PL184814B1 - Sposób i układ do przesyłania specyficznych danych o przędzy w procesach przewijania do wytwarzania szwów podwójnych ze ściegiem łańcuszkowym - Google Patents

Sposób i układ do przesyłania specyficznych danych o przędzy w procesach przewijania do wytwarzania szwów podwójnych ze ściegiem łańcuszkowym

Info

Publication number
PL184814B1
PL184814B1 PL97333246A PL33324697A PL184814B1 PL 184814 B1 PL184814 B1 PL 184814B1 PL 97333246 A PL97333246 A PL 97333246A PL 33324697 A PL33324697 A PL 33324697A PL 184814 B1 PL184814 B1 PL 184814B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
bobbin
coil
yarn
identifier
data
Prior art date
Application number
PL97333246A
Other languages
English (en)
Other versions
PL333246A1 (en
Inventor
Guido Jaeger
Original Assignee
Ksl Keilmann Sondermaschb Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ksl Keilmann Sondermaschb Gmbh filed Critical Ksl Keilmann Sondermaschb Gmbh
Publication of PL333246A1 publication Critical patent/PL333246A1/xx
Publication of PL184814B1 publication Critical patent/PL184814B1/pl

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D05SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
    • D05BSEWING
    • D05B59/00Applications of bobbin-winding or -changing devices; Indicating or control devices associated therewith
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H54/00Winding, coiling, or depositing filamentary material
    • B65H54/02Winding and traversing material on to reels, bobbins, tubes, or like package cores or formers
    • B65H54/10Winding and traversing material on to reels, bobbins, tubes, or like package cores or formers for making packages of specified shapes or on specified types of bobbins, tubes, cores, or formers
    • B65H54/18Winding and traversing material on to reels, bobbins, tubes, or like package cores or formers for making packages of specified shapes or on specified types of bobbins, tubes, cores, or formers forming spools to be loaded into sewing, lace, embroidery, or like machines
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H75/00Storing webs, tapes, or filamentary material, e.g. on reels
    • B65H75/02Cores, formers, supports, or holders for coiled, wound, or folded material, e.g. reels, spindles, bobbins, cop tubes, cans, mandrels or chucks
    • B65H75/18Constructional details
    • B65H75/182Identification means
    • DTEXTILES; PAPER
    • D05SEWING; EMBROIDERING; TUFTING
    • D05BSEWING
    • D05B57/00Loop takers, e.g. loopers
    • D05B57/28Applications of bobbins for storing the lower thread
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H2701/00Handled material; Storage means
    • B65H2701/30Handled filamentary material
    • B65H2701/31Textiles threads or artificial strands of filaments

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Sewing Machines And Sewing (AREA)
  • Document Processing Apparatus (AREA)
  • Unwinding Of Filamentary Materials (AREA)

Abstract

1. Sposób przesylania specyficznych danych o przedzy w procesach przewijania do wytwarzania podwójnych szwów ze sciegiem lancuszkowym z koniecznoscia dokumentowania, znamienny tym, ze cewke przyjmujaca nic, a zwlaszcza cewke nici dolnych (10), wyposaza sie w jednoznaczny identy- fikator cewki (16), po czym w stacji nawijania (28), w której nawija sie przedze nici dolnych z zapasu przedzy (30) na cewke nici dolnych (10) wykrywa sie identyfikator cewki (16) i razem z pierwszym zbiorem danych charakteryzujacych przedze i proces nawijania wprowadza sie do pamieci danych a po umieszczeniu cewki nici dolnych (10) w maszynie do szycia (18) wykrywa sie identy- fikator cewki (16), a nastepnie za pomoca identyfi- katora cewki (16) przekazuje sie pierwszy zbiór danych wprowadzony z nim do pamieci i przyporzadkowuje drugiemu zbiorowi danych dotyczacych procesu szycia i korzystnie materialu do szycia, po czym tak utworz ona ilosc danych wprowadza sie do pamieci. Fig. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób przesyłania specyficznych danych o przędzy w procesach przewijania do wywarzania szwów podwójnych ze ściegiem łańcuszkowym z koniecznością dokumentowania oraz układ do realizacji tego sposobu.
W ramach zwiększania ilości środków zabezpieczających jakość we wszystkich obszarach nowoczesnej techniki niezbędna jest wiedza o danych produkcyjnych przy wytwarzaniu danego produktu. W końcowej dokumentacji procesu wytwarzania te dane wraz z danymi o składnikach uczestniczących w procesie produkcyjnym zbiera się w zbiór danych, który przyporządkowuje się danemu produktowi i który w każdym czasie może być wywołany za pomocą numeru kodowego albo podobnego.
W dziedzinie wytwarzania zamków błyskawicznych, na częściach materiału do szycia, należy dokumentować obok innych składników także nić dolną przy szwach podwójnych ze ściegiem łańcuszkowym. Ponieważ cewka nici dolnej jest z jednej strony niezbędna dla
184 814 procesu wytwarzania szwu podwójnego ze ściegiem łańcuszkowym, a z drugiej strony jej pojemność jest bardzo ograniczona, to służy ona tylko jako nośnik pośredni dla przędzy nici dolnych.
Stąd wynika problem, że informacje dotyczące przędzy do tworzenia nici dolnej, takie jak na przykład numer wyrobu i partii, nie mogą być przenoszone w czasie procesu nawijania na cewkę nici dolnej, posiadającą tylko trzpień dla nici i kołnierze zabezpieczające nić przed spadnięciem. Jeżeli cewka nici dolnej jest nawijana i odbierana ze zwykłej stacji nawijania, to nie istnieje żadna możliwość identyfikacji nawiniętej nici i zachowania w pamięci szczegółowych informacji o niej. Nie istnieje przy tym żadna możliwość uwzględnienia tych danych w dokumentacji nici dolnej jako nici zamka błyskawicznego.
Z opisu angielskiego GB-A-2 015 596 jest znana maszyna do szycia, w której uchwyt dla cewki nici dolnej jest wyposażony w czujnik, testujący dane charakteryzujące napełnienie dolną cewkę, podające informacje o rodzaju zastosowanej nici dolnej. Informacja ta służy w połączeniu z dozorowaniem innych parametrów do tego, żeby tak sterować działaniem maszyny do szycia, aby uzyskać stałą jakość szwu. Opis GB-A-2 015 596 nie zawiera jednak żadnych danych o tym, jak można byłoby usunąć wyżej przedstawiony problem z cewką dolną nici.
Celem wynalazku jest umożliwienie opracowania kompletnej dokumentacji danych dotyczących nici dolnej w szwie podwójnym ze ściegiem łańcuszkowym w związku z innymi danymi potrzebnymi do procesu wytwarzania szytego wyrobu, przy unikaniu wyżej wymienionych niedogodności.
Sposób przesyłania specyficznych danych o przędzy w procesach przewijania do wytwarzania podwójnych szwów ze ściegiem łańcuszkowym z koniecznością dokumentowania, polega według wynalazku na tym, że cewkę przyjmującą nić, a zwłaszcza cewkę nici dolnej wyposaża się w jednoznaczny identyfikator cewki, po czym w stacji nawijania, w której nawija się przędzę nici dolnych z zapasu przędzy na cewkę nici dolnych wykrywa się identyfikator cewki i razem z pierwszym zbiorem danych charakteryzujących przędzę i proces nawijania wprowadza się do pamięci danych a po umieszczeniu cewki nici dolnych w maszynie do szycia wykrywa się identyfikator cewki, a następnie za pomocą identyfikatora cewki przesyła się pierwszy zbiór danych wraz ze zbiorem zachowanym w pamięci i przyporządkowuje drugiemu zbiorowi danych dotyczącemu procesu szycia i korzystnie materiału do szycia, po czym tak utworzone ilości danych zachowuje się w pamięci.
Korzystnie, przyporządkowanie pierwszego zbioru danych identyfikatorowi cewki wygasza się po zużyciu dolnych nici i usunięciu ewentualnych resztek nici z cewki nici dolnych przed nawinięciem nowych nici na cewkę nici dolnych.
Wynalazek dotyczy ponadto układu do przesyłania specyficznych danych o przędzy w procesach przewijania do wytwarzania szwów podwójnych ze ściegiem łańcuszkowym z koniecznością dokumentowania w maszynach do szycia ze szwem podwójnym ze ściegiem łańcuszkowym, z co najmniej jedną maszyną do szycia i jedną stacją nawijania, w której przędzę dla nici dolnych nawija się z zapasu przędzy na cewkę nici dolnych wyposażoną w kołnierze, umieszczoną w maszynie do szycia. Taki układ zgodnie z wynalazkiem charakteryzuje się tym, że cewki nici dolnych są wyposażone w jednoznaczny identyfikator cewki, zaś stacja nawijania i maszyna do szycia mają po co najmniej jednym czujniku do wykrywania identyfikatora stosowanej cewki nici dolnych, przy czym czujniki są połączone z urządzeniem do przetwarzania danych, które identyfikator cewki wykryty przez czujnik stacji nawijania przyporządkowuje pierwszemu zbiorowi danych charakteryzujących nici dolne, przy czym korzystnie identyfikator cewki jest umieszczony na co najmniej jednym kołnierzu cewki nici dolnych.
Korzystnie, identyfikator cewki ma postać kodu kreskowego a czujniki stacji nawijania i maszyny do szycia są czytnikami kodów kreskowych.
Dzięki identyfikatorowi cewki nici dolnych według wynalazku jest możliwe przyporządkowanie określonej długości przędzy jednoznacznie scharakteryzowanego zapasu przędzy określonemu szwu jakiegoś wyrobu i otrzymanie w ten sposób danych o przędzy nici dolnej w zbiorze danych charakteryzujących wytwarzanie danego produktu.
184 814
Identyfikator cewki nie odgrywa żadnej roli w ostatecznym zbiorze danych. Służy on tylko do wytworzenia związku pomiędzy pierwszym i drugim zbiorem danych.
Sposób według wynalazku nie ogranicza się do przewijania nici na cewkę nici dolnych maszyny do szycia z podwójnym szwem ze ściegiem łańcuszkowym, lecz stosuje się do wszystkich procesów przewijania.
Wynalazek zostanie bliżej przedstawiony w oparciu o przykłady wykonania uwidocznione na załączonym rysunku, którego figury przedstawiają: fig. 1 - w widoku z boku cewkę nici dolnych, fig. 2 - schematycznie układ kilku maszyn do szycia z podwójnym szwem ze ściegiem łańcuszkowym, które są połączone pod względem danych ze stacją nawijania i urządzeniem sterującym, a fig. 3a i 3b - schemat technologiczny procesu wyjaśniający sposób według wynalazku.
Na figurze 1 przedstawiono cewkę nici dolnych 10 przeznaczoną do umieszczenia w maszynie do szycia z podwójnym szwem ze ściegiem łańcuszkowym, przy czym cewka na zewnętrznej stronie swojego kołnierza 12 ma obszar 14, na którym nadrukowano w postaci kodu kreskowego numer identyfikacyjny charakteryzujący jednoznacznie daną cewkę nici dolnych 10. Dobrać można oczywiście i inną postać kodowania dającą się odczytać maszynowo.
Na figurze 2 przedstawiono większą liczbę pokazanych schematycznie maszyn do szycia 18 z podwójnym szwem ze ściegiem łańcuszkowym, które w danym przypadku są sterowane komputerem PC 20. Poprzez przewód danych i sterowania 22 komputery PC poszczególnych stacji szycia są połączone z centralnym urządzeniem do przetwarzania danych 24. Komputery PC poszczególnych stacji szycia i ewentualnie urządzenie do przetwarzania danych 24 są ponadto połączone przewodem 25 z komputerem 26, który steruje stacją nawijania 28. Przez przewód 25 należy rozumieć każdy środek, który umożliwia przepływ strumienia informacji pomiędzy komputerem PC 26 i urządzeniem do przetwarzania danych 24.
Stacja nawijania 28 służy do tego, aby do utworzenia nici dolnych określony odcinek przędzy nawinąć ze stożkowej cewki przędzy 30 na cewkę nici dolnych 10. Stacja nawijania 28 ma pierwszy przedstawiony schematycznie czujnik albo czytnik kodu kreskowego do odczytywania kodu kreskowego przewidzianego na stożkowej cewce przędzy 30 oraz przedstawiony schematycznie drugi czujnik albo czytnik kodu kreskowego 32, który jest w stanie odczytać kod kreskowy 16 na kołnierzu 12 cewki nici dolnych 10 umieszczonej w stacji nawijania 28. Tak wykryty numer identyfikacyjny cewki nici dolnych 10 umieszczonej właśnie w stacji nawijania 28 przyporządkowuje się w komputerze PC 26 albo w urządzeniu do przetwarzania danych 24 pierwszemu zbiorowi danych, który charakteryzuje stożkową cewkę przędzy 30 (na przykład numer wyrobu i numer partii) i został wprowadzony do komputera PC 26 albo automatycznie wykryty za pomocą czujnika 31 w stacji nawijania. Pierwszy zbiór danych obejmuje dane o procesie nawijania, takie jak data procesu nawijania i długość nawiniętej nici. Pierwszy zbiór danych razem z numerem identyfikacyjnym cewki nici dolnych 10 wprowadza się do pamięci urządzenia do przetwarzania danych 24. W ten sposób jest jednoznacznie zidentyfikowany zapas nici dolnych zmagazynowany pośrednio na określonej cewce nici dolnych.
Maszyny do szycia z podwójnym szwem ze ściegiem łańcuszkowym 38 mają również czujnik albo czytnik kodu kreskowego 34, który może odczytywać numer identyfikacyjny 16 na kołnierzu 12 umieszczonej wdanym przypadku cewki nici dolnych 10. Tak ustalony numer identyfikacyjny cewki nici dolnych 10 przesyła się razem z drugim zbiorem danych o procesie szycia i ewentualnie materiale do szycia. Urządzenie do przetwarzania danych 24 można za pomocą przekazanego identyfikatora cewki 16 prowadzić razem z drugim zbiorem danych przesłanych od maszyny do szycia, tak że ogólny zbiór danych zawiera teraz także dane charakteryzujące nić dolną. W ten sposób zostało wypełnione zadanie identyfikatora cewki, który wypada ze zbioru danych, a cewka nici dolnych może być wykorzystana ponownie.
