PL188808B1 - Układ regulacji prądu wiązki w kineskopie kolorowym - Google Patents

Układ regulacji prądu wiązki w kineskopie kolorowym

Info

Publication number
PL188808B1
PL188808B1 PL98325221A PL32522198A PL188808B1 PL 188808 B1 PL188808 B1 PL 188808B1 PL 98325221 A PL98325221 A PL 98325221A PL 32522198 A PL32522198 A PL 32522198A PL 188808 B1 PL188808 B1 PL 188808B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
circuit
beam current
current
currents
color
Prior art date
Application number
PL98325221A
Other languages
English (en)
Other versions
PL325221A1 (en
Inventor
Hossein Ahmari
Gerard Rilly
Original Assignee
Thomson Brandt Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Thomson Brandt Gmbh filed Critical Thomson Brandt Gmbh
Publication of PL325221A1 publication Critical patent/PL325221A1/xx
Publication of PL188808B1 publication Critical patent/PL188808B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N9/00Details of colour television systems
    • H04N9/12Picture reproducers
    • H04N9/16Picture reproducers using cathode ray tubes
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N9/00Details of colour television systems
    • H04N9/64Circuits for processing colour signals
    • H04N9/645Beam current control means

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Processing Of Color Television Signals (AREA)
  • Transforming Electric Information Into Light Information (AREA)
  • Picture Signal Circuits (AREA)
  • Television Receiver Circuits (AREA)
  • Video Image Reproduction Devices For Color Tv Systems (AREA)

