PL176261B1 - Maszyna ssąca - Google Patents

Maszyna ssąca

Info

Publication number
PL176261B1
PL176261B1 PL95308026A PL30802695A PL176261B1 PL 176261 B1 PL176261 B1 PL 176261B1 PL 95308026 A PL95308026 A PL 95308026A PL 30802695 A PL30802695 A PL 30802695A PL 176261 B1 PL176261 B1 PL 176261B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
suction
end section
longitudinal axis
machine according
suction tube
Prior art date
Application number
PL95308026A
Other languages
English (en)
Other versions
PL308026A1 (en
Inventor
Josef Theurer
Herbert Wörgötter
Friedrich Oellerer
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of PL308026A1 publication Critical patent/PL308026A1/xx
Publication of PL176261B1 publication Critical patent/PL176261B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/04Removing the ballast; Machines therefor, whether or not additionally adapted for taking-up ballast
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/02Removing or re-contouring ballast
    • E01B2203/025Suction

Landscapes

  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Massaging Devices (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Separation By Low-Temperature Treatments (AREA)
  • Magnetic Bearings And Hydrostatic Bearings (AREA)
  • Cleaning In General (AREA)
  • Nozzles For Electric Vacuum Cleaners (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)
  • Crushing And Pulverization Processes (AREA)
  • Motor Or Generator Cooling System (AREA)
  • Preliminary Treatment Of Fibers (AREA)
  • Endoscopes (AREA)
  • Specific Conveyance Elements (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Characterised By The Charging Evacuation (AREA)

Abstract

1. Maszyna ssaca do zasysania tlucznia, sklada sie z ramy maszyny opartej na wózkach jezdnych, na której jest zamontowane urzadzenie do wytwarzania podcisnienia i pojemniki tlucznia, jak równiez rura ssaca powiazana z urzadzeniem wyposazonym w na- pedy do przestawiania jej w kierunkach pionowym i poprzecznym, przy czym koncowy odcinek rury ssacej z otworem zasysajacym i wciagajacym tluczen zawiera napedy do przestawiania go w kierunku osi wzdluznej rury, znamienna tym, ze koncowy odcinek (9) rury ssacej (10) jest ulozyskowany obrotowo wo- kól osi wzdluznej (23) i jest wyposazony w obrotowy naped (26). F ig . 2 PL PL PL PL PL PL PL PL PL

Description

Wynalazek dotyczy maszyny ssącej do zasysania tłucznia, składającej się z ramy maszyny opartej na wózkach jezdnych, na której zamontowane jest urządzenie do wytwarzania podciśnienia i pojemniki tłucznia, jak również z rury ssącej, powiązanej z urządzeniem wyposażonym w napędy do przestawiania jej w kierunkach pionowym i poprzecznym. Rura ssąca posiada urządzenie przestawiające jej część końcową w kierunku osi wzdłużnej rury. Zakończeniem rury jest otwór zasysający, wciągający tłuczeń.
Z opisu patentowego angielskiego nr 2 172 326A znane jest już rozwiązanie przewidujące zastosowanie trzech elementów zakończenia rury ssącej rotującymi narzędziami w obrębie otworu zasysającego, służących do rozluźniania zeskorupiałej warstwy tłucznia. Każdy z elementów końcowych posiada napędzane, indywidualne urządzenie dla przestawiania ich w pionie i w kierunku poprzecznym. Dla umożliwienia ciągłego przejazdu maszyny ssącej, elementy końcowe rury ssącej posiadają możliwość przemieszczania w kierunku wzdłużnym w stosunku do ramy maszyny. Po wyosiowaniu w kierunku przestrzeni między podkładami, elementy końcowe rury ssącej z otworami zasysającymi, są wpuszczane w tłuczeń , jrz^y czym poprezz skręcenie narzędzi może być zasysany również tłuczeń, znajdujący się w rejonach bezpośrednio pod podkładami.
W innym opisie patentowym niemieckim nr 71 27 884 U przedstawionajest maszyna ssąca, zaopatrzona w urządzenie wibracyjne, zamocowane w obrębie otworu zasysającego w końcowym elemencie rury ssącej. Urządzenie wibracyjne wprowadza w drgania zęby elementu otworu zasysającego. W innym wariancie wykonawczym, do rozluźniania tłucznia stosowane są narzędzia walcowe, współpracujące z otworem zasysającym.
Znane są także inne ssące maszyny z niemieckiego opisu patentowego nr 21 36 306 A, z amerykańskiego opisu patentowego nr 4 741 072 oraz z niemieckich opisów patentowych nr 41 08 673 A i nr 89 13 731 U.
Zadaniem niniejszego wynalazku jest zaprojektowanie maszyny ssącej, za pomocą której może być poprawiony odbiór tłucznia drogą zasysania, a w szczególności dotyczy to przypadków jego zeskorupienia.
Zgodnie z wynalazkiem, zadanie to zostało wykonane w maszynie ssącej, wymienionej na wstępie, przez zastosowanie napędu końcowego odcinka rury ssącej, ułożyskowanego obrotowo w osi wzdłużnej rury, co przedstawiono w pierwszym zastrzeżeniu patentowym.
Przez zastosowanie obrotowego zakończenia końcowego odcinka rury ssącej, uzyskano możliwość poprawienia wybierania tłucznia przy minimalnym zakresie wyposażenia maszyny. Szczególną zaletą tej cechy wynalazku jest wprowadzenie w ruch kamieni tłucznia, przyległych do miejsca ruchów obrotowych, na skutek obrotu elementu otworu zasysającego. Ruchy te, zapoczątkowane mechanicznym oddziaływaniem elementu otworu, wzmagają się z uwagi na oddziaływania sił zasysania. Dzięki zastosowaniu obrotowego elementu otworu zasysającego, tłuczeń może być szybciej i z większą wydajnością zasysany.
Wydajność zasysania może być dodatkowo zwiększona, jeśli zostaną zastosowane dalsze warianty wykonania ujętego wynalazkiem, w którym w obrębie otworu zasysania zostaną wprowadzone urządzenia odbierające, nie wchodzące w zakres poprzednio opisanego rozwiązania.
176 261
Inne zalety rozwiązań wynalazku, wynikają z cech przedstawionych w dalszych zastrzeżeniach patentowych.
Wynalazek bliżej jest opisany w oparciu o przykład wykonania przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w widoku bocznym maszynę ssącą z rurą ssącą, zamocowaną na jednym końcu ramy maszyny i wystającą poza jej obrzeże, gdzie rura jest zainstalowana na ramie za pomocą urządzenia do jej przemieszczania, fig. 2 - w dużym powiększeniu widok częściowy elementu końcowego rury ssącej, a fig. 3 do 10 przedstawiają dalsze przykłady rozwiązań specjalnie ukształtowanego elementu otworu zasysającego, lub też elementu końcowego rury ssącej.
