CZ287550B6 - Modular-design toy system and tool for this modular-design system - Google Patents

Modular-design toy system and tool for this modular-design system Download PDF

Info

Publication number
CZ287550B6
CZ287550B6 CZ1996507A CZ50796A CZ287550B6 CZ 287550 B6 CZ287550 B6 CZ 287550B6 CZ 1996507 A CZ1996507 A CZ 1996507A CZ 50796 A CZ50796 A CZ 50796A CZ 287550 B6 CZ287550 B6 CZ 287550B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
elements
snap
building
latching
recesses
Prior art date
Application number
CZ1996507A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ50796A3 (en
Inventor
Stefan Manthei
Werner Schoen
Original Assignee
Geobra Brandstatter Gmbh Und C
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Geobra Brandstatter Gmbh Und C filed Critical Geobra Brandstatter Gmbh Und C
Publication of CZ50796A3 publication Critical patent/CZ50796A3/cs
Publication of CZ287550B6 publication Critical patent/CZ287550B6/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63HTOYS, e.g. TOPS, DOLLS, HOOPS OR BUILDING BLOCKS
    • A63H33/00Other toys
    • A63H33/04Building blocks, strips, or similar building parts
    • A63H33/10Building blocks, strips, or similar building parts to be assembled by means of additional non-adhesive elements
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63HTOYS, e.g. TOPS, DOLLS, HOOPS OR BUILDING BLOCKS
    • A63H33/00Other toys
    • A63H33/04Building blocks, strips, or similar building parts
    • A63H33/10Building blocks, strips, or similar building parts to be assembled by means of additional non-adhesive elements
    • A63H33/102Building blocks, strips, or similar building parts to be assembled by means of additional non-adhesive elements using elastic deformation

