PL190549B1 - Podwójny pachołek cumowniczy - Google Patents

Podwójny pachołek cumowniczy

Info

Publication number
PL190549B1
PL190549B1 PL98336993A PL33699398A PL190549B1 PL 190549 B1 PL190549 B1 PL 190549B1 PL 98336993 A PL98336993 A PL 98336993A PL 33699398 A PL33699398 A PL 33699398A PL 190549 B1 PL190549 B1 PL 190549B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
bollards
mooring bollard
double mooring
double
cover
Prior art date
Application number
PL98336993A
Other languages
English (en)
Other versions
PL336993A1 (en
Inventor
John Arve Berget
Original Assignee
Tts Marine Asa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tts Marine Asa filed Critical Tts Marine Asa
Publication of PL336993A1 publication Critical patent/PL336993A1/xx
Publication of PL190549B1 publication Critical patent/PL190549B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66DCAPSTANS; WINCHES; TACKLES, e.g. PULLEY BLOCKS; HOISTS
    • B66D1/00Rope, cable, or chain winding mechanisms; Capstans
    • B66D1/60Rope, cable, or chain winding mechanisms; Capstans adapted for special purposes
    • B66D1/74Capstans
    • B66D1/76Capstans having auxiliary drums or barrels for storing the ropes or cables
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66DCAPSTANS; WINCHES; TACKLES, e.g. PULLEY BLOCKS; HOISTS
    • B66D1/00Rope, cable, or chain winding mechanisms; Capstans
    • B66D1/60Rope, cable, or chain winding mechanisms; Capstans adapted for special purposes
    • B66D1/74Capstans
    • B66D1/7405Capstans having two or more drums providing tractive force
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B63SHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; RELATED EQUIPMENT
    • B63BSHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; EQUIPMENT FOR SHIPPING 
    • B63B21/00Tying-up; Shifting, towing, or pushing equipment; Anchoring
    • B63B21/16Tying-up; Shifting, towing, or pushing equipment; Anchoring using winches

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Ocean & Marine Engineering (AREA)
  • Refuge Islands, Traffic Blockers, Or Guard Fence (AREA)
  • Transmission Devices (AREA)
  • Power-Operated Mechanisms For Wings (AREA)
  • Jib Cranes (AREA)
  • Wind Motors (AREA)

