PL170608B1 - Weaving machine with round loom - Google Patents

Weaving machine with round loom

Info

Publication number
PL170608B1
PL170608B1 PL92304743A PL30474392A PL170608B1 PL 170608 B1 PL170608 B1 PL 170608B1 PL 92304743 A PL92304743 A PL 92304743A PL 30474392 A PL30474392 A PL 30474392A PL 170608 B1 PL170608 B1 PL 170608B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
thread
needles
shuttle
circumference
circular
Prior art date
Application number
PL92304743A
Other languages
English (en)
Other versions
PL304743A1 (en
Inventor
Josef Ziegler
Original Assignee
Rmb
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rmb filed Critical Rmb
Publication of PL304743A1 publication Critical patent/PL304743A1/xx
Publication of PL170608B1 publication Critical patent/PL170608B1/pl

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03DWOVEN FABRICS; METHODS OF WEAVING; LOOMS
    • D03D37/00Circular looms

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Looms (AREA)
  • Auxiliary Weaving Apparatuses, Weavers' Tools, And Shuttles (AREA)
  • Yarns And Mechanical Finishing Of Yarns Or Ropes (AREA)
  • Braiding, Manufacturing Of Bobbin-Net Or Lace, And Manufacturing Of Nets By Knotting (AREA)
  • Manufacturing And Processing Devices For Dough (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Developing Agents For Electrophotography (AREA)
  • Types And Forms Of Lifts (AREA)
  • Woven Fabrics (AREA)
  • Chairs Characterized By Structure (AREA)
  • Chairs For Special Purposes, Such As Reclining Chairs (AREA)
  • Materials For Medical Uses (AREA)
  • Polishing Bodies And Polishing Tools (AREA)