Abstract

Uklad regulacji pradu wiazki w kine- skopie kolorowym sterowanym sygnalami barw R, G, B, dolaczony swym wyjsciem do czlonu wstepnego procesora wizyjnego, a wej- sciem do wyjscia sygnalów barw R, G, B czlonu sterujacego procesora wizyjnego, przy czym wejscie ukladu regulacji stanowi uklad poziomujacy, do którego jest dolaczony wzmacniacz, znamienny tym, ze do wzmac- niacza (11) jest dolaczony uklad korekcji gamma (12) polaczony z ukladem sumacyj- nym (13) i ukladem sterowania pradowego (14), zas wyjscia ukladu sumacyjnego (13) i ukladu sterowania pradowego (14) sa dola- czone do ukladu decyzyjnego (19), którego wyjscie jest dolaczone do czlonu wstepnego (16) procesora wizyjnego (2), ponadto wyjscie ukladu sumacyjnego (13) jest polaczone z ko- mparatorem/integratorem (15) dolaczonym do wzmacniacza (11), do którego to komparato- ra/integratora (15) jest doprowadzony sygnal informacji o pradzie wiazki ( I CRT)- Fig.1 PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest układ regulacji prądu wiązki w kineskopie kolorowym.
W szczególności wynalazek dotyczy układu regulacji prądu wiązki w kineskopie kolorowym sterowanym sygnałami barw R, G, B.
Układy tego typu są stosowane w celu ochrony kineskopu przed przeciążaniem nadmiernym prądem wiązki.
W znanych układach regulacyjnych jedyne dane informujące o wielkości prądu wiązki otrzymuje się z obwodu wysokiego napięcia za pośrednictwem odpowiedniego transformatora wysokonapięciowego. Jednakowoż te dane informują jedynie o sumie prądów wiązki sygnałów barw R, G, B. Ponadto jest ona opóźniona o około dwie milisekundy, zniekształcona, scałkowana i ograniczona.
Układy regulacyjne bazujące wyłącznie na danych informacyjnych z transformatora wysokiego napięcia zapewniają zatem tylko regulację zgrubną która nie odnosi się do poszczególnych prądów wiązki sygnałów barw R, G, B w kineskopie.
W opisie patentowym EP 0 149 334 został ujawniony ogranicznik prądu wiązki w kineskopie kolorowym sterowanym sygnałami barw R, G, B. W rozwiązaniu tym sygnały barw R, G, B są zsumowane po przejściu przez rezystory i suma tych prądów jest poddana wzmocnieniu.
Celem wynalazku jest opracowanie takiego układu regulacji prądu wiązki, który zapewni szybkie otrzymywanie danych informacyjnych do regulacji.
Układ regulacji prądu wiązki w kineskopie kolorowym sterowanym sygnałami barw R, G, B, dołączony swym wyjściem do członu wstępnego procesora wizyjnego, a wejściem do wyjścia sygnałów barw R, G, B członu regulującego procesora wizyjnego, przy czym wejście układu regulacji stanowi układ poziomujący, do którego jest dołączony wzmacniacz, według wynalazku jest charakterystyczny tym, że do wzmacniacza jest dołączony układ korekcji gamma połączony z układem sumacyjnym i układem sterowania prądowego. Wyjścia układu sumacyjnego i układu sterowania prądowego są dołączone do układu decyzyjnego, którego wyjście jest dołączone do członu wstępnego procesora wizyjnego. Ponadto wyjście układu sumacyjnego jest połączone z komparatorem/integratorem, którego wyjście jest dołączone do wzmacniacza. Do wejścia komparatora/integratora jest doprowadzony sygnał informacji o prądzie wiązki IcrtKorzystnym skutkiem stosowania układu do regulacji prądu wiązki, według wynalazku jest to, że umożliwia on indywidualne monitorowanie każdego sygnału barw R, G, B, pod względem ostrości i/lub szczytu bieli obrazu, maksymalnej i średniej wartości prądu wiązki w linii i w obrazie. Obrazy prądowe przeważnie odpowiadają prądom rzeczywistym w kineskopie kolorowym. Sumę tych prądów porównuje się z informacją o prądzie wiązki otrzyma188 808 ną, na przykład, z przyporządkowanego wysokonapięciowego transformatora, w celu skorygowania wahnięć milisekundowych i odchyłek długookresowych. Wykorzystanie obrazów prądowych przez układ regulacji prądu wiązki pozwala na bardzo szybką regulację, w szczególności ostrości obrazu dla trzech kolorów R, G, B, ale także całkowitego prądu wiązki w kineskopie kolorowym.
Przedmiot wynalazku, w przykładzie wykonania, jest zobrazowany na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia układ regulacji prądu wiązki włączony w obwód sterowania kineskopu kolorowego sygnałami barw R, G, B, w uproszczonym schemacie blokowym, zaś fig. 2 przedstawia sam układ regulacji prądu wiązki, w schemacie blokowym.