Abstract

1. Podwójny pacholek cumowniczy typu napedzanego mechanicznie i obracajacego sie w przeciwnych kierunkach, korzystnie dostosowany do instalacji okretowych i przybrzeznych, zawierajacy pierwszy i drugi zamocowany wewnetrzny pacholek, znamienny tym, ze wewnatrz kazdego wewnetrznego pacholka (3) jest umieszczo- ny srodkowo silnik (4), zas na zewnatrz pierwszego i drugiego wewnetrznego pa- cholka (3) sa umieszczone obrotowo ze- wnetrzne cylindry (2), zawierajace przykry- cie (9), przy czym silnik (4) jest polaczony z przykryciem (9). F IG 1 PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest podwójny pachołek cumowniczy, korzystnie typu mechanicznie napędzanego, obracającego się w przeciwnych kierunkach, przeznaczony do instalacji okrętowych i przybrzeżnych w celu cumowania albo zwijania liny.
Ze stanu techniki znane są obrotowe pachołki cumownicze. W publikacji „skipslaere 3” przedstawiono obrotowe pachołki typu Pusnes. Nie są one jednak napędzane silnikiem, gdyż umieszczane są w połączeniu z wyciągarką. W publikacji tej przewiduje się, iż dalsze udoskonalenie powinno przebiegać w kierunku przyłożenia mocy bezpośrednio do szpuli zwijaka, pachołka i liny cumowniczej. Napędzanie pachołka silnikiem nie jest zatem samo w sobie nowatorskim pomysłem.
190 549
W norweskim opisie patentowym nr 78,0223 zaproponowano jednostkę wyciągającą, zawierającą dwa zestawy nok rei. Jest to dość złożony element wyposażenia, który nie daje się łatwo łączyć z normalnymi, standardowymi pachołkami cumowniczymi. Podobne problemy występują w rozwiązaniach opisanych w niemieckich publikacjach patentowych DE 2,102,728 C2 i DE 2,416,415.
Celem wynalazku jest udoskonalenie standardowo mocowanego podwójnego pachołka cumowniczego tak, by funkcjonował również, jakby był napędzany silnikiem i obracał się w przeciwnym kierunku.
Podwójny pachołek cumowniczy typu napędzanego mechanicznie i obracającego się w przeciwnych kierunkach, korzystnie dostosowany do instalacji okrętowych i przybrzeżnych, zawierający pierwszy i drugi zamocowany wewnętrzny pachołek, według wynalazku charakteryzuje się tym, że wewnątrz każdego wewnętrznego pachołka jest umieszczony środkowo silnik, zaś na zewnątrz pierwszego i drugiego wewnętrznego pachołka są umieszczone obrotowo zewnętrzne cylindry, zawierające przykrycie, przy czym silnik jest połączony z przykryciem.
Przykrycie korzystnie jest wyposażone w otwory na bolce, mocujące podzespół sprzęgający.
Wyjściowy koniec silnika korzystnie jest połączony z dolnym odcinkiem sprzęgającym i górnym odcinkiem sprzęgającym korzystnie giętkiego podzespołu sprzęgającego, przy czym ten górny odcinek sprzęgający jest za pomocą bolców przechodzących przez przykrycie cylindra umieszczony środkowo na dolnej stronie przykrycia cylindra i na dolnym odcinku sprzęgającym podzespołu sprzęgającego.
Silnik korzystnie jest giętko osadzony na pierścieniu podstawnym, który znajduje się na wewnętrznej stronie pachołka, zaś otwory bolców mocujących silnik są wyposażone w korzystnie gumowe uszczelki.
Pomiędzy wewnętrzną stroną zamocowanych pachołków a górnymi końcami cylindrów korzystnie znajduje się przynajmniej jeden pionowy stoper jednokierunkowego i przeciwnego ruchu obrotowego podwójnego pachołka cumowniczego.
Pomiędzy zamocowanymi pachołkami a zewnętrznymi cylindrami, zwłaszcza pomiędzy górnym obramowaniem zamocowanych pachołków a górnymi końcami cylindrów, znajdują się łożyska ślizgowe, zawierające smarowniczki z rurkami.
Pomiędzy zewnętrzną dolną ścianą cylindra a dolną stroną obsady korzystnie znajduje się dodatkowy stoper jednokierunkowego i przeciwnego ruchu obrotowego podwójnego pachołka cumowniczego.
Zewnętrzne powierzchnie pachołków korzystnie są nachylone względem podstawy i/lub pokładu okrętu, i są wyposażone w rowki na cumę.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia pierwsze przykładowe wykonanie podwójnego pachołka według wynalazku z silnikiem w obydwu pachołkach, fig. 2 - drugie przykładowe wykonanie z silnikiem w jednym pachołku i przekładnią łańcuchową przechodzącą przez koła zębate o zębach wstawianych albo przekładnią cumową na drugą cumę o rozmiarach odpowiednich dla równego, ale przeciwnego obrotu, fig. 3 - pachołek cumowniczy z fig. 1 i 2, w widoku z góry, fig. 4 - przykładowe wykonanie z jednostką napędową mającą łożyska wbudowane wkoło zębate i z materiałem giętkim wokół bolców przechodzących przez górne przykrycie, fig. 5 - przykładowe wykonanie z oddzielnymi łożyskami dla jednostki napędowej, fig. 6 - przykładowe wykonanie z bezpośrednio sprzężonym silnikiem i stoperem w połączeniu z osadzeniem zewnętrznego cylindra/wewnętrznej strony, fig. 7 - stoper oparty o bolec utrzymywany przez sprężynę, a fig. 8 - urządzenie zatrzymujące oparte o sworznie hydrauliczne, które poruszają się do i z wypukłości zęba na zewnętrznym cylindrze.
Na fig. 1 przedstawiono podwójny pachołek cumowniczy 1 bez górnego przykrycia, w którym dwa zewnętrzne cylindry 2 z przykryciami umieszczone są na zewnątrz zamocowanych pachołków 3, tak że zamocowane pachołki 3 tworzą kolumny osiowe o początkowej wytrzymałości względem obracających się cylindrów.
Wewnątrz korzystnie obu umocowanych pachołków 3 znajduje się silnik 4 (elektryczny, hydrauliczny itp.) z giętkimi łożyskami usytuowanymi na bokach i pionowym wałem napędowym 5, skierowanym do góry i w środku wewnętrznej średnicy pachołka. Prędkość obrotu
