PL183734B1 - Wspornik montażowy - Google Patents

Wspornik montażowy

Info

Publication number
PL183734B1
PL183734B1 PL97322799A PL32279997A PL183734B1 PL 183734 B1 PL183734 B1 PL 183734B1 PL 97322799 A PL97322799 A PL 97322799A PL 32279997 A PL32279997 A PL 32279997A PL 183734 B1 PL183734 B1 PL 183734B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
fastening
screw
side walls
rails
modular
Prior art date
Application number
PL97322799A
Other languages
English (en)
Other versions
PL322799A1 (en
Inventor
Hans-Ulrich Günther
Paul Mazura
Volker Haag
Klaus Pfeifer
Klaus-Michael Thalau
Michael Joist
Udo Weiss
Original Assignee
Schroff Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Schroff Gmbh filed Critical Schroff Gmbh
Publication of PL322799A1 publication Critical patent/PL322799A1/xx
Publication of PL183734B1 publication Critical patent/PL183734B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H05ELECTRIC TECHNIQUES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • H05KPRINTED CIRCUITS; CASINGS OR CONSTRUCTIONAL DETAILS OF ELECTRIC APPARATUS; MANUFACTURE OF ASSEMBLAGES OF ELECTRICAL COMPONENTS
    • H05K7/00Constructional details common to different types of electric apparatus
    • HELECTRICITY
    • H05ELECTRIC TECHNIQUES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • H05KPRINTED CIRCUITS; CASINGS OR CONSTRUCTIONAL DETAILS OF ELECTRIC APPARATUS; MANUFACTURE OF ASSEMBLAGES OF ELECTRICAL COMPONENTS
    • H05K7/00Constructional details common to different types of electric apparatus
    • H05K7/14Mounting supporting structure in casing or on frame or rack
    • H05K7/1422Printed circuit boards receptacles, e.g. stacked structures, electronic circuit modules or box like frames
    • H05K7/1424Card cages
    • H05K7/1425Card cages of standardised dimensions, e.g. 19"-subrack
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16BDEVICES FOR FASTENING OR SECURING CONSTRUCTIONAL ELEMENTS OR MACHINE PARTS TOGETHER, e.g. NAILS, BOLTS, CIRCLIPS, CLAMPS, CLIPS OR WEDGES; JOINTS OR JOINTING
    • F16B35/00Screw-bolts; Stay-bolts; Screw-threaded studs; Screws; Set screws
    • F16B35/04Screw-bolts; Stay-bolts; Screw-threaded studs; Screws; Set screws with specially-shaped head or shaft in order to fix the bolt on or in an object
    • F16B35/06Specially-shaped heads

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Microelectronics & Electronic Packaging (AREA)
  • Mounting Of Printed Circuit Boards And The Like (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)
  • Mounting Components In General For Electric Apparatus (AREA)
  • Casings For Electric Apparatus (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest wspornik montażowy dla wsuwanych na szynach, prowadzących płyt okablowanych, z dwiema równoległymi ścianami bocznymi i co najmniej czterema, przebiegającymi równolegle, szynami modułowymi, do których mocowane są szyny prowadzące. Szyny modułowe mają na stronach czołowych po jednym otworze cylindrycznym dla śruby mocującej, podczas gdy ściany boczne są zaopatrzone w otwory mocujące dla śrub mocujących i w występy do nakładania szyn modułowych.
Jest zrozumiałe, że zwłaszcza do zastosowań w elektronice, w których stosowane są wielobiegunowe złącza wtykowe o najmniejszych wymiarach, dokładne prowadzenie płyt okablowanych w szynach prowadzących wspornika montażowego jest konieczne. Dokładne wykonanie szyn prowadzących zależy jednak decydująco od dokładnego, zwłaszcza pionowego pozycjonowania szyn modułowych przy ścianach bocznych wspornika montażowego.
