PL173305B1 - Końcówka wylotowa do mechanizmu zaworowego pieca łukowego przechylnego, mechanizm zaworowy pieca łukowego przechylnego i piec łukowy przechylny - Google Patents
Końcówka wylotowa do mechanizmu zaworowego pieca łukowego przechylnego, mechanizm zaworowy pieca łukowego przechylnego i piec łukowy przechylnyInfo
- Publication number
- PL173305B1 PL173305B1 PL92301009A PL30100992A PL173305B1 PL 173305 B1 PL173305 B1 PL 173305B1 PL 92301009 A PL92301009 A PL 92301009A PL 30100992 A PL30100992 A PL 30100992A PL 173305 B1 PL173305 B1 PL 173305B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- central opening
- widening
- furnace
- mouth
- spout
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C21—METALLURGY OF IRON
- C21C—PROCESSING OF PIG-IRON, e.g. REFINING, MANUFACTURE OF WROUGHT-IRON OR STEEL; TREATMENT IN MOLTEN STATE OF FERROUS ALLOYS
- C21C5/00—Manufacture of carbon-steel, e.g. plain mild steel, medium carbon steel or cast steel or stainless steel
- C21C5/28—Manufacture of steel in the converter
- C21C5/42—Constructional features of converters
- C21C5/46—Details or accessories
- C21C5/4653—Tapholes; Opening or plugging thereof
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B22—CASTING; POWDER METALLURGY
- B22D—CASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
- B22D41/00—Casting melt-holding vessels, e.g. ladles, tundishes, cups or the like
- B22D41/50—Pouring-nozzles
-
- F—MECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
- F27—FURNACES; KILNS; OVENS; RETORTS
- F27B—FURNACES, KILNS, OVENS, OR RETORTS IN GENERAL; OPEN SINTERING OR LIKE APPARATUS
- F27B3/00—Hearth-type furnaces, e.g. of reverberatory type; Tank furnaces
- F27B3/10—Details, accessories, or equipment peculiar to hearth-type furnaces
- F27B3/19—Arrangements of devices for discharging
-
- F—MECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
- F27—FURNACES; KILNS; OVENS; RETORTS
- F27D—DETAILS OR ACCESSORIES OF FURNACES, KILNS, OVENS, OR RETORTS, IN SO FAR AS THEY ARE OF KINDS OCCURRING IN MORE THAN ONE KIND OF FURNACE
- F27D3/00—Charging; Discharging; Manipulation of charge
- F27D3/15—Tapping equipment; Equipment for removing or retaining slag
- F27D3/1509—Tapping equipment
- F27D3/1518—Tapholes
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- General Engineering & Computer Science (AREA)
- Manufacturing & Machinery (AREA)
- Materials Engineering (AREA)
- Metallurgy (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Furnace Charging Or Discharging (AREA)
- Cartons (AREA)
- Table Devices Or Equipment (AREA)
- Treatment Of Water By Ion Exchange (AREA)
- Casting Support Devices, Ladles, And Melt Control Thereby (AREA)
- Waste-Gas Treatment And Other Accessory Devices For Furnaces (AREA)
- Carbon Steel Or Casting Steel Manufacturing (AREA)
- Knives (AREA)
- Vertical, Hearth, Or Arc Furnaces (AREA)
- Connector Housings Or Holding Contact Members (AREA)
- Input Circuits Of Receivers And Coupling Of Receivers And Audio Equipment (AREA)
- Networks Using Active Elements (AREA)
- Diaphragms For Electromechanical Transducers (AREA)
Abstract
14. Piec lukowy przechylny, zawierajacy trzon pieca z otworem spustowym i mecha- nizm zaworowy otworu spustowego, posia- dajacy rure spustowa polaczona z przesuwna zastawka, do której zamocowana jest kon- cówka wylotowa majaca srodkowy otwór, znamienny tym, ze trzon (16) pieca ma powierzchnie spustowa (15) nachylona bez- posrednio do wejscia otworu spustowego (17) pod katem co najwyzej 20°. a srodkowy otwór koncówki wylotowej (10) ma posze- rzenie (13) usytuowane na co najmniej czesci jego dlugosci asymetrycznie wzgledem osi srodkowego otworu. (1 1 )173305 (1 3 )B 1 PL
Description
Przedmiotem wynalazku jest końcówka wylotowa do mechanizmu zaworowego pieca łukowego przechylnego, mechanizm zaworowy pieca łukowego przechylnego i piec łukowy przechylny.