Abstract

1. Maszyna tkacka z okraglym kros- nem do wytwarzania wezy, wyposazona w pierscieniowy korpus, na którego obwodzie sa umieszczone przesuwnie pionowo iglice dla nitek osnowy, uruchamiane przez obroto- wa tarcze sterujaca i wyposazona w przynaj- mniej jedno obrotowe czólenko zawierajace szpule dla nitki watku jak równiez w zespól prowadzacy nitke osnowy oraz w zespól ste- rowania, znam ienna tym, ze iglice (32) usy tuowane nad poziomym, okraglym, krzywkowym torem (38), sa równomiernie rozmieszczone na obwodzie korpusu, a na swych dolnych koncach sa wyposazone w toczace sie po torze (38) rolki (42), przy czym okragly krzywkowy tor (38) jest usytuowany na górnej powierzchni obwodowej czesci ob- rotowej tarczy sterujacej (44). FIG. 1 PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest maszyna tkacka z okrągłym krosnem do wytwarzania węży, wyposażona w pierścieniowy korpus, na którego obwodzie są umieszczone przesuwnie pionowo iglice dla nitek osnowy, uruchamiane przez obrotową tarczę sterującą i wyposażona w przynajmniej jedno obrotowe czółenko zawierające szpulę dla nitki wątku jak również w zespół prowadzący nitkę osnowy oraz w zespół sterowania.
Za pomocą tego typu maszyn tkackich z okrągłym krosnem wytwarza się węże pożarnicze lub przemysłowe.
Z niemieckiego opisu patentowego DE 103258 znane jest okrągłe krosno, wyposażone w iglice dla nitek osnowy prowadzone w rowkach obrotowego walca sterującego, przy czym dolne końce iglic są połączone ze ślizgaczami zaopatrzonymi w występy, skierowane promieniowo na zewnątrz. Iglice są zgrupowane w serie, przy czym zarówno iglice jak i ślizgacze mają różną długość i są umieszczone promieniowo jedne za drugimi.
Z brytyjskiego opisu patentowego GB 1300464 znane jest okrągłe krosno wyposażone w iglice przesuwane poziomo i prowadzone w promieniowych rowkach, wykonanych w stałym obwodowym łożu. Do sterowania ruchem postępowo-zwrotnym iglic służą czopy prowadzące, współpracujące z walcowymi torami krzywkowymi usytuowanymi na obwodzie obrotowego członu napędowego. Obrotowy człon napędowy jest przy tym podzielony na segmenty współpracujące z iglicami zgrupowanymi w odpowiednie zespoły.
Niedogodnością obydwu tych rozwiązań jest zgrupowanie iglic w zespoły, będące przyczyną miejscowych nieciągłości wytwarzanego węża. Jeżeli na przykład na obwodzie krosna umieszczonych jest dwanaście segmentów tarczy i dwanaście zespołów iglic to wytwarzany przez krosno wąż ma dwanaście przejściowych naroży, w których występują nieregularności podziałki. Obydwa te rozwiązania nie zapewniają więc odpowiedniej jakości wytwarzanego węża.
Z belgijskiego opisu patentowego BE 766922 znane jest okrągłe krosno wyposażone w poruszające się pionowo iglice, uruchamiane przez poziome popychacze za pośrednictwem przekładni zębatych. Niedogodnością tego rozwiązania jest skomplikowana budowa krosna, wymagająca zastosowanie kosztownych i łatwych do uszkodzenia przekładni zębatych, wyposażonych w dużą ilość kół zębatych i zębatek.
Znane są również maszyny tkacie z okrągłym krosnem, w których nitki osnowy są przemieszczane przez element tarczy sterującej, przesuwający się przed czółenkiem. Niedogodnością tego typu maszyn są wystęujące błędy tkania, gdyż nitki osnowy ześlizgują się z przemieszczającego je elementu. Poza tym możliwy jest tylko niewielki ruch nitek osnowy, natomiast pozostała konieczna część ruchu stanowi odpowiednie przemieszczenie samego czółenka. Powstają wówczas duże siły tarcia, wskutek czego, przy wysokich obrotach krosna, konieczne jest użycie intensywnie działających środków chłodzących.
Znane maszyny tkackie posiadają również zespół sterowania.
Jakość wytwarzanego węża w znanych maszynach tkackich z okrągłym krosnem jest w znacznej mierze zależna od stanu maszyny i jej początkowej regulacji. Efekt końcowy, a przede wszystkim gęstość wątku, jest kontrolowana ręcznie, przy czym niedogodnością tego sposobu kontroli jakości jest jej subiektywność.
170 608
Celem wynalazku jest opracowanie konstrukcji takiego urządzenia, które wyeliminuje niedogodności znanych dotychczas urządzeń, zwłaszcza zaś przy zastosowaniu niewielkiej ilości prostych elementów konstrukcyjnych zapewni równomierne przewlekanie nitki, a tym samym uzyskanie równomiernej podziałki na obwodzie węża i poprawę jego jakości. Ponadto urządzenie to umożliwi kontrolę jakości wytwarzanego węża.
Zadanie to zrealizowano zgodnie z wynalazkiem w konstrukcji maszyny tkackiej z okrągłym krosnem, w której pionowe iglice usytuowane nad poziomym, okrągłym, krzywkowym torem są równomiernie rozmieszczone na obwodzie korpusu. Na swych dolnych końcach iglice są wyposażone w toczące się po torze rolki. Tor krzywkowy jest usytuowany na górnej powierzchni obwodowej części obrotowej tarczy sterującej.
Jako prowadnice iglic służą otwory, wykonane w górnej i dolnej pierścieniowej płycie pierścieniowego korpusu maszyny.
Maszyna tkacka według wynalazkujest korzystnie wyposażona w kilka współśrodkowych pierścieniowych rzędów iglic sterowanych przez krzywkowe tory, usytuowane na części obwodowej obrotowych tarcz sterujących.
Każde czółenko maszyny jest korzystnie wyposażone w pręt o przekroju okrągłym, odchylony do góry w kierunku przeciwnym do kierunku obrotu czółenka, a ponadto w płaską płytkę, w kształcie wycinka koła, która na swej krawędzi skierowanej w stronę osi obrotu krosna ma łukowe zagłębienie i jest wyposażona w wycięcie prowadzące nitkę wątku.
Na obwodowej części płyt korpusu, na zewnątrz iglic, w kierunku z którego doprowadzana jest nitka osnowy, są korzystnie umieszczone pierścieniowo wygięte pręty prowadzące nitkę osnowy, przy czym pomiędzy dwoma prętami prowadzącym jedną nitkę osnowy jest umieszczony element napinający, którego dolny koniec współpracuje z wyłącznikiem zatrzymującym maszynę w przypadku zerwania nitki.
Maszyna tkacka według wynalazku jest ponadto korzystnie wyposażona w zespół sterowania elektronicznego złożony z procesora i połączonych z nim sekcji gęstości wątku składającej się z zespołu wprowadzania zadanej wartości i z wskaźnika gęstości wątku, sekcji liczby obrotów czółenka składającej się z zespołu wprowadzania zadanej wartości i z tachometru, oraz z sekcji pomiaru szybkości wytwarzania węża, złożonej z czujnika i wskaźnika odpowiednio mierzącego i wskazującego szybkość wytwarzania węża.
Dzięki opisanemu rozwiązaniu maszyny tkackiej według wynalazku, za pomocą stosunkowo prostych środków wyeliminowano niedogodności znanych maszyn tkackich z okrągłym krosnem, zwłaszcza zaś nierównomiemości podziałki i miejscowe nieciągłości węża, umożliwiając wytwarzanie węża o wysokiej jakości, o równomiernej podziałce z ciągłą regulacją i kontrolą gęstości wątku.
Zastosowanie w maszynie według wynalazku zespołu prowadzącego i napinającego nitkę osnowy umożliwia automatyczne zatrzymanie maszyny w przypadku zerwania nitki, zaś zastosowanie elektronicznego zespołu sterującego pozwala na uzyskanie optymalnej w danych warunkach szybkości wytwarzania węża, dostosowanej do nastawionej gęstości wątku.
Wynalazek jest przykładowo wyjaśniony na rysunku, na którym: fig. 1 - przedstawia fragment maszyny tkackiej z okrągłym krosnem według wynalazku, uwidaczniający iglice i uruchamiającą je tarczę sterującą, w widoku z boku, fig. 2 - fragment maszyny z iglicami i z czółenkiem, w przekroju pionowym, fig. 3 - fragment obwodowej części maszyny z trzema rzędami iglic według fig. 2, w widoku z boku, fig. 4 - fragment górnej płyty pierścieniowej korpusu z fragmentem tarczy sterującej, w widoku z góry, fig. 5 - czółenko, w powiększonym widoku z góry, fig. 6 - schemat blokowy elektronicznego sterowania maszyny.
Maszyna tkacka z okrągłym krosnem, przedstawiona na fig. 1 do 5, jest wyposażona w pierścieniowy korpus, złożony z górnej pierścieniowej płyty 10, dolnej pierścieniowej płyty 12, połączonych prętami 14 (fig. 2). W czółenku 16 jest umieszczona szpula 18 wątku, przy czym samo czółenko jest połączone przez ramię 22 - z obrotową tarczą 20. Na osiach 24 połączonych z prętami 14 ułożyskowane są pary górnych i dolnych rolek 26, przy czym górne rolki 26 toczą się po gómym torze prowadzącym 28, a dolne rolki 26 - po dolnym torze prowadzącym 30. Górny tor prowadzący 28 jest przymocowany do górnej pierścieniowej płyty 10, natomiast dolny tor prowadzący 30 jest przymocowany do dolnej pierścieniowej płyty 12 korpusu.
170 608
Pionowe iglice 32 maszyny są zaopatrzone w podłużne otwory 34, przez które przechodzą nitki osłony. Iglice 32 są rozmieszczone równomiernie ponad współśrodkowymi okrągłymi krzywkowymi torami 38. Iglice 32 są umieszczone przesuwnie w otworach 40, wykonanych w górnej pierścieniowej płycie 10 i w dolnej pierścieniowej płycie 12. Na swych dolnych końcach iglice 32 są wyposażone w rolki 42, toczące się po okrągłych krzywkowych torach 38, 38’, 38’ ’ usytuowanych na części obwodowej obrotowych tarcz sterujących 44 (fig. 4).
Maszyna tkacka przedstawiona przykładowo na rysunku jest wyposażona w trzy czółenka 16 ze szpulami 18 nitki 54 wątku i z hamulcami 46. Każde czółenko 16 jest wyposażone w pręt 48, o przekroju okrągłym, umieszczony przed szpulą 18 wątku i odchylony do góry w kierunku 52 (fig. 5), czyli w kierunku przeciwnym do kierunku obrotu 50 czółenka 16. Na przedniej krawędzi płaskiej płytki 60, będącej częścią czółenka 16 jest umieszczone wycięcie 56 z rowkiem prowadzącym 58, biegnącym w kierunku promieniowym. Przednie krawędzie trzech płaskich płytek 60 (fig. 5), mających kształt wycinka koła, są zaopatrzone w łukowe zagłębienia tworzące wspólnie okrągły otwór 62, przez który wąż jest w czasie jego wytwarzania - wyciągany do dołu.
Górna pierścieniowa płyta 10 i dolna pierścieniowa płyta 12 (fig. 3) są wyposażone we wsporniki 64, do których są przymocowane współśrodkowo pierścieniowo wygięte pręty 66 prowadzące nitkę 36 osnowy. Na zewnątrz prętów 66 umieszczony jest dla każdej prowadzonej nitki 36 - talerzyk hamujący 68, zaś między dwoma prętami 66 prowadzącymi nitkę - element napinający 70. Górny koniec elementu napinającego każdej nitki 36 jest zawieszony na tej nitce, natomiast jego dolny koniec współpracuje z wyłącznikiem 72, który w przypadku zerwania nitki zamyka zestyk 74 i wyłącza maszynę.
Maszyna tkacka jest wyposażona w zespół sterowania elektronicznego (fig. 6) złożony z procesora 76 i połączonej z nim sekcji gęstości wątku, sekcji liczby obrotów czółenka oraz sekcji pomiaru szybkości wytwarzania węża. Sekcja gęstości wątku składa się z zespołu 88 wprowadzania zadanej wartości i ze wskaźnika 78 gęstości wątku. Sekcja liczby obrotów czółenka 16 składa się z zespołu 90 wprowadzania zadanej wartości i z tachometru 84. Sekcja pomiaru szybkości wytwarzania węża składa się z czujnika 86 i wskaźnika 82 odpowiednio mierzącego i wskazującego szybkość wytwarzania węża.
Działanie maszyny według wynalazku jest następujące:
Prowadzone w otworach 40 pierścienowych płyt 10 i 12 korpusu iglice 32, z przetkniętymi przez nie nitkami 36 osnowy, przesuwane są ruchem postępowo-zwrotnym w kierunku pionowym przez umieszczone na ich dolnych końcach rolki 42, toczące się po okrągłych krzywkowych torach 38, 38’, 38’’, usytuowanych na obracających się tarczach sterujących 44. Ruch iglic 32 powoduje unoszenie i opuszczanie odpowiednich nitek osłony. Na obwodzie korpusu maszyny nitki 36 osnowy są prowadzone przez pierścieniowe wygięte pręty 66, między którymi są umieszczone elementy napinające 70 (fig. 3), współpracujące z wyłącznikiem 72 i umożliwiające zatrzymanie maszyny w przypadku zerwania nitki osnowy.
Trzy czółenka 16 wyposażone w szpule 18 nitki 54 wątku są obracane przez obrotową tarczę 20 za pośrednictwem ramienia 22.
Siły poziome, wywierane przez obracające się czółenka 16, są przejmowane za pośrednictwem rolek 24 przez pręty 14, łączące ze sobą płyty 10 i 12 korpusu. Siły pionowe, wywierane przez czółenka 16 są przenoszone ze pośrednictwem rolek 26 zarówno na górny tor prowadzący 28 jak i na dolny tor prowadzący 30.
Każde czółenko 16 jest wyposażone w pręt 48, powodujący unoszenie nitek 36 osnowy.
Celem wykonania odpowiedniego splotu maszyna jest wyposażona w odpowiednią ilość współśrodkowych torów i tarcz sterujących, uruchamiających iglice. Ilość tarcz sterujących odpowiada ilości czółenek i nitek wątku. Do wykonania splotu lnianego służą dwie lub cztery tarcze sterujące, a do wykonania splotu ukośnego służą trzy tarcze sterujące.
Celem uzyskania żądanej jakości węża, czyli gęstości wątku (na przykład według fig. 6 - 95 wątków na 100 mm długości węża), zadaną wartość gęstości wątku wprowadza się do zespołu 88, a maksymalną prędkość czółenek - do zespołu 90. Wydajność maszyny jest wskazywana w sposób ciągły dzięki pomiarowi przez czujnik 86 szybkości wytwarzania węża, przy czym liczba obrotów czółenek jest regulowana odpowiednio do wymaganej gęstości wątku.
170 608
1*
170 608
170 608
FIG
1 2 3 4 5
6 7 8 9 0
1 2 T 4 5
6 7 8 9 0
,80
I > <
1/
Z / wątków/1OOmm l_i t _t /min
76'
m /tet
FIG. 6
170 608
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 2,00 zł

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Maszyna tkacka z okrągłym krosnem do wytwarzania węży, wyposażona w pierścieniowy korpus, na którego obwodzie są umieszczone przesuwnie pionowo iglice dla nitek osnowy, uruchamiane przez obrotową tarczę sterującą i wyposażona w przynajmniej jedno obrotowe czółenko zawierające szpulę dla nitki wątku jak również w zespół prowadzący nitkę osnowy oraz w zespół sterowania, znamienna tym, że iglice (32) usytuowane nad poziomym, okrągłym, krzywkowym torem (38), są równomiernie rozmieszczone na obwodzie korpusu, a na swych dolnych końcach są wyposażone w toczące się po torze (38) rolki (42), przy czym okrągły krzywkowy tor (38) jest usytuowany na górnej powierzchni obwodowej części obrotowej tarczy sterującej (44).
  2. 2. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że prowadnice iglic (32) stanowią otwory (40) w górnej pierścieniowej płycie (10) i dolnej pierścieniowej płycie (12), stanowiących części korpusu maszyny.
  3. 3. Maszyna według zastrz. 1, znamienna tym, że wyposażona w kilku pierścieniowych, współśrodkowych rzędów iglic (32), których rolki (42) są sterowane przez współśrodkowe, krzywkowe tory (38,38j, 38”), usytuowane na części obwodowej obrotowych tarcz sterujących (44).
  4. 4. Maszyna tkacka z okrągłym krosnem do wytwarzania węży, wyposażona w pierścieniowy korpus, na którego obwodzie są umieszczone przesuwnie pionowo iglice dla nitek osnowy, uruchamiane przez obrotową tarczę sterującą i wyposażona w przynajmniej jedno obrotowe czółenko zawierające szpulę dla nitki wątku jak również prowadzący nitkę osnowy oraz w zespół sterowania, znamienna tym, że iglice (32) usytuowane nad poziomym, okrągłym, krzywkowym torem (38), są równomiernie rozmieszczone na obwodzie korpusu, a na swych dolnych końcach są wyposażone toczące się po tym torze (38) rolki (42), przy czym okrągły krzywkowy tor (38) jest usytuowany na górnej powierzchni obwodowej części obrotowej tarczy sterującej (44), przy czym jej każde czółenko (16) jest wyposażone w pręt (48) o przekroju okrągłym, odchylony do góry, w kierunku przeciwnym do kierunku obrotu (50) czółenka (16).
  5. 5. Maszyna według zastrz. 4, znamienna tym, że jej każde czółenko (16) jest wyposażone w płaską płytkę (60) w kształcie wycinka koła, które na swej krawędzi skierowanej w stronę obrotu krosna ma łukowe zagłębienie, a ponadto jest wyposażona w wycięcie (56), prowadzące nitkę (54) wątku.
  6. 6. Maszyna tkacka z okrągłym krosnem do wytwarzania węży, wyposażona w pierścieniowy korpus, na którego obwodzie są umieszczone przesuwnie pionowo iglice dla nitek osnowy, uruchamiane przez obrotową tarczę sterującą i wyposażona w przynajmniej jedno obrotowe czółenko zawierające szpulę dla nitki wątku jak również w zespół prowadzący nitkę osnowy oraz w zespół sterowania, znamienna tym, że iglice (32) usytuowane nad poziomym, okrągłym, krzywkowym torem (38), są równomiernie rozmieszczone na obwodzie korpusu, a na swych dolnych końcach są wyposażone toczące się po tym torze (38) rolki (42), przy czym okrągły krzywkowy tor (38) jest usytuowany na górnej powierzchni obwodowej części obrotowej tarczy sterującej (44), przy czym płyty (10), (12) korpusu są wyposażone we wsporniki, przymocowane do ich zewnętrznej części, w kierunku z którego doprowadzana się nitka (36) osnowy wraz z zamocowanymi do tych wsporników pierścieniowo wygiętymi prętami (66) prowadzącymi nitkę (36), przy czym pomiędzy dwoma prętami (66) prowadzącymi jedną nitkę (36), jest umieszczony elementem napinający (70), którego dolny koniec współpracuje z wyłącznikiem (72).
  7. 7. Maszyna tkacka z okrągłym krosnem do wytwarzania węży, wyposażona w pierścieniowy korpus, na którego obwodzie są umieszczone przesuwnie pionowo iglice dal nitek osnowy, uruchamiane przez obrotową tarczę sterującą i wyposażona w przynajmniej jedno obrotowe czółenko zawierające szpulę dla nitki wątku jak również w zespół prowadzący nitkę osnowy oraz w zespół sterowania, znamienna tym, że iglice (32) usytuowane nad poziomym, okrągłym, krzywkowym torem (38), są równomiernie rozmieszczone na obwodzie korpusu, a
    170 608 na swych dolnych końcach są wyposażone toczące się po tym torze (38) rolki (42), przy czym okrągły krzywkowy tor (38) jest usytuowany na górnej powierzchni obwodowej części obrotowej tarczy sterującej (44), przy czym jej zespół sterowania elektronicznego złożony jest z procesora (76) i połączonego z sekcją gęstości nitek (54) wątku złożoną z zespołu (88) wprowadzania zadanej wartości oraz z wskaźnika (78) gęstości nitek (54) wątku z sekcją liczby obrotów czółenka (16), złożoną z zespołu (90) wprowadzania zadanej wartości i z tachometru (84), a także z sekcją pomiaru szybkości wytwarzania węża złożoną z czujnika (86) wskaźnika (82), wskazującego szybkość wytwarzania węża.
PL92304743A 1991-04-19 1992-04-17 Weaving machine with round loom PL170608B1 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4112770A DE4112770A1 (de) 1991-04-19 1991-04-19 Rundwebmaschine
PCT/EP1992/000863 WO1992018675A1 (de) 1991-04-19 1992-04-17 Rundwebmaschine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL304743A1 PL304743A1 (en) 1995-01-09
PL170608B1 true PL170608B1 (en) 1997-01-31

Family

ID=6429908

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL92304743A PL170608B1 (en) 1991-04-19 1992-04-17 Weaving machine with round loom

Country Status (17)

Country Link
US (1) US5617905A (pl)
EP (2) EP0535203B1 (pl)
JP (1) JPH06503858A (pl)
KR (1) KR100251491B1 (pl)
AT (1) ATE127174T1 (pl)
AU (1) AU667671B2 (pl)
BR (1) BR9205239A (pl)
CA (1) CA2085894A1 (pl)
CZ (1) CZ285466B6 (pl)
DE (2) DE4112770A1 (pl)
FI (1) FI98310C (pl)
HU (1) HUT63887A (pl)
NO (1) NO300019B1 (pl)
PL (1) PL170608B1 (pl)
RO (1) RO109464B1 (pl)
SK (1) SK281235B6 (pl)
WO (1) WO1992018675A1 (pl)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT401064B (de) * 1994-10-20 1996-06-25 Starlinger & Co Gmbh Gewebeabzugseinrichtung an einer rundwebmaschine
KR101261332B1 (ko) 2010-04-13 2013-06-04 전영호 원형직기의 전동구동식 셔틀장치
KR101595450B1 (ko) 2014-09-23 2016-02-18 창일산업주식회사 도선 삽입 직조 보강튜브 제조장치
KR101595459B1 (ko) 2014-09-23 2016-02-18 창일산업주식회사 도선 삽입 직조 보강튜브 제조방법
US11352721B2 (en) * 2019-07-24 2022-06-07 Innotec Lightweight Engineering & Polymer Technology Gmbh Circular loom with orbit path
EP4063707B1 (de) 2021-03-22 2023-08-16 Rädlinger primus line GmbH Auskleidungsschlauch

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE103258C (pl) *
DE1927352B2 (de) * 1969-05-29 1973-12-06 Adolf 7451 Hechingensickingen Linka Vorrichtung zur Fachbildung bei Rundwebmaschinen
BE766922A (en) * 1971-05-10 1971-10-01 Gummikombinat Thuringen Walter Shed forming mechanism for circular looms
JPS5576138A (en) * 1978-11-29 1980-06-09 Souichi Torii Shatle propelling system in circular loom
GB2055908B (en) * 1979-04-28 1983-01-12 Torii Winