PL189958B1 - Maszyna do rozcierania na miazg� - Google Patents

Maszyna do rozcierania na miazg�

Info

Publication number
PL189958B1
PL189958B1 PL99344680A PL34468099A PL189958B1 PL 189958 B1 PL189958 B1 PL 189958B1 PL 99344680 A PL99344680 A PL 99344680A PL 34468099 A PL34468099 A PL 34468099A PL 189958 B1 PL189958 B1 PL 189958B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
screen
vessel
machine according
flow
openings
Prior art date
Application number
PL99344680A
Other languages
English (en)
Other versions
PL344680A1 (en
Inventor
Harry Wiljan
Roland Carra
Original Assignee
Rea Ges F Recycling Von En Und
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rea Ges F Recycling Von En Und filed Critical Rea Ges F Recycling Von En Und
Publication of PL344680A1 publication Critical patent/PL344680A1/xx
Publication of PL189958B1 publication Critical patent/PL189958B1/pl

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21DTREATMENT OF THE MATERIALS BEFORE PASSING TO THE PAPER-MAKING MACHINE
    • D21D5/00Purification of the pulp suspension by mechanical means; Apparatus therefor
    • D21D5/02Straining or screening the pulp
    • D21D5/06Rotary screen-drums
    • D21D5/08Rotary screen-drums combined with a rocking movement
    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21BFIBROUS RAW MATERIALS OR THEIR MECHANICAL TREATMENT
    • D21B1/00Fibrous raw materials or their mechanical treatment
    • D21B1/04Fibrous raw materials or their mechanical treatment by dividing raw materials into small particles, e.g. fibres
    • D21B1/12Fibrous raw materials or their mechanical treatment by dividing raw materials into small particles, e.g. fibres by wet methods, by the use of steam
    • D21B1/30Defibrating by other means
    • D21B1/34Kneading or mixing; Pulpers
    • D21B1/345Pulpers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Paper (AREA)
  • Separation Of Solids By Using Liquids Or Pneumatic Power (AREA)
  • Filtration Of Liquid (AREA)
  • Encapsulation Of And Coatings For Semiconductor Or Solid State Devices (AREA)
  • Separation Using Semi-Permeable Membranes (AREA)
  • Filtering Materials (AREA)

Abstract

1. Maszyna do rozcierania na miazge, za- wierajaca naczynie, w którym moze byc wy- tworzony przeplyw pierscieniowy dzialajacy na mieszanine znajdujaca sie w ukladzie ciecz/cialo stale w tym naczyniu i powoduja- cy jej rozcieranie oraz przesiewacz do od- dzielania materialów gruboziarnistych z tej zawiesiny, który to przesiewacz posiada ksztalt stozka scietego majacego otwory na swojej powierzchni bocznej i który zamon- towany jest do podstawy tego naczynia, przy czym stozek sciety ustawiony jest w kierun- ku do góry swoja mniejsza powierzchnia kolowa, a jego powierzchnia boczna lezy zasadniczo stycznie do przeplywu toroidal- nego mieszaniny, znamienna tym, ze prze- siewacz (4) podzielony jest na rózne segmen- ty oraz tym, ze segmenty te moga byc indy- widualnie montowane od strony zewnetrznej naczynia (1) i demontowane od strony we- wnetrznej tego naczynia. FIG 1a PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest maszyna do rozcierania na miazgę, przeznaczona zwłaszcza do rozcierania mieszaniny będącej w układzie ciecz/ciało stałe oraz do oddzielania z uzyskanej zawiesiny materiałów gruboziarnistych na przesiewaczu.
Przesiewacz tego typu znany jest z niemieckiego opisu patentowego DE 964 286 C.
Natomiast maszyny do rozcierania na miazgę tego rodzaju ujawnione zostały w opisach patentowych DE-AS 23 48 540 i DE-AS 26 58 845 jak również w De 20 61 519 C2 oraz US-A-2 661 666. Innego rodzaju maszyna do rozcierania ujawniona została we francuskim opisie patentowym FR-A-1 374 767.
