PL195654B1 - Wielobiegunowy układ przełącznika bezpiecznikowego dla systemów szyn zbiorczych - Google Patents
Wielobiegunowy układ przełącznika bezpiecznikowego dla systemów szyn zbiorczychInfo
- Publication number
- PL195654B1 PL195654B1 PL00353283A PL35328300A PL195654B1 PL 195654 B1 PL195654 B1 PL 195654B1 PL 00353283 A PL00353283 A PL 00353283A PL 35328300 A PL35328300 A PL 35328300A PL 195654 B1 PL195654 B1 PL 195654B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- fuse
- switch
- actuator
- locking
- lever
- Prior art date
Links
Classifications
-
- H—ELECTRICITY
- H01—ELECTRIC ELEMENTS
- H01H—ELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
- H01H9/00—Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
- H01H9/10—Adaptation for built-in fuses
- H01H9/104—Adaptation for built-in fuses with interlocking mechanism between switch and fuse
-
- H—ELECTRICITY
- H01—ELECTRIC ELEMENTS
- H01H—ELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
- H01H19/00—Switches operated by an operating part which is rotatable about a longitudinal axis thereof and which is acted upon directly by a solid body external to the switch, e.g. by a hand
- H01H19/54—Switches operated by an operating part which is rotatable about a longitudinal axis thereof and which is acted upon directly by a solid body external to the switch, e.g. by a hand the operating part having at least five or an unspecified number of operative positions
- H01H19/60—Angularly-movable actuating part carrying no contacts
- H01H19/635—Contacts actuated by rectilinearly-movable member linked to operating part, e.g. by pin and slot
-
- H—ELECTRICITY
- H01—ELECTRIC ELEMENTS
- H01H—ELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
- H01H1/00—Contacts
- H01H1/12—Contacts characterised by the manner in which co-operating contacts engage
- H01H1/14—Contacts characterised by the manner in which co-operating contacts engage by abutting
- H01H1/20—Bridging contacts
Landscapes
- Switch Cases, Indication, And Locking (AREA)
- Fuses (AREA)
- Control Of Transmission Device (AREA)
- Details Of Connecting Devices For Male And Female Coupling (AREA)
- Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
- Emergency Protection Circuit Devices (AREA)
Abstract
1. Wielobiegunowy uklad przelacznika bezpiecznikowego dla systemów szyn zbiorczych, majacy co najmniej dwa zespo- ly przelacznikowo - bezpiecznikowe, kazdy do utrzymywania jednej wkladki bezpiecznikowej i kazdy wyposazony w urza- dzenie mocujaco - stykowe do szyny zbiorczej, i urzadzenie przelacznikowe do zamykania i przerywania obwodu pradowe- go wszystkich zespolów przelacznikowo - bezpiecznikowych, i kombinowane urzadzenie przelaczajaco - blokujace wyposa- zone w dzwignie przelaczajaca przestawiana do tylu i do przodu pomiedzy POLOZENIAMI WLACZENIA a WYLACZE- NIA oraz w urzadzenie uruchamiajace przelaczajace mostki przelaczajace w zespolach przelacznikowo - bezpieczniko- wych i przestawiane do tylu i do przodu pomiedzy POLOZE- NIAMI STYKU a PRZERWANIA, znamienny tym, ze dla kazdego zespolu przelacznikowo - bezpiecznikowego (10) ma urzadzenie blokujace (70) do blokowania urzadzenia urucha- miajacego (60) w POLOZENIU PRZERWANIA i urzadzenie unieruchamiajace (80) przestawiane do tylu i do przodu po- miedzy POLOZENIAMI UNIERUCHOMIENIA a ZWOLNIENIA dla unieruchamiania wkladek bezpiecznikowych (20) w PO- LOZENIU ROBOCZYM, przy czym urzadzenie unieruchamia- jace (80) jest sprzezone z dzwignia przelaczajaca (40) i jest w POLOZENIU UNIERUCHOMIENIA przy dzwigni przelacza- jacej (40) w POLOZENIU WLACZENIA i jest w POLOZENIU ZWOLNIENIA przy dzwigni ....... PL PL PL PL
Description
Przedmiotem wynalazku jest wielobiegunowy układ przełącznika bezpiecznikowego dla systemów szyn zbiorczych.
Znane są układy przełączników bezpiecznikowych stosowane zwykle do zabezpieczania obwodów trójfazowych, przy czym potrzebne są 3-biegunowe układy przełączników bezpiecznikowych.
Ponieważ takie układy przełączników bezpiecznikowych obsługiwane są również przez osoby niefachowe, to często powstaje problem polegający na tym, że niewłaściwa obsługa również tego układu przełącznika bezpiecznikowego może doprowadzić do uszkodzeń urządzeń.
Z dokumentu patentowego DE 42 07 156 C2 znany jest wielobiegunowy układ przełącznika bezpiecznikowego dla systemów szyn zbiorczych, który ma co najmniej dwa zespoły przełącznikowo - bezpiecznikowe, każdy do utrzymywania jednej wkładki bezpiecznikowej i każdy wyposażony w urządzenie mocująco - stykowe do szyny zbiorczej, i ma urządzenie przełącznikowe do zamykania i przerywania obwodu prądowego wszystkich zespołów przełącznikowo - bezpiecznikowych, i ma kombinowane urządzenie przełączająco - blokujące wyposażone w dźwignię przełączającą przestawianą do tyłu i do przodu pomiędzy POŁOŻENIAMI WŁĄCZENIA a WYŁĄCZENIA oraz w urządzenie uruchamiające przełączające mostki przełączające w zespołach przełącznikowo - bezpiecznikowych i przestawiane do tyłu i do przodu pomiędzy POŁOŻENIAMI STYKU a PRZERWANIA.
Z dokumentu DE 42 07 156 C2 znana jest konstrukcja przełącznika elektrycznego i oprawki bezpiecznikowej, w którą wstawia się wkładkę bezpiecznikową. Za pośrednictwem dwóch przewodzących pasków, których względne położenie można wyznaczać za pośrednictwem dźwigni przełączającej, odbywa się łączenie styków wkładek bezpiecznikowych ze stykami stałymi za pośrednictwem styków ruchomych, lub rozdzielanie styków. W dokumencie DE 42 07 156 C2 przedstawiono również urządzenie osłaniające dla obudowy przełącznika elektrycznego, które w położeniu włączenia pasków przełącznikowych jest unieruchomione w obudowie, uniemożliwiając jej otwarcie w tym położeniu włączenia.
Z opisu patentowego DE 88 02 457.1 U1 znany jest ponadto zespół przełącznikowo - bezpiecznikowy, który składa się z uruchamianego ręcznie przełącznika obciążenia i odłącznika bezpiecznikowego NH we wspólnej obudowie izolacyjnej. W tej publikacji opisano wprawdzie zespół przełącznikowo - bezpiecznikowy, który jest porównywalny do zespołu przełącznikowo - bezpiecznikowego dla wielobiegunowego układu przełącznika bezpiecznikowego, według części nieznamiennej zastrz. 1, opisano zatem podobny zespół, jednakże bez jakiegokolwiek wskazania na wielobiegunowy układ przełącznika bezpiecznikowego jako takiego a zatem i na związane z nim problemy techniczne.
Z opisu patentowego DE 197 34 235 A1 znany jest ponadto zespół przełącznikowo - bezpiecznikowy, który opisano jako zawierający zasuwę ryglującą z żebrem ryglującym do ryglowania oprawki bezpiecznikowej w przyporządkowanej do niej studzience.
W publikacji międzynarodowej WO 86/06221 opisano urządzenie zabezpieczające dla przełącznika, które zawiera kołki ryglujące, które niezależnie od tego czy wkładki bezpiecznikowe są wstawione w urządzenie czy nie, przy włączaniu urządzenia za pomocą przycisku uruchamiającego przestawiane są do położenia zaryglowania.
Jakkolwiek pewne znane w stanie techniki publikacje już opisują elementy poprawiające bezpieczeństwo, które mają zapobiec niewłaściwej obsłudze, to niebezpieczeństwo niewłaściwej obsługi przez nie przeszkolony personel jest nadal stosunkowo duże.
Zatem zagadnieniem technicznym niniejszego wynalazku jest opracowanie wielobiegunowego układu przełącznika bezpiecznikowego dla systemów szyn zbiorczych, według części nieznamiennej zastrz. 1, prostego w obsłudze i minimalizującego niebezpieczeństwo niewłaściwego obsługiwania przez nie przeszkolony personel, zwłaszcza uniemożliwiającego włączenie układu przełącznika bezpiecznikowego, kiedy w każdy zespół przełącznikowo - bezpiecznikowy nie jest wstawiona wkładka bezpiecznikowa.
Zagadnienie to jest rozwiązane w postaci wielobiegunowego układu przełącznika bezpiecznikowego według zastrz. 1, a zastrz. 2 do 14 dotyczą szczególnie korzystnych przykładów wykonania wielobiegunowego układu przełącznika bezpiecznikowego, według niniejszego wynalazku.
Wielobiegunowy układ przełącznika bezpiecznikowego dla systemów szyn zbiorczych, według niniejszego wynalazku, ma co najmniej dwa zespoły przełącznikowo - bezpiecznikowe, każdy do utrzymywania jednej wkładki bezpiecznikowej i każdy wyposażony w urządzenie mocująco - stykowe do szyny zbiorczej, i urządzenie przełącznikowe do zamykania i przerywania obwodu prądowego
PL 195 654 B1 wszystkich zespołów przełącznikowo - bezpiecznikowych, i kombinowane urządzenie przełączająco - blokujące wyposażone w dźwignię przełączającą przestawianą do tyłu i do przodu pomiędzy POŁOŻENIAMI WŁĄCZENIA a WYŁĄCZENIA oraz w urządzenie uruchamiające przełączające mostki przełączające w zespołach przełącznikowo - bezpiecznikowych i przestawiane do tyłu i do przodu pomiędzy POŁOŻENIAMI STYKU a PRZERWANIA, a charakteryzuje się tym, że dla każdego zespołu przełącznikowo - bezpiecznikowego ma urządzenie blokujące do blokowania urządzenia uruchamiającego w POŁOŻENIU PRZERWANIA i urządzenie unieruchamiające przestawiane do tyłu i do przodu pomiędzy POŁOŻENIAMI UNIERUCHOMIENIA a ZWOLNIENIA dla unieruchamiania wkładek bezpiecznikowych w POŁOŻENIU ROBOCZYM, przy czym urządzenie unieruchamiające jest sprzężone z dźwignią przełączającą i jest w POŁOŻENIU UNIERUCHOMIENIA przy dźwigni przełączającej w POŁOŻENIU WŁĄCZENIA i jest w POŁOŻENIU ZWOLNIENIA przy dźwigni przełączającej w POŁOŻENIU WYŁĄCZENIA, a urządzenie uruchamiające jest sprzężone z dźwignią przełączającą i jest w POŁOŻENIU PRZERWANIA przy dźwigni przełączającej w POŁOŻENIU WYŁĄCZENIA, przy czym urządzenie uruchamiające jest zablokowane przez urządzenie blokujące w POŁOŻENIU PRZERWANIA przy jednej z wkładek bezpiecznikowych przyporządkowanego zespołu przełącznikowo - bezpiecznikowego nie usytuowanej w jej POŁOŻENIU ROBOCZYM.
Korzystnie, urządzenie uruchamiające madla każdego zespołu przełącznikowo - bezpiecznikowego trzpień wyprzęgający, przy czym trzpienie wyprzęgające są ze sobą sztywno połączone.
Korzystnie, każdy trzpień wyprzęgający jest oparty na, pozostającym pod naciskiem elementu sprężynowego, mostku przełączającym.
Korzystnie, urządzenie uruchamiające jest sprzężone z dźwignią przełączającą poprzez drążek przełączający.
Korzystnie, urządzenie uruchamiające jest sprzężone z drążkiem przełączającym jednostronnie, a dźwignia przełączająca jest przestawiana z POŁOŻENIA WŁĄCZENIA w POŁOŻENIE WYŁĄCZENIA z przestawieniem urządzenia uruchamiającego w POŁOŻENIE PRZERWANIA.
Korzystnie, drążek przełączający jest prowadzony we wgłębieniu dźwigni przełączającej.
Korzystnie, wgłębienie ma martwy punkt dla przełączania niezależnego od operacji manualnych.
Korzystnie, urządzenie uruchamiające jest wstępnie dociśnięte w POŁOŻENIE STYKU poprzez co najmniej jeden element sprężynowy.
Korzystnie, każde urządzenie blokujące jest poprzez element sprężynowy wstępnie dociśnięte w POŁOŻENIE BLOKOWANIA blokując urządzenie uruchamiające w jego POŁOŻENIU PRZERWANIA.
Korzystnie, każde urządzenie blokujące jest przestawiane wbrew sile elementu sprężynowego w POŁOŻENIE ODBLOKOWANIA urządzenia uruchamiającego w jego POŁOŻENIE STYKU przy przyporządkowanej wkładce bezpiecznikowej usytuowanej w jej POŁOŻENIU ROBOCZYM.
Korzystnie, urządzenie blokujące w POŁOŻENIU BLOKOWANIA jest usytuowany w otworze urządzenia uruchamiającego.
Korzystnie, urządzenie unieruchamiające jest przestawiane do tyłu i do przodu pomiędzy POŁOŻENIAMI UNIERUCHOMIENIA a ZWOLNIENIA dla bezpośredniego unieruchamiania wkładek bezpiecznikowych w POŁOŻENIU ROBOCZYM.
Korzystnie, urządzenie unieruchamiające jest przestawiane do tyłu i do przodu pomiędzy POŁOŻENIAMI UNIERUCHOMIENIA a ZWOLNIENIA dla pośredniego unieruchamiania wkładek bezpiecznikowych w POŁOŻENIU ROBOCZYM poprzez główkę bezpiecznikową, w której jest umieszczona każda wkładka bezpiecznikowa.
Korzystnie, urządzenie unieruchamiające ma element ryglujący, który w POŁOŻENIU UNIERUCHOMIENIA jest wzajemnie sprzężony z elementem zaczepowym główki bezpiecznikowej.
Wielobiegunowy układ przełącznika bezpiecznikowego, według niniejszego wynalazku, zawiera kombinowane urządzenie przełączająco - blokujące. To kombinowane urządzenie przełączająco - blokujące składa się z dźwigni przełączającej, która przestawiana jest do tyłu i do przodu pomiędzy POŁOŻENIAMI WŁACZENIA a WYŁĄCZENIA, z urządzenia uruchamiającego do przełączania mostków przełączających zespołów przełącznikowo - bezpiecznikowych, przy czym urządzenie uruchamiające jest przestawiane do tyłu i do przodu pomiędzy POŁOŻENIAMI STYKU a PRZERWANIA, urządzenia blokującego dla każdego zespołu przełącznikowo - bezpiecznikowego do blokowania urządzenia uruchamiającego w POŁOŻENIU PRZERWANIA i urządzenia unieruchamiającego do unieruchamiania wkładek bezpiecznikowych w POŁOŻENIU ROBOCZYM, przy czym urządzenie unieruchamia4
PL 195 654 B1 jące jest przestawiane do tyłu i do przodu pomiędzy POŁOŻENIAMI UNIERUCHOMIENIA a ZWOLNIENIA.
Urządzenie unieruchamiające jest w taki sposób sprzężone z dźwignią przełączającą, że znajduje się zawsze w POŁOŻENIU UNIERUCHOMIENIA, kiedy dźwignia przełączająca znajduje się w POŁOŻENIU WŁACZENIA, i na odwrót znajduje się w POŁOŻENIU ZWOLNIENIA, kiedy dźwignia przełączająca znajduje się w POŁOŻENIU WYŁACZENIA. Urządzenie uruchamiające jest ponadto w taki sposób sprzężone z dźwignią przełączającą, że znajduje się zawsze w POŁOŻENIU PRZERWANIA, kiedy dźwignia przełączająca znajduje się w POŁOŻENIU WYŁACZENIA. Dalsze sprzężenie pomiędzy urządzeniem uruchamiającym a dźwignią przełączającą jest możliwe, lecz nie niezbędne.
Urządzenie blokujące blokuje urządzenie uruchamiające w POŁOŻENIU PRZERWANIA, kiedy jedna z wkładek bezpiecznikowych z wielobiegunowego układu przełącznika bezpiecznikowego nie znajduje się w swoim POŁOŻENIU ROBOCZYM, to znaczy jest zupełnie oddalona poza wielobiegunowy układ przełącznika bezpiecznikowego albo co najmniej częściowo wysunięta ze swojego POŁOŻENIA ROBOCZEGO.
Za pomocą wielobiegunowego układu przełącznika bezpiecznikowego, według niniejszego wynalazku, można zrealizować dwie ważne funkcje bezpieczeństwa. Po pierwsze uniemożliwia się zamknięcie obwodu prądowego układu przełącznika bezpiecznikowego za pośrednictwem mostków przełączających, kiedy nie wszystkie wkładki bezpiecznikowe znajdują się w swoich POŁOŻENIACH ROBOCZYCH, a zatem wielobiegunowy układ przełącznika bezpiecznikowego nie jest w stanie gotowości do pracy. Po drugie, uniemożliwia się wyjęcie wkładek bezpiecznikowych lub ich wycofanie z POŁOŻENIA ROBOCZEGO, bez uprzedniego przerwania obwodu tak, że wkładki bezpiecznikowe mogą być wyłączane tylko bezprądowo i beznapięciowo. Ta funkcja podwójnego zabezpieczenia niezawodnie wyklucza błędy obsługi i zapobiega uszkodzeniom elementów wielobiegunowego układu przełącznika bezpiecznikowego, zwłaszcza styków, na przykład, przez łuk elektryczny i przeskok iskry.
W korzystnym przykładzie wykonania wynalazku urządzenie uruchamiające w przypadku każdego zespołu przełącznikowo - bezpiecznikowego zawiera trzpień wyprzęgający, przy czym trzpienie wyprzęgające połączone są pomiędzy sobą na sztywno, i każdy trzpień wyprzęgający przylega do pozostających pod naciskiem elementu sprężynowego mostków przełączających, za których pośrednictwem jest zamykany i przerywany obwód prądowy zespołów przełącznikowo - bezpiecznikowych. Dzięki temu zapewnia się przerwanie wszystkich obwodów prądowych we wszystkich zespołach przełącznikowo - bezpiecznikowych, kiedy choćby tylko jeden z trzpieni wyprzęgających jest zablokowany w swoim POŁOŻENIU PRZERWANIA, gdyż przyporządkowana do niego wkładka bezpiecznikowa nie znajduje się w POŁOŻENIU ROBOCZYM.
Urządzenie uruchamiające może być z dźwignią przełączającą sprzęgany bezpośrednio lub pośrednio na różne sposoby. Korzystne jest, jeżeli sprzężenie odbywa się za pośrednictwem drążka przełączającego, który jest prowadzony we wgłębieniu dźwigni przełączającej. Sprzężenie pomiędzy urządzeniem uruchamiającym a dźwignią przełączającą jest tylko jednostronne, to znaczy tylko przy przestawianiu dźwigni przełączającej z POŁOŻENIA WŁĄCZENIA w POŁOŻENIE WYŁĄCZENIA przez trzpień wyprzęgający jest wywierana siła na dźwignię przełączają, natomiast przy przestawianiu dźwigni przełączającej z POŁOŻENIA WYŁĄCZENIA do POŁOŻENIA WŁĄCZENIA, nie występuje bezpośrednie sprzężenie pomiędzy drążkiem przełączającym a urządzeniem uruchamiającym. Dzięki temu możliwe jest wprawdzie przestawienie dźwigni przełączającej do POŁOŻENIA WŁĄCZENIA, kiedy urządzenie uruchamiające jest zablokowane w swoim POŁOŻENIU PRZERWANIA, jednakowoż nie jest możliwe wywarcie na urządzenie uruchamiające siły przez trzpień wyprzęgający lub dźwignię przełączającą. Dzięki temu zapobiega się przeciążeniu lub uszkodzeniu urządzenia blokującego. Równocześnie zapewnia się to, że obwód prądowy nie może zostać włączony przez niezamierzone gwałtowne uruchomienie dźwigni przełączającej z równoczesnym zaburzeniem działania urządzenia blokującego.
Korzystne jest, jeżeli urządzenie uruchamiające jest wstępnie dociśnięte w POŁOŻENIE STYKU przez co najmniej jeden element sprężynowy, tak że urządzenia uruchamiające znajdują się w ich POŁOŻENIACH STYKU, kiedy ponadto wszystkie wkładki bezpiecznikowe znajdują się w POŁOŻENIU ROBOCZYM i urządzenie blokujące w związku z tym nie działa na urządzenie uruchamiające, i kiedy dźwignia przełączająca znajduje się w POŁOŻENIU WŁĄCZENIA.
Korzystne jest, jeżeli każde urządzenie blokujące jest przez element sprężynowy wstępnie dociśnięte w POŁOŻENIE BLOKOWANIA blokując urządzenie uruchamiające w jego POŁOŻENIU
PL 195 654 B1
PRZERWANIA tak, że urządzenie uruchamiające jest zwalniane tylko wtedy, kiedy wkładka bezpiecznikowa znajduje się w swoim POŁOŻENIU ROBOCZYM, w wyniku czego urządzenie blokujące jest przesuwane przeciw sile oddziaływania elementu sprężynowego do pewnego położenia, w którym nie ma wzajemnego oddziaływania urządzenia blokującego i urządzenia uruchamiającego. Urządzenie blokujące jest automatycznie przesuwane przez element sprężynowy do POŁOŻENIA BLOKOWANIA, kiedy tylko wkładka bezpiecznikowa zostanie usunięta ze swojego POŁOŻENIA ROBOCZEGO, co w warunkach działania urządzenia unieruchamiającego może nastąpić dopiero wtedy, kiedy dźwignia przełączająca znajduje się w swoim POŁOŻENIU WYŁĄCZENIA, a zatem urządzenie uruchamiające znajduje się w swoim POŁOŻENIU PRZERWANIA.
