PL192796B1 - Sposób wytwarzania tuby dwukomorowej i urządzenie do wytwarzania tuby dwukomorowej - Google Patents

Sposób wytwarzania tuby dwukomorowej i urządzenie do wytwarzania tuby dwukomorowej

Info

Publication number
PL192796B1
PL192796B1 PL350793A PL35079300A PL192796B1 PL 192796 B1 PL192796 B1 PL 192796B1 PL 350793 A PL350793 A PL 350793A PL 35079300 A PL35079300 A PL 35079300A PL 192796 B1 PL192796 B1 PL 192796B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
mandrel
tube
partition
press
die
Prior art date
Application number
PL350793A
Other languages
English (en)
Other versions
PL350793A1 (en
Inventor
Gerhard Keller
Jean-Pierre Voigtmann
Original Assignee
Automation Industrielle Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Automation Industrielle Sa filed Critical Automation Industrielle Sa
Publication of PL350793A1 publication Critical patent/PL350793A1/xx
Publication of PL192796B1 publication Critical patent/PL192796B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B29WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
    • B29DPRODUCING PARTICULAR ARTICLES FROM PLASTICS OR FROM SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE
    • B29D23/00Producing tubular articles
    • B29D23/20Flexible squeeze tubes, e.g. for cosmetics
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B29WORKING OF PLASTICS; WORKING OF SUBSTANCES IN A PLASTIC STATE IN GENERAL
    • B29LINDEXING SCHEME ASSOCIATED WITH SUBCLASS B29C, RELATING TO PARTICULAR ARTICLES
    • B29L2022/00Hollow articles
    • B29L2022/005Hollow articles having dividing walls, e.g. additional elements placed between object parts

