PL204980B1 - Układ do tworzenia co najmniej jednego pasma tytoniu w maszynie do wytwarzania papierosów - Google Patents

Układ do tworzenia co najmniej jednego pasma tytoniu w maszynie do wytwarzania papierosów

Info

Publication number
PL204980B1
PL204980B1 PL355309A PL35530902A PL204980B1 PL 204980 B1 PL204980 B1 PL 204980B1 PL 355309 A PL355309 A PL 355309A PL 35530902 A PL35530902 A PL 35530902A PL 204980 B1 PL204980 B1 PL 204980B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
tobacco
screen
zag
zig
screening element
Prior art date
Application number
PL355309A
Other languages
English (en)
Other versions
PL355309A1 (en
Inventor
Ralf Barkmann
Rolf Lindemann
Reinhard Hoppe
Bernhard Jürgens
Peter Schumacher
Manuel Hansch
Original Assignee
Hauni Maschinenbau Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hauni Maschinenbau Ag filed Critical Hauni Maschinenbau Ag
Publication of PL355309A1 publication Critical patent/PL355309A1/xx
Publication of PL204980B1 publication Critical patent/PL204980B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24CMACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
    • A24C5/00Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
    • A24C5/39Tobacco feeding devices
    • A24C5/396Tobacco feeding devices with separating means, e.g. winnowing, removing impurities
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24CMACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
    • A24C5/00Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
    • A24C5/39Tobacco feeding devices

