PL184120B1 - Urządzenie do automatycznego powstrzymywania upadku dla osób pracujących na wysokości - Google Patents

Urządzenie do automatycznego powstrzymywania upadku dla osób pracujących na wysokości

Info

Publication number
PL184120B1
PL184120B1 PL97325518A PL32551897A PL184120B1 PL 184120 B1 PL184120 B1 PL 184120B1 PL 97325518 A PL97325518 A PL 97325518A PL 32551897 A PL32551897 A PL 32551897A PL 184120 B1 PL184120 B1 PL 184120B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
clamping
clamping element
lever
rope
cam
Prior art date
Application number
PL97325518A
Other languages
English (en)
Other versions
PL325518A1 (en
Inventor
Guido Gortan
Maksimiljan Cencis
Original Assignee
Tractel Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tractel Sa filed Critical Tractel Sa
Publication of PL325518A1 publication Critical patent/PL325518A1/xx
Publication of PL184120B1 publication Critical patent/PL184120B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A62LIFE-SAVING; FIRE-FIGHTING
    • A62BDEVICES, APPARATUS OR METHODS FOR LIFE-SAVING
    • A62B1/00Devices for lowering persons from buildings or the like
    • A62B1/06Devices for lowering persons from buildings or the like by making use of rope-lowering devices
    • A62B1/14Devices for lowering persons from buildings or the like by making use of rope-lowering devices with brakes sliding on the rope

