PL174743B1 - Sposób i urządzenie do zdejmowania folii pakowej naciągniętej na stos towaru - Google Patents

Sposób i urządzenie do zdejmowania folii pakowej naciągniętej na stos towaru

Info

Publication number
PL174743B1
PL174743B1 PL94313525A PL31352594A PL174743B1 PL 174743 B1 PL174743 B1 PL 174743B1 PL 94313525 A PL94313525 A PL 94313525A PL 31352594 A PL31352594 A PL 31352594A PL 174743 B1 PL174743 B1 PL 174743B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
stack
goods
film
foil
winding
Prior art date
Application number
PL94313525A
Other languages
English (en)
Other versions
PL313525A1 (en
Inventor
Reiner Hannen
Norbert Vermeulen
Frank Michels
Original Assignee
Msk Verpackung Syst Gmbh
Mskverpackungssysteme Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE9314339U external-priority patent/DE9314339U1/de
Application filed by Msk Verpackung Syst Gmbh, Mskverpackungssysteme Gmbh filed Critical Msk Verpackung Syst Gmbh
Publication of PL313525A1 publication Critical patent/PL313525A1/xx
Publication of PL174743B1 publication Critical patent/PL174743B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B69/00Unpacking of articles or materials, not otherwise provided for
    • B65B69/0033Unpacking of articles or materials, not otherwise provided for by cutting

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Basic Packing Technique (AREA)
  • Control And Other Processes For Unpacking Of Materials (AREA)
  • Winding, Rewinding, Material Storage Devices (AREA)