Landscapes

  • Manufacturing Of Cigar And Cigarette Tobacco (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest układ do tworzenia co najmniej jednego pasma tytoniu w maszynie do wytwarzania papierosów, z elementami doprowadzającymi, kierującymi dozowany i przewiany tytoń na powierzchnię przepływową, prowadzącą do przenośnika podciśnieniowego oraz kształtującą warstwę tytoniu i powietrza.
Opisany na wstępie układ jest znany w przemyśle tytoniowym jako tak zwany rozdzielacz, zaś w zwią zku z wynalazkiem zwł aszcza jako rozdzielacz fluidalny maszyny do wytwarzania papierosów, na przykład typu znanego z amerykańskiego opisu patentowego nr US-PS 5 645 086. Rozdzielacz ten jest zaopatrzony we wklęsłe dyszowe wgłębienie i kieruje mieszaninę tytoniu i powietrza do przenośnika podciśnieniowego.
Zwłaszcza w przypadku ostatniego z wymienionych urządzeń, mianowicie rozdzielacza fluidalnego, przeznaczonego do dokładnego utrzymywania zadanych parametrów kontrolnych, szczególne znaczenie mają określone warunki przepływu i wyrównany bilans powietrza, jakie powinny charakteryzować uczestniczące w tworzeniu pasma, związane z przepływem elementy składowe.
Celem wynalazku jest dodatkowe wzmocnienie i ustabilizowanie pozytywnego oddziaływania rozdzielacza fluidalnego za pomocą optymalizacji elementów doprowadzających tytoń pod względem konstrukcji i parametrów przepływu.
Układ do tworzenia co najmniej jednego pasma tytoniu w maszynie do wytwarzania papierosów, z elementami doprowadzającymi, kierującymi dozowany i przewiany tytoń na powierzchnię przepływową, prowadzącą do przenośnika podciśnieniowego oraz kształtującą warstwę tytoniu i powietrza, według wynalazku charakteryzuje się tym, że elementy doprowadzające mają element przesiewający usytuowany - w odniesieniu do kierunku transportu tytoniu - przed elementem dozującym, który uchodzi do powierzchni przepływowej.
Korzystnie, element przesiewający, usytuowany przed elementem dozującym w postaci szybu spiętrzeniowego, ma postać ustawionego w zasadzie pionowo, zygzakowatego przesiewacza.
Korzystnie, pomiędzy elementem przesiewającym w postaci zygzakowatego przesiewacza, i elementem dozują cym w postaci szybu spię trzeniowego, zaopatrzonym powyż ej walca odbiorczego w wibrują cy wylot, umieszczony jest oddzielacz tytoniu i powietrza.
Korzystnie, oddzielacz tytoniu i powietrza, pracujący na zasadzie zjawiska Coanda, i element przesiewający w postaci zygzakowatego przesiewacza są wbudowane w system powietrza obiegowego, zasilany przez dmuchawę poprzeczną o regulowanej częstotliwości.
Korzystnie, elementowi przesiewającemu w postaci zygzakowatego przesiewacza poniżej ostatniego dolnego stopnia przyporządkowany jest pneumatyczny przesiewacz wtórny w postaci skrzynki powietrznej, ograniczonej.
Korzystnie, przesiewacz wtórny jest połączony z systemem powietrza obiegowego, zasilającym wklęsłą powierzchnię przepływową, kształtującą warstwę tytoniu i powietrza.
Korzystnie, system powietrza obiegowego elementu przesiewającego w postaci zygzakowatego przesiewacza jest zaopatrzony w odchodzące - w odniesieniu do kierunku przepływu powietrza obiegowego - za dmuchawą poprzeczną obejście.
Korzystnie, obejście jest wyprowadzone w obrębie zewnętrznego promienia kolanowej prowadnicy systemu powietrza obiegowego.
Korzystnie, element przesiewający w postaci zygzakowatego przesiewacza jest w obszarze ostatniego dolnego stopnia zaopatrzony w obrotowy walec bijakowy, leżący naprzeciw przesiewacza wtórnego.
Korzystnie, element przesiewający jest zaopatrzony w pneumatyczne zwrotne odprowadzenie nadmiaru tytoniu, uchodzące w obszarze ostatniego górnego stopnia elementu przesiewającego w postaci zygzakowatego przesiewacza do systemu powietrza obiegowego.
Korzystnie, powietrze transportujące w zwrotnym odprowadzeniu nadmiaru tytoniu jest pobierane w obrębie wewnętrznego promienia kolanowej prowadnicy systemu powietrza obiegowego, należącego do elementu przesiewającego w postaci zygzakowatego przesiewacza.
Korzystnie, element przesiewający w postaci zygzakowatego przesiewacza jest zaopatrzony w szyb doprowadzający tytoń, uchodzący w obszarze środkowego odcinka, prowadzący w dół i zasilany przez walec podający.
Korzystnie, liczba obrotów dmuchawy poprzecznej jest sterowana w zależności od różnicy ciśnień panującej w elemencie przesiewającym w postaci zygzakowatego przesiewacza.
PL 204 980 B1
Korzystnie, miernik kontrolujący różnicę ciśnień jest połączony z punktem pomiarowym, usytuowanym powyżej ostatniego górnego stopnia, i punktem pomiarowym, usytuowanym na wysokości dolnego stopnia elementu przesiewającego w postaci zygzakowatego przesiewacza.
Korzystnie, liczba obrotów walca podającego jest sterowana w zależności od poziomu tytoniu w elemencie dozują cym w postaci szybu spię trzeniowego.
Korzystnie, element przesiewający w postaci zygzakowatego przesiewacza jest zasilany przez przenośnik z ukośnie nachylonymi zabierakami, pobierający tytoń z zasobnika.
Korzystnie, przenośnik z ukośnie nachylonymi zabierakami jest podłączony do szybu doprowadzającego tytoń, uchodzącego do elementu przesiewającego w postaci zygzakowatego przesiewacza powyżej jego środkowego odcinka.
Korzystnie, zdejmowany nadmiar tytoniu jest zawracany przez przenośnik ślimakowy do zasobnika tytoniu, współpracującego z przenośnikiem z ukośnie nachylonymi zabierakami.
Korzystnie, prędkość transportu przenośnika z ukośnie nachylonymi zabierakami jest sterowana w zależ noś ci od poziomu tytoniu w elemencie dozują cym w postaci szybu spię trzeniowego.
Wskutek tego, że elementy doprowadzające mają element przesiewający usytuowany - w odniesieniu do kierunku transportu tytoniu - przed elementem dozującym, który uchodzi do powierzchni przepływowej, zapewnione jest dokładne dozowanie tytoniu celem tworzenia równomiernego strumienia złoża fluidalnego, niezależnie od danego składu doprowadzanego tytoniu w odniesieniu do wielkości cząstek (nerwów i włókien liści tytoniowych, pyłu), dzięki uprzedniemu oddzieleniu niepożądanych składników zawsze.
Ten korzystny zwłaszcza z uwagi na tworzenie równomiernego strumienia złoża fluidalnego efekt jest wzmocniony w kolejnej propozycji, w ramach której element przesiewający, usytuowany przed elementem dozującym w postaci szybu spiętrzeniowego, ma postać ustawionego w zasadzie pionowo, zygzakowatego przesiewacza, co zapewnia jeszcze lepsze rozdzielanie włókien i nerwów tytoniowych.
Postać wykonania, charakteryzującą się optymalną z uwagi na konstrukcję i parametry przepływu kombinacją zygzakowatego przesiewacza i szybu spiętrzeniowego, uzyskano dzięki temu, że pomiędzy zygzakowatym przesiewaczem i szybem spiętrzeniowym, zaopatrzonym powyżej walca odbiorczego w wibrujący wylot, umieszczony jest oddzielacz tytoniu i powietrza.
