PL207505B1 - Mechanizm segregatorowy i segregator - Google Patents

Mechanizm segregatorowy i segregator

Info

Publication number
PL207505B1
PL207505B1 PL375185A PL37518503A PL207505B1 PL 207505 B1 PL207505 B1 PL 207505B1 PL 375185 A PL375185 A PL 375185A PL 37518503 A PL37518503 A PL 37518503A PL 207505 B1 PL207505 B1 PL 207505B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
base plate
binder mechanism
mechanism according
binder
bracket
Prior art date
Application number
PL375185A
Other languages
English (en)
Other versions
PL375185A1 (pl
Inventor
Günter Karl Schneider
Herbert Damhofer
Original Assignee
Herbert Damhofer
Schneider Guenter Karl
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Herbert Damhofer, Schneider Guenter Karl filed Critical Herbert Damhofer
Publication of PL375185A1 publication Critical patent/PL375185A1/pl
Publication of PL207505B1 publication Critical patent/PL207505B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B42BOOKBINDING; ALBUMS; FILES; SPECIAL PRINTED MATTER
    • B42FSHEETS TEMPORARILY ATTACHED TOGETHER; FILING APPLIANCES; FILE CARDS; INDEXING
    • B42F13/00Filing appliances with means for engaging perforations or slots
    • B42F13/16Filing appliances with means for engaging perforations or slots with claws or rings
    • B42F13/20Filing appliances with means for engaging perforations or slots with claws or rings pivotable about an axis or axes parallel to binding edges
    • B42F13/22Filing appliances with means for engaging perforations or slots with claws or rings pivotable about an axis or axes parallel to binding edges in two sections engaging each other when closed
    • B42F13/24Filing appliances with means for engaging perforations or slots with claws or rings pivotable about an axis or axes parallel to binding edges in two sections engaging each other when closed wherein one section is in the form of fixed rods
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B42BOOKBINDING; ALBUMS; FILES; SPECIAL PRINTED MATTER
    • B42FSHEETS TEMPORARILY ATTACHED TOGETHER; FILING APPLIANCES; FILE CARDS; INDEXING
    • B42F13/00Filing appliances with means for engaging perforations or slots
    • B42F13/16Filing appliances with means for engaging perforations or slots with claws or rings
    • B42F13/20Filing appliances with means for engaging perforations or slots with claws or rings pivotable about an axis or axes parallel to binding edges
    • B42F13/22Filing appliances with means for engaging perforations or slots with claws or rings pivotable about an axis or axes parallel to binding edges in two sections engaging each other when closed