Znane jest wyposażenie ścian bocznych wspornika montażowego w występy skierowane do wewnątrz, które są usytuowane w określonym odstępie ponad i poniżej otworów mocujących dla szyn modułowych. Te występy funkcjonuj ąjako pomoc pozycjonująca przy mocowaniu szyn modułowych do ścian bocznych, gdzie szyny modułowe są nakładane na występy i następnie śruby mocujące zostają wprowadzone przez otwory mocujące ścian bocznych w przewidziane do tego celu cylindryczne otwory szyn modułowych.
Z przyczyn techniczno-wykonawczych otwory mocujące w ścianach bocznych mają wyraźnie większą średnicę wewnętrzną względem średnicy zewnętrznej śrub mocujących,
183 734 tak, że możliwe jest przesunięcie szyn modułowych poprzecznie do osi śruby, również ze znajdującą się w otworze mocującym śrubą mocującą.
Wynikają stąd jednak problemy, ponieważ za każdym razem, pozostawione jest kwalifikacjom zawodowym montera to, czy szyny modułowe rzeczywiście przylegają do występów. Ponadto szyny modułowe mają skłonność przy dociąganiu śrub mocujących, do kręcenia się razem z nimi.
W wyniku tego, wąskie tolerancje montażowe dla pozycjonowania szyn prowadzących, wymagane dla różnorodnych zastosowań, zgodnie z opisanym stanem techniki, mogą nie być osiągane lub być osiągane z nieproporcjonalnie wielkim nakładem kwalifikacji zawodowych.
Dla osiągnięcia przymusowego dolegania szyn modułowych do występów przy dociąganiu śrub mocujących, zostało oprócz tego zaproponowane zaopatrzenie otworów mocujących w ścianach bocznych, od strony zewnętrznej w pogłębienie i zastosowanie jako śrub mocujących śrub z łbem wpuszczanym.
Ten sposób postępowania przynosi jednak również problemy, ponieważ również tu wewnętrzna średnica otworów mocujących jest większa od zewnętrznej średnicy trzpienia gwintowanego śrub mocujących, tak, że łeb wpuszczany śruby mocującej, przy dolegającej do występu szynie modułowej, nie jest ze wszystkich stron osadzony w pogłębieniu otworu mocującego, ale jedynie w jego górnym odcinku. Siłowe połączenie pomiędzy śrubami mocującymi i ścianą boczną jest dlatego niezadowalające i pozwala na obawy, że w dłuższych przedziałach czasowych wystąpią objawy zmęczenia. Dlatego pogłębienie otworów mocujących w ścianach bocznych jest kosztowne z punktu widzenia techniczno wykonawczego.
Zadaniem wynalazku jest zaproponowanie wspornika montażowego, który zawiera nowego rodzaju połączenie śrubowe pomiędzy nośnikami modułów i ścianami bocznymi. To połączenie śrubowe powinno umożliwiać w prosty sposób utrzymywanie wąskich tolerancji montażowych, przy czym, co więcej, powinno przenosić wysokie obciążenia i mieć długą stabilność w czasie.
Zgodnie z wynalazkiem, we wsporniku montażowym wymienionego na wstępie rodzaju, śruby mocujące składają się z łba śruby z płaską powierzchnią przylegania, z cylindrycznego w zasadzie trzpienia gwintowanego, jak również z usytuowanego pomiędzy łbem śruby i trzpieniem gwintowanym, zwężającego się ku trzpieniowi gwintowanemu odcinka pośredniego a cylindryczne otwory w szynach modułowych jak również otwory mocujące i występy na ścianach bocznych są tak usytuowane, że odcinek pośredni przy dociąganiu śruby mocującej dochodzi do oparcia na zewnętrznej krawędzi otworu mocującego i w ten sposób dociska odpowiednią szynę modułową do należącego do niej występu.
