PL203996B1 - Sposób i urządzenie do tworzenia pasma tytoniu - Google Patents

Sposób i urządzenie do tworzenia pasma tytoniu

Info

Publication number
PL203996B1
PL203996B1 PL350074A PL35007401A PL203996B1 PL 203996 B1 PL203996 B1 PL 203996B1 PL 350074 A PL350074 A PL 350074A PL 35007401 A PL35007401 A PL 35007401A PL 203996 B1 PL203996 B1 PL 203996B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
dust
tobacco
conveyor belt
vacuum chamber
air
Prior art date
Application number
PL350074A
Other languages
English (en)
Other versions
PL350074A1 (en
Inventor
Uwe Heitmann
Heinz-Christen Lorenzen
Original Assignee
Hauni Maschinenbau Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hauni Maschinenbau Ag filed Critical Hauni Maschinenbau Ag
Publication of PL350074A1 publication Critical patent/PL350074A1/xx
Publication of PL203996B1 publication Critical patent/PL203996B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24CMACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
    • A24C5/00Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
    • A24C5/14Machines of the continuous-rod type
    • A24C5/18Forming the rod
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24CMACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
    • A24C5/00Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
    • A24C5/14Machines of the continuous-rod type
    • A24C5/18Forming the rod
    • A24C5/1835Multiple rod making devices

Landscapes

  • Manufacturing Of Cigar And Cigarette Tobacco (AREA)
  • Manufacture Of Tobacco Products (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest sposób tworzenia co najmniej jednego pasma tytoniu, w którym włókna tytoniu doprowadza się szerokim strumieniem nasypowym do co najmniej jednego, przepuszczalnego dla powietrza, przenośnika taśmowego i utrzymuje się je na tym przenośniku za pomocą powietrza zasysającego, ponadto usuwa się prawie całkowicie pył zawarty w powietrzu zasysanym przez przenośnik taśmowy, po czym ten usunięty pył dodaje się częściowo ponownie do pasma tytoniu.
Wynalazek dotyczy również urządzenia do tworzenia co najmniej jednego pasma tytoniu, zawierające rozdzielacz do tworzenia szerokiego strumienia nasypowego z włókien tytoniu, co najmniej jeden, przepuszczalny dla powietrza przenośnik taśmowy bez końca do odprowadzania co najmniej jednego pasma tytoniu, utworzonego ze strumienia nasypowego, elementy doprowadzające do doprowadzania strumienia nasypowego do co najmniej jednego przenośnika taśmowego, pierwszą komorę podciśnieniową do przykładania podciśnienia do pierwszego odcinka odwrotnej względem pasma tytoniu strony co najmniej jednego przenośnika taśmowego, pierwsze elementy zasysające do odsysania powietrza, wchodzącego do pierwszej komory podciśnieniowej przez co najmniej jeden przenośnik taśmowy, urządzenie oddzielające do oddzielania pyłu zawartego w odsysanym powietrzu, i elementy transportowe z co najmniej jednym otworem wylotowym do transportu oddzielonego py ł u do co najmniej jednego przenośnika taśmowego.
Pod pojęciem maszyn do przetwarzania tytoniu należy rozumieć maszyny do wytwarzania papierosów, a także maszyny do wytwarzania nabojów tytoniowych, cygaretek lub cygar, o ile wykorzystuje się w nich wspomniany sposób tworzenia pasma.
We wspomnianych maszynach tytoń pobiera się z zasobnika za pomocą rozdzielacza i rozprowadza do postaci strumienia nasypowego z włókien tytoniu, rozdzielonych w dużej mierze na pojedyncze włókna. Ten strumień nasypowy tytoniu jest najczęściej przyspieszany powietrzem nośnym, które zmienia również jego kierunek ruchu, i na zakończenie podawany na obiegowy, przepuszczalny dla powietrza przenośnik taśmowy lub pod ten przenośnik, tworząc ciągłe pasmo tytoniu. Pasmo to utrzymuje się na przenośniku taśmowym pod działaniem podciśnienia, przykładanego przez pierwszą komorę podciśnieniową do odwrotnej względem pasma strony przenośnika. Powietrze, przechodzące przez pasmo tytoniu i przenośnik taśmowy, odsysa się za pomocą elementów zasysających z pierwszej komory podciśnieniowej. Aby w miarę możliwości utrzymać gęstość pasma tytoniu na stałym poziomie, tytoń doprowadza się z nadmiarem, który później zdejmuje się za pomocą wyrównywacza. W nowoczesnych maszynach o dużej wydajności strumień nasypowy tytoni dzieli się często na kilka strumieni częściowych, aby można było jednocześnie podawać kilka pasm tytoniu na odpowiednie przenośniki taśmowe. Odpowiedni rozdzielacz jest przedstawiony na przykład w niemieckim opisie patentowym Zgłaszającego, opatrzonym numerem DE 39 19 720 A1.
Jak wynika z doświadczenia, powietrze odsysane w tych maszynach z pierwszej komory podciśnieniowej jest silnie zanieczyszczone pyłem. Pył ten składa się z pyłu drobnego, który przywiera do włókien tytoniu i podczas ich obróbki w rozdzielaczu jest od nich odrywany, z substancji obcych, jak na przykład piasek, oraz z krótkich włókien tytoniu. Krótkie włókna powstają po pierwsze w trakcie wstępnej obróbki tytoniu i mogą w niewielkiej ilości przedostawać się do komory podciśnieniowej przez otwory w przenośniku taśmowym. Po drugie jednak również końce dłuższych włókien mogą się ześlizgiwać częściowo przez te otwory, co powoduje rozrywanie włókien przy odrywaniu pasma od przenośnika, wskutek czego ich końce w postaci krótkich odcinków włókien również przedostają się do komory podciśnieniowej.
Z reguł y cał y pył odprowadza się z odsysanym powietrzem i oddziela w centralnej instalacji do usuwania pyłu. W takiej instalacji gromadzi się zazwyczaj i oczyszcza zanieczyszczone pyłem powietrze z całej fabryki. Następnie pył przetwarza się w skomplikowanych procesach w produkty tytoniopodobne, jak na przykład folia tytoniowa, i wprowadza się go na nowo do procesu produkcyjnego.
Z amerykań skiego opisu patentowego nr US 3 282 270 znany jest sposób polegają cy na oddzielaniu tego pyłu z powietrza odlotowego bezpośrednio w maszynie i zawracaniu go pneumatycznie do strumienia nasypowego tytoniu. Pył ma być odfiltrowany z powietrza nośnego przez już częściowo nasypane pasmo tytoniu i pozostawiony w tym paśmie. Niekorzystny jest przy tym fakt, że z powietrza odfiltrowane zostają jedynie duże cząstki pyłu, natomiast drobny pył przechodzi ponownie do powietrza odlotowego, gromadząc się tym samym w systemie, ponieważ wraz z doprowadzanym tytoniem dochodzą coraz to nowe ilości drobnego pyłu.
PL 203 996 B1
Z europejskiego zgłoszenia patentowego nr EP 0 738 477 A znane są sposób i urządzenie, w których cały pył z powietrza odlotowego w maszynie do wytwarzania pasm tytoniu jest oddzielany i za pomocą kosztownego filtra rozdzielającego jest rozdzielany na frakcję grubą i drobną, przy czym frakcja gruba jest doprowadzana z powrotem do procesu roboczego, podczas gdy frakcja drobna jest doprowadzana do centralnego urządzenia odpylającego.
Celem wynalazku jest opracowanie sposobu, w którym duże cząstki pyłu dodaje się do pasma tytoniu, eliminując jednocześnie niebezpieczeństwo gromadzenia się drobnego pyłu. Ponadto celem wynalazku jest opracowanie urządzenia, umożliwiającego realizację tego sposobu.