Landscapes

  • Sheet Holders (AREA)
  • Assembled Shelves (AREA)
  • Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest mechanizm segregatorowy i segregator.
Ze stanu techniki, na przykład EP-A-0 114 654, znany jest mechanizm segregatorowy dla zaopatrzonych w otwory materiałów piśmienniczych, z płytą podstawową, zwłaszcza mającą pełną powierzchnię, dwoma rozmieszczonymi w odstępie względem siebie, wystającymi w zasadzie pionowo z pł yty podstawowej koł kami do nak ł adania materiał u piś mienniczego i umieszczonym w odstę pie względem kołków, dwuramiennym pałąkiem do przekładania materiałów piśmienniczych, osadzonym uchylnie wokół poziomej osi, w przybliżeniu równoległej do płyty podstawowej, z ograniczeniem pomiędzy położeniem otwartym i położeniem zamkniętym i zaopatrzonym w ramiona do przekładania materiałów piśmienniczych, które w położeniu zamkniętym stykają się w parach swoimi wolnymi końcami z wolnymi końcami kołków, przy czym ramiona są uruchamiane dźwignią obsługową, osadzoną uchylnie na wystającym z płyty podstawowej wsporniku.
Tego rodzaju mechanizmy segregatorowe są przeznaczone najczęściej do segregatorów korespondencyjnych, które składają się z grzbietu i połączonej z nim przegubowo, przedniej i tylnej okładki. Mechanizm segregatorowy jest przy tym tak zamocowany na grzbiecie, że w otwartym położeniu pałąka zaopatrzone w otwory materiały piśmiennicze można wygodnie wkładać lub wyjmować z boku kołków, przeznaczonych do nakładania materiałów. Aby zajmować jak najmniej miejsca przy przechowywaniu, segregatory korespondencyjne stawia się zwykle obok siebie w regałach, w związku z czym poszczególne segregatory moż na identyfikować poprzez ich opisany grzbiet i łatwo wyjmować z regał u.
Problem polega na tym, że kołki do nakładania materiałów muszą co najmniej częściowo utrzymywać ciężar własny włożonych materiałów piśmienniczych, przy czym są one na swych wolnych końcach podtrzymywane jedynie siłą docisku ramion do przekładania materiałów, które są unieruchamiane przez element ustalający, wsparty na wsporniku. Po dłuższym użytkowaniu prowadzi to do poddania się wspornika naciskowi i do wygięcia kołków. Jest to o tyle niekorzystne, że w zamkniętym stanie pałąka do przekładania materiałów wolne końce kołków i korespondujące z nimi ramiona pałąka nie stykają się już ze sobą. Utrudnia to znacznie przekładanie materiałów piśmienniczych z kołków na ramiona pałąka. Może nawet dojść do uszkodzeń włożonych materiałów przy ich wertowaniu.
Celem wynalazku jest wyeliminowanie problemów, występujących w stanie techniki.
Mechanizm segregatorowy dla zaopatrzonych w otwory materiałów piśmienniczych, z płytą podstawową, zwłaszcza mającą pełną powierzchnię, dwoma rozmieszczonymi w odstępie względem siebie, wystającymi w zasadzie pionowo z płyty podstawowej kołkami do nakładania materiału piśmienniczego i umieszczonym w odstępie względem kołków, dwuramiennym pałąkiem do przekładania materiałów piśmienniczych, osadzonym uchylnie wokół poziomej osi, w przybliżeniu równoległej do płyty podstawowej, z ograniczeniem pomiędzy położeniem otwartym i położeniem zamkniętym i zaopatrzonym w ramiona do przekładania materiałów piśmienniczych, które w położeniu zamkniętym stykają się w parach swoimi wolnymi końcami z wolnymi końcami kołków, przy czym ramiona są uruchamiane dźwignią obsługową, osadzoną uchylnie na wystającym z płyty podstawowej wsporniku, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera co najmniej jeden element usztywniający, który łączy wspornik z płytą podstawową i stanowi usztywnienie dla wspornika.
Korzystnie, ramiona pałąka do przekładania materiałów piśmienniczych są połączone ze sobą wygiętym żebrem.
Korzystnie, na wygięcie żebra działa w kierunku otwierania pałąka siła sprężyny.
Korzystnie, wygięcie żebra jest unieruchamiane rozłącznie przeciwnie do kierunku otwierania pałąka przez element ustalający.
Korzystnie, element ustalający jest zwalniany i unieruchamiany przez dźwignię obsługową.
Korzystnie, element ustalający jest umieszczony lub ukształtowany na sąsiadującym z wygiętym żebrem końcem dźwigni obsługowej.
Korzystnie, dźwignia obsługowa jest osadzona na wsporniku uchylnie wokół w przybliżeniu poziomej osi.