Abstract

1. Sposób zdejmowania folii pakowej naciag- nietej na stos towaru, w którym folie rozcina sie pionowo, chwyta sie krawedz rozcietej folii i mocuje sie ja na trzpieniu nawojowym, a naste- pnie nawija sie folie na trzpien, obracajacy sie wokól osi wzdluznej, znam ienny tym, ze folie pakowa ( 2) rozcina sie z jednej strony stosu ( 1 ), po czym chwyta sie brzeg (17) rozcietej folii i mocuje sie na trzpieniu (19), z przebiegajaca w kierunku pionowym osia wzdluzna, a nastepnie oprowadza sie trzpien (19) wokól stosu (1). 9. Urzadzenie do zdejmowania folii pakowej naciagnietej na stos towaru, posiadajace ra- miona, z ulozyskowanym na niej obrotowo wo- kól osi pionowej, napedzanym wokól tej osi, ramieniem nosnym dla zawieszonego na nim trzpienia nawojowego, znam ienne tym, ze na ramieniu (9) umieszczonyjest, przesuwny w jego kierunku wzdluznym suwak prowadnicowy (11), a na suwaku ( 1 1 ) znajduje sie trzpien nawojo- wy (19) i przebiegajaca równolegle do niego kolumna prowadzaca ( 1 2 ), przy czym na ko- lumnie ( 1 2 ) usytuowane sa pionowo przesuw- ne sanki (13) z urzadzeniem rozcinajacym (15). Fig . 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób zdejmowania folii pakowej naciągniętej na stos towaru, w którym folię pakową rozcina się pionowo, chwyta się krawędź rozciętej folii i mocuje się ją na trzpieniu nawojowym, a następnie nawija się folię na trzpień, obracający się wokół swojej osi wzdłużnej. Przedmiotem wynalazkujest też urządzenie do zdejmowania folii pakowej naciągniętej na stos towaru, posiadające ramę z ułożyskowanym na niej obrotowo wokół osi pionowej, napędzanym wokół tej osi, ramieniem nośnym dla zawieszonego na nim trzpienia nawojowego.
W praktyce partię towaru, w szczególności paletowany stos towaru, zabezpiecza się folią kurczliwą lub folią rozciągliwą, transportuje i dostarcza użytkownikowi. Odbiorca musi zdjąć tę folię, żeby rozpakować stos towaru. Odbywa się to w praktyce ręcznie.
Sposób zdejmowania folii pakowej, z wykorzystaniem urządzeń pomocniczych, znanyjest z opisu japońskiego JP-A 51/115 190. Według tego sposobu, rozcina się pionowo folię pakową po dwóch przeciwległych stronach stosu towaru. W strefie dwóch pozostałych stron stosu, dolne obrzeża folii pakowej mocuje się i nawija na przyporządkowane trzpienie nawojowe z osią wzdłużną przebiegającą w kierunku poziomym, przy czym trzpienie nawojowe poruszają się do góry. Pomijając to, że potrzebne są dwa trzpienie nawojowe, występuje również niebezpieczeństwo spiętrzenia folii w strefie końców trzpieni nawojowych.
Celem wynalazku jest opracowanie sposobu i urządzenia ułatwiających zdejmowanie folii.
Sposób zdejmowania folii pakowej, według wynalazku, polega na tym, że rozcina się folię pakową z jednej strony stosu towaru, chwyta się brzeg rozciętej folii i mocuje się go na trzpieniu nawojowym z osią wzdłużną przebiegającą w kierunku pionowym, a następnie trzpień ten oprowadza się wokół stosu towaru.
Korzystnie, aby uniknąć uszkodzeń stosu lub ułożonego w nim towaru, można odciągnąć strefowo folię od stosu i następnie rozciąć ją, przy czym zwłaszcza trzpień nawojowy oprowadza się wokół stosu towaru w stałym odstępie.
Korzystnie, trzpień obracający się wokół swojej osi wzdłużnej prowadzi się wokół stosu, przy folii.
Korzystnie, folię pakową przed nawijaniem podgrzewa się, przynajmniej strefowo.
Korzystnie, folię pakową podgrzewa się w strefie boków stosu towaru.
Korzystnie, folię pakową podgrzewa się w strefie podstawy (palety) stosu towaru.
Korzystnie, podnosi się stos do usunięcia dolnego obkurczenia.
Urządzenie do zdejmowania folii pakowej naciągniętej na stos towaru, posiadające ramiona z ułożyskowanym na niej obrotowo wokół osi pionowej, napędzanym wokół tej osi, ramieniem nośnym dla zawieszonego na nim trzpienia nawojowego, charakteryzuje się tym, że na ramieniu umieszczony jest przesuwny w jego kierunku wzdłużnym suwak prowadnicowy, a na suwaku znajduje się trzpień nawojowy i przebiegająca równolegle do niego kolumna prowadząca, przy czym na kolumnie usytuowane są pionowo przesuwne sanki z urządzeniem rozcinającym.
