PL181505B1 - Zestaw modulowy do zabawy PL - Google Patents

Zestaw modulowy do zabawy PL

Info

Publication number
PL181505B1
PL181505B1 PL96312912A PL31291296A PL181505B1 PL 181505 B1 PL181505 B1 PL 181505B1 PL 96312912 A PL96312912 A PL 96312912A PL 31291296 A PL31291296 A PL 31291296A PL 181505 B1 PL181505 B1 PL 181505B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
kit according
snap
elements
recesses
latch
Prior art date
Application number
PL96312912A
Other languages
English (en)
Other versions
PL312912A1 (en
Inventor
Stefan Manthei
Werner Schoen
Original Assignee
Brandstaetter Geobra
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Brandstaetter Geobra filed Critical Brandstaetter Geobra
Publication of PL312912A1 publication Critical patent/PL312912A1/xx
Publication of PL181505B1 publication Critical patent/PL181505B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63HTOYS, e.g. TOPS, DOLLS, HOOPS OR BUILDING BLOCKS
    • A63H33/00Other toys
    • A63H33/04Building blocks, strips, or similar building parts
    • A63H33/10Building blocks, strips, or similar building parts to be assembled by means of additional non-adhesive elements
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63HTOYS, e.g. TOPS, DOLLS, HOOPS OR BUILDING BLOCKS
    • A63H33/00Other toys
    • A63H33/04Building blocks, strips, or similar building parts
    • A63H33/10Building blocks, strips, or similar building parts to be assembled by means of additional non-adhesive elements
    • A63H33/102Building blocks, strips, or similar building parts to be assembled by means of additional non-adhesive elements using elastic deformation

Landscapes

  • Toys (AREA)
  • Building Environments (AREA)
  • Buildings Adapted To Withstand Abnormal External Influences (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)
  • Insertion Pins And Rivets (AREA)
  • Casings For Electric Apparatus (AREA)
  • Electrophonic Musical Instruments (AREA)
  • Workshop Equipment, Work Benches, Supports, Or Storage Means (AREA)
  • Closed-Circuit Television Systems (AREA)
  • Snaps, Bayonet Connections, Set Pins, And Snap Rings (AREA)

Abstract

1. Zestaw modulowy do zabawy, sluzacy do konstruowania budowli, nadwo- zi samochodowych, elementów krajobrazu, obejmujacy elementy budowlane z tworzy- wa sztucznego, które laczone sa rozlacznie za pomoca zatrzaskowo-wtykowych ele- mentów zlacznych, znamienny tym, ze obejmuje elementy zlaczne (1), które za- wieraja elementy zatrzaskowe (3) usytu- owane z jednej strony, sluzace do rozlacz- nego polaczenia z odpowiednimi wybra- niami zatrzaskowymi (15) elementów bu- dowlanych (13) i elementy zatrzaskowe (10) usytuowane z drugiej strony elementu zlacznego (1), sluzace do trwalego polacze- nia z odpowiednimi wybraniami zatrzasko- wymi (20) elementów budowlanych, usytu- owanych z drugiej ich strony. FIG.1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest zestaw modułowy do zabawy, wykorzystywany do konstrukcji budowli, nadwozi samochodowych i elementów krajobrazu.
Zestawy tego typu są znane na przykład z opisów patentowych RFN nr 2111971 i 2208882 oraz z opisu wzoru użytkowego RFN nr 7240172. Elementy złączne zastosowane w znanych zestawach, są skonstruowane symetrycznie to znaczy, że ich obydwie strony wtykowe zawierają odpowiednio ukształtowane elementy zatrzaskowe, przy czym również elementy budowlane tworzące zabawkę, posiadają wybrania zatrzaskowe, które są ukształtowane odpowiednio do występów zaczepowych elementów wtykowych.
Znane są również takie zestawy, które można zmontować bez oddzielnych elementów wtykowych, przy czym z jednej strony elementów budowlanych usytuowane są występy zatrzaskowe, a z drugiej strony odpowiadające im wybrania zatrzaskowe, przy czym z reguły występy i wybrania zatrzaskowe rozmieszczone są w postaci określonej siatki.
Z europejskiego opisu patentowego nr 0379033 znana jest konstrukcja złącz zatrzaskowych służących do łączenia elementów budowlanych przeznaczonych do zabawy, przy czym w częściach ukształtowanych w postaci płyt, wykonane są rowki, w których zatrzaskiwane są odpowiadające wybraniom, elementy mocujące płyt.
Przedmiotem wynalazku jest zestaw modułowy do zabawy, służący do konstruowania budowli, nadwozi samochodowych i elementów krajobrazu. Zestaw obejmuje elementy budowlane wykonane z tworzywa sztucznego, łączone rozłącznie za pomocą elementów zatrzaskowo-wtykowych i charakteryzuje się tym, że w jego konstrukcji występują dwa rodzaje elementów zatrzaskowych. Jedne z nich usytuowane są z jednej strony elementu złącznego i służą do rozłącznego połączenia z odpowiednimi wybraniami
181 SOS zatrzaskowymi elementów budowlanych. Usytuowane z drugiej strony elementu złącznego inne elementy zatrzaskowe, służą do trwałego połączenia z odpowiednimi wybraniami zatrzaskowymi elementów budowlanych, usytuowanymi z drugiej ich strony.
W korzystnym wykonaniu zestawu, po osadzaniu elementów złącznych w elementach budowlanych, z ich płaszczyzny wystaje jedynie element zatrzaskowy, który nie został wykorzystany przy połączeniu.
Elementy zatrzaskowe mają postać czopu rozciętego szczelinami przebiegającymi krzyżowo, i zostały usytuowane na prostokątnym korpusie podstawy, a szczeliny przebiegają wzdłuż przekątnych podstawy.
W obszarze zewnętrznych powierzchni czopowych elementów zatrzaskowych ukształtowane są występy zatrzaskowe, które usytuowane są prostopadle do osiowego kierunku czopowych elementów zatrzaskowych, jedynie ponad częścią każdego wycinka krzyżowo rozciętych, ukształtowanych w postaci czopu elementów zatrzaskowych.
Zewnętrzne krawędzie występów zatrzaskowych są równoległe do wzdłużnych i poprzecznych krawędzi elementu złącznego, przy czym oś symetrii każdego z czterech występów zatrzaskowych pokrywa się z osią odpowiedniej krawędzi korpusu.
Elementy zatrzaskowe stanowią występy zatrzaskowe usytuowane na bocznych ścianach korpusu podstawy elementu złącznego, który ma formę prostokątną a występy zatrzaskowe, w każdym przypadku usytuowane są na dłuższych bokach korpusu podstawy.
Wybrania zatrzaskowe mają kształt zbliżony do kwadratu i są otwarte jedynie od zewnętrznej strony odnośnej zewnętrznej ściany elementu budowlanego.
Korzystnie, co najmniej dwie przeciwległe ściany boczne wybrania zatrzaskowego zawierają podcięcia odpowiadające występom zatrzaskowym czopowych elementów zatrzaskowych.
Wybrania zatrzaskowe mają kształt prostokątów, a na dwóch przeciwległych dłuższych ścianach zawierająpodcięcią odpowiadające występom zatrzaskowym.
Elementy budowlane i elementy złączne zostały wykonane z tworzyw sztucznych, przy czym elementy budowlane zostały wykonane z terpolimeru o nazwie akrylonitril-butadienstyren, a elementy złączne z polioksymetylenu.
Element budowlany ma kształt kwadratu i zawiera zarówno płaszczyzny zewnętrzne wyposażone w wybrania zatrzaskowe, jak i płaszczyzny zewnętrzne bez wybrań zatrzaskowych, przy czym w elemencie budowlanym na różnych płaszczyznach ścian bocznych zostały wykonane wybrania zatrzaskowe.
Według wynalazku, element budowlany ma formę płyty ze ścianami bocznymi skierowanymi w dół od powierzchni płyty, przy czym od dołu elementu budowlanego, w obrębie ścian bocznych przewidziane są przystawki, których dolne krawędzie leżą w jednej linii ze ścianami bocznymi, i w których przewidziane są wybrania zatrzaskowe.
Wybrania zatrzaskowe, stanowiące wzdłużne, prostokątne zaokrąglone szczeliny, zostały usytuowane wzdłuż linii równoległych do zewnętrznych krawędzi elementu budowlanego, przy czym odstępy między wybraniami zatrzaskowymi odpowiadają wielokrotności siatki wymiarowej, przy czym przewidziane są dwa wymiary tej siatki.
W elementach złącznych przewidziano po jednym elemencie zatrzaskowym na obydwu bokach.
Dzięki koncepcji zgodnej z wynalazkiem, produkcja właściwych elementów budowlanych, została oddzielona od produkcji elementów złącznych. Poza tym zaproponowany zestaw w trakcie zabawy, daje dziecku możliwość wyboru odpowiedniej konstrukcji elementów budowlanych ze ścianami gładkimi, lub wyposażonymi w elementy złączne. Dzięki zastosowaniu zaproponowanej techniki budowlanej, możliwa jest konstrukcja elementów budowlanych o stosunkowo dużych powierzchniach, na przykład w formie ścian, lub podłóg z gładką powierzchnią i niezawodnym połączeniem poszczególnych elementów.
Przedmiot wynalazku został przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok perspektywiczny elementu złącznego, zgodnego z wynalazkiem, fig. 2 - widok z góry tego elementu, fig. 3 - przekrój wzdłuż linii A-A na fig. 2, fig. 4 przekrój wzdłuż linii B-B na fig. 2, fig. 5 - przekrój wzdłuż linii C-C na fig. 2, fig. 6 - widok z góry elementu budowlanego zgodnego z wynalazkiem, fig. 7 - powiększenie szczegółu „V”
181 505 z fig. 6, fig. 8 - widok z boku elementu budowlanego według fig. 6, fig. 9 - widok z boku elementu budowlanego obróconego o 90° względem widoku z fig. 8, fig. 10 - przekrój wzdłuż linii B-B na fig. 11, fig. 11 - widok z dołu elementu budowlanego według fig. 6, fig. 12 - przekrój wzdłuż linii A-A na fig. 11, fig. 13 - szczegół „X” na fig. 12, fig. 14 szczegół „Y” na fig. 12, fig. 15 - przekrój wzdłuż linii C-C na fig. 14, to znaczy przekrój przestawiony o 90° w stosunku do widoku na fig. 14, i fig. 16 - szczegół „Z” z fig. 10.
Na fig. 1 został przedstawiony element złączny, który zawiera pokazany na fig. 2, prostokątny korpus podstawy 2.
Z jednej strony korpusu podstawy 2 (na fig. 1 u góry) usytuowane są elementy zaczepowe 3 w postaci czopu. Czop tworzący elementy zatrzaskowe 3 jest zaopatrzony w krzyżowe szczeliny 4, które przebiegają wzdłuż przekątnych korpusu podstawy 2.
Na zewnętrznych powierzchniach każdego wycinka 6 elementów zatrzaskowych 3, ukształtowane są występy zatrzaskowe 5. Jak to zostało przedstawione szczególnie na fig. 2, występy zatrzaskowe 5 usytuowane są tylko na części powierzchni wycinka 6 czopowych elementów zatrzaskowych 3, przy czym zewnętrzne krawędzie 7 występów zatrzaskowych 5, przebiegają równolegle do wzdłużnych 8 i poprzecznych 9 krawędzi korpusu podstawy.
Inne elementy zatrzaskowe 10 są usytuowane z innej strony, na fig. 1 dolnej, korpusu podstawy 2, i obejmujądwa występy zatrzaskowe 11, które wystająpoza wzdłużne krawędzie 8 korpusu podstawy, i są prostopadłe do wzdłużnej osi 12 elementów zatrzaskowych 3.
Na fig. 6 został przedstawiony element budowlany 13 stanowiący płytę podłogową, która zawiera płaską podstawę 14 i ściany 17, 18 przebiegające wokół niej i skierowane w dół.
Każdy element 13 wyposażony jest w wybrania zatrzaskowe 15, które mają kwadratową podstawę z zaokrąglonymi narożami 16, i które usytuowane są równolegle do ścian bocznych 17, 18 w odstępach Rl, R2.
Wybrania zatrzaskowe 15 zostały wykonane również, na dwóch, leżących naprzeciw siebie ścianach bocznych 18.
Każde wybranie zatrzaskowe 15 zawiera przy przeciwległych bokach podcięcia, względnie wyjścia 19, 19', które są ukształtowane odpowiednio do występów zatrzaskowych 5, to znaczy umożliwiają rozłączne wzębienie występów zaczepowych 5. Dzięki ukształtowaniu elementów zatrzaskowych 3 w postaci czopu i dzięki temu, że wybrania zatrzaskowe 15 mają kształt kwadratu z zaokrąglonymi narożami, elementy budowlane 13 i części złączne 1 można obracać w stanie wzębienia.
Ukształtowanie podcięć 19,19' wybrań zatrzaskowych 15 wynika szczególnie z porównania fig. 14 i 15. Przedstawiono tu wyraźnie, że podcięcia 19, które zostały wykonane w dwóch naprzeciwległych ściankach każdego wybrania zatrzaskowego 15, zajmują w kierunku osiowym, tylko pewien ich wycinek, podczas gdy podcięcia 19', które zostały wykonane w innej parze przeciwległych ścianek wybrań zatrzaskowych 15, sięgają aż do krawędzi górnej wybrania zatrzaskowego 15.
W bocznych ścianach 17, które sąprostopadłe do bocznych ścian 18, zostały wykonane inne wybrania zatrzaskowe 20 o prostokątnej podstawie. Ukształtowanie tych wybrań zatrzaskowych zostało przedstawione szczególnie na fig. 9,10 i 16. Wybrania zatrzaskowe 20, na przeciwległych ściankach zawierają podcięcia 21, które odpowiadają występom zatrzaskowym 11 usytuowanym na korpusie podstawy 2 elementu złącznego 1. Kształt podstawy wybrań zatrzaskowych 20 i ich głębokość odpowiada kształtowi podstawy i wysokości korpusu 2, tak że przy osadzaniu korpusu podstawy 2 w wybraniach zatrzaskowych 20, górna płaszczyzna 21' korpusu podstawy 2, leży w jednej linii z odnośną płaszczyzną, przykładowo zewnętrzną płaszczyzną 22 elementu budowlanego. Dzięki prostokątnemu ukształtowaniu wybrań zatrzaskowych 20 i korpusu podstawy 2, tak skonstruowane połączenie zatrzaskowe nie daje się rozłączyć lub obluzować poprzez obrót, to znaczy, że złącze zatrzaskowe jest trwałe i może być rozłączone tylko przy użyciu stosunkowo dużej siły skierowanej dokładnie w kierunku osiowym (strzałka 23 na fig. 16).
Gdy płyta 14 elementu budowlanego 13 jest stosunkowo cienka, mimo to, wybrania zatrzaskowe 15 mogąbyć wykonane od dołu płaskiej podstawy 14, której przedłużenie od dołu płyty 14 stanowią przystawki 24, które praktycznie tworzą kwadratową ściankę i umożliwiają wykonanie wybrań zatrzaskowych 15.
181 505
FIG. 16
181 505
181 505
15 16 15 Ίο 14
181 505
FIG. 3
FIG. 5
FIG. 4
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (25)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Zestaw modułowy do zabawy, służący do konstruowania budowli, nadwozi samochodowych, elementów krajobrazu, obejmujący elementy budowlane z tworzywa sztucznego, które łączone są rozłącznie za pomocą zatrzaskowo-wtykowych elementów złącznych, znamienny tym, że obejmuje elementy złączne (1), które zawierają elementy zatrzaskowe (3) usytuowane z jednej strony, służące do rozłącznego połączenia z odpowiednimi wybraniami zatrzaskowymi (15) elementów budowlanych (13) i elementy zatrzaskowe (10) usytuowane z drugiej strony elementu złącznego (1), służące do trwałego połączenia z odpowiednimi wybraniami zatrzaskowymi (20) elementów budowlanych, usytuowanych z drugiej ich strony.
  2. 2. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że elementy złączne (1) osadzane są w ten sposób swoimi elementami zatrzaskowymi (10) w wybraniach zatrzaskowych (20), że z odnośnej, płaszczyzny elementu (13), w której zostało wykonane wybranie zatrzaskowe (20), wystaje na zewnątrz, jedynie element zatrzaskowy (3).
  3. 3. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że elementy zatrzaskowe (3) mają postać czopu.
  4. 4. Zestaw według zastrz. 3, znamienny tym, że elementy zatrzaskowe (3) mają postać rozciętego czopu.
  5. 5. Zestaw według zastrz. 4, znamienny tym, że elementy zatrzaskowe (3) mają postać rozciętego czopu ze szczelinami przebiegającymi krzyżowo.
  6. 6. Zestaw według zastrz. 5, znamienny tym, że elementy zatrzaskowe (3) zostały usytuowane na prostokątnym korpusie podstawy (2), i że szczeliny przebiegają wzdłuż przekątnych prostokątnego korpusu podstawy.
  7. 7. Zestaw według zastrz. 6, znamienny tym, że w obszarze zewnętrznych powierzchni czopowych elementów zatrzaskowych (3) ukształtowane są występy zatrzaskowe (5), które usytuowane są prostopadle do osiowego kierunku czopowych elementów zatrzaskowych (3).
  8. 8. Zestaw według zastrz. 7, znamienny tym, że występy zatrzaskowe (5) usytuowane są jedynie ponad częścią każdego wycinka (6) krzyżowo rozciętych ukształtowanych w postaci czopu elementów zatrzaskowych.
  9. 9. Zestaw według zastrz. 8, znamienny tym, że zewnętrzne krawędzie (7) występów zatrzaskowych są równoległe do wzdłużnych i poprzecznych krawędzi (8, 9) elementu złącznego (1), przy czym oś symetrii każdego z czterech występów zatrzaskowych (5) pokrywa się z osią odpowiedniej krawędzi korpusu.
  10. 10. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że elementy zatrzaskowe (10) stanowią występy zatrzaskowe (11) usytuowane na bocznych ścianach korpusu podstawy (2) elementu złącznego (1).
  11. 11. Zestaw według zastrz. 10, znamienny tym, że korpus podstawy (2) ma formę prostokątną i że występy zatrzaskowe (11), w każdym przypadku usytuowane są na dłuższych bokach korpusu podstawy (2).
  12. 12. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że wybrania zatrzaskowe (15) mają kształt zbliżony do kwadratu.
  13. 13. Zestaw według zastrz. 12, znamienny tym, że wybrania zatrzaskowe (15) są otwarte jedynie od zewnętrznej strony odnośnej zewnętrznej ściany elementu budowlanego.
  14. 14. Zestaw według zastrz. 13, znamienny tym, że co najmniej dwie przeciwległe ściany boczne wybrania zatrzaskowego (15) zawierają podcięcia (19, 19') odpowiadające występom zatrzaskowym (5), czopowych elementów zatrzaskowych (3).
  15. 15. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że wybrania zatrzaskowe (20) mają kształt prostokątów, i że na dwóch przeciwległych dłuższych ścianach zawierają podcięcia (21), odpowiadające występom zatrzaskowym (11).
    181 505
  16. 16. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że elementy budowlane (13) i elementy złączne (1) zostały wykonane z tworzyw sztucznych.
  17. 17. Zestaw według zastrz. 16, znamienny tym, że elementy budowlane (13) zostały wykonane z terpolimeru o nazwie akrylonitril-butadien-styren, a elementy złączne z polioksymetylenu.
  18. 18. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że element budowlany (13) ma kształt kwadratu i zawiera zarówno płaszczyzny zewnętrzne wyposażone w wybrania zatrzaskowe, jak i płaszczyzny zewnętrzne bez wybrań zatrzaskowych.
  19. 19. Zestaw według zastrz. 18, znamienny tym, że w elemencie budowlanym (13) na różnych płaszczyznach ścian bocznych zostały wykonane albo wybrania zatrzaskowe (15), albo wybrania zatrzaskowe (20).
  20. 20. Zestaw według zastrz. 18, znamienny tym, że element (13) ma formę płyty ze ścianami bocznymi (17, 18) skierowanymi w dół od powierzchni płyty, przy czym od dołu elementu budowlanego (13) w obrębie ścian bocznych (17,18) przewidziane są przystawki (24), których dolne krawędzie leżą w jednej linii ze ścianami bocznymi (17,18), i w których przewidziane są wybrania zatrzaskowe (15).
  21. 21. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że wybrania zatrzaskowe (15, 20) zostały usytuowane wzdłuż linii równoległych do zewnętrznych krawędzi elementu budowlanego (13), przy czym odstępy między wybraniami zatrzaskowymi odpowiadają wielokrotności siatki wymiarowej (Rl, R2).
  22. 22. Zestaw według zastrz. 21, znamienny tym, że przewidziane są dwa wymiary siatki (Rl, R2).
  23. 23. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że wybrania zatrzaskowe stanowią wzdłużne, prostokątne szczeliny.
  24. 24. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że wybrania zatrzaskowe są zaokrąglone.
  25. 25. Zestaw według zastrz. 1, znamienny tym, że w elementach złącznych przewidziano po jednym elemencie zatrzaskowym na obydwu bokach.
    * * *
PL96312912A 1995-02-25 1996-02-23 Zestaw modulowy do zabawy PL PL181505B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19506701A DE19506701A1 (de) 1995-02-25 1995-02-25 Baukastenartiges Spielsystem