Sposób tworzenia co najmniej jednego pasma tytoniu, w którym włókna tytoniu doprowadza się szerokim strumieniem nasypowym do co najmniej jednego, przepuszczalnego dla powietrza, przenośnika taśmowego i utrzymuje się je na tym przenośniku za pomocą powietrza zasysającego, ponadto usuwa się prawie całkowicie pył zawarty w powietrzu zasysanym przez przenośnik taśmowy, po czym ten usunięty pył dodaje się częściowo ponownie do pasma tytoniu, przy czym pył dzieli się na frakcję grubą i drobną, a frakcję grubą dodaje się do pasma tytoniu, zaś frakcję drobną doprowadza się do centralnej instalacji do usuwania pyłu według wynalazku charakteryzuje się tym, że cały oddzielony pył podaje się na nowo na co najmniej jeden przenośnik taśmowy, zaś podział pyłu na wymienione frakcje przeprowadza się za pomocą odsiewającego działania przenośnika taśmowego i ewentualnie nasypanego nań tytoniu.
Korzystnie, oddzielony pył transportuje się pneumatycznie do przenośnika taśmowego.
Korzystnie, tworzy się jednocześnie co najmniej dwa pasma tytoniu, zaś pył oddzielony od powietrza odlotowego dzieli się przed podziałem na frakcje na co najmniej dwa strumienie częściowe.
Korzystnie, do każdego z przenośników taśmowych doprowadza się częściowy strumień oddzielonego pyłu.
Korzystnie, pył podaje się na przenośnik taśmowy na szerokości znacznie mniejszej niż szerokość nasypowego strumienia z włókien tytoniu, przy czym powietrze, przechodzące przez przenośnik taśmowy w obszarze podawania pyłu, odsysa się oddzielnie wraz z zawartym w nim drobnym pyłem.
Korzystnie, pył podaje się na przenośnik taśmowy przed nasypowym strumieniem z włókien tytoniu.
Korzystnie, pył dodaje się do nasypowego strumienia z włókien tytoniu przed rozsypaniem go wraz z pyłem na przenośnik taśmowy.
Korzystnie, pył doprowadza się do nasypowego strumienia z włókien tytoniu tak, że grubą frakcję pyłu oddziela się w obszarze pasma tytoniu, którego nie zdejmuje się z pasma w kolejnej operacji jako nadmiaru tytoniu.
Korzystnie, przed podaniem na przenośnik taśmowy lub dodaniem do nasypowego strumienia z włókien tytoniu pyłowi nadaje się składową ruchu w kierunku przemieszczania się przenośnika taśmowego.
Korzystnie, steruje się ilością oddzielnie odsysanego powietrza tak, że podciśnienie przykładane do przenośnika taśmowego jest stałe w kierunku ruchu przenośnika taśmowego.
Urządzenie do tworzenia co najmniej jednego pasma tytoniu, zawierające rozdzielacz do tworzenia szerokiego strumienia nasypowego z włókien tytoniu, co najmniej jeden, przepuszczalny dla powietrza przenośnik taśmowy bez końca do odprowadzania co najmniej jednego pasma tytoniu, utworzonego ze strumienia nasypowego, elementy doprowadzające do doprowadzania strumienia nasypowego do co najmniej jednego przenośnika taśmowego, pierwszą komorę podciśnieniową do przykładania podciśnienia do pierwszego odcinka odwrotnej względem pasma tytoniu strony co najmniej jednego przenośnika taśmowego, pierwsze elementy zasysające do odsysania powietrza, wchodzącego do pierwszej komory podciśnieniowej przez co najmniej jeden przenośnik taśmowy, urządzenia oddzielającego do oddzielania pyłu zawartego w odsysanym powietrzu, i przewody przesyłowe z co najmniej jednym otworem wylotowym do transportu oddzielonego pyłu do co najmniej jednego przenośnika taśmowego, według wynalazku charakteryzuje się tym, że w obszarze podawania oddzielonego pyłu na co najmniej jeden przenośnik taśmowy przyporządkowana mu jest, co najmniej jedna, druga komora podciśnieniowa do przykładania podciśnienia do drugiego odcinka odwrotnej względem pasma tytoniu strony przenośnika taśmowego, do której to komory przyłączone są drugie elementy zasysające do odsysania powietrza przechodzącego przez przenośnik taśmowy do drugiej komory podciśnieniowej.
Korzystnie, elementy doprowadzające zawierają elementy rozdzielające do podziału nasypowego strumienia tytoniu na co najmniej dwa częściowe strumienie nasypowe, doprowadzane do co
PL 203 996 B1 najmniej dwóch przenośników taśmowych, przewody przesyłowe zawierają elementy rozdzielające do podziału strumienia oddzielonego pyłu na co najmniej dwa strumienie częściowe, z których każdy jest przez otwór wylotowy przewodów przesyłowych dodawany do pasma tytoniu, zaś każdemu przenośnikowi taśmowemu w obszarze odpowiedniego otworu wylotowego przewodów przesyłowych przyporządkowana jest druga komora podciśnieniowa.
Korzystnie, elementy do podziału strumienia pyłu zawierają elementy nastawcze do sterowania stosunkiem ilościowym strumieni częściowych.
Korzystnie, co najmniej niektóre z przewodów przesyłowych stanowią pneumatyczne przewody przesyłowe.
Korzystnie, druga komora podciśnieniowa ma w kierunku ruchu przenośnika taśmowego znacznie mniejszy wymiar niż pierwsza komora podciśnieniowa.
Korzystnie, druga komora podciśnieniowa jest umieszczona, przy obserwacji w kierunku ruchu przenośnika taśmowego, przed pierwszą komorą podciśnieniową.
Korzystnie, druga komora podciśnieniowa jest umieszczona wewnątrz pierwszej komory podciśnieniowej.
Korzystnie, wymiar drugiej komory podciśnieniowej w kierunku ruchu przenośnika taśmowego jest większy niż wymiar otworu wylotowego przewodów przesyłowych.
Korzystnie, druga komora podciśnieniowa jest przesunięta w kierunku ruchu przenośnika taśmowego ku co najmniej jednemu otworowi wylotowemu przewodów przesyłowych.
