałowym i grupy papieros-ustnik doprowadzonej na bęben nieckowy, znamienny tym, że przy przekazywaniu, arkusik łączący (3) umieszcza się na grupie papieros-ustnik (9) z dwoma swobodnymi końcami i, że w następnym etapie, przez przetaczanie elementów składowych (3, 9), arkusik łączący (3) owija się dookoła miejsc styku grupy papieros-ustnik (9).
2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że arkusik łączący (3) umieszcza się asymetrycznie na grupie papieros-ustnik (9).
3. Sposób według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że po umieszczeniu arkusika łączącego (3) asymetrycznie na grupie papieros-ustnik (9), arkusik łączący (3) i grupę papieros-ustnik (9) łączy się częściowo przez nakładanie jednego swobodnego końca (4) arkusika łączącego (3), zwłaszcza, w kierunku przenoszenia grupy papieros-ustnik (9), przedniego swobodnego końca (4).
4. Sposób według zastrz. 3, znamienny tym, że swobodny koniec (4) arkusika łączącego (3) nakłada się za pomocą organu nakładającego (25).
5. Sposób według zastrz. 3, znamienny tym, że odstęp podziałowy częściowo połączonych elementów składowych (3, 9) zmniejsza się.
6. Sposób według zastrz. 5, znamienny tym, że odstęp podziałowy gniazd (8) bębna nieckowego (6) po częściowym połączeniu elementów składowych (3, 9) zmniejsza się.
7. Sposób według zastrz. 3, znamienny tym, że częściowo połączone elementy składowe (3, 9) po częściowym połączeniu przekazuje się na bęben (18), zwłaszcza z odstępem podziałowym odpowiadającym zmniejszonemu podziałowi bębna nieckowego (6).
8. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że arkusiki łączące (3) i grupy papieros-ustnik (9) prowadzi się razem z tym samym odstępem podziałowym.
9. Sposób według zastrz. 7, znamienny tym, że po przekazaniu częściowo połączonych elementów składowych (3, 9) zwiększa się odstęp podziałowy gniazd (8) bębna nieckowego (6).
PL 208 640 B1
10. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że po przekazaniu częściowo połączonych elementów składowych (3, 9) wykonuje się na bębnie (18) zawijanie.
11. Sposób według zastrz. 10, znamienny tym, że zawijanie wykonuje się przez wielokrotne owijanie elementów składowych (3, 9).
12. Urządzenie do łączenia elementów składowych artykułów do palenia w postaci arkusików łączących pokrytych klejem, doprowadzonych na walec w określonym odstępie podziałowym i grupy papieros-ustnik doprowadzonej na bęben nieckowy, znamienne tym, że urządzenie (30) jest urządzeniem do umieszczania arkusika łączącego (3) z dwoma swobodnymi końcami na grupie papieros-ustnik (9) (4, 5), przy czym odstęp podziałowy gniazd (8) bębna nieckowego (6) jest zmienny i przy czym przewidziany jest co najmniej jeden środek do zmiany odstępu podziałowego gniazd (8).
13. Urządzenie według zastrz. 12, znamienne tym, że jest wyposażone w środek do częściowego łączenia (25) elementów składowych (3, 9) przez nakładanie swobodnego końca (4), zwłaszcza przedniego w kierunku przenoszenia, arkusika łączącego (3) na grupę papieros-ustnik (9).
14. Urządzenie według zastrz. 13, znamienne tym, że środek do częściowego łączenia (25) elementów składowych (3, 9) znajduje się pomiędzy walcem (2) i bębnem przejmującym (18), w odniesieniu do kierunku przenoszenia bębna nieckowego (6).
15. Urządzenie według zastrz. 13 albo 14, znamienne tym, że środek do częściowego łączenia (25) ukształtowany jest jako element obrotowy i/lub organ nakładający.
16. Urządzenie według zastrz. 15, znamienne tym, że środek do częściowego łączenia (25) ma, co najmniej jeden, środek nakładający (27), zwłaszcza występ (27).
17. Urządzenie według zastrz. 16, znamienne tym, że środki nakładające (27) znajdują się w takim samym odstępie podziałowym jak gniazda (8) bębna nieckowego (6) przy przyporządkowywaniu arkusika łączącego (3).
18. Urządzenie według zastrz. 12, znamienne tym, że przewidziane jest, co najmniej jedno stanowisko zawijania do owijania arkusika łączącego (3) wokół miejsc styku grup papieros-ustnik (9).
19. Zastosowanie urządzenia zgodnego z jednym z zastrz. 12 do 18 w maszynie przemysłu tytoniowego, zwłaszcza w maszynie do osadzania filtrów.
PL362910A 2002-10-22 2003-10-16 Sposób i urządzenie do łączenia elementów składowych artykułów do palenia PL208640B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP02023524A EP1413211B1 (de) 2002-10-22 2002-10-22 Verfahren und Einrichtung zum Vereinigen von Rauchartikeln