190 549 jest regulowana przy pomocy kół zębatych 6 w czasie pracy w przypadku napędu elektrycznego, lub prądem/objętością oleju w czasie pracy w przypadku napędu hydraulicznego.
Przy końcu górnym osi znajduje się kołnierz, sprzężony z przykryciem 9 przez giętki podzespół sprzęgający, składający się z dolnego odcinka sprzęgającego 7 i górnego odcinka sprzęgającego 8. Nakładanie cylindrów 2 na zamocowane pachołki 3 powoduje zadziałanie podzespołu sprzęgającego.
Bolec(ce) 10 przechodzący przez górne przykrycie 9 i korzystnie skręcony wraz z dolnym odcinkiem sprzężenia 7 zapobiega ślizganiu.
Stoper 11 dla jedno kierunkowego obrotu znajduje się wewnątrz, korzystnie w połączeniu z dolną i wewnętrzną stroną przykrycia cylindra zamocowanych pachołków 3.
Wewnątrz, pomiędzy zamocowanymi pachołkami 3 a zewnętrznymi cylindrami 2 znajduje się korzystnie ślizgowe łożysko 12. Ponadto zastosowano wystarczającą liczbę smarowniczek 13 z rurkami.
W innym przykładowym wykonaniu wynalazku, pokazanym na fig. 2, silnik 4 znajduje się w tylko jednym z pachołków. Silnik 4 ma dodatkowo pionowy wał napędowy 14, skierowany w dół z poziomo zamocowanymi kołami zębatymi 15 przy końcu. Dzięki zastosowaniu korzystnie przekładni łańcuchowej/cumy 16 przez koła zębate 17, 18 umieszczone poziomo w podstawie pachołka, siła pochodząca z pachołka wraz z silnikiem wewnętrznym zostaje przeniesiona na oś 19, utrzymywaną w środku 20 wewnątrz drugiego pachołka 3, tak że obydwa cylindry 2 obracają się z równą prędkością, ale w przeciwnych kierunkach.
W publikacji „skipslaere 3” sugeruje się, by pachołek i cuma biegły bezpośrednio do bębna zbiorczego. Niniejszy wynalazek różni się znacząco od tego rozwiązania tym, że obracają się cylindry 2 a nie pachołki 3. Ponadto do tej pory nie przypuszczano, że można zastosować silnik(i) do napędzania cylindrów wewnątrz pachołków cumowniczych. Pachołek cumowniczy według wynalazku zapewnia maksymalną oszczędność przestrzeni, tak że wymagania odnośnie przestrzeni na pokładzie i odnośnie samej konstrukcji pachołka pozostają niemal identyczne w stosunku do normalnie mocowanych pachołków. Pachołek według wynalazku zapewnia nowe funkcje, takie jak napinanie albo wciąganie cumy, bez zastosowania wciągarki. Jest to korzystne z tego względu, że można uniknąć zastosowania większych wciągarek cumowniczych oraz kosztów zakupu i konserwacji. W świetle powyższego, wynalazek oferuje uproszczoną i korzystną pod względem kosztów konstrukcję, którą można zastosować na istniejących statkach, platformach itd., jak również w przyszłych konstrukcjach. To z kolei będzie prowadzić do wyeliminowania cumowania przy użyciu „noka rei” albo „stopera”, zapewni większe bezpieczeństwo, zmniejszy wymagania co do personelu w trakcie cumowania, zwijania i odpływania, skróci czas przebywania w porcie, oraz pozwoli na uniknięcie konieczności sterowania kilku większych, umocowanych wciągarek i związanych z tym problemów zakleszczania się cumy na szpuli.
Podwójny pachołek cumowniczy według wynalazku można wytworzyć na przykład w zakładzie, przetransportować na okręt, pokład itp. i zamontować na miejscu.
Wynalazek pozwala również na modyfikację istniejących pachołków cumowniczych, tak że mogą one pracować mechanicznie. Taka modyfikacja powinna obejmować następujące etapy: górne przykrycie 9 zostaje usunięte i dwa cylindry 2 z górnym przykryciem 9 zostają opuszczone w dół na zamocowane pachołki 3 w taki sposób, że zamocowane pachołki 3 utworzą kolumny osiowe o początkowej wytrzymałości odpowiadającej wytrzymałości znanych obracających się pachołków. Wewnątrz obydwu zamocowanych pachołków 3 znajduje się elektryczny, hydrauliczny, powietrzny itp. silnik 4 z pionową osią. Prędkość obrotu ustawiana jest przy pomocy kół zębatych itp., a kierunek ustawiany jest na przeciwny dla dwóch cylindrów 2. Dolny odcinek sprzęgający 7 korzystnie giętkiego podzespołu sprzęgającego znajduje na górnym końcu osi. Skojarzony górny odcinek 8 tego podzespołu jest zamocowany środkowo na dolnej stronie przykrycia 9 cylindra 2. Sprzężenie nastąpi, gdy cylindry 2, które mają większą średnicę wewnętrzną niż zewnętrzna średnica zamocowanych pachołków 3, zostaną opuszczone w dół. Bolec 10, przechodzący przez przykrycie 9 i korzystnie skręcony z dolnym odcinkiem 7 podzespołu sprzęgającego będzie utrzymywał części ze sobą i zapobiegał ślizganiu się. W czasie rozruchu wewnętrznych silników 4, cylindry 2 obracają się wokół zamocowanych pachołków 3 w taki sposób, że cuma nakładana na cylindry 2
190 549 w kształcie ósemki może zostać naciągnięta albo wciągnięta. Te dwa cylindry 2 są napędzane silnikami 4 i obracają się w przeciwnych kierunkach, zamiast obracania pachołków 3. Stoper 11, zastosowany korzystnie dla ruchu obrotowego w jednym kierunku, jest połączony z dolną stroną przykryć 9 obrotowych cylindrów 2 i wewnątrz zamocowanych pachołków 3.
Pachołki według wynalazku mogą być ustawione kątowo w stosunku do swej podstawy, a w zewnętrznych cylindrach 2 pachołków 3 znajdują się rowki dla cumy.
Modyfikacja pachołków według wynalazku może obejmować wbudowanie układu hydraulicznego w taki sposób, by pachołki miały funkcję naprężania, to jest utrzymywania stałego napięcia cumy, na przykład niezależnie od ruchu statku.
F/C.2
190 549
τ/c. j
190 549
II
FIG. 4
190 549
I
Fi g. ę>~
190 549 to
Fig . 6
190 549
F/c.
190 549
190 549
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 4,00 zł.

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Podwójny pachołek cumowniczy typu napędzanego mechanicznie i obracającego się w przeciwnych kierunkach, korzystnie dostosowany do instalacji okrętowych i przybrzeżnych, zawierający pierwszy i drugi zamocowany wewnętrzny pachołek, znamienny tym, że wewnątrz każdego wewnętrznego pachołka (3) jest umieszczony środkowo silnik (4), zaś na zewnątrz pierwszego i drugiego wewnętrznego pachołka (3) są umieszczone obrotowo zewnętrzne cylindry (2), zawierające przykrycie (9), przy czym silnik (4) jest połączony z przykryciem (9).
  2. 2. Podwójny pachołek cumowniczy według zastrz. 1, znamienny tym, że przykrycie (9) jest wyposażone w otwory na bolce (10), mocujące podzespół sprzęgający.
  3. 3. Podwójny pachołek cumowniczy według zastrz. 1, znamienny tym, że wyjściowy koniec silnika (4) jest połączony z dolnym odcinkiem sprzęgającym (7) i górnym odcinkiem sprzęgającym (8) korzystnie giętkiego podzespołu sprzęgającego, przy czym ten górny odcinek sprzęgający (8) jest za pomocą bolców (10) przechodzących przez przykrycie (9) cylindra (2) umieszczony środkowo na dolnej stronie przykrycia (9) cylindra (2) i na dolnym odcinku sprzęgającym (7) podzespołu sprzęgającego.
  4. 4. Podwójny pachołek cumowniczy według zastrz. 3, znamienny tym, że silnik (4) jest giętko osadzony na pierścieniu podstawnym, który znajduje się na wewnętrznej stronie pachołka (3), zaś otwory bolców (10) mocujących silnik (4) są wyposażone w korzystnie gumowe uszczelki.
  5. 5. Podwójny pachołek cumowniczy według zastrz. 1, znamienny tym, że pomiędzy wewnętrzną stroną zamocowanych pachołków (3) a górnymi końcami cylindrów (2) znajduje się przynajmniej jeden pionowy stoper (11) jednokierunkowego i przeciwnego ruchu obrotowego podwójnego pachołka cumowniczego (1).
  6. 6. Podwójny pachołek cumowniczy według zastrz. 1, znamienny tym, że pomiędzy górnym obramowaniem zamocowanych pachołków (3) a górnymi końcami cylindrów (2) znajdują się łożyska ślizgowe (12), zawierające smarowniczki z rurkami (13).
  7. 7. Podwójny pachołek cumowniczy według zastrz. 1, znamienny tym, że pomiędzy zamocowanymi pachołkami (3) a zewnętrznymi cylindrami (2) znajdują się łożyska ślizgowe (12), zawierające smarowniczki z rurkami (13).
  8. 8. Podwójny pachołek cumowniczy według zastrz. 1 albo 5, albo 6, znamienny tym, że pomiędzy zewnętrzną dolną ścianą cylindra (2) a dolną stroną obsady znajduje się stoper (11) jednokierunkowego i przeciwnego ruchu obrotowego podwójnego pachołka cumowniczego (1).
  9. 9. Podwójny pachołek cumowniczy według zastrz. 1, znamienny tym, że zewnętrzne powierzchnie pachołków (3) są nachylone względem podstawy i/lub pokładu okrętu.
  10. 10. Podwójny pachołek cumowniczy według zastrz. 1, znamienny tym, że zewnętrzne powierzchnie pachołków (3) są wyposażone w rowki na cumę.
PL98336993A 1997-05-26 1998-05-26 Podwójny pachołek cumowniczy PL190549B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NO972389A NO304419B1 (no) 1997-05-26 1997-05-26 Dobbelt fort°yningspullert
PCT/NO1998/000155 WO1998054050A1 (en) 1997-05-26 1998-05-26 Double mooring bollard