Korzystnie, sanki pionowe mają urządzenie ssące podłączone do instalacji podciśnieniowej.
Korzystnie, urządzeniem rozcinającym jest nóż poruszany napędem wzdłuż sanek pionowych, lub drut grzejny, rozciągający się równolegle do trzpienia nawojowego.
Korzystnie, na kolumnie prowadzącej znajdują się, przestawne w jej kierunku wzdłużnym, dysze gorącego powietrza.
Korzystnie, na dolnym końcu kolumny umieszczone jest na stałe urządzenie ssące i urządzenie rozcinające.
Korzystnie, rama wyposażona jest w przytrzymywacz, do wytwarzania linii przewidzianych pęknięć na wierzchu folii pakowej, który posiada przynajmniej jeden drut grzejny, umieszczony w obszarze środkowej części wierzchu folii, przy czym zwłaszcza druty grzejne mają powłokę zapobiegającą ich przyczepianiu.
174 743
Korzystnie, trzpień nawojowy ma dwa, wygięte łukowo skrzydła, przy czym jedno skrzydło jest odchylone względem drugiego skrzydła tak, że przy maksymalnym przekroju trzpienia nawojowego zaciskane są płaty folii między skrzydłami, a przy minimalnym przekroju tego trzpienia występuje przy nich luz.
Nawiniętą na trzpień folię zdejmuje się z niego i usuwa jako odpady, przy czym można ją przedtem zgnieść.
Jeżeli trzpień nawojowy oprowadza się w stałym odstępie wokół stosu towaru, to siły działające na folię są w zasadzie jednakowe i pęknięcia folii następują w kierunku obwodowym stosu towaru. W szczególnych przypadkach trzpień nawojowy może być prowadzony wokół stosu bez oddziaływania na folię.
Jeżeli potrzebne jest oderwanie folii w określonej części tak, aby na przykład górna część stosu byłajeszcze opasana fragmentem folii pakowej, to można podgrzać tę folię w strefie boków stosu towaru, a więc poniżej jego wierzchu. To samo dotyczy linii przewidywanych pęknięć w strefie podstawy (palety) stosu towaru, przy czym folię podgrzewa się wtedy w strefie podstawy stosu.
Wynalazek zostanie bliżej objaśniony na przykładzie realizacji wynalazku, przedstawionym na rysunku, na którym fig. 1 pokazuje schematycznie widziane z boku urządzenie do zdejmowania folii pakowej naciągniętej na stos towaru, fig. 2 - widok z góry na przedmiot według fig. 1, pokazany schematycznie, fig. 3 - przedmiot według fig. 2 w innym położeniu funkcjonalnym, fig. 4 - częściowy widok z góry na stos towaru i urządzenie chwytne, pokazane schematycznie w powiększeniu, fig. 5 - odwzorowanie według fig. 2 w innym położeniu funkcjonalnym, fig. 6 - odwzorowanie podobne do fig. 1, jednak z folią odwiniętą ze stosu i z rolkowym urządzeniem ugniatającym.
Przedstawione na rysunku urządzenie służy do zdejmowania z paletowego stosu towaru 1 zabezpieczającej go kurczliwej folii pakowej 2, która obkurczeniem dolnym 3 obejmuje także stronę dolną palety 4. W tym celu, stos towaru 1 transportuje się pod ramię 5 i odstawia na podnośnik 6. Na wierzch stosu opuszcza się przytrzymywacz 7, który wyposażony jest po stronie dolnej w druty grzejne 27 rozmieszczone na kształt gwiazdy (fig. 2).
Na ramie 5 ułożyskowany jest u góry, obracający się wokół pionowej osi, wieniec obrotowy 8, obracany napędem nie pokazanym na rysunku. Od wieńca obrotowego 8 przebiega poziomo ramię nośne 9, które po stronie dolnej ma prowadnicę 10 suwaka 11.
Suwak ten, poruszany, nie pokazanym na rysunku, napędem może przemieszczać się w kierunku wzdłużnym ramienia 9 wykonując ruch posuwisto-zwrotny.
Na ramie 5 zawieszone są sanki poziome 28 z pionową kolumną prowadzącą 12, na której w górnej części, sanki pionowe 13 mogą przesuwać się w górę i w dół, poruszane nie pokazanym na rysunku napędem, żeby dopasować się do wysokości palety. Na sankach 13, po stronie zwróconej ku stosowi 1, wspiera się podłączone do, nie pokazanej na rysunku, instalacji podciśnieniowej urządzenie ssące 14 przestawiane cylindrem podnoszącym oraz przestawiane cylindrem, urządzenie rozcinające 15 w kształcie litery U. Identyczne urządzenie ssące 14 i urządzenie rozcinające 15 umieszczone są na stałe u dołu na kolumnie prowadzącej 12.