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL362910A1 PL362910A1 (pl) 2004-05-04
PL208640B1 true PL208640B1 (pl) 2011-05-31

Family

ID=32049993

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL362910A PL208640B1 (pl) 2002-10-22 2003-10-16 Sposób i urządzenie do łączenia elementów składowych artykułów do palenia

Country Status (7)

Country Link
US (1) US20040074505A1 (pl)
EP (2) EP1588632B1 (pl)
JP (1) JP4560281B2 (pl)
CN (1) CN100366198C (pl)
AT (2) ATE319336T1 (pl)
DE (2) DE50212088D1 (pl)
PL (1) PL208640B1 (pl)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ITBO20040521A1 (it) * 2004-08-09 2004-11-09 Gd Spa Metodo e macchina per realizzazione di sigarette col filtro
CN100528012C (zh) * 2005-08-04 2009-08-19 龙岩烟草工业有限责任公司 卷烟滤棒成型机不降速接纸生产技术
DE102010002590B4 (de) 2010-03-04 2013-07-04 Hauni Maschinenbau Ag Verbinden von stabförmigen Artikeln der Tabak verarbeitenden Industrie
CN101912157B (zh) * 2010-08-06 2012-11-07 山东中烟工业有限责任公司 一种暗评卷烟卷制装置
JP7155151B2 (ja) * 2017-05-19 2022-10-18 フィリップ・モーリス・プロダクツ・ソシエテ・アノニム エアロゾル発生物品用の構成要素の製造のための機械
KR102178946B1 (ko) 2018-01-30 2020-11-13 주식회사 엘지화학 직병렬 변환 장치 및 이를 구비한 배터리 모듈
CN108851205A (zh) * 2018-05-30 2018-11-23 滁州卷烟材料厂 一种卷烟高速接装工艺

Family Cites Families (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB731861A (en) * 1952-09-08 1955-06-15 Korber Kurt Improvements in the production of cigarettes with mouthpieces
DE948400C (de) * 1953-01-29 1956-08-30 Kurt Koerber & Co K G Foerdermittel in Zigarettenmaschinen
US2821199A (en) * 1953-09-22 1958-01-28 Koerber & Co Kg Method of attaching filter mouthpieces to cigarettes
DE956208C (de) * 1954-04-07 1957-02-21 Kurt Koerber & Co K G Vorrichtung zum Beleimen und Transportieren der Verbindungsblaettchen bei Maschinen zum Herstellen von Filtermundstueckzigaretten od. dgl.
DE936850C (de) * 1954-04-07 1955-12-22 Kurt Koerber & Co K G Leimauftragevorrichtung fuer Maschinen zum Herstellen von mit Filtermundstuecken versehenen Tabakstaeben
US2808059A (en) * 1954-04-07 1957-10-01 Koerber & Co Kg Machines for producing filter tip cigarettes
DE1161507B (de) * 1959-10-14 1964-01-16 Tabak & Ind Masch Vorrichtung zum Herstellen von Filterzigaretten
GB998958A (en) * 1960-12-27 1965-07-21 Kurt Koerber Method and apparatus for manipulating rod-like articles
DE1157525B (de) * 1960-12-27 1963-11-14 Hauni Werke Koerber & Co Kg Vorrichtung zum Herumlegen von Verbindungsblaettchen um Zigaretten-Mundstueckgruppen oder aehnliche Gegenstaende
DE1183000B (de) * 1962-07-27 1964-12-03 Zd Y V I Plzen Narodni Podnik Vorrichtung zum Umwickeln von Zigaretten und Filtereinheiten mit einem Verbindungsblaettchen fuer das Herstellen von Filterzigaretten
DE1283723B (de) * 1964-06-11 1968-11-21 Tabak U Industriemaschinen Dre Vorrichtung zum Herumlegen eines Verbindungsblaettchens um vorzugsweise aus einem Doppelmundstueck und zwei Zigaretten gebildete Gruppen
DE1258773B (de) * 1964-11-14 1968-01-11 Hauni Werke Koerber & Co Kg Vorrichtung zum Umrollen von stabfoermigen Tabakartikeln, wie Zigaretten, und von Filtern mit einem Umhuellungsblatt
GB1146206A (en) * 1966-05-20 1969-03-19 Hauni Werke Koerber & Co Kg Apparatus for producing rod-like articles
AT332281B (de) * 1974-04-19 1976-09-27 Schmermund Maschf Alfred Vorrichtung zum befestigen von mundstucken an zigaretten
DE2517209B2 (de) 1975-04-16 1978-10-26 Auergesellschaft Gmbh, 1000 Berlin Schutzvorrichtung für das Flaschenventil von Druckgasflaschen für Atemschutzgeräte
IT1188972B (it) * 1980-12-12 1988-01-28 Gd Spa Dispositivo di trasferimento per articoli a forma di barretta
GB8314509D0 (en) * 1983-05-25 1983-06-29 Molins Plc Filter cigarette manufacture
IT1259802B (it) * 1992-11-20 1996-03-26 Gd Spa Dispositivo di rullatura per macchine mettifiltro.
IT1263447B (it) * 1993-06-28 1996-08-05 Gd Spa Metodo per la realizzazione di sigarette col filtro.
ITBO940276A1 (it) * 1994-06-14 1995-12-14 Gd Spa Dispositivo di rullatura per elementi allungati, particolarmente per la produzione di articoli da fumo
DE19631515A1 (de) 1996-08-03 1998-02-05 Hauni Maschinenbau Ag Verfahren und Vorrichtung zum Vereinigen von Rauchartikeln mit beleimten Verbindungsblättchen
DE19857576A1 (de) * 1998-12-14 2000-06-15 Hauni Maschinenbau Ag Vorrichtung zum Herumwickeln von Blättchen um stabförmige Gegenstände
IT1311424B1 (it) * 1999-12-13 2002-03-12 Gd Spa Metodo e macchina per la realizzazione di sigarette col filtro.