Korzystnie, otwór wylotowy przewodów przesyłowych uchodzi do elementów doprowadzających nasypowy strumień tytoniu.
Korzystnie, ustawienie otworu wylotowego przewodów przesyłowych ma składową w kierunku ruchu przenośnika taśmowego.
Korzystnie, w drugiej komorze podciśnieniowej umieszczony jest co najmniej jeden czujnik do pomiaru podciśnienia.
Korzystnie, w pierwszej komorze podciśnieniowej umieszczony jest czujnik do pomiaru podciśnienia.
Korzystnie, drugim elementom zasysającym przyporządkowane są elementy nastawcze do sterowania ilością powietrza odsysanego z drugiej komory podciśnieniowej.
Korzystnie, urządzenie zawiera jednostkę sterującą do sterowania ilością odsysanego powietrza, połączoną z czujnikami ciśnieniowymi i elementami nastawczymi.
Ponieważ w sposobie według wynalazku w zasadzie cały pył dzieli się na frakcję grubą i drobną, przy czym frakcję grubą dodaje się do pasma tytoniu, zaś frakcję drobną doprowadza się do centralnej instalacji do usuwania pyłu, więc tym samym wynalazkiem objęto wyraźnie również takie sposoby, w których pewną część oddzielonego pyłu przed podziałem na frakcje pobiera się okresowo lub w sposób ciągły do celów pomiarowych lub innych. Powinny być również uwzględnione takie sposoby, w których dodatkowo poza wspomnianym powietrzem odlotowym w instalacji do oddzielania pyłu oczyszcza się również powietrze odlotowe z innych częściowych procesów obróbki tytoniu, o ile to inne powietrze odlotowe zawiera również grube frakcje tytoniu, nadające się do ponownego przetworzenia.
Pył wraz z nasypowym strumieniem tytoniu doprowadza się na nowo do co najmniej jednego przenośnika taśmowego, zaś podział pyłu na grubą i drobną frakcję przeprowadza się za pomocą odsiewającego działania przenośnika taśmowego i ewentualnie nasypanego nań tytoniu, przy czym powrotny transport oddzielonego pyłu do przenośnika taśmowego może odbywać się korzystnie pneumatycznie.
W przypadku sposobu z jednoczesnym wytwarzaniem kilku pasm tytoniu cały oddzielony pył może być korzystnie dzielony na kilka strumieni częściowych. Do każdego wytwarzanego pasma tytoniu doprowadza się częściowy strumień pyłu, przy czym podział może odbywać się przed lub w trakcie transportu do przenośników taśmowych.
Szczególnie skutecznie można wykorzystać działanie przesiewające, gdy pył podaje się na szerokości mniejszej niż szerokość nasypowego strumienia z włókien tytoniu, przy czym powietrze, przechodzące przez przenośnik taśmowy w obszarze podawania pyłu, odsysa się oddzielnie wraz z zawartym w nim drobnym pyłem i doprowadza do centralnej instalacji usuwania pyłu. Pod pojęciem szerokości nasypowego strumienia tytoniu należy rozumieć jego wymiar w kierunku ruchu przenośnika taśmowego.
Aby do pasma tytoniu dodawane były tylko możliwie jak największe cząstki pyłu, podaje się pył przed nasypowym strumieniem tytoniu. Aby natomiast do centralnej instalacji usuwania pyłu odprowaPL 203 996 B1 dzane były jedynie bardzo drobne cząstki pyłu, podaje się pył na przenośnik taśmowy wraz z częścią nasypowego strumienia tytoniu, ponieważ wówczas działanie przesiewające przenośnika jest wspomagane przez działanie przesiewające już częściowo nasypanego pasma tytoniu. W tym przypadku korzystne jest również takie dodawanie pyłu do nasypowego strumienia tytoniu, aby gruba frakcja pyłu była oddzielana w paśmie tytoniu poza obszarem pasma, zdejmowanym celem zapewnienia równomiernej gęstości pasma w dalszym przebiegu procesu. Ponieważ w maszynach o typowej konstrukcji zdejmuje się jako nadmiar około jednej trzeciej nasypanego pasma tytoniu, zawracanie pyłu musi odbywać się wewnątrz pierwszych dwóch trzecich szerokości strumienia nasypowego, widzianego w kierunku ruchu przenośnika taśmowego.
Jeżeli pył łączy się z nasypowym strumieniem tytoniu przed jego nasypaniem na przenośnik taśmowy, wówczas szczególnie prosta jest realizacja tego połączenia bezpośrednio przed nasypywaniem. Z konstrukcyjnego punktu widzenia może jednak być również korzystne rozwiązanie, w którym łączenie przeprowadza się już przy rozpościeraniu strumienia nasypowego lub w dowolnej fazie pomiędzy wspomnianymi operacjami, w której dana maszyna charakteryzuje się łatwym dostępem do nasypowego strumienia tytoniu.
Jeżeli pył podaje się na przenośnik taśmowy przed doprowadzeniem nasypowego strumienia tytoniu lub dodaje się do nasypowego strumienia tytoniu bezpośrednio przed jego rozrzuceniem na przenośniku, wówczas korzystne jest nadawanie pyłowi składowej ruchu w kierunku przemieszczania się przenośnika taśmowego.
Szczególnie wysoką niezawodność sposobu osiąga się wówczas, gdy steruje się ilością oddzielnie odsysanego powietrza. Sterowanie może odbywać się za pomocą obwodu regulacji, który korzystnie odpowiada za to, by podciśnienie przykładane do przenośnika taśmowego było stałe wzdłuż przenośnika taśmowego.
W urządzeniu według wynalazku w obszarze podawania oddzielonego pyłu na co najmniej jeden przenośnik taśmowy przyporządkowana mu jest, co najmniej jedna, druga komora podciśnieniowa do przykładania podciśnienia do drugiego odcinka odwrotnej względem pasma tytoniu strony co najmniej jednego przenośnika taśmowego, do której to komory przyłączone są drugie elementy zasysające do odsysania powietrza, przechodzącego przez co najmniej jeden przenośnik taśmowy do co najmniej jednej drugiej komory podciśnieniowej.
W korzystnej postaci wykonania urządzenia elementy doprowadzające zawierają specjalne elementy do podziału strumienia nasypowego na kilka częściowych strumieni nasypowych, z których na kilku przenośnikach taśmowych rozsypuje się pasma tytoniu, zaś elementy transportowe dla oddzielonego pyłu zawierają również elementy do podziału pyłu na kilka strumieni częściowych, które przez kilka otworów wylotowych doprowadzane są do poszczególnych przenośników taśmowych. Ponadto każdemu przenośnikowi taśmowemu w obszarze odpowiedniego otworu wylotowego elementów transportowych przyporządkowana jest druga komora podciśnieniowa. W tym przypadku korzystne jest ponadto, jeżeli elementy do podziału strumienia pyłu zawierają elementy nastawcze, za pomocą których można sterować stosunkiem ilościowym poszczególnych częściowych strumieni pyłu.
Elementy transportowe dla oddzielonego pyłu mogą mieć postać pneumatycznych przewodów przesyłowych, a ponadto wymiar drugiej komory podciśnieniowej w kierunku ruchu przenośnika taśmowego może być znacznie mniejszy niż odpowiedni wymiar pierwszej komory podciśnieniowej, przy czym druga komora podciśnieniowa może być umieszczona przed pierwszą komorą podciśnieniową, patrząc w kierunku ruchu przenośnika taśmowego, względnie może być w nią wbudowana.
Dzięki temu, że druga komora podciśnieniowa jest w kierunku ruchu przenośnika taśmowego większa niż otwór wylotowy elementów transportowych, zapewnione jest optymalne odprowadzanie drobnego pyłu. Inna optymalizacja urządzenia polega na tym, że druga komora podciśnieniowa jest przesunięta w kierunku ruchu przenośnika taśmowego ku co najmniej jednemu otworowi wylotowemu elementów transportowych.
Wyjątkowo prostą konstrukcję urządzenia uzyskuje się wówczas, gdy elementy transportowe uchodzą swym otworem wylotowym do elementów doprowadzających nasypowy strumień tytoniu.
Szczególnie wysoką niezawodność urządzenia osiąga się wówczas, gdy otwór wylotowy elementów transportowych, usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie przenośnika taśmowego, ma składową w kierunku ruchu co najmniej jednego przenośnika taśmowego.
Korzystnie w drugiej komorze podciśnieniowej i/lub w pierwszej komorze podciśnieniowej umieszczone są czujniki ciśnieniowe. Ponadto przewidziane są elementy nastawcze do sterowania
PL 203 996 B1 ilością powietrza odsysanego przez drugie elementy zasysające. Korzystne jest również zastosowanie jednostki sterującej do sterowania ilością tego powietrza.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schematycznie urządzenie, w którym jednocześnie tworzy się dwa pasma tytoniu, przy czym z figury tej można wyprowadzić bez problemu konstrukcję urządzenia do tworzenia tylko jednego pasma, a fig. 2 i fig. 3 - elementy rozdzielające do podziału strumienia pyłu na dwa strumienie częściowe przed względnie po podaniu go do pneumatycznego przewodu przesyłowego, do zastosowania w urządzeniu z fig. 1.
Urządzenie przedstawione na fig. 1 składa się z rozdzielacza 1, za którym umieszczone są elementy doprowadzające 2 do prowadzenia nasypowego strumienia 3 tytoniu. Taki rozdzielacz znany jest przykładowo z niemieckiego opisu patentowego Zgłaszającego, opatrzonego nr DE 39 19 720 A1, i stanowi część, na przykład produkowanej przez Zgłaszającego, maszyny do produkcji papierosów typu PROTOS 2. W elementach doprowadzających 2 umieszczone są elementy rozdzielające 4 do podziału nasypowego strumienia 3 tytoniu na dwa strumienie częściowe 5, 6. Elementy doprowadzające 2 prowadzą do dwóch przenośników taśmowych 7, 8 bez końca, prowadzonych na rolkach zwrotnych 9, 10, 11, 12 i poruszających się obiegiem w kierunku strzałek 13, 14. Przenośniki taśmowe 7, 8 ograniczają usytuowaną naprzeciw elementów doprowadzających 2, pierwszą komorę podciśnieniową 15. Na końcu pierwszej komory podciśnieniowej 15, położonym w kierunku transportu przenośników taśmowych 7, 8, każdemu z przenośników przyporządkowany jest wyrównywacz 16, 17. Do pierwszej komory podciśnieniowej 15 przyłączone są, za pomocą pierwszego przewodu 18 powietrza odlotowego i oddzielacza 19 pyłu, pierwsze elementy zasysające 20. Jako oddzielacz 19 pyłu może znaleźć zastosowanie na przykład filtr przemysłowy Mahle typu SFK 1560 firmy Knecht Filterwerke GmbH, Ohringen. Z oddzielacza 19 pyłu wychodzi przewód przesyłowy 21, który prowadzi do elementów rozdzielających 22 do podziału strumienia pyłu na dwa, prowadzące dalej, pneumatyczne przewody przesyłowe 23, 24. Elementy rozdzielające 22 mogą mieć postać dzielonego szybu wychwytującego z dołączonym do niego pneumatycznym systemem przesyłowym. Taka konstrukcja jest przedstawiona na fig. 2. Elementy rozdzielające 22 mogą mieć jednak również postać rozwidlenia pneumatycznego przewodu przesyłowego; w tym przypadku przewód przesyłowy 21 jest także przewodem pneumatycznym, przed którym usytuowana jest pompa strumieniowa 25. Na końcu pneumatycznych przewodów 23, 24 znajdują się otwory wylotowe 26, 27. Zależnie od konstrukcji urządzenia otwory wylotowe, opatrzone odnośnikami 26a, 27a, uchodzą do elementów doprowadzających 2, lub otwory wylotowe, opatrzone odnośnikami 26b, 27b, są usytuowane przed elementami doprowadzającymi 2, przy obserwacji w kierunku ruchu przenośników taśmowych 7, 8. W pierwszym przypadku ujście otworów wylotowych 26a, 27a znajdują się korzystnie w bezpośrednim sąsiedztwie przenośników taśmowych 7, 8, względnie w innym miejscu pomiędzy rozdzielaczem 1 i przenośnikami taśmowymi 7, 8, jeżeli w danej maszynie istnieje wyjątkowo łatwy dostęp do tego miejsca. Każdemu z otworów wylotowych 26, 27 przyporządkowana jest, leżąca na przeciwległej względem tego otworu stronie przenośnika taśmowego 7, 8, druga komora podciśnieniowa 28, 