Maszyna ssąca 1, uwidoczniona na fig. 1 przedstawia ramę maszyny 4, wspartą na wózkach jezdnych 2, z urządzeniem wytwarzającym podciśnienie 3, jak również z zamontowaną na końcu ramy kabiną operatora 5 z centralnym urządzeniem sterującym 6. Maszyna ssąca 1 jest także wyposażona w silnik zabezpieczający zasilanie energetyczne i napęd jazdy 7. Do prowadzenia i podparcia wystającego poza obrzeże 8 maszyny końcowego odcinka 9 należącego do rury ssącej 10, jest przeznaczone urządzenie przestawiające 11, lub konstrukcja nośna. Urządzenie to składa się z zaistalowanych jedna za drugą, w kierunku wzdłużnym maszyny, elementów 14 i 15. Elementy te posiadają napęd 13 i połączone są przegubowo, przy czym oś obrotu 12 przegubu przebiega pionowo. Koniec odcinka 9 rury ssącej 10 może być przestawiany za pomocą różnych napędów 13, 21 wzdłuż współrzędnych ΧΥΖ.
Do końcowego odcinka 9 rury ssącej, na elemencie 15, jest zamocowana część elastyczna rury ssącej 10, której przeciwległy w stosunku do otworu zasysającego 16, koniec 17, może być przesuwany poziomo i prostopadle do osi wzdłużnej maszyny. Dla składowania zasysanego tłucznia, są przeznaczone dwa pojemniki tłucznia 18, zainstalowane naprzeciw siebie w kierunku prostopadłym do osi maszyny. Każdy z pojemników 18 posiada otwór opróżniający. Pomiędzy otworami opróżniającymi i urządzeniem dla wytwarzania podciśnienia 3 znajdują się dwie komory filtracyjne z zamknięciami otworów. Pod otworami opróżniającymi znajduje się przenośnik taśmowy 19, biegnący w kierunku wzdłużnym maszyny, dla transportu zassanego tłucznia na sprzężony z maszyną wagon załadowczy 20.
Jak pokazano na fig. 2, końcowy odcinek 9 rury ssącej 10, przewidziany do zagłębiania w tłuczeń, w swym górnym odcinku, przeciwległym do otworu zasysającego 16, jest ułożyskowany obrotowo w stosunku osi wzdłużnej 23, za pomocą łożyska obrotowego 22 zamocowanego na części elektrycznej rury ssącej 10. Łożysko obrotowe 22 połączone z konstrukcyjnym elementem 15 urządzenia przestawiającego 11 jest usytuowane współosiowo w stosunku do końcowego odcinka 9 rury ssącej 10 razem z zamocowanym wieńcem zębatym 24. Wieniec jest zazębiony z zębatką 25, napędzaną obrotowo przez hydrauliczny napęd 26.
Otwór zasysający 16, służący do wciągania tłucznia, stanowiący zakończenie cylindrycznego odcinka 9 ruty ssącej, zawiera zamocowane promieniowo elementy organu zabierającego 27, przeznaczone do rozluźniania, lub też wzruszania następnie zasysanych kamieni tłucznia. Elementy organu zabierającego 27 w kształcie palców są w swej osi wzdłużnej ułożone pod pewnym kątem w stosunku do osi wzdłużnej 23 rury ssącej 9,10. Ich swobodne części 28 wystają poza końcowy odcinek cylindrycznego otworu zasysającego 16 w płaszczyźnie zasysania 29, przebiegającej prostopadle do osi wzdłużnej 23.
Przykładowo, w położeniu roboczym końcowy odcinek 9 rury ssącej 10, lub też inaczej mówiąc końcowy odcinek otworu zasysającego 16 jest ustawiany za pomocą centralnego urządzenia sterującego 6 z kabiny operatora 5 nad oraz w obrębie odstępu między podkładami, a przez włączenie napędów 13, 21 jest opuszczany na podłoże tłuczniowe. Równolegle z tym, za pomocą obrotowego napędu 26 następuje wprowadzenie w ruch obrotowy końcowego odcinka 9 rury ssącej wokół jej osi wzdłużnej. W ten sposób otwór zasysający 16, czy też obracające się z nim elementy organu zabierającego 27 powodują początkowe mechaniczne poluzowanie kamieni tłucznia. W konsekwencji, kamienie tłucznia są zasysane szybciej przez prąd ssania i załadowywane dojednego z dwóch pojemników tłucznia 18. Drogą poprzecznych ruchów końcowego odcinka 9 ssącej rury 10 odstęp pomiędzy podkładkami zostaje całkowicie oczyszczony przez wyssanie tłucznia.
176 261
Dla optymalizacji różnych specjalnych prac, na przykład dla wyssania tłucznia z pod podkładów, lub z pod linii szynowych może okazać się korzystna zmiana organów zabierających 27 na inne o przedłużonym kształcie. Również celowym jest połączenie za pomocą szybkołączącego końcowego odcinka 9 obejmującego dolną część końca rury ssącej z końcowym odcinkiem cylindrycznego otworu zasysającego 16 i organami zabierającymi 27. Dzięki temu powstanie korzystna możliwość dopasowania najskuteczniejszych konstrukcji organów zabierających 27 do warunków pracy przy minimalnym czasie przezbrajania narzędzi.