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL336993A1 PL336993A1 (en) 2000-07-31
PL190549B1 true PL190549B1 (pl) 2005-12-30

Family

ID=19900752

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL98336993A PL190549B1 (pl) 1997-05-26 1998-05-26 Podwójny pachołek cumowniczy

Country Status (13)

Country Link
US (1) US6283453B1 (pl)
EP (1) EP0988219B1 (pl)
JP (1) JP3553978B2 (pl)
KR (1) KR100413623B1 (pl)
CN (1) CN1105056C (pl)
AU (1) AU7555898A (pl)
CA (1) CA2291032C (pl)
DE (1) DE69806935T2 (pl)
ES (1) ES2186159T3 (pl)
NO (1) NO304419B1 (pl)
PL (1) PL190549B1 (pl)
RU (1) RU2220873C2 (pl)
WO (1) WO1998054050A1 (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6945730B1 (en) 2004-04-30 2005-09-20 Rts Plastics Inc. Bollard
US8292268B2 (en) * 2009-10-30 2012-10-23 Production Resource Group, Llc Reduced size and reconfigurable winch
US8517345B2 (en) * 2010-08-03 2013-08-27 United States Of America, As Represented By The Secretary Of The Navy Shipboard winch with guide vanes
CN104787244A (zh) * 2015-05-11 2015-07-22 广东粤新海洋工程装备股份有限公司 一种船舶水平带缆桩结构
EP3331805A4 (en) 2015-08-05 2019-08-14 Woods Hole Oceanographic Institution COMPACT WINCH
CN105314067A (zh) * 2015-11-02 2016-02-10 上海中船船舶设计技术国家工程研究中心有限公司 一种船舶系泊装置及方法
CN106080973B (zh) * 2016-07-29 2019-01-25 广船国际有限公司 一种船舶侧板嵌入式单柱带缆结构及其组装方法
CN106240745B (zh) * 2016-08-02 2018-09-04 武汉船用机械有限责任公司 一种挡缆桩
CN113981906A (zh) * 2021-11-30 2022-01-28 姚玉 一种可旋转的船舶缆绳柱