29, które to komory, zależnie od pozycji otworów wylotowych 26, 27, są umieszczone albo wewnątrz pierwszej komory podciśnieniowej 15, co oznaczono odnośnikami 28a, 29a, albo są usytuowane przed pierwszą komorą ciśnieniową 15, przy obserwacji w kierunku ruchu przenośników taśmowych 7, 8, co oznaczono odnośnikami 28b, 29b. Do drugich komór podciśnieniowych 28, 29 przyłączone są, za pomocą drugich przewodów 30, 31, 32 powietrza odlotowego i elementów nastawczych 33, 34, drugie elementy zasysające 35. Jako elementy nastawcze 33, 34 można wykorzystać na przykład zawory motylkowe. Wewnątrz drugich komór podciśnieniowych 28, 29 i wewnątrz pierwszej komory podciśnieniowej 15 znajdują się czujniki ciśnieniowe 36, 37, 38, połączone z jednostką sterującą 39, która z kolei za pomocą przewodów sterujących 40, 41,42 jest połączona z elementami nastawczymi 33, 34 i elementami zasysającymi 35.
Poniżej opisana jest zasada działania urządzenia przedstawionego na fig. 1. Przeznaczony do obróbki tytoń rozprowadza się w rozdzielaczu 1 do postaci szerokiego strumienia nasypowego 3 tytoniu, który podaje się do elementów doprowadzających 2. Za pomocą elementów rozdzielających 4 strumień nasypowy 3 dzieli się na dwa częściowe strumienie nasypowe 5, 6. Te z kolei doprowadza się do przenośników taśmowych 7, 8 i rozsypuje się na nich przy użyciu podciśnienia, przykładanego za pomocą pierwszej komory podciśnieniowej 15, tworząc pasma 43, 44 tytoniu, które odprowadza się w kierunku ruchu przenośników taśmowych 7, 8. Wyrównywacze 16, 17 zdejmują przy tym z pasm 43, 44 nadmiarowe ilości 45, 46 tytoniu. Wskutek podciśnienia panującego w pierwszej komorze podciśnieniowej 15 powietrze zanieczyszczone pyłem 47 przechodzi przez pasma 43, 44 tytoniu i przenoPL 203 996 B1 śniki taśmowe 7, 8 do pierwszej komory podciśnieniowej 15. Powietrze to wtłacza się za pomocą pierwszych elementów zasysających 20 przez pierwszy przewód 18 powietrza odlotowego do oddzielacza 19 pyłu, gdzie zawarty w nim pył oddziela się i kieruje do przewodu przesyłowego 21 Za pomocą elementów rozdzielających 22 pył dzieli się następnie, zgodnie z opisem fig. 2 lub fig. 3, na dwa strumienie częściowe, które wprowadza się do pneumatycznych przewodów przesyłowych 23, 24. Z przewodów przesyłowych 23, 24 pył 48, 49 wychodzi przez odpowiednie otwory wylotowe 26, 27 w kierunku odpowiednich przenośników taśmowych 7, 8. Jeżeli otwory wylotowe, opatrzone odnośnikami 26a, 27a, uchodzą do elementów doprowadzających 2, wówczas pył wraz z częściowymi strumieniami nasypowymi 5, 6 tytoniu jest rozsypywany na przenośniki taśmowe 7, 8. Frakcja gruba 50, 51 jest przy tym zatrzymywana przez już częściowo nasypane pasmo 43, 44 tytoniu i odprowadzana wraz z nim. Frakcja drobna przechodzi natomiast, wskutek podciśnienia panującego w drugich komorach podciśnieniowych 28a, 29a, przez odpowiednie pasmo 43, 44 tytoniu i odpowiednie przenośniki taśmowe 7, 8 do właściwej drugiej komory podciśnieniowej 28a, 29a. Stamtąd drobną frakcję 52, 53 pyłu odsysa się za pomocą drugich elementów zasysających 35 przez drugie przewody 30, 31, 32 powietrza odlotowego. Jeżeli otwory wylotowe, jak to zaznaczono odnośnikami 26b, 27b, są usytuowane przed elementami doprowadzającymi 2, przy obserwacji w kierunku ruchu przenośników taśmowych 7, 8, wówczas gruba frakcja 50, 51 pyłu jest zatrzymywana przez niezajęte przenośniki taśmowe 7, 8, natomiast drobna frakcja 52, 53 przechodzi przez nie do drugich komór podciśnieniowych 28b, 29b. Podciśnienie w drugich komorach podciśnieniowych 28b, 29b i w pierwszej komorze podciśnieniowej 15 mierzy się za pomocą czujników ciśnieniowych 36, 37, 38. W zależności od wartości pomiarowych jednostka sterująca 39 tak steruje zaworem motylkowym 33, 34 i/lub napędem drugich elementów zasysających 35, że na przejściach pomiędzy pierwszą komorą podciśnieniową 15 i drugimi komorami podciśnieniowymi 28, 29 nie występują skoki ciśnienia.
Zasada działania elementów rozdzielających przestawionych na fig. 2 jest następująca: pył zawarty w strumieniu powietrza doprowadzanym przez przewód 102 oddziela się od powietrza za pomocą oddzielacza 101 pyłu i przez śluzę 104, na przykład śluzę bębnową, kieruje do zbiornika wychwytującego 105. Oczyszczone powietrze odprowadza się przewodem 103. Pył spadający ze śluzy 104 do zbiornika wychwytującego 105 dzieli się za pomocą uchylnej przegrody 106 na dwa strumienie częściowe, z których każdy za pomocą dwóch pomp strumieniowych 108, 109 podaje się do jednego z dwóch, przyporządkowanych im, pneumatycznych przewodów przesyłowych 110, 111. Przechylając przegrodę 106 za pomocą dźwigni 107, można regulować proporcję ilościową częściowych strumieni pyłu. Zamiast uruchamianej ręcznie dźwigni 107 można również zastosować regulację automatyczną, na przykład za pomocą silnika elektrycznego.
Zasada działania elementów przedstawionych na fig. 3 jest następująca: strumień pyłu prowadzony w doprowadzającym pneumatycznym przewodzie przesyłowym 201 dzieli się w obszarze rozgałęzienia za pomocą uchylnego końca 205 przegrody 204 na dwa strumienie częściowe, które odprowadza się za pomocą odprowadzających pneumatycznych przewodów przesyłowych 202, 203. Przechylając uchylny koniec 205 przegrody 204 można regulować proporcję ilościową strumieni częściowych. Regulacja ta, podobnie jak ma to miejsce w przypadku elementów przedstawionych na fig. 3, może odbywać się ręcznie za pomocą nie przedstawionej dźwigni lub automatycznie, na przykład za pomocą silnika elektrycznego.

Claims (25)

1. Sposób tworzenia co najmniej jednego pasma tytoniu, w którym włókna tytoniu doprowadza się szerokim strumieniem nasypowym do co najmniej jednego, przepuszczalnego dla powietrza, przenośnika taśmowego i utrzymuje się je na tym przenośniku za pomocą powietrza zasysającego, ponadto usuwa się prawie całkowicie pył zawarty w powietrzu zasysanym przez przenośnik taśmowy, po czym ten usunięty pył dodaje się częściowo ponownie do pasma tytoniu, przy czym pył dzieli się na frakcję grubą i drobną, a frakcję grubą dodaje się do pasma tytoniu, zaś frakcję drobną doprowadza się do centralnej instalacji do usuwania pyłu, znamienny tym, że cały oddzielony pył podaje się na nowo na co najmniej jeden przenośnik taśmowy, zaś podział pyłu na wymienione frakcje przeprowadza się za pomocą odsiewającego działania przenośnika taśmowego i ewentualnie nasypanego nań tytoniu.
PL 203 996 B1
2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że oddzielony pył transportuje się pneumatycznie do przenośnika taśmowego.
3. Sposób wedł ug zastrz. 1, znamienny tym, ż e tworzy się jednocześ nie co najmniej dwa pasma tytoniu, zaś pył oddzielony od powietrza odlotowego dzieli się przed podziałem na frakcje na co najmniej dwa strumienie częściowe.
4. Sposób według zastrz. 1 albo 2 albo 3, znamienny tym, że do każdego z przenośników taśmowych doprowadza się częściowy strumień oddzielonego pyłu.
5. Sposób według zastrz. 1 albo 2 albo 3, znamienny tym, że pył podaje się na przenośnik taśmowy na szerokości znacznie mniejszej niż szerokość nasypowego strumienia z włókien tytoniu, przy czym powietrze, przechodzące przez przenośnik taśmowy w obszarze podawania pyłu, odsysa się oddzielnie wraz z zawartym w nim drobnym pyłem.
6. Sposób według zastrz. 1 albo 2 albo 3, znamienny tym, że pył podaje się na przenoś nik taśmowy przed nasypowym strumieniem z włókien tytoniu.
7. Sposób według zastrz. 1 albo 2 albo 3, znamienny tym, że pył dodaje się do nasypowego strumienia z włókien tytoniu przed rozsypaniem go wraz z pyłem na przenośnik taśmowy.
8. Sposób wedł ug zastrz. 7, znamienny tym, ż e pył doprowadza się do nasypowego strumienia z włókien tytoniu tak, że grubą frakcję pyłu oddziela się w obszarze pasma tytoniu, którego nie zdejmuje się z pasma w kolejnej operacji jako nadmiaru tytoniu.
9. Sposób według zastrz. 1 albo 2 albo 8, znamienny tym, że przed podaniem na przenośnik taśmowy lub dodaniem do nasypowego strumienia z włókien tytoniu pyłowi nadaje się składową ruchu w kierunku przemieszczania się przenośnika taśmowego.
10. Sposób według zastrz. 5, znamienny tym, że steruje się ilością oddzielnie odsysanego powietrza tak, że podciśnienie przykładane do przenośnika taśmowego jest stałe w kierunku ruchu przenośnika taśmowego.
11. Urządzenie do tworzenia co najmniej jednego pasma tytoniu, zawierające rozdzielacz do tworzenia szerokiego strumienia nasypowego z włókien tytoniu, co najmniej jeden, przepuszczalny dla powietrza przenośnik taśmowy bez końca do odprowadzania co najmniej jednego pasma tytoniu, utworzonego ze strumienia nasypowego, elementy doprowadzające do doprowadzania strumienia nasypowego do co najmniej jednego przenośnika taśmowego, pierwszą komorę podciśnieniową do przykładania podciśnienia do pierwszego odcinka odwrotnej względem pasma tytoniu strony co najmniej jednego przenośnika taśmowego, pierwsze elementy zasysające do odsysania powietrza, wchodzącego do pierwszej komory podciśnieniowej przez co najmniej jeden przenośnik taśmowy, urządzenia oddzielającego do oddzielania pyłu zawartego w odsysanym powietrzu, i przewody przesyłowe z co najmniej jednym otworem wylotowym do transportu oddzielonego pyłu do co najmniej jednego przenośnika taśmowego, znamienne tym, że w obszarze podawania oddzielonego pyłu (47) na co najmniej jeden przenośnik taśmowy (7, 8) przyporządkowana mu jest, co najmniej jedna, druga komora podciśnieniowa (28, 29) do przykładania podciśnienia do drugiego odcinka odwrotnej względem pasma (43, 44) tytoniu strony przenośnika taśmowego (7, 8), do której to komory przyłączone są drugie elementy zasysające (35) do odsysania powietrza przechodzącego przez przenośnik taśmowy (7, 8) do drugiej komory podciśnieniowej (28, 29).
12. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że elementy doprowadzające (2) zawierają elementy rozdzielające (4) do podziału nasypowego strumienia (3) tytoniu na co najmniej dwa częściowe strumienie nasypowe (5, 6), doprowadzane do co najmniej dwóch przenośników taśmowych (7, 8), przewody przesyłowe (21, 23, 24) zawierają elementy rozdzielające (22) do podziału strumienia oddzielonego pyłu (47) na co najmniej dwa strumienie częściowe (48, 49), z których każdy jest przez otwór wylotowy (26, 27) przewodów przesyłowych (23, 24) dodawany do pasma (43, 44) tytoniu, zaś każdemu przenośnikowi taśmowemu (7, 8) w obszarze odpowiedniego otworu wylotowego (26, 27) przewodów przesyłowych (23, 24) przyporządkowana jest druga komora podciśnieniowa (28, 29).
13. Urządzenie według zastrz. 12, znamienne tym, że elementy do podziału strumienia pyłu zawierają elementy nastawcze (107) do sterowania stosunkiem ilościowym strumieni częściowych.
14. Urządzenie według zastrz. 11 albo 12, znamienne tym, że co najmniej niektóre z przewodów przesyłowych (21, 23, 24) stanowią pneumatyczne przewody przesyłowe.
15. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że druga komora podciśnieniowa (28, 29) ma w kierunku ruchu przenośnika taśmowego (7, 8) znacznie mniejszy wymiar niż pierwsza komora podciśnieniowa (15).
PL 203 996 B1
16. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że druga komora podciśnieniowa (28b, 29b) jest umieszczona, przy obserwacji w kierunku ruchu przenośnika taśmowego (7, 8), przed pierwszą komorą podciśnieniową (15).
17. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że druga komora podciśnieniowa (28a, 29a) jest umieszczona wewnątrz pierwszej komory podciśnieniowej (15).
18. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że wymiar drugiej komory podciśnieniowej (28, 29) w kierunku ruchu przenośnika taśmowego (7, 8) jest większy niż wymiar otworu wylotowego (26, 27) przewodów przesyłowych (23, 24).
19. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że druga komora podciśnieniowa (28, 29) jest przesunięta w kierunku ruchu przenośnika taśmowego (7, 8) ku co najmniej jednemu otworowi wylotowemu (26, 27) przewodów przesyłowych (23, 24).
20. Urządzenie według zastrz. 11 albo 18 albo 19, znamienne tym, że otwór wylotowy (26a, 27a) przewodów przesyłowych (23, 24) uchodzi do elementów doprowadzających (2) nasypowy strumień tytoniu.
21. Urządzenie według zastrz. 11 albo 18 albo 19, znamienne tym, że ustawienie otworu wylotowego (26, 27) przewodów przesyłowych (23, 24) ma składową w kierunku ruchu przenośnika taśmowego (7, 8).
22. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że w drugiej komorze podciśnieniowej (28, 29) umieszczony jest co najmniej jeden czujnik (36, 37) do pomiaru podciśnienia.
23. Urządzenie według zastrz. 15 albo 16 albo 17 albo 22, znamienne tym, że w pierwszej komorze podciśnieniowej (15) umieszczony jest czujnik (38) do pomiaru podciśnienia.
24. Urządzenie według zastrz. 11, znamienne tym, że drugim elementom zasysającym (35) przyporządkowane są elementy nastawcze (33, 34) do sterowania ilością powietrza odsysanego z drugiej komory podciśnieniowej (28, 29).
25. Urządzenie według zastrz. 24, znamienne tym, że zawiera jednostkę sterującą (39) do sterowania ilością odsysanego powietrza, połączoną z czujnikami ciśnieniowymi (36, 37, 38) i elementami nastawczymi (33, 34).
PL350074A 2000-10-14 2001-10-11 Sposób i urządzenie do tworzenia pasma tytoniu PL203996B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10051031A DE10051031A1 (de) 2000-10-14 2000-10-14 Verfahren und Vorrichtung zum Bilden eines Tabakstranges