Landscapes

  • Toys (AREA)
  • Buildings Adapted To Withstand Abnormal External Influences (AREA)
  • Building Environments (AREA)
  • Closed-Circuit Television Systems (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)
  • Insertion Pins And Rivets (AREA)
  • Snaps, Bayonet Connections, Set Pins, And Snap Rings (AREA)
  • Casings For Electric Apparatus (AREA)
  • Workshop Equipment, Work Benches, Supports, Or Storage Means (AREA)
  • Electrophonic Musical Instruments (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká stavebnicového hracího systému, zejména pro stavbu budov, vozidlových nástaveb a krajinných prvků, obsahujícího stavební prvky z umělé hmoty, které jsou vzájemně rozpojitelně spojitelné spojovacími prvky typu lůžko a čep. Vynález se týká také nástroje pro tento stavebnicový hrací systém pro usazení spojovacích prvků na stavebních prvcích.
Dosavadní stav techniky
Takové stavebnicové hrací systémy jsou například známé z patentových dokumentů DE-C321 11 971, DE-C3-22 08 882 a DE 72 40 172. Spojovací prvky těchto známých hracích systémů jsou vytvořeny tak, že mají vždy symetrickou konstrukci, což znamená, že mají na svých obou spojovacích stranách odpovídajícím způsobem vytvořené zaskakovací prvky, přičemž odpovídající hrací stavební prvky mají lůžková vybrání, která jsou vytvořena tak, že vždy jednotně korespondují se zaskočitelnými čepovými výběžky.
Dále jsou známé hrací systémy, které pracují bez oddělených spojovacích prvků, přičemž na jedné straně stavebních prvků jsou uspořádány zaskakovací lůžkové prvky, zatímco na druhé straně těchto stavebních prvků jsou uspořádány odpovídající zaskakovací čepové výběžky, přičemž uvedená lůžková vybrání a uvedené čepové výběžky jsou uspořádány v rámci určitého rastru.
Z evropského patentu EP 0 379 033 jsou dále známa zaskakovací spojení pro hračkové stavební prvky, jejichž podstata spočívá v tom, že na deskovitých dílech jsou vytvořeny žlábky v určité rastrové konfiguraci, do kterých mohou zaskočit odpovídající zaskakovací prvky, vytvořené na stavebních prvcích, které jsou určeny k upevnění na uvedených deskovitých dílech.
Cílem vynálezu je vytvořit stavebnicový hrací systém, který by umožňoval také vytvoření velkoplošných stavebních prvků s hladkými nepřerušenými plochami za účelem dosažení zjevu vytvořených staveb, který je věrným obrazem předlohy, přičemž tyto stavební prvky by měly být vyrobitelné při pořizovacích nákladech, které jsou srovnatelné s výrobními náklady obdobných dosud známých hracích stavebních systémů, a těmito stavebními prvky by mělo být vytvořeno tak pevné zaskočitelné spojení s trvale stálým držením, že by bylo možné realizovat větší stavby, přičemž tyto stavby by měly být natolik pevné, aby si dítě mohlo v těchto stavbách hrát například s hracími figurkami.
Podstata vynálezu
Uvedeného cíle je dosaženo podle vynálezu tím, že systém obsahuje spojovací prvky, které mají na jedné straně zaskakovací prvky pro lehce uvolnitelné spojení s odpovídajícími prvními zaskakovacími vybráními na stavebních prvcích a zaskakovací ústrojí na jejich druhé straně pro těžko uvolnitelné spojení s odpovídajícími druhými zaskakovacími vybráními na stavebních prvcích.
Koncepcí podle vynálezu je výroba vlastních stavebních prvků oddělena od výroby spojovacích prvků. Teprve v tomto případě, kdy má dítě k dispozici takovýto hrací systém, může dítě uložit spojovací prvky prostřednictvím těžko uvolnitelného zaskakovacího spojení všude tam, kde tyto spojovací prvky bude potřebovat v rámci realizovaného záměru, což znamená, že bude záležet pouze na vůli dítěte, zda například některé strany nebo plochy stavebních prvků neosadí spojovacími prvky a zda tyto plochy ponechá hladké. V důsledku možnosti vytvoření těžko
-1 CZ 287550 B6 uvolnitelných zaskakovacích spojení získává hrací stavební systém pro dítě určitou přitažlivost, neboť dítě určitou přitažlivost, neboť dítě musí samo svůj hrací systém nejdříve aktivovat a učinit ho tak schopným použití. Když si dítě potom hraje s takto předběžně připravenými stavebními prvky a chce například rozebrat již postavenou budovu a přestavět ji například na jinou budovu, děje se to potom již na základě druhých lehce uvolnitelných zaskakovacích spojení, přičemž je takto zajištěno, že při rozpojování stavebních prvků dojde vždy pouze k rozpojení lehce uvolnitelných zaskakovacích spojení a že naopak spojovací prvky, osazené do stavebních prvků, zůstanou při uvedeném rozpojování na svých místech.
V důsledku toho je možné touto stavební technikou realizovat i poměrně velkoplošné stavební prvky, například ve tvaru stěnových nebo podlažních desek, s hladkým povrchem.
V rámci druhé formy provedení se předpokládá, že spojovací prvky jsou svými zaskakovacími ústrojími zasazeny do druhých zaskakovacích vybrání stavebních prvků, přičemž z příslušného povrchu stavebního prvku, obsahujícího druhá zaskakovací vybrání, vybíhají ven pouze zaskakovací prvky. To znamená, že spojovací prvky jsou tvarově přesně uloženy v příslušném stavebním prvku a že směrem ven ze stavebního prvku vyčnívají pouze zaskakovací prvky.
Tyto zaskakovací prvky mají výhodně tvar čepu, zejména tvar čepu s křížovými zářezy.
Přitom je výhodné, že zaskakovací prvky jsou vytvořeny na pravoúhlém základním tělese a uvedené křížové zářezy probíhají ve směru úhlopříček tohoto základního pravoúhlého, obdélníkového, tělesa.
V rozmezí vnějších konců čepovitých zaskakovacích prvků jsou výhodně vytvořeny první zaskakovací výběžky, které probíhají ve směru, kolmém k axiálnímu směru čepovitých zaskakovacích prvků.
Tyto první zaskakovací výběžky mohou probíhat pouze přes část každého sektoru čepovitých zaskakovacích prvků, opatřených křížovými zářezy, a to zejména tak, že každý ze čtyř prvních zaskakovacích výběžků probíhá na obě strany od středu obdélníkové strany.
Výhodně jsou zaskakovací ústrojí vytvořena jako druhé zaskakovací výběžky na základním tělese spojovacích prvků. Přitom je výhodné, když každé základní těleso spojovacího prvku má obdélníkovou a nikoliv čtvercovou základnu, přičemž druhé zaskakovací výběžky mohou být vždy uspořádány na delších stranách základního tělesa spojovacího prvku.
Tímto uspořádáním se dosáhne toho, že zaskakovací spojení není uvolnitelné otáčivým pohybem a je tudíž těžko uvolnitelným spojením. Uvolnění tohoto zaskakovacího spojení je možné výlučně tahem ve směru, kolmém k základnímu tělesu spojovacího prvku. Naproti tomu výše popsané lehce uvolnitelné zaskakovací spojení umožňuje pomocí čepu, opatřeného zářezy, vzájemné otočení dvou takto spojených stavebních prvků, takže aniž by muselo být uvolněno toto lehce uvolnitelné zaskakovací spojení mohou být uvedené stavební prvky vzájemně polohovány, přičemž je takto umožněno přepolohování těchto stavebních prvků.
Tato otáčitelnost je vedle vytvoření prvních zaskakovacích prvků ve formě čepů umožněna také tím, že první zaskakovací vybrání mají čtvercový tvar a jsou výhodně otevřená pouze na vnější straně příslušné vnější stěny stavebního prvku. Při tom mohou být alespoň dvě protilehlé boční stěny prvního zaskakovacího vybrání opatřeny prvními zpětnými vykrojeními, která korespondují s prvními zaskakovacími výběžky čepovitých zaskakovacích prvků.
Aby se naproti tomu dosáhlo u druhých zaskakovacích vybrání pojistky proti otáčení, korespondující s obdélníkovým základním tělesem spojovacího prvku, může být výhodné, když druhá zaskakovací vybrání mají obdélníkovou základní formu, přičemž tato vybrání mají na dvou
-2CZ 287550 B6 protilehlých delších stranách druhá zpětná vykrojení, korespondující s druhými zaskakovacími výběžky zaskakovacích ústrojí.
Pružnost a pevnost spojovacích prvků na jedné straně a stavebních prvků na straně druhé jsou zpravidla odlišné, takže je třeba počítat s tím, že k výrobě spojovacích a stavebních prvků bude třeba použít odlišných plastických hmot, přičemž plastická hmota, ze které budou vyrobeny spojovací prvky, bude mít zejména pružnost odlišnou od pružnosti plastické hmoty, ze které budou vyrobeny stavební prvky. To je další důležitou výhodou oddělené výroby spojovacích a stavebních prvků.
Stavební prvky mohou mít tvar pravoúhlého rovnoběžnostěnu, jehož boční stěny mají nebo nemají zaskakovací vybrání, přičemž na různých bočních stěnách jsou vytvořena buď první zaskakovací vybrání pro lehce uvolnitelné spojení, nebo druhá zaskakovací vybrání pro těžko uvolnitelné spojení. Při tom je zejména také možné zajistit povrchy, které nemají žádné zaskakovací prvky.
Výhodné provedení podle vynálezu předpokládá, že stavební prvek má tvar desky s okrajem, vybíhajícím od této desky směrem dolů, přičemž na spodní straně stavebního prvku jsou v okraji provedeny nástavce, které lícují se spodní hranou uvedeného okraje a ve kterých jsou provedeny první zaskakovací vybrání. V důsledku toho nemusí mít takové desky masivní konfiguraci a určité „optické tloušťky“ těchto desek může být dosaženo při úspoře materiálu a hmotnosti.