Przesiewacze stosowane są w najprzeróżniejszych gałęziach przemysłu i znajdują wielorakie zastosowanie. Przesiewacze są szeroko wykorzystywane w procesach technologicznych do sortowania substancji o swobodnym przepływie, które zawierają części stałe o różnej wielkości. Ważnym przypadkiem zastosowania jest tak zwana maszyna do rozcierania na miazgę, która wykorzystywana jest do przetwarzania mieszanin materialnych zawierających składniki
189 958 łatwe do rozcierania. Istotne przypadki zastosowania dotyczą przeróbki odpadów i materiałów podobnych, jak również przemysłu papierniczego do przetwarzania makulatury.
Taka maszyna do rozcierania na miazgę zawiera naczynie zaopatrzone w wirnik. Podczas pracy maszyny, mieszanina materialna do przetwarzania załadowywana jest do naczynia, a naczynie wypełniane jest cieczą, którą zwykle jest woda. Przy obrocie wirnika powstają duże siły przepływu. W przekroju osiowym przez maszynę do rozcierania na miazgę można dostrzec, iż przepływ ma kształt toroidalny, przez co dwie główne składowe przepływu zachodzą na siebie i są to te odpowiadające kierunkowi promieniowemu i współśrodkowemu. W obszarze wirnika przepływ taki najpierw wypływa na zewnątrz na ścianki naczynia, promieniowo, a następnie podnosi się w kierunku do góry, aby ponownie przepływać promieniowo w kierunku do wewnątrz w obszarze powierzchni cieczy, po osiągnięciu której przepływ prowadzony jest do środka wirnika. Przepływ ten może być wspomagany poprzez zamontowanie dodatkowych płyt prowadzących. W tym samym czasie ciecz poddawana jest impulsowi ruchowemu w kierunku rotacyjnym wirnika. Przepływ toroidalny powoduje, że części stałe zawarte w cieczy w sposób gwałtowny osiągają obszar wirnika, gdzie poddawane są przetwarzaniu.
Z uwagi na silny przepły w', dające się łatwo rozetrzeć części stałe znajdujące się w maszynie do rozcierania na miazgę ulegną roztarciu. Niezależnie od rozcierania na miazgę, ma miejsce także częściowe skrócenie włókien lub odpowiednio, część materiałów dających się rozetrzeć ulega rozpuszczeniu. Ponieważ główny nacisk ze strony procesu położony jest jednak na rozcieranie, to wyłącznie „rozcieranie” będzie przedmiotem dalszego omówienia, natomiast nie będą oddzielnie omawiane kwestie dotyczące procesu rozdrabniania i rozpuszczania.
Roztarte składniki załadowanej mieszaniny materialnej tworzą zawiesinę wraz z cieczą, która może być spuszczana z maszyny do rozcierania na miazgę za pomocą przesiewacza otworowego. Nie roztarte składniki pozostające w maszynie do rozcierania na miazgę, dalej zwane jako „materiały gruboziarniste” mogą być usunięte z tej maszyny w inny sposób, na przykład za pomocą kolektora przewidzianego na zanieczyszczone materiały gruboziarniste wprowadzonego do maszyny.
Korzystny przypadek zastosowania dotyczy, na przykład, przetwarzania makulatury lub przeróbki odpadów dla biologicznej utylizacji poszczególnych składników. Podczas przeróbki odpadów składniki, które w aspekcie biologicznym są korzystne dla utylizacji, oddzielane są od tych składników, które nie mogą zostać poddane utylizacji biologicznej, ponieważ składniki nadające się do utylizacji biologicznej mogą być roztarte z łatwością, podczas gdy roztarcie innych składników jest trudne lub wręcz niemożliwe.
Utworzona zawiesina oddzielona przez przesiewacz otworowy, w której składniki nadające się do biologicznej utylizacji znajdują się w stanie stężonym mogą być następnie poddane przetwarzaniu biologicznemu, podczas gdy składniki nie nadające się do biologicznej utylizacji, na przykład materiały gruboziarniste, które pozostały w maszynie do rozcierania na miazgę po spuszczeniu zawiesiny, zostają oddzielone i mogą być dostarczone w inne miejsce właściwe do przeprowadzenia utylizacji, albo też mogą zostać usunięte.
Inne znane przesiewacze wykorzystywane dotąd w połączeniu z maszynami do rozcierania na miazgę dla oddzielenia materiałów gruboziarnistych z zawiesiny kształtowane są albo jako przesiewacze płaskie (jak podano w europejskim opisie patentowym EP 0 520 172 B1 lub w niemieckim opisie DE 195 06 084 A1) lub jako przesiewacze cylindryczne (jak podano w europejskim opisie patentowym EP0598187B1).