Korzystnie, wspornik wystaje w zasadzie pionowo z płyty podstawowej i jest korzystnie połączony w całość z płytą podstawową.
Korzystnie, element usztywniający jest w pobliżu miejsca podparcia dźwigni obsługowej połączony ze wspornikiem.
Korzystnie, element usztywniający jest w pobliżu wygięcia żebra połączony z płytą podstawową.
PL 207 505 B1
Korzystnie, na płycie podstawowej jest umieszczony lub ukształtowany cokół, zaś element usztywniający jest połączony z tym cokołem.
Korzystnie, element usztywniający stanowi całość z płytą podstawową.
Korzystnie, mechanizm segregatorowy jest z metalu lub z tworzywa sztucznego.
Korzystnie, element usztywniający stanowi drut metalowy.
Korzystnie, element usztywniający jest z tworzywa sztucznego.
Korzystnie, element usztywniający jest umieszczony z tej strony wspornika, która jest zwrócona ku ramionom pałąka do przekładania.
Segregator z mechanizmem segregatorowym dla zaopatrzonych w otwory materiałów piśmienniczych, z dwoma usytuowanymi w odstępie względem siebie, wystającymi w zasadzie pionowo z tylnej okładki segregatora, kołkami o nakładania materiałów piśmienniczych i usytuowanym w odstępie względem kołków, dwuramiennym pałąkiem do przekładania materiałów piśmienniczych, osadzonym uchylnie wokół poziomej osi, w przybliżeniu równoległej do tylnej okładki segregatora, z ograniczeniem pomiędzy położeniem otwartym i położeniem zamkniętym, i zaopatrzonym w ramiona do przekładania materiałów piśmienniczych, które w położeniu zamkniętym stykają się w parach swoimi wolnymi końcami z wolnymi końcami kołków, przy czym ramiona są uruchamiane dźwignią obsługową, osadzoną uchylnie na wystającym z tylnej okładki segregatora wsporniku, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera co najmniej jeden element usztywniający, który łączy wspornik z tylną okładką segregatora i stanowi usztywnienie dla wspornika.
Wyposażenie mechanizmu segregatorowego według wynalazku w co najmniej jeden element usztywniający, który łączy wspornik z płytą podstawową, zapobiega poddawaniu się wspornika i wynikającemu stąd osłabieniu docisku. Ponieważ podparcie kołków, obciążonych ciężarem własnym materiałów piśmienniczych, na ich zazwyczaj stożkowe zwężonych wolnych końcach odbywa się poprzez styk z zaopatrzonymi w korespondujące wybrania, wolnymi końcami ramion pałąka do przekładania materiałów piśmienniczych, wzmocnienie siły docisku tych ramion do kołków prowadzi do poprawy stabilności w odniesieniu do wygięcia kołków. Ponieważ w położeniu zamkniętym ramiona pałąka są połączone siłowo z umieszczonym na dźwigni obsługowej elementem ustalającym, zaś dźwignia obsługowa jest osadzona na wsporniku, wystającym z płyty podstawowej, element usztywniający według wynalazku powoduje żądane wzmocnienie siły, którą ramiona pałąka są dociskane do kołków, ponieważ w przeciwieństwie do stanu techniki ma miejsce lepsze podparcie na nie uginającym się już wsporniku.
Połączenie ramion pałąka do przekładania materiałów piśmienniczych za pomocą wygiętego żebra można łatwo zrealizować na przykład poprzez gięcie metalowego drutu.
Zastosowanie sprężyny, której siła działa na wygięcie żebra w kierunku otwierania pałąka, ułatwia otwieranie pałąka przy jednoczesnym zabieraniu przełożonego nań materiału piśmienniczego, co z kolei upraszcza wkładanie nowych materiałów na kołki.
Prosty mechanizm zamykający otrzymuje się w postaci wykonania z wygiętym żebrem wówczas, gdy wygięcie żebra jest unieruchamiane rozłącznie przeciwnie do kierunku otwierania pałąka przez element ustalający. Element ustalający może być zwalniany i unieruchamiany przez dźwignię obsługową, zwłaszcza jeżeli jest on umieszczony lub ukształtowany na sąsiadującym z wygiętym żebrem końcem dźwigni obsługowej. Ukształtowanie elementu ustalającego w postaci kołka z umieszczonym na nim rękawem z tworzywa sztucznego lub profilowaną rolką jest korzystne z uwagi na to, że zmniejsza tarcie pomiędzy elementem ustalającym i wygiętym żebrem.
Osadzenie dźwigni obsługowej na wsporniku uchylnie wokół w przybliżeniu poziomej osi ułatwia obsługę dźwigni, w czym nie przeszkadzają włożone do segregatora materiały piśmiennicze.