Kineskop kolorowy 1 (fig. 1) zasilany wysokim napięciem UH z transformatora wysokiego napięcia 4, jest sterowany sygnałami barw R, G, B za pośrednictwem procesora wizyjnego 2 i wzmacniacza wizji 5. Do jednego wejścia układu regulacji prądu wiązki 3 jest doprowadzony, z transformatora wysokiego napięcia 4, sygnał informacji o prądzie wiązki Icrt, a do pozostałych wejść układu regulacji prądu wiązki 3 są doprowadzone, z punktów połączeń między procesorem wizyjnym 2 a wzmacniaczem wizji 5, parametry informacyjne dotyczące sygnałów barw R, G, B. Obrazy prądowe, które odpowiadają współczynnikom rzeczywistych prądów wiązki w kineskopie 1, są wyliczane w układzie regulacji prądu wiązki 3. Te obrazy prądowe umożliwiają bardzo szybką regulację zarówno ostrości obrazu, jak i prądów wiązki sygnałów barw R, G, B.
W związku z udoskonalaniem jakości obrazu, na przykład w odbiorniku telewizyjnym, stawia się coraz wyższe wymagania na kineskopy, w szczególności prądy wiązek są coraz wyższe. Na przykład, można sobie już wyobrazić prądy wiązek wynoszące po 7 mA na działo elektronowe. Jednakowoż, średni prąd wiązki nie może być zbyt duży, ponieważ może on doprowadzić do uszkodzenia kineskopu podczas pracy ciągłej. Ponieważ jednak zwykle jaskrawość obrazu telewizyjnego podczas normalnego odtwarzania w dużym stopniu zmienia się, to dopuszczalne jest występowanie w ciągu krótkich okresów czasu znacznie większej wartości prądów wiązek. Ma to znaczenie, zwłaszcza w przypadku wyświetlania pojawiających się chwilowo białych miejsc obrazu o dobrym kontraście i dużej jaskrawości (biel szczytowa). Także i w tym przypadku jest konieczne ograniczanie średnich wartości prądów wiązek, gdyż nawet chwilowy nadmiernie duży prąd wiązki wywołuje rozmazanie białych miejsc obrazu. W odbiornikach telewizyjnych często przesadnie podkreśla się krawędzie kolorów aby zwiększyć wyrazistość obrazu („uwydatnianie”). Ten przesadny wzrost musi być zredukowany gdy prądy wiązki są bardzo duże.
Jedynym parametrem informacyjnym związanym z prądami wiązki w kineskopie kolorowym 1 jest sygnał informacji o prądzie wiązki Icrt, który otrzymuje się za pośrednictwem transformatora wysokiego napięcia 4, i który odpowiada sumie prądów wiązki sygnałów barw R, G, B. Jednak ten parametr informacyjny nie umożliwia szybkiej i dokładnej regulacji, ponieważ jest on opóźniony o około 2 ms i dodatkowo zniekształcony, scałkowany i ograniczony. Duży wpływ mają tu prądy pojemnościowe transformatora wysokiego napięcia 4. Sygnał informacji o prądzie wiązki Icrt jest wykorzystywany w układzie regulacji prądu wiązki 3 wyłącznie do kompensowania fluktuacji długookresowych, na przykład wpływów temperatury lub skutków starzenia.
Wykorzystywanie obrazów prądowych sygnałów barw R, G, B w układzie regulacji prądu wiązki 3 umożliwia zatem, z jednej strony, bardzo szybką regulację przy ograniczaniu prądu wiązki, a z drugiej strony, kontrolę prądów szczytowych każdego z prądów wiązki sygnałów barw R, G, B w kineskopie kolorowym 1. Na ostrość obrazu przy krawędzi obrazu składa się odpowiedni sygnał wizyjny i, tak zwane „uwydatnianie”, co już zostało wyjaśnione powyżej. Suma ta jest ograniczana w układzie regulacji prądu wiązki 3 do określonej wartości dopuszczalnej. Obrazy prądowe sygnałów barw R, G, B mogą być także sprawdzane, na przykład, za pomocą układów pomiarowych bezpośrednio w kineskopie, tak aby obrazy prądowe były możliwie bliskie rzeczywistym prądom wiązki. W tym przypadku prądy pojemnościowe, zwłaszcza na krawędziach barw, są do pominięcia.
Jak przedstawiono na fig. 2 sygnały wizyjne Y, B-Y i R-Y są podawane na wejście procesora wizyjnego 2 układu regulacji prądu wiązki 3. W członie wstępnym 16 procesora wizyjnego 2 reguluje się kontrast, nasycenie i jaskra wość. W następnym członie 17 procesora wi4
188 808 zyjnego 2 te sygnały zostają przetworzone na sygnały barw R, G, B (matryca R, G, B). Kolejny człon jest członem sterującym 18 procesora wizyjnego 2, który dodatkowo działa „odcinająco”. Otrzymane w ten sposób sygnały barw R, G, B są doprowadzone do układu poziomującego 10, którego sygnały wyjściowe są następnie wzmacniane we wzmacniaczu 11. W układzie korekcji gamma 12 wytwarzane są obrazy prądowe prądów wiązki sygnałów barw R, G, B kineskopu. Korekcję gamma można realizować na przykład za pomocą trzech wzmacniaczy operacyjnych, z których każdy ma nieliniową charakterystykę dla określonego zakresu prądu.
Układ poziomujący 10, w tym przykładzie realizacji wynalazku, jest niezbędny, ponieważ „odcięcie” jest całkowane w członie sterującym 18 procesora wizyjnego 2, który jest układem scalonym. Alternatywnie, sygnały barw R, G, B mogą być wyprowadzane przed członem sterującym 18 z pominięciem układu poziomującego 10, na przykład jeżeli układ regulacji prądu wiązki 3 jest realizowany jako układ scalony wraz procesorem wizyjnym 2.