Jak pokazano na fig. 3, organy zabierające 30 mogą być utworzone przez odpowiednie ukształtowanie elementu otworu zasysającego 16. Te organy zabierające 30 stanowią łopatki 31, sięgające w dół poniżej płaszczyzny zasysania 29. Od dołu łopatki 31 są ukształtowane w odniesieniu do kierunku obrotu końcowego odcinka 9 rury ssącej (patrz strzałka) tak, że przednie krawędzie 32 ich końców są oddalone bardziej od osi wzdłużnej 23 niż tylne krawędzie 33. Wskutek wytworzenia płaszczyzny zasysającej wyższego rzędu, opartej na organach zabierających 30 ukształtowanych, w postaci łopatek turbinowych, tłuczeń jest przesuwany do wewnątrz do otworu zasysającego 16, co skuteczniej podwyższa wydajność zasysania.
Przy wariancie rozwiązania pokazanym na fig. 4, końcowy odcinek 9 rury ssącej jest wykonany jako obrotowy pierścień 43, ułożyskowany na rurze ssącej 10. Do pierścienia tego są zamocowane w sposób rozłączny organy zabierające 27 w postaci palców. Obroty pierścienia 43 wokół osi wzdłużnej 23 realizowane są za pomocą wałka napędowego 44, połączonego z obrotowym napędem 26 i zębatką 25.
Figura 5 przedstawia widok boczny końcowego odcinka 9 rury ssącej w postaci kolejnego wariantu, w którym otwór zasysania 16 jest ukształtowany w sposób pokazany linią kreska - kropka jako płaszczyzna 34 otworu zasysania. Płaszczyzna 34 tworzy kąt α w stosunku do osi wzdłużnej 23 końcowego odcinka 9 rury ssącej. Kąt ten najkorzystniej powinien kształtować się w obrębie 45°, można jednak w zależności od wielkości otworu zasysania 16 zmieniać go w obszarze od 30° do 50°. Dookoła eliptycznego otworu zasysania 16 są rozstawione zębate organy zabierające 27. Ukośne ustawienie otworu zasysania 16, przez obrót końcowego odcinka 9 rury ssącej wokół osi wzdłużnej 23, pozwala na osiągnięcie lepszych efektów zasysania tłucznia również z pod podkładów.
Dalszy wariant końcowego odcinka rury ssącej jest przedstawiony na fig. 6. Pokazuje on również ukośne wykonanie otworu ssącego 16, przez kątowe odkształcenie dolnego zakończenia odcinka 9 rury ssącej 10.
Na fig. 7 i 8 pokazane są warianty rozwiązań, w których współosiowo z końcowym odcinkiem 9 rury ssącej 10 jest zamontowana przesuwna rura 35 o przekroju kołowym, która może być przesuwana pionowo przy zastosowaniu pokazanego schematycznie napędu 36, przy czym przesuw w stosunku do końca odcinka 9 rury ssącej jest dokonywany w prowadnicach 37. Podczas, gdy koniec odcinka 9 rury ssącej jest uformowany zgodnie z fig. 5 jako skośny otwór zasysający 16, dolny koniec przesuwnej rury 35 jest ukształtowany jako drugi otwór zasysający 38. Otwór ten jest usytuowany w płaszczyźnie 39 prostopadłej do osi wzdłużnej 23. W tym wariancie istnieje możliwość wyrobu zasysania, w zależności od ustawienia przesuwnej rury 35, na przykład przez otwór zasysający 38, prostopadły do wzdłużnej osi 23 (fig. 8), lub też przez ukośny otwór zasysający 16 (fig. 7). W obydwu przypadkach ma miejsce ciągły obrót końcowego odcinka 9 rury ssącej wokół osi wzdłużnej 23 za pomocą bliżej nie opisanego napędu obrotu.
Wreszcie fig. 9 i 10 (fig. 10 jest rzutem bocznym końcowego odcinka 9 rury ssącej zgodnie ze strzałką VI) pokazują dalszy wariant konstrukcyjny końcowego odcinka 9 rury ssącej 10. Wariant ten przedstawia krawędź otworu zasysającego 16 ukształtowaną w formie dwóch różnych odcinków 40, 41. Pierwszy odcinek 40 stanowi płaszczyznę otworu zasysania 34 ukośnie przebiegającą przez część otworu zasysania 16, podczas gdy drugi odcinek 41 przedstawia płaszczyznę otworu zasysania 39 prostopadłą do osi wzdłużnej 23. Drugi odcinek 41, który stanowi w przybliżeniu czwartą część obwodu kołowego odcinka 9 rury ssącej ma wcięcia 42 w formie zębów, tworzące organ zabierający 27.