Also Published As

Publication number Publication date
EP1588632B1 (de) 2008-04-09
CN100366198C (zh) 2008-02-06
EP1413211A1 (de) 2004-04-28
DE50212088D1 (de) 2008-05-21
ATE391429T1 (de) 2008-04-15
US20040074505A1 (en) 2004-04-22
CN1496686A (zh) 2004-05-19
PL362910A1 (pl) 2004-05-04
DE50205998D1 (de) 2006-05-04
JP4560281B2 (ja) 2010-10-13
EP1413211B1 (de) 2006-03-08
EP1588632A1 (de) 2005-10-26
ATE319336T1 (de) 2006-03-15
JP2004141149A (ja) 2004-05-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP7341206B2 (ja) 喫煙品の組立てに関する改良
US4484432A (en) Bottom-folding packaging machine
UA101871C2 (uk) Пристрій та спосіб з'єднання складових частин курильних виробів
WO2006004111A1 (ja) フィルタロッドの製造機
RU2635797C2 (ru) Сигаретоделательная машина для сборки сигарет и соответствующий способ сборки
US4103692A (en) Cigar wrapping machine and method
US7089944B2 (en) Process and device for connecting smoking articles
PL208640B1 (pl) Sposób i urządzenie do łączenia elementów składowych artykułów do palenia
JP3368148B2 (ja) ロッド部材の受け取り装置
US4103596A (en) Apparatus for feeding and cutting cigarette filter wrapper material
ITBO970421A1 (it) Metodo ed unita' di alimentazione di collari per pacchetti rigidi di sigarette ad una linea di impacchettamento continua.
PL210063B1 (pl) Sposób łączenia elementów składowych artykułów wytwarzanych w przemyśle tytoniowym, maszyna stosowana w przemyśle tytoniowym, zwłaszcza osadzarka filtrów, bęben wielofunkcyjny dla artykułów wytwarzanych w przemyśle tytoniowym oraz podajnik bębnowy dla artykułów wytwarzanych w przemyśle tytoniowym
ITBO20110331A1 (it) Metodo e macchina mettifiltro per realizzare sigarette con filtro.
PL210927B1 (pl) Sposób i urządzenie do zaginania i nakładania zagiętych ulotek informacyjnych onsert na artykuły
US6390099B1 (en) Apparatus for convoluting strips around groups of coaxial rod-shaped articles
US6131583A (en) Method of conveying bar-shaped articles
JP4354910B2 (ja) フィルタ付きシガレットの生産方法
US3267820A (en) Manufacture of mouthpiece for cigarettes
ITBO950369A1 (it) Metodo e macchina per la realizzazione contemporanea di piu' bachi di sigaretta
WO1998057557A1 (fr) Appareil a monter les filtres
US4197864A (en) Conveying rod-like articles
PL196339B1 (pl) Maszyna do osadzania filtrów w przemyśle przetwórstwa tytoniowego oraz sposób eksploatacji maszyny do osadzania filtrów
GB2060347A (en) Method and apparatus for attaching filter plugs to cigarettes or the like
US3518999A (en) Mouthpiece tobacco articles
JPS63105664A (ja) フイルタ取付け機