Korzystne jest, jeżeli urządzenie blokujące, kiedy znajduje się w swoim POŁOŻENIU BLOKOWANIA, zaskakuje w otwór urządzenia uruchamiającego tak, że to urządzenie blokujące uniemożliwia wszelki ruch urządzenia uruchamiającego.
Zależnie od ukształtowania poszczególnych zespołów przełącznikowo - bezpiecznikowych, wkładki bezpiecznikowe są wstawiane bezpośrednio w zespół przełącznikowo - bezpiecznikowy, lub też w zespoły przełącznikowo - bezpiecznikowe wstawia się główkę bezpiecznikową służącą do pomieszczenia wkładek bezpiecznikowych.
Odpowiednio do tego możliwe jest zastosowanie urządzenia unieruchamiającego, które działa bezpośrednio na wkładkę bezpiecznikową, korzystne jest jednak, jeżeli stosowane są urządzenia unieruchamiające, które nie oddziałują bezpośrednio na wkładkę bezpiecznikową lecz w jej POŁOŻENIU UNIERUCHOMIENIA pozostają w zazębieniu z elementem zaczepowym główki bezpiecznikowej.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony na rysunku, którego fig. 1 przedstawia przekrój jednego z przykładów wykonania 3-biegunowego układu przełącznika bezpiecznikowego, przy czym dźwignia przełączająca znajduje się w POŁOŻENIU WŁĄCZENIA, a układ przełącznika bezpiecznikowego jest w stanie gotowości do pracy, fig. 2 - fragment przedstawionego na fig. 1 układu przełącznika bezpiecznikowego, przy czym dźwignia przełączająca znajduje się w POŁOŻENIU WYŁĄCZENIA, fig. 3 - fragment przedstawiony na fig. 2, przy czym wkładka bezpiecznikowa jest wyjęta, a fig. 4 - fragmenty przedstawione na fig. 2 i 3, przy czym dźwignia przełączająca po wyjęciu wkładki bezpiecznikowej jest przestawiona w położenie włączenia.
Figura 1 przedstawia układ przełącznika bezpiecznikowego z trzema zespołami przełącznikowo - bezpiecznikowymi 10, w każdy z których jest wstawiona główka bezpiecznikowa 25 z wkładką bezpiecznikową 20.
Każdy z zespołów przełącznikowo - bezpiecznikowych 10 jest zamocowany na szynie zbiorczej 90 za pomocą obejmującej szynę elementu sprężynowego 95.
Urządzenie przełączająco - blokujące 30 w przypadku przykładu wykonania wynalazku przedstawionego na fig. 1, składa się z dźwigni przełączającej 40, drążka przełączającego 50 będącego pod działaniem elementu sprężynowego, urządzenia uruchamiającego 60, zawierającego po jednym trzpieniu wyprzęgającym 61 na zespół przełącznikowo - bezpiecznikowy 10, urządzenia blokującego 70 będącego pod działaniem elementu sprężynowego i urządzenia unieruchamiającego 80, również będącego pod działaniem elementu sprężynowego. Element sprężynowy 52 drążka przełączającego 50 ma stałą sprężyny znacznie większą, niż elementu sprężynowego 62 urządzenia uruchamiającego 60 i elementu sprężynowego 81 urządzenia unieruchamiającego 80, które mają prawie jednakowe stałe. Elementy sprężynowe 71 urządzenia blokującego 70 mają najmniejsze stałe sprężyny w urządzeniu przełączająco - blokującym 30.
W przedstawionym na fig. 1 POŁOŻENIU ROBOCZYM układu przełącznika bezpiecznikowego, dźwignia przełączająca 40 znajduje się w POŁOŻENIU WŁĄCZENIA. Dźwignia przełączająca 40 ma wgłębienie 41, w które wprowadzony jest koniec drążka przełączającego 50. Drugi koniec drążka przełączającego 50 osadzony jest w łożysku 51 układu przełącznika bezpiecznikowego.
Urządzenie uruchamiające 60 jest poddawane wstępnemu naciskowi w POŁOŻENIU STYKU pośrednio przez trzy elementy sprężynowe 62, które są umieszczone pomiędzy obudową układu przełącznika bezpiecznikowego a mostkami łączącymi 12. Mostki łączące 12 mostkują przy tym przerwę styku oporowego 13, który ma połączenie ze stykiem dolnym 21 wkładek bezpiecznikowych 20 tak, że występuje kontakt pomiędzy wkładką bezpiecznikową 20 a szyną zbiorczą 90.
Urządzenie uruchamiające 60 przy tym wychyla się w kierunku drążka przełączającego 50 na tyle, że znajdujący się na rysunku po lewej stronie trzpień wyprzęgający 61 styka się z drążkiem przełączającym 50.
PL 195 654 B1
Każdy styk górny 22 wkładki bezpiecznikowej 20 połączony jest za pośrednictwem styku ruchomego 14 tak, że obwód prądowy zamyka się przez styk ruchomy 14, styk górny 22 i styk dolny 21 wkładki bezpiecznikowej 20, styk oporowy 13, mostek łączący 12, przedłużenie przerwanego styku oporowego 13 i szynę zbiorczą 90.
Wkładka bezpiecznikowa 20 przez sprężynę 26 znajdującą się w główce bezpiecznikowej 25 dociskana jest działaniem siły do styku oporowego 13 tak, że zapewniony jest pewny styk.
Urządzenie unieruchamiające 80 wciskane jest kształtowym obszarem 43 dźwigni przełączającej 40 w służący za element zaczepowy 21 otwór główki bezpiecznikowej 25 tak, że główka bezpiecznikowa z wkładką bezpiecznikową 20 jest unieruchomiona w POŁOŻENIU ROBOCZYM. Urządzenie unieruchamiające 80 jest wykonane jako jednoczęściowe dla wszystkich zespołów przełącznikowo - bezpiecznikowych 10 i jest poddane działaniu wstępnego docisku elementu sprężynowego 81 do obszaru kształtowego 43 dźwigni przełączającej 40.
Poszczególne zespoły przełącznikowo - bezpiecznikowe 10 i ich podzespoły są zestawione identycznie, przy czym należy ponownie zaznaczyć, że zarówno urządzenie unieruchamiające 80, jak i urządzenie uruchamiające 60 są ukształtowane jednoczęściowe dla wszystkich jednostek przełącznikowo - bezpiecznikowych 10, poszczególne elementy mogą się przemieszczać również wyłącznie razem, przemieszczenie względne, na przykład, pomiędzy trzpieniami wyprzęgającymi 61 nie jest możliwe. Natomiast w przypadku urządzeń blokujących 70 chodzi o samodzielne, wzajemnie niezależne podzespoły w każdym z zespołów przełącznikowo - bezpiecznikowych 10.
Poniżej opisano zasadę działania urządzenia przełączająco - blokującego 30 w wielobiegunowym układzie przełącznika bezpiecznikowego, według niniejszego wynalazku, na podstawie następnych figur, 2 do 4, które dla uproszczenia przestawiają jedynie pewien fragment tego przykładu wykonania.
Na fig. 2, dźwignia przełączająca 40 jest przestawiona ze swojego POŁOŻENIA WŁĄCZENIA do POŁOŻENIA WYŁĄCZENIA. Urządzenie unieruchamiające 80, które jest wstępnie dociskane elementem sprężynowym 81 do dźwigni przełączającej 40, powinno, po przekroczeniu jednego ze stopni 44 wykonanych w dźwigni przełączającej 40, przemieścić się, według rysunku, w lewo tak, że element ryglujący 82 przestaje być w zaczepieniu z otworem 27 główki bezpiecznikowej 25. Główka bezpiecznikowa 25 z wkładką bezpiecznikową 20 w wyniku tego przestaje być unieruchomiona w swoim POŁOŻENIU ROBOCZYM.
Przez przestawienie dźwigni przełączającej 40 w jej POŁOŻENIE WYŁACZENIA drążek przełączający 50 w łożysku i wgłębieniu 42 zostaje obrócony o pewien kąt w prawo, w wyniku czego za pośrednictwem trzpienia wyprzęgającego 61 urządzenie uruchamiające 60 zostaje z wymuszeniem ustawione w POŁOŻENIE PRZERWANIA, w którym mostek łączący 12 zostaje odsunięty od styku oporowego 13. Wskutek tego, następuje przerwanie obwodu prądowego przy styku oporowym 13.
Ponieważ główka bezpiecznikowa 25 znajduje się jeszcze w swoim POŁOŻENIU ROBOCZYM, i naciska na występ urządzenia blokującego 70, to urządzenie blokujące 70 zostaje przytrzymany przeciw działaniu swojego elementu sprężynowego 71, jeszcze w POŁOŻENIU ODBLOKOWANIA.
Przy założeniu, że również wszystkie pozostałe, nie przedstawione na fig. 2 zespoły przełącznikowo - bezpiecznikowe 10 znajdują się w analogicznych położeniach, można dźwignię przełączającą40 przemieścić na powrót do jej POŁOŻENIA WŁACZENIA, w wyniku czego automatycznie główka bezpiecznikowa 25 zostaje unieruchomiona przez urządzenie unieruchamiające 80. Ponieważ urządzenie uruchamiające 60 nie jest zablokowane, to wraz z mostkiem łączącym 12 jest dociskane do tyłu, w lewo według rysunku, przez element sprężynowy 62, w wyniku czego mostek łączący 12 styka się z przerwanym stykiem oporowym 13, i zamyka obwód prądu.
Figura 3 przedstawia pokazany na fig. 2 układ przełącznika bezpiecznikowego, w którym główka bezpiecznikowa 25 z wkładką bezpiecznikową 20 jest wyjęta z zespołu przełącznikowo - bezpiecznikowego 10. Dla wyjęcia główki bezpiecznikowej 25 z jednostki przełącznikowo - bezpiecznikowej 10, ta musi być naciskana nieco do tyłu, w lewo według rysunku, w wyniku czego element zaczepowy 16 główki bezpiecznikowej 25 może być prowadzony nad występem 15 obudowy układu przełącznika bezpiecznikowego.
Urządzenie unieruchamiające 80 nie jest już, jak już objaśniono w odniesieniu do fig. 2, w zazębieniu z główką 25 tak, że urządzenie unieruchamiające 80 nie przeszkadza w wyjęciu główki bezpiecznikowej 25 z wkładką bezpiecznikową 20.
Po tym, jak główka bezpiecznikowa 25 przestaje naciskać ku dołowi na występ urządzenia blokującego 70, urządzenie blokujące 70 przez swój element sprężynowy 71 zostaje przesunięte w górę,
PL 195 654 B1 według rysunku tak, że urządzenie blokujące 70 częściowo wchodzi w otwór 63 w trzpieniu wyprzęgającym 61 urządzenia uruchamiającego 60 i blokuje je.
Jak to pokazano na fig. 4, dźwignia przełączająca 40 może wprawdzie zostać przełączona w swoje POŁOŻENIE WŁĄCZENIA, ale ma to tylko ten skutek, że również drążek przełączający 50 obraca się kątowo do POŁOŻENIA WŁACZENIA. Za przemieszczeniem się drążka przełączającego 50 nie następuje jednak odpowiednie przemieszczenie się drążka przełączającego 61, bądź układu mocującego 60, wskutek zazębienia urządzenia blokującego 70 z otworem 63 drążka przełączającego 61. Ponieważ drążek przełączający 50 i trzpień wyprzęgający 61 nie są wzajemnie połączone na stałe, to przestawienie dźwigni przełączającej również nie powoduje wywarcia na trzpień wyprzęgający 61 i urządzenie blokujące 70 żadnej siły. Trzpień wyprzęgający 61 i urządzenie blokujące 60 są stale zablokowane tak, że mostek łączący 12 przeciw działaniu siły elementu sprężynowego 62 przez trzpień wyprzęgający 61 jest utrzymywany w pewnej odległości od styku oporowego13. Obwód prądowy jest zatem zgodnie z życzeniem przerwany, jak przedtem.
Jedynie dla kompletności opisu należy zaznaczyć, że w konsekwencji jednoczęściowej sztywnej konstrukcji urządzenia uruchamiającego 60, również mostki łączące 12 pozostałych zespołów przełącznikowo - bezpiecznikowych 10 utrzymywane są przez odpowiednie trzpienie wyprzęgające 61 w pewnej odległości od odpowiednich styków oporowych 13, również wtedy, kiedy główki bezpiecznikowe 25 nie są wyjęte z tych zespołów przełącznikowo - bezpiecznikowych 10 i w wyniku tego odpowiednie trzpienie wyprzęgające 61 nie są indywidualnie blokowane przez osobne urządzenia blokujące 70.
Ponieważ drążek przełączający 50 i trzpień wyprzęgający 61 nie są połączone ze sobą na sztywno, to unika się możliwości powstania uszkodzeń spowodowanych przez nieuważny personel, po zablokowaniu urządzenia uruchamiającego 60 przez jeden z elementów blokujących 70. Na koniec należy zauważyć, że możliwe jest dokonywanie oczywiście modyfikacji konkretnych ukształtowań tego przykładu wykonania wynalazku bez zmiany istoty niniejszego wynalazku. Zwłaszcza możliwe jest zastosowanie wkładek bezpiecznikowych bez główek bezpiecznikowych bezpośrednio w jednostkach przełącznikowo - bezpiecznikowych, użycie zamiast bezpieczników wtykowych innych rodzajów bezpieczników, na przykład, bezpieczników wkrętowych, lub też dobranie innego ukształtowania dźwigni przełączającej lub wgłębienia z martwym punktem dla większego uniezależnienia przełączania od operacji manualnych.
Należy ponadto zaznaczyć, że rysunek jest jedynie schematyczny, i na jego podstawie nie można wnioskować o żadnych ograniczeniach w odniesieniu do wymiarów i proporcji przedstawionych elementów. Możliwe jest wprowadzenie innych udoskonaleń geometrycznych przedstawionych elementów, bez odchodzenia od istoty niniejszego wynalazku.