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Business, Economics & Management (AREA)
  • Emergency Management (AREA)
  • Emergency Lowering Means (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do automatycznego powstrzy- mywania upadku dla osób pracujacych na wysoko- sci, przesuwajace sie samoczynnie po linie zabez- pieczajacej zamocowanej w punkcie znajdujacym sie powyzej omawianego urzadzenia, polaczone z uzytkownikiem albo obciazeniem, zawierajace ele- ment zaciskajacy liny zabezpieczajacej i element wykrywajacy próg przyspieszenia lub predkosci przesuwania sie liny zabezpieczajacej wzgledem urzadzenia, znamienne tym, ze element wykrywa- jacy (10), który stanowi krazek obracajacy sie i element zaciskajacy (7), bedacy krzywka sa od- dzielnymi elementami, przy czym element wykry- wajacy (10) jest zamocowany na elemencie zaci- skajacym (7) i popycha go w kierunku zaciskania, pod dzialaniem momentu oporowego o okreslonej wartosci, przeciwstawiajacego sie ruchowi obroto- wemu elementu wykrywajacego (10), natomiast moment oporowy wytworzony jest za pomoca apa- ratu (12, 13), zamocowanego na elemencie zaciska- jacym (7) i dzialajacym po przekroczeniu okreslo- nego progu predkosci lub przyspieszenia liny zabez- pieczajacej (2). FIG. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do automatycznego powstrzymywania upadku dla osób pracujących na wysokości, mające zastosowanie do indywidualnego zabezpieczenia przeciwko upadkom i szczególnie, urządzenie skonstruowanego w celu automatycznego powstrzymywania upadku osoby pracującej na wysokości.
Znane są urządzenia indywidualnego zabezpieczenia przed upadkiem, przesuwające się po nośniku, na przykład po linie, zorientowanego pionowo i zamocowanego w swojej górnej części. Te urządzenia są połączone za pomocą uwięzi z operatorem, którego mają zabezpieczać przed upadkiem.
W tym celu urządzenia te są zaprojektowane w ten sposób, że przesuwają się w górę i w dół wzdłuż nośnika i na którym blokują się w przypadku upadku operatora.
Istnieją mniej lub bardziej skomplikowane typy tego urządzenia, wywołujące akcję przyciskania elementu do nośnika za pomocą efektu dynamicznego wywołanego przez upadek operatora połączonego z urządzeniem.
Wadą najbardziej skomplikowanych modeli jest posiadanie dużej ilości delikatnych części. W ogólności urządzenia te wymagają ciągłej czujności związanej ze stanem ich czystości, ponieważ są one czułe na obecność okruchów i pyłu, które obniżają efektywność ich działania.
Patent USA nr 4923037 opisuje urządzenie automatycznego zapobiegania upadkom, poruszające się wzdłuż nośnika pionowego. Urządzenie to zawiera koło zębate, kręcące się w obudowie zewnętrznej, która jest umieszczona wewnątrz obudowy zewnętrznej i zamocowana elastycznie, kierując koło zębate w kierunku nośnika, przechodzącego przez kanał pionowy, zlokalizowany w części przedniej obudowy zewnętrznej. W czasie przemieszczania się urządzenia wzdłuż nośnika, koło zębate jest wprowadzane w ruch obrotowy trąc o nośnik. W momencie, w którym prędkość opuszczania się urządzenia wzdłuż nośnika osiągnie określoną wartość, odpowiadająca jej prędkość obrotowa koła zębatego wyzwala mechanizm zasprzęglenia odśrodkowego, który zatrzymuje rotację koła zębatego. Tarcie między nośnikiem a zatrzymanym kołem zębatym wywołuje przekręcenie obudowy koła zębatego w kierunku, który zapewnia przyciśnięcie nośnika przez koło zębate do obudowy, co powoduje zablokowanie urządzenia na nośniku.
W tym urządzeniu, w którym koło zębate służy jednocześnie jako wykrywacz prędkości przesuwania się urządzenia względem nośnika, jak również element hamujący, sprzęgło odśrodkowe, które automatycznie wyzwala zaciskanie, jest elementem kosztownym i delikatnym, wrażliwym na pyły.
Wniosek o przyznanie patentu francuskiego nr 2574511, również prezentuje urządzenie do automatycznego zaciskania na linie bezpieczeństwa. To urządzenie zawiera krążek poruszający się wzdłuż rampy pomiędzy pozycją, dolną - spoczynkową, w której jest on oddalony od liny i pozycją górną, w której przyciska on linę blokując na niej urządzenie. Dźwignia, do której jest przymocowana uwięź łącząca urządzenie z użytkownikiem, oddziaływuje na ruchomy krążek poprzez efekt dynamiczny wywołany upadkiem użytkownika, ustawiając krążek w pozycji górnej - roboczej.
Urządzenie to, z uwagi na lekkość krążka, który może przesuwać się wzdłuż rampy pod działaniem uderzeń lub wibracji, charakteryzuje się czułością funkcjonowania trudną do skontrolowania i może być podatne na funkcjonowanie wadliwe.
Prezentowany wynalazek ma na celu realizację urządzenia automatycznego powstrzymywania upadku, pozbawionego wymienionych wyżej wad znanych urządzeń, posiadającego zalety prostoty oraz większej wytrzymałości i skuteczności.
W tym celu urządzenie jest zrealizowane na pomocą małej liczby części o prostej konstrukcji, które współpracują ze sobą w celu jednoczesnego zastosowania trzech sposobów wyzwolenia efektu zaciskania się na nośniku:
poprzez przyspieszenie elementu wykrywającego umieszczonego na elemencie zaciskającym, które zapoczątkowuje ruch zaciskający;
poprzez realizację elementu zaciskającego w formie krzywki zaciskającej, zamocowanej w taki sposób, że położenie jej środka ciężkości w stosunku do jej osi obrotu wywołuje efekt bezwładnościowy, w przypadku gwałtownego przemieszczenia się urządzenia w dół, wywołując ruch zaciskający krzywki.
184 120
Istota wynalazku, którym jest urządzenie do automatycznego powstrzymywania upadku dla osób pracujących na wysokości, przesuwające się samoczynnie po linie zabezpieczającej zamocowanej w punkcie znajdującym się powyżej omawianego urządzenia, połączonego z użytkownikiem albo obciążeniem, zawierające element zaciskający liny zabezpieczającej i element wykrywający próg przyspieszenia lub prędkości przesuwania się liny zabezpieczającej względem urządzenia, polega na tym, że element wykrywający, który stanowi krążek obracający się i element zaciskający będący krzywką, są oddzielnymi elementami, przy czym element wykrywający jest zamocowany na elemencie zaciskającym i popycha go w kierunku zaciskania, pod działaniem momentu oporowego o określonej wartości, przeciwstawiającego się ruchowi obrotowemu elementu wykrywającego, natomiast moment oporowy wytworzony jest za pomocą aparatu, zamocowanego na elemencie zaciskającym i działającym po przekroczeniu określonego progu prędkości lub przyspieszenia liny zabezpieczającej.
Korzystnym jest, gdy aparat wytwarzający moment oporowy składa się ze ślizgacza, przyciśniętego do elementu wykrywającego za pomocą sprężyny, opartej o element zaciskający wytwarzając moment oporowy rosnący wraz z prędkością liny zabezpieczającej w urządzeniu aż do przekroczenia przeciwstawnego momentu oporowego liny zaciskającej.
Korzystnym jest też, gdy element zaciskający jest obracającą się krzywką, która zaciska się samoczynnie na linie zabezpieczającej, na której element wykrywający umieszczony jest w taki sposób, że pozostaje on w kontakcie umożliwiającym współpracę z liną wtedy, gdy element zaciskający nie zaciska się na linie, a rozłącza się w momencie rozpoczęcia zaciskanie się elementu zaciskającego z liną zabezpieczającią
Również korzystnym jest, gdy ruch elementu zaciskającego w kierunku zaciskającym jest ograniczony przez ramię, które wyznacza pozycję elementu wykrywającego, umożliwiającą oddziaływanie na ten element przez względny ruch liny zabezpieczającej przez sprężynę umocowaną do obudowy urządzenia, ciągnącą element zaciskający w kierunku przeciwnym do kierunku zaciskania, aż do oparcia się przez nią o ramię.
Poza tym korzystnym jest, gdy środek ciężkości elementu zaciskającego jest umieszczony względem jej osi obrotu w ten sposób, że wraz z jej masą ustawia on element zaciskający w pozycji nie zaciskającej, przy braku odpowiedniego przyspieszenia urządzenie w dół i popycha element zaciskający w kierunku przeciwnym w obecności takiego przyspieszenia, po przekroczeniu przezeń określonego progu, z siłą wystarczającą by zneutralizować działanie sprężyny, by wyzwolić akcję samozaciskania.
Zwłaszcza korzystnym jest, gdy zawiera ono dźwignię pozwalającą na oddziaływanie przez obciążenie, która poprze ramię współpracuje w jednym kierunku z elementem zaciskającym w taki sposób, że dźwignia może oddziaływać na element zaciskający jedynie w kierunku powodującym jej zaciśnięcie.