Sanki poziome 28 zazębiają się za pośrednictwem, poruszanego cylindrem, trzpienia 28a z suwakiem prowadnicowym 11 trzpienia nawojowego 19. Następnie, sanki 28 wraz z trzpieniem 19, urządzeniami ssącymi 14 i urządzeniami rozcinającymi 15 dosuwają się do stosu towaru 1, przy czym urządzenia ssące 14 przysysają się do kurczliwej folii pakowej 2. Potem każde urządzenie ssące 14 przesuwane jest cylindrem do trzpienia nawojowego 19, przy czym przyssana folia 2 dociągana jest do drutu grzejnego w kształcie litery U, należącego do urządzenia rozcinającego 15, w efekcie czego, z folii 2 wydzielany jest płat 2a w kształcie litery U. Następnie trzpień nawojowy 19 obraca się ze stałym skrzydłem 19b na urządzenie ssące 14 i zostaje zamknięty przez zamocowany na sankach 28 układ dźwigniowy 29 za pomocą cylindrów przesuwowych, które domykają luźne skrzydło 19a do stałego skrzydła 19b, co powoduje zaciśnięcie płata folii 2a na trzpieniu nawojowym 19. Suwak 11 odprowadza nieco dalej od palety trzpień 19, co powoduje ściąganie z ładunku folii 2 między dwoma płatami 2a. Potem pionowy drut grzejny 30 przekręca się ku ściągniętemu kawałkowi folii, co powoduje jego oddzielenie. Po zamocowaniu wolnego brzegu obu płatów folii 2a na trzpieniu nawojowym 19, ten ostatni z ramieniem nośnym 9 obchodzi
174 743 wokół stos 1, przy czym folia nawija się na trzpień 19, obracający się wokół swojej osi wzdłużnej. To samo dotyczy folii dolnego obkurczenia 3.
Folia, znajdująca się na wierzchu stosu 1, jest dzielona na segmenty przez druty grzejne 27 w przytrzymywaczu 7, przy czym przy nawijaniu folii, segmenty te są wyciągane spod przytrzymywacza 7.
Urządzenie rozcinające 15 składa się w zasadzie z uformowanej wokół urządzenia ssącego 14 ramy w kształcie litery U z nożami albo z, nie pokazanych na rysunku, oddzielających drutów grzejnych. Rozcina ono folię 2 dociągniętą urządzeniem ssącym 14 do urządzenia rozcinającego 15, które wykonuje wokół urządzenia ssącego 14 linię pęknięcia w kształcie litery U.
Urządzenie ssące 14 odciągane jest od stosu towaru 1 i przemieszcza się w wycięcie trzpienia nawojowego 19. Pociąga ono przy tym, za ich wolny brzeg, płaty folii 2a, które powstały w wyniku przecięcia lub przegrzania, wzdłuż linii w kształcie litery U. Następnie trzpień 19 przejmuje płaty 2a, które dostępne są dla urządzenia zaciskowego tego trzpienia przez wolne pole między urządzeniami ssącymi 14.
Można zmienić obwód trzpienia nawojowego 19 przez zwieranie jego skrzydła 19a, które rozciąga się na całej długości trzpienia 19.
Dzięki temu, stałe skrzydło 19b trzpienia 19 nasuwa się na wolne pole urządzenia ssącego 14. Dzięki temu, po domknięciu skrzydła 19a trzpienia 19, następuje zaciśnięcie płatów folii 2a w wolnym polu urządzenia ssącego 14 między skrzydłami 19a i 19b.
Taka konstrukcja ułatwia też usuwanie folii 2 jako odpadu z trzpienia nawojowego 19 poprzez odchylenie skrzydła 19a i zwolnienie zacisku oraz zmniejszenie obwodu trzpienia 19, tak że nawinięta folia 2 może ześlizgnąć się samoczynnie z trzpienia 19. Można przy tym przewidzieć spadanie nawiniętej folii 2 wprost do lejkowego odbieracza 23 i jej zgniatanie np. w dołączonym rolkowym urządzeniu ugniatającym 24, które składa się z umieszczonych przeciwbieżnie taśm przenośnikowych 24a i 24b z wałkami napinającymi 25.
Fig. 2
174 743
Fig. 3
Fig 4
174 743
Fig. 5
174 743
Fig . 6
174 743
Fić). 1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (17)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób zdejmowania folii pakowej naciągniętej na stos towaru, w którym folię rozcina się pionowo, chwyta się krawędź rozciętej folii i mocuje się ją na trzpieniu nawojowym, a następnie nawija się folię na trzpień, obracający się wokół osi wzdłużnej, znamienny tym, że folię pakową (2) rozcina się z jednej strony stosu (1), po czym chwyta się brzeg (17) rozciętej folii i mocuje się na trzpieniu (19), z przebiegającą w kierunku pionowym osią wzdłużną, a następnie oprowadza się trzpień (19) wokół stosu (1).