Abstract

1. Sposób wytwarzania tuby dwukomorowej z przegro- da rozciagajaca sie do glowicy tuby i wstepnie wykonanym korpusem rurowym i glowica tuby, która wytwarza sie przez dozowanie stopionej porcji materialu tworzywa sztucznego do matrycy, wprowadzenie trzpienia prasowniczego w matryce i sprasowanie porcji materialu miedzy trzpieniem prasowni- czym i matryca przy równoczesnym wytwarzaniu stalego polaczenia z korpusem rury jak równiez z odcinkiem prze- grody umieszczonym w obszarze glowicy tuby, otworzenie formy prasowniczej, wycofanie trzpienia prasowniczego iwyciagniecie gotowej tuby dwukomorowej, znamienny tym, ze przegrode (9) wprowadza sie w szczeline (8) trzpienia pomocniczego (6), a pólfabrykat (12) wytwarza sie przez nasuniecie wstepnie wykonanego korpusu rurowego (11) tuby na uzbrojony w przegrode (9) trzpien pomocniczy (6), który nastepnie przenosi sie osiowo na trzpien prasowniczy (2). 6. Urzadzenie do wytwarzania tuby dwukomorowej, zawierajace matryce, które odtwarzaja zewnetrzny ksztalt glowicy tuby i dostawne trzpienie prasownicze z segmen- tem dla wewnetrznego ksztaltu glowicy tuby, dozownik do dozowania porcji materialu stopionego tworzywa sztuczne- go do matrycy dla glowicy tuby, urzadzenie do przenosze- nia trzpienia prasowniczego w matryce dla uformowania glowicy tuby oraz urzadzenie sciagajace dla gotowej tuby, znamienne tym, ze ma co najmniej jeden trzpien …………. PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób wytwarzania tuby dwukomorowej oraz urządzenie do wytwarzania tuby dwukomorowej, przeznaczone do realizacji sposobu zgodnego z wynalazkiem.
Tego rodzaju sposób wytwarzania tuby dwukomorowej i urządzenia do jej wytwarzania są znane, przykładowo, z opisu patentowego DE-C1-196 40833 i z opisu patentowego DE-C1-197 12 736.
Zgodnie ze sposobem wytwarzania tuby dwukomorowej, ujawnionym w opisie patentowym DE 197 12 736, przy zastosowaniu opisanego tam urządzenia, przegroda musi być wprowadzona w wąską szczelinę o ostrych krawędziach, w jednoczęściowym trzpieniu, co może stwarzać istotne problemy, zwłaszcza w przypadku przegród cienkościennych. Urządzenie takie charakteryzuje także znacznie ograniczona wydajność, gdyż zarówno wytwarzanie korpusu rury tubowej z przegrodą, jak również formowanie głowicy tuby, wymagają zapewnienia okresowego chłodzenia, które odbywa się wtym samym urządzeniu, przy czym każdorazowo należy zapewnić różne okresy oddziaływania ze względów podyktowanych koniecznością utrzymywania określonego taktu.
Zgodnie ze sposobem wytwarzania tuby dwukomorowej, znanym z opisu patentowego DE 196 40 833 i przy zastosowaniu odpowiadającego mu urządzenia do realizacji tego sposobu, stosuje się dwuczęściowy trzpień prasowniczy (patrycę), którego części są przesunięte względem siebie, dzięki czemu ułatwione jest wprowadzanie korpusu rury wyposażonego w przegrodę.
Celem wynalazku jest realizacja sposobu wytwarzania tub dwukomorowych i urządzenia do wytwarzania tub dwukomorowych zgodnie z tym sposobem, które zapewniają przeprowadzenie tego procesu szybko i niezawodnie, z łatwym doprowadzeniem przegród w celu wytwarzania wstępnie wykonanych, wyposażonych w przegrodę korpusów rury w postaci półfabrykatu i ich przeniesienie na trzpień prasowniczy i do matrycy w celu uformowania głowicy tuby.
Zadanie to zostało rozwiązane zgodnie ze sposobem wytwarzania tuby dwukomorowej z przegrodą, rozciągającą się do głowicy tuby i wstępnie wykonanym korpusem rurowym i głowicą tuby, którą wytwarza się przez dozowanie stopionej porcji materiału tworzywa sztucznego do matrycy, wprowadza się trzpień prasowniczy w matrycę i sprasowuje porcje materiału między trzpieniem prasowniczym i matrycą, przy równoczesnym wytwarzaniu stałego połączenia z korpusem rury jak również z odcinkiem przegrody, umieszczonym w obszarze głowicy tuby, po czym otwiera się formę prasowniczą, wycofuje trzpień prasowniczy i wyciąga gotową tubę dwukomorową, który to sposób według wynalazku charakteryzuje się tym, że przegrodę wprowadza się w szczelinę trzpienia pomocniczego, a półfabrykat wytwarza się przez nasunięcie wstępnie wykonanego korpusu rurowego tuby na uzbrojony w przegrodę trzpień pomocniczy. Następnie trzpień pomocniczy przenosi się osiowo na trzpień prasowniczy.
Korzystnie, po nasunięciu korpusu rury na trzpień pomocniczy uzbrojony w przegrodę, krawędzie wzdłużne, względnie skrzydełka przegrody łączy się na stałe z korpusem rury.
Stałe połączenie następuje zasadniczo przez zgrzewanie wzdłuż całej długości krawędzi korpusu rury z krawędziami wzdłużnymi, względnie skrzydełkami.
Przed otwarciem formy prasowniczej, składającej się z matrycy i trzpienia prasowniczego, przeprowadza się zwykle jednokrotne, lub wielokrotne prasowanie wykańczające uformowanej głowicy tuby, przy czym z każdym zabiegiem prasowania wykańczającego łączy się przeprowadzenie procesu chłodzenia.
Urządzenie do wytwarzania tuby dwukomorowej, które zawiera matryce, odtwarzające zewnętrzny kształt głowicy tuby, dostawne trzpienie prasownicze z segmentem dla wewnętrznego kształtu głowicy tuby, dozownik do dozowania porcji materiału stopionego tworzywa sztucznego do matrycy dla głowicy tuby, urządzenie do przenoszenia trzpienia prasowniczego w matrycę dla uformowania głowicy tuby oraz urządzenie ściągające dla gotowej tuby, które to urządzenie wykonane zgodnie z przedmiotowym wynalazkiem charakteryzuje się tym, że ma co najmniej jeden trzpień pomocniczy ze szczeliną do osadzenia przegrody, jedno urządzenie załadowcze służące do doprowadzenia i wprowadzenia wstępnie wykonanej przegrody w szczelinę trzpienia pomocniczego, jedno urządzenie wsadowe służące do doprowadzenia i nasunięcia wstępnie wykonanego korpusu rury tuby na trzpień pomocniczy załadowany przegrodą, w celu wykonania półfabrykatu, i jedno urządzenie nasuwające do osiowego przenoszenia półfabrykatu z trzpienia pomocniczego na trzpień prasowniczy.
W tym wykonaniu korzystne jest, gdy kilka trzpieni pomocniczych jest rozmieszczonych w jednakowych od siebie odstępach na krokowo obracającej się piaście.
Każdy trzpień prasowniczy składa się zasadniczo z dwóch dzielonych wzdłużnie części trzpienia prasowniczego, z których jedna umieszczona jest w sposób umożliwiający przesunięcie osiowe.
PL 192 796 B1
Korzystnie, każdy trzpień pomocniczy posiada odpowiednio dopasowane wybranie sprzęgające z częścią trzpienia prasowniczego i wyposażony jest w nosek prowadzący.
Sposób według wynalazku zostanie bliżej objaśniony na podstawie przedstawionego na rysunku przykładu wykonania urządzenia według wynalazku, przeznaczonego do przeprowadzania procesu wytwarzania tuby dwukomorowej zgodnej z wynalazkiem, na którym to rysunku fig. 1 przedstawia urządzenie do wytwarzania tub dwukomorowych w widoku z góry; fig. 2 - urządzenie według fig. 1, pokazane w widoku bocznym, a na fig. 3 zilustrowane są etapy przenoszenia wstępnie wykonanego półfabrykatu z trzpienia pomocniczego na trzpień prasowniczy.
Urządzenie do wytwarzania tub dwukomorowych, przedstawione na fig. 1i fig. 2, ma stół obrotowy 1 napędzany w sposób odmierzany w taktach, z rozmieszczonymi na obwodzie odchylnymi trzpieniami prasowniczymi 2, jak to uprzednio zostało opisane, przykładowo w opisie patentowym DE-AS 28 42 515. Każdy trzpień prasowniczy 2 może być umieszczony, dzięki możliwości jego odchylania, w pozycji poziomej i w pozycji pionowej. Każdemu trzpieniowi prasowniczemu 2 przydzielona jest, kiedy znajduje się w pozycji pionowej, matryca 3 leżąca z nim współosiowo na stole obrotowym 1, przy czym dla wykonania procesu prasowania trzpień prasowniczy 2 i matryca 3 znajdują się w osiowym ustawieniu, w sposób ruchomy względem siebie ustawione. Określonej matrycy 3 stołu obrotowego 1, w pozycji, gdy odpowiedni trzpień prasowniczy prowadzony jest poziomo, jest przyporządkowana stacja zasilania 4, wydająca porcje stopionego tworzywa sztucznego do matrycy 3. Stacja zasilania może zawierać wytłaczarkę i dozownik.
W kierunku osiowym trzpienia prasowniczego 2', ustawionego w pozycji poziomej jest umieszczona piasta 5, która obraca się skokowo. Na piaście 5 znajdują się trzpienie pomocnicze 6, które przeważnie składają się z dwóch części trzpienia pomocniczego 7, 7' i posiadają szczelinę 8, w którą można wprowadzać przegrodę 9 w postaci wykroju. W przedstawionym na rysunku przykładzie wykonania, na obwodzie piasty 5 rozmieszczone są równomiernie cztery trzpienie pomocnicze 6 w ustawieniu poziomym i osiowym, prostopadle do osi obrotu piasty 5. Każdy trzpień pomocniczy 6 podczas swojego przemieszczania wokół piasty 5 przyporządkowany jest współosiowo, w pojedynczym położeniu, jednemu trzpieniowi prasowniczemu 2 stołu obrotowego 1, przy czym w tym położeniu aktualne wolne końce trzpienia pomocniczego 6 i trzpienia prasowniczego 2' są od siebie tylko nieznacznie oddalone.
Jak to widać na fig. 1, na stacji I na trzpień pomocniczy 6 doprowadza się przegrodę 9, która posiada boczne skrzydełka 10, wystające z obydwu stron z trzpienia pomocniczego 6i formowane na ściance trzpienia pomocniczego 6 względnie w przewidzianych w tym celu wycięciach, odpowiadających skrzydełkom 10. Do trzpienia pomocniczego 6 z wprowadzoną przegrodą 9 i uformowanymi skrzydełkami 10 doprowadza się do następnej stacji II i nasuwa osiowo wstępnie wykonany korpus rurowy 11.
Wykrój dla korpusu rurowego może być również nawinięty wokół trzpienia pomocniczego 6, a nakładające się krawędzie boczne mogą być łączone np. przez zgrzewanie, a także sklejane, przykładowo za pośrednictwem taśmy zgrzewającej.
Na kolejnej stacji III można, w razie potrzeby, szczelnie zamocować skrzydełka 10 w korpusie rurowym 11, na przykład przez zgrzewanie prądem wysokiej częstotliwości (trzpienie pomocnicze posiadają w odpowiednich miejscach części metalowe do wytwarzania ciepła zgrzewania). Zgrzewanie, w zależności od potrzeby, może się odbywać na całej długości styku między korpusem rurowym 11 i przegrodą 9, względnie skrzydełkami 10 przegrody.
Na ostatniej stacji IV następuje przeniesienie wykonanego na poprzedniej stacji III półfabrykatu 12, składającego się z korpusu rurowego 11 i przegrody 9, na znajdujący się w pozycji osiowej pusty trzpień prasowniczy 2 stołu obrotowego 1, przyporządkowany tej stacji. Dla zagwarantowania tego przeniesienia, do trzpieni pomocniczych 6 - przynajmniej na ostatniej stacji IV - przydzielone są, odciągane w tył, urządzenia nasuwające 13 (na fig. 2 przedstawione schematycznie). Zadanie urządzenia nasuwającego 13 polega na przeniesieniu (nasunięciu) półfabrykatu 12 z trzpienia pomocniczego 6 na trzpień prasowniczy 2, przy czym urządzenie to może być również przydzielone każdemu trzpieniowi pomocniczemu 6.
Trzpienie prasownicze 2 - jak opisano w DE 196 40 833, wyraźnie w ten sposób wskazane, dla uniknięcia zbędnego ponownego ich opisywania, są przeważnie wytwarzane w postaci dwuczęściowej, ze szczeliną oddzielającą 14 między nimi, przy czym obydwie części trzpienia 2a, 2b mają możliwość przesunięcia wzdłużnego względem siebie.
Przemieszczenie odbywa się zgodnie ze sposobem, którego przebieg szczegółowo przedstawiono na fig. 3. Na fig. 3a pokazane jest położenie wyjściowe, w którym półfabrykat 12 ma zostać przeniesiony z trzpienia pomocniczego 6', na leżący naprzeciw trzpień prasowniczy 2', oddalony od
PL 192 796 B1 niego w usytuowaniu osiowym. Jak pokazano szczególnie wyraźnie na fig. 3a, dolny trzpień pomocniczy 7' ma wybranie 15, a górny trzpień pomocniczy 7 ma nasadkę 16 z wystającym noskiem 17. Nasadka 16 i nosek 17 mogą być również wykonane jako część górnej części trzpienia pomocniczego 7. Obydwie części trzpienia pomocniczego 7', 7 są w obszarze wejściowym ograniczone szczeliną 8 i tworzą zwężający się „lej wprowadzający”, aby zagwarantować prostsze wprowadzenie przegrody 9 (patrz stacja I) do szczeliny 8. Przed przeniesieniem półfabrykatu 12 na trzpień prasowniczy 2', dolna część trzpienia prasowniczego 2a wysuwa się, względnie jest wstawiana w wybranie 15 trzpienia pomocniczego 6', jak to widać na fig. 3b, a tym samym elementy te zostają ze sobą sprzężone. Wybranie 15 jest kształtowo dopasowane do przedniego końca części trzpienia prasowniczego 2a. Dzięki temu osiąga się dokładne ustawienie wzajemnie sprzężonych trzpieni, to jest trzpienia pomocniczego 6' i trzpienia prasowniczego 2'.
Jak to przedstawiono na fig. 3a, szczelina oddzielająca 14 w trzpieniu prasowniczym 2' składa się z co najmniej z dwóch odcinków, przedniego odcinka 18 wąskiej szczeliny i tylnego odcinka 19 szerszej szczeliny. Szerokość wąskiej szczeliny, w świetle jej przedniego odcinka 18, odpowiada w przybliżeniu grubości zastosowanej przegrody 9. Dzięki przesunięciu w przód dolnej części 2a trzpienia prasowniczego 2' (patrz fig. 3b), oprócz sprzężenia osiąga się również ułatwione wprowadzanie przegrody w szczelinę oddzielającą 14. Dzięki sprzężeniu z dolną częścią trzpienia pomocniczego 7' i dzięki powiększeniu szczeliny wprowadzającej, uzyskanej w wyniku przesunięcia (chwilowa eliminacja odcinka 18 wąskiej szczeliny) oraz dzięki noskowi prowadzącemu 17 zagwarantowane jest pewne, bezzakłóceniowe wprowadzanie przegrody 9 półfabrykatu 12 do szczeliny oddzielającej 14 trzpienia prasowniczego 2 (patrz fig. 3c).
Przemieszczenie osiąga się dzięki nasunięciu półfabrykatu 12 za pomocą urządzenia nasuwającego 13 na trzpień prasowniczy 2. W celu zagwarantowania całkowitego nasunięcia półfabrykatu 12 na trzpień prasowniczy 2, urządzenie nasuwające 13 może mieć możliwość odpowiedniego wysuwania się. Jest również możliwe zakończenie procesu nasuwania przez urządzenie nasuwające 13, w położeniu pokazanym na fig. 3d i potem przytrzymanie półfabrykatu 12 (korpusu rurowego 11) na dolnej części trzpienia prasowniczego 2a, na przykład, przez wytworzenie podciśnienia, wskutek czego jest on trzymany w sposób pewny, aby potem przeprowadzić go do położenia pokazanego na fig. 3e, z chwilą wycofania części trzpienia prasowniczego 2a do jego położenia końcowego.
Z chwilą wychylenia trzpienia prasowniczego 2' wraz z półfabrykatem 12 do położenia współosiowego z matrycą 3 i po jego wprowadzeniu w matrycę 3 na sąsiedniej, lub na kilku stacjach, rozmieszczonych na stole obrotowym 1, formuje się głowicę tuby, przy czym w dalszych uzyskiwanych taktowo położeniach można zastosować chłodzenie i/lub prasowanie wykańczające. Następnie, na jednej z stacji odbywa się wycofanie, a następnie wychylenie trzpienia prasowniczego 2 z położenia pionowego, ponownie do położenia poziomego, przy czym na tej stacji może się odbywać również ściąganie gotowej tuby dwukomorowej z trzpienia prasowniczego 2. Jeśli przewidziane są dalsze operacje, np. nakręcenie lub nasadzenie pokrywy zamykającej, można w tym celu wykorzystać jedną ze stacji na stole obrotowym 3. Poszczególne operacje można również, w razie potrzeby, rozdzielić na kilka stacji.
W omawianym przykładzie wykonania zastosowano piastę 5z czterema umieszczonymi wobec siebie pod kątem prostym, obracającymi się w płaszczyźnie poziomej, trzpieniami pomocniczymi 6 oraz stół obrotowy 1 z ośmioma trzpieniami prasowniczymi 2, rozmieszczonymi równomiernie na obwodzie, przy czym można także zastosować każdą inną, dowolną liczbę trzpieni, zapewniając jedynie, aby takt piasty 5 i stołu obrotowego 1 zabezpieczał uzyskanie osiowego zestawienia trzpienia pomocniczego 6', uzbrojonego w półfabrykat 12 z pustym trzpieniem prasowniczym 2.
Zamiast stołu obrotowego 1z odchylnymi trzpieniami prasowniczymi 2 można zastosować również inne elementy transmisyjne, na przykład łańcuchy lub koła zębate czołowe, na których umieszczone trzpienie prasownicze z możliwością przesunięcia osiowego, bez możliwości odchylenia, są doprowadzane do poszczególnych stacji przenoszenia, względnie stacji obróbki.

Claims (10)

1. Sposób wytwarzania tuby dwukomorowej z przegrodą rozciągającą się do głowicy tuby i wstępnie wykonanym korpusem rurowym i głowicą tuby, którą wytwarza się przez dozowanie stopionej porcji materiału tworzywa sztucznego do matrycy, wprowadzenie trzpienia prasowniczego w matrycę i sprasowanie porcji materiału między trzpieniem prasowniczym i matrycą przy równoczesnym
PL 192 796 B1 wytwarzaniu stałego połączenia z korpusem rury jak również z odcinkiem przegrody umieszczonym w obszarze głowicy tuby, otworzenie formy prasowniczej, wycofanie trzpienia prasowniczego i wyciągnięcie gotowej tuby dwukomorowej, znamienny tym, że przegrodę (9) wprowadza się w szczelinę (8) trzpienia pomocniczego (6), a półfabrykat (12) wytwarza się przez nasunięcie wstępnie wykonanego korpusu rurowego (11) tuby na uzbrojony w przegrodę (9) trzpień pomocniczy (6), który następnie przenosi się osiowo na trzpień prasowniczy (2).
2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że po nasunięciu korpusu rury (11) na trzpień pomocniczy (6) uzbrojony w przegrodę (9), krawędzie wzdłużne, względnie skrzydełka (10) przegrody (9) łączy się na sztywno z korpusem rury (11).
3. Sposób według zastrz. 2, znamienny tym, że doprowadza się do sztywnego połączenia przez zgrzewanie wzdłuż całej długości krawędzi korpusu rury (11) z krawędziami wzdłużnymi względnie skrzydełkami (10).
4. Sposób według zastrz. 2 albo 3, znamienny tym, że przed otwarciem formy prasowniczej składającej się z matrycy (3) i trzpienia prasowniczego (2) przeprowadza się jednokrotne, lub wielokrotne, prasowanie wykańczające uformowanej głowicy tuby.
5. Sposób według zastrz. 4, znamienny tym, że z każdym zabiegiem prasowania wykańczającego łączy się proces chłodzenia.
6. Urządzenie do wytwarzania tuby dwukomorowej, zawierające matryce, które odtwarzają zewnętrzny kształt głowicy tuby i dostawne trzpienie prasownicze z segmentem dla wewnętrznego kształtu głowicy tuby, dozownik do dozowania porcji materiału stopionego tworzywa sztucznego do matrycy dla głowicy tuby, urządzenie do przenoszenia trzpienia prasowniczego w matrycę dla uformowania głowicy tuby oraz urządzenie ściągające dla gotowej tuby, znamienne tym, że ma co najmniej jeden trzpień pomocniczy (6) ze szczeliną (8) do osadzenia przegrody (9), jedno urządzenie załadowcze służące do doprowadzenia i wprowadzenia wstępnie wykonanej przegrody (9) w szczelinę (8) trzpienia pomocniczego (6), jedno urządzenie wsadowe służące do doprowadzenia i nasunięcia wstępnie wykonanego korpusu rury tuby (11) na trzpień pomocniczy załadowany przegrodą (9) w celu wykonania półfabrykatu (12) i jedno urządzenie nasuwające (13) do osiowego przenoszenia półfabrykatu (12) z trzpienia pomocniczego (6) na trzpień prasowniczy (2).
7. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że kilka trzpieni pomocniczych (6) jest rozmieszczonych w jednakowych od siebie odstępach na krokowo obracającej się piaście (5).
8. Urządzenie według zastrz. 6 albo 7, znamienne tym, że każdy trzpień prasowniczy (2) składa się z dwóch dzielonych wzdłużnie części trzpienia prasowniczego (2a, 2b), z których jedna umieszczona jest w sposób umożliwiający przesunięcie osiowe.
9. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że każdy trzpień pomocniczy (6) posiada odpowiednio dopasowane wybranie (15), sprzęgające z częścią trzpienia prasowniczego (2a).
10. Urządzenie według zastrz. 6, znamienne tym, że każdy trzpień pomocniczy (6) wyposażony jest w nosek prowadzący (17).
PL350793A 1999-03-16 2000-03-15 Sposób wytwarzania tuby dwukomorowej i urządzenie do wytwarzania tuby dwukomorowej PL192796B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19911729A DE19911729B4 (de) 1999-03-16 1999-03-16 Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung einer Zweikammertube
PCT/EP2000/002291 WO2000054963A1 (de) 1999-03-16 2000-03-15 Verfahren und vorrichtung zur herstellung einer zweikammertube