Claims (15)

Zastrzeżenia patentowe
1. Maszyna ssąca do zasysania tłucznia, składa się z ramy maszyny opartej na wózkach jezdnych, na której jest zamontowane urządzenie do wytwarzania podciśnienia i pojemniki tłucznia, jak również rura ssąca powiązana z urządzeniem wyposażonym w napędy do przestawiania jej w kierunkach pionowym i poprzecznym, przy czym końcowy odcinek rury ssącej z otworem zasysającym i wciągającym tłuczeń zawiera napędy do przestawiania go w kierunku 'osi wzdłużnej rury, znamienna tym, że końcowy odcinek (9) rury ssącej (10) jest ułożyskowany obrotowo wokół osi wzdłużnej (23) i jest wyposażony w obrotowy napęd (26).
2. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że końcowy odcinek (9) rury ssącej w swej części górnej, przeciwległej do otworu zasysającego (16), jest wyposażony w łożysko obrotowe (22) i obrotowy napęd (26), które poza zadaniem obrotowego łożyskowania, dodatkowo łączy elastyczną część rury ssącej (10) z końcowym odcinkiem (9).
3. Maszyna według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że łożysko obrotowe (22) jest wyposażone w wieniec zębaty (24), usytuowany współosiowo i połączony z końcowym odcinkiem (9) rury ssącej oraz jest zazębiony z zębatką (25) obrotowego napędu (26).
4. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że otwór zasysający (16) o przekroju kołowym, stanowiący zakończenie cylindrycznego końcowego odcinka (9) rury ssącej, jest wyposażony w organ zabierający (27), służący do rozluźniania, lub też wzruszania kamieni tłucznia, które są następnie zasysane.
5. Maszyna według zastrz. 4, znamienna tym, że ma elementy organu zabierającego (27) w kształcie palców, zamocowane w układzie promieniowym po zewnętrznej stronie końcowego odcinka (9) rury ssącej (10).
6. Maszyna według zastrz. 4, znamienna tym, że elementy organu zabierającego (27) są w swej wzdłużnej osi ustawione pod kątem w stosunku do osi wzdłużnej (23) końcowego odcinka (9) rury ssącej, przy czym ich swobodne końce (28) wystają poza kołową płaszczyznę zasysania (29) otworu zasysającego (16) prostopadłą do osi wzdłużnej (23).
7. Maszyna według zastrz. 4, znamienna tym, że organ zabierający (30) jest wykonany w postaci łopatek (31) wystających w dół poniżej płaszczyzny zasysania (29), przy czym od dołu przednie krawędzie (32) łopatek (31), patrząc w kierunku obrotu końcowego odcinka (9) rury ssącej, są bardziej oddalone od osi wzdłużnej (23) niż tylne krawędzie (33).
8. Maszyna według zastrz. 4, znamienna tym, że elementy organu zabierającego (27) są zamocowane rozłącznie.
9. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że ułożyskowany obrotowo końcowy odcinek (9) rury ssącej jest ukształtowany jako pierścień (43), służący do zamocowania elementów organu zabierającego (27).
10. Maszyna według zastrz. 2, znamienna tym, że co najmniej część krawędzi otworu zasysającego (16), stanowiącego zakończenie końcowego odcinka (9) rury ssącej znajduje się w płaszczyźnie (34) otworu zasysającego i usytuowana jest pod kątem (α) w stosunku do osi wzdłużnej (23).
11. Maszyna według zastrz. 10, znamienna tym, że kąt (α) wynosi około 30° do 50°, najkorzystniej 45°.
12. Maszyna według zastrz. 10, znamienna tym, że głębiej położony, w stosunku do pierwszego odcinka (40) drugi odcinek płaszczyzny zasysania (41) otworu zasysania (16) jest usytuowany prostopadle do osi wzdłużnej (23).
13. Maszyna według zastrz. 12, znamienna tym, że drugi odcinek (41) usytuowany prostopadle do osi wzdłużnej (23) obejmuje w przybliżeniu czwartą część obwodu kołowego końcowego odcinka (9) rury ssącej.
176 261
14. Maszyna według zastrz. 13, znamienna tym, że w drugim odcinku (41) krawędzi otworu zasysania (16) przewidziane są wcięcia (42) w formie zębów tworzące organ zabierający (27).
15. Maszyna według zastrz. 14, znamienna tym, że współosiowo z krawędzią otworu zasysającego (16), należącym do końcowego odcinka (9) rury ssącej jest osadzona przesuwnie pionowo względem końcowego odcinka (9) rury ssącej, okrągła rura przesuwna (35), której dolna krawędź stanowi dalszy element otworu zasysającego (38), przy czym element ten tworzy płaszczyznę (39) otworu zasysania usytuowaną prostopadle do osi wzdłużnej (23).
PL95308026A 1994-04-18 1995-04-04 Maszyna ssąca PL176261B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT80694 1994-04-18
AT130794 1994-07-01

