PL185849B1 - Łącznik do przyłączania obudowy jednostki napędoweŁącznik do przyłączania obudowy jednostki napędowej do obudowy członu sprężarkij do obudowy członu sprężarki - Google Patents

Łącznik do przyłączania obudowy jednostki napędoweŁącznik do przyłączania obudowy jednostki napędowej do obudowy członu sprężarkij do obudowy członu sprężarki

Info

Publication number
PL185849B1
PL185849B1 PL98326345A PL32634598A PL185849B1 PL 185849 B1 PL185849 B1 PL 185849B1 PL 98326345 A PL98326345 A PL 98326345A PL 32634598 A PL32634598 A PL 32634598A PL 185849 B1 PL185849 B1 PL 185849B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
wall
ribs
compressor
drive unit
connector according
Prior art date
Application number
PL98326345A
Other languages
English (en)
Other versions
PL326345A1 (en
Inventor
Willy J. R.Bodart Willy J. R. Bodart
Raphael H. M.Pauwels Raphael H. M. Pauwels
Philip X. J. M.Veys Philip X. J. M. Veys
Original Assignee
Atlas Copco Airpower Nv
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Atlas Copco Airpower Nv filed Critical Atlas Copco Airpower Nv
Publication of PL326345A1 publication Critical patent/PL326345A1/xx
Publication of PL185849B1 publication Critical patent/PL185849B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F04POSITIVE - DISPLACEMENT MACHINES FOR LIQUIDS; PUMPS FOR LIQUIDS OR ELASTIC FLUIDS
    • F04CROTARY-PISTON, OR OSCILLATING-PISTON, POSITIVE-DISPLACEMENT MACHINES FOR LIQUIDS; ROTARY-PISTON, OR OSCILLATING-PISTON, POSITIVE-DISPLACEMENT PUMPS
    • F04C29/00Component parts, details or accessories of pumps or pumping installations, not provided for in groups F04C18/00 - F04C28/00
    • F04C29/0042Driving elements, brakes, couplings, transmissions specially adapted for pumps
    • F04C29/005Means for transmitting movement from the prime mover to driven parts of the pump, e.g. clutches, couplings, transmissions
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F04POSITIVE - DISPLACEMENT MACHINES FOR LIQUIDS; PUMPS FOR LIQUIDS OR ELASTIC FLUIDS
    • F04CROTARY-PISTON, OR OSCILLATING-PISTON, POSITIVE-DISPLACEMENT MACHINES FOR LIQUIDS; ROTARY-PISTON, OR OSCILLATING-PISTON, POSITIVE-DISPLACEMENT PUMPS
    • F04C29/00Component parts, details or accessories of pumps or pumping installations, not provided for in groups F04C18/00 - F04C28/00
    • F04C29/06Silencing
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F04POSITIVE - DISPLACEMENT MACHINES FOR LIQUIDS; PUMPS FOR LIQUIDS OR ELASTIC FLUIDS
    • F04CROTARY-PISTON, OR OSCILLATING-PISTON, POSITIVE-DISPLACEMENT MACHINES FOR LIQUIDS; ROTARY-PISTON, OR OSCILLATING-PISTON, POSITIVE-DISPLACEMENT PUMPS
    • F04C2240/00Components
    • F04C2240/30Casings or housings
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T74/00Machine element or mechanism
    • Y10T74/21Elements
    • Y10T74/2186Gear casings

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Compressor (AREA)
  • Applications Or Details Of Rotary Compressors (AREA)
  • Details Of Reciprocating Pumps (AREA)
  • Hydraulic Clutches, Magnetic Clutches, Fluid Clutches, And Fluid Joints (AREA)
  • Earth Drilling (AREA)
  • Structures Of Non-Positive Displacement Pumps (AREA)
  • Motor Or Generator Frames (AREA)

Abstract

1. Lacznik do przylaczania obudowy jednostki napedowej do obudowy czlonu sprezarki, znamienny tym, ze jest wyposa- zony w zebra (12) na przynajmniej czesci scianki, przy czym wysokosc (H) kazdego zebra (12) jest równa przynajmniej póltora krotnej grubosci (D) czesci scianki na której to zebro (12) sie znajduje, a którego szero- kosc (B), w polowie wysokosci (H), jest co najmniej równa polowie grubosci (D), w ten sposób zebra (12) tworza pewien wzór, który dzieli scianke na przylegajace segmenty scianki (13), przy których gieciu charakterystyczna glówna fala ma czesto- tliwosc rezonansowa która wyklucza wzbudzenie przy wszystkich glównych cze- stotliwosciach wzbudzajacych, wlacznie z najwyzszymi, czlonu sprezarkowego ( 1 ). Fig. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest łącznik do przyłączania obudowy jednostki napędowej do obudowy członu sprężarki.
Takie łączniki są używane w agregatach sprężarkowych do łączenia przeważnie odlewanej metalowej obudowy członu sprężarki z obudową, która stanowi obudowę jednostki napędowej, na przykład, obudowę silnika. Z powodu uwarunkowań konstrukcyjnych te obudowy nie mogą być wykonywane jako jedna jednolita jednostka.
W łączniku jest usytuowane sprzęgło pomiędzy wałkiem, lub wałkami, wirnika, lub wirników, członu sprężarki i wychodzącym na zewnątrz wałkiem, lub wałkami, jednostki napędowej. Ten łącznik może stanowić integralny zespół z przekładnią zębatą lub innym sprzęgającym przekształtnikiem.
Agregaty sprężarkowe są bardzo hałaśliwe. W celu ograniczenia poziomu hałasu stosowane są tłumiki drgań do odizolowania agregatu od podłoża, a korpus wykonuje się przy użyciu materiału ograniczającego hałas. Kanały, którymi przepływa zasysane powietrze są także odpowiednio preparowane pod względem akustycznym.
Chociaż to wszystko oznacza, że osiąga się już znaczne wytłumienie hałasu, jednak poziom hałasu agregatu sprężarkowego jest ciągle raczej wysoki.
185 849
Dążąc do dalszego ograniczenia poziomu hałasu przeprowadzono badania, które wykazały, że poważna ilość energii szumu jest wytwarzana w członie sprężarkowym i zależy od właściwości konstrukcyjnych całego agregatu, jest przetwarzana w niepożądane drgania i hałas.
W szczególności, przez częstotliwości drgań tych członów sprężarkowych, które prowadzą do promieniowania nadmiernej energii szumów, są wywoływane częstotliwości rezonansowe konstrukcji tych agregatów.
Znanym już było, że szczególnie łącznik pomiędzy obudowami członu sprężarkowego i jednostki napędowej jest odpowiedzialny za emisję szumu i przenoszenie wibracji i hałasu na silnik i na punkty podparcia tego łącznika.
Przedmiotem wynalazku jest łącznik do przyłączania obudowy jednostki napędowej do obudowy członu sprężarki wyposażony w żebra znajdujące się co najmniej na części ścianki, przy czym wysokość każdego żebra jest równa przynajmniej półtora krotnej grubości części ścianki na której to żebro się znajduje, a którego grubość, w połowie wysokości, jest co najmniej równa połowie wcześniej wymienionej grubości, w ten sposób żebra tworzą wzór, który dzieli ściankę na przylegające segmenty ścianki, przy których gięciu charakterystyczna główna fala ma częstotliwość rezonansowa, która wyklucza wzbudzenie przy wszystkich głównych częstotliwościach wzbudzających, włącznie z najwyższymi, członu sprężarkowego.
Korzystnie jest, że segmenty które są ograniczone przez żebra zajmują przynajmniej połowę jego ścianki.
Żebra są usytuowane po stronie zewnętrznej albo po stronie wewnętrznej.
Łącznik jest utworzony z części rurowej i dwóch kołnierzy znajdujących się przy jej końcach, przy czym część rurowa jest wyposażona co najmniej po obu stronach w żebra.
Łącznik tworzy skrzynie, za pomocą którego człon sprężarkowy i jednostka napędowa są mocowane z tej samej strony, albo na różnych stronach skrzyni.
Sprzęgło znajduje się pomiędzy wychodzącym na zewnątrz wałkiem jednostki napędowej i wałkiem wirnika członu.
Część spodu łącznika opiera się, na poduszkach elastycznych znajdujących się na wsporniku.
Zaletą tego wynalazku jest taki łącznik, w którym promieniowanie szumu i przenoszenie drgań są minimalne, a tym samym emisja hałasu przez agregat sprężarkowy jest zredukowana.
Przedmiot wynalazku zostanie uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schematycznie agregat sprężarkowy z łącznikiem według wynalazku, fig. 2 - widok pionowy boku łącznika agregatu sprężarkowego z fig. 1 w powiększonej skali, fig. 3 - widok zgodnie ze strzałką F3 na fig. 2, fig. 4 - widok zgodnie ze strzałką F4 na fig. 2, fig. 5 - przekrój wzdłuż linii V-V na fig. 3, fig. 6 - przekrój wzdłuż linii VI-VI na fig. 2, fig. 7 - schematyczny widok agregatu sprężarkowego analogiczny do tego z fig. 1, ale odnoszący się do innej postaci rozwiązania.
Na fig. 1, przedstawiony został agregat sprężarkowy składający się z członu sprężarkowego 1, na przykład, z członu sprężarki ślimakowej z jednym wirnikiem, albo z członu sprężarki śrubowej z dwoma wirnikami, z jednostki napędowej 2, którą stanowi silnik elektryczny, oraz z łącznika 3 łączącego obudowę 4 jednostki napędowej 2 z obudową 5 członu sprężarkowego 1, w którym to łączniku jest umieszczone sprzęgło 6 pomiędzy wychodzącym na zewnątrz wałkiem 7 tej jednostki napędowej 2 i wałkiem 8 wirnika członu sprężarkowego 1.
W tym przypadku człon sprężarkowy 1 jest sprężarką śrubo w<ą a zatem zawiera dwa wirniki, a wałek 8 za pomocą przekładni z kołami zębatymi, przekładni pasowej, albo innego sprzęgającego przekształtnika, może napędzać wałek wirnika.
Łącznik 3 składa się z części rurowej 9 z kołnierzem 10 przy jednym końcu, do zamocowania na obudowie 5 członu sprężarkowego 1, oraz z kołnierzem 11 przy drugim, trochę obszerniejszym końcu, do zamocowania na obudowie 4 jednostki napędowej 2.
Energia akustyczna wytwarzana w procesie sprężania przez człon sprężarkowy jest raczej toniczna i jest kompozycją określonych sygnałów. Najniższym określonym sygnałem, podstawowym tonem, jest sinusoida o częstotliwości równej rytmowi, w którym człon sprężarkowy zasysa powietrze z otoczenia i wydala go przez wylot członu sprężarkowego.
185 849
Powietrze jest sprężane w komorze sprężania i wydalane raczej nagle do wylotu, tak że ten proces nie przebiega w sposób postępowy. W konsekwencji są wytwarzane składowe harmoniczne tych tonów podstawowych. Te składowe harmoniczne mają częstotliwość, która jest całkowitą wielokrotnością częstotliwości podstawowych.
Ze względu na mnogość parametrów technologicznych i geometrycznych, mniej lub więcej harmonicznych jest wytwarzanych, a ich częstotliwości w odniesieniu do podstawowego tonu są ważne lub nie. Ta całkowita energia toniczna przenosi się przez obudowę 5 członu sprężarkowego 1 i na strukturach kołnierzowych powoduje wibracje, które każda w swój własny sposób, przekształcają tę energię w drgania i szum.
W celu ograniczenia tych wibracji są przewidziane żebra 12, na części, a korzystnie na większej części niż połowa ścianki części rurowej 9, zgodnie z wzorem, które dzielą tę zewnętrzną stronę pomiędzy kołnierzami 10 i 11 na sąsiadujące segmenty ścienne 13.
W przedstawionym przykładzie, te żebra 12 są przewidziane po zewnętrznej stronie wymienionej wcześniej ścianki części 9, ale one mogą być także usytuowane po stronie wewnętrznej.
Te żebra 12 spełniają specyficzne wymagania. Jak pokazano na szczególe z fig. 6, wysokość H lub wysokość żebra 12 jest równa co najmniej półtora krotnej i, na przykład, równa się dwukrotnej grubości D części ścianki, na której to żebro jest ustawione, oraz szerokość B mierzona w połowie wysokości tego żebra 12 jest co najmniej połową wymienionej wyżej grubości D i, na przykład, równa się tej grubości.
Ze względu na fakt, że łącznik jest częścią odlaną z metalu, żebra 12 są, ze względu na uwarunkowania odlewnicze, nieco szersze u podstaw. Wierzchołki żeber 12 są zaokrąglone, a żebra 12 łączą się z okrążoną przez nie częścią ścianki, na której one są ustawione.
Ten wyżej wymieniony wzór utworzony przez żebra 12 spełnia także specyficzne wymagania: mianowicie, ma on tak gęstą strukturę, że główna charakterystyczna fala przy gięciu dla każdego segmentu ścianki 13 ma częstotliwość rezonansową, która wyklucza wzbudzenie segmentu ścianki 13 przy wszystkich głównych częstotliwościach wzbudzających, włącznie z najwyższymi, członu sprężarkowego 1.
Najwyższa harmoniczna, inaczej mówiąc, składnik wzbudzający o najwyższej częstotliwości, nie jest już wtedy dłużej zdolny do wystartowania z tak zwaną falą zasysania lub z główną falą gięcia jakiegokolwiek segmentu ścianki 13. Rezultatem tego jest to, że ten segment ścianki 13 nie może promieniować żadnego poważniejszego szumu.
Każdy segment ścianki 13 zaczyna wibrować kiedy zostanie pobudzony siłą dynamiczną. Kiedy wibracja przybiera częstotliwość jednej z częstotliwości rezonansowych tego segmentu ścianki 13, jest promieniowany znaczniejszy szum niż szum promieniowany przez ten segment ścianki przy każdej częstotliwości.
Charakterystyczny rodzaj fali jest rodzajem, w którym segment ścianki wibruje z jedną z jego własnych częstotliwości rezonansowych i występuje różnica pomiędzy częstotliwościami segmentów.
Charakterystyczny rodzaj fali o głównej częstotliwości, rezonansowej jest charakterystycznym rodzajem fali przy gięciu, za pomocą której środkowy punkt segmentu ścianki 13 wykonuje ruch góra-dół i za pomocą której wszystkie punkty tego segmentu ścianki 13 wykonują mniejszy ruch, który jednak jest w fazie z ruchem punktu środkowego. Główny charakterystyczny rodzaj fali jest także oznaczany jako „rodzaj fali zasysania”.
A zatem, wyżej wspominany wzór zależy od właściwości członu sprężarkowego 1, takich jak prędkość obrotowa i konstrukcja wirnika, które wywołują wpływ na wzbudzenie częstotliwości członu sprężarkowego 1.
Większość segmentów ścianki 13 może być wyposażona w rowek 14 do wewnętrznego chłodzenia łącznika 3.
W prezentowanym przykładzie, żebra 12 i tym samym segmenty ścianki 13 są przedstawione na bocznych stronach części rurowej 9. Jedna boczna strona składa się z części tworzącej kąt z drugą. Górna strona i dolna strona części 9 mają płaskie części.
185 849
Jak pokazano na fig. 1, na jednej z takich części, dolnej, łącznik 3 z pośredniczącą poduszką elastyczną 15, spoczywa na wsporniku 16. W analogiczny sposób obudowa 4 jednostka napędowej 2 spoczywa na drugim punkcie podparcia 17.
Jest oczywiste, że żebra 12 i tym samym segmenty ścianki 13 mogą być umieszczone także, lub wyłącznie, na górnej i/lub dolnej stronie części 9.
Kołnierz 11 zasadniczo rozciąga się na zewnątrz względem otworu części 9, na odpowiadającym mu końcu tej części 9. Ten kołnierz 11 ma cztery otwory 18 z gwintem do wkręcania śrub wewnątrz, do mocowania na nich obudowy 4 za pomocą śrub.
Kołnierz 10, po przeciwnej stronie, jest asymetryczny względem otworu części 9 na końcu o który chodzi, mówiąc inaczej, kołnierz 10 wystaje na zewnątrz przy bocznej stronie, oraz wystaje do wewnątrz przy drugiej bocznej stronie.
W tym kołnierzu 10 otwory 19 są przewidziane do mocowania kołnierza 10 do obudowy 5 za pomocą śrub.
Opisywany dotychczas łącznik 3 posiada w konsekwencji poważną możliwość redukcji promieniowania szumów.
Łącznik 3 nie musi być koniecznie umieszczany na przedłużeniu członu sprężarkowego 1 i jednostki napędowej 2. On może być umieszczony, na przykład, poniżej u dołu, albo powyżej u góry, tego członu sprężarkowego i tej jednostki napędowej 2. W tym przypadku sprzęgło 6 stanowi przekładnia.
Poza tym, na fig. 7, jest przedstawiona schematycznie postać rozwiązania agregatu sprężarkowego, w której człon sprężarkowy 1 i jednostka napędowa 2 nie znajdują się na ich wzajemnym przedłużeniu, a łącznik 3 posiada inną formę niż opisywany dotychczas.
W tej postaci rozwiązania, ten łącznik 3 posiada kształt płaskiego pudła. Wałek 8 wirnika przechodzi przez otwór i wchodzi w wyżej wspominany bok.
Jednostka napędowa 2 jest zamocowana w analogiczny sposób, za pomocą kołnierza i śrub, przy dolnym końcu, na drugim boku łącznika 3. Wychodzący na zewnątrz wałek 7 przechodzi przez otwór i wchodzi w ten ostatnio wymieniony bok.
Na bocznych skrajach, obu wymienionych wyżej boków, znajdują się jedno obok drugiego, człon sprężarkowy 1 i jednostka napędowa 2, są też przewidziane żebra 12, które sobą określają przylegające segmenty ścianki 13.
Zarówno wymiary żeber 12, jak i wzór, który one tworzą, spełniają te same wymagania jak w postaci rozwiązania według figur 1 do 6.
W tym przypadku, żebra 12 także znacznie redukują promieniowany lub przenoszony szum.
W odmianie tego rozwiązania, człon sprężarkowy 1 i jednostka napędowa 2 mogą być umieszczone powyżej, albo po sąsiedzku, jedno względem drugiego z tej samej strony łącznika 3.
Niniejszy wynalazek nie jest w żaden sposób ograniczony do postaci rozwiązań opisanych przedtem i zaprezentowanych na figurach, wręcz przeciwnie, ten łącznik może być zrealizowany w różnych odmianach, bez wychodzenia poza dziedzinę wynalazku.
185 849
185 849
185 849
—-1
727276-
'7 .73
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (9)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Łącznik do przyłączania obudowy jednostki napędowej do obudowy członu sprężarki, znamienny tym, że jest wyposażony w żebra (12) na przynajmniej części ścianki, przy czym wysokość (H) każdego żebra (12) jest równa przynajmniej półtora krotnej grubości (D) części ścianki na której to żebro (12) się znajduje, a którego szerokość (B), w połowie wysokości (H), jest co najmniej równa połowie grubości (D), w ten sposób żebra (12) tworzą pewien wzór, który dzieli ściankę na przylegające segmenty ścianki (13), przy których gięciu charakterystyczna główna fala ma częstotliwość rezonansową, która wyklucza wzbudzenie przy wszystkich głównych częstotliwościach wzbudzających, włącznie z najwyższymi, członu sprężarkowego (1).
  2. 2. Łącznik według zastrz. 1, znamienny tym, że segmenty (13), które są ograniczane przez żebra (12), zajmują przynajmniej połowę ścianki.
  3. 3. Łącznik według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że żebra (12) są usytuowane po zewnętrznej stronie ścianki.
  4. 4. Łącznik według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że żebra (12) są usytuowane po wewnętrznej stronie ścianki.
  5. 5. Licznik według zastrz. 1, znamienny tym, że jest utworzony przez część rurową (9) i dwa kołnierze (10 i 11) przy końcach.
  6. 6. Łącznik według zastrz. 5, znamienny tym, że część rurowa (9) ma żebra (12) po co najmniej obu stronach.
  7. 7. Łącznik według zastrz. 1, znamienny tym, że jest w postaci skrzyni, w której człon sprężarkowy (1) i jednostka napędowa (2) są mocowane z tej samej strony, albo na różnych stronach tej skrzyni.
  8. 8. Łącznik według zastrz. 1, znamienny tym, że sprzęgło znajduje się pomiędzy wychodzącym na zewnątrz wałkiem (7) jednostki napędowej (2) i wałkiem (8) wirnika członu sprężarkowego (1).
  9. 9. Łącznik według zastrz. 1, znamienny tym, że ma część spodu, która spoczywa na poduszkach elastycznych (15) znajdujących się na wsporniku (16).
PL98326345A 1997-05-20 1998-05-18 Łącznik do przyłączania obudowy jednostki napędoweŁącznik do przyłączania obudowy jednostki napędowej do obudowy członu sprężarkij do obudowy członu sprężarki PL185849B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BE9700435A BE1011158A3 (nl) 1997-05-20 1997-05-20 Verbindingsstuk dat de behuizing van een aandrijving met de behuizing van een compressorelement verbindt.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL326345A1 PL326345A1 (en) 1998-11-23
PL185849B1 true PL185849B1 (pl) 2003-08-29

Family

ID=3890523

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL98326345A PL185849B1 (pl) 1997-05-20 1998-05-18 Łącznik do przyłączania obudowy jednostki napędoweŁącznik do przyłączania obudowy jednostki napędowej do obudowy członu sprężarkij do obudowy członu sprężarki

Country Status (15)

Country Link
US (1) US6073517A (pl)
EP (1) EP0879965B1 (pl)
JP (1) JP4542634B2 (pl)
AT (1) ATE266149T1 (pl)
AU (1) AU724060B2 (pl)
BE (1) BE1011158A3 (pl)
CA (1) CA2235232C (pl)
CZ (1) CZ288289B6 (pl)
DE (1) DE69823581T2 (pl)
DK (1) DK0879965T3 (pl)
ES (1) ES2221116T3 (pl)
HU (1) HU224473B1 (pl)
NO (1) NO310083B1 (pl)
PL (1) PL185849B1 (pl)
PT (1) PT879965E (pl)

Families Citing this family (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BR9900330A (pt) * 1998-01-12 2000-03-28 Lg Eletronics Inc Estrutura para acoplamento de silenciador para compressor linear.
US6224289B1 (en) * 1998-12-18 2001-05-01 Kevin D. Redd Power takeoff unit-driven unit adapter with sump lubrication
DE10148088C5 (de) * 2000-10-13 2019-03-07 Schaeffler Technologies AG & Co. KG Montageeinheit
US20070026955A1 (en) * 2004-04-27 2007-02-01 Ford Global Technologies, Llc Inertia ring for suppression of driveshaft radiated noise
US20050239561A1 (en) * 2004-04-27 2005-10-27 Ford Global Technologies, Llc Inertia ring for suppression of driveshaft radiated noise
DE102004030180A1 (de) * 2004-06-22 2006-02-09 A. Friedr. Flender Ag Stirnradgetriebe
US7779822B2 (en) * 2007-01-12 2010-08-24 Gm Global Technology Operations, Inc. Intake assembly with integral resonators
US7584821B2 (en) * 2007-01-23 2009-09-08 Gm Global Technology Operations, Inc. Adjustable helmholtz resonator
US20090078082A1 (en) * 2007-09-26 2009-03-26 Gm Global Technology Operations, Inc. Adapter Ring For Transmission Case To Engine Connection
US8561283B1 (en) 2007-10-29 2013-10-22 Prestolite Performance, Llc Method to provide a universal bellhousing between an engine and transmission of a vehicle
JP5186977B2 (ja) * 2008-03-31 2013-04-24 アイシン・エィ・ダブリュ株式会社 変速機ケース
JP5209435B2 (ja) * 2008-10-21 2013-06-12 東洋機械金属株式会社 ポンプユニットのベース
DE102009002447B4 (de) 2009-04-16 2012-02-02 Raja-Lovejoy Gmbh Pumpenträger
DE102012012140A1 (de) * 2012-06-20 2013-12-24 Robert Bosch Gmbh Gehäuse für ein Getriebe
JP6228868B2 (ja) * 2014-03-10 2017-11-08 株式会社神戸製鋼所 スクリュ圧縮機
JP6573543B2 (ja) * 2015-12-17 2019-09-11 株式会社神戸製鋼所 スクリュ圧縮機
JP6581897B2 (ja) * 2015-12-25 2019-09-25 株式会社神戸製鋼所 スクリュ圧縮機
DE102016011431A1 (de) 2016-09-21 2018-03-22 Knorr-Bremse Systeme für Nutzfahrzeuge GmbH Schraubenkompressor für ein Nutzfahrzeug
USD852249S1 (en) * 2017-01-31 2019-06-25 Tok, Inc. Reduction gear
BE1026106B1 (nl) * 2017-08-28 2019-10-16 Atlas Copco Airpower Naamloze Vennootschap Schroefcompressor
USD904478S1 (en) * 2019-04-11 2020-12-08 Amer S.P.A. Reduction gear
CN112145456B (zh) * 2020-11-17 2021-12-07 江苏恒康机电有限公司 一种防止电机振动降低噪音的不锈钢风机

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1226429B (de) * 1962-01-31 1966-10-06 Daimler Benz Ag Leichtmetallgehaeuse fuer Zahnraedergetriebe von Kraftfahrzeugen, insbesondere Zahnraeder-wechselgetriebe
DE2260798A1 (de) * 1972-12-13 1974-06-27 Daimler Benz Ag Luftverdichtende viertakt-hubkolbenbrennkraftmaschine
JPS5949419B2 (ja) * 1980-12-11 1984-12-03 日産自動車株式会社 自動車用エンジン
SE443625B (sv) * 1982-06-07 1986-03-03 Atlas Copco Ab Vexelladshus
US4825727A (en) * 1985-05-29 1989-05-02 Canon Kabushiki Kaisha Speed reducer
JPH0444920Y2 (pl) * 1985-07-12 1992-10-22
JP2751165B2 (ja) * 1987-10-23 1998-05-18 日産自動車株式会社 無段変速機
JPH0741962Y2 (ja) * 1988-07-29 1995-09-27 三菱重工業株式会社 多面据付形減速機
FR2648638B1 (fr) * 1989-06-16 1991-11-29 Labavia Perfectionnements aux transmissions de vehicules equipees de ralentisseurs electriques
US5203441A (en) * 1992-06-01 1993-04-20 Eaton Corporation Adaptor for use in a flywheel and transmission assembly
US5267488A (en) * 1992-07-23 1993-12-07 Hardeman Michael L Drive train conversion apparatus
JPH06193573A (ja) * 1992-12-24 1994-07-12 Hitachi Ltd インバータ駆動スクリュー圧縮機およびその組付方法
US5447078A (en) * 1993-09-17 1995-09-05 Reliance Electric Industrial Company Submersible gearmotor
US5566591A (en) * 1994-05-03 1996-10-22 Burkett; James D. Engine/transmission adapter kit
US5857389A (en) * 1996-05-29 1999-01-12 Sumitomo Machinery Corp. Of America Universal mount housing construction for parallel offset gearboxes and gearmotors
US5842377A (en) * 1996-11-07 1998-12-01 General Signal Corporation Mixer gearbox assembly having a cross-shaft alternatively mounted in one or two bearings and configured to receive different drive motors