Przechylne elektryczne piece łukowe są używane do wytwarzania stali, są wyposażone w otwór spustowy, przez który mogą być wkładane lance tlenowe i przez który spuszcza się stopiony metal, kiedy piec jest przechylany na końcu procesu wytopu. Zwykle stopiony metal jest spuszczany do koryta lub rynny spustowej łącznie z pewną ilością żużla, który nieuchronnie dostaje się do strumienia metalu. W celu wyeliminowania problemu zanieczyszczenia wytopu żużlem, zaproponowano ostatnio wyposażenie otworu spustowego w hydraulicznie uruchamiany mechanizm zaworowy z przesuwną zastawką, która odcina strumień metalu na końcu etapu spuszczania i w wyniku tego zapobiega dostawaniu się żużla, który unosi się na powierzchni wytopu, do rynny spustowej. Taka przesuwna zastawka ma dołączoną do niej dyszę ze środkowym otworem.
Mechanizm zaworowy otworu spustowego z przesuwną zastawką działa dobrze w praktyce ale, ze względu na wymaganą w niektórych typach pieców dodatkową długość rynny spustowej dla pomieszczenia mechanizmu zaworowego z dyszą, powstają problemy w związku z turbulencją strumienia metalu, która powoduje jego nieciągłość i trudności w jego spuszczaniu. Wysiłki zmierzające do wyeliminowania tego problemu okazały się dotąd nieskuteczne.
Końcówka wylotowa do mechanizmu zaworowego pieca łukowego przechylnego, według wynalazku, mająca środkowy otwór, charakteryzuje się tym, że środkowy otwór ma poszerzenie usytuowane co najmniej na części jego długości asymetrycznie względem jego osi środkowej.
Korzystnie asymetryczne poszerzenie środkowego otworu jest usytuowane w jego kierunku pionowym.
Korzystnie poszerzenie stanowi od 10%· do 20% średnicy środkowego otworu.
Korzystnie poszerzenie środkowego otworu jest usytuowane od strony jej wylotowego końca.
Korzystnie długość poszerzenia poszerzenia środkowego otworu wynosi od 38,1 do 63,5 cm.
Korzystnie poszerzenie środkowego otworu jest ukształtowane na całej jej długości.
Mechanizm zaworowy pieca łukowego przechylnego, według wynalazku, zawierający rurę spustową połączoną z płytą wierzchnią i umieszczoną przylegle do niej przesuwną zastawką z mechanizmem uruchamiającym, przy czym do przesuwnej zastawki jest dołączona końcówka wylotowa mająca środkowy otwór, charakteryzuje się tym, że środkowy otwór końcówki wylotowej ma poszerzenie usytuowane co najmniej na części jego długości, asymetrycznie względem osi środkowego otworu końcówki wylotowej oraz względem osi otworu rury spustowej.
Korzystnie asymetryczne poszerzenie środkowego otworu końcówki wylotowej jest usytuowane w kierunku pionowym środkowego otworu.
Korzystnie poszerzenie stanowi od 10% do 20% średnicy środkowego otworu.
Korzystnie poszerzenie środkowego otworu jest usytuowane od strony wylotowego końca końcówki wylotowej.
Korzystnie długość poszerzenia środkowego otworu wynosi od 38,1 do 63,5 cm.
Korzystnie poszerzenie środkowego otworu jest ukształtowane na całej długości końcówki wylotowej.
173 305
Korzystnie otwór rury spustowej jest stożkowy, a jego średnica zmniejsza się do końcówki wlotowej.
Piec lukowy przechylny według wynalazku, zawierający trzon pieca z otworem spustowym i mechanizm zaworowy otworu spustowego, posiadający rurę spustową połączoną z przesuwną zastawką, do której zamocowana jest końcówka wylotowa mająca środkowy otwór, charakteryzuje się tym, że trzon pieca ma powierzchnię spustową nachyloną bezpośrednio do wejścia otworu spustowego pod kątem co najwyżej 20°, a środkowy otwór końcówki wylotowej ma poszerzenie usytuowane co najmniej na części jego długości, asymetrycznie względem osi środkowego otworu.
Korzystnie końcówka wylotowa jest zamocowana do przesuwnej zastawki.
Korzystnie asymetryczne poszerzenie środkowego otworu końcówki wylotowej jest usytuowane w kierunku pionowym środkowego otworu.
Korzystnie poszerzenie stanowi od 10% do 20% średnicy środkowego otworu.
Korzystnie poszerzenie środkowego otworu jest usytuowane od strony wylotowego końca końcówki wylotowej.
Korzystnie długość poszerzenia środkowego otworu wynosi od 38,1 do 63,5 cm.
Korzystnie poszerzenie środkowego otworu jest ukształtowane na całej długości końcówki wylotowej.
Stosując wynalazek uzyskuje się strumień stopionego metalu o lepszych właściwościach, mniej turbulentny. Zastosowane poszerzenie otworu końcówki wylotowej umożliwia lepsze odgazowanie metalu przy jego spuście.
Polepszenie jakości strumienia wytopu jest uzyskiwane także poprzez zastosowanie równomiernie nachylonej powierzchni trzona pieca pod kątem wynoszącym co najwyżej 20° w kierunku otworu spustowego.
Stwierdzono, że końcowka wylotowa według wynalazku, zapewnia o wiele bardziej równomierny strumień metalu przy znacznie mniejszym rozpryskiwaniu i turbulencji niż końcówki znane.
Znane przechylne elektryczne piece łukowe mające zawory otworu spustowego w postaci przesuwnych zastawek są łatwo przystosowalne do nowej konstrukcji według wynalazku poprzez wyposażenie ich w nowy zespół zastawki.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia, w częściowym widoku z boku, znany ze stanu techniki elektryczny, przechylny piec łukowy, mający rynnę spustową połączoną z mechanizmem zaworowym z przesuwną zastawką, fig. 2 - w częściowym widoku z boku, elektryczny przechylny piec łukowy według wynalazku mający mechanizm zaworowy z przesuwną zastawką i dyszę z poszerzeniem, fig. 3 - widok końca końcówki wylotowej z fig. 2, od strony pieca.
Jak pokazano na fig. 1, elektryczny przechylny piec łukowy jest wyposażony w rurę spustową 2 o jednakowej średnicy zamocowaną w otworze spustowym i w mechanizm zaworowy 3 zawierający przesuwną zastawkę 9. Trzon pieca ma nachyloną powierzchnię spustową 4 ukształtowaną ze stopniem, prowadzącą do wejścia do otworu spustowego. Piec pokazano jako nachylony, w położeniu przygotowanym do spustu, z otwartym zaworem przesuwnej zastawki 9. W wejściu do rury spustowej 2 od strony pieca jest umieszczona końcówka wlotowa 5, otoczona płytą montażową 6. Do płyty montażowej 6 jest przymocowana nieruchoma płyta wierzchnia 7.
Przesuwna zastawka 9 jest połączona' z hydraulicznym mechanizmem uruchamiającym 8 zawierającym hydrauliczny cylinder i tłoczysko (nie pokazane), które przemieszczają przesuwną zastawkę 9 w kierunku pionowym pomiędzy jej położeniem otwartym i zamkniętym. Do przesuwnej zastawki 9 jest dołączona końcówka wylotowa 10, mająca stałą średnicę i osłona cieplna 11. W położeniu zamkniętym przesuwna zastawka 9 jest podniesiona, a jej płyta 12 blokuje wejście do końcówki wlotowej 5. Przesuwna zastawka jest podnoszona po opróżnieniu pieca z wymaganej ilości ciekłego metalu lub kiedy w rynnie spustowej jest widoczny żużel piecowy.
Przykład wykonania wynalazku jest pokazany na fig. 2, przy czym odnośniki liczbowe mają te same znaczenie co na fig. 1. Można zauważyć, że środkowy otwór końcówki wylotowej 10 ma w kierunku pionowym asymetryczne poszerzenie 13, które jest wykonane naprawie
173 305 całej długości otworu końcówki wylotowej 10, poza małą jej częścią początkową 14 przy otworze spustowym. Ponadto trzon pieca ma dłuższą, łagodniejszą, równomiernie nachyloną powierzchnię spustową 15 o kącie nachylenia co najwyżej 20 , korzystnie 15 , prowadzącą do wejścia rury spustowej. Środkowy otwór rury' spustowej 2 jest lekko stożkowy, jego średnica zmniejsza się od wejścia rury spustowej 2 od strony pieca do wyjścia. Kształt poszerzonego asymetrycznie środkowego otworu końcówki wylotowej 10 jest widoczny na fig. 3.
Podczas działania, na końcu etapu świeżenia, piec jest przechylany i przesuwna zastawka 9 podtrzymująca końcówkę wylotową 10 jest opuszczana do położenia otwartego. Stopiony metal następnie przepływa przez rurę spustową 2 i przez końcówkę wylotową 10 i jest odbierany, na przykład w kadzi.
Znane przechylne elektryczne piece łukowe mające mechanizmy zaworowe otworu spustowego z przesuwnymi zastawkami są łatwo przystosowalne do nowej konstrukcji według wynalazku poprzez wyposażenie ich w nowy zespół zastawki zawierający różne ogniotrwałe elementy obejmujące ogniotrwałą końcówkę wylotową według wynalazku, zamocowaną płytę, płytę przesuwną i końcówkę wlotową.
Wynalazek może być zastosowany do szerokiego zakresu procesów świeżenia metali, ale jest szczególnie przydatny przy wytwarzaniu stopów wysokowęglowych i stali nierdzewnej wymagających ściśle określonych składów i wysokiej czystości.
Wynalazek jest zwłaszcza przeznaczony do przechylnego elektrycznego pieca łukowego i dlatego został dokładniej opisany w odniesieniu do niego. Zrozumiałe jest jednak, ż,e zasada asymetrycznego poszerzenia otworu może być zastosowana do samej rury spustowej, do końcówki wylotowej lub zarówno do rury spustowej jak i do końcówki wylotowej. Zwykle łatwej i wygodniej jest kształtować asymetryczne poszerzenie otworu jedynie w otworze końcówki wylotowej.
Końcówka wylotowa może być przytwierdzona nieruchomo do pieca lub konwertora, ale korzystnie jest zamocowana do przesuwnej zastawki mechanizmu zaworowego typu wcześniej opisanego.
Powiększenie otworu końcówki wylotowej jest asymetryczne względem osi środkowej otworu i jest zwykle, chociaż niekonieczne wyłącznie, poszerzeniem w kierunku pionowym wysokości otworu. Inne kierunki poszerzenia mogą także być możliwe i wynalazek także obejmuje możliwość więcej niż jednego takiego asymetrycznego poszerzenia w różnych, i możliwie przeciwległych, kierunkach od osi środkowej. Jednakże korzystnie wysokość środkowego otworu końcówki wylotowej jest większa niż szerokość i na przykład otwór może być owalny, eliptyczny lub mieć inny dogodny niekołowy kształt w przekroju poprzecznym. Korzystnie poszerzenie końcówki wylotowej jest osiągane przez proste zwiększenie wysokości otworu o korzystnie 10 do 20%. Asymetryczne poszerzenie otworu może być usytuowane tylko na krótkim odcinku, ale korzystnie jest usytuowane na prawie całej długości końcówki wylotowej. Korzystnie asymetryczne poszerzenie otworu rozciąga się od wyjściowego końca końcówki wylotowej w kierunku pieca, a szczególnie korzystnie rozciąga się na całej długości końcówki wylotowej, poza małą częścią wprowadzającą przy końcu sąsiadującym z piecem.
Na przykład, jeżeli otwór ma powiedzmy 15 cm średnicy, odpowiedni wzrost wysokości wynosi około 2,5 cm, dając w przybliżeniu owalny przekrój poprzeczny. Długość otworu, który jest poszerzony w ten sposób wynosi zwykle co najmniej 38,1 cm, przy pomiarze od wyjścia końcówki wylotowej, a korzystnie od 38,1 do 63,5 cm.
Otwór rury spustowej jest zwykle prosty, ale korzystnie jest on lekko stożkowy w kierunku końca prowadzącego do końcówki wylotowej.
173 305
FIG ·2
173 305
FIG. 3
173 305
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 2,00 zł
Claims (20)
- Zastrzeżenia patentowe1. Końcówka wylotowa do mechanizmu zaworowego pieca łukowego przechylnego, mająca środkowy otwór, znamienna tym, że środkowy otwór ma poszerzenie (13) usytuowane co najmniej na części jego długości asymetrycznie względem jego osi środkowej.
- 2. Końcówka według zastrz. 1, znamienna tym, że asymetryczne poszerzenie (13) środkowego otworu jest usytuowane w jego kierunku pionowym.
- 3. Końcówka według zastrz. 2, znamienna tym, że poszerzenie (13) stanowi od 10% do 20% średnicy środkowego otworu.