Claims (14)
1. Wielobiegunowy układ przełącznika bezpiecznikowego dla systemów szyn zbiorczych, mający co najmniej dwa zespoły przełącznikowo - bezpiecznikowe, każdy do utrzymywania jednej wkładki bezpiecznikowej i każdy wyposażony w urządzenie mocująco - stykowe do szyny zbiorczej, i urządzenie przełącznikowe do zamykania i przerywania obwodu prądowego wszystkich zespołów przełącznikowo - bezpiecznikowych, i kombinowane urządzenie przełączająco - blokujące wyposażone w dźwignię przełączającą przestawianą do tyłu i do przodu pomiędzy POŁOŻENIAMI WŁACZENIA a WYŁĄCZENIA oraz w urządzenie uruchamiające przełączające mostki przełączające w zespołach przełącznikowo - bezpiecznikowych i przestawiane do tyłu i do przodu pomiędzy POŁOŻENIAMI STYKU a PRZERWANIA, znamienny tym, że dla każdego zespołu przełącznikowo - bezpiecznikowego (10) ma urządzenie blokujące (70) do blokowania urządzenia uruchamiającego (60) w POŁOŻENIU PRZERWANIA i urządzenie unieruchamiające (80) przestawiane do tyłu i do przodu pomiędzy POŁOŻENIAMI UNIERUCHOMIENIA a ZWOLNIENIA dla unieruchamiania wkładek bezpiecznikowych (20) w POŁOŻENIU ROBOCZYM, przy czym urządzenie unieruchamiające (80) jest sprzężone z dźwignią przełączającą (40) i jest w POŁOŻENIU UNIERUCHOMIENIA przy dźwigni przełączającej (40) w POŁOŻENIU WŁĄCZENIA i jest w POŁOŻENIU ZWOLNIENIA przy dźwigni przełączającej (40) w POŁOŻENIU WYŁĄCZENIA, a urządzenie uruchamiające (60) jest sprzężone z dźwignią przełączającą (40) i jest w POŁOŻENIU PRZERWANIA przy dźwigni przełączającej (40) w POŁOŻENIU WYŁĄCZENIA, przy czym urządzenie uruchamiające (60) jest zablokowane przez urządzenie
PL 195 654 B1 blokujące (70) w POŁOŻENIU PRZERWANIA przy jednej z wkładek bezpiecznikowych (20) przyporządkowanego zespołu przełącznikowo - bezpiecznikowego (10) nie usytuowanej w jej POŁOŻENIU
ROBOCZYM.
2. Wielobiegunowy układ według zastrz. 1, znamienny tym, że urządzenie uruchamiające (60) ma dla każdego zespołu przełącznikowo - bezpiecznikowego (10) trzpień wyprzęgający (61), przy czym trzpienie wyprzęgające (61) są ze sobą sztywno połączone.
3. Wielobiegunowy układ według zastrz. 2, znamienny tym, że każdy trzpień wyprzęgający (61) jest oparty na, pozostającym pod naciskiem elementu sprężynowego, mostku przełączającym (12).
4. Wielobiegunowy układ według zastrz. 1, znamienny tym, że urządzenie uruchamiające (60) jest sprzężone z dźwignią przełączającą (40) poprzez drążek przełączający (50).
5. Wielobiegunowy układ według zastrz. 4, znamienny tym, że urządzenie uruchamiające (60) jest sprzężone z drążkiem przełączającym (40) jednostronnie, a dźwignia przełączająca (40) jest przestawiana z POŁOŻENIA WŁĄCZENIA w POŁOŻENIE WYŁĄCZENIA z przestawieniem urządzenia uruchamiającego (60) w POŁOŻENIE PRZERWANIA.
6. Wielobiegunowy układ według zastrz. 4 albo 5, znamienny tym, że drążek przełączający (50) jest prowadzony we wgłębieniu (41) dźwigni przełączającej (40).
7. Wielobiegunowy układ według zastrz. 6, znamienny tym, że wgłębienie (41) ma martwy punkt (42) dla przełączania niezależnego od operacji manualnych.
8. Wielobiegunowy układ według zastrz. 3, znamienny tym, że urządzenie uruchamiające (60) jest wstępnie dociśnięte w POŁOŻENIE STYKU poprzez co najmniej jeden element sprężynowy (62).
9. Wielobiegunowy układ według zastrz. 1, znamienny tym, że każde urządzenie blokujące (70) jest poprzez element sprężynowy (71) wstępnie dociśnięte w POŁOŻENIE BLOKOWANIA blokując urządzenie uruchamiające (60) w jego POŁOŻENIU PRZERWANIA.
10. Wielobiegunowy układ według zastrz. 9, znamienny tym, że każde urządzenie blokujące (70) jest przestawiane wbrew sile elementu sprężynowego (71) w POŁOŻENIE ODBLOKOWANIA urządzenia uruchamiającego (60) w jego POŁOŻENIE STYKU przy przyporządkowanej wkładce bezpiecznikowej (20) usytuowanej w jej POŁOŻENIU ROBOCZYM.
11. Wielobiegunowy układ według zastrz. 9, znamienny tym, że urządzenie blokujące (70) w POŁOŻENIU BLOKOWANIA jest usytuowany w otworze (63) urządzenia uruchamiającego (60).
12. Wielobiegunowy układ według zastrz. 1, znamienny tym, że urządzenie unieruchamiające (80) jest przestawiane do tyłu i do przodu pomiędzy POŁOŻENIAMI UNIERUCHOMIENIA a ZWOLNIENIA dla bezpośredniego unieruchamiania wkładek bezpiecznikowych (20) w POŁOŻENIU ROBOCZYM.
13. Wielobiegunowy układ według, znamienny tym, że urządzenie unieruchamiające (80) jest przestawiane do tyłui do przodu pomiędzy POŁOŻENIAMI UNIERUCHOMIENIA a ZWOLNIENIA dla pośredniego unieruchamiania wkładek bezpiecznikowych (20) w POŁOŻENIU ROBOCZYM poprzez główkę bezpiecznikową (25), w której jest umieszczona każda wkładka bezpiecznikowa (20).
14. Wielobiegunowy układ według zastrz. 13, znamienny tym, że urządzenie unieruchamiające (80) ma element ryglujący (82), który w POŁOŻENIU UNIERUCHOMIENIA jest wzajemnie sprzężony z elementem zaczepowym (27) główki bezpiecznikowej (25).