Jeżeli wspornik wystaje w zasadzie pionowo z płyty podstawowej i jest korzystnie połączony w całość z płytą podstawową, zatem wspornik jest ukształtowany łącznie z płytą podstawową, wówczas uproszczeniu ulega wytwarzanie wspornika, który ma wówczas postać języka, wygiętego z płyty podstawowej.
Szczególnie dobre usztywnienie wspornika otrzymuje się wówczas, gdy element usztywniający jest w pobliżu miejsca podparcia dźwigni obsługowej połączony ze wspornikiem, ponieważ działa tam moment obrotowy wywierany przez wygięcie. Aby element usztywniający był jak najkrótszy, może on być w pobliżu wygięcia żebra połączony z płytą podstawową.
Jeżeli na płycie podstawowej jest umieszczony lub ukształtowany cokół, zaś element usztywniający jest połączony z tym cokołem, wówczas można regulować nachylenie elementu usztywniającego zależnie od wysokości cokołu.
PL 207 505 B1
Wyjątkowo proste rozwiązanie polega na tym, że element usztywniający stanowi całość z płytą podstawową. Ponieważ tego typu płyty podstawowe są zazwyczaj wycinane z płyt metalowych, element usztywniający może być w postaci wychodzącego z płyty podstawowej przedłużenia wycinany wspólnie z płytą, zaś po umieszczeniu wspornika na płycie podstawowej wyginany i łączony ze wspornikiem. Także w przypadku płyty podstawowej, wykonanej metodą wtrysku z tworzywa sztucznego, element usztywniający może być wytwarzany wspólnie z płytą i stanowić z nią całość.
Wykonanie elementu usztywniającego z metalu pozwala obniżyć koszty wytwarzania elementu usztywniającego, który otrzymuje się, odcinając z długiego drutu metalowego fragmenty o żądanej długości.
Jeżeli natomiast element usztywniający jest wykonany z tworzywa sztucznego, wówczas można go wytwarzać na przykład metodą wtrysku i stosować w mechanizmach segregatorowych, również wykonanych z tworzywa sztucznego.
Inny aspekt wynalazku dotyczy segregatora dla zaopatrzonych w otwory materiałów piśmienniczych, z grzbietem i połączoną z nim przegubowo, przednią względnie tylną okładką, przy czym na wewnętrznej stronie tylnej okładki jest umieszczony opisany powyżej mechanizm segregatorowy. Można również zastosować rozwiązanie, w którym poszczególne elementy mechanizmu segregatorowego są umieszczane bezpośrednio, z pominięciem płyty podstawowej, na wewnętrzne stronie tylnej okładki segregatora.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia przykład wykonania mechanizmu segregatorowego w widoku perspektywicznym, fig. 2a, 2b - inny przykład wykonania mechanizmu segregatorowego w widoku perspektywicznym i widoku z boku w kierunku oznaczonym A na fig. 2a, fig. 3 - segregator z mechanizmem segregatorowym oraz fig. 4 - inny przykład wykonania segregatora.
Na figurze 1 ukazany jest w widoku perspektywicznym mechanizm segregatorowy 1 z płytą podstawową 2, na której umieszczone są w przybliżeniu w kierunku pionowym usytuowane w odstępie względem siebie kołki 3 do nakładania materiałów piśmienniczych. Widoczny jest także pałąk 17 do przekładania materiałów piśmienniczych, który składa się z dwóch ramion 5, 6, połączonych ze sobą wygiętym żebrem 4. Wygięte żebro 4 jest za pomocą języków 14, które zachodzą za żebro, osadzony na płycie podstawowej 2 uchylnie wokół poziomej osi, równoległej do płyty podstawowej 2. Na wygięcie 7 żebra 4 działa w kierunku otwierania pałąka 17 siła sprężyny 13, zaś przeciwnie do kierunku otwierania pałąka 17 wygięcie to jest unieruchomione rozłącznie przez element ustalający 11, mający postać kołka, na którym osadzona jest profilowana rolka. Element ustalający 11 jest umieszczony na jednym końcu dźwigni obsługowej 9. Drugi koniec 10 dźwigni obsługowej 9 ma postać uchwytu. Sama dźwignia obsługowa 9 jest w miejscu podparcia 12 osadzona na wsporniku 8 uchylnie wokół poziomej osi. W tym przykładzie wykonania wspornik 8 ma postać tworzącej całość z płytą podstawową 2, wystającej z niej w przybliżeniu pionowo płytki wsporczej. Widać tutaj, że element usztywniający 16 według wynalazku w pobliżu miejsca podparcia 12 dźwigni obsługowej 9 jest połączony ze wspornikiem 8, natomiast połączenie z płytą podstawową 2 jest realizowane poprzez umieszczony na niej cokół 15.