- 4. Końcówka według zastrz. 1, znamienna tym, że poszerzenie (13) środkowego otworu jest usytuowane od strony jej wylotowego końca.
- 5. Końcówka według zastrz. 1, znamienna tym, że długość poszerzenia (13) środkowego otworu wynosi od 38,1 do 63,5 cm.
- 6. Końcówka według zastrz. 1, znamienna tym, że poszerzenie (13) środkowego otworu jest ukształtowane na całej jej długości.
- 7. Mechanizm zaworowy pieca łukowego przechylnego, zawierający rurę spustową połączoną z płytą wierzchnią i umieszczoną przylegle do niej przesuwną zastawką z mechanizmem uruchamiającym, przy czym do przesuwnej zastawki jest dołączona końcówka wylotowa mającą środkowy otwór, znamienny tym, że środkowy otwór końcówki wylotowej (10) ma poszerzenie (13) usytuowane co najmniej na części jego długości, asymetrycznie względem osi środkowego otworu końcówki wylotowej (10) oraz względem osi otworu rury spustowej (2).
- 8. Mechanizm według zastrz. 7, znamienny tym, że asymetryczne poszerzenie (13) środkowego otworu końcówki wylotowej (10) jest usytuowane w kierunku pionowym środkowego otworu.
- 9. Mechanizm według zastrz. 7, znamienny tym, że poszerzenie (13) stanowi od 10% do 20% średnicy środkowego otworu.
- 10. Mechanizm według zastrz. 7, znamienny tym, że poszerzenie (13) środkowego otworu jest usytuowane od strony wylotowego końca końcówki wylotowej (10).
- 11. Mechanizm według zastrz. 10, znamienny tym, że długość poszerzenia (13) środkowego otworu wynosi od 38,1 do 63,5 cm.
- 12. Mechanizm według zastrz. 7, znamienny tym, że poszerzenie (13) środkowego otworu jest ukształtowane na całej długości końcówki wylotowej (10).
- 13. Mechanizm według zastrz. 7, znamienny tym, że otwór rury spustowej (2) jest stożkowy, a jego średnica zmniejsza się do końcówki wylotowej (10).
- 14. Piec łukowy przechylny, zawierający trzon pieca z otworem spustowym i mechanizm zaworowy otworu spustowego, posiadający rurę spustową połączoną z przesuwną zastawką, do której zamocowana jest końcówka wylotowa mająca środkowy otwór, znamienny tym, że trzon (16) pieca ma powierzchnię spustową (15) nachyloną bezpośrednio do wejścia otworu spustowego (17) pod kątem co najwyżej 20°, a środkowy otwór końcówki wylotowej (10) ma poszerzenie (13) usytuowane na co najmniej części jego długości asymetrycznie względem osi środkowego otworu.
- 15. Piec według zastrz. 14, znamienny tym, że trzon (16) pieca ma powierzchnię spustową nachyloną pod kątem co najwyżej 15°.
- 16. Piec według zastrz. 14, znamienny tym, że asymetryczne poszerzenie (13) środkowego otworu końcówki wylotowej (10) jest usytuowane w kierunku pionowym środkowego otworu.173 305
- 17. Piec według zastrz. 16, znamienny tym, że poszerzenie (13) stanowi od 10% do 20% średnicy środkowego otworu końcówki wylotowej (10).
- 18. Piec według zastrz. 16, zna^nienny ty^n, że poszerzenie (13) środkowego otwoiu jest usytuowane od strony wylotowej końca końcówki wylotowej (10).
- 19. Piec według zastrz. 18, znamienny tym, że długość poszerzenia (13) środkowego otworu wynosi od 38,1 do 63,5 cm.
- 20. Piec według zastrz. 19, znamienny tym, że poszerzenie (13) środkowego otworu jest ukształtowane na całej długości końcówki wylotowej (10).