Applications Claiming Priority (3)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE19937017A DE19937017C1 (de) | 1999-08-05 | 1999-08-05 | Mehrpolige Schaltersicherungsanordnung für Sammelschienensysteme |
DE29913698U DE29913698U1 (de) | 1999-08-05 | 1999-08-05 | Mehrpolige Schaltersicherungsanordnung für Sammelschienensysteme |
PCT/EP2000/007484 WO2001011642A1 (de) | 1999-08-05 | 2000-08-02 | Mehrpolige schaltersicherungsanordnung für sammelschienensysteme |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL353283A1 PL353283A1 (pl) | 2003-11-03 |
PL195654B1 true PL195654B1 (pl) | 2007-10-31 |
Family
ID=26054506
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL00353283A PL195654B1 (pl) | 1999-08-05 | 2000-08-02 | Wielobiegunowy układ przełącznika bezpiecznikowego dla systemów szyn zbiorczych |
Country Status (9)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US6864443B1 (pl) |
EP (1) | EP1203385B1 (pl) |
CN (1) | CN1192406C (pl) |
AT (1) | ATE271257T1 (pl) |
AU (1) | AU763159B2 (pl) |
CZ (1) | CZ301280B6 (pl) |
DE (3) | DE29913698U1 (pl) |
PL (1) | PL195654B1 (pl) |
WO (1) | WO2001011642A1 (pl) |
Families Citing this family (45)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
CN1203505C (zh) * | 1999-11-23 | 2005-05-25 | 克劳斯·布鲁赫曼 | 具有保险绝缘座和保险状态报警器的开关保险单元 |
DE10115777A1 (de) * | 2001-03-29 | 2003-05-15 | Mueller Jean Ohg Elektrotech | Mehrpoliges Schaltgerät für den Einsatz auf Sammelschienensystemen |
DE10129176C1 (de) * | 2001-06-19 | 2002-10-17 | Mueller Jean Ohg Elektrotech | Mehrpoliges Schaltgerät für den Einsatz auf Sammelschienensystemen |
DE10345785B3 (de) * | 2003-10-01 | 2005-06-02 | Klaus Bruchmann | Berührungsgeschützter Sicherungsschalter |
DE10345786B3 (de) * | 2003-10-01 | 2005-03-10 | Klaus Bruchmann | Berührungsgeschützter Sicherungsschalter |
DE10345787B4 (de) * | 2003-10-01 | 2014-03-13 | Klaus Bruchmann | Sicherungsschalter |
DE202004011908U1 (de) * | 2004-04-27 | 2005-09-08 | Dehn + Söhne Gmbh + Co. Kg | Überspannungsableiter-Anordnung mit einer als Bestandteil eines Gehäuses ausführbaren Trägerplatte |
DE102005049873B4 (de) * | 2004-07-30 | 2017-05-04 | Dehn + Söhne Gmbh + Co. Kg | Überspannungsableiter-Anordnung mit einer als Bestandteil eines Gehäuses ausführbaren Trägerplatte |
US11404233B2 (en) * | 2004-09-13 | 2022-08-02 | Eaton Intelligent Power Limited | Fusible switching disconnect modules and devices with tripping coil |
US7855873B2 (en) * | 2004-09-13 | 2010-12-21 | Cooper Technologies Company | Panelboard for fusible switching disconnect devices |
US11804350B2 (en) | 2004-09-13 | 2023-10-31 | Eaton Intelligent Power Limited | Fusible switching disconnect modules and devices with tripping coil |
US7576630B2 (en) * | 2004-09-13 | 2009-08-18 | Cooper Technologies Company | Fusible switching disconnect modules and devices |
US7474194B2 (en) * | 2004-09-13 | 2009-01-06 | Cooper Technologies Company | Fusible switching disconnect modules and devices |
CA2580052C (en) * | 2004-09-13 | 2014-04-15 | Cooper Technologies Company | Fusible switching disconnect modules and devices |
US11217413B2 (en) * | 2004-09-13 | 2022-01-04 | Eaton Intelligent Power Limited | Electronically controlled fusible switching disconnect modules and devices |
DE102005015399B3 (de) * | 2005-04-04 | 2006-05-18 | Klaus Bruchmann | Schaltersicherungseinheit |
DE102006028697A1 (de) * | 2006-06-22 | 2007-12-27 | Siemens Ag | Sammelschienenhalter |
US10973143B2 (en) | 2006-07-26 | 2021-04-06 | Eaton Intelligent Power Limited | Coordinating installation and connection of a motor control center subunit having moveable line contacts |
US7688572B2 (en) | 2006-07-26 | 2010-03-30 | Eaton Corporation | Motor control center subunit having moveable line contacts and method of manufacture |
US8817454B2 (en) | 2006-07-26 | 2014-08-26 | Eaton Corporation | Coordinating installation and connection of a motor control center subunit having moveable line contacts |
DE102006045652B3 (de) * | 2006-09-27 | 2008-04-17 | Klaus Bruchmann | Mehrpolige Schaltersicherungsanordnung für Sammelschienensysteme |
US8199022B2 (en) * | 2007-02-27 | 2012-06-12 | Eaton Corporation | Test module for motor control center subunit |
DE102007023466A1 (de) * | 2007-05-16 | 2008-11-20 | Siemens Ag | Lasttrennschalter in Leistenbauform mit Sicherungen |
DE102007043144B3 (de) * | 2007-09-11 | 2009-02-19 | Wöhner GmbH & Co. KG Elektrotechnische Systeme | Lasttrennschalter |
US7684199B2 (en) * | 2007-09-27 | 2010-03-23 | Eaton Corporation | Free-wheeling clutch for a motor control center subunit having moveable line contacts |
US8054606B2 (en) | 2008-06-10 | 2011-11-08 | Eaton Corporation | Remote operation of a motor control center subunit disconnect |
US7800888B2 (en) * | 2008-11-13 | 2010-09-21 | Eaton Corporation | Motor control center subunit having visible contact disconnection and method of manufacture |
ATE551710T1 (de) | 2008-12-15 | 2012-04-15 | Klaus Bruchmann | Schaltersicherungsanordnung für sammelschienensysteme |
DE202008016596U1 (de) | 2008-12-15 | 2009-03-05 | Bruchmann, Klaus | Schaltersicherungsanordnung für Sammelschienensysteme |
US8134828B2 (en) * | 2010-01-21 | 2012-03-13 | Cooper Technologies Company | Configurable deadfront fusible panelboard |
PL2395534T3 (pl) * | 2010-06-08 | 2013-10-31 | Eaton Electrical Ip Gmbh & Co | Układ wyzwalający w wyłączniku |
CA2825415C (en) * | 2011-01-19 | 2019-04-30 | Cooper Technologies Company | Fusible switching disconnect modules and devices with in-line current detection |
US11335528B2 (en) | 2011-01-19 | 2022-05-17 | Eaton Intelligent Power Limited | Fusible switching disconnect modules and devices with electromagnetic coil and trip mechanism |
ES2527593T3 (es) | 2011-01-19 | 2015-01-27 | Cooper Technologies Company | Módulos y dispositivos seccionadores interruptores fusibles controlados electrónicamente |
PL2584577T3 (pl) | 2011-10-21 | 2014-10-31 | Klaus Bruchmann Gmbh | Wielobiegunowy układ rozłącznika bezpiecznikowego do systemu szyn zbiorczych |