Also Published As

Publication number Publication date
JPH10318159A (ja) 1998-12-02
DE69823581D1 (de) 2004-06-09
BE1011158A3 (nl) 1999-05-04
HUP9801111A3 (en) 2000-03-28
CZ288289B6 (en) 2001-05-16
CA2235232C (en) 2005-10-25
HU224473B1 (hu) 2005-09-28
HUP9801111A2 (hu) 1998-12-28
NO310083B1 (no) 2001-05-14
AU724060B2 (en) 2000-09-14
EP0879965B1 (en) 2004-05-06
NO982277D0 (no) 1998-05-19
ES2221116T3 (es) 2004-12-16
HU9801111D0 (en) 1998-07-28
DE69823581T2 (de) 2005-04-28
AU6798498A (en) 1998-11-26
PT879965E (pt) 2004-09-30
JP4542634B2 (ja) 2010-09-15
CZ154298A3 (cs) 1999-05-12
NO982277L (no) 1998-11-23
PL326345A1 (en) 1998-11-23
ATE266149T1 (de) 2004-05-15
EP0879965A1 (en) 1998-11-25
US6073517A (en) 2000-06-13
CA2235232A1 (en) 1998-11-20
DK0879965T3 (da) 2004-08-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL185849B1 (pl) Łącznik do przyłączania obudowy jednostki napędoweŁącznik do przyłączania obudowy jednostki napędowej do obudowy członu sprężarkij do obudowy członu sprężarki
EP0260705B1 (en) Speaker
JPH1193670A (ja) ファンシュラウド
US6602051B2 (en) Blowing apparatus
Tandon Noise-reducing designs of machines and structures
JPH09170565A (ja) ポンプ装置
Amor et al. Induction squirrel cage machine design with minimization of electromagnetic noise
Russell Reduction of noise emissions from diesel engine surfaces
TW382043B (en) Connection piece connecting the housing of a drive unit to the housing of a compressor element
RU2688566C1 (ru) Локальный вибропоглотитель
JP2930220B2 (ja) 往復運動するピストンを備えた内燃機関
JPH0388974A (ja) 密閉形圧縮機
KR100395059B1 (ko) 타이밍 벨트 커버
JP3226380B2 (ja) 密閉型圧縮機
EP4303898A1 (en) Noise/vibration reduction device for transformers
EP0561385B1 (en) Compressor with hermetically sealed casing
HOUJOH et al. The Sound Radiated from Gears: On the Existence of Aerodynamic Sound: Vibration, Control Engineering, Engineering for Industry
RU2149272C1 (ru) Масляный поддон двигателя внутреннего сгорания
RU2144620C1 (ru) Привод газораспределительного механизма двигателя внутреннего сгорания
JPH0775269A (ja) 永久磁石電動機の回転子
Lee Identification of noise sources in scroll compressor for air-conditioner
Jackson et al. A discussion on the origin and treatment of noise in industrial environments-Noise of electrical machines
EP0462647A1 (en) Electric motor with two fans
RU138557U1 (ru) Малошумный центробежный вентилятор
JPS61210294A (ja) 送風機