Użycie przesiewaczy płaskich powoduje to, że przepływ toroidalny skierowany zostaje na przesiewacz, co powoduje tę niedogodność, że części stałe występujące w maszynie do rozcierania na miazgę, które nie mogą ulec roztarciu lub mogą, być roztarte ale z trudem, jak gruby żwir, stłuczone szkło lub tym podobny materiał, powodują przez to znaczne zużycie przesiewacza. Ponadto istnieje ryzyko, że otwory takiego przesiewacza zostaną zatkane. Składniki ciężkie występujące w mieszaninie materialnej dążą do osadzenia się na przesiewaczu, gdzie pozostają dopóki nie zostaną roztarte tak, że będą mogły przejść przez przesiewacz wraz z zawiesiną. Stosowaną zwykle metodą pozwalającą na utrzymanie przesiewacza wolnego od takich materiałów gruboziarnistych i gwarantującą przejście zawiesiny są powtarzające się zabiegi czyszczenia powierzchni przesiewacza za pomocą listew czyszczących, które jednak także narażone są na znaczne zużycie.
189 958
Użycie pionowych cylindrycznych przesiewaczy stwarza natomiast inne niedogodności, ponieważ zawiesina jest z nich spuszczana przez pionowo usytuowane elementy przesiewacza. Nie roztarte materiały gruboziarniste dążą w tym przypadku do osadzania się dokoła przesiewacza na spodzie maszyny do rozcierania na miazgę, tym samym zatykając przejście przez przesiewacz. Warunki przepływu w maszynie do rozcierania na miazgę nie są odpowiednie dla przeprowadzenia satysfakcjonującego przemieszczenia materiałów gruboziarnistych i przez to czyszczenia powierzchni przesiewacza, ponieważ przepływ nie styka się z elementami pionowymi przesiewacza. W takim też przypadku przesiewacz może być jedynie czyszczony dodatkowymi sposobami, zasadniczo przy wykorzystaniu listew czyszczących. Materiały gruboziarniste zgromadzone dokoła przesiewacza na spodzie maszyny do rozcierania na miazgę podobnie przyczyniają się do jego znacznego zużycia. Użycie listew czyszczących przynosi ponadto w efekcie inne istotne niedogodności, ponieważ listwy czyszczące silnie rozdrabniają składniki z tworzywa sztucznego występujące w odpadach. Małe cząstki z tworzywa sztucznego mogą w ten sposób przejść przez przesiewacz otworowy wraz z zawiesiną. W ten sposób cząstki te zanieczyszczają zawiesinę przeznaczoną do utylizacji biologicznej, co także daje w rezultacie niepożądany poziom zanieczyszczeń w produktach finalnych, przede wszystkim kompostu i wody przemysłowej.
Celem wynalazku jest ulepszenie wyżej określonej maszyny do rozcierania na miazgę służącej do oddzielania materiałów gruboziarnistych z zawiesiny w celu zmniejszenia jej zużycia, dla ułatwienia operacji czyszczenia i konserwacji przesiewacza, dla przyspieszenia przejścia zawiesiny oraz dla poprawienia jakości uzyskiwanego produktu.
Cel ten osiągnięty został za pomocą maszyny do rozcierania na miazgę według wynalazku.
Zgodnie z wynalazkiem, maszyna do rozcierania na miazgę zawierająca naczynie, w którym może być wytworzony przepływ pierścieniowy działający na mieszaninę znajdującą się w układzie ciecz/ciało stałe w tym naczyniu i powodujący jej rozcieranie oraz przesiewacz do oddzielania materiałów gruboziarnistych z tej zawiesiny, który to przesiewacz posiada kształt stożka ściętego mającego otwory na swojej powierzchni bocznej i który zamontowany jest do podstawy tego naczynia, przy czym stożek ścięty ustawiony jest w kierunku do góry swoją mniejszą powierzchnią kołową, a jego powierzchnia boczna leży zasadniczo stycznie do przepływu toroidalnego mieszaniny, charakteryzuje się tym, że przesiewacz podzielony jest na różne segmenty i tym, że segmenty te mogą być indywidualnie montowane od strony zewnętrznej naczynia i demontowane od strony wewnętrznej tego naczynia.
Korzystnie, kąt nachylenia powierzchni bocznej przesiewacza leży w zakresie od 30° do 50° względem osi obrotowej naczynia, a otwory przesiewacza mają kształt kwadratowy, kołowy albo podłużny.
Korzystnie, charakterystyczne wymiary otworów przesiewacza wynoszą od 6 mm do 30 mm.
Korzystnie, otwory przesiewacza są kołowe, a ich średnica korzystnie wynosi od 8 mm do 12 mm.
Korzystnie, w naczyniu osadzony jest wirnik, a przesiewacz w kształcie stożka ściętego zamontowany jest zasadniczo równolegle do osi wirnika.
Korzystnie jest, jeśli maszyna posiada ponadto urządzenie zgarniające, które połączone jest obrotowo z wirnikiem, a powierzchnia boczna przesiewacza mająca otwory może być czyszczona przez urządzenie zgarniające.
Korzystnie, urządzenie zgarniające zawiera jeden lub więcej zgarniaków mających zakrzywienie ciągłe lub nieciągłe skierowane przeciwnie względem przepływu.
Korzystnie, zgarniaki zaopatrzone są w wymienialną i/lub regulowaną osłonę ochronną zamontowaną na ich powierzchni czołowej.
Korzystnie jest, jeśli maszyna ponadto posiada pompę z napędem regulowanym, przy pomocy której zawiesina spuszczana jest przez przesiewacz.
Zaletą niniejszego wynalazku jest to, że w maszynie do rozcierania na miazgę stosowany jest przesiewacz, który ma kształt stożka ściętego. Stożek ścięty ustawiony jest w kierunku do góry swoją mniejszą powierzchnią kołową, a na bocznej nachylonej powierzchni bocznej przesiewacz posiada otwory. Nachylenie jest skonfigurowane tak, że leży w przybliżeniu
189 958 stycznie lub równolegle do przepływu toroidalnego. Ponadto, przesiewacz podzielony jest na segmenty i może być zamontowany od zewnątrz.
Zaletą rozwiązania jest i to, że kąt nachylenia powierzchni bocznej przesiewacza wynosi od 30° do 50°, przy czym wartość ta może ulegać zmianie, w zależności od kształtu naczynia. Układ z nachyleniem wpływa na to, że przepływ w sposób ciągły powoduje, iż materiały gruboziarniste opadają w maszynie do rozcierania na miazgę, przez co mogą być usunięte z bocznej powierzchni przesiewacza w wyniku porywania ich przez przepływ. Korzystne jest też wspomaganie procesu poprzez użycie zgarniaków, które poddawane są niniejszemu obciążeniu w porównaniu z tymi według rozwiązań ze stanu techniki, ponieważ etap oczyszczania powierzchni bocznej przesiewacza nie jest dokonywany wyłącznie przez listwy czyszczące, jak w przypadku opisywanych przesiewaczy płaskich lub cylindrycznych, ale w znacznej mierze także przez przepływ.
Ponieważ materiały gruboziarniste usuwane są przez przepływ w sposób ciągły z przesiewacza tak, że mogą one, w przeciwieństwie do przesiewaczy stosowanych w rozwiązaniach ze stanu techniki, zbierać się na przesiewaczu lub dokoła niego w o wiele mniejszym zakresie, to także i ścieranie powodowane przez piasek, gruby żwir, szkło, i tym podobne materiały ulega znacznemu zmniejszeniu. Ponadto, z uwagi na lepsze oczyszczanie powierzchni przesiewacza, przejście przez przesiewacz odbywa się w sposób o wiele bardziej korzystny, przez co skróceniu ulega czas spuszczenia zawiesiny.
Zaletą rozwiązania jest ponadto i to, że otwory w przesiewaczu mogą mieć różny kształt i że przesiewacz podzielony jest na segmenty w celu ułatwienia jego demontażu, a zastosowane zgarniaki używane do wspomagania oczyszczania otworów przesiewacza z zanieczyszczeń zgrubnych korzystnie zamontowane są na wirniku lub na jego wale i również mogą mieć różne kształty.
Chociaż, jak podkreślono, w celu spuszczenia z maszyny do rozcierania na miazgę zawiesiny przez przesiewacz korzystnie stosuje się pompę o napędzie regulowanym, to jednak możliwe jest też opróżnienie takiej maszyny przez spuszczenie zawiesiny do niżej położonego naczynia do składowania.