Výhodně jsou uvedená první a druhá zaskakovací vybrání vytvořena v liniích, které jsou rovnoběžné s vnějšími hranami stavebních prvků, přičemž odstup těchto vybrání vždy odpovídá několikanásobku základní míry zvoleného rastru. Při tom může být na stavebním prvku také použito dvou různých rastrů, přičemž první rastr je realizován v rámci jednoho stavebního prvku a druhý rastr je použit v případě, kdy dva sousední stavební prvky přilehají jeden k druhému a kdy takto sestavená sousední zaskakovací vybrání vykazují odstup druhého rastru.
V rámci vynálezu se také počítá s tím, že zaskakovací vybrání jsou vytvořena obdélníkově s podélnými zářezy, takže stavební prvek je posuvně aretovatelný se spojovacím prvkem v podélném směru zářezu.
Kromě toho mohou být spojovací prvky opatřeny dvěma lehce uvolnitelnými zaskakovacími prvky, které slouží ktomu, aby se dosáhlo spojení dvou stavebních prvků, majících dvě odpovídající zaskakovací vybrání, a to za účelem podchycení točivých a klopných momentů.
Konečně je možné vytvořit zaskakovací vybrání kruhového tvaru, takže při vytvoření zaskakovacího spojení mohou být dva takto spojené díly vzájemně volně otáčeny. Takovéto vytvoření kruhových vybrání se předpokládá v případě, kdy není podstatná vzájemná úhlová orientace dvou takto spojených stavebních prvků nebo v případě, kdy je vzájemná otáčitelnost dvou takto spojených stavebních prvků výslovně žádoucí.
Předmětem vynálezu je také nástroj pro tento stavebnicový hrací systém, určený pro osazování spojovacích prvků na stavební prvky, který má tyčkovitý tvar a kteiý má na alespoň jednom konci první zaskakovací vybrání k vytvoření lehce uvolnitelného zaskakovacího spojení.
V důsledku toho je možné uchopit takovým nástrojem spojovací prvek a zavést ho zaskakovacím ústrojím do druhého zaskakovacího vybrání, čímž se vytvoří těžko uvolnitelné spojení. Po uložení spojovacího prvku je potom možné snadno uvolnit lehce uvolnitelné spojení mezi nástrojem a spojovacím prvkem a oddělit tak nástroj od spojovacího prvku.
V rámci vynálezu lze rovněž předpokládat také použití speciálního nástroje, který bude sloužit k uvolnění spojovacího prvku z těžko uvolnitelného spojení se stavebním prvkem.
-3CZ 287550 B6
Přehled obrázků na výkresech
V následující části popisu bude vynález blíže objasněn pomocí jeho konkrétního výhodného provedení, zobrazeného na připojených výkresech, na kterých obr. 1 znázorňuje perspektivní pohled na spojovací prvek podle vynálezu, obr. 2 znázorňuje půdorysný pohled na spojovací prvek podle vynálezu, obr. 3 znázorňuje řez spojovacím prvkem podle vynálezu, vedený podél linie A-A z obr. 2, obr. 4 znázorňuje řez spojovacím prvkem podle vynálezu, vedený podle linie B-B z obr. 2, obr. 5 znázorňuje řez spojovacím prvkem podle vynálezu, vedený podle linie C-C z obr. 2, obr. 6 znázorňuje půdorysný pohled na stavební prvek podle vynálezu, obr. 7 znázorňuje detailní zobrazení části V stavebního prvku podle vynálezu z obr. 6, obr. 8 znázorňuje bokorysný pohled na jednu stranu stavebního prvku z obr. 6, obr. 9 znázorňuje bokorysný pohled, vedený ze směru, svírajícího se směrem pohledu z obr. 8 úhel 90°, a zobrazující druhou stranu stavebního prvku podle vynálezu, obr. 10 znázorňuje řez stavebním prvkem podle vynálezu, vedený podle linie B-B z obr. 11, obr. 11 znázorňuje pohled zespoda na stavební prvek z obr. 6, obr. 12 znázorňuje řez stavebním prvkem podle vynálezu, vedený podle linie A-A z obr. 11, obr. 13 znázorňuje řez stavebním prvkem podle vynálezu v jeho části X z obr. 12, obr. 14 znázorňuje řez stavebním prvkem podle vynálezu v jeho části Y z obr. 12, obr. 15 znázorňuje řez stavebním prvkem podle vynálezu podle linie C-C z obr. 14, tzn. řez, který je veden v rovině, která svírá s rovinou řezu z obr. 14 úhel 90° a
obr. 16 znázorňuje řez stavebním prvkem podle vynálezu v jeho části Z z obr. 10.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je zobrazen spojovací prvek 1 podle vynálezu, který má obdélníkové základní těleso 2, zobrazené na obr. 2.
Z jedné strany tohoto základního tělesa 2 vybíhají podle obr. 1 směrem nahoru zaskakovací prvky 3 ve formě čepu. Čepem tvořené zaskakovací prvky 3 jsou opatřeny křížovými zářezy 4, které probíhají ve směru úhlopříček základního tělesa 2 podle obr. 2.
Na vnějších koncích každého sektoru 6 zaskakovacích prvků 3 jsou vytvořeny první zaskakovací výběžky 5. Jak je to zejména zřejmé z obr. 2, probíhají uvedené první zaskakovací výběžky .5