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL308026A1 PL308026A1 (en) 1995-10-30
PL176261B1 true PL176261B1 (pl) 1999-05-31

Family

ID=25593974

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95308026A PL176261B1 (pl) 1994-04-18 1995-04-04 Maszyna ssąca

Country Status (16)

Country Link
US (1) US5709270A (pl)
EP (1) EP0678621B1 (pl)
JP (1) JP3708986B2 (pl)
CN (1) CN1097661C (pl)
AT (1) ATE173777T1 (pl)
AU (1) AU686322B2 (pl)
CA (1) CA2147100C (pl)
CZ (1) CZ282539B6 (pl)
DE (1) DE59504300D1 (pl)
ES (1) ES2128029T3 (pl)
FI (1) FI110016B (pl)
NO (1) NO307000B1 (pl)
PL (1) PL176261B1 (pl)
RU (1) RU2097492C1 (pl)
SK (1) SK280959B6 (pl)
UA (1) UA39184C2 (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT3655U3 (de) * 2000-02-29 2001-02-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfmaschine mit einer schotterabsaugdüse
AT3918U3 (de) * 2000-07-13 2001-08-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur erneuerung eines gleises
WO2003027402A1 (en) * 2001-09-24 2003-04-03 Disab Vacuum Technology Ab Apparatus and method for suction and discharge of material
AT505910B1 (de) * 2007-11-27 2009-05-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Saugmaschine zum ansaugen von bettungsschotter eines gleises
AT508931B1 (de) * 2010-03-30 2011-05-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Saugmaschine zum ansaugen von bettungsschotter eines gleises
CN105803993B (zh) * 2014-12-31 2018-02-23 中国铁建高新装备股份有限公司 一种轨道侧面辅助吸煤、吸沙装置及其相应的轨道除沙车
CN106894301A (zh) * 2015-12-17 2017-06-27 路行(北京)科技发展有限责任公司 一种碎石道床线路施工与维护装置及轨道车
DE102017108731B4 (de) * 2017-04-24 2021-06-24 Reschwitzer Saugbagger Produktions Gmbh Saugbagger mit schwenkbarer Filtereinheit
CN107724317B (zh) * 2017-10-27 2019-01-08 嘉兴敏惠汽车零部件有限公司 一种手推式吸水车

Family Cites Families (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US133022A (en) * 1872-11-12 Improvement in pneumatic dredging-ivlachlnes
US355094A (en) * 1886-12-28 lewis
US413091A (en) * 1889-10-15 Pneumatic dredge
US243462A (en) * 1881-06-28 Territory
US1483674A (en) * 1921-06-10 1924-02-12 Owen Penn Sylvania Corp Method and apparatus for cleaning railroad ballast
US1576093A (en) * 1921-09-17 1926-03-09 Horace G Cooke Apparatus for handling railroad ballast
US1861349A (en) * 1929-06-08 1932-05-31 A M Lockett & Company Ltd Dredge
DE1929111C3 (de) * 1968-06-17 1979-02-22 Giovanni Florenz Faldi (Italien) Saugbaggervorrichtung
DE2136306A1 (de) * 1971-07-20 1973-01-25 Rainer Dipl Ing Sieke Vorrichtung zum ausheben des schotters aus gleisanlagen
DE7127884U (de) * 1971-07-20 1971-12-16 Sieke R Vorrichtung zum ausheben des schotters aus gleisanlagen
US3803856A (en) * 1971-12-20 1974-04-16 G Faldi Process and apparatus for achieving the mechanical trenching of a pipe-line in a sub-aqueous depth
SE416107B (sv) * 1977-03-31 1980-12-01 Sanbergs Industrikonstruktione Reglersett vid en anleggning med rorlig suganordning for sugning av suspenderbart material samt anordning for settets genomforande
AT384446B (de) * 1985-03-14 1987-11-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisfahrbare maschine zum absaugen des schotters aus einer schotterbettung
US4741072A (en) * 1987-02-17 1988-05-03 Wilkerson Kenneth R Railroad track cleaner
DE8913731U1 (de) * 1989-11-21 1990-01-04 Hermann Wiebe Grundstücks- und Maschinenanlagen KG, 2800 Bremen Einrichtung zur Entfernung von Gleisbettungsmaterial, insbesondere Schotter
DE4108673A1 (de) * 1991-03-16 1992-09-17 Helmar Haas Verfahren und vorrichtung zum reinigen eines schotterbetts
DE9213041U1 (de) * 1992-09-28 1993-11-04 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H., Wien Schotterpflug
DE9320980U1 (de) * 1992-12-16 1995-07-20 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H., Wien Saugmaschine
IT1265207B1 (it) * 1992-12-16 1996-10-31 Plasser Bahnbaumasch Franz Macchina per l'aspirazione di pietrisco da una massicciata di pietrisco per binari
EP0608679B1 (de) * 1993-01-29 1997-07-09 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Maschine zum Absaugen von Schotter einer Gleis-Schotterbettung
DE4306135A1 (de) * 1993-02-27 1994-09-01 Vmb Vesta Maschbau Gmbh & Co Saugbagger
DE59401436D1 (de) * 1993-03-04 1997-02-13 Plasser Bahnbaumasch Franz Schotterplaniermaschine
ATE132219T1 (de) * 1993-08-31 1996-01-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Saugmaschine zur absaugung von bettungsschotter eines gleises
EP0663472B1 (de) * 1994-01-05 1998-08-12 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Maschine zur Reinigung der Schotterbettung eines Gleises
AT403810B (de) * 1994-04-13 1998-05-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur bearbeitung der schotterbettung eines gleises mit einem saugrüssel

