PL175168B1 - Łańcuch do prowadzenia przewodów, zwłaszcza energetycznych - Google Patents

Łańcuch do prowadzenia przewodów, zwłaszcza energetycznych

Info

Publication number
PL175168B1
PL175168B1 PL94312849A PL31284994A PL175168B1 PL 175168 B1 PL175168 B1 PL 175168B1 PL 94312849 A PL94312849 A PL 94312849A PL 31284994 A PL31284994 A PL 31284994A PL 175168 B1 PL175168 B1 PL 175168B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
chain
projections
connectors
straps
links
Prior art date
Application number
PL94312849A
Other languages
English (en)
Other versions
PL312849A1 (en
Inventor
Günter Blase
Original Assignee
Igus Spritzgussteile F Die Ind
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=6493873&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL175168(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Igus Spritzgussteile F Die Ind filed Critical Igus Spritzgussteile F Die Ind
Publication of PL312849A1 publication Critical patent/PL312849A1/xx
Publication of PL175168B1 publication Critical patent/PL175168B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16GBELTS, CABLES, OR ROPES, PREDOMINANTLY USED FOR DRIVING PURPOSES; CHAINS; FITTINGS PREDOMINANTLY USED THEREFOR
    • F16G13/00Chains
    • F16G13/12Hauling- or hoisting-chains so called ornamental chains
    • F16G13/16Hauling- or hoisting-chains so called ornamental chains with arrangements for holding electric cables, hoses, or the like
    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02GINSTALLATION OF ELECTRIC CABLES OR LINES, OR OF COMBINED OPTICAL AND ELECTRIC CABLES OR LINES
    • H02G11/00Arrangements of electric cables or lines between relatively-movable parts
    • H02G11/006Arrangements of electric cables or lines between relatively-movable parts using extensible carrier for the cable, e.g. self-coiling spring

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Electric Cable Arrangement Between Relatively Moving Parts (AREA)
  • Sawing (AREA)
  • Devices For Conveying Motion By Means Of Endless Flexible Members (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Control Of Electrical Variables (AREA)
  • Electric Cable Installation (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)
  • Crystals, And After-Treatments Of Crystals (AREA)
  • Superconductors And Manufacturing Methods Therefor (AREA)
  • Supports For Pipes And Cables (AREA)

Abstract

1. Lancuch do prowadzenia przewodów, zwlaszcza energetycznych, zlozony z dwóch równo- leglych scianek, zlozonych z laczników w postaci plytek, wzajemnie polaczonych przegubowo za po- moca ukladu czopów i otworów, i zaopatrzonych w srodkowe zgrubienia, przy czym obydwie równolegle scianki lancucha sa polaczone za pomoca odejmowal- nych poprzecznych elementów, przymocowanych do wystepów, znajdujacych sie na srodkowym zgrubie- niu laczników, znamienny tym, ze kazda z równo- leglych scianek lancucha zlozona jest z polaczonych naprzemian wewnetrznych laczników (2) i zewnetrz- nych laczników (3), przy czym poprzeczny element (4), przymocowany do zewnetrznego lacznika (3), jest za- opatrzony w skierowany na zewnatrz kolnierz (12), sty- kajacy sie z wewnetrznymi powierzchniami zarówno laczników zewnetrznych (3), jak i laczników wewne- trznych (2). Fig 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest łańcuch do prowadzenia przewodów, zwłaszcza energetycznych, złożony z dwóch równoległych ścianek, złożonych z łączników w postaci płytek, wzajemnie połączonych przegubowo za pomocąukładu czopów i otworów, i zaopatrzonych w środkowe zgrubienia, przy czym obydwie równoległe ścianki łańcucha sąpołączone za pomocąodejmowalnych poprzecznych elementów, przymocowanych do występów, znajdujących się na środkowym zgrubieniu łączników.
Z niemieckiego opisu patentowego nr DE 3 531 066 znany jest łańcuch do prowadzenia przewodów energetycznych, którego obydwie ścianki składają się z identycznych łączników w postaci płytek, zaopatrzonych zjednej strony w czop, zaś z drugiej strony - w otwór. Czop każdego łącznika jest umieszczony w otworze łącznika następnego, powodując, że powierzchnie wewnętrzne łączników nie leżą w jednej płaszczyźnie. Łączniki łańcucha są wykonane z tworzywa termoplastycznego, w postaci wytłoczek.
Niedogodnością tego łańcucha jest możliwość odkształceń łańcucha, wywołana składową poprzeczną siły w miejscach połączeń łączników przy dużych obciążeniach rozciągających. Duże obciążenia rozciągające wymagajązastosowania łączników o większych wymiarach gabarytowych, co zwiększa koszty operacji ich formowania, oraz niedoskonałości strukturalne.
Z opisu patentowego Wielkiej Brytanii nr GB 1 194 161 znany jest łańcuch do przeprowadzania przewodów, zwłaszcza energetycznych, złożony z dwóch równoległych ścianek, zaopatrzonych w łączniki, połączone ze sobą wzajemnie za pomocą czopów, przy czym górne i dolne obrzeża łączników obydwu ścianek są połączone za pomocą elementów poprzecznych. Każdy
175 168 łącznik jest złożony z dwóch płytek, z których każda ma z jednej strony krawędź wypukłą, a z przeciwległej strony - krawędź wklęsłą, współpracującą z wypukłą krawędzią sąsiedniej płytki. Zarówno wypukła jak wklęsła krawędź płytki, stanowi korzystnie półkole o jednakowym promieniu, przy czym krawędź wklęsła płytki jest ponadto dodatkowo zaopatrzona w występ, zaś krawędź wypukła - we wnękę. Obydwie płytki łącznika są połączone ze sobą za pomocą śrub, przy czym ich wypukłe krawędzie wystająna zewnątrz łącznika. Znajdująca się na wypukłej krawędzi wnęka każdego łącznika, współpracuje ze znajdującym się na wklęsłej krawędzi występem następnego łącznika, ograniczając kąt jego obrotu. W odmianie rozwiązania opisanego łańcucha, jego łączniki stanowią pojedynczą płytkę, mającą dwie, naprzeciwległe wypukłe krawędzie, zaopatrzone we wnęki. W środku płytki, znajduje się przymocowane do niej za pomocą śrub zgrubienie, mające dwie wklęsłe krawędzie. Na wklęsłych krawędziach występu znajdują się występy, współpracujące z wnękami następnych łączników.
Niedogodnością opisanego powyżej łańcucha są śruby wystające w kierunku przeprowadzanych przewodów, które łatwo mogąpowodować uszkodzenie, jak również wystające poprzeczne odkształcenia ich łańcucha, będące wynikiem jego dużych obciążeń.
Znany z niemieckiego opisu patentowego nr DE 3 929 095 łańcuch do prowadzenia przewodów energetycznych, składa się z połączonych ze sobą członów, wykonanych z tworzywa sztucznego. Każdy z tych członów, jest złożony z dwóch ścianek bocznych, oraz z odejmowalnych górnych i dolnych elementów poprzecznych, zaczepionych swoimi końcami o występy, wystające ze ścianek człona, oraz o elementy pośredniczące. Elementy poprzeczne są ponadto zaopatrzone na jednym ze swych końców w wycięcie, służące do osadzania elementów pośredniczących, oraz w zagłębienie - do osadzenia w nim występów, wystających ze ścianki bocznej sąsiadującego członu łańcucha,jak również w szczelinę poprzecznąwzględem tego zagłębienia do osadzenia w niej listwy zapadkowej, która obejmuje występy ścianki bocznej członu łańcucha. Elementy pośredniczące są zaopatrzone w otwory łożyskowe, znajdujące się po obydwu stronach zagłębienia elementów poprzecznych, które służą do zatrzaskowego osadzenia w nich czopów łożyskowych, znajdujących się na końcu elementów poprzecznych po obydwu stronach ich wycięcia. Elementy pośredniczące sązaopatrzone zjednej strony otworu łożyskowego w występ, współpracujący z wycięciem elementu poprzecznego, znajdującym się z tej samej strony czopa łożyskowego, a ponadto w listwę zapadkową, znajdującą się od strony otworu łożyskowego, i współpracującą z rowkiem elementu pośredniczącego.
Niedogodnością opisanego łańcucha jest jego podatność na skręcanie przy dużych obciążeniach , a ponadto jego złożona konstnkccja i wysokie koszty wywaarzania.
Celem wynalazku jest opracowanie takiego łańcucha, który wyeliminuje niedogodności znanych dotychczas łańcuchów do prowadzenia przewodów, zwłaszcza energetycznych, zapewniającego du^jego stabilność przy dużych obciążeniach, oraz prostą konstrukcję.
Cel ten, zrealizowano w konstrukcji łańcucha do prowadzenia przewodów, zwłaszcza energetycznych według wynalazku, którego każda z równoległych ścianek złożona jest z połączonych naprzemian wewnętrznych łączników i zewnętrznych łączników, przy czym poprzeczny element, przymocowany do zewnętrznego łącznika, jest zaopatrzony w skierowany na zewnątrz kołnierz, stykający się z wewnętrznymi powierzchniami zarówno łączników zewnętrznych, jak i łączników wewnętrznych.
Zarówno łączniki wewnętrzne , jki i łącmiki ζεν^^^ε nayą kozyystrue zwierciadiane płaszczyzny symetrii, prostopadłe do podłużnej osi łańcucha.
Wewnętrzne łączniki są korzystnie zaopatrzone w obszarze wzajemnego nachodzenia na zewnętrzne łączniki w kształtowe płaskie występy, natomiast zewnętrzne łączniki są korzystnie zaopatrzone we współpracujące z tymi występami płaskie zagłębienia, przy czym występy są zaopatrzone w powierzchnie oporowe, zaś między zagłębieniami są utworzone występy, których powierzchnie boczne współpracująz tymi powierzchniami oporowymi. Zarówno powierzchnie oporowe występów, jak i powierzchnie boczne występów są nachylone pod niewielkim kątem względem płaszczyzny prostopadłej do przechodzącej przez środek łączników podłużnej osi łańcucha.
Zaletąłańcucha do prowadzenia przewodów, zwłaszcza energetycznych według wynalazku jest jego duża stabilność, odporność na skręcanie, i znaczna wytrzymałość mechaniczną, a ponadto niskie koszty wytwarzania. Łańcuch według wynalazku, może być stosowany nie tylko do prowadzenia różnego rodzaju przewodów, ale również do prowadzenia giętkich rur.
Wynalazekjest przykładowo wyjaśniony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia łańcuch do prowadzenia przewodów, zwłaszcza energetycznych, w widoku z góry, fig. 2 - łącznik wewnętrzny łańcucha, w widoku z boku od strony przeprowadzanych przewodów, fig. 3 - łącznik wewnętrzny w widoku z boku od zewnętrznej strony przeprowadzanych przewodów, fig. 4 łącznik wewnętrzny w przekroju wzdłuż linii IV-IV na fig. 3, fig. 5 - łącznik wewnętrzny w widoku z góry, fig. 6 - łącznik zewnętrzny łańcucha, w widoku z boku od strony przeprowadzanych przewodów, a fig. 7 - łącznik zewnętrzny w widoku z boku od zewnętrznej strony przeprowadzanych przewodów.
Przedstawiony na fig. 1 łańcuch 1 do prowadzenia przewodów, zwłaszcza energetycznych według wynalazku, składa się z dwóch równoległych i połączonych ze sobą ścianek, zaopatrzonych w wewnętrzne łączniki 2, oraz w połączone z nimi zewnętrzne łączniki 3, majce postać płytek, wykonanych wtryskowo z tworzywa sztucznego. Wewnętrzne łączniki 2 i zewnętrzne łączniki 3 sąkorzystnie przegubowo połączone za pomocąniewidocznionych na rysunku, i znajdujących się w jednym łączniku czopów, współpracujących ze znajdującymi się w drugim łączniku otworami. Część powierzchni każdego wewnętrznego łącznika 2 styka się z dwóch stron z powierzchniami zewnętrznego łącznika 3. Stykające się powierzchnie obydwu łączników 2 i 3 znajdują się w jednej płaszczyźnie, zaś części powierzchni tych łączników, leżące od wewnętrznej strony łańcucha 1, sąkorzystnie płaskie, co zapobiega uszkodzeniom prowadzonych przez łańcuch przewodów Obydwie ścianki łańcucha 1, są połączone za pomocą odejmowalnych górnych i dolnych poprzecznych elementów 4, zamocowanych zatrzaskowo na skierowanych do wnętrza łańcucha 1 występach, znajdujących się w środkowej i pionowej osi wewnętrznych łączników 2 i zewnętrznych łączników 3. Poprzeczne elementy 4 są zaopatrzone w skierowany na zewnątrz kołnierz 12, przy czym kołnierz 12 elementu 4 przymocowanego do wewnętrznego łącznika 2, styka się częściowo tylko z jego powierzchnię wewnętrzną, zaś kołnierz 12 następnego elementu 4, przymocowanego do zewnętrznego łącznika 3 - styka się częściowo zarówno z powierzchnią wewnętrznego łącznika 2, jak i zewnętrznego łącznika 3, znacznie powiększając stabilność łańcucha 1.
Przedstawiony na fig. 2,3,4 i 5 wewnętrzny łącznik 2 jest zaopatrzony na powierzchni stykowej w dwa kształtowe płaskie występy 6, umożliwiające pasowane umieszczenie go na wewnętrzną powierzchnię zewnętrznego łącznika 3, a ponadto - w znajdujące się w jego środku zgrubienie 8, wypełniające wolną przestrzeń między nałożonymi na niego z obydwu stron zewnętrznymi łącznikami 3. W miej scu środkowego zgrubienia 8, w środkowej i pionowej osi łącznika znajdują się skierowane do środka łańcucha 1 sprężyste występy 5 (fig. 5), współpracujące z otworami, znajdującymi się na końcach poprzecznych elementów 4. Usytuowanie sprężystego występu 5 na środkowym zgrubieniu 8, który nieznacznie wystaje poza płaszczyznę ścianki łańcucha 1, umożliwia poprzecznym elementom 4 przenoszenie większej siły, która nie działa bezpośrednio na wewnętrznąpowierzchnię 9 wewnętrznego łącznika 2, lecz na środkowe zgrubienie
8. Płaskie występy 6 sąw obszarze wzajemnego nachodzenia z sąsiednimi zewnętrznymi łącznikami 3 zakończone powierzchniami oporowymi 10, nachylonymi pod niewielkim kątem względem płaszczyzny prostopadłej do podłużnej osi łańcucha i przechodzącej przez środek łączników 2 (fig. 3 i 4).
Przedstawiony na fig. 6 i 7 zewnętrzny łącznik 3 tym różni się od przedstawionego na fig. 2 wewnętrznego łącznika 2, że jest zaopatrzony na wewnętrznej powierzchni w płaskie zagłębienia 7, uzupełniające się z kształtowymi płaskimi występami 6 wewnętrznego łącznika 2. Między płaskimi zagłębieniami 7 zewnętrznego łącznika 3 sąutworzone występy 11, których boczne powierzchnie są nachylone pod niewielkim kątem względem płaszczyzny prostopadłej do podłużnej osi łańcucha i przechodzącej przez środek łączników 3. Boczne powierzchnie występów 11 współpracują z powierzchniami oporowymi 10 wewnętrznego łącznika 2, umożliwiające łatwe
175 168 naprowadzenie płaskich występów 6 w płaskie zagłębienia 7. Taka konstrukcja wewnętrznego łącznika 2 i zewnętrznego łącznika 3, umożliwia korzystną ich współpracę, oraz ograniczony obrót wzajemny.
Zarówno wewnętrzny łącznik 2, jak i zewnętrzny łącznik 3, majązwierciadlane płaszczyzny symetrii, prostopadłe do podłużnej osi łańcucha 1, co umożliwia umieszczenie tych łączników 2 i 3 po obydwu stronach tego łańcucha 1.
175 168
Fig.7
175 168
175 168
175 168
175 168
175 168
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 4,00 zł

Claims (3)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Łańcuch do prowadzenia przewodów, zwłaszcza energetycznych, złożony z dwóch równoległych ścianek, złożonych z łączników w postaci płytek, wzajemnie połączonych przegubowo za pomocą układu czopów i otworów, i zaopatrzonych w środkowe zgrubienia, przy czym obydwie równoległe ścianki łańcucha są połączone za pomocą odejmowalnych poprzecznych elementów, przymocowanych do występów, znajdujących się na środkowym zgrubieniu łączników, znamienny tym, że każda z równoległych ścianek łańcucha złożona jest z połączonych naprzemian wewnętrznych łączników (2) i zewnętrznych łączników (3), przy czym poprzeczny element (4), przymocowany do zewnętrznego łącznika (3), jest zaopatrzony w skierowany na zewnątrz kołnierz (12), stykający się z wewnętrznymi powierzchniami zarówno łączników zewnętrznych (3), jak i łączników wewnętrznych (2).
  2. 2. Łańcuch według zastrz. 1, znamienny tym, że zarówno łączniki wewnętrzne (2), jak i łączniki zewnętrzne (3) mają zwierciadlane płaszczyzny symetrii, prostopadłe do podłużnej osi łańcucha.
  3. 3. Łańcuch według zastrz. 1, znamienny tym, że wewnętrzne łączniki (2) sązaopatrzone w obszarze wzajemnego nachodzenia na zewnętrzne łączniki (3) w kształtowe płaskie występy (6), natomiast zewnętrzne łączniki (3) są zaopatrzone we współpracujące z tymi występami (6) płaskie zagłębienia (7), przy czym występy (6) sązaopatrzone w powierzchnie oporowe (10), zaś między zagłębieniami (7) są utworzone występy (11), których powierzchnie boczne współpracują z tymi powierzchniami oporowymi (10), przy czym zarówno powierzchnie oporowe (10) występów (6), jak i powierzchnie boczne występów (11) są nachylone pod niewielkim kątem względem płaszczyzny prostopadłej do przechodzącej przez środek łączników (2 i 3) podłużnej osi łańcucha.
PL94312849A 1993-07-28 1994-07-26 Łańcuch do prowadzenia przewodów, zwłaszcza energetycznych PL175168B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4325259A DE4325259C2 (de) 1993-07-28 1993-07-28 Energieführungskette
PCT/DE1994/000868 WO1995004231A1 (de) 1993-07-28 1994-07-26 Energieführungskette

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL312849A1 PL312849A1 (en) 1996-05-13
PL175168B1 true PL175168B1 (pl) 1998-11-30

Family

ID=6493873

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94312849A PL175168B1 (pl) 1993-07-28 1994-07-26 Łańcuch do prowadzenia przewodów, zwłaszcza energetycznych

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5711733A (pl)
EP (1) EP0711388B1 (pl)
JP (1) JP2995494B2 (pl)
AT (1) ATE149649T1 (pl)
BR (1) BR9407209A (pl)
CZ (1) CZ283225B6 (pl)
DE (2) DE4325259C2 (pl)
DK (1) DK0711388T3 (pl)
ES (1) ES2101554T3 (pl)
PL (1) PL175168B1 (pl)
SK (1) SK279671B6 (pl)
WO (1) WO1995004231A1 (pl)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ES2100124B1 (es) * 1994-08-01 1998-04-01 Pharma Mar Sa Perfeccionamientos introducidos en la p.i. 9401697 por terpeno-quinonas con actividad antitumoral.
DE19541928C1 (de) * 1995-11-10 1997-06-12 Igus Gmbh Energieführungskette
DE19701706C1 (de) * 1997-01-21 1998-09-03 Igus Gmbh Energiezuführungskette
DE19715531C2 (de) 1997-04-14 1999-05-27 Igus Gmbh Energieführungskette
US6190277B1 (en) 1997-07-10 2001-02-20 Igus Spritzgussteile für die Industrie GmbH Energy transmission chain
JP3670964B2 (ja) 1998-05-05 2005-07-13 イグス・シュプリッツスタイレ・フュア・ディー・インドウストリ・ゲゼルシャフト・ミット・ベシュレンクテル・ハフツング エネルギー案内チェーン
US6158555A (en) * 1999-04-16 2000-12-12 Brown, Jr.; James M. Apparatus and method for carrying wires along a vehicle-mounted extensible mast
GB0707870D0 (en) 2007-04-23 2007-05-30 Selected Antibodies Ltd Assay Devices and Methods and Components for use Therein
DE202013101203U1 (de) 2013-03-20 2013-03-26 Igus Gmbh Energieführungskette insbesondere für Reinraumanwendungen
DE202014002511U1 (de) 2014-03-24 2014-04-25 Igus Gmbh Anordnung von Energieführungsketten und Führungsrinnen zum Führen von flexiblen Leitungen
DE202014101359U1 (de) 2014-03-24 2014-04-22 Igus Gmbh Endbefestigungsteil für Leitungsführungseinrichtung
DE202014105136U1 (de) 2014-10-27 2014-11-06 Igus Gmbh Leitungsführungsanordnung für einen Mehrfach-Teleskopausleger mit mehreren Schubstücken
DE202017103858U1 (de) 2017-06-28 2017-07-21 Igus Gmbh Anordnung mit zwei Energieführungsketten und verstellbaren Festpunkt
DE202017104198U1 (de) 2017-07-13 2017-08-03 Igus Gmbh Betätigungsvorrichtung mit Doppelketten-Anordnung
DE202017105644U1 (de) 2017-09-18 2017-10-30 Igus Gmbh Energieführungskette mit Laufrollen
DE202019100465U1 (de) 2019-01-25 2019-05-28 Igus Gmbh Betriebsfest ausgelegte Seitenlasche für eine Energieführungskette
DE202019100466U1 (de) 2019-01-25 2019-05-28 Igus Gmbh Energieführungskette mit seitenstabilisierten Laschen
DE202019100878U1 (de) * 2019-02-15 2020-03-17 Igus Gmbh Mehrteiliges Kettenglied einer Energieführungskette sowie Seitenlasche und Quersteg hierfür