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL350074A1 PL350074A1 (en) 2002-04-22
PL203996B1 true PL203996B1 (pl) 2009-11-30

Family

ID=7659831

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL350074A PL203996B1 (pl) 2000-10-14 2001-10-11 Sposób i urządzenie do tworzenia pasma tytoniu

Country Status (8)

Country Link
US (2) US6877515B2 (pl)
EP (1) EP1197155B1 (pl)
JP (1) JP2002125650A (pl)
CN (1) CN1192727C (pl)
AT (1) ATE333805T1 (pl)
DE (2) DE10051031A1 (pl)
ES (1) ES2266065T3 (pl)
PL (1) PL203996B1 (pl)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA2499853C (en) * 2004-03-15 2012-11-13 Universal Leaf Tobacco Company, Inc. Apparatus and method for scanning and sorting tobacco leaves
DE102005015781A1 (de) * 2005-04-01 2006-10-05 Hauni Maschinenbau Ag Verfahren und Vorrichtung zum Trocknen eines faserförmigen Gutes
DE102009015501B4 (de) * 2009-04-02 2011-03-31 Hauni Maschinenbau Ag Unterdruckversorgung an einer Maschine der Tabak verarbeitenden Industrie
US8281931B2 (en) * 2009-09-18 2012-10-09 Key Technology, Inc. Apparatus and method for post-threshing inspection and sorting of tobacco lamina
DE102010054098A1 (de) * 2010-12-10 2012-06-14 Riedel Filtertechnik Gmbh Regelungsanordnung für eine Zigarettenherstellungsmaschine sowie Verfahren zur Regelung des Transports des Zigarettenfüllstoffs
ES1078301Y (es) * 2012-08-06 2013-03-20 Univ Alicante Dispositivo de incorporación de aditivos sólidos insolubles pulverulentos al tabaco
DE102014223300A1 (de) * 2014-11-14 2016-05-19 Hauni Maschinenbau Ag Verfahren und Vorrichtung zum Bilden eines Tabakstranges aus zugeführten Tabakfasern
CN105639720B (zh) * 2016-03-24 2018-02-13 龙岩烟草工业有限责任公司 一种风力送丝系统的物料损失测量系统及方法

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB974972A (en) * 1960-02-09 1964-11-11 James Ernest Morris Improvements in or relating to tobacco-manipulating apparatus
GB1103703A (en) * 1964-09-15 1968-02-21 Vokes Ltd Improvements in dust collector systems for cigarette making machines
DE2506839A1 (de) * 1975-02-18 1976-08-26 Hauni Werke Koerber & Co Kg Verfahren und vorrichtung zum bilden eines tabakfuellstromes
US4281670A (en) 1977-06-13 1981-08-04 Hauni-Werke Korber & Co. Kg Apparatus for increasing the permeability of wrapping material for rod-shaped smokers products
DE3544769C2 (de) 1985-12-18 1994-12-08 Hauni Werke Koerber & Co Kg Strangmaschine zum Herstellen von stabförmigen Artikeln der tabakverarbeitenden Industrie
DE3919720C2 (de) 1989-06-16 1998-02-19 Hauni Werke Koerber & Co Kg Verfahren und Vorrichtung zur gleichzeitigen Herstellung von zwei Endlos-Tabaksträngen
DE4407789A1 (de) * 1994-03-09 1995-09-14 Hauni Werke Koerber & Co Kg Schwingförderrinne zum Transportieren von Schüttgut, insbesondere Tabak
DE4425040A1 (de) * 1994-07-15 1996-02-08 Tabac Fab Reunies Sa Verfahren und Vorrichtung zum Entstauben und Kühlen der Abluft einer Zigarettenherstellungsanlage
DE19514925A1 (de) * 1995-04-22 1996-10-24 Hauni Maschinenbau Ag Verfahren und Vorrichtung zum Aufbereiten von bei der Herstellung von Artikeln der tabakverarbeitenden Industrie anfallenden Abluft

Also Published As

Publication number Publication date
EP1197155B1 (de) 2006-07-26
ATE333805T1 (de) 2006-08-15
ES2266065T3 (es) 2007-03-01
EP1197155A3 (de) 2005-06-15
CN1192727C (zh) 2005-03-16
US20040060570A1 (en) 2004-04-01
DE10051031A1 (de) 2002-04-18
US6814080B2 (en) 2004-11-09
JP2002125650A (ja) 2002-05-08
PL350074A1 (en) 2002-04-22
DE50110533D1 (de) 2006-09-07
US20020043268A1 (en) 2002-04-18
EP1197155A2 (de) 2002-04-17
US6877515B2 (en) 2005-04-12
CN1347669A (zh) 2002-05-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP4338370B2 (ja) シガレット連続体形成機における少なくとも一つのたばこ連続体を形成するための装置
PL208912B1 (pl) Sposób wytwarzania co najmniej dwóch pasm tytoniowych w maszynie do wytwarzania pasma papierosów, urządzenie do wytwarzania co najmniej dwóch pasm tytoniowych w maszynie do wytwarzania pasma papierosów, zastosowanie co najmniej dwóch szybów piętrzących do wytwarzania pasm tytoniowych oraz maszyna do wytwarzania pasma papierosów
PL203996B1 (pl) Sposób i urządzenie do tworzenia pasma tytoniu
JP3138266B2 (ja) たばこ加工産業における二重連続体製造機のための装填装置
PL103481B1 (pl) Urzadzenie elektrostatyczne do napylania powlok proszkowych
JP2006504420A (ja) シガレット製造過程におけるタバコ加工装置
NL8802510A (nl) Werkwijze voor de vervaardiging van een tabaksstreng.
US5645086A (en) Apparatus for evacuating surplus air for the distributor of a tobacco processing machine
US4998540A (en) Method of and apparatus for eliminating irregularities from a stream of fibrous material
EP1603417B1 (en) Cigarette manufacturing method and machine
JP3190325B2 (ja) 二本の無端のたばこ連続体を製造する方法および装置
CA1147232A (en) Cigarette manufacturing machine of the continuous rod type
JPH04244277A (ja) たばこ葉粒子をふるい分けするための装置
PL362495A1 (pl) Sposób transportu wyrobów przemysłu tytoniowego
US3232297A (en) Pneumatic separator in tobacco feed
US3613692A (en) Apparatus for building a continuous tobacco stream
JP2005124576A (ja) たばこと搬送空気の分離装置並びに紙巻きたばこ連続体製造機械で少なくとも2つのたばこ連続体を形成する構造体と方法
EP0307070B1 (en) Feeding tobacco
JP2527772B2 (ja) たばこ加工産業におけるシガレット連続体製造機のための空気案内機構
GB2264855A (en) Method of separating tobacco particles on a cigarette manufacturing machine, and manufacturing machine implementing such a method
CN101889731A (zh) 用于制造烟草加工业的束条的抽吸束条输送器及方法
US3716062A (en) Cigarette-making machines of the continuous-rod type
US4967770A (en) Cigarette making machine hopper
EP1902634A2 (en) A machine for manufacturing cigarette filters
CA1294187C (en) Cigarette making machine hopper

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20111011