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
GB919108038A GB9108038D0 (en) | 1991-04-16 | 1991-04-16 | Improved taphole design and method |
PCT/GB1992/000602 WO1992018818A1 (en) | 1991-04-16 | 1992-04-03 | Taphole design and pouring method |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL173305B1 true PL173305B1 (pl) | 1998-02-27 |
Family
ID=10693331
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL92301009A PL173305B1 (pl) | 1991-04-16 | 1992-04-03 | Końcówka wylotowa do mechanizmu zaworowego pieca łukowego przechylnego, mechanizm zaworowy pieca łukowego przechylnego i piec łukowy przechylny |
Country Status (12)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5524119A (pl) |
EP (1) | EP0583253B1 (pl) |
JP (1) | JPH06510112A (pl) |
AT (1) | ATE147501T1 (pl) |
AU (1) | AU661300B2 (pl) |
CA (1) | CA2108578A1 (pl) |
DE (1) | DE69216604D1 (pl) |
ES (1) | ES2097906T3 (pl) |
GB (1) | GB9108038D0 (pl) |
PL (1) | PL173305B1 (pl) |
WO (1) | WO1992018818A1 (pl) |
ZA (1) | ZA922404B (pl) |
Families Citing this family (8)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
LU88253A1 (fr) * | 1993-04-30 | 1994-12-01 | Wurth Paul Sa | Trou de coulée pour un four à cuve, notamment un haut fourneau |
DE19628339C1 (de) * | 1996-07-13 | 1998-01-08 | Didier Werke Ag | Konverter |
EP0931839A1 (fr) * | 1997-12-24 | 1999-07-28 | SNC Astori et Ferretti O.T.I. Etincelle | Procédé industriel pour la production de lingots d'acier à très haut degré de pureté |
BE1019269A3 (nl) * | 2010-04-02 | 2012-05-08 | Belgoprocess N V | Kantelbare oven. |
CN102269523B (zh) * | 2011-06-22 | 2014-04-09 | 安徽众源新材料股份有限公司 | 改良熔化炉 |
CN102401568A (zh) * | 2011-11-14 | 2012-04-04 | 山西省高平市泫氏铸业有限公司 | 中频电炉炉嘴 |
JP7345368B2 (ja) * | 2019-11-25 | 2023-09-15 | 東京窯業株式会社 | スライディングゲートのコレクターノズル及びその使用方法 |
CN113523237B (zh) * | 2021-07-19 | 2022-04-08 | 湖北航特装备制造股份有限公司 | 一种用于铝合金副车架生产的低压铸造系统 |
Family Cites Families (15)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US644510A (en) * | 1899-11-21 | 1900-02-27 | Frederick A Lehmann | Process of electrical reduction. |
US1338881A (en) * | 1920-02-13 | 1920-05-04 | Stock Guy James | Production of iron in an electric furnace |
US1944611A (en) * | 1930-01-13 | 1934-01-23 | American Rolling Mill Co | Nozzle for pouring molten metal |
US2755327A (en) * | 1948-05-26 | 1956-07-17 | Ajax Engineering Corp | Device for the discharge of molten metal |
US2937789A (en) * | 1953-10-16 | 1960-05-24 | Ajax Magnethermic Corp | Controlled metal dispensing |
US4181812A (en) * | 1977-03-28 | 1980-01-01 | Asea Aktiebolag | Iron oxide melt reduction furnace and method |
DE2918344A1 (de) * | 1979-05-07 | 1980-11-20 | Metacon Ag | Schieberverschluss fuer den abstichkanal eines metallurgischen ofens oder gefaesses |
AT387039B (de) * | 1981-02-05 | 1988-11-25 | Veitscher Magnesitwerke Ag | Abstichvorrichtung fuer konverter |
GB2097901B (en) * | 1981-05-01 | 1985-02-13 | Uss Eng & Consult | Valve suitable for controlling teeming from furnace tapholes |
DE3231316A1 (de) * | 1982-08-23 | 1984-04-12 | Leybold-Heraeus GmbH, 5000 Köln | Verfahren und vorrichtung zur steuerung des abgiessens einer schmelze aus einem schmelzenbehaelter mit einer bodenoeffnung |
AT381788B (de) * | 1984-09-18 | 1986-11-25 | Voest Alpine Ag | Elektroschmelzofen |
US4785979A (en) * | 1987-07-28 | 1988-11-22 | Casteel Technology Associates, Ltd. | Flow control nozzle for bottom-pour ladles |