W układzie sterowania prądowego dział 14, każdy z obrazów prądowych sygnałów barw R, G, B jest monitorowany, w celu wyregulowania i/lub ograniczenia prądów wiązki sygnałów barw R, G, B i ostrości obrazu („uwydatnienia krawędzi”). W układzie sumacyjnym 13 z obrazów prądowych R, G, B kształtuje się sumę ważoną. Suma ta odpowiada obrazowi prądowemu całkowitego prądu w kineskopie, a powstaje przez dodanie informacji wynikowej sygnałów barw R, G, B za układem korekcji gamma 12 i sygnałów barw R, G, B z uwzględnionymi współczynnikami wagi a, b, c, które mogą wynosić, na przykład, 0,4; 0,33 i 0,27 dla konkretnego kineskopu kolorowego (fig. 2).
W układzie decyzyjnym 19 sygnał sumy z uwzględnionymi współczynnikami wagi i sygnał z układu sterowania prądowego 14 są szacowane razem w ceiu wyregulowania wyrazistości obrazu i prądów wiązek przez procesor wizyjny 2 za pomocą sygnału wyrazistości obrazu SH i sygnału automatycznego ograniczania wiązki ABL (Automatic Beam Limitation). Jeżeli jeden z prądów wiązki sygnałów barw R, G, B jest zbyt duży, to wszystkie trzy prądy wiązki sygnałów barw R, G, B zostają zmniejszone aby uniknąć zniekształceń koloru („regulacja uwydatnienia”). Regulacja w układzie decyzyjnym 19 odbywa się bardzo szybko (poniżej jednej milisekundy) w przypadku zmniejszania prądów wiązki kineskopu, natomiast odbywa się wolno (w przybliżeniu w zakresie sekund) w przypadku zwiększania prądów wiązki. W tym przypadku, sygnał automatycznego ograniczania wiązki ABL reguluje całkowity prąd wiązki w kineskopie, natomiast sygnał wyrazistości obrazu SH reguluje „uwydatnianiem” prądów wiązki sygnałów barw R, G, B.
W komparatorze/integratorze 15 sygnał informacji o prądzie wiązki Icrt jest porównywany z sygnałem sumy ważonej z układu sumacyjnego 13. Różnicę tych sygnałów wzmacnia się, na przykład ze współczynnikiem 30, i całkuje (τ ~ 50 milisekund), i dopiero taki sygnał wykorzystuje się do regulacji wzmocnienia wzmacniacza 11. Jeżeli sygnał informacji o prądzie wiązki Icrt zmienia się, na przykład z powodu zmian napięć siatki ekranującej G2 lub na skutek starzenia, zmian temperatury lub z powodu uszkodzenia, to wzmacniacz 11 zostaje odpowiednio przeregulowany przez komparator/integrator 15 w ceiu ponownego ustawienia prądu całkowitego. Tak więc, sygnał informacji o prądzie wiązki Icrt nie jest wykorzystywany bezpośrednio do regulacji, ponieważ jest on opóźniony o 2 milisekundy, jak również wykazuje inne wady podane wyżej. Czas opóźnienia 2 milisekund może spowodować wystąpienie problemów, z obrazem czarno-białym, na przykład dlatego, że prąd wiązki nie jest przeregulowywany dostatecznie szybko.
W przypadku cyfrowej realizacji układu do regulacji prądu wiązki 3 potrzebny jest przetwornik analogowo-cyfrowy ADC (Analog-Digital Converter) do przetwarzania analogowego sygnału informacji o prądzie wiązki Icrt- Sygnały wizyjne Y, B-Y i R-Y podawane są w tym przypadku jako informacja cyfrowa. W członie 17 procesora wizyjnego 2 sygnały te zostają przetworzone na sygnały barw R, G, B o rozdzielczości, na przykład, 8 bitów. Układ poziomujący 10 nie jest potrzebny w tej realizacji cyfrowej, ponieważ sygnały barw R, G, B można podawać bezpośrednio z członu przetwarzania 17 do wzmacniacza 11. Przed członem sterującym 18 umieszczony jest przetwornik cyfrowo-analogowy DAC (Digital-Analog Converter) aby zapewnić podawanie do członu sterującego 18 sygnałów analogowych potrzebnych do wysterowania kineskopu 1. W tej odmianie realizacji układu: wzmacniacz 11, układ korekcji gamma 12, układ sumacyjny 13, układ sterowania prądowego 14, komparator/integrator 15
188 808 i układ decyzyjny 19 działają w pełni cyfrowo. Mogą wykorzystywać tę samą rozdzielczość 8 bitów co procesor wizyjny 2, lub rozdzielczość większą albo mniejszą, zależnie od wymagań regulacji.
Reasumując układ sterowania prądem wiązki 3 może mieć strukturę całkowicie analogową i, korzystnie, może być scalony z istniejącym procesorem wizyjnym 2. Alternatywnie układ może być zrealizowany jako cyfrowy, jeśli procesor wizyjny 2 jest cyfrowy. Korekcja gamma może być realizowana na przykład za pomocą kilku wzmacniaczy operacyjnych z których każdy ma nieliniową charakterystykę dla określonego zakresu prądu. Sygnały R, G, B kształtowane są w procesorze wizyjnym 2 z podawanych sygnałów wizyjnych Y, B-Y i R-Y. Przy tym odbywa się tu także korekcja wyrazistości obrazu i maksymalnego prądu wiązki oraz kontrastu, jaskrawości obrazu i nasycenia.
Układ regulacji prądu wiązki 2, według wynalazku, może być stosowany do wszystkich kineskopów kolorowych sterowanych sygnałami R, G, B i wykorzystywanych, na przykład, w odbiornikach telewizyjnych lub monitorach komputerowych.
188 808
188 808
16 17 18
Fig. 2
188 808
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (1)

  1. Zastrzeżenie patentowe
    Układ regulacji prądu wiązki w kineskopie kolorowym sterowanym sygnałami barw R, G, B, dołączony swym wyjściem do członu wstępnego procesora wizyjnego, a wejściem do wyjścia sygnałów barw R, G, B członu sterującego procesora wizyjnego, przy czym wejście układu regulacji stanowi układ poziomujący, do którego jest dołączony wzmacniacz, znamienny tym, że do wzmacniacza (11) jest dołączony układ korekcji gamma (12) połączony z układem sumacyjnym (13) i układem sterowania prądowego (14), zaś wyjścia układu sumacyjnego (13) i układu sterowania prądowego (14) są dołączone do układu decyzyjnego (19), którego wyjście jest dołączone do członu wstępnego (16) procesora wizyjnego (2), ponadto wyjście układu sumacyjnego (13) jest połączone z komparatorem/integratorem (15) dołączonym do wzmacniacza (11), do którego to komparatora/integratora (15) jest doprowadzony sygnał informacji o prądzie wiązki Qcrt)·
PL98325221A 1997-03-11 1998-03-09 Układ regulacji prądu wiązki w kineskopie kolorowym PL188808B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19709681A DE19709681A1 (de) 1997-03-11 1997-03-11 Schaltung zur Überwachung des Strahlstroms in einer Farbildröhre

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL325221A1 PL325221A1 (en) 1998-09-14
PL188808B1 true PL188808B1 (pl) 2005-04-29

Family

ID=7822763

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL98325221A PL188808B1 (pl) 1997-03-11 1998-03-09 Układ regulacji prądu wiązki w kineskopie kolorowym

Country Status (10)

Country Link
US (1) US6188435B1 (pl)
EP (1) EP0865200B1 (pl)
JP (1) JP3882868B2 (pl)
KR (1) KR100509106B1 (pl)
CN (1) CN1130083C (pl)
DE (2) DE19709681A1 (pl)
ID (1) ID21260A (pl)
MY (1) MY132711A (pl)
PL (1) PL188808B1 (pl)
ZA (1) ZA981384B (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6636265B1 (en) * 2000-01-21 2003-10-21 Thomson Licensing S.A. Focus flutter prevention in TV receivers and monitors
JP2001326877A (ja) 2000-05-18 2001-11-22 Mitsubishi Electric Corp ビデオプロジェクタのビーム電流制限回路
US6897901B2 (en) 2001-03-14 2005-05-24 Koninklijke Philips Electronics N.V. Circuit for combining AKB and selective beam current limiting and projection television system utilizing same

Family Cites Families (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4370674A (en) * 1981-03-03 1983-01-25 Zenith Radio Corporation Stabilization network for a cathode ray tube
JPS59100687A (ja) * 1982-11-30 1984-06-09 Victor Co Of Japan Ltd カラ−テレビジヨン撮像装置
US4516152A (en) * 1983-05-23 1985-05-07 Rca Corporation Video signal processor with automatic kinescope white balance and beam current limiter control systems
JPS6043981A (ja) * 1983-08-22 1985-03-08 Sony Corp ビ−ム電流制限回路
US4599643A (en) * 1983-12-29 1986-07-08 Rca Corporation Apparatus responsive to plural color video signals for amplitude limiting the video signals to assist beam current limiting
US4599642A (en) * 1984-03-02 1986-07-08 Rca Corporation Video signal processor with bias error compensation
US4633320A (en) * 1984-03-08 1986-12-30 Rca Corporation Video signal processor with automatic kinescope beam current limiter
US4562479A (en) * 1984-04-26 1985-12-31 Rca Corporation Automatic kinescope beam current limiter
US4587566A (en) * 1984-05-09 1986-05-06 Rca Corporation Automatic kinescope bias control system with modified initial operation
FR2640839B1 (fr) * 1988-12-20 1991-03-15 Portenseigne Radiotechnique Appareil de reproduction d'image video muni d'un reglage de contraste, et procede de reglage du contraste d'un tel appareil de reproduction
US4947253A (en) * 1989-04-18 1990-08-07 Rca Licensing Corporation Brightness modulator for closed loop compensation of black level
US5313294A (en) * 1990-03-20 1994-05-17 Rca Thomson Licensing Corporation Beam current limiting arrangement having a peak amplitude, responsive threshold
US5847773A (en) * 1991-08-30 1998-12-08 Thomson Consumer Electronics, Inc. Video system including apparatus for deactivating an automatic control arrangement
US5204748A (en) * 1991-12-11 1993-04-20 Thomson Consumer Electronics, Inc. Beam current limiting arrangement for a television system with picture-in-picture provisions
ES2092584T3 (es) * 1992-01-31 1996-12-01 Siemens Nixdorf Inf Syst Aparato de pantalla con tubo de imagen con funcion de posicion de espera.
KR970000851B1 (ko) * 1992-09-01 1997-01-20 마쯔시다덴기산교 가부시기가이샤 영상신호처리장치
JPH06217158A (ja) * 1993-01-13 1994-08-05 Sony Corp Crt保護回路
JPH07212679A (ja) * 1994-01-13 1995-08-11 Funai Electric Co Ltd Crtの高圧放電回路
CA2145901C (en) * 1994-04-28 2000-02-22 Anton Werner Keller Kinescope driver apparatus with gamma correction
JPH09312852A (ja) * 1996-05-22 1997-12-02 Matsushita Electric Ind Co Ltd 自動ビーム電流制限装置

Also Published As

Publication number Publication date
EP0865200A2 (en) 1998-09-16
KR19980080080A (ko) 1998-11-25
EP0865200A3 (en) 1999-04-28
CN1130083C (zh) 2003-12-03
DE19709681A1 (de) 1998-09-17
JP3882868B2 (ja) 2007-02-21
PL325221A1 (en) 1998-09-14
ID21260A (id) 1999-05-12
DE69832650T2 (de) 2006-06-14
JPH10304394A (ja) 1998-11-13
EP0865200B1 (en) 2005-12-07
KR100509106B1 (ko) 2005-11-11
DE69832650D1 (de) 2006-01-12
US6188435B1 (en) 2001-02-13
CN1195946A (zh) 1998-10-14
MY132711A (en) 2007-10-31
ZA981384B (en) 1998-08-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7133072B2 (en) Image processing apparatus having an image correction circuit and its processing method
EP1890478A2 (en) Image pickup apparatus, defect compensation device, and defect-compensating method
US5191420A (en) Video system with feedback controlled "white stretch" processing and brightness compensation
JPH0391393A (ja) テレビジョン・システム用制御信号発生器
EP0700208B1 (en) Automatic brightness contrast lighting circuits and luminance/color difference signal processor and video display apparatus comprising the same
US4825293A (en) Sensitivity compensating method for solid-state image pickup element used in electronic still camera
JPH05191824A (ja) 映像信号補正装置
US6762800B1 (en) Circuit for controlling luminance signal amplitude
CA1225147A (en) Automatic kinescope bias control system with modified initial operation
PL188808B1 (pl) Układ regulacji prądu wiązki w kineskopie kolorowym
KR100228607B1 (ko) 칼러 화상 표시 장치 및 칼러 카메라
US5563656A (en) Image sensing apparatus with white balance adjustment
JPH03196775A (ja) 階調補正回路
US5684533A (en) Color video camera capable of improving gradation of dark signal level
MXPA98001879A (en) Circuit to monitor the beam current in an image pipe in colo
JP3261809B2 (ja) 黒伸長補正のフィードバック制御装置
JPH11284880A (ja) 撮像装置
JP3475600B2 (ja) ホワイトバランス調整方法及びホワイトバランス調整装置
JP2869976B2 (ja) 撮像装置
KR19980014689A (ko) 히스토그램을 이용한 감마보정장치
KR910007199Y1 (ko) 자동 콘트라스트 조절회로
JPS581867B2 (ja) デイジタルホワイトクリツプカイロ
JP2001061161A (ja) ホワイトバランス制御装置及び制御方法並びに記憶媒体
GB2096437A (en) Television camera
JPS63272193A (ja) テレビジヨン受像機

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20090309