EP2885800B1 (de) | 2012-08-17 | 2017-05-31 | Klaus Bruchmann GmbH | Baugruppe für eine schaltersicherungsanordnung mit messvorrichtung sowie sicherungshalter für eine baugruppe oder eine schaltersicherungsanordnung |
DE102012025586B4 (de) * | 2012-12-18 | 2014-07-24 | Wöhner GmbH & Co. KG Elektrotechnische Systeme | Schaltgerät mit betätigbarer Bedieneinheit |
DE102012223656B3 (de) | 2012-12-18 | 2014-04-03 | Wöhner GmbH & Co. KG Elektrotechnische Systeme | Mehrpoliges Schaltgerät |
FR3016732B1 (fr) * | 2014-01-21 | 2016-01-29 | Legrand France | Parafoudre et ensemble electrique auto-protege comportant un tel parafoudre et un disjoncteur |
PL3016122T3 (pl) * | 2014-10-31 | 2017-04-28 | Klaus Bruchmann Gmbh | Wielobiegunowy zespół rozłącznika bezpiecznikowego do systemów szyn zbiorczych |
DE102014118755B4 (de) * | 2014-12-16 | 2020-03-12 | Abb Ag | Schaltgeräteanordnung mit wenigstens einem Schutzschaltgerät und einem daran angereihten Anbaugerät |
CN108780985B (zh) * | 2016-02-12 | 2021-03-02 | 伊顿智能动力有限公司 | 外壳布置;组件;以及方法 |
CN107658160B (zh) * | 2017-09-30 | 2020-01-17 | 常熟市通用电器厂有限公司 | 三相同步熔管反馈触发装置 |
PL3832683T3 (pl) * | 2019-12-03 | 2023-05-29 | Jean Müller GmbH Elektrotechnische Fabrik | Przyrząd rozdzielczy do układu szyn zbiorczych |
CN112635266B (zh) * | 2020-12-28 | 2022-11-22 | 安徽鼎业电气有限公司 | 电网10kv配电线路永磁智能断路器应急合闸装置 |
Family Cites Families (13)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US1556823A (en) * | 1917-10-22 | 1925-10-13 | Sullivan Machinery Co | Electric switch |
DK160115C (da) * | 1985-04-17 | 1991-07-01 | Knudsen Nordisk Elect | Sikkerhedsindretning til stroemafbrydere |
US4789919A (en) * | 1986-08-20 | 1988-12-06 | Square D Company | Advanceable and retractable plug-on unit assembly for a motor control center |
US4724512A (en) * | 1986-10-10 | 1988-02-09 | Eaton Corporation | Enclosed transfer switching apparatus having fuses connected at load side of switch |
DE8802457U1 (de) * | 1988-02-25 | 1988-05-05 | Lindner Gmbh, Fabrik Elektrischer Lampen Und Apparate, 8600 Bamberg | Schalter-Sicherungseinheit aus einem Lastschalter und einem NH-Sicherungstrenner |
NO893680D0 (no) * | 1989-09-14 | 1989-09-14 | Eb Distribusjon | Sikringslastskillebryter. |
NL9100415A (nl) * | 1991-03-07 | 1992-10-01 | Tech Handelsmaatschappij Distr | Samenstel van een elektrische schakelaar en een zekeringhouder. |
DE9403039U1 (de) * | 1994-02-24 | 1994-07-28 | Peterreins Schalttechnik GmbH, 91126 Schwabach | Mit Sicherungen versehene Schaltanordnung |
US5814777A (en) * | 1996-03-29 | 1998-09-29 | Siemens Energy & Automation,Inc. | Cable interlock system for circuit breakers |
US5911318A (en) * | 1996-12-16 | 1999-06-15 | Sumitomo Wiring Systems, Ltd. | Breaker device |
DE19734235A1 (de) * | 1997-08-07 | 1999-02-11 | Klaus Bruchmann | Verriegelungsschieber für Sicherung |
DE19826200A1 (de) * | 1998-06-10 | 1999-12-16 | Siemens Ag | Ein- und ausfahrbares Schaltgerät mit einer von der Schaltstellung abhängigen Einrichtung zum Abschließen |
FR2789511B1 (fr) * | 1999-02-08 | 2001-05-04 | Schneider Electric Ind Sa | Installation comportant un appareillage electrique de coupure et un interverrouillage a cable |
-
1999
- 1999-08-05 DE DE29913698U patent/DE29913698U1/de not_active Expired - Lifetime
- 1999-08-05 DE DE19937017A patent/DE19937017C1/de not_active Expired - Fee Related
-
2000
- 2000-08-02 AT AT00962287T patent/ATE271257T1/de not_active IP Right Cessation
- 2000-08-02 CN CNB008113599A patent/CN1192406C/zh not_active Expired - Fee Related
- 2000-08-02 WO PCT/EP2000/007484 patent/WO2001011642A1/de active IP Right Grant
- 2000-08-02 PL PL00353283A patent/PL195654B1/pl unknown
- 2000-08-02 DE DE50007083T patent/DE50007083D1/de not_active Expired - Lifetime
- 2000-08-02 CZ CZ20020390A patent/CZ301280B6/cs not_active IP Right Cessation
- 2000-08-02 US US10/031,831 patent/US6864443B1/en not_active Expired - Fee Related
- 2000-08-02 AU AU74077/00A patent/AU763159B2/en not_active Ceased
- 2000-08-02 EP EP00962287A patent/EP1203385B1/de not_active Expired - Lifetime
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
AU7407700A (en) | 2001-03-05 |
CZ301280B6 (cs) | 2009-12-30 |
DE19937017C1 (de) | 2001-03-01 |
CN1192406C (zh) | 2005-03-09 |
EP1203385A1 (de) | 2002-05-08 |
WO2001011642A1 (de) | 2001-02-15 |
ATE271257T1 (de) | 2004-07-15 |
DE29913698U1 (de) | 1999-11-04 |
CZ2002390A3 (cs) | 2002-09-11 |
EP1203385B1 (de) | 2004-07-14 |
PL353283A1 (pl) | 2003-11-03 |
US6864443B1 (en) | 2005-03-08 |
DE50007083D1 (de) | 2004-08-19 |
AU763159B2 (en) | 2003-07-17 |
CN1369099A (zh) | 2002-09-11 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
PL195654B1 (pl) | Wielobiegunowy układ przełącznika bezpiecznikowego dla systemów szyn zbiorczych | |
EP2048679B1 (de) | Lasttrenner-Anordnung | |
AU662565B2 (en) | Molded case current limiting circuit breaker | |
KR920008838B1 (ko) | 복수개의 탈착가능한 모듈소자가 서로 조립된 전기기구스위칭용 안전장치 | |
EP0462769A2 (en) | Electrical circuit breaker operating handle block | |
EP0543496A1 (en) | Molded case current limiting circuit breaker | |
CN101562099B (zh) | 用于电气保护装置的机电式联锁装置 | |
EP1147529B1 (en) | Semi-bifurcated electrical contacts | |
MX2012010293A (es) | Interruptor desconectador con fusible con cubierta de abertura de terminal. | |
CA2053609A1 (en) | Molded case circuit breaker operating handle guard | |
ES1243729Y1 (es) | Dispositivo de seguridad y base tripolar | |
EP0591679A1 (de) | Elektrischer Schalter mit Stromüberwachung | |
EP3486930B1 (en) | Low profile circuit breaker with self cleaning contacts | |
DE69309120T2 (de) | Kombinierter Schutzschalter und Nulleiterschalter mit einer Isolationskappe | |
US11984282B2 (en) | Circuit breaker | |
US11817283B2 (en) | Electrical switching system | |
PL194064B1 (pl) | Bezpiecznik topikowy | |
US20230245839A1 (en) | Disconnect device with interlock mechanism | |
CZ300884B6 (cs) | Spínací systém | |
ES2302013T3 (es) | Aparato de instalacion. | |
EP1805776A2 (en) | Mechanism for safety switch | |
KR20180105974A (ko) | 회로 차단기 | |
KR19990028927U (ko) | 배선용 차단기의 개폐기구 |