Wynalazek szczególnie nadaje się do wykorzystania przy przetwarzaniu i oddzielaniu mieszanin odpadowych zawierających w wysokim stopniu związki organiczne, na przykład biologiczne odpady komunalne. Bez względu na biogenne składniki organiczne, które są odpowiednie do oczyszczania biologicznego i późniejszego recyklingu, odpady takie odznaczają się tym, że ich część pozbawiona jest właściwości biogennych, jak tworzywa sztuczne, gruby żwir, szkło i metale.
Przedmiot wynalazku przedstawiony jest w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1a przedstawia schematycznie przekrój poprzeczny maszyny do rozcierania na miazgę, fig. 1b pokazuje przekrój tej maszyny wzdłuż linii A-A' z fig. 1a, a fig. 1c przedstawia powiększony przekrój obszaru oznaczonego literą Z.
Mieszanina odpadowa dostarczana jest do cylindrycznego naczynia 1 maszyny do rozcierania na miazgę z dodatkiem wody··. Oznacznik I wskazuje miejsce dostarczania odpadów, a oznacznik II wskazuje miejsce doprowadzania wody.
Poprzez obrót wirnika 2 dokoła osi obrotowej R naczynia 1 maszyny do rozcierania na miazgę, mieszanina ściekowa wprawiana zostaje w ruch. Wytworzony zostaje silny przepływ toroidalny 3 dający w efekcie rozcieranie biogennych nie zdrewniałych składników organicznych odpadów. Wymienione wcześniej włókna tworzą zawiesinę wraz z cieczą znajdującą się w maszynie do rozcierania na miazgę, która spuszczana jest przez otworowy przesiewacz 4 położony w dolnej części tej maszyny i wypływa przez wylot III, do którego w razie potrzeby może być podłączona pompa (nie pokazana na rysunku). Składniki organiczne me mające charakteru biogennego oraz składniki zdrewniałe odpadów pozostają w naczyniu 1 maszyny do rozcierania na miazgę, jako w znacznym stopniu nie naruszone przez siły przepływu, w postaci materiału gruboziarnistego.
Utworzona zawiesina rozdzielona przez przesiewacz 4, w której składniki nadające się do biologicznej utylizacji znajdują się w pewnym stężeniu, może zostać następnie poddana procesowi biologicznego przetwarzania, podczas gdy składniki nie nadające się do biologicznej utylizacji, jak materiały gruboziarniste pozostające w maszynie do rozcierania na miazgę,
189 958 po spuszczeniu zawiesiny mogą zostać poddane innemu odpowiedniemu etapowi przetwarzania lub zostać usunięte.
Opisywany tu przykład wykonania udoskonalonego przesiewacza 4 ma kształt stożka ściętego. Na powierzchni bocznej 5 stożka ściętego wykonane są otwory. Otwory te są okrągłe i zwykle mają średnicę 10 mm. Kąt nachylenia powierzchni bocznej 5 przesiewacza wynosi od około 30° do 50° względem osi obrotowej R naczynia 1.
Jak można dostrzec zwłaszcza na fig. 1b, maszyna do rozcierania na miazgę posiada ponadto urządzenie zgarniające 6, które przymocowane jest, odpowiednio, do wirnika 2 lub do wału tego wirnika i posiada ono zgarniaki mające zakrzywienie w kształcie łuku skierowane przeciwnie względem przepływu. Powierzchnia czołowa zgarniaków osłonięta jest wymienialną i regulowaną osłoną ochronną 6a. Poniżej wylotu III przewidziany jest zbiornik zbiorczy, nie pokazany na rysunku, w którym następuje zbieranie spuszczanej zawiesiny.
Jak można zauważyć na fig. 1c, segmenty przesiewacza 4 przymocowane są od zewnętrznej strony naczynia i za pomocą śrub 8 wkręconych w żebro 9 tak, aby możliwe było ich usunięcie po odkręceniu śrub 8 od strony wewnętrznej tego naczynia.
Chociaż niniejszy wynalazek opisany został w oparciu o korzystny przykład wykonania, nie jest on jednak tym samym ograniczony do tego rozwiązania, ale może być zmodyfikowany przy wykorzystaniu wielu sposobów.