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US191211A (en) * 1877-05-22 Improvement in links for endless-chain horse-powers
US3503579A (en) * 1967-08-30 1970-03-31 Aero Motive Mfg Co Chain for supporting flexible conduit
DE2357908C3 (de) * 1973-11-20 1978-03-23 Ernst 4000 Duesseldorf Klein Gliederkette, insbesondere zum Führen von flexiblen Versorgungsleitungen von einem ortsfesten Anschluß zu einem beweglichen Verbraucher
DE2415374A1 (de) * 1974-03-29 1975-10-02 Kurt Hennig Energiefuehrungskette
DE2622006B2 (de) * 1976-05-18 1978-03-16 Kabelschlepp Gmbh, 5900 Siegen Energieführungskette
CS183455B1 (en) * 1976-06-30 1978-06-30 Miroslav Krasa Devic for wiring and laying the energetic flexible current supply
US4311293A (en) * 1979-07-09 1982-01-19 Mcgraw-Edison Company Rolling conductor supports
DE3407169C2 (de) * 1984-02-28 1986-01-23 Kabelschlepp Gmbh, 5900 Siegen Energieführungskette
DE3414412C1 (de) * 1984-04-17 1987-11-12 Kabelschlepp Gmbh, 5900 Siegen Energiefuehrungskette
DE3431531A1 (de) * 1984-08-28 1986-03-06 Igus GmbH, 5060 Bergisch Gladbach Energiezufuehrungskette
US4590961A (en) * 1985-08-16 1986-05-27 Cooper Industries, Inc. Modular rolling conductor support
DE3531066A1 (de) * 1985-08-30 1987-03-12 Igus Gmbh Energiezufuehrungskette
DE3929095A1 (de) * 1989-09-01 1991-03-21 Igus Gmbh Energiefuehrungskette

Also Published As

Publication number Publication date
DK0711388T3 (da) 1997-09-15
ATE149649T1 (de) 1997-03-15
US5711733A (en) 1998-01-27
SK9596A3 (en) 1996-06-05
PL312849A1 (en) 1996-05-13
DE4325259C2 (de) 1995-07-20
CZ24796A3 (en) 1997-07-16
CZ283225B6 (cs) 1998-02-18
DE4325259A1 (de) 1995-02-23
SK279671B6 (sk) 1999-02-11
ES2101554T3 (es) 1997-07-01
EP0711388A1 (de) 1996-05-15
DE59401978D1 (de) 1997-04-10
EP0711388B1 (de) 1997-03-05
WO1995004231A1 (de) 1995-02-09
JPH08512394A (ja) 1996-12-24
BR9407209A (pt) 1996-09-17
JP2995494B2 (ja) 1999-12-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL175168B1 (pl) Łańcuch do prowadzenia przewodów, zwłaszcza energetycznych
US3921388A (en) Drag chain
JPH0240135B2 (pl)
JPH08505517A (ja) ケーブルガイド
PL82730B1 (pl)
US6550232B1 (en) Energy guide chain for guiding lines comprising chain links which can move in three dimensions
KR101343121B1 (ko) 에너지 가이드 체인
PL181455B1 (pl) Prowadnica gietkich przewodów PL PL PL PL PL PL PL
US9464689B2 (en) Energy chain, particularly for clean room applications
PL188024B1 (pl) Urządzenie do przenoszenia siły, zwłaszcza siły nacisku
US6021634A (en) Block connecting link for round steel chains
ATE226912T1 (de) Fasergefülltes kettenglied für eine modulare förderkette
EP0173865B1 (en) Detachable link chain
DE60003024T2 (de) Thermoplastische kettenglied für eine modulare förderkette
JP2022524188A (ja) 長い片持ち長のためのハイブリッドエネルギーガイドチェーン及び特にそのために構成された分離ウェブ
US6789383B1 (en) Chain for carrying hose or cable
US6978595B2 (en) Chain links and cable carrier chains containing same
US3358524A (en) Transmission device
KR102540527B1 (ko) 롤러 컨베이어 표면을 갖는 모듈식 컨베이어 벨트용 모듈 및 이러한 복수의 모듈에 의해 형성된 모듈식 컨베이어 벨트
US4090357A (en) Connecting link
US5626220A (en) Bucket conveyor
US20220140590A1 (en) End fastening part of an energy chain
US3545200A (en) Link chain connector
US3822549A (en) Chain couplers
JPH10157822A (ja) コンベア・チェーン・ユニット及びコンベア・チェーン

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20080726