Dodatkowo korzystnym jest, gdy ograniczenie ruchu elementu zaciskającego w kierunku zwalniającym zacisk jest zrealizowane za pomocą dźwigni poprzez blokowanie jej o ściankę obudowy, w ten sposób, że w połączeniu z działaniem sprężyny zamocowanej do elementu blokującego, utrzymywany jest ciągły kontakt dźwigni z elementem blokującym w momencie gdy dźwignia pozostaje w spoczynku, dzięki czemu nie śledzi ona elementu blokującego podczas ruchu zaciskającego.
Także korzystnym jest, gdy zawiera ono dźwignię na wypadek potrzeby zaciśnięcia elementu blokującego.
Przedmiot wynalazku został uwidoczniony w przykładowym wykonaniu schematycznie na rysunku, na którym: fig. 1 jest rzutem z boku, prezentującym częściowo przekrój pionowy, urządzenia do automatycznego powstrzymywania upadku, zgodnego z wynalazkiem, przedstawionego w pozycji spoczynkowej, pozwalającej na przemieszczanie się wzdłuż liny zabezpieczającej, fig. 2 jest ujęciem urządzenia z fig. 1 w pozycji zablokowanej, po wyzwoleniu zaciskania przez przemieszczenie się obracającej się dźwigni, fig. 3 jest ujęciem urządzenia z fig. 1 w pozycji zablokowanej, gdzie zaciskanie nie jest wyzwolone przez dźwignię, fig. 4 jest ujęciem analogicznym do fig. 2, lecz pokazującym urządzenie zablokowane ręcznie i celowo (parking).
184 120
Zgodnie z rysunkiem, urządzenie automatycznego zatrzymywania przedstawione schematycznie na fig. 1 jest przeznaczone do zaciskania się na linie zabezpieczającej 2, która przez niego przechodzi. Lina 2 jest zamocowana swoim górnym końcem i zaopatrzona w obciążenie (nie przedstawione na rysunku) u swojego dołu.
Urządzenie 1 zawiera obudowę, złożoną z dwóch bocznych ścianek 3 (z których tylko jedna jest widoczna na rysunku) połączonych dwoma poprzeczkami 4 oraz ze ścianki przedniej 5 i tylnej 6.
Wewnątrz obudowy zainstalowany jest element zaciskający 7, w postaci krzywki, umocowany w ten sposób, by mógł się obracać wokół osi poziomej 8, utrzymywanej przez ścianki boczne 3. W swojej części przedniej, element zaciskający 7 dysponuje powierzchnią zaciskającą w kształcie łuku 9, w swej części przedniej wyższej, zawiera ona element wykrywający 10 w postaci krążka, zamontowany w szczególny sposób na osi poprzecznej 11 utrzymywanej przez element zaciskający 7.
W przestrzeni znajdującej się między powierzchnią wewnętrzną przedniej ścianki 5 i przednim końcem elementu zaciskającego 7 przemieszcza się lina zabezpieczająca 2, której ruch względem urządzenia 1 wywołuje ruch obrotowy elementu wykrywającego 10. Rotacja elementu wykrywającego 10 jest hamowana przez ślizgacz 12, który dociśnięty jest do obwodu elementu wykrywającego 10 przez sprężynę 13, zamocowanego do elementu zaciskającego 7. Siła z jaką naciska sprężyna 13 jest dobrana w taki sposób, by po przekroczeniu progu prędkości obrotowej elementu wykrywającego 10, oddziaływać na niego momentem oporowym o wyznaczonej wartości, przeciwstawiającym się rotacji elementu wykrywającego 10 i sprzęgającym częściowo element wykrywający 10 z elementem zaciskającym 7.
Sprężyna 14 oparta o oś 8 zamocowana jednym końcem do elementu zaciskającego 7, a drugim do ścianki tylnej 6, oddziaływuje na element zaciskający 7 utrzymując go w pozycji pokazanej na fig. 1, gdzie powierzchnia zaciskająca elementu zaciskającego 7 nie dotyka liny zabezpieczającej 2, a element wykrywający 10 współpracuje z liną 2.
Załamana dźwignia 15, zamocowana w swojej części środkowej do osi 8, stanowi ramię wystające przez szczelinę 16 w ściance tylnej 6, podczas gdy jej drugi koniec 17 opiera się o ściankę tylną 6 w opozycji górnej dźwigni (jak to jest pokazane na fig. 1) podpierając element zaciskający 7 w pozycji spoczynkowej.
Położenie elementu wykrywającego 10 na elemencie zaciskającym 7, jest dobrane w taki sposób, ażeby w czasie gdy element zaciskający 7 jest zaparty o dźwignie 15, element wykrywający 10 pozostawał w kontakcie z liną 2.
Położenie środka ciężkości elementu zaciskającego 7 względem osi jej obrotu 8 powoduje pozostawanie w pozycji spoczynkowej pod nieobecność określonego przyśpieszenia urządzenia w dół i przekręcenie elementu zaciskającego 7 w położenie przeciwne w momencie przekroczenia przez przyśpieszenie określonego progu, neutralizując działanie sprężyny 14.
Ramię dźwigni 15, przechodzącej przez szczelinę 16 posiada na swoim końcu otwór 18 służący do zapięcia karabińczyka (nie przedstawionego na rysunku), którym przypina się uwięź użytkownika.
Należy zauważyć, że dzięki zapadce dźwignia 15 oddziaływuje na element zaciskający 7 jedynie w kierunku wywołującym zaciskanie. Pozwala to uniknąć niezamierzonego rozluźnienia zacisku poprzez jakikolwiek nieprawidłowy lub przypadkowy ruch tą dźwignią.
Działanie urządzenia jest następujące: w pozycji nie zaciśniętej tak jak to pokazuje fig. 1, wystające ramię dźwigni 15 jest ustawione w górę, gdyż dzięki swemu ciężarowi, urządzenie znajduje się poniżej użytkownika. Element zaciskający 7 znajduje się w pozycji niezaciśniętej i zapiera się o ramię 17 dźwigni 15, które w kolei zapiera się o ściankę 6, dzięki połączonemu oddziaływaniu masy elementu zaciskającego 7 i sprężyny 14. Urządzenie 1 przesuwa się zatem swobodnie wzdłuż liny zabezpieczającej 2, w górę lub w dół, zgodnie z ruchem użytkownika, wprowadzając w ruch element wykrywający 10.
W przypadku upadku użytkownika, zachodzą jednocześnie trzy efekty wyzwalające zaciskanie elementu zaciskającego 7:
a) Gwałtowne owyspieszeniezwiązznez pneesuwaniem nięurządzenia 1 ni dół, wzdłuż liny zabezpieczającej 2, jest natychmiast wykrywane przez element wykrywający 10, którego
184 120 prędkość obrotowa wzrasta tak, że moment oporowy, któremu jest poddany przekracza przeciwstawny mu moment oporowy elementu zaciskającego 7. Obraca się on zatem zgodnie z ruchem wskazówek zegara wokół osi 8 w ten sposób, że powierzchnia zaciskająca wchodzi w kontakt z liną 2, blokując ją o ściankę 5, uruchamiając urządzenie.
b) Jak widzimy na fig. 2, element zaciskający 7 zaczyna swój ruch zaciskający linę 2, element wykrywający 10 przestaje z liną 2 współpracować, a z pozycji maksymalnego zaciskania element zaciskający 7 zapiera się o jedną z poprzeczek 4, w celu skontrolowania zaciskania.
c) Szybkie przemieszczenie się urządzenia 1 w dół, spowodowane upadkiem, wyzwala dzięki bezwładności elementu zaciskającego 7 ruch obrotowy owego elementu w kierunku zaciskającym linę 2.
d) Dźwignia 15 obciążona na końcu wystającego ramienia 18, przez spadający swobodnie ciężar, obraca się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, oddziaływując swoim ramieniem 17 na element zaciskający 7, popychając go w kierunku pozycji zaciskającej. Dźwignia 15 prowadzi element zaciskający 7 podczas całego ruchu zaciskającego, aż do całkowitego zablokowania liny 2. Jako, że dźwignia 15 obraca się swobodnie dookoła osi 8, przypadkowe zablokowanie tej dźwigni w jej pozycji spoczynkowej z fig. 1, nie może się przeciwstawić temu, że jeden z dwóch efektów opisanych powyżej w punktach a) i b), albo oba te efekty jednocześnie, wyzwoli akcję zaciskania.
Dodatkowo, jak to jest pokazane na fig. 4, urządzenie blokujące dźwignię 15 w pozycji blokującej, który stanowić może przykładowo przełącznik 19 zamocowany w punkcie 20 na obudowie, oddziaływujący na powierzchnię tylną, dźwigni 15, pozwala zablokować element zaciskający 7 w jego pozycji blokującej linę 2, tworząc w ten sposób hamulec postojowy.
Obudowa urządzenia posiada zamknięcie (nie pokazane na rysunku) takie, że zamknięcie obudowy jest zapewnione przez dwa oddzielne elementy, co wymaga dwóch celowych operacji w celu otwarcia obudowy.
Dla potrzeb opisu prezentowanego tu wynalazku, zaadoptowano w sposób nie ograniczający linę 2 jako nośnik zabezpieczający i jako element zaciskający 7 krzywkę, której gardziel zaciskająca jest wyprofilowana w sposób odpowiadający przekrojowi zaciskanej liny w momencie gdy ma miejsce samo zaciskanie. W tym samym celu jako element wykrywający 10 zastosowany został krążek. Rozumie się jednakowoż, że w duchu wynalazku, ten sam system może być skonstruowany, zgodnie ze stanem technik tak, że jako nośnik zastosowany zostanie kabel metalowy lub usztywniony profil.
184 120
184 120
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do automatycznego powstrzymywania upadku dla osób pracujących na wysokości, przesuwające się samoczynnie po linie zabezpieczającej zamocowanej w punkcie znajdującym się powyżej omawianego urządzenia, połączone z użytkownikiem albo obciążeniem, zawierające element zaciskający liny zabezpieczającej i element wykrywający próg przyspieszenia lub prędkości przesuwania się liny zabezpieczającej względem urządzenia, znamienne tym, że element wykrywający (10), który stanowi krążek obracający się i element zaciskający (7), będący krzywką są oddzielnymi elementami, przy czym element wykrywający (10) jest zamocowany na elemencie zaciskającym (7) i popycha go w kierunku zaciskania, pod działaniem momentu oporowego o określonej wartości, przeciwstawiającego się ruchowi obrotowemu elementu wykrywającego (10), natomiast moment oporowy wytworzony jest za pomocą aparatu (12, 13), zamocowanego na elemencie zaciskającym (7) i działającym po przekroczeniu określonego progu prędkości lub przyspieszenia liny zabezpieczającej (2).
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że aparat wytwarzający moment oporowy składa się ze ślizgacza (12), przyciśniętego do elementu wykrywającego (10) za pomocą sprężyny (13), opartej o element zaciskający (7) wytwarzając moment oporowy rosnący wraz z prędkością liny zabezpieczającej (2) w urządzeniu aż do przekroczenia przeciwstawnego momentu oporowego liny zaciskającej (2).
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że element zaciskający (7) jest obracającą się krzywką, która zaciska się samoczynnie na linie zabezpieczającej (2), na której element wykrywający (10) umieszczony jest tak, że pozostaje on w kontakcie umożliwiającym współpracę z liną. (2) wtedy, gdy element zaciskający (7) nie zaciska się na linie (2), a rozłącza się w momencie rozpoczęcia zaciskania się elementu zaciskającego (7) z liną zabezpieczającą (2).
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że ruch elementu zaciskającego (7) w kierunku zaciskającym jest ograniczony przez ramię (17), które wyznacza pozycję elementu wykrywającego (1), umożliwiaj ącą oddziaływanie na ten element przez względny ruch liny zabezpieczającej (2), przez sprężynę (14) umocowaną do obudowy urządzenia, ciągnąca element zaciskający (7) w kierunku przeciwnym do kierunku zaciskania, aż do oparcia się przez niąo ramię (17).
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że środek ciężkości elementu zaciskającego (7) jest umieszczony względem jej osi obrotu (8) w ten sposób, że wraz z jej masą ustawia on element zaciskający (7) w pozycji nie zaciskającej, przy braku odpowiedniego przyspieszenia urządzenia w dół i popycha element zaciskający (7) w kierunku przeciwnym w obecności takiego przyspieszenia, po przekroczeniu przezeń określonego progu, z siłą wy starczającą by zneutralizować działanie sprężyny (14), by wyzwolić akcję samozaciskania.
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zawiera dźwignię (15) pozwalającą na oddziaływanie przez obciążenie, która poprzez ramię (17) współpracuje w jednym kierunku z elementem zaciskającym (7), że dźwignia (15) może oddziaływać na element zaciskający (7) jedynie w kierunku powodującym jej zaciśnięcie.
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że ograniczenie ruchu elementu zaciskającego (7) w kierunku zwalniającym zacisk jest zrealizowane za pomocą dźwigni (15) poprzez blokowanie jej o ściankę obudowy, tak, że w połączeniu z działaniem sprężyny (14) zamocowanej do elementu blokującego (7) utrzymywany jest ciągły kontakt dźwigni (15) z elementem blokującym (7) w momencie gdy dźwignia (15) pozostaje w spoczynku, dzięki czemu nie śledzi ona elementu blokującego (7) podczas ruchu zaciskającego.
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że zawiera ono dźwignię (19) na wypadek potrzeby zaciśnięcia elementu blokującego (7).
    184 120
PL97325518A 1996-07-16 1997-07-15 Urządzenie do automatycznego powstrzymywania upadku dla osób pracujących na wysokości PL184120B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9608841A FR2751233B1 (fr) 1996-07-16 1996-07-16 Dispositif d'arret automatique de chute pour des personnels travaillant en hauteur
PCT/FR1997/001305 WO1998002210A1 (fr) 1996-07-16 1997-07-15 Dispositif d'arrêt automatique de chute pour des personnels travaillant en hauteur

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL325518A1 PL325518A1 (en) 1998-08-03
PL184120B1 true PL184120B1 (pl) 2002-09-30

Family

ID=9494070

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97325518A PL184120B1 (pl) 1996-07-16 1997-07-15 Urządzenie do automatycznego powstrzymywania upadku dla osób pracujących na wysokości

Country Status (13)

Country Link
US (1) US6056086A (pl)
EP (1) EP0859648B1 (pl)
JP (1) JP3262279B2 (pl)
CN (1) CN1100576C (pl)
AU (1) AU729685B2 (pl)
BR (1) BR9702343A (pl)
CA (1) CA2231722C (pl)
CZ (1) CZ292340B6 (pl)
DE (1) DE69723046T2 (pl)
ES (1) ES2202628T3 (pl)
FR (1) FR2751233B1 (pl)
PL (1) PL184120B1 (pl)
WO (1) WO1998002210A1 (pl)

Families Citing this family (45)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2842113B1 (fr) * 2002-07-12 2004-09-24 Zedel Dispositif antichute suiveur pour corde fixe
FR2860982B1 (fr) * 2003-10-20 2006-01-20 Zedel Dispositif antichute a galet bloqueur
FR2889453B1 (fr) * 2005-08-04 2007-11-30 Emax Sarl Dispositif de securite de type assureur/descendeur
GB2441140B (en) * 2006-08-21 2008-12-31 Hugh Irving Banner Rope grab
DE202007019498U1 (de) * 2006-10-27 2013-01-11 Faszinatour Touristik - Training - Event Gmbh Sicherungseinrichtung
BRPI0822197A2 (pt) * 2008-01-22 2015-06-23 Cti Systems S A Aparelho de segurnaça antiqueda com mecanismo de acionamento de cabo
CN101559267A (zh) * 2008-04-18 2009-10-21 陈锦鹏 一种防坠落设备及系统
DE102008033431B4 (de) * 2008-07-16 2010-03-04 Faszinatour Touristik - Training - Event Gmbh Anschlagelement für eine Sicherungseinrichtung
DE202008010819U1 (de) 2008-08-05 2008-10-16 Skylotec Gmbh Auffanggerät mit geschwindigkeitsabhängiger Kupplung
FR2938771B1 (fr) * 2008-11-27 2010-12-31 Zedel Dispositif bloqueur a came pour l'assurage sur corde fixe
DE202009014714U1 (de) 2009-10-30 2010-01-07 Skylotec Gmbh Auffanggerät mit geschwindigkeitsabhängiger Kupplung
GB201019462D0 (en) * 2010-11-18 2010-12-29 Latchways Plc Rescue descender system
FR2970183B1 (fr) 2011-01-11 2014-11-21 Tractel Sas Dispositif d'arret automatique de chute pour travailleur en hauteur.
JP5766535B2 (ja) * 2011-07-27 2015-08-19 エス・デー・ケイ株式会社 墜落防止装置
CN103890296B (zh) * 2011-09-05 2016-03-30 海比坠落保护专家有限公司 坠落保护系统和其运用方法
WO2013104139A1 (zh) * 2012-01-13 2013-07-18 He Shaodun 一种悬吊下降系统的绳索防倒装置
DE102012207223B3 (de) * 2012-04-30 2013-09-26 Bornack Gmbh & Co. Kg Sicherungsvorrichtung
US9132297B2 (en) * 2012-07-18 2015-09-15 D B Industries, Llc Rope grab
US9168402B2 (en) * 2012-07-18 2015-10-27 D B Industries, Llc Rope grab
FR3000900B1 (fr) * 2013-01-15 2015-02-27 Zedel Appareil de securite antichute sur corde avec fonction bloqueur
FR3000899B1 (fr) 2013-01-15 2015-06-26 Zedel Appareil de securite antichute et blocage sur corde
US9623269B2 (en) * 2013-03-14 2017-04-18 Black Diamond Equipment, Ltd. Systems for assisted braking belay with a cam-clutch mechanism
GB2514155A (en) * 2013-05-15 2014-11-19 Spanset Inter Ag Fall arrest traveller
US10760336B2 (en) 2013-06-28 2020-09-01 3M Innovative Properties Company Fall arrester
US10632332B2 (en) * 2015-01-28 2020-04-28 Bashlin Industries, Inc. Fall restriction device
CA2928081C (en) * 2015-04-24 2018-09-18 Buckingham Manufacturing Company, Inc. Cam assembly for use with pole climbing fall restriction device
US9874034B2 (en) * 2016-03-10 2018-01-23 Meyer Ostrobrod Anti-panic cable grab
US10946248B1 (en) 2017-02-28 2021-03-16 Buckingham Manufacturing Company, Inc. Adjustable body belt having D-rings/attachments
CN106841951B (zh) * 2017-03-09 2023-09-29 中国南方电网有限责任公司超高压输电公司梧州局 特高压直流输电线路绝缘子检测机器人高空防坠落装置
KR101897154B1 (ko) * 2017-05-26 2018-09-12 주식회사 코닥트 로프형 승강장치
GB201712177D0 (en) * 2017-07-28 2017-09-13 Heightec Group Ltd Fall arrest device
DE102018102325B4 (de) * 2018-02-01 2021-01-21 Bornack Gmbh & Co. Kg Sicherungsvorrichtung
CN108394784B (zh) * 2018-04-11 2023-07-25 波士顿电梯(湖州)有限公司 客梯防坠落轮式安全装置
CN110538396A (zh) * 2019-09-20 2019-12-06 中际联合(北京)科技股份有限公司 一种防坠器
CN111437537B (zh) * 2019-09-20 2024-04-26 中际联合(北京)科技股份有限公司 防坠落装置和防坠落系统
CN111410153B (zh) * 2020-03-27 2021-10-22 广东博智林机器人有限公司 防坠保护装置
CN111853107B (zh) * 2020-07-09 2024-04-02 上海市隧道工程轨道交通设计研究院 一种竖直方向的自动锁定装置及其工作方法
CN111840851A (zh) * 2020-08-18 2020-10-30 中际联合(北京)科技股份有限公司 绳索锁止装置
US20220126133A1 (en) * 2020-10-22 2022-04-28 Bashlin Industries, Inc. Adjustable Lineman Safety Belt
CN112757192B (zh) * 2021-02-01 2022-08-09 长春合心机械制造有限公司 快换夹具自锁紧定位机构
CN113509656A (zh) * 2021-06-15 2021-10-19 杭州制氧机集团股份有限公司 一种便捷式生命保护绳
US11781610B2 (en) * 2021-06-18 2023-10-10 Cmc Rescue, Inc. Systems for line device
CN113847389B (zh) * 2021-09-29 2023-04-18 广东电网有限责任公司 一种用于杆塔作业的重物防坠挂钩
NO346704B1 (no) * 2021-10-08 2022-11-28 Lonevag Beslagfabrikk As Fallsikring for skråtak
CN114908854A (zh) * 2022-06-10 2022-08-16 安徽碧盾环境工程技术有限公司 一种市政工程排水检测井防坠装置

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4657110A (en) * 1984-12-10 1987-04-14 D B Industries, Inc. Inertia rope grab
SU1301417A1 (ru) * 1985-11-25 1987-04-07 Производственное Объединение По Наладке,Совершенствованию Технологии И Эксплуатации Электростанций И Сетей "Союзтехэнерго" Устройство дл страховки
GB8627320D0 (en) * 1986-11-14 1986-12-17 Latchways Ltd Lockable load-transfer
US4923037A (en) * 1989-06-29 1990-05-08 John Stephenson Fall arrest device
FR2688815B1 (fr) * 1992-03-18 1994-06-10 Komet Perfectionnements aux dispositifs de securite pour ouvriers travaillant dans des endroits eleves.
FR2720283B1 (fr) * 1994-04-21 1996-08-23 Froment Sa Appareil anti-chute verrouillage automatiquement sur une corde de sécurité.

Also Published As

Publication number Publication date
JPH11512958A (ja) 1999-11-09
CZ292340B6 (cs) 2003-09-17
DE69723046T2 (de) 2004-04-01
US6056086A (en) 2000-05-02
CA2231722A1 (fr) 1998-01-22
FR2751233B1 (fr) 1998-10-09
BR9702343A (pt) 1999-12-28
ES2202628T3 (es) 2004-04-01
CZ79898A3 (cs) 1998-06-17
PL325518A1 (en) 1998-08-03
DE69723046D1 (de) 2003-07-31
AU729685B2 (en) 2001-02-08
CA2231722C (fr) 2005-03-22
FR2751233A1 (fr) 1998-01-23
CN1100576C (zh) 2003-02-05
CN1197401A (zh) 1998-10-28
AU3698397A (en) 1998-02-09
EP0859648B1 (fr) 2003-06-25
EP0859648A1 (fr) 1998-08-26
WO1998002210A1 (fr) 1998-01-22
JP3262279B2 (ja) 2002-03-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL184120B1 (pl) Urządzenie do automatycznego powstrzymywania upadku dla osób pracujących na wysokości
EP0836517B1 (en) Jamming device for rope and alike
US4923037A (en) Fall arrest device
CA2732198C (en) Catching device having a speed-dependent coupling
US5265696A (en) Ladder climbing safety clamp
US20180133525A1 (en) Fall arrest device
US4492348A (en) Protractive force responsive safety belt locking apparatus
CA1241937A (en) Inertia rope grab
JP4242222B2 (ja) 固定ザイル用落下防止装置
CA2628669C (en) Safety device
TWI630941B (zh) 在繩索上具有夾持功能的墜落阻止安全裝置
EP3229924B1 (en) Shuttle for a climbing protection system
US4941548A (en) Fall arresting device for climbers
WO2017030558A1 (en) Shuttle for a climbing protection system
MX2011002455A (es) Dispositivo anti-caidas.
US4392619A (en) Automatic roll-up device for a safety belt
TW202310895A (zh) 確保裝置和使用方法
FR2466257A1 (fr) Dispositif antichute a action de blocage instantanee
US20050061588A1 (en) Safe auto-locking belay override mechanism
GB2566574A (en) Fall arrest device
DK168033B1 (da) Redningsapparat
CA3185443A1 (en) Fall arrest device
KR20240020838A (ko) 드래그 다운먼트
RU2342176C2 (ru) Спасательное устройство для спуска людей

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20110715