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że folię pakową (2) odciąga się strefowo od stosu towaru (1) i następnie przecina się ją.
  3. 3. Sposób według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że trzpień nawojowy (19) oprowadza się w stałym odstępie wokół stosu towaru (1).
  4. 4. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że trzpień (19), obracający się wokół swojej osi wzdłużnej, prowadzi się przy folii wokół stosu (1).
  5. 5. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że folię pakową (2) przed nawijaniem podgrzewa się przynajmniej strefowo.
  6. 6. Sposób według zastrz. 5, znamienny tym, że folię pakową (2) podgrzewa się w strefie boków stosu towaru (1).
  7. 7. Sposób według zastrz. 5, znamienny tym, że folię pakową (2) podgrzewa się w strefie podstawy (palety 4) stosu towaru (1).
  8. 8. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że podnosi się stos (1) do usunięcia dolnego obkurczenia (3).
  9. 9. Urządzenie do zdejmowania folii pakowej naciągniętej na stos towaru, posiadające ramiona, z ułożyskowanym na niej obrotowo wokół osi pionowej, napędzanym wokół tej osi, ramieniem nośnym dla zawieszonego na nim trzpienia nawojowego, znamienne tym, że na ramieniu (9) umieszczony jest, przesuwny w jego kierunku wzdłużnym suwak prowadnicowy (11), a na suwaku (11) znajduje się trzpień nawojowy (19) i przebiegająca równolegle do niego kolumna prowadząca (12), przy czym na kolumnie (12) usytuowane są pionowo przesuwne sanki (13) z urządzeniem rozcinającym (15).
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że sanki pionowe (13) mają urządzenie ssące (14) podłączone do instalacji podciśnieniowej. ·
  11. 11. Urządzenie według zastrz. 9 albo 10, znamienne tym, że urządzeniem rozcinającym (15) jest nóż, poruszany napędem wzdłuż sanek pionowych (13).
  12. 12. Urządzenie według zastrz. 9 albo 10, znamienne tym, że urządzeniem rozcinającym (15) jest drut grzejny rozciągający się równolegle do trzpienia nawojowego (19).
  13. 13. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że na kolumnie prowadzącej (12) znajdują się, przestawne w jej kierunku wzdłużnym, dysze gorącego powietrza.
  14. 14. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że na dolnym końcu kolumny (12) umieszczone jest na stałe urządzenie ssące (14) i urządzenie rozcinające (15).
  15. 15. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że rama (5) wyposażonajest w przytrzymywacz (7), do wytwarzania linii przewidzianych pęknięć na wierzchu folii pakowej (2), który posiada przynajmniej jeden drut grzejny (27), umieszczony w obszarze środkowej części wierzchu folii.
  16. 16. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że druty grzejne (15, 27, 30) mają powłokę zapobiegającą ich przyczepianiu.
  17. 17. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że trzpień nawojowy (19) ma dwa, wygięte łukowo skrzydła (19a, 19b), przy czym jedno skrzydło (19a) jest odchyłne względem drugiego skrzydła (19b) tak, że przy maksymalnym przekroju trzpienia nawojowego
    174 743 zaciskane są płaty folii (2a) między skrzydłami (19a, 19b), a przy minimalnym przekroju tego trzpienia występuje przy nich luz.
PL94313525A 1993-09-23 1994-09-23 Sposób i urządzenie do zdejmowania folii pakowej naciągniętej na stos towaru PL174743B1 (pl)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE9314339U DE9314339U1 (de) 1993-09-23 1993-09-23 Vorrichtung zum Entfernen einer über einen Gutstapel gezogenen Folienhaube
DE4400661A DE4400661C2 (de) 1993-09-23 1994-01-12 Verfahren und Vorrichtung zum Entfernen einer über einen Gutstapel gezogenen Folienhaube
PCT/EP1994/003185 WO1995008479A1 (de) 1993-09-23 1994-09-23 Verfahren und vorrichtung zum entfernen einer über einen gutstapel gezogenen folienhaube