FIG 1a
FIG 1c
FIG 1b
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Maszyna do rozcierania na miazgę, zawierająca naczynie, w którym może być wytworzony przepływ pierścieniowy działający na mieszaninę znajdującą się w układzie ciecz/ciało stałe w tym naczyniu i powodujący jej rozcieranie oraz przesiewacz do oddzielania materiałów gruboziarnistych z tej zawiesiny, który to przesiewacz posiada kształt stożka ściętego mającego otwory na swojej powierzchni bocznej i który zamontowany jest do podstawy tego naczynia, przy czym stożek ścięty ustawiony jest w kierunku do góry swoją mniejszą powierzchnią kołową, a jego powierzchnia boczna leży zasadniczo stycznie do przepływu toroidalnego mieszaniny, znamienna tym, że przesiewacz (4) podzielony jest na różne segmenty oraz tym, że segmenty te mogą być indywidualnie montowane od strony zewnętrznej naczynia (1) i demontowane od strony wewnętrznej tego naczynia.
  2. 2. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że kąt nachylenia powierzchni bocznej (5) przesiewacza (4) leży w zakresie od 30° do 50° względem osi obrotowej (R) naczynia (1).
  3. 3. Maszyna według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że otwory przesiewacza (4) mają kształt kwadratowy, kołowy albo podłużny.
  4. 4. Maszyna według zastrz. 3, znamienna tym, że charakterystyczne wymiary otworów przesiewacza (4) wynoszą od 6 mm do 30 mm.
  5. 5. Maszyna według zastrz. 3 albo 4, znamienna tym, że otwory przesiewacza (4) są kołowe, a ich średnica korzystnie wynosi od 8 mm do 12 mm.
  6. 6. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że w naczyniu (1) osadzony jest wirnik (2), a przesiewacz (4) w kształcie stożka ściętego zamontowany jest zasadniczo równolegle do osi wirnika (2).
  7. 7. Maszyna według zastrz. 6, znamienna tym, że ponadto posiada urządzenie zgarniające (6), które korzystnie połączone jest obrotowo z wirnikiem (2) oraz tym, że powierzchnia boczna przesiewacza (4) mająca otwory może być czyszczona przez urządzenie zgarniające (6).
  8. 8. Maszyna według zastrz. 7, znamienna tym, że urządzenie zgarniające (6) zawiera jeden lub więcej zgarniaków mających zakrzywienie ciągłe lub nieciągłe skierowane przeciwnie względem przepływu.
  9. 9. Maszyna według zastrz. 8, znamienna tym, że zgarniaki zaopatrzone są w wymienialną i/lub regulowaną osłonę ochronną (6a) zamontowaną na ich powierzchni czołowej .
  10. 10. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że ponadto posiada pompę z napędem regulowanym, przy pomocy której zawiesina spuszczana jest przez przesiewacz (4).
PL99344680A 1998-06-03 1999-06-02 Maszyna do rozcierania na miazg� PL189958B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19824806A DE19824806A1 (de) 1998-06-03 1998-06-03 Siebvorrichtung und diese verwendende Stofflösevorrichtung
PCT/EP1999/003852 WO1999063148A1 (de) 1998-06-03 1999-06-02 Stofflösevorrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL344680A1 PL344680A1 (en) 2001-11-19
PL189958B1 true PL189958B1 (pl) 2005-10-31

Family

ID=7869782

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL99344680A PL189958B1 (pl) 1998-06-03 1999-06-02 Maszyna do rozcierania na miazg�

Country Status (12)

Country Link
US (1) US6379505B1 (pl)
EP (1) EP1084290B1 (pl)
JP (1) JP3608652B2 (pl)
KR (1) KR100516364B1 (pl)
AT (1) ATE222970T1 (pl)
BR (1) BR9910855B1 (pl)
CA (1) CA2333640C (pl)