Ostateczne połączenie siłowe pomiędzy śrubą mocującą i przynależną ścianą boczną powstaje przez to, że powierzchnia przylegania łba śruby przy dociąganiu śruby mocującej dochodzi do zewnętrznej strony ściany bocznej. Połączenie siłowe działa więc ze wszystkich stron wokół otworu mocującego. Wynalazek łączy więc dlatego zalety połączenia śrubowego ze śrubą z łbem cylindrycznym z zaletami połączenia śrubowego ze śrubą z łbem wpuszczanym, przy czym wady każdego z nich zostały wyeliminowane. Poza tym, pozostaje składowa siły, która stale dociska szynę modułową do występu, tak, że nie należy się obawiać obracania się szyny modułowej przy końcowym dociąganiu śruby mocującej.
Szczególne zalety powstają wtedy, kiedy materiały z których wykonano śruby mocujące i ściany boczne są tak do siebie dopasowane, że przy wkręcaniu śruby mocującej, wtedy, kiedy szyna modułowa dolega już do przynależnego występu i należący do śruby odcinek pośredni dochodzi do oparcia na zewnętrznej krawędzi otworu mocującego, następuje nieodwracalne odkształcenie zewnętrznej krawędzi otworu mocującego. Ponieważ najpierw, przy wkręcaniu, z powodu dochodzącego do tej krawędzi odcinka pośredniego, śruba mocująca i z nią szyna modułowa przesuwają się do występu. To przesunięcie kończy się, kiedy szyna modułowa dojdzie do położenia przylegania do występu. Przez dalsze wkręcanie śruby mocującej odkształca się zewnętrzna krawędź otworu mocującego, tak, że powierzchnia stykowa pomiędzy śrubą mocującą i wewnętrzną stroną otworu mocującego powiększa się. Przy tym, składowa siły działa na szynę modułową w kierunku występu. Kiedy w końcu powierzchnia przylegania łba śruby oprze się na stronie zewnętrznej ściany bocznej, następuje nagły wzrost
183 734 momentu obrotowego wkręcania i powstaje połączenie siłowe pomiędzy szyną modułową i ścianą boczną, przy czym powierzchnią przenoszenia siły jest nie tylko odkształcona strona wewnętrzna otworu mocującego ale przede wszystkim powierzchnia stykowa otaczająca otwór mocujący, pomiędzy ścianą boczną i łbem śruby.
Dla styku elektrycznego pomiędzy szynami modułowymi i ścianami bocznymi wspornika montażowego, korzystnie, śruby mocujące mają na powierzchni przylegania łba pewną ilość pazurów stykowych, które przy dociąganiu śruby przechodzą przez warstwę tlenków na ścianie bocznej. Te pazury stykowe są korzystnie ukształtowane jako trójkątne piramidy usytuowane w postaci grotów.
Korzystnie, stożkowy odcinek pośredni ma kąt pochylenia wynoszący około 60 stopni.
Wynalazek w przykładzie wykonania został bliżej opisany w oparciu o załączony rysunek, na którym na fig. 1 pokazano schematycznie, perspektywiczne przedstawienie wspornika montażowego, na fig. 2a - schematycznie, zamocowanie szyny modułowej do ściany bocznej według stanu techniki, na fig. 2b - schematycznie, zamocowanie szyny modułowej do ściany bocznej według innego stanu techniki, na fig. 2c - schematycznie zamocowanie szyny modułowej do ściany bocznej według wynalazku, na fig. 3 -śrubę mocującą według wynalazku, na fig. 4 widok w kierunku A na fig. 3.
Wspornik montażowy 1 przedstawiony na fig 1 jest przeznaczony dla wielkiej liczby wsuwanych płyt okablowanych 2, które są wyposażone w elementy elektryczne i elektroniczne (nie przedstawione). Wspornik montażowy 1 jest w zasadzie złożony z dwóch prostokątnych, równoległych ścian bocznych 3 jak również z czterech, biegnących równolegle szyn modułowych 4.