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL313525A1 PL313525A1 (en) 1996-07-08
PL174743B1 true PL174743B1 (pl) 1998-09-30

Family

ID=25932961

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94313525A PL174743B1 (pl) 1993-09-23 1994-09-23 Sposób i urządzenie do zdejmowania folii pakowej naciągniętej na stos towaru

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5727747A (pl)
EP (1) EP0720564B1 (pl)
JP (1) JP3512416B2 (pl)
KR (1) KR0162178B1 (pl)
AU (1) AU7809494A (pl)
BR (1) BR9407610A (pl)
CZ (1) CZ282600B6 (pl)
DE (1) DE59402104D1 (pl)
DK (1) DK0720564T3 (pl)
ES (1) ES2099630T3 (pl)
HU (1) HU217480B (pl)
PL (1) PL174743B1 (pl)
WO (1) WO1995008479A1 (pl)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5911666A (en) * 1997-06-12 1999-06-15 Lantech Management Corp. And Lantech Holding Corp. Method and apparatus for disposing of packaging material
FR2813596B1 (fr) * 2000-09-06 2003-05-16 Mecelec Composites Et Recyclag Installation et procede de conditionnement d'une feuille de materiau de moulage
JP2005517600A (ja) 2002-02-15 2005-06-16 ラッテン,ジェイ.ブラッドリー ストレッチ包装されたパレットに積んだ荷物からストレッチフィルムを荷ほどきするための方法と装置
US7174695B2 (en) * 2003-06-04 2007-02-13 Porter Dan C De-packaging machine
WO2008052176A2 (en) * 2006-10-27 2008-05-02 Busse/Sji Corporation Wrap removal system
US7343722B1 (en) 2006-11-22 2008-03-18 Task Automation Unwrapping stretch film from a palletized load
US7963086B2 (en) * 2007-11-06 2011-06-21 Porter Technologies, Llc Package unbundling system
DE102008032368A1 (de) * 2008-07-10 2010-01-14 Focke & Co.(Gmbh & Co. Kg) Verfahren und Vorrichtung zum Durchtrennen einer einen Zuschnitt-Stapel umgebenden Banderole
DK3214004T3 (en) 2016-03-03 2019-01-21 Freixenet S A PROCEDURE FOR PACKING A PALLETED LOAD AND APPARATUS FOR CARRYING OUT THE PROCEDURE
DE102016007783A1 (de) * 2016-06-24 2017-12-28 Giesecke+Devrient Currency Technology Gmbh Verfahren, Vorrichtung und System zum Öffnen von Wertdokumentverpackungen
DK3312113T3 (da) 2016-10-20 2020-12-14 Msk Verpackung Syst Gmbh Fremgangsmåde og indretning til overførsel af en fortrinsvis vertikalt orienteret vikledorn, der er lejret fortrinsvis udelukkende i området ved sin øvre ende
US20230159208A1 (en) * 2020-02-20 2023-05-25 Varo Specialmaskiner A/S Unwrapping apparatus and method for unwrapping articles
DK4015406T3 (da) 2020-12-18 2023-11-06 Msk Verpackung Syst Gmbh Indretning og fremgangsmåde til at introducere en åbning i et delområde af en filmemballage af en varestabel, fortrinsvis anbragt på en palle, hvor filmemballagen fortrinsvis er designet som et filmdække trukket over varestablen eller som en filmbanderole der i det mindste delvist omgiver varestablen
IT202100031688A1 (it) 2021-12-17 2023-06-17 Ems Group S P A Metodo per la svestizione di un pallet e relativo apparato
IT202100000482A1 (it) 2021-01-12 2022-07-12 Emmeti Spa Apparato per la svestizione di un pallet e relativo metodo
DE102021107386A1 (de) 2021-03-24 2022-09-29 Dematic Gmbh Vorrichtung und Verfahren zum automatischen Entfernen einer Folienumwicklung von palettierten Produktstapeln

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1022024A (en) * 1910-06-02 1912-04-02 Girard Mfg Company Rolling-off machine for shade-cloth.
US1853384A (en) * 1928-07-16 1932-04-12 Graton & Knight Company Belt winding machine
US3764085A (en) * 1971-08-16 1973-10-09 Du Pont Method of and apparatus for handling material
JPS51115190A (en) * 1975-04-02 1976-10-09 Honshu Paper Co Ltd Unpackaging of thermal shrinkage packages
US4550881A (en) * 1983-11-28 1985-11-05 Deere & Company Scrap scroller for a shear discharge conveying system
US4635869A (en) * 1985-10-15 1987-01-13 King Instrument Corporation Apparatus and method for initiating a tape winding operation
US5125630A (en) * 1989-11-02 1992-06-30 Eastman Kodak Company Apparatus for inserting leading end of web during spooling of strips of web
US5197687A (en) * 1990-09-10 1993-03-30 Matsushita Graphic Communications Systems, Inc. Automatic roll-in take-up reel and multi-color image recording apparatus using the same
US5282346A (en) * 1992-05-14 1994-02-01 Oji Seitai Kaisha, Ltd. Unwrapping apparatus with swing arms and grippers

Also Published As

Publication number Publication date
EP0720564B1 (de) 1997-03-12
ES2099630T3 (es) 1997-05-16
HU9600717D0 (en) 1996-05-28
WO1995008479A1 (de) 1995-03-30
JPH09503725A (ja) 1997-04-15
DK0720564T3 (da) 1997-10-13
AU7809494A (en) 1995-04-10
CZ87196A3 (en) 1996-09-11
BR9407610A (pt) 1997-01-14
HUT74780A (en) 1997-02-28
US5727747A (en) 1998-03-17
PL313525A1 (en) 1996-07-08
CZ282600B6 (cs) 1997-08-13
EP0720564A1 (de) 1996-07-10
HU217480B (hu) 2000-02-28
DE59402104D1 (de) 1997-04-17
KR0162178B1 (ko) 1998-12-01
JP3512416B2 (ja) 2004-03-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL174743B1 (pl) Sposób i urządzenie do zdejmowania folii pakowej naciągniętej na stos towaru
EP1851114B1 (en) Method and device for forming a top film sheet from a film web
KR101686065B1 (ko) 얇고 점착성이 있는 밴드, 특히 코드 밴드를 절단하는 절단 장치
US4997329A (en) Apparatus for cutting and removing package material
US5148651A (en) Unwrapping apparatus with swing arms and grippers
FI62025C (fi) Saett och apparat foer att forma ett skyddande hoelje kring et foeremaol
EP1053939A1 (en) Apparatus for providing netting packages of horticultural products in continuously unwound tubular netting
CN212070559U (zh) 用于切割带材料的切割装置
FI80003C (fi) Foerfarande och anordning foer att mata fjaellartat nedfallande tryckprodukter till en mellanstation.
JP2557018B2 (ja) ベルト式のシート移送装置及びシート移送方法
US5599012A (en) Decelerating system for decelerating the movement of sheets into the delivery station of a sheet fed press
US5953886A (en) Food and packaging machine and method
GB2046147A (en) Coil Band Severing and Disposal Apparatus
CN107954019B (zh) 一种捆束塑封装置及捆束塑封方法
IES66577B2 (en) A paper recycling process
JPH02166033A (ja) ストレッチ包装材除去装置
CN212859539U (zh) 一种薄膜的分切装置
CN219688875U (zh) 一种便于快速更换收卷筒的分切机
CN118404803B (zh) 一种pof哑光高收缩膜制作的拉伸装置
DE3943745C2 (de) Vorrichtung zum Auftrennen und Entfernen einer Verpackungsmaterialhülle
CN212737431U (zh) 一种覆盖膜剥离中转机构
JP3349253B2 (ja) フィルム自動通紙・退避方法及び装置
JPS63307030A (ja) 巻取紙外装紙の解悃装置
CN110856874A (zh) 用于切割带材料的切割装置和用于驱动切割装置的方法
JP2790201B2 (ja) 刷本抜取方法