Zasada działania mechanizmu segregatorowego według wynalazku jest poniżej objaśniona ponownie na przykładzie wykonania ukazanym na fig. 1. Aby osiągnąć stan zamknięcia pałąka 17 do przekładania materiałów piśmienniczych, widoczny na fig. 1, naciska się wolny koniec dźwigni obsługowej 9 - wychodząc z otwartego położenia pałąka 17 - w kierunku płyty podstawowej 2. W wyniku obrotowego osadzenia dźwigni obsługowej 9 w miejscu podparcia 12 na wsporniku 8 drugi koniec dźwigni obsługowej i połączony z nim element ustalający 11, który w tym przykładzie wykonania ma postać kołka z umieszczoną na nim rolką kształtową, zostaje wraz z wygięciem 7 żebra 4 przechylony przeciwnie do siły elementu sprężystego 13 w dół, w kierunku płyty podstawowej 2, aż element ustalający 11 dojdzie poprzez martwy punkt do swego przedstawionego położenia zamkniętego. Połączone żebrem 4 z wygięciem 7 ramiona 5, 6 do przekładania materiałów piśmienniczych zostają wskutek tego przemieszczone w kierunku zamykania i swoimi wolnymi końcami dociśnięte do wolnych końców kołków 3 do nakładania materiałów piśmienniczych. Siłę reakcji wygięcia 7, jaką działa on na element ustalający 11, stanowi moment obrotowy, który stara się odepchnąć miejsce podparcia 12, a co za tym idzie, wolny koniec wspornika 8, od wygięcia 7. Zapobiega się temu według wynalazku za pomocą elementu usztywniającego 16, który wskutek tego poddany jest rozciąganiu. To z kolei sprawia, że energia wprowadzona przy naciskaniu dźwigni obsługowej 9, jest w całości wykorzystywana do zamknięcia ramion 5, 6 pałąka do przekładania materiałów piśmienniczych, co zwiększa zarówno siłę zamykającą, jak też siłę nacisku ramion 5, 6 pałąka, jaka działa po jego zamknięciu na wolne końce
PL 207 505 B1 kołków 3 nakładania materiałów piśmienniczych. Bez elementu usztywniającego 16 część tej energii byłaby wykorzystywana na odkształcenie wspornika 8, a zatem byłaby tracona z punktu widzenia procesu zamykania i dociskania.
Na figurze 2a ukazany jest następny przykład wykonania mechanizmu segregatorowego 1 według wynalazku, który różni się od przykładu wykonania z fig. 1 ukształtowaniem elementu usztywniającego 16. W przykładzie wykonania ukazanym na fig. 2a element usztywniający 16, zaznaczony linią przerywaną w postaci podłużnego przedłużenia płyty podstawowej 2, jest wycinany wraz z nią, a następnie mocowany na wsporniku 8. Ułatwia to wytwarzanie mechanizmu segregatorowego 1 według wynalazku.
Na figurze 2b ukazany jest mechanizm segregatorowy 1 z fig. 2a w widoku z boku w kierunku strzałki A. Z lewej strony fig. 2b widocznej jest ramię 6 do przekładania materiałów piśmienniczych, dociskane do znajdującego się z prawej strony fig. 2b kołka 3 do nakładania materiałów piśmienniczych. Widoczny jest również ukośnie ustawiony element ustalający 16, stanowiący całość z płytą podstawową 2 i zamocowany na wsporniku 8. Dokładny rodzaj zamocowania zależy od użytego materiału. Przy użyciu na mechanizm segregatorowy 1 tworzywa metalicznego można przykładowo zastosować połączenie lutowane lub nitowane. W mechanizmie segregatorowym 1 według wynalazku możliwe byłoby również wykonanie elementu usztywniającego 16 łącznie ze wspornikiem 8. Element usztywniający 16 można by było także przykleić do wspornika 8. Widać tutaj, że element ustalający 11 w tym przykładzie wykonania ma postać kołka z umieszczoną na nim kształtową rolką, który to kołek jest zamocowany na dźwigni obsługowej 9. Dźwignia obsługowa 9 jest osadzona uchylnie w miejscu podparcia 12 na wsporniku 8.
Na figurze 2b element usztywniający 16 zapobiega podczas zamykania i w stanie zamkniętym wygięciu wspornika 8 w prawo wokół wychodzącej z płaszczyzny rysunku, równoległej do płyty podstawowej 2 osi, która biegnie przez linię łączącą wspornik 8 z płytą podstawową 2.
Na figurze 3 ukazany jest segregator korespondencyjny 18 z grzbietem 21, okładką tylną 20 i okładką przednią 19. Grzbiet 21 segregatora jest zaopatrzony w otwór 22 do łatwego wyjmowania segregatora 18 z regału. Na tylnej okładce 20 jest umieszczony mechanizm segregatorowy 1 według wynalazku.
Na figurze 4 ukazany jest także segregator korespondencyjny 18 z grzbietem 21, okładką tylną 20 i okładką przednią 19. W odróżnieniu od segregatora korespondencyjnego 18 z fig. 3, w tym przykładzie wykonania zrezygnowano z płyty podstawowej 2, w związku z czym poszczególne elementy mechanizmu segregatorowego 1 są umieszczone bezpośrednio na tylnej okładce 20 segregatora korespondencyjnego 18.

Claims (18)

1. Mechanizm segregatorowy dla zaopatrzonych w otwory materiałów piśmienniczych, z płytą podstawową, zwłaszcza mającą pełną powierzchnię, dwoma rozmieszczonymi w odstępie względem siebie, wystającymi w zasadzie pionowo z płyty podstawowej kołkami do nakładania materiału piśmienniczego i umieszczonym w odstępie względem kołków, dwuramiennym pałąkiem do przekładania materiałów piśmienniczych, osadzonym uchylnie wokół poziomej osi, w przybliżeniu równoległej do płyty podstawowej, z ograniczeniem pomiędzy położeniem otwartym i położeniem zamkniętym i zaopatrzonym w ramiona do przekładania materiałów piśmienniczych, które w położeniu zamkniętym stykają się w parach swoimi wolnymi końcami z wolnymi końcami kołków, przy czym ramiona są uruchamiane dźwignią obsługową, osadzoną uchylnie na wystającym z płyty podstawowej wsporniku, znamienny tym, że zawiera co najmniej jeden element usztywniający (16), który łączy wspornik (8) z płytą podstawową (2) i stanowi usztywnienie dla wspornika (8).
2. Mechanizm segregatorowy według zastrz. 1, znamienny tym, że ramiona (5, 6) pałąka (17) do przekładania materiałów piśmienniczych są połączone ze sobą wygiętym żebrem (4).
3. Mechanizm segregatorowy według zastrz. 2, znamienny tym, że na wygięcie (7) żebra (4) działa w kierunku otwierania pałąka (17) siła sprężyny.
4. Mechanizm segregatorowy według zastrz. 2 albo 3, znamienny tym, że wygięcie (7) żebra (4) jest unieruchamiane rozłącznie przeciwnie do kierunku otwierania pałąka (17) przez element ustalający (11).
PL 207 505 B1
5. Mechanizm segregatorowy według zastrz. 4, znamienny tym, że element ustalający (11) jest zwalniany i unieruchamiany przez dźwignię obsługową (9).
6. Mechanizm segregatorowy według zastrz. 5, znamienny tym, że element ustalający (11) jest umieszczony lub ukształtowany na sąsiadującym z wygiętym żebrem (4) końcem dźwigni obsługowej (9).
7. Mechanizm segregatorowy według zastrz. 1, znamienny tym, że dźwignia obsługowa (9) jest osadzona na wsporniku (8) uchylnie wokół w przybliżeniu poziomej osi.
8. Mechanizm segregatorowy według zastrz. 1, znamienny tym, że wspornik (8) wystaje w zasadzie pionowo z płyty podstawowej (2) i jest korzystnie połączony w całość z płytą podstawową (2).
9. Mechanizm segregatorowy według zastrz. 1, znamienny tym, że element usztywniający (16) jest w pobliżu miejsca podparcia (12) dźwigni obsługowej (9) połączony ze wspornikiem (8).
10. Mechanizm segregatorowy według zastrz. 2, znamienny tym, że element usztywniający (16) jest w pobliżu wygięcia (7) żebra (4) połączony z płytą podstawową (2).
11. Mechanizm segregatorowy według zastrz. 1, znamienny tym, że na płycie podstawowej (2) jest umieszczony lub ukształtowany cokół (15), zaś element usztywniający (16) jest połączony z tym cokołem (15).
12. Mechanizm segregatorowy według zastrz. 1, znamienny tym, że element usztywniający (16) stanowi całość z płytą podstawową (2).
13. Mechanizm segregatorowy według zastrz. 1, znamienny tym, że jest z metalu.
14. Mechanizm segregatorowy według zastrz. 1, znamienny tym, że jest z tworzywa sztucznego.
15. Mechanizm segregatorowy według zastrz. 1, znamienny tym, że element usztywniający (16) stanowi drut metalowy.
16. Mechanizm segregatorowy według zastrz. 1, znamienny tym, że element usztywniający (16) jest z tworzywa sztucznego.
17. Mechanizm segregatorowy według zastrz. 1, znamienny tym, że element usztywniający (16) jest umieszczony z tej strony wspornika (8), która jest zwrócona ku ramionom (5, 6) pałąka (17) do przekładania.
18. Segregator z mechanizmem segregatorowym dla zaopatrzonych w otwory materiałów piśmienniczych, z dwoma usytuowanymi w odstępie względem siebie, wystającymi w zasadzie pionowo z tylnej okładki segregatora, kołkami o nakładania materiałów piśmienniczych i usytuowanym w odstępie względem kołków, dwuramiennym pałąkiem do przekładania materiałów piśmienniczych, osadzonym uchylnie wokół poziomej osi, w przybliżeniu równoległej do tylnej okładki segregatora, z ograniczeniem pomiędzy położeniem otwartym i położeniem zamkniętym, i zaopatrzonym w ramiona do przekładania materiałów piśmienniczych, które w położeniu zamkniętym stykają się w parach swoimi wolnymi końcami z wolnymi końcami kołków, przy czym ramiona są uruchamiane dźwignią obsługową, osadzoną uchylnie na wystającym z tylnej okładki segregatora wsporniku, znamienny tym, że zawiera co najmniej jeden element usztywniający (16), który łączy wspornik (8) z tylną okładką (20) segregatora i stanowi usztywnienie dla wspornika (8).
PL375185A 2002-08-23 2003-07-17 Mechanizm segregatorowy i segregator PL207505B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0126502A AT412266B (de) 2002-08-23 2002-08-23 Ordnermechanik

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL375185A1 PL375185A1 (pl) 2005-11-28
PL207505B1 true PL207505B1 (pl) 2010-12-31

Family

ID=31892559

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL375185A PL207505B1 (pl) 2002-08-23 2003-07-17 Mechanizm segregatorowy i segregator

Country Status (13)

Country Link
US (1) US7318684B2 (pl)
EP (1) EP1532004B1 (pl)
JP (1) JP4431978B2 (pl)
CN (1) CN100430242C (pl)
AT (2) AT412266B (pl)
AU (1) AU2003243808A1 (pl)
BR (1) BR0313691A (pl)
DE (1) DE50311144D1 (pl)
HK (1) HK1081919A1 (pl)
MX (1) MXPA05002058A (pl)
PL (1) PL207505B1 (pl)
RU (1) RU2317899C2 (pl)
WO (1) WO2004018225A1 (pl)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL1019739C2 (nl) * 2002-01-14 2003-07-15 Fountain Tech Bv Ordner en werkwijze voor aanbieden van ordners.
JP4637171B2 (ja) * 2005-03-25 2011-02-23 株式会社リヒトラブ ファイル・バインダ類の綴じ具
CN101172435B (zh) * 2006-10-31 2010-08-04 利高文具制造厂有限公司 杠杆夹机构
EP1942011A1 (en) * 2007-01-05 2008-07-09 Leco Stationery Manufacturing Co. Ltd. Lever-arch type file mechanism
CN101224683A (zh) * 2007-01-19 2008-07-23 利高文具制造厂有限公司 杠杆夹机构
EP2062742A1 (en) * 2007-11-21 2009-05-27 World Wide Stationery Manufacturing Co. Ltd. A lever-arch type file mechanism
AT518672B1 (de) * 2016-05-17 2017-12-15 Karl Schneider Günter Ordnermechanik