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL350793A1 PL350793A1 (en) 2003-02-10
PL192796B1 true PL192796B1 (pl) 2006-12-29

Family

ID=7901192

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL350793A PL192796B1 (pl) 1999-03-16 2000-03-15 Sposób wytwarzania tuby dwukomorowej i urządzenie do wytwarzania tuby dwukomorowej

Country Status (19)

Country Link
US (1) US6551543B1 (pl)
EP (1) EP1163108B1 (pl)
JP (1) JP2002538996A (pl)
KR (1) KR100647403B1 (pl)
CN (1) CN1121938C (pl)
AT (1) ATE245528T1 (pl)
AU (1) AU749125B2 (pl)
BG (1) BG64378B1 (pl)
BR (1) BR0008991A (pl)
DE (2) DE19911729B4 (pl)
DK (1) DK1163108T3 (pl)
ES (1) ES2202080T3 (pl)
HK (1) HK1045280B (pl)
HU (1) HU224609B1 (pl)
MX (1) MXPA01009282A (pl)
PL (1) PL192796B1 (pl)
PT (1) PT1163108E (pl)
RU (1) RU2246404C2 (pl)
WO (1) WO2000054963A1 (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BR0010744B1 (pt) * 1999-05-17 2011-01-25 procedimento para a produção de partes plásticas e máquina para a realização do processo.
DE19958920C2 (de) * 1999-12-07 2003-03-20 Automation Industrielle Sa Zweikammerbehälter
US6846443B1 (en) * 2000-03-16 2005-01-25 Pechiney Plastic Packaging, Inc Method for forming an improved container
WO2003054910A1 (fr) * 2001-12-20 2003-07-03 Aisapack Holding Sa Dispositif pour le traitement d'objets par deposition plasma
US7044333B2 (en) * 2004-01-22 2006-05-16 Church & Dwight Co., Inc. Toothpaste tube
US20060157501A1 (en) * 2005-01-20 2006-07-20 Pechiney Plastic Packaging, Inc. Container and method and apparatus for forming the container
KR100841720B1 (ko) * 2007-12-21 2008-06-26 주식회사 아이팩 이종물질 튜브용기의 튜브 헤드 성형장치
EP3263482B1 (en) * 2016-07-01 2018-09-19 Sulzer Mixpac AG Cartridge, core, mold and method of manufacturing a cartridge
CN114516138B (zh) * 2022-02-08 2023-06-27 浙江荣泰电工器材股份有限公司 一种锥形云母管的制备方法

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT314822B (de) * 1969-10-06 1974-04-25 Rehau Plastiks Vorrichtung zum Herstellen eines mit einer Sicke versehenen verstärkten Muffenendes bei einem Hohlkörper
CA1077212A (en) * 1974-07-31 1980-05-13 Malcolm B. Lucas Precisely partitioned bulbous-shape container and method of making it
US4021524A (en) * 1975-08-15 1977-05-03 American Can Company Method of making a collapsible tube with an integral cap
GB1540602A (en) * 1976-10-29 1979-02-14 Clik A Sweet Ltd Dispenser
DE2842515C2 (de) * 1978-09-29 1980-09-11 Automation Industrielle S.A., Vouvry (Schweiz) Verfahren zum Herstellen von Kopfstücken mit einer Membrane für Verpackungsbehälter aus Laminat mit einer metallischen Sperrschicht und Vorrichtung zur Durchführung des Verfahrens
JPS5948129A (ja) * 1982-09-14 1984-03-19 Yoshida Kogyo Kk <Ykk> キヤツプ付チユ−ブ容器の成形方法並びに装置
US5705112A (en) * 1989-07-14 1998-01-06 Gram; Jes Tougaard Procedure for the production of an assembled object
US5219373A (en) * 1989-07-26 1993-06-15 Yoshida Industry Co., Ltd. Method of fabricating tube container
US5102915A (en) 1990-03-22 1992-04-07 Merrell Dow Pharmaceuticals Inc. Cyclopropyl squalene derivatives and their use as inhibitors of cholesterol synthesis
DE4009656A1 (de) * 1990-03-26 1991-10-02 Automation Industrielle Sa Verfahren zur herstellung einer tube mit einem mehrschichtigen tubenkopf und tube aus einem mindestens eine kunststoffschicht aufweisenden rohrkoerper und einem mehrschichtigen tubenkopf
US5102016A (en) * 1990-12-03 1992-04-07 Ball Lee R Apparatus for dispensing materials in touching association and methods of use thereof
DE19640833C1 (de) * 1996-10-02 1997-12-18 Automation Industrielle Sa Vorrichtung zur Herstellung von Zwei- oder Mehrkammertuben
US6082588A (en) * 1997-01-10 2000-07-04 Lever Brothers Company, Division Of Conopco, Inc. Dual compartment package and pumps
DE19712736C1 (de) * 1997-03-26 1998-11-12 Maegerle Karl Lizenz Verfahren zur Herstellung einer Mehrkammer-Verpackungstube
US6210621B1 (en) * 1998-12-04 2001-04-03 Enamelon, Inc. Method for making plural chambered dispensing tubes

Also Published As

Publication number Publication date
EP1163108A1 (de) 2001-12-19
PT1163108E (pt) 2003-11-28
HU224609B1 (hu) 2005-11-28
DE19911729A1 (de) 2000-09-28
KR20010112860A (ko) 2001-12-22
RU2246404C2 (ru) 2005-02-20
WO2000054963A1 (de) 2000-09-21
AU749125B2 (en) 2002-06-20
CN1343163A (zh) 2002-04-03
PL350793A1 (en) 2003-02-10
DE50003000D1 (de) 2003-08-28
EP1163108B1 (de) 2003-07-23
AU3556100A (en) 2000-10-04
ATE245528T1 (de) 2003-08-15
US6551543B1 (en) 2003-04-22
BG105896A (en) 2002-04-30
DE19911729B4 (de) 2007-01-11
KR100647403B1 (ko) 2006-11-17
HK1045280B (zh) 2004-06-18
ES2202080T3 (es) 2004-04-01
BR0008991A (pt) 2002-01-22
JP2002538996A (ja) 2002-11-19
MXPA01009282A (es) 2003-07-14
CN1121938C (zh) 2003-09-24
HK1045280A1 (en) 2002-11-22
HUP0200415A2 (en) 2002-05-29
BG64378B1 (bg) 2004-12-30
DK1163108T3 (da) 2003-11-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL192796B1 (pl) Sposób wytwarzania tuby dwukomorowej i urządzenie do wytwarzania tuby dwukomorowej
EP2878423B1 (de) Blasformmaschine mit Wechselroboter und Greifeinrichtung und Verfahren zu deren Betrieb
EP0417864A1 (en) Apparatus for forming containers
EP2783183A2 (de) Gasgenerator
DE2262582C3 (de) Vorrichtung zur Herstellung mehrschichtiger Hohlkörper aus Kunststoff durch Spritzblasen
US3109198A (en) Method and apparatus for forming containers
DE2944203A1 (de) Vorrichtung zum formen und aufbringen von kunststoffhuelsen auf glasflaschen
EP0333589A2 (en) Gasket holding and feeding magazine
KR102173443B1 (ko) 다단의 금형시스템에 의한 가스 카트리지의 제조장치 및 제조방법
DE2649638A1 (de) Foerdervorrichtung
CA2229879C (en) Process for the production of a multi-chamber packaging tube
US6153143A (en) In-mold labeling of plastic bottles
RU2001128162A (ru) Способ и устройство для изготовления двухкамерных туб
KR0177003B1 (ko) 다단식 단조 성형기
EP0018044A1 (en) Process and apparatus for injection moulding hollow plastics articles
CA2270640C (en) Process for producing a multi-chamber packaging tube
DE3929664A1 (de) Verfahren und vorrichtung zur herstellung von behaeltern mit einem anschlusselement, wie zum beispiel einem fuell- und/oder entnahmestutzen
DE2262586A1 (de) Huelleneinfuehrvorrichtung fuer eine spritzblasanlage
US3618549A (en) Rerounding mechanism for a rotary domer
WO2005018903A1 (de) Verfahren zur herstellung eines behälters mit eingeformtem deckblatt
DE19731336A1 (de) Verfahren zum gleichzeitigen Herstellen und Etikettieren von Gegenständen aus Kunststoff und Vorrichtung zum Durchführen des Verfahrens
US2349197A (en) Seal applying machine
RU2804030C1 (ru) Устройство и способ манипулирования стержнями оправок на трубопрокатном стане
DE2507016A1 (de) Verfahren und vorrichtung zur automatischen herstellung von behaeltern, insbesondere naepfen und bechern
FI62245B (fi) Foerfarande och anordning foer aostadkommande av oenskad vaeggtjocklek hos muffdelen i ett plastroer

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20080315