EP0352353B1 (de) * | 1988-07-28 | 1991-05-08 | INTRACON Handelsgesellschaft für Industriebedarf mbH | Pfannenlochstein für die Verschlussvorrichtung einer Giesspfanne |
US5240231A (en) * | 1990-07-31 | 1993-08-31 | Industrial Maintenance And Contract Services Limited Partnership | Slag control system |
US5173243A (en) * | 1990-07-31 | 1992-12-22 | Industrial Maintenance And Contract Services Limited Partnership | Slag control method and apparatus |
-
1991
- 1991-04-16 GB GB919108038A patent/GB9108038D0/en active Pending
-
1992
- 1992-04-02 ZA ZA922404A patent/ZA922404B/xx unknown
- 1992-04-03 JP JP4507171A patent/JPH06510112A/ja active Pending
- 1992-04-03 AU AU14643/92A patent/AU661300B2/en not_active Ceased
- 1992-04-03 DE DE69216604T patent/DE69216604D1/de not_active Expired - Lifetime
- 1992-04-03 CA CA002108578A patent/CA2108578A1/en not_active Abandoned
- 1992-04-03 ES ES92907349T patent/ES2097906T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1992-04-03 PL PL92301009A patent/PL173305B1/pl unknown
- 1992-04-03 AT AT92907349T patent/ATE147501T1/de not_active IP Right Cessation
- 1992-04-03 EP EP92907349A patent/EP0583253B1/en not_active Expired - Lifetime
- 1992-04-03 US US08/137,041 patent/US5524119A/en not_active Expired - Fee Related
- 1992-04-03 WO PCT/GB1992/000602 patent/WO1992018818A1/en active IP Right Grant
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
JPH06510112A (ja) | 1994-11-10 |
ES2097906T3 (es) | 1997-04-16 |
AU661300B2 (en) | 1995-07-20 |
GB9108038D0 (en) | 1991-06-05 |
US5524119A (en) | 1996-06-04 |
AU1464392A (en) | 1992-11-17 |
DE69216604D1 (de) | 1997-02-20 |
WO1992018818A1 (en) | 1992-10-29 |
EP0583253B1 (en) | 1997-01-08 |
EP0583253A1 (en) | 1994-02-23 |
ATE147501T1 (de) | 1997-01-15 |
ZA922404B (en) | 1992-12-30 |
CA2108578A1 (en) | 1992-10-17 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CA1300898C (en) | Melting furnace and method for melting metal | |
US5238484A (en) | Plant for the production of molten metals and method | |
PL173305B1 (pl) | Końcówka wylotowa do mechanizmu zaworowego pieca łukowego przechylnego, mechanizm zaworowy pieca łukowego przechylnego i piec łukowy przechylny | |
CN111940716A (zh) | 一种用于防止稀土钢连铸水口堵塞的方法 | |
AU2005250081B2 (en) | Tapping tube | |
CN109880970A (zh) | 一种提升if钢连浇炉数的工艺 | |
CA2055817A1 (en) | Metallurgical furnace installation | |
DE2932235C2 (de) | Verfahren und Kupolofen zum Einbringen von Behandlungsmitteln in flüssiges Kupolofeneisen | |
CN221549320U (zh) | 一种新型潜流式无芯炉 | |
JPS6383208A (ja) | 高炉銑滓分離方法 | |
JP2002336957A (ja) | 冶金容器のスライディングノズルおよび付着物除去方法 | |
RU2101125C1 (ru) | Сталевыпускной желоб для смешивания стали с рафинировочным шлаком | |
SU1575042A1 (ru) | Устройство дл выпуска металла из стационарной печи и отсечки шлака | |
JPH0518669A (ja) | 電気炉炉底出鋼口用ターミナルブリツク | |
PL238826B1 (pl) | Kształtka wylewowa dla metalurgicznego pieca łukowego o układzie spustu EBT oraz sposób zabudowy tej kształtki | |
JP3084836B2 (ja) | 硫化金属鉱の酸化方法 | |
JP2838190B2 (ja) | 金属炉からの溶融金属の出湯方法 | |
SU715910A2 (ru) | Сталеплавильна печь | |
JP2005113192A (ja) | 転炉内スラグの流出防止具 | |
Oberg | Ladle Metallurgy Using the Scandinavian Lancers System | |
RU2561628C1 (ru) | Дуговая сталеплавильная печь с использованием газодинамической отсечки шлака от металла при выпуске плавки | |
CN115232916A (zh) | 一种cas-ob精炼炉升温的方法 | |
JPH116008A (ja) | 鋼の連続鋳造方法 | |
Kushchenko et al. | The Service Life of Rammed Quartzite-Clay Linings of Steel Pouring Ladles | |
Fritz et al. | A system for slag separation, slag coating and automatic tapping of the BOS converter |