W innej postaci wykonania, w której oddzielacz tytoniu i powietrza, pracują cy na zasadzie zjawiska Coanda, i zygzakowaty przesiewacz są wbudowane w system powietrza obiegowego, zasilany przez dmuchawę poprzeczną o regulowanej częstotliwości, rozdzielanie powietrza i tytoniu charakteryzuje się wysoką skutecznością, zaś odzyskiwane powietrze procesowe o jednorodnym rozkładzie prędkości jest utrzymywane w systemie powietrza obiegowego, dzięki czemu przy minimalnych wydatkach energetycznych można osiągnąć wyrównany bilans powietrza w układzie przesiewowym.
Sprawność zygzakowatego przesiewacza można zwiększyć poprzez liczbę stopni zygzaka, co jednak jest okupione rosnącą wysokością konstrukcji. Postać wykonania, eliminująca tę niedogodność, polega na tym, że zygzakowatemu przesiewaczowi poniżej ostatniego dolnego stopnia przyporządkowany jest pneumatyczny przesiewacz wtórny w postaci skrzynki powietrznej, ograniczonej sitem. W ten sposób przy stałej wysokości urządzenia poprawę efektu przesiewania osiąga się dzięki temu, że lżejsze włókna tytoniu, zabierane ewentualnie wraz z nerwami liści tytoniowych, zawraca się do głównego strumienia powietrza przesiewacza.
Rozwiązanie, w którym przesiewacz wtórny jest połączony z systemem powietrza obiegowego, zasilającym wklęsłą powierzchnię przepływową, kształtującą warstwę tytoniu i powietrza pozwala w prosty sposób i bez dodatkowych nakładów zrealizować pracę przesiewacza wtórnego.
Dzięki temu, że system powietrza obiegowego zygzakowatego przesiewacza jest zaopatrzony w odchodzące - w odniesieniu do kierunku przepływu powietrza obiegowego - za dmuchawą poprzeczną obejście, przez które zasysana jest taka sama ilość powietrza, jaka doprowadzana jest przez przesiewacz wtórny do układu przesiewowego można, mimo obecności powietrza, doprowadzanego dodatkowo z przesiewacza wtórnego, uzyskać wyrównany bilans powietrza w układzie przesiewowym.
Aby nie dochodziło do zanieczyszczenia pyłem systemu powietrza obiegowego w obiegu przesiewowym, w kolejnej postaci wykonania obejście jest wyprowadzone w obrębie zewnętrznego promienia kolanowej prowadnicy systemu powietrza obiegowego, to znaczy w miejscu, gdzie cząstki pyłu znajdują się z pewnością w obszarze zasysania.
PL 204 980 B1
Dzięki następnej postaci wykonania, w której zygzakowaty przesiewacz jest w obszarze ostatniego dolnego stopnia zaopatrzony w obrotowy walec bijakowy, leżący naprzeciw przesiewacza wtórnego, można również wyszukiwać i usuwać zbrylenia tytoniu.
Przy tworzeniu pasma tytoniu na przenośniku podciśnieniowym tytoń doprowadza się zazwyczaj w nadmiarze, a następnie nadmiar ten oddziela się od pasma i zawraca do doprowadzanego strumienia tytoniu. Jedna z postaci wykonania wynalazku rozwiązuje problem zawracania nadmiaru tytoniu w sposób szczególnie równomierny i chroniący tytoń przed uszkodzeniami tak, że element przesiewający jest zaopatrzony w pneumatyczne zwrotne odprowadzenie nadmiaru tytoniu, uchodzące w obszarze ostatniego górnego stopnia zygzakowatego przesiewacza do systemu powietrza obiegowego. W korzystnej postaci wykonania system powietrza obiegowego w obrębie zygzakowatego przesiewacza jest przy tym tak zmodyfikowany i wykorzystany, że powietrze transportujące w zwrotnym odprowadzeniu nadmiaru tytoniu jest pobierane w obrębie wewnętrznego promienia kolanowej prowadnicy systemu powietrza obiegowego, należącego do zygzakowatego przesiewacza.
Zaopatrzenie zygzakowatego przesiewacza w szyb doprowadzający tytoń, uchodzący w obszarze środkowego odcinka, prowadzący w dół i zasilany przez walec podający pozwala zoptymalizować sprawność urządzenia przesiewowego.
Rozwiązanie, w którym liczba obrotów dmuchawy poprzecznej jest sterowana w zależności od różnicy ciśnień panującej w zygzakowatym przesiewaczu. W tym celu, według kolejnej propozycji, miernik kontrolujący różnicę ciśnień jest połączony z punktem pomiarowym, usytuowanym powyżej ostatniego górnego stopnia, i punktem pomiarowym, usytuowanym na wysokości dolnego stopnia zygzakowatego przesiewacza zapewnia trwałą efektywność zygzakowatego przesiewacza oraz jakość i równomierność przesiewania, a tak ż e umoż liwić jego korektę w razie potrzeby.
Połączenie według wynalazku szybu spiętrzeniowego z zygzakowatym przesiewaczem jest zoptymalizowane celem utrzymania prawidłowej pracy szybu spiętrzeniowego w ten sposób, że liczba obrotów walca podającego jest sterowana w zależności od poziomu tytoniu w szybie spiętrzeniowym.
Dzięki temu, że zygzakowaty przesiewacz jest zasilany przez przenośnik z ukośnie nachylonymi zabierakami, pobierający tytoń z zasobnika możliwe jest zmniejszenie wymiarów całego układu w postaci rozdzielacza maszyny do wytwarzania pasm papierosowych.
Przy takiej zwężonej konstrukcji rozdzielacza bardzo dobre efekty przesiewania osiąga się, jeżeli przenośnik z ukośnie nachylonymi zabierakami jest podłączony do szybu doprowadzającego tytoń, uchodzącego do zygzakowatego przesiewacza powyżej jego środkowego odcinka.
Również przy takiej konstrukcji istnieje możliwość pneumatycznego zawracania nadmiaru tytoniu do górnego obszaru przepływu zygzakowatego przesiewacza. Ponieważ zasobnik tytoniu, współpracujący z przenośnikiem z ukośnie nachylonymi zabierakami, ma wystarczającą pojemność, w alternatywnej postaci wykonania zdejmowany nadmiar tytoniu jest zawracany przez przenośnik ślimakowy do zasobnika tytoniu, współpracującego z przenośnikiem z ukośnie nachylonymi zabierakami.
Celem optymalizacji prawidłowej pracy szybu spiętrzeniowego również w tym wariancie zaproponowano rozwiązanie, w ramach którego prędkość transportu przenośnika z ukośnie nachylonymi zabierakami jest sterowana w zależności od poziomu tytoniu w szybie spiętrzeniowym.
Korzyść osiągnięta dzięki wynalazkowi polega na tym, że przy zmniejszonym wydatku energii na aparaturę związaną z przepływem oraz wyrównanym bilansie powietrza osiąga się optymalny stopień oddzielania komponentów tytoniu, obniżających jego jakość, w związku z czym nawet przy różnych parametrach tytoniu zapewniony jest dobry rezultat przesiewania, a co za tym idzie, wysoki stopień pozyskiwania pożądanych komponentów tytoniu. To z kolei gwarantuje utrzymanie przez dłuższy czas na stałym poziomie dobrej jakości produktu finalnego.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia rozdzielacz maszyny do wytwarzania pasm papierosowych, w przekroju, fig. 2 - schemat ideowy należącego do maszyny układu powietrza procesowego, fig. 3 - związane z oprzyrządowaniem sterującym szczegóły w zakresie kontroli i korekty pracy elementów dozujących i przesiewających, a fig. 4 - inny przykład wykonania rozdzielacza, w przekroju.
Przedstawiony na fig. 1 rozdzielacz maszyny do wytwarzania papierosów jest zaopatrzony w znany sposób w pneumatyczną śluzę 1 do podawania tytoniu oraz rozdzielacz wstępny 4, złożony z dwóch, wchodzących w siebie wzajemnie, walców zgrzebłowych 2 i 3.
Rozdzielacz wstępny 4 uchodzi do zasobnika 6 tytoniu, któremu po stronie wyjścia przyporządkowany jest walec podający 7, który współpracuje z wyczesującym tytoń walcem łopatkowym 8 i walcem rozdzielającym 11, wyrzucającym tytoń do prowadzącego w dół szybu doprowadzającego 9.
PL 204 980 B1
Szyb doprowadzający 9 dochodzi z boku do środkowego odcinka elementu przesiewającego 12 w postaci ustawionego pionowo, zygzakowatego przesiewacza.
Element przesiewający 12 w postaci zygzakowatego przesiewacza stanowi część zasilanego przez dmuchawę poprzeczną 13 systemu 14 powietrza obiegowego z fig. 2. W odniesieniu do kierunku przepływu systemu 14 powietrza obiegowego za dmuchawą poprzeczną 13 usytuowana jest kolanowa prowadnica 17 powietrza obiegowego, która w obszarze swego promienia zewnętrznego przechodzi w odchodzące z systemu 14 obejście 18, zaś w obszarze swego promienia wewnętrznego przechodzi w kanał nadmiarowy 19, do którego uchodzi element do transportu nadmiaru tytoniu, mający postać przenośnika ślimakowego 21 i bębna komorowego 22. Kanał nadmiarowy 19 jest z drugiej strony, czyli od strony wylotu, podłączony do systemu 14 powietrza obiegowego za pośrednictwem zwrotnego odprowadzania 23 w postaci zawracającego tytoń przewodu zwrotnego, uchodzącego do obiegu przesiewania w obszarze ostatniego górnego stopnia elementu przesiewającego 12 w postaci zygzakowatego przesiewacza.
W system 14 powietrza obiegowego, należącego do obiegu przesiewania, wbudowany jest poza tym, pracujący z wykorzystaniem efektu Coanda, oddzielacz 16 powietrza i tytoniu, który z obu stron krawędzi oddzielającej 26 jest z jednej strony połączony z ssącą stroną dmuchawy poprzecznej 13, z drugiej zaś uchodzi do śluzy bębnowej 28, usytuowanej nad elementem dozującym 27 w postaci szybu spiętrzeniowego.
Dolny koniec ustawionego w zasadzie pionowo elementu dozującego 27 w postaci szybu spiętrzeniowego, wykonany w postaci wibrującego wylotu 29, leży nad walcem odbiorczym 32, współpracującym z walcem wyrzucającym 31.
Poniżej walca odbiorczego 32 rozciąga się kanał prowadzący, ograniczony zakrzywioną powierzchnią prowadzącą 33, która przechodzi w rozchodzącą się na dwa tory powierzchnię przepływową 34 komory wirowej 36.
Komora wirowa 36 jest zgodnie z fig. 2 wbudowana w następny system 37 powietrza obiegowego, który za pomocą dmuchawy recyrkulacyjnej 38 wytwarza na powierzchni przepływowej 34 przylegający do niej ciasno, transportujący tytoń strumień powietrza. Nad górną osłoną sitową 39 komora wirowa 36 jest połączona z atmosferą.
Podzielona na dwie części, prowadząca w górę powierzchnia przepływowa 34 uchodzi poniżej jednostki 41 tworzenia pasma, należącej do maszyny do wytwarzania podwójnego pasma.
Jednostka 41 tworzenia pasma, wykonana w postaci przenośnika podciśnieniowego, jest zgodnie z fig. 2 zasilana dmuchawą podciśnieniową 42.
Element przesiewający 12 w postaci zygzakowatego przesiewacza jest ponadto wyposażony w pneumatyczny przesiewacz wtórny 43, który pod ostatnim dolnym stopniem 44 uchodzi do zygzakowatego przesiewacza i ma postać ograniczonej sitem 46 skrzynki powietrznej 47. Przesiewacz wtórny 43 jest zgodnie z fig. 2 połączony z ciśnieniową stroną systemu 37 powietrza obiegowego, zasilającego powierzchnię przepływową 34 komory wirowej 36. Dla wyrównania powietrza do procesu przesiewania, wprowadzonego dodatkowo w system 37 powietrza obiegowego, wytwarza się wyrównawczy bilans powietrza, podłączając obejście 18 do ssącej strony dmuchawy podciśnieniowej 42.
Poniżej przesiewacza wtórnego 43 umieszczony jest układ odprowadzający 48, który składa się z przenośnika ślimakowego 49 i śluzy bębnowej 51. Dodatkowo element przesiewający 12 w postaci zygzakowatego przesiewacza jest w obszarze ostatniego dolnego stopnia 44 zaopatrzony w obrotowy walec bijakowy 52, leżący naprzeciw przesiewacza wtórnego 43. Celem wykrycia nieprawidłowości działania (zatkanie, złe ustawienie i temu podobne) w obszarze przesiewowym elementu przesiewającego 12 w postaci zygzakowatego przesiewacza umieszczony jest zgodnie z fig. 3 układ do kontroli różnicy ciśnień, w ramach którego na górnym i dolnym końcu przesiewacza zainstalowane są punkty pomiarowe 53 i 54 w postaci czujników ciśnieniowych, połączone z miernikiem 56 różnicy ciśnień. Celem przeprowadzenia korekty parametrów przesiewania włącza się za pomocą jednostki sterującej 57 silnik 58, powodując zwiększenie lub zmniejszenie liczby obrotów dmuchawy poprzecznej 13.
Ponadto znana jednostka czujnikowa 59 do kontroli poziomu w szybie spiętrzeniowym 27 jest połączona z jednostką sterującą 61, która w przypadku niedopuszczalnych wahań wysokości w szybie spiętrzeniowym 27 włącza silnik 62 celem skorygowania liczby obrotów walca podającego 7, służącego do załadunku elementu przesiewającego 12 w postaci zygzakowatego przesiewacza.
Zasada działania systemu przesiewowego, wbudowanego w rozdzielacz maszyny do wytwarzania pasm papierosowych i wytwarzającego włókninopodobny strumień tytoniu, przetwarzany we wstęgę służącą do wytwarzania pasma, jest następująca:
PL 204 980 B1
Tytoń przechodzi przez śluzę załadunkową 1 i rozdzielacz wstępny 4 do zasobnika 6 dla walca podającego 7, z którego system przesiewowy jest zasilany ciągłym strumieniem tytoniu w ten sposób, że pokryty ukośnie nachylonymi grzebieniami walec podający 7 wyczesuje tytoń z zasobnika 6, tworząc przy tym belę tytoniu. Aby osiągnąć równomierne pokrycie walca podającego 7, nadmiar tytoniu jest zdejmowany przez walec łopatkowy 8. Kontrolując liczbę obrotów walców, można przy zmniejszonej nominalnej liczbie obrotów spowodować zatrzymanie maszyny, aby uniknąć na przykład uszkodzeń spowodowanych obecnością ciał obcych.
Tytoń spoczywający na walcu podającym 7 przechodzi do obszaru działania walca rozdzielającego 11, który, przyspieszając tytoń poprzez jego zgrubne rozdzielenie, podaje go do elementu przesiewającego 12 w postaci zygzakowatego przesiewacza i którego liczba obrotów wynika z kompromisu pomiędzy zniszczeniem tytoniu a jego niezbędnym rozdzieleniem, wynosząc korzystnie od 800 do 900 obrotów na minutę.
W następstwie charakterystycznego kształtu elementu przesiewającego 12 w postaci zygzakowatego przesiewacza z jednej strony lekkie włókna tytoniu są transportowane do góry, z drugiej zaś strumień tytoniu jest wprawiany w ruch skierowany poprzecznie do głównego kierunku przepływu. Ponieważ profil przepływu jest wyraźnie niejednorodny, powstają obszary o dużej i małej prędkości powietrza, które wprawiają włókna tytoniu w ruch kołowy w postaci tak zwanych wirujących walców. W ten sposób oddziela się zawarte w strumieniu tytoniu nerwy liści, które przemieszczają się w dół pod działaniem siły ciężkości. Lekkie włókna tytoniu są ponownie stopień po stopniu transportowane do góry w elemencie przesiewającym 12 w postaci zygzakowatego przesiewacza. Proces ten zachodzi w każdym stopniu przesiewania, stanowiącym załamanie przesiewacza.
Nerwy liści tytoniu, wypadające z elementu przesiewającego 12 w postaci zygzakowatego przesiewacza, są przedmuchiwane przez przesiewacz wtórny 43 za pomocą pobranego z systemu 37 powietrza do przesiewania, co pozwala zawrócić do głównego strumienia powietrza lżejsze cząstki tytoniu, które przywarły ewentualnie do odprowadzanych nerwów liści tytoniu.
Za pomocą walca bijakowego 52, umieszczonego na dolnym wyjściu elementu przesiewającego 12 w postaci zygzakowatego przesiewacza, usuwane są ewentualne zbrylenia tytoniu. Ten proces rozdrabniania jest spowodowany dociskiem kolców walca bijakowego 52 do otaczającej go blachy, ponieważ zbrylenia są wciągane do wewnątrz przez szczeliny walca bijakowego, obracającego się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, i oddawane ponownie na dole.
Nerwy liści tytoniu, wypadające ostatecznie z elementu przesiewającego 12 w postaci zygzakowatego przesiewacza, przechodzą do przenośnika ślimakowego 49 układu odprowadzającego 48, który transportuje nerwy w kierunku wzdłużnym (prostopadle do płaszczyzny rysunku) na całej szerokości rozdzielacza do umieszczonej poniżej śluzy bębnowej 51.
Strumień włókien, uwolnionych z wszelkich niepożądanych składników, jest w podciśnieniowym obszarze górnego wylotu przesiewacza dołączany przez przewód zwrotny 23 do nadmiaru tytoniu, który jest w znany sposób zdejmowany w dolnej części przenośnika podciśnieniowego 41 z rozsypanego pasma tytoniu i odprowadzany za pomocą przenośników ślimakowych 21. Ten nadmiar tytoniu jest według wynalazku łączony przez śluzę w postaci bębna komorowego 22 z powietrzem transportowym, pobieranym przez kanał nadmiarowy 19 po stronie ciśnieniowej z systemu 14 powietrza obiegowego, należącego do obiegu przesiewania, i kierowany do zwrotnego odprowadzenia 23 w postaci przewodu zwrotnego.
Strumień tytoniu, przesiany i połączony z nadmiarem tytoniu, przechodzi do oddzielacza 16, w którym zachodzi rozdzielanie tytoniu i powietrza pod działaniem siły odśrodkowej i z wykorzystaniem efektu Coanda, przy czym włókna tytoniu pod działaniem siły odśrodkowej poruszają się wzdłuż zakrzywionej zewnętrznej powierzchni 64 oddzielacza 16, zaś powietrze wskutek zjawiska Coanda ślizga się po wewnętrznym promieniu cylindrycznej powierzchni rurowego korpusu 66. Na krawędzi oddzielającej 26 zachodzi ostateczne rozdzielenie powietrza i tytoniu, przy czym oddzielone od tytoniu powietrze jest z powrotem kierowane do dmuchawy poprzecznej 13, która zapewnia równomierny profil przepływu względnie jednorodny rozkład prędkości na całej szerokości rozdzielacza (prostopadle do płaszczyzny rysunku).
Część strumienia powietrza obiegowego względnie powietrza do przesiewania, płynąca wzdłuż ciśnieniowej strony dmuchawy poprzecznej 13 na zewnętrznej ściance kolanowej prowadnicy 17 powietrza obiegowego, jest przez obejście 18 pobierana do wyrównywania ewentualnych przecieków i do wytwarzania wyrównawczego bilansu powietrza w układzie przesiewowym. Jest to osiągane w ten sposób, że zasysana jest taka sama ilość powietrza, jaka jest doprowadzana przez przesiewacz wtórPL 204 980 B1 ny 43 do układu przesiewowego. Z tym związana jest dalsza korzyść, polegająca na tym, że w prowadzonym w zaproponowany sposób, pobieranym powietrzu koncentrują się cząstki pyłu tytoniowego i są wraz z nim odprowadzane, dzięki czemu zapobiega się wzrostu ilości pyłu w obiegu przesiewowym.
Zawierające zwiększoną ilość pyłu tytoniowego, pobierane powietrze jest zgodnie z fig. 2 oddzielane przez podłączenie przewodu obejściowego 18 do cyklonu osiowego 67 obiegu podciśnieniowego, zasilanego przez dmuchawę podciśnieniową 42, zaś nadający się do dalszej obróbki pył tytoniowy jest w nie przedstawiony sposób zawracany do procesu wytwarzania papierosów.
Tytoń oddzielony od powietrza przez oddzielacz 16 jest przez śluzę bębnową 28 odprowadzany z układu przesiewowego i przechodzi w znany sposób do szybu spiętrzeniowego 27, z którego za pomocą walca odbiorczego 32 i walca bijakowego 31 w silnie rozdrobnionej postaci jest przekazywany poprzez zakrzywioną powierzchnię prowadzącą 33 na powierzchnię przepływową 34, mającą kształt dyszowego wgłębienia i ograniczającą komorą wirową 36. Za pomocą uchodzących do powierzchni przepływowej 34, zaznaczonych symbolicznie na fig. 2 elementów nadmuchowych 68, 69, 71 systemu 37 powietrza obiegowego na powierzchni przepływowej 34, przy zachowaniu idealnego ciśnienia w postaci lekkiego podciśnienia bliskiego 0 mb, wytwarzany jest przylegający do niej ciasno, fluidalny przepływ tytoniu, skierowany w stronę jednostki 41 do wytwarzania pasma. Wysokość tego przepływu kontroluje się w nie przedstawiony sposób i ewentualnie koryguje za pomocą połączonej z pomocniczym układem 73 zasysania powietrza, jednostki regulacyjnej 72, należącej do systemu 37 powietrza obiegowego z fig. 2.
Ponieważ podciśnieniowy transport do jednostki 41 do wytwarzania pasma wymaga określonej ilości powietrza, pobieranej z komory wirowej 36, przy czym przez elementy nadmuchowe 68, 69, 71 dostarczana jest mniejsza ilość powietrza względnie przez osłonę sitową 39 z komory wirowej zasysane jest poprzez odpylacz 74 powietrze zanieczyszczone pyłem, dodatkowo poza ilością powietrza, doprowadzaną przez pomocniczy układ 73 zasysania powietrza, sterowaną za pomocą jednostki regulacyjnej 72, powietrze oczyszczone z pyłu przez odpylacz 74 jest doprowadzane do cyklonu osiowego, zaś przez połączenie 76 komory wirowej 36 z atmosferą dostarczany jest dodatkowy kompensacyjny strumień powietrza.
Odnośnikami 77 do 81 oznaczone są dodatkowe jednostki regulacyjne, służące do regulacji i utrzymywania optymalnych parametrów przepływu i parametrów ciśnieniowych, kontrolowanych przez wskaźniki 82 do 87.
W przedstawionym na fig. 4 wariancie rozdzielacza te same lub tak samo działające elementy są opatrzone odnośnikami zwiększonymi o wskaźnik 100.
W tym przykładzie wykonania walec podający 7 z fig. 1 jest zastąpiony przenośnikiem 107 z ukośnie nachylonymi zabierakami, który to przenośnik pobiera tytoń z zasobnika 106, transportuje go w górę i za pomocą walca rozdzielającego 111 kieruje do szybu doprowadzającego 109 tytoń powyżej środkowego odcinka zygzakowatego przesiewacza 112.
Nadmiar tytoniu, zdejmowany w procesie tworzenia pasma, jest za pomocą przenośnika ślimakowego 121 zawracany do zasobnika 106 tytoniu, współpracującego z przenośnikiem 107.
Prędkość transportu przenośnika 107 z ukośnie nachylonymi zabierakami można regulować w sposób przedstawiony na fig. 3, zależnie od poziomu tytoniu w szybie spiętrzeniowym 27.

Claims (19)

1. Układ do tworzenia co najmniej jednego pasma tytoniu w maszynie do wytwarzania papierosów, z elementami doprowadzającymi, kierującymi dozowany i przewiany tytoń na powierzchnię przepływową, prowadzącą do przenośnika podciśnieniowego oraz kształtującą warstwę tytoniu i powietrza, znamienny tym, że elementy doprowadzające mają element przesiewający (12) usytuowany - w odniesieniu do kierunku transportu tytoniu - przed elementem dozującym (27), który uchodzi do powierzchni przepływowej (34).
2. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że element przesiewający (12), usytuowany przed elementem dozującym (27) w postaci szybu spiętrzeniowego, ma postać ustawionego w zasadzie pionowo, zygzakowatego przesiewacza.
3. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że pomiędzy elementem przesiewającym (12) w postaci zygzakowatego przesiewacza, i elementem dozującym (27) w postaci szybu spiętrzeniowe8
PL 204 980 B1 go, zaopatrzonym powyżej walca odbiorczego (32) w wibrujący wylot (29), umieszczony jest oddzielacz (16) tytoniu i powietrza.
4. Układ według zastrz. 1 albo 2 albo 3, znamienny tym, że oddzielacz (16) tytoniu i powietrza, pracujący na zasadzie zjawiska Coanda, i element przesiewający (12) w postaci zygzakowatego przesiewacza są wbudowane w system (14) powietrza obiegowego, zasilany przez dmuchawę poprzeczną (13) o regulowanej częstotliwości.
5. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że elementowi przesiewającemu (12) w postaci zygzakowatego przesiewacza poniżej ostatniego dolnego stopnia (44) przyporządkowany jest pneumatyczny przesiewacz wtórny (43) w postaci skrzynki powietrznej (47), ograniczonej sitem (46).
6. Układ według zastrz. 5, znamienny tym, że przesiewacz wtórny (43) jest połączony z systemem (37) powietrza obiegowego, zasilającym wklęsłą powierzchnię przepływową (34), kształtującą warstwę tytoniu i powietrza.
7. Układ według zastrz. 4, znamienny tym, że system (14) powietrza obiegowego elementu przesiewającego (12) w postaci zygzakowatego przesiewacza jest zaopatrzony w odchodzące - w odniesieniu do kierunku przepływu powietrza obiegowego - za dmuchawą poprzeczną (13) obejście (18).
8. Układ według zastrz. 7, znamienny tym, że obejście (18) jest wyprowadzone w obrębie zewnętrznego promienia kolanowej prowadnicy (17) systemu (14) powietrza obiegowego.
9. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że element przesiewający (12) w postaci zygzakowatego przesiewacza jest w obszarze ostatniego dolnego stopnia (44) zaopatrzony w obrotowy walec bijakowy (52), leżący naprzeciw przesiewacza wtórnego (43).
10. Układ według zastrz. 1 albo 4, znamienny tym, że element przesiewający (12) jest zaopatrzony w pneumatyczne zwrotne odprowadzenie (23) nadmiaru tytoniu, uchodzące w obszarze ostatniego górnego stopnia elementu przesiewającego (12) w postaci zygzakowatego przesiewacza do systemu (14) powietrza obiegowego.
11. Układ według zastrz. 10, znamienny tym, że powietrze transportujące w zwrotnym odprowadzeniu (23) nadmiaru tytoniu jest pobierane w obrębie wewnętrznego promienia kolanowej prowadnicy (17) systemu (14) powietrza obiegowego, należącego do elementu przesiewającego (12) w postaci zygzakowatego przesiewacza.
12. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że element przesiewający (12) w postaci zygzakowatego przesiewacza jest zaopatrzony w szyb doprowadzający (9) tytoń, uchodzący w obszarze środkowego odcinka, prowadzący w dół i zasilany przez walec podający (7).
13. Układ według zastrz. 4, znamienny tym, że liczba obrotów dmuchawy poprzecznej (13) jest sterowana w zależności od różnicy ciśnień panującej w elemencie przesiewającym (12) w postaci zygzakowatego przesiewacza.
14. Układ według zastrz. 13, znamienny tym, że miernik (56) kontrolujący różnicę ciśnień jest połączony z punktem pomiarowym (53), usytuowanym powyżej ostatniego górnego stopnia, i punktem pomiarowym (54), usytuowanym na wysokości dolnego stopnia (44) elementu przesiewającego (12) w postaci zygzakowatego przesiewacza.
15. Układ według zastrz. 12, znamienny tym, że liczba obrotów walca podającego (7) jest sterowana w zależności od poziomu tytoniu w elemencie dozującym (27) w postaci szybu spiętrzeniowego.
16. Układ według zastrz. 1, znamienny tym, że element przesiewający (12) w postaci zygzakowatego przesiewacza jest zasilany przez przenośnik (107) z ukośnie nachylonymi zabierakami, pobierający tytoń z zasobnika (106).
17. Układ według zastrz. 16, znamienny tym, że przenośnik (107) z ukośnie nachylonymi zabierakami jest podłączony do szybu doprowadzającego (109) tytoń, uchodzącego do elementu przesiewającego (12) w postaci zygzakowatego przesiewacza powyżej jego środkowego odcinka.
18. Układ według zastrz. 16, znamienny tym, że odejmowany nadmiar tytoniu jest zawracany przez przenośnik ślimakowy (121) do zasobnika (106) tytoniu, współpracującego z przenośnikiem (107) z ukośnie nachylonymi zabierakami.
19. Układ według zastrz. 16 albo 17 albo 18, znamienny tym, że prędkość transportu przenośnika (107) z ukośnie nachylonymi zabierakami jest sterowana w zależności od poziomu tytoniu w elemencie dozującym (27) w postaci szybu spiętrzeniowego.
PL355309A 2001-08-16 2002-08-01 Układ do tworzenia co najmniej jednego pasma tytoniu w maszynie do wytwarzania papierosów PL204980B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10140309A DE10140309A1 (de) 2001-08-16 2001-08-16 Anordnung zum Aufbau wenigstens eines Tabakstranges in einer Zigarettenstrangmaschine
DE10154807A DE10154807A1 (de) 2001-08-16 2001-11-08 Anordnung zum Aufbau wenigstens eines Tabakstranges in einer Zigarettenstrangmaschine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL355309A1 PL355309A1 (en) 2003-02-24
PL204980B1 true PL204980B1 (pl) 2010-02-26

Family

ID=26009948

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL355309A PL204980B1 (pl) 2001-08-16 2002-08-01 Układ do tworzenia co najmniej jednego pasma tytoniu w maszynie do wytwarzania papierosów

Country Status (7)

Country Link
US (1) US6782890B2 (pl)
EP (1) EP1285592B1 (pl)
JP (1) JP4338370B2 (pl)
CN (1) CN1241501C (pl)
AT (1) ATE383781T1 (pl)
DE (3) DE10140309A1 (pl)
PL (1) PL204980B1 (pl)

Families Citing this family (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10251210A1 (de) 2002-10-31 2004-05-19 Focke Gmbh & Co. Kg Vorrichtung zum Aufbereiten von Tabak bei der Herstellung von Zigaretten
EP1442666B1 (de) * 2003-01-28 2006-10-11 Hauni Maschinenbau AG Verfahren insbesondere zum Beschicken einer Zigarettenstrangmaschine sowie Verteilervorrichtung insbesondere zum Durchführen des Verfahrens
ITBO20030124A1 (it) 2003-03-06 2004-09-07 Gd Spa Metodo e macchina per il confezionamento di sigarette
EP1488712B1 (de) * 2003-06-19 2011-02-02 Hauni Maschinenbau AG Sichtmittel zum Sichten eines Produktstroms innerhalb einer Verteilervorrichtung
WO2005011412A1 (ja) * 2003-08-04 2005-02-10 Japan Tobacco Inc. シガレット製造機のための刻たばこ供給装置
ATE331445T1 (de) * 2003-08-13 2006-07-15 Hauni Maschinenbau Ag Regulierung eines tabakfaserstroms
EP1529449A1 (de) * 2003-10-27 2005-05-11 Hauni Maschinenbau AG Vorrichtung zum Abscheiden von Tabak und Transportluft sowie Anordnung und Verfahren zum Aufbau von wenigstens zwei Tabaksträngen in einer Zigarettenstrangmaschine
DE10352119A1 (de) * 2003-11-04 2005-06-09 Focke & Co.(Gmbh & Co. Kg) Verfahren und Einrichtung zum Sichten von Tabak
DE102004007841A1 (de) * 2004-02-17 2005-09-08 Hauni Maschinenbau Ag Strangmaschine, Verfahren zum Betrieb derselben und Luftfördersystem
DE102004008116A1 (de) * 2004-02-18 2005-09-15 Hauni Primary Gmbh Verfahren und Vorrichtung zum Zuführen von Schnitttabak in eine Verteilereinheit
DE102004020776B4 (de) * 2004-04-27 2007-03-08 Hauni Primary Gmbh Verfahren und Einrichtung zur Fremdkörperabscheidung aus einem Materialstrom
DE102004027023B3 (de) * 2004-06-02 2005-12-08 Hauni Maschinenbau Ag Verfahren und Einrichtung zur Herstellung eines Tabakstrangs
RU2388389C1 (ru) * 2006-02-14 2010-05-10 Джапан Тобакко Инк. Питатель для подачи измельченного табачного материала сигаретоделательной машины
DE102006009148B9 (de) * 2006-02-24 2010-12-02 Hauni Maschinenbau Ag Strömungskörper einer Zigarettenstrangmaschine
DE102008016958B9 (de) * 2008-03-31 2015-11-26 Hauni Maschinenbau Ag Vorrichtung zum Führen und Halten in Transportrichtung T kontinuierlich geförderter, strangförmiger Artikel, Verfahren zum Anpassen einer solchen Vorrichtung an unterschiedliche Schnittlängen sowie Tubenradsatz
DE102010007593A1 (de) * 2010-02-04 2011-08-04 Hauni Maschinenbau AG, 21033 Sichtmittel zum Sichten eines Produktstroms innerhalb einer Verteilervorrichtung
CN103504462B (zh) * 2012-06-18 2016-07-20 上海新平科工业技术有限公司 Protos机组梗丝分离装置
CN103070468A (zh) * 2013-01-15 2013-05-01 厦门烟草工业有限责任公司 烟丝二次梗丝分离装置
CN103126067B (zh) * 2013-02-28 2015-04-08 山东中烟工业有限责任公司 应用于卷烟机单机在线从剔除梗签中筛分出烟丝的装置
DE102015001606B3 (de) * 2015-02-09 2016-02-18 Ralf Stöcker Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen von Folienzigaretten, Folienzigarillos oder dergl., insbesondere mit einem Filtersegment im Querverfahren
DE102015001618A1 (de) 2015-02-09 2016-08-11 Ralf Stöcker Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen eines stabförmigen Artikels aus pflanzlicher Folie
DE102015010563A1 (de) 2015-08-12 2017-02-16 Ralf Stöcker Maschine zum Herstellen eines stabförmigen Artikels aus pflanzlicher Folie im Strangverfahren
EP3375302B1 (de) 2017-03-17 2019-09-25 Hauni Maschinenbau GmbH Anordnung und verfahren zum aufbau von wenigstens zwei fasersträngen in einer strangmaschine der tabak verarbeitenden industrie
CN106954888B (zh) * 2017-05-17 2017-12-15 青岛易百超科技发展有限公司 对卷烟机卸出鼓轮上烟支卸出输送堆栈流化床式传送装置
CN108308697A (zh) * 2018-03-26 2018-07-24 龙岩烟草工业有限责任公司 梳通辊辊针、梳通辊及卷烟机
JP6837610B2 (ja) 2018-09-12 2021-03-03 日本たばこ産業株式会社 粒状物の給送システム及びその給送方法