Rozumie się, że należy zabezpieczyć, aby każdy numer identyfikacyjny cewek nici dolnych był w danym przypadku nadany tylko jeden raz. Istnienie podwójnych kodów kreskowych musi być koniecznie wyeliminowane.
184 814
Przez zmiany na cewce nici dolnych 10 i na mechanizmie nasadzania cewek nici dolnych w stacji nawijania 28 można zapewnić, aby cewki nici dolnych 10 według wynalazku nie mogły być nawijane na zwykłym urządzeniu do nawijania. Przez dodatkowe barwne oznakowania i tabliczki wskazujące w odpowiednich miejscach stosowania można personelowi obsługującemu wskazać szczególną funkcję cewek nici dolnych 10 według wynalazku.
Na fig. 3a i 3b pokazano etapy technologiczne przy dokonywaniu przyporządkowania pomiędzy pierwszym zbiorem danych i identyfikatorem cewek nici dolnych 10 na stacji nawijania 28 względnie przy odczytywaniu przyporządkowania na danej maszynie do szycia 18. W obydwa etapy procesu jest w danym przypadku wbudowany etap kontrolny, po którym proces można przerwać. Na stacji nawijania 20 sprawdza się, czy nasadzona cewka stożkowa 30 jest zwolniona do użycia. Przędzę przed procesem nawijania sprawdza się na wymaganą jakość.
Jeżeli są spełnione kryteria kontroli, to zaznacza się to na stożkowej cewce 30 przędzy i wykrywa przez czytnik kodu kreskowego 31 w stacji nawijania 28. Jeżeli brak jest takiej pozytywnej uwagi kontrolnej, to proces nawijania nie rozpoczyna się.
Na fig. 3b sprawdza się, czy nici na nasadzonej cewce nici dolnych nadają się do danego zadania szycia. Także i tu proces szycia nie rozpocznie się, jeżeli takie sprawdzenie wypadnie negatywnie.
184 814
Fig. 3a
184 814
( Koniec
Fig. 3b
184 814
Fig.1
Fig.2
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (4)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób przesyłania specyficznych danych o przędzy w procesach przewijania do wytwarzania podwójnych szwów ze ściegiem łańcuszkowym z koniecznością dokumentowania, znamienny tym, że cewkę przyjmującą nić, a zwłaszcza cewkę nici dolnych (10), wyposaża się w jednoznaczny identyfikator cewki (16), po czym w stacji nawijania (28), w której nawija się przędzę nici dolnych z zapasu przędzy (30) na cewkę nici dolnych (10) wykrywa się identyfikator cewki (16) i razem z pierwszym zbiorem danych charakteryzujących przędzę i proces nawijania wprowadza się do pamięci danych a po umieszczeniu cewki nici dolnych (10) w maszynie do szycia (18) wykrywa się identyfikator cewki (16), a następnie za pomocą identyfikatora cewki (16) przekazuje się pierwszy zbiór danych wprowadzony z nim do pamięci i przyporządkowuje drugiemu zbiorowi danych dotyczących procesu szycia i korzystnie materiału do szycia, po czym tak utworzoną ilość danych wprowadza się do pamięci.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że przyporządkowanie pierwszego zbioru danych identyfikatorowi cewki wygasza się po zużyciu dolnych nici i usunięciu ewentualnych resztek nici z cewki nici dolnych (10) przed nawinięciem nowych nici na cewkę nici dolnych (10).
  3. 3. Układ do przesyłania specyficznych danych o przędzy w procesach przewijania do wytwarzania szwów podwójnych ze ściegiem łańcuszkowym z koniecznością dokumentowania w maszynach do szycia z podwójnym szwem ze ściegiem łańcuszkowym, zawierającej co najmniej jedną maszynę do szycia i jedną stację nawijania, w której nawija się przędzę dla nici dolnych z zapasu przędzy na cewki nici dolnych umieszczone w maszynie do szycia i wyposażone w kołnierze, znamienny tym, że cewki nici dolnych (10) są wyposażone w jednoznaczny identyfikator cewki (16), zaś stacja nawijania (28) ma czujnik (32) a maszyna do szycia (18) ma czujnik (34) do wykrywania identyfikatora (16) zastosowanej cewki nici dolnych (10), przy czym czujniki (32,34) są połączone z urządzeniem do przetwarzania danych (24), a identyfikator cewki (16) jest umieszczony korzystnie co najmniej na jednym kołnierzu (12) cewki nici dolnych (10).
  4. 4. Układ według zastrz. 3, znamienny tym, że identyfikator cewki (16) ma postać kodu kreskowego a czujniki (32, 34) stacji nawijania (28) i maszyny do szycia (18) są czytnikami kodów kreskowych.
PL97333246A 1996-11-12 1997-11-12 Sposób i układ do przesyłania specyficznych danych o przędzy w procesach przewijania do wytwarzania szwów podwójnych ze ściegiem łańcuszkowym PL184814B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19646707A DE19646707C2 (de) 1996-11-12 1996-11-12 Verfahren und Anordnung zur Übermittlung garnspezifischer Daten bei Umspulvorgängen für die Herstellung von dokumentationspflichtigen Doppelsteppstichnähten
PCT/EP1997/006320 WO1998021389A1 (de) 1996-11-12 1997-11-12 Verfahren und anordnung zur übermittlung garnspezifischer daten bei umspulvorgängen für die herstellung von dokumentationspflichtigen doppelsteppstichnähten

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL333246A1 PL333246A1 (en) 1999-11-22
PL184814B1 true PL184814B1 (pl) 2002-12-31

Family

ID=7811418

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97333246A PL184814B1 (pl) 1996-11-12 1997-11-12 Sposób i układ do przesyłania specyficznych danych o przędzy w procesach przewijania do wytwarzania szwów podwójnych ze ściegiem łańcuszkowym

Country Status (12)

Country Link
US (1) US6170418B1 (pl)
EP (1) EP0939840B1 (pl)
JP (1) JP2001503658A (pl)
AT (1) ATE215140T1 (pl)
CZ (1) CZ157299A3 (pl)
DE (1) DE19646707C2 (pl)
ES (1) ES2175506T3 (pl)
HU (1) HUP0002520A2 (pl)
PL (1) PL184814B1 (pl)
PT (1) PT939840E (pl)
WO (1) WO1998021389A1 (pl)
ZA (1) ZA9710201B (pl)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1130485A1 (de) * 2000-03-01 2001-09-05 Hilzinger-Gummiwalzen GmbH & Co. KG Sytem und Verfahren zur Überwachung einer Walze mit einem Walzenkern und einem Walzenmantel
DE10016975A1 (de) * 2000-04-06 2001-10-11 Hepp Gmbh Textilmaschine
JP2004024764A (ja) * 2002-06-28 2004-01-29 Brother Ind Ltd 縫製装置、縫製装置の糸カセット、並びに、縫製装置のプログラム
JP2007275103A (ja) * 2006-04-03 2007-10-25 Brother Ind Ltd ミシン及び糸立て台
KR100713589B1 (ko) * 2006-05-03 2007-05-02 조훈식 바코드를 이용한 재봉기용 북실 끝점 감지 장치 및 그 방법
DE102018210997B4 (de) * 2018-07-04 2023-06-15 Dürkopp Adler AG Spuleinrichtung für eine Nähmaschine

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4166423A (en) * 1978-02-28 1979-09-04 The Singer Company Adaptive sewing machine
JPS56163691A (en) 1980-05-20 1981-12-16 Brother Ind Ltd Alarm device for abnormality of sewing machine
US4854453A (en) * 1982-12-08 1989-08-08 Murata Kikai Kabushiki Kaisha Article selecting and conveying system
DE3540126A1 (de) * 1985-11-13 1987-02-19 Baeckmann Reinhard Verfahren und einrichtung zur integrierten ueberwachung des ober- und unterfadens in naehmaschinen und -automaten und des naehprozesses
DE3816800A1 (de) 1988-05-17 1989-11-30 Zinser Textilmaschinen Gmbh Verfahren und vorrichtung zum zuordnen von garn- und/oder maschinenbezogenen daten zu spulenhuelsen von spinnereimaschinen
EP0378712A1 (en) * 1989-01-14 1990-07-25 Enzo Scaglia Automatic feeder and feeding method for textile machines
DE3923507A1 (de) * 1989-07-15 1991-01-24 Guetermann & Co Lese- und codierungsgeraet fuer garnspulen
AU634055B2 (en) * 1990-05-18 1993-02-11 E.I. Du Pont De Nemours And Company Electronic creel mapping
US5235516A (en) 1990-05-18 1993-08-10 Ellis Jr Joseph F Electronic creel mapping
US5353726A (en) * 1990-08-07 1994-10-11 Durkopp Adler Aktiengesellschaft Method of monitoring the supply of looper thread of a double lock-stitch sewing machine
JP2836252B2 (ja) * 1990-12-14 1998-12-14 ブラザー工業株式会社 ミシンの下糸残量検出装置
DE4216286A1 (de) * 1992-05-16 1993-12-23 Gustav Adolf Reinmoeller Vdi I Verfahren und zugehörige Einrichtungen zur Kennzeichnung von Papphülsen, auf die Fäden zu spulen sind
DE9215334U1 (pl) * 1992-11-11 1993-01-21 Guetermann & Co. Ag, Zuerich, Ch
JPH10140460A (ja) * 1996-11-13 1998-05-26 Brother Ind Ltd 刺繍データ表示装置および刺繍ミシン

Also Published As

Publication number Publication date
DE19646707A1 (de) 1998-05-20
US6170418B1 (en) 2001-01-09
ES2175506T3 (es) 2002-11-16
ZA9710201B (en) 1998-08-27
ATE215140T1 (de) 2002-04-15
CZ157299A3 (cs) 1999-08-11
WO1998021389A1 (de) 1998-05-22
JP2001503658A (ja) 2001-03-21
HUP0002520A2 (hu) 2000-12-28
EP0939840A1 (de) 1999-09-08
PL333246A1 (en) 1999-11-22
DE19646707C2 (de) 1998-09-10
EP0939840B1 (de) 2002-03-27
PT939840E (pt) 2002-08-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU698721B2 (en) Method and apparatus for reforming grouped items
US5873392A (en) Process for monitoring faults in textile webs
US20060144457A1 (en) Method for optimizing a textile production process
US7918387B2 (en) Thread identification system
PL184814B1 (pl) Sposób i układ do przesyłania specyficznych danych o przędzy w procesach przewijania do wytwarzania szwów podwójnych ze ściegiem łańcuszkowym
US5943240A (en) Machine tool control system and method utilizing metal mold arrangement information
US5287692A (en) Transport medium for yarn or the like
CN108377639A (zh) 部件提供装置以及利用其的部件管理系统
CN101283129B (zh) 操作纺织机的方法
CN113795446A (zh) 纺织机
MXPA99004372A (en) Method and arrangement for transmitting yarn-specific data during rewinding processes for producing two-thread lock stitch seams which are to be documented
CN111553598B (zh) 超细纱质量管理系统
WO2020022186A1 (ja) 縫製管理システム
JP5083663B2 (ja) 縫製システム
CN111931878B (zh) 基于rfid的智能毛衣编织方法及使用此方法的智能毛衣编织系统
JPS6322254A (ja) 生産管理システム
JPH04140278A (ja) 紡績工場の生産管理システム
JPS59122971A (ja) プリント基板の自動検査方式
TW202323613A (zh) 操作紡織機的方法和用於實施所述方法的系統
BR102022024200A2 (pt) Método para operação de uma máquina têxtil e sistema para realização do método
CN117702360A (zh) 布料加工方法、布料及贾卡经编机
CN116767950A (zh) 用于操作卷绕机的方法和设备
KR20190001338U (ko) Rfid 태그가 구비된 케어라벨
JP2003340932A (ja) 伝動ベルト成形の心線準備システム
JPH0545484B2 (pl)