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR474272A (fr) * 1913-11-13 1915-02-16 Societe Lyonnaise De Mecanique Et D Electricite Cabestan électrique
DE386247C (de) * 1922-05-14 1923-05-13 Otto Steltzner Spill mit eingebautem Elektromotor
US1749060A (en) * 1928-12-24 1930-03-04 R H Beaumont Company Cable-control device
US1950057A (en) * 1931-03-05 1934-03-06 Firm Of Eisenwerk Vorm Nagel & Operating mechanism for grab-buckets
GB464416A (en) * 1935-10-17 1937-04-19 Ane Pieter Schat Means for handling life boats on board a vessel
NO115283B (pl) * 1966-07-05 1968-09-09 Pusnes Mek Verksted
NO141604C (no) * 1970-01-23 1980-04-09 Bergens Mek Verksted Vinsjanordning med trekkvinsj og lagringsvinsj
DK137604B (da) * 1973-04-17 1978-04-03 Hydraulik Brattvaag As Spil med to eller flere parallelle drivtromler.
US4111398A (en) * 1975-04-18 1978-09-05 Wharton Engineers (Elstree) Limited Haulage winches
DE2822840A1 (de) * 1978-05-24 1979-11-29 Sugita Sangyo K K Pollerwinde
WO1982000133A1 (en) * 1980-07-03 1982-01-21 Hicks R Improvements relating to multiple drum winches
DE3138034C2 (de) * 1981-09-24 1985-01-10 Rotzler GmbH + Co Spezialfabrik für Seilwinden und Hebezeuge, 7853 Steinen Seilwinde
JPS58221791A (ja) * 1982-06-18 1983-12-23 Gadelius Kk 駆動式係船柱
GB8519021D0 (en) * 1985-07-27 1985-09-04 Lewmar Marine Ltd Winch
CN2141793Y (zh) * 1992-11-13 1993-09-08 上海船舶设备研究所 谐波传动起锚绞盘
US5984586A (en) * 1997-02-04 1999-11-16 Continental Emsco Company Mooring unit and retrofitting method

Also Published As

Publication number Publication date
CN1257457A (zh) 2000-06-21
AU7555898A (en) 1998-12-30
NO304419B1 (no) 1998-12-14
DE69806935D1 (de) 2002-09-05
PL336993A1 (en) 2000-07-31
ES2186159T3 (es) 2003-05-01
NO972389L (no) 1998-11-27
JP3553978B2 (ja) 2004-08-11
CN1105056C (zh) 2003-04-09
US6283453B1 (en) 2001-09-04
EP0988219A1 (en) 2000-03-29
KR100413623B1 (ko) 2003-12-31
CA2291032A1 (en) 1998-12-03
CA2291032C (en) 2005-09-20
JP2001523192A (ja) 2001-11-20
EP0988219B1 (en) 2002-07-31
NO972389D0 (no) 1997-05-26
DE69806935T2 (de) 2003-07-31
KR20010013079A (ko) 2001-02-26
WO1998054050A1 (en) 1998-12-03
RU2220873C2 (ru) 2004-01-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DK2563708T3 (en) drive Facilities
US20160090279A1 (en) Cable winch
PL190549B1 (pl) Podwójny pachołek cumowniczy
CN108529466A (zh) 同轴提升机齿轮系盒
US4054265A (en) Device for gripping ropes, cables or wires
US7850147B1 (en) Boat lifting apparatus
US5586752A (en) Load chain retainment for a chain block
CN212865638U (zh) 一种舟桥锚定用投锚机
GB2261262A (en) Wave-powered device
EP0127659A1 (en) TREADMILL MEETING AND RAISING A SAIL.
US1237443A (en) Windlass-operating mechanism.
CN106404435B (zh) 一种适用于海上补给装置的实验系统
FI116723B (fi) Vinssi ja vinssaus sekä keulapotkuri ja vesikulkuneuvo
KR910006741Y1 (ko) 현제(鉉梯)조작용 윈치
JPS6017436Y2 (ja) 揚艇機
AU1434800A (en) Winch
SU1627501A1 (ru) Лебедка
AU755489B2 (en) A winching apparatus
KR970004388Y1 (ko) 곤도라의 로우프 권취장치
SU415383A1 (pl)
GB1588854A (en) Capstans
JPH01500658A (ja) ウインチ補償装置
JPH02117594A (ja) ウインチ

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20140526