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3742251A1 (de) * 1987-12-12 1989-06-22 Hauni Werke Koerber & Co Kg Strangmaschine zum herstellen eines doppelstrangs der tabakverarbeitenden industrie
EP0354874B1 (fr) 1988-08-10 1994-11-30 Fabriques De Tabac Reunies S.A. Dispositif d'écrêtage et de compression du tabac
IT1247904B (it) * 1990-03-23 1995-01-05 Koerber Ag Procedimento e disposizione per formare un filone di fibre di tabacco
CH683883A5 (fr) 1990-09-07 1994-06-15 Tabac Fab Reunies Sa Distributeur pour machine de cigarettes.
SE9302114L (sv) * 1993-06-18 1994-12-05 Flaekt Ab Sätt och anordning för avskiljning av tyngre partiklar från ett partikelformigt material
DE4333046A1 (de) * 1993-09-29 1995-03-30 Hauni Werke Koerber & Co Kg Vorrichtung zum Abnehmen von überschüssigem Tabak von einem Tabakstrang
DE19508139A1 (de) * 1995-03-08 1996-09-12 Hauni Maschinenbau Ag Einrichtung zum Abführen überschüssiger Prozeßluft aus einem Verteiler einer tabakverarbeitenden Maschine
DE19840143A1 (de) * 1998-09-03 2000-03-09 Hauni Maschinenbau Ag Sichteinrichtung für einen Verteiler einer Zigarettenstrangmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
US20030034040A1 (en) 2003-02-20
CN1406528A (zh) 2003-04-02
PL355309A1 (en) 2003-02-24
JP2003070455A (ja) 2003-03-11
EP1285592A3 (de) 2004-05-26
EP1285592A2 (de) 2003-02-26
EP1285592B1 (de) 2008-01-16
DE10140309A1 (de) 2003-02-27
ATE383781T1 (de) 2008-02-15
DE10154807A1 (de) 2003-05-22
DE50211542D1 (de) 2008-03-06
US6782890B2 (en) 2004-08-31
CN1241501C (zh) 2006-02-15
JP4338370B2 (ja) 2009-10-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL204980B1 (pl) Układ do tworzenia co najmniej jednego pasma tytoniu w maszynie do wytwarzania papierosów
US4889138A (en) Method of and apparatus for simultaneously making plural tobacco streams
EP0649604B1 (en) Separating apparatus and method
US8141801B2 (en) Method for a continuous dry milling operation of a vertical grinding mill and vertical grinding mill
US5072742A (en) Method of and apparatus for making a filler of smokable material
CA2817277A1 (en) Roller mill
PL208912B1 (pl) Sposób wytwarzania co najmniej dwóch pasm tytoniowych w maszynie do wytwarzania pasma papierosów, urządzenie do wytwarzania co najmniej dwóch pasm tytoniowych w maszynie do wytwarzania pasma papierosów, zastosowanie co najmniej dwóch szybów piętrzących do wytwarzania pasm tytoniowych oraz maszyna do wytwarzania pasma papierosów
US8893723B2 (en) Method and device for removing foreign particles from a tobacco stream
US4463767A (en) Continuous twin rod cigarette-making machine
US7584758B2 (en) Device for processing tobacco during the production of cigarettes
US4586658A (en) Impact grinding method and apparatus
US5645086A (en) Apparatus for evacuating surplus air for the distributor of a tobacco processing machine
JPH02190174A (ja) たばこ加工産業における二重連続体製造機のための装填装置
PL191133B1 (pl) Sposób i urządzenie do oddzielania włókien tytoniowych
EP0514402B1 (en) Tobacco feed system for cigarette making machine
EP1652437B1 (en) Cut tobacco feeding device for cigarette manufacturing machine
PL203996B1 (pl) Sposób i urządzenie do tworzenia pasma tytoniu
CA2049623C (en) Split feed reject claimer
US20050087199A1 (en) Device for separating tobacco and transport air and arrangement and method for forming at least two tobacco rods in an endless rod maker
US3232297A (en) Pneumatic separator in tobacco feed
US4869273A (en) Method and apparatus for building a continuous stream of tobacco or the like
EP0307070B1 (en) Feeding tobacco
US4967770A (en) Cigarette making machine hopper
CN101166430B (zh) 带有气流阻挡的烟丝束形成装置
US4953570A (en) Cigarette making machine hopper

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20110801