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US778910A (en) * 1902-07-07 1905-01-03 Friedrich Soennecken Temporary binder.
US921931A (en) * 1908-10-13 1909-05-18 Anton Weinzenbaeck Register for filing documents.
GB150126A (en) * 1919-06-23 1920-09-02 Horace Burton Improvements in or relating to letter files and the like
FR2291042A1 (fr) * 1974-11-15 1976-06-11 Articles Metalliques Ste Indle Perfectionnement aux classeurs-relieurs
DE3302268C2 (de) * 1983-01-25 1984-12-13 Leitz, Louis, 7000 Stuttgart Grundplatte einer Aufreihvorrichtung
AT391657B (de) * 1987-04-03 1990-11-12 Koloman Handler Gmbh Verschlusselement
US4830528A (en) * 1988-09-01 1989-05-16 Anthony Handler Closure mechanism for a loose-leaf holder
DE59104477D1 (de) * 1990-10-22 1995-03-16 Koloman Handler Gmbh Aktenordner oder Schreibplatte.
EP0638440A1 (en) * 1993-07-26 1995-02-15 Van de Pol, Rudolf Erik Stationery
DE4415371A1 (de) * 1994-05-02 1995-11-09 Leitz Louis Kg Ordnermechanik
GB9812201D0 (en) * 1998-06-05 1998-08-05 World Wide Stationery Mfg Co Device for retaining a stack of papers
JP3664031B2 (ja) * 1999-03-31 2005-06-22 コクヨ株式会社 紙押え装置
DE29918513U1 (de) * 1999-10-20 2000-02-17 Niveau Holding Ag Walzenhausen Aktenordner zum Abheften von gelochten Schriftstücken
GB2359784A (en) * 2000-03-01 2001-09-05 Leco Stationery Mfg Ring binder mechanism held shut by inter-engaging teeth
US6637968B2 (en) * 2001-05-07 2003-10-28 Hong Kong Stationery Manufacturing Co., Ltd. Three-ring binder with actuating crank
US20030044221A1 (en) * 2001-08-30 2003-03-06 To Chun Yuen Binder device with linked arches
USD509535S1 (en) * 2003-08-19 2005-09-13 Kokuyo Co. Ltd. Fastener for file

Also Published As

Publication number Publication date
CN100430242C (zh) 2008-11-05
EP1532004A1 (de) 2005-05-25
JP4431978B2 (ja) 2010-03-17
DE50311144D1 (de) 2009-03-19
PL375185A1 (pl) 2005-11-28
EP1532004B1 (de) 2009-01-28
JP2005536374A (ja) 2005-12-02
BR0313691A (pt) 2005-06-21
RU2317899C2 (ru) 2008-02-27
AT412266B (de) 2004-12-27
US20050141952A1 (en) 2005-06-30
ATE421927T1 (de) 2009-02-15
MXPA05002058A (es) 2005-09-12
CN1678463A (zh) 2005-10-05
WO2004018225A1 (de) 2004-03-04
HK1081919A1 (en) 2006-05-26
RU2005108051A (ru) 2005-08-20
ATA12652002A (de) 2004-05-15
US7318684B2 (en) 2008-01-15
AU2003243808A1 (en) 2004-03-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5301393A (en) Spring biased clip and method of making
WO1995025641A1 (fr) Dispositif de reliure a anneaux
US20050188505A1 (en) Articulating hinge
US20090060631A1 (en) Ring binder mechanism with polymeric housing and travel bar
CN107696741B (zh) 尾柄插入式长尾夹
PL207505B1 (pl) Mechanizm segregatorowy i segregator
JPH10217662A (ja) リングとじ具
US5405209A (en) Paper binder for folders
GB2091643A (en) Loose leaf binder
AU748380B2 (en) Ring binder mechanism
US20070169603A1 (en) Hole punch
US5410783A (en) Clamp for leaf of sheet shaped products
US3944374A (en) Loose leaf binder
CN1618624A (zh) 订书机的单手柄开启机构
US5915904A (en) Binding device
WO2005042270A1 (en) Binding mechanism for a file
US1042735A (en) Binder for loose sheets.
JP2599092B2 (ja) ファイル
JP2007519541A (ja) 懸架要素を有する収納装置
AU635949B2 (en) Improved clip
JP3749895B2 (ja) 綴じ具
JP3016554U (ja) クリップ
US4969590A (en) Top-loading stapler
JPS649150B2 (pl)
EP2219881B1 (en) File mechanism having a double lever

Legal Events

Date Code Title Description
RECP Rectifications of patent specification