Cztery szyny modułowe 4 wykonane z ciągnionego aluminium łączą obie ściany boczne 3. Obie dolne szyny modułowe 4 jak również obie górne szyny modułowe 4 mają zamocowane górną lub dolną szynę prowadzącą 5. Te szyny prowadzące 5 są za pomocą sprężynujących elementów zaciskowych zamocowane poprzecznie do szyn modułowych 4. Elementy zaciskowe są zatrzaśnięte w podłużnych otworach 1, w które szyny modułowe 4 są zaopatrzone w równych odległościach. Każda, wykonana jako wypraska z tworzywa sztucznego, szyna prowadząca 5 ma rowek prowadzący 7 dla płyt okablowanych 2.
Szyny modułowe 4 są zamocowane za pomocą śrub mocujących 8 do ścian bocznych 3. Śruby mocujące 8 przechodzą na wylot przez odpowiadające otwory mocujące 9 w ścianach bocznych i są wkręcone w cylindryczne otwory 10 w szynach modułowych 4.
Figura 2 pokazuje szczegółowo połączenie szyn modułowych 4 ze ścianami bocznymi 3 za pomocą śrub mocujących, przy czym fig. 2a i 2b zaczerpnięte zostały ze stanu techniki a fig. 2c pokazuje technikę połączenia zgodnie z wynalazkiem.
Figura 2a odpowiada ogólnie zwykłemu stanowi techniki, w którym śruba mocująca 8, której łeb jest cylindryczny, przechodząca na wylot przez otwór mocujący 9 w ścianie bocznej 3 wkręcona jest w cylindryczny otwór 10 w szynie modułowej 4. Cylindryczny trzpień gwintowany 12 śruby mocującej ciągnie się dalej cylindrycznie aż do powierzchni przylegania 13 łba śruby 11. Zewnętrzna średnica trzpienia gwintowanego 12 z powodów wykonawczych jest mniejsza od średnicy wewnętrznej otworu mocującego 9, tak, że oś rzeczywista 14 śruby mocującej 8, zwłaszcza w kierunkach, które opisane są za pomocą strzałki oznaczonej odnośnikiem 15, może być przesunięta. Aby osiągnąć szczególnie pionowe, dokładne pozycjonowanie szyny modułowej 4 przy ścianie bocznej 3, dolna krawędź 16 szyny modułowej 4 musi opierać się na przewidzianym do tego celu występie 17. Monter wspornika montażowego 1 musi dlatego, przy dociąganiu śruby mocującej uważać, aby oś rzeczywista 14 pokrywała się z osią żądaną 18. Jednocześnie szyna mocująca 4 nie może się obracać razem ze śrubą pod wpływem momentu obrotowego przyłożonego do śruby mocującej 8.
Figura 2b pokazuje sporadycznie spotykane w stanie techniki wykonanie mocowania szyny modułowej 4 do ściany bocznej 3. Śruba mocująca 8 jest tu wykonana jako śruba z łbem wpuszczanym, której cylindryczny trzpień gwintowany 12 znowu przechodząc poprzez otwór mocujący w ścianie bocznej 3 na wylot, jest wkręcony w cylindryczny otwór 10 w szynie modułowej 4. Do przyjęcia łba 11 śruby mocującej 8 otwór mocujący 9 musi być zaopatrzony w pogłębienie. Tu również dolna krawędź 16 szyny modułowej 4 musi opierać się
183 734 na występie 17 ściany bocznej 3, w celu zagwarantowania dokładnego wyrównania szyny modułowej 4. Zgodnie z przedstawionym tu stanem techniki powstaje tu, oczywiście, przy wkręcaniu śruby mocującej 8, w wyniku współpracy łba śruby 11 z pogłębieniem otworu mocującego 9, przymusowe prowadzenie szyny modułowej 4, która wykonuje przymusowo ruch w kierunku strzałki 15 aż dojdzie do oparcia szyny na występie 17. Monter nośnika podzespołów 1 nie musi dlatego specjalnie kierować uwagi na to, aby oś rzeczywista 1 pokrywała się z osią żądaną 18.
Jak jednak wyraźnie pokazuje fig. 2b, przez zastosowanie śruby z łbem wpuszczanym i przez pogłębienie otworu mocującego 9, powierzchnia przenoszenia sił pomiędzy szyną modułową 4 i ścianą boczną 3 ograniczona jest do górnej części powierzchni przylegania 13 łba śruby 11. W większości przypadków powierzchnia przylegania 13 dotyka pogłębienia otworu mocującego 9 tylko na małym obszarze kątowym jego obwodu. To zmniejsza znacznie stabilność i obciążalność przedstawionego połączenia.
Figura 2c pokazuje zgodne z wynalazkiem połączenie pomiędzy szyną modułową 4 i ścianą boczną 3 za pomocą specjalnie ukształtowanej śruby mocującej 8. Śruba mocująca 8 składa się z cylindrycznego łba 11, i przyłączonego do niego, zwężającego się ku cylindrycznemu trzpieniowi gwintowanemu 12 odcinka pośredniego 19. Otwór mocujący 9 w ścianie bocznej jest cylindryczny, przy czym jego średnica wewnętrzna znowu jest większa, od średnicy zewnętrznej trzpienia gwintowanego 12.
Śruba mocująca 8 najpierw jest wkręcona wzdłuż osi rzeczywistej 14 w otwór cylindryczny 10 szyny modułowej 4, bez większego oporu. Jak tylko odcinek pośredni 19 dochodzi do oparcia o wewnętrzną krawędź otworu mocującego 9, powstaje przymusowy ruch szyny modułowej 4 w kierunku strzałki 15. Kiedy dolna krawędź 16 szyny modułowej 4 opiera się na występie 17 i oś rzeczywista 14 zgodna jest z osią zadaną 18, skokowo wzrasta moment obrotowy wkręcania dla śruby mocującej 8. Powierzchnia przylegania 13 łba 11, w tym momencie nie opiera się jeszcze na zewnętrznej stronie ściany bocznej 3: śrubę mocującą 8 można jeszcze trochę obrócić. Przy tym ruchu obrotowym krawędź wewnętrzna otworu mocującego 9 zostaje w obszarze odkształcania nieodwracalnie odkształcona, przez co powierzchnia łącząca pomiędzy wewnętrzną stroną otworu mocującego 9 i zewnętrzną stroną odcinka pośredniego 19 jest powiększona. Ten przebieg jest kontynuowany, aż powierzchnia przylegania 13 łba 11 będzie dolegała ze wszystkich stron do całego obszaru położonego wokół otworu mocującego 9 i aż powstanie trwałe zamknięcie siłowe pomiędzy szyną modułową 4 i ścianą boczną 3. Również po ostatecznym dociągnięciu śruby mocującej 8 pozostaje składowa siły działająca na szynę modułową 4 w kierunku strzałki 15, tak, że pozostaje zagwarantowane dokładne wyrównanie szyny modułowej 4 również przy większym obciążeniu, jak na przykład większym ciężarze wsuniętych płyt okablowanych 2 i/lub wibracjach i ruchach drgających.
Figura 3 pokazuje wykonaną zgodnie z wynalazkiem śrubę mocującą 8 w skali. Półokrągły, w swym podstawowym kształcie cylindryczny łeb 11 śruby jest połączony z cylindrycznym trzpieniem gwintowanym 12 poprzez stożkowy odcinek pośredni 19. Powierzchnia przylegania 13 łba 11 ma wykonane jako trójkątne piramidy, usytuowane w postaci grotów, pazury stykowe 21, aby umożliwić zapewnienie styku śruby mocującej 8 ze ścianą boczną 3 również na wylot poprzez warstwę tlenków.
Figura 4 pokazuje śrubę mocującą 8 z fig. 3 w widoku z kierunku A. Obok trzpienia gwintowanego 12, odcinka pośredniego 19 i powierzchni przylegania 13 śruby mocującej 8 jest wyraźnie widoczne, że wszystkie cztery pazury stykowe 21 są rozmieszczone co 90 stopni na powierzchni przylegania 13. Wykonanie pazurów stykowych w formie grotów ma wreszcie korzystny efekt uboczny taki, że śruba mocująca 8 przy wibracjach i ruchach wibracyjnych nie luzuje się tak łatwo.
183 734
Fig. 2c
183 734
183 734
9 β Fig. 1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (5)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wspornik montażowy dla wsuwanych na szynach prowadzących płyt okablowanych, z dwiema równoległymi ścianami bocznymi i co najmniej czterema przebiegającymi równolegle szynami modułowymi, do których mocowane są szyny prowadzące, przy czym szyny modułowe na swoich stronach czołowych mają po jednym cylindrycznym otworze dla śruby mocującej, podczas gdy ściany boczne zaopatrzone są w otwory mocujące dla śrub mocujących i w występy dla oparcia na nich szyn modułowych, znamienny tym, że śruby mocujące (8) składają się z łba śruby (11) z płaską powierzchnią, przylegania (13), z cylindrycznego w zasadzie trzpienia gwintowanego (12) jak również z usytuowanego pomiędzy łbem śruby (11) i trzpieniem gwintowanym (12), zwężającego się ku trzpieniowi gwintowanemu (12), odcinka pośredniego (19) i że cylindryczne otwory (10) w szynach modułowych (4) jak również otwory mocujące (9) i występy (17) na ścianach bocznych (3) są tak usytuowane, że odcinek pośredni (19) przy dociąganiu śruby mocującej (8) dochodzi do oparcia na zewnętrznej krawędzi otworu mocującego (9) i w ten sposób dociska odpowiednią szynę modułową do należącego do niej występu (17).
  2. 2. Nośnik podzespołów, według zastrz. 1, znamienny tym, że śruby mocujące (8) i ściany boczne (3) są takie, że przy dociąganiu śruby mocującej (8), dzięki jej odcinkowi pośredniemu (19) występuje nieodwracalne odkształcenie krawędzi zewnętrznej przynależnego otworu mocującego (9).
  3. 3. Wspornik montażowy, według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że powierzchnie przylegania (13) łbów śrub (11) posiadają pewną ilość pazurów stykowych (21) do stykania się z śrub mocujących (8) ze ścianami bocznymi (3).
  4. 4. Wspornik montażowy, według zastrz. 3, znamienny tym, że pazury stykowe (21) są ukształtowane jako trójkątne piramidy, usytuowane w postaci grotów.
  5. 5. Wspornik montażowy, według zastrz. 1, znamienny tym, że odcinki pośrednie (19) śrub mocujących (8) mają kąt pochylenia około 60 stopni.
PL97322799A 1996-10-25 1997-10-23 Wspornik montażowy PL183734B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19644419A DE19644419C1 (de) 1996-10-25 1996-10-25 Baugruppenträger

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL322799A1 PL322799A1 (en) 1998-04-27
PL183734B1 true PL183734B1 (pl) 2002-07-31

Family

ID=7809996

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97322799A PL183734B1 (pl) 1996-10-25 1997-10-23 Wspornik montażowy

Country Status (13)

Country Link
US (1) US6065614A (pl)
EP (1) EP0838984B1 (pl)
JP (1) JP2903011B2 (pl)
KR (1) KR100287028B1 (pl)
AU (1) AU701713B2 (pl)
CA (1) CA2218432C (pl)
CZ (1) CZ285934B6 (pl)
DE (1) DE19644419C1 (pl)
ID (1) ID18688A (pl)
MY (1) MY117866A (pl)
PL (1) PL183734B1 (pl)
SG (1) SG53106A1 (pl)
TW (1) TW444525B (pl)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19644418C5 (de) * 1996-10-25 2004-10-28 Schroff Gmbh Baugruppenträger
DE19817089C1 (de) * 1998-04-17 1999-08-19 Schroff Gmbh Baugruppenträger
GB2372304B (en) * 2001-02-14 2004-09-08 Jeffrey Slee Gripping points for bolt mating surfaces applicable to any stud/bolt/head/washer/nut assembly
DE10230589B4 (de) * 2002-07-05 2012-05-10 C. Rob. Hammerstein Gmbh & Co. Kg Spielfreies Gelenk für Kraftfahrzeugsitze
DE10245120B3 (de) * 2002-09-27 2004-03-04 Siemens Ag Baugruppenträger
US20120029576A1 (en) * 2006-05-26 2012-02-02 Mark Richard Cunliffe Bone Fixation Device
US10085780B2 (en) 2006-05-26 2018-10-02 Mark Richard Cunliffe Bone fixation device
EP2019210A1 (fr) * 2007-07-25 2009-01-28 Lisi Automotive Rapid Dispositif de fixation du type à vis en matière plastique et écrou
JP5804819B2 (ja) * 2010-08-04 2015-11-04 キヤノン株式会社 構造体および画像形成装置
CN103687412A (zh) * 2012-08-31 2014-03-26 技嘉科技股份有限公司 服务器机柜
US10201110B1 (en) * 2014-02-19 2019-02-05 Lockheed Martin Corporation Device rack incorporating multiple mounting planes
CN105673657B (zh) * 2016-03-23 2017-07-28 南京林业大学 压电式传感器的预紧及防松机构
US10495237B1 (en) 2017-03-29 2019-12-03 Robroy Industries—Texas, LLC Piping and conduit support rack
DE202017004671U1 (de) * 2017-09-07 2018-12-10 Dieter Ramsauer Erdungssenkschraube mit Segmentschneide
US20190242425A1 (en) * 2018-02-02 2019-08-08 Dell Products L.P. Screw with anti-loosening features
CN110381683A (zh) * 2019-07-09 2019-10-25 Oppo(重庆)智能科技有限公司 接地件、壳体及电子装置

Family Cites Families (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US378857A (en) * 1888-02-28 Wesley w
US782571A (en) * 1904-06-10 1905-02-14 Richard Lang Splice-bar lock for rail-joints.
US1821709A (en) * 1930-07-28 1931-09-01 Western Railway Equipment Comp Bolt
US3145362A (en) * 1961-01-04 1964-08-18 Rosemount Eng Co Ltd Electrical resistance device
DE1947550U (de) * 1966-03-03 1966-10-13 Standard Elektrik Lorenz Ag Befestigung von profilschienen an seitenteilen.
US3465891A (en) * 1967-06-23 1969-09-09 Itt Printed circuit board library rack
DE2653468C2 (de) * 1976-11-25 1982-02-25 Licentia Patent-Verwaltungs-Gmbh, 6000 Frankfurt Baugruppenträger
US4228723A (en) * 1977-09-16 1980-10-21 Cunningham Hilary H Fastener recess
GB2074386B (en) * 1980-04-21 1983-10-05 Vero Electronics Ltd Electrical equipment assembly
US4462730A (en) * 1981-02-02 1984-07-31 Illinois Tool Works Inc. Painted screw and washer assemblies
DE3133638A1 (de) * 1981-08-26 1983-03-10 Richard Bergner GmbH & Co, 8540 Schwabach Schraube mit gezahnter kopfauflageflaeche
DE3241067A1 (de) * 1982-11-06 1984-05-10 Licentia Patent-Verwaltungs-Gmbh, 6000 Frankfurt Baugruppentraeger fuer elektronische baugruppen
DE3241066A1 (de) * 1982-11-06 1984-05-10 Licentia Patent-Verwaltungs-Gmbh, 6000 Frankfurt Baugruppentraeger fuer elektrische bzw. elektronische baugruppen
US4764066A (en) * 1985-04-22 1988-08-16 Farley Metals, Inc. Light gauge self-tapping sheet metal screw
JPS6320139A (ja) * 1986-07-11 1988-01-27 Nippon Chiyuukuukou Kk 金属板に金属丸棒を固着する方法及びそれに使用する金属丸棒
DE3639964A1 (de) * 1986-11-22 1988-08-04 Peri Werk Schwoerer Kg Artur Schaltafel fuer eine betonschalung und schraube zu ihrer befestigung
DE3804555A1 (de) * 1988-02-13 1989-08-24 Raymond A Fa Steckbolzen mit halteplatte
US5098240A (en) * 1990-05-23 1992-03-24 Textron Inc. Composite fastener
DE9012844U1 (pl) * 1990-09-08 1990-11-15 Schroff Gmbh, 7541 Straubenhardt, De
US5165770A (en) * 1991-03-29 1992-11-24 Richard Hahn Electronic equipment modular cabinet system
US5356253A (en) * 1992-04-29 1994-10-18 Whitesell Neil L Sheet metal screw
CA2125357C (en) * 1993-06-09 1999-01-12 David James Roberts Self-drilling screw
AU6335394A (en) * 1993-06-30 1995-01-12 Huck International, Inc. Fastener with structure for aligning openings in workpieces
JPH07190033A (ja) * 1993-12-27 1995-07-28 Nippon Kokan Raito Steel Kk ボルト、ナットおよび締結装置
DE9416930U1 (de) * 1994-10-20 1995-03-02 Bulthaup Gmbh & Co Befestigungs- und Verbindungsmittel
US5622464A (en) * 1995-08-22 1997-04-22 Illinois Tool Works Inc. Screw with increased driving resistance at proper depth

Also Published As

Publication number Publication date
EP0838984A2 (de) 1998-04-29
MY117866A (en) 2004-08-30
JPH10135667A (ja) 1998-05-22
KR100287028B1 (ko) 2001-04-16
SG53106A1 (en) 1998-09-28
EP0838984A3 (de) 1998-06-24
PL322799A1 (en) 1998-04-27
AU4284797A (en) 1998-05-21
CZ341597A3 (cs) 1998-05-13
CZ285934B6 (cs) 1999-11-17
ID18688A (id) 1998-04-30
US6065614A (en) 2000-05-23
CA2218432C (en) 2001-09-25
AU701713B2 (en) 1999-02-04
JP2903011B2 (ja) 1999-06-07
EP0838984B1 (de) 2003-02-05
CA2218432A1 (en) 1998-04-25
KR19980033114A (ko) 1998-07-25
DE19644419C1 (de) 1997-11-27
TW444525B (en) 2001-07-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL183734B1 (pl) Wspornik montażowy
US5249983A (en) Electrical connector for printed wiring board
US5228873A (en) Metallic-shell-equipped electrical connector
US5941669A (en) Jack-out captivated screw
US5266057A (en) Electronic power distribution device
DE10217101A1 (de) Elektronische Fahrzeugsteuer/regeleinheit
US5066246A (en) Mounting bracket for an electrical connector
JPH07192789A (ja) 基板用電気コネクタ及びその保持装置
US4827609A (en) Method and apparatus for mounting components on a printed circuit board or similar mounting surface
EP1650827A2 (en) Antenna mounting structure
US20020062973A1 (en) Power semiconductor module
WO1991016807A1 (de) Elektrisches schalt- und steuergerät, insbesondere für kraftfahrzeuge
EP0489958B1 (de) Leiterplatte für elektronische Steuergeräte und Verfahren zum Herstellen einer solchen Leiterplatte
US5088935A (en) Electrical connector panel
US6102735A (en) Fastener for a printed circuit board mounted connector
US5277618A (en) Connector having fixing means for mounting on a substrate
GB2255678A (en) A connector having fixing means for mounting on a substrate
EP1389809B1 (de) Steckverbinder mit USB-Anschluss
JP3298801B2 (ja) プリント配線板固定ねじ具
JPH0127566Y2 (pl)
KR200179977Y1 (ko) 케이블 고정장치
JP2981825B2 (ja) フローティングコネクタ
DE102007019097B4 (de) Masseanschluss für elektronische Geräte
JP3275762B2 (ja) 電気接続箱における丸形板端子の取付構造
JP3223296B2 (ja) ケーブルラック用のセパレータ及びセパレータ取付装置

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20051023