Also Published As

Publication number Publication date
EP0678621B1 (de) 1998-11-25
FI110016B (fi) 2002-11-15
CZ282539B6 (cs) 1997-08-13
FI951816A0 (fi) 1995-04-13
UA39184C2 (uk) 2001-06-15
EP0678621A3 (de) 1995-12-27
EP0678621A2 (de) 1995-10-25
JPH07300803A (ja) 1995-11-14
JP3708986B2 (ja) 2005-10-19
AU1645695A (en) 1995-10-26
SK280959B6 (sk) 2000-10-09
US5709270A (en) 1998-01-20
NO951404D0 (no) 1995-04-10
ATE173777T1 (de) 1998-12-15
NO307000B1 (no) 2000-01-24
SK47195A3 (en) 1995-11-08
PL308026A1 (en) 1995-10-30
FI951816A (fi) 1995-10-19
RU95105794A (ru) 1997-01-20
AU686322B2 (en) 1998-02-05
ES2128029T3 (es) 1999-05-01
CA2147100A1 (en) 1995-10-19
RU2097492C1 (ru) 1997-11-27
CN1097661C (zh) 2003-01-01
DE59504300D1 (de) 1999-01-07
CA2147100C (en) 2004-05-18
NO951404L (no) 1995-10-19
CZ85295A3 (en) 1995-12-13
CN1113277A (zh) 1995-12-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5611403A (en) Machine for sucking up rail ballast
CN1057361C (zh) 配碴整形机械
PL176261B1 (pl) Maszyna ssąca
CN211690128U (zh) 一种道路施工用路面清扫装置
CN1098398C (zh) 挖掘道床材料用的线路施工机械
CA1069763A (en) Ballast cleaner
CN108930300B (zh) 一种园林景观池淤泥清理机
JP2620552B2 (ja) ごみを収集する路面掃除機
JP3910265B2 (ja) 軌道上にあるバラ材料、特に、バラストを拾い上げる機械
CN114808833B (zh) 一种适用于沙滩的清洁车及其使用方法
CN211275379U (zh) 一种高塔复合肥筛分设备
CN215198097U (zh) 一种铁路养护用边坡清筛装置
CN214766837U (zh) 一种便于清洗的砂石筛选机
CN221142635U (zh) 除尘装置和扫路机
RU2078867C1 (ru) Машина для очистки щебня рельсового пути
CN220538738U (zh) 一种开沟机
JP2787271B2 (ja) 道床バラスト回収装置
SU1470847A1 (ru) Устройство дл уборки железнодорожных путей
CN217190864U (zh) 花生挖掘机用果实筛分机构的降尘结构
CN217026515U (zh) 一种道砟清筛装置
CN218340351U (zh) 一种房屋建设施工用筛选装置
CN219210571U (zh) 一种种子精选车
CN215585641U (zh) 一种河道清理用污泥处理装置
CN219943552U (zh) 一种具有筛分功能的密封装置
RU2092645C1 (ru) Устройство для выемки балласта железнодорожного пути

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20120404