CZ (1) CZ291696B6 (pl)
DE (2) DE19824806A1 (pl)
ES (1) ES2183571T3 (pl)
PL (1) PL189958B1 (pl)
WO (1) WO1999063148A1 (pl)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19829648C2 (de) * 1998-07-02 2000-06-29 Recycling Energie Abfall Grobschmutzfängervorrichtung zum Herausheben der Grobstoffe aus einem Pulper
US7985577B2 (en) * 2003-04-30 2011-07-26 Recology, Inc. Systems and processes for treatment of organic waste materials with a biomixer
US8809038B1 (en) 2003-04-30 2014-08-19 Recology Inc. Process for treatment of organic waste materials
US20050224610A1 (en) * 2004-01-13 2005-10-13 Egan John J Iii Pulper rotor and assembly
US20060065608A1 (en) * 2004-09-29 2006-03-30 Choate Chris E Process and apparatus for generating useful biomass from organic waste streams
CN1332092C (zh) * 2005-02-23 2007-08-15 李风宁 一种水力碎浆机转子
US20070231885A1 (en) * 2005-12-09 2007-10-04 Norcal Waste Systems, Inc. Biomechanical device for producing a biomass
US7955839B2 (en) 2006-06-23 2011-06-07 Recology Inc. Systems and methods for converting organic waste materials into useful products
US7410583B2 (en) * 2006-08-10 2008-08-12 East Bay Municipal Utility District Process of treating organic waste for anaerobic digestion
JP4906593B2 (ja) * 2007-05-23 2012-03-28 ボイス パテント ゲーエムベーハー 古紙裁断用ロータのスクリーンプレート
US7811456B2 (en) * 2007-10-11 2010-10-12 Recology Inc. Systems and methods for combining and converting solid and liquid organic waste materials into useful products
WO2009153384A1 (en) * 2008-06-16 2009-12-23 Tampulping Oy A pulper treating fiber mass
FI122071B (fi) * 2009-05-19 2011-08-15 Tampulping Oy Kuitumassaa käsittelevä pulpperi
JP5730049B2 (ja) * 2011-02-07 2015-06-03 相川鉄工株式会社 パルパー
SE538980C2 (sv) * 2013-05-07 2017-03-14 Valmet Oy En apparat för separering av partiklar i en massasuspension
JP6876210B2 (ja) * 2016-12-29 2021-05-26 デュプロ精工株式会社 再生パルプ製造装置および古紙再生処理装置
CN108457108A (zh) * 2018-03-20 2018-08-28 张海军 一种卫生纸生产用破浆机
CN110714354A (zh) * 2019-10-31 2020-01-21 佛山市拓昕包装有限公司 一种具有过滤功能的造纸打浆设备
FI12965Y1 (fi) * 2020-03-24 2021-05-31 Voith Patent Gmbh Pulpperi
CN111774136B (zh) * 2020-06-08 2021-06-25 河南省阳光防腐涂装有限公司 一种废涂料回收装置及其使用方法

Family Cites Families (24)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1690496A (en) * 1927-06-07 1928-11-06 Frank E Marcy Mill
US1753355A (en) * 1928-04-10 1930-04-08 Stine Samuel Blaine Screen structure
US2661666A (en) * 1949-02-01 1953-12-08 William V Knoll Apparatus for pulping papermaking material
DE964286C (de) * 1953-03-31 1957-05-23 Doerries A G Vorm Maschinenfab Vorrichtung zum Aufloesen von in Wasser aufgeschwemmtem Faserstoff, insbesondere unsortiertem Altpapier
AT235677B (de) * 1962-11-09 1964-09-10 Otto Koudelka Vorrichtung zur Zerspanung und Zerfaserung schwer aufschließbarer Stoffe
US3525477A (en) * 1967-09-07 1970-08-25 Tadashi Kobayashi Device for fine screening of paper stock
FR2070993A5 (en) * 1969-12-15 1971-09-17 Marcovitch Salomon Paper stock triturator
US3656528A (en) * 1970-02-19 1972-04-18 Int Machinery Corp Sa Pulping and finishing apparatus
US3989197A (en) * 1971-08-12 1976-11-02 J. M. Voith Gmbh Apparatus for pulping and grading of waste paper
CH568446A5 (pl) * 1973-08-27 1975-10-31 Escher Wyss Gmbh
CH568447A5 (pl) * 1973-09-11 1975-10-31 Escher Wyss Gmbh
NL165519C (nl) * 1974-07-06 1981-04-15 Gerhard Husmann Inrichting voor het fijnsnijden van papier.