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL312912A1 PL312912A1 (en) 1996-09-02
PL181505B1 true PL181505B1 (pl) 2001-08-31

Family

ID=7755089

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96312912A PL181505B1 (pl) 1995-02-25 1996-02-23 Zestaw modulowy do zabawy PL

Country Status (9)

Country Link
US (1) US5839938A (pl)
EP (1) EP0728507B1 (pl)
AT (1) ATE185701T1 (pl)
CZ (1) CZ287550B6 (pl)
DE (2) DE19506701A1 (pl)
ES (1) ES2139262T3 (pl)
GR (1) GR3032181T3 (pl)
HU (1) HU216886B (pl)
PL (1) PL181505B1 (pl)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DK174518B1 (da) * 1999-01-15 2003-05-05 Lego As Legetøjsbyggesæt
US6250986B1 (en) 1999-02-08 2001-06-26 Soren Christian Sorensen Building element for set of toy building blocks
US7736211B2 (en) 2005-11-29 2010-06-15 Minds-I, Inc. Construction system
US7517270B2 (en) * 2006-05-30 2009-04-14 Minds-I, Inc. Construction system
DE202006009036U1 (de) * 2006-06-08 2006-11-16 Schleich Gmbh Rastverbindung und Bausystem
US20080075528A1 (en) * 2006-09-22 2008-03-27 Michael Marzetta Construction system
US7780499B1 (en) 2006-10-18 2010-08-24 Hermes Innovations, LLC Modular toy and writing instrument
ATE479481T1 (de) * 2007-02-01 2010-09-15 Robosynthesis Ltd Baukasten
US20090017716A1 (en) * 2007-07-11 2009-01-15 Michael Marzetta Construction system
US7841923B2 (en) * 2007-11-13 2010-11-30 Minds-I, Inc. Vehicle axle joint for a toy vehicle
RU2446851C1 (ru) * 2008-04-03 2012-04-10 Зл Плентиплэй Апс Игрушечный блок, соединительный элемент игрушечного блока и элемент игрушечного блока для изготовления игрушечного блока
DE102011012954B4 (de) 2011-02-25 2014-08-21 Oswald Gleixner-Hauler Verbindungselement und Baukastensystem
USD702774S1 (en) 2011-09-15 2014-04-15 Jakks Pacific, Inc. Twistable and connectable block
US8888552B2 (en) 2011-09-15 2014-11-18 Jakks Pacific, Inc. Twistable and connectable block
KR101140326B1 (ko) * 2012-02-08 2012-05-03 김영환 조립어셈블리 및 이를 이용한 조립용 완구
DE202015002996U1 (de) 2015-04-21 2015-06-22 Joachim Peiler Flächig verbindbare Spielbausteine
USD834106S1 (en) * 2016-07-12 2018-11-20 Mega Brands Inc. Construction set element

Family Cites Families (30)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US419099A (en) * 1890-01-07 wolfg
DE60253C (de) * Frau M. LABES, geb. POST, in Berlin N., Tieckstr. 29 AIs Irrgarten gebildetes Spielzeug
DE7110384U (pl) * Dick W
DE740659C (pl) *
DE7240172U (de) * 1973-01-18 Fischer A Spielzeugbauplatte
DE49460C (de) * 1889-04-28 1889-11-05 J. W. AROLD in Nürnberg, Deutschherrnstr. 9 Verbindungsstück für Baukasten-Steine oder Hölzer
GB400355A (en) * 1932-07-04 1933-10-26 William Bailey Birmingham Ltd Improvements in toy building bricks or elements
US2649803A (en) * 1952-06-24 1953-08-25 Internat Molded Plastics Inc Snap-fastener toy blocks
FR1092418A (fr) * 1953-10-22 1955-04-21 Jeu de construction
US2885822A (en) * 1956-06-29 1959-05-12 Richard A Onanian Construction set
US3419970A (en) * 1966-02-21 1969-01-07 Engineering Model Associates Model structural system
DE1603337A1 (de) * 1966-04-07 1970-05-21 Heinz H Lorenz Kg Klemmverbindung fuer Bauspielzeug-Bauelemente
US3597874A (en) * 1969-04-14 1971-08-10 Charles S Ogsbury Releasably interlocking units having a snap connection
US3659376A (en) * 1969-05-30 1972-05-02 Artur Fischer Connecting arrangement for use in a toy assembly kit
DE2111971C3 (de) * 1971-03-12 1981-01-08 Walter 5908 Neunkirchen Dick Bauelement aus Kunststoff zur Herstellung von flächen- oder raumförmigen Gebilden
DE2208882C3 (de) * 1971-03-12 1981-07-16 Walter 5908 Neunkirchen Dick Baugruppe aus Kunststoff zur Herstellung von flächen- oder raumförmigen Gebilden
US3717066A (en) * 1971-07-16 1973-02-20 Mattel Inc Connector for connecting toy parts together
DE2646561A1 (de) * 1971-10-21 1978-04-20 Schmidt Otto Dr Bauspielzeug
US4037978A (en) * 1974-08-23 1977-07-26 B.C. Investments Ltd. Resilient swivel connector
US4176793A (en) * 1978-03-03 1979-12-04 Citation Manufacturing Co., Inc. Electric clutch control
DE3010321A1 (de) * 1980-03-18 1981-09-24 Klaus W. 6430 Bad Hersfeld Busse Bausatz zur erstellung einer vielzahl unterschiedlicher gebilde
DK153289C (da) * 1981-09-14 1988-12-05 Lego As Samleboesning
US4484407A (en) * 1983-03-28 1984-11-27 Brio Toy Ab Connection element for assembling toys
US4608799A (en) * 1984-12-31 1986-09-02 Stanley Hasegawa Building block system
DE3900816A1 (de) * 1989-01-13 1990-07-19 Brandstaetter Geobra Spielzeug-bauelement-system
US5322466A (en) * 1989-02-24 1994-06-21 Interlego A.G. Detachable connecting device for toy-construction elements
DK166860B1 (da) * 1989-03-20 1993-07-26 Lego As Vaerktoej til brug ved adskillelse af elementer i et byggesaet
US5022885A (en) * 1989-10-10 1991-06-11 Lyman Ronald L Toy construction set featuring radiating face and complementary edge connectors
US5067848A (en) * 1990-03-23 1991-11-26 Hiigli John A Connector and method for use thereof
US5312283A (en) * 1991-12-13 1994-05-17 Lyman Ronald L Flexible toy construction blocks

Also Published As

Publication number Publication date
DE59603384D1 (de) 1999-11-25
EP0728507A3 (de) 1996-12-11
CZ287550B6 (en) 2000-12-13
PL312912A1 (en) 1996-09-02
ATE185701T1 (de) 1999-11-15
ES2139262T3 (es) 2000-02-01
HU9600384D0 (en) 1996-04-29
US5839938A (en) 1998-11-24
HU216886B (hu) 1999-10-28
CZ50796A3 (en) 1996-09-11
EP0728507A2 (de) 1996-08-28
DE19506701A1 (de) 1996-08-29
GR3032181T3 (en) 2000-04-27
EP0728507B1 (de) 1999-10-20
HUP9600384A1 (en) 1997-02-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL181505B1 (pl) Zestaw modulowy do zabawy PL
US7347028B1 (en) Modular construction system utilizing versatile construction elements with multi-directional connective surfaces and releasable interconnect elements
US8109803B2 (en) Assembling block
EP1150755B1 (en) Interconnection of toy building elements in a releasable secure engagement
US3496670A (en) Hollow construction toy with hinged connector
GB1603980A (en) Structural components
US20160263489A1 (en) Multidimensional alignment spacing for toy building elements
US5152710A (en) Fold open play set with slotted base
KR100759642B1 (ko) 횡단 개구를 갖는 조립식 장난감 구성 요소
WO2011003417A1 (en) A building set for toy houses
US4249336A (en) Construction toy
US4813904A (en) Base element for the production of panels for a toy construction system
CZ293523B6 (cs) Hrací systém na bázi stavebních prvků
WO2007025646A1 (en) Toy building set
KR20110101739A (ko) 학습용 블록완구 키트
JPH0924165A (ja) 組立おもちゃ
CN220756119U (zh) 多用途模块化宠物塔
WO2008070376A9 (en) Interlocking panels used for creating structures
GB2288551A (en) Adapter block
WO2020003300A1 (en) Cubic element for construction toys and a method for forming same
JP3869701B2 (ja) 組立用ブロック
EP1124618A1 (en) Beak-like element for construction toy playset
JPH0151275B2 (pl)
JP2022056306A (ja) 組立ブロック
CN201249040Y (zh) 一种拼装玩具

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20100223