-4CZ 287550 B6 pouze přes část každého sektoru 6 čepovitých zaskakovacích prvků 3, přičemž vnější hrany 7 prvních zaskakovacích výběžků 5 probíhají rovnoběžně s podélnými hranami 8 a příčními hranami 9 základního tělesa 2.
Další zaskakovací ústrojí 10 jsou vytvořena podle obr. 1 na druhé straně základního tělesa 2 a zahrnují dva druhé zaskakovací výběžky JI, které vybíhají z podélných stran 8 základního tělesa 2 směrem ven a kolmo k podélné ose 12 čepovitých zaskakovacích prvků 3.
Na obr. 6 je zobrazen stavební prvek 13 ve formě základní nosné desky, která je vytvořena plochým základnovým tělesem J4, ze kterého kolem dokola směrem dolů vybíhá boční stěna 17 J8.
Každý stavební prvek 13 je opatřen prvními zaskakovacími vybráními 15, které mají čtvercový základní tvar se zaoblenými rohy 16 a která jsou uspořádána rovnoběžně s bočními stěnami 17, 18 v prvním rastrovém odstupu, tedy v rastru Rl, popřípadě ve druhém rastrovém odstupu, tedy v rastru R2.
Také na uvedených bočních stěnách Γ7, 18 jsou na dvou vzájemně protilehlých bočních stěnách 18 vytvořena první zaskakovací vybrání J5.
Každé první zaskakovací vybrání 15 má na protilehlých stranách první zpětná vykrojení 19, J9', která korespondují s prvními zaskakovacími výběžky 5, což znamená, že umožňují uvolnitelné zaskočení uvedených prvních zaskakovacích výběžků 5. V důsledku čepovité konfigurace zaskakovacích prvků 3 a čtvercové konfigurace prvních zaskakovacích vybrání 15 se zaoblenými rohy 16 je možné stavební prvky 13 a spojovací prvky J v zaskočeném stavu vzájemně otáčet.
Konfigurace prvních zpětných vykrojení J9, J9', prvních zaskakovacích vybrání 15 je zřejmá zejména z porovnání obr. 14 a obr. 15. Z tohoto porovnání vyplývá, že první zpětná vykrojení J9, která jsou vytvořena na dvou vzájemně protilehlých stranách každého prvního zaskakovacího vybrání 15, probíhají v axiálním směru v určitém úseku, zatímco další první zpětná vykrojení 19', která jsou vytvořena na dvou zbývajících protilehlých stěnách prvních zaskakovacích vybrání 15, probíhají až k horní hraně prvních zaskakovacích vybrání 15.
Na bočních stěnách 17, které probíhají kolmo k přilehlým bočním stěnám 18, jsou vytvořena druhá zaskakovací vybrání 20. Konfigurace těchto druhých zaskakovacích vybrání 20 je zejména patrná z kombinace obr. 9, obr. 10 a obr. 16. Uvedená druhá zaskakovací vybrání 20 mají na dvou protilehlých stranách druhá zpětná vykrojení 21, která korespondují s druhými zaskakovacímu výběžky jj na základním tělese 2 spojovacích prvků J. Základní tvar uvedených druhých zaskakovacích vybrání 20 a jejich hloubka odpovídají základnímu tvaru a výšce základního tělesa 2, takže při zasazení základního tělesa 2 do druhých zaskakovacích vybrání 20 lícuje vrchní strana 2Γ základního tělesa 2 s příslušnou vnější plochou, například s vnější plochou 22, stavebního prvku 13. V důsledku obdélníkové konfigurace druhého zaskakovacího vybrání 20 základního tělesa 2 nelze takto vytvořené zaskakovací spojení uvolnit otáčením, což znamená, že spojovací prvek J je ve stavebním prvku 13 uložen pevně a může být uvolněn pouze poměrně značnou silou působící, přesně v axiálním směru, tedy ve směru šipky 23 podle obr. 16.
I když má ploché základnové těleso 14 stavebního prvku 13 poměrně malou tloušťku, mohou být vzdor tomu první zaskakovací vybrání 15 vytvořena také na spodní straně plochého základnového tělesa 14, a to tak, že ze spodní strany plochého základnového tělesa 14 vybíhají nástavce 24, které prakticky vytvářejí čtvercovou stěnu a umožňují tak vytvoření prvních zaskakovacích vybrání 15 i v této části plochého základnového tělesa J4.
Nástroj, který slouží k usazování spojovacích prvků 3 na stavebních prvcích 13 má jednoduchou konstrukci a je výhodně tvořen pouze libovolnou tyčkou vhodné délky, která umožňuje snadné uchopení. Na jednom nebo obou koncích této tyčky je výhodně provedeno rozšíření, které je
-5CZ 287550 B6 ukončenou rovnou plochou, probíhající kolmo k podélné ose uvedené tyčky. V této rovné ploše je stejně jako na stavebním prvku 13 vytvořeno první zaskakovací vybrání 15, umožňující uchopení spojovacího prvku J zaskočením zaskakovacího prvku 3 spojovacího prvku J do uvedeného prvního zaskakovacího vybrání 15 uvedeného nástroje, zavedení základního tělesa 2 spojovacího prvku J do druhého zaskakovacího vybrání 20 stavebního prvku 13 a oddělení uvedeného nástroje od zasazeného spojovacího prvku J například otočením nástroje kolem jeho podélné osy o úhel 45° a odtažením nástroje ve směru od zasazeného spojovacího prvku j.

Claims (5)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Stavebnicový hrací systém, určený pro stavbu budov, vozidlových nástaveb, krajinných prvků a podobných motivů, obsahující stavební prvky z plastické hmoty, které jsou vzájemně uvolnitelně spojitelné prvky typu lůžko a čep, vyznačený tím, že obsahuje spojovací prvky (1), které mají na své jedné straně zaskakovací prvky (3) pro lehce uvolnitelně spojení s odpovídajícími prvními zaskakovacími vybráními (15) stavebních prvků (13) a na své druhé straně zaskakovací ústrojí (10) pro těžko uvolnitelně spojení s odpovídajícími druhými zaskakovacími vybráními (20) stavebních prvků (13).
  2. 2. Stavebnicový hrací systém podle nároku 1, vyznačený tím, že spojovací prvky (1) jsou svými zaskakovacími ústrojími (10) zasunuté do druhých zaskakovacích vybrání (20) stavebních prvků (13), přičemž z příslušného povrchu stavebního prvku (13), obsahujícího druhé zaskakovací vybrání (20), vybíhají směrem ven pouze zaskakovací prvky (3).
  3. 3. Stavebnicový hrací systém podle nároku 1, vyznačený tím, (3) mají tvar čepu.
  4. 4. Stavebnicový hrací systém podle nároku 3, vyznačený tím, (3) mají tvar čepu se zářezy.
  5. 5. Stavebnicový hrací systém podle nároku 4, vyznačený tím, (3) mají tvar čepu, opatřeného zkříženými zářezy.
CZ1996507A 1995-02-25 1996-02-20 Modular-design toy system and tool for this modular-design system CZ287550B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19506701A DE19506701A1 (de) 1995-02-25 1995-02-25 Baukastenartiges Spielsystem