DE2613062B2 (de) * 1976-03-26 1979-03-01 Polysius Ag, 4720 Beckum Hubwand
CH613239A5 (pl) * 1976-10-19 1979-09-14 Escher Wyss Gmbh
CH613240A5 (en) * 1976-12-08 1979-09-14 Escher Wyss Gmbh Pulper for pulping and sorting waste paper
US4216918A (en) * 1976-12-08 1980-08-12 Escher Wyss Gmbh Fiberizer
AT365676B (de) * 1979-05-04 1982-02-10 Escher Wyss Gmbh Anlage zur aufbereitung von altpapier
AT370795B (de) * 1979-10-10 1983-05-10 Escher Wyss Gmbh Verfahren zum betrieb einer anlage zur aufbereitung von altpapier sowie anlage zur ausfuehrung des verfahrens
SU922212A1 (ru) * 1980-07-02 1982-04-23 Ленинградский технологический институт целлюлозно-бумажной промышленности Гидроразбиватель макулатурной массы
US4605173A (en) * 1984-04-04 1986-08-12 Edmonds Harvey A Size reduction machine
DE4120808A1 (de) * 1991-06-24 1993-01-14 Recycling Energie Abfall Aufbereitung von abfaellen fuer die anaerobe vergaerung biogen-organischer bestandteile des muells, insbesondere von biomuell, nassmuell, restmuell und gewerbeabfaellen
DE4235119C1 (de) * 1992-10-17 1994-04-21 Lohse Verwaltungs Gmbh Faserstoffauflöser, insbesondere zum Auflösen von Hausmüll
US5377707A (en) * 1993-11-01 1995-01-03 White Consolidated Industries, Inc. Dishwasher pump and filtration system
DE19506084A1 (de) * 1995-02-22 1996-08-29 Lohse Verwaltungs Gmbh Siebeinheit zum Sortieren von Suspensionen

Also Published As

Publication number Publication date
KR100516364B1 (ko) 2005-09-26
DE19824806A1 (de) 1999-12-09
JP2002517620A (ja) 2002-06-18
CZ291696B6 (cs) 2003-05-14
CA2333640C (en) 2006-11-14
ATE222970T1 (de) 2002-09-15
PL344680A1 (en) 2001-11-19
BR9910855A (pt) 2001-03-06
WO1999063148A1 (de) 1999-12-09
BR9910855B1 (pt) 2010-09-21
DE59902475D1 (de) 2002-10-02
JP3608652B2 (ja) 2005-01-12
CA2333640A1 (en) 1999-12-09
US6379505B1 (en) 2002-04-30
EP1084290B1 (de) 2002-08-28
CZ20004467A3 (cs) 2001-04-11
KR20010052565A (ko) 2001-06-25
ES2183571T3 (es) 2003-03-16
EP1084290A1 (de) 2001-03-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL189958B1 (pl) Maszyna do rozcierania na miazg�
US4538767A (en) Apparatus for recovering paper-making fiber from contaminated waste paper products
EP2814621B1 (en) Rotary drum washer for street sweeping waste and contaminated soil
JPH08229419A (ja) 細砕ビーズ用セパレータを備えた攪拌ミル
US5524769A (en) Counterflow aggregate recovery apparatus
JPH07119062A (ja) 古紙パルプの選別方法および装置
US5358637A (en) Apparatus for sorting and deflaking fibrous suspensions
EP0557030B2 (en) Washing apparatus
GB2198662A (en) A process and a device for the treatment of mixed waste such as refuse or its fractions for the recovery of plastics sheet material scrap
GB1566468A (en) Apparatus for screening paper fibre stock
KR102099048B1 (ko) 컴팩트형 복합 오염토양 정화 시스템에 이용되는 드럼식 중금속 용출조
KR101797591B1 (ko) 재생 잔골재 세척장치 및 세척방법
US6109450A (en) Apparatus for separating unwanted contaminants from fibrous slurry
US5193753A (en) Apparatus for disintegrating flexible packing materials
US20090223873A1 (en) Screening apparatus for a contaminated fibrous suspension and its use
JPH11277041A (ja) 廃棄物処理装置およびメタン発酵処理の前処理装置
US4863107A (en) Process and a device for removing foreign solids from pulpers
CS241486B2 (en) Device for old paper dissolving
CA2634529C (en) Method for preparing paper pulp from recycled paper containing contaminants
KR100877848B1 (ko) 습식 이물질 선별 및 입형개선장치
US2948481A (en) Methods and apparatus for comminuting ores or the like
CA2207053A1 (en) Separating arrangement
CA1093502A (en) Material separator
US4133748A (en) Material separator
WO2022112995A1 (en) Apparatus for the selection of materials