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ50796A3 CZ50796A3 (en) 1996-09-11
CZ287550B6 true CZ287550B6 (en) 2000-12-13

Family

ID=7755089

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ1996507A CZ287550B6 (en) 1995-02-25 1996-02-20 Modular-design toy system and tool for this modular-design system

Country Status (9)

Country Link
US (1) US5839938A (cs)
EP (1) EP0728507B1 (cs)
AT (1) ATE185701T1 (cs)
CZ (1) CZ287550B6 (cs)
DE (2) DE19506701A1 (cs)
ES (1) ES2139262T3 (cs)
GR (1) GR3032181T3 (cs)
HU (1) HU216886B (cs)
PL (1) PL181505B1 (cs)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DK174518B1 (da) * 1999-01-15 2003-05-05 Lego As Legetøjsbyggesæt
US6250986B1 (en) 1999-02-08 2001-06-26 Soren Christian Sorensen Building element for set of toy building blocks
US7736211B2 (en) 2005-11-29 2010-06-15 Minds-I, Inc. Construction system
US7517270B2 (en) * 2006-05-30 2009-04-14 Minds-I, Inc. Construction system
DE202006009036U1 (de) * 2006-06-08 2006-11-16 Schleich Gmbh Rastverbindung und Bausystem
US20080075528A1 (en) * 2006-09-22 2008-03-27 Michael Marzetta Construction system
US7780499B1 (en) 2006-10-18 2010-08-24 Hermes Innovations, LLC Modular toy and writing instrument
AU2007345989B2 (en) * 2007-02-01 2012-02-09 Robosynthesis Limited Construction set
US20090017716A1 (en) * 2007-07-11 2009-01-15 Michael Marzetta Construction system
US7841923B2 (en) * 2007-11-13 2010-11-30 Minds-I, Inc. Vehicle axle joint for a toy vehicle
US20110028064A1 (en) * 2008-04-03 2011-02-03 Mads Sandahl Christensen Toy block, a toy block connecting element and a toy block element for producing a toy block
DE102011012954B4 (de) 2011-02-25 2014-08-21 Oswald Gleixner-Hauler Verbindungselement und Baukastensystem
US8888552B2 (en) 2011-09-15 2014-11-18 Jakks Pacific, Inc. Twistable and connectable block
USD702774S1 (en) 2011-09-15 2014-04-15 Jakks Pacific, Inc. Twistable and connectable block
KR101140326B1 (ko) * 2012-02-08 2012-05-03 김영환 조립어셈블리 및 이를 이용한 조립용 완구
DE202015002996U1 (de) 2015-04-21 2015-06-22 Joachim Peiler Flächig verbindbare Spielbausteine
USD834106S1 (en) * 2016-07-12 2018-11-20 Mega Brands Inc. Construction set element

Family Cites Families (30)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US419099A (en) * 1890-01-07 wolfg
DE740659C (cs) *
DE7110384U (cs) * Dick W
DE60253C (de) * Frau M. LABES, geb. POST, in Berlin N., Tieckstr. 29 AIs Irrgarten gebildetes Spielzeug
DE7240172U (de) * 1973-01-18 Fischer A Spielzeugbauplatte
DE49460C (de) * 1889-04-28 1889-11-05 J. W. AROLD in Nürnberg, Deutschherrnstr. 9 Verbindungsstück für Baukasten-Steine oder Hölzer
GB400355A (en) * 1932-07-04 1933-10-26 William Bailey Birmingham Ltd Improvements in toy building bricks or elements
US2649803A (en) * 1952-06-24 1953-08-25 Internat Molded Plastics Inc Snap-fastener toy blocks
FR1092418A (fr) * 1953-10-22 1955-04-21 Jeu de construction
US2885822A (en) * 1956-06-29 1959-05-12 Richard A Onanian Construction set
US3419970A (en) * 1966-02-21 1969-01-07 Engineering Model Associates Model structural system
DE1603337A1 (de) * 1966-04-07 1970-05-21 Heinz H Lorenz Kg Klemmverbindung fuer Bauspielzeug-Bauelemente
US3597874A (en) * 1969-04-14 1971-08-10 Charles S Ogsbury Releasably interlocking units having a snap connection
US3659376A (en) * 1969-05-30 1972-05-02 Artur Fischer Connecting arrangement for use in a toy assembly kit
DE2111971C3 (de) * 1971-03-12 1981-01-08 Walter 5908 Neunkirchen Dick Bauelement aus Kunststoff zur Herstellung von flächen- oder raumförmigen Gebilden
DE2208882C3 (de) * 1971-03-12 1981-07-16 Walter 5908 Neunkirchen Dick Baugruppe aus Kunststoff zur Herstellung von flächen- oder raumförmigen Gebilden
US3717066A (en) * 1971-07-16 1973-02-20 Mattel Inc Connector for connecting toy parts together
DE2646561A1 (de) * 1971-10-21 1978-04-20 Schmidt Otto Dr Bauspielzeug
US4037978A (en) * 1974-08-23 1977-07-26 B.C. Investments Ltd. Resilient swivel connector
US4176793A (en) * 1978-03-03 1979-12-04 Citation Manufacturing Co., Inc. Electric clutch control
DE3010321A1 (de) * 1980-03-18 1981-09-24 Klaus W. 6430 Bad Hersfeld Busse Bausatz zur erstellung einer vielzahl unterschiedlicher gebilde
DK153289C (da) * 1981-09-14 1988-12-05 Lego As Samleboesning
US4484407A (en) * 1983-03-28 1984-11-27 Brio Toy Ab Connection element for assembling toys
US4608799A (en) * 1984-12-31 1986-09-02 Stanley Hasegawa Building block system
DE3900816A1 (de) * 1989-01-13 1990-07-19 Brandstaetter Geobra Spielzeug-bauelement-system
US5322466A (en) * 1989-02-24 1994-06-21 Interlego A.G. Detachable connecting device for toy-construction elements
DK166860B1 (da) * 1989-03-20 1993-07-26 Lego As Vaerktoej til brug ved adskillelse af elementer i et byggesaet
US5022885A (en) * 1989-10-10 1991-06-11 Lyman Ronald L Toy construction set featuring radiating face and complementary edge connectors
US5067848A (en) * 1990-03-23 1991-11-26 Hiigli John A Connector and method for use thereof
US5312283A (en) * 1991-12-13 1994-05-17 Lyman Ronald L Flexible toy construction blocks

Also Published As

Publication number Publication date
HUP9600384A1 (en) 1997-02-28
PL181505B1 (pl) 2001-08-31
CZ50796A3 (en) 1996-09-11
ATE185701T1 (de) 1999-11-15
GR3032181T3 (en) 2000-04-27
EP0728507A3 (de) 1996-12-11
HU9600384D0 (en) 1996-04-29
US5839938A (en) 1998-11-24
EP0728507B1 (de) 1999-10-20
HU216886B (hu) 1999-10-28
EP0728507A2 (de) 1996-08-28
DE59603384D1 (de) 1999-11-25
DE19506701A1 (de) 1996-08-29
ES2139262T3 (es) 2000-02-01
PL312912A1 (en) 1996-09-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ287550B6 (en) Modular-design toy system and tool for this modular-design system
EP1027118B1 (en) Panels for construction toy set
US5975977A (en) Toy building construction kit
AU707434B2 (en) Constructional toys
US5209693A (en) Toy block set with diverse flexible connectors on opposing ends
AU2006320983B2 (en) Construction system
US5330379A (en) Construction set
US5471808A (en) Building block
EP3685893A1 (en) Magnetic assembly
AU8525998A (en) Building block
BG62557B1 (bg) Система от блокчета за подреждане
CA1148505A (en) Clamp members
US5605486A (en) Three-dimensional model structures
US20080175656A1 (en) Snap-fit connection and construction system
US20160258461A1 (en) Connector assembly for temporary constructions
CN110139695A (zh) 可堆叠铰链接头
US5725411A (en) Construction beam block toy with selective angular interlock
CA2337238A1 (en) Building block
WO2004067865A2 (en) Children’s panel and connector building set
US5827105A (en) Unit toy system
CA2092842A1 (en) Play structures
US20120225603A1 (en) Toy building structure
CA2119458A1 (en) Kit of moulded concrete blocks and gravity retaining wall made therefrom
US5237791A (en) Modular structures and components thereof
WO2008070376A2 (en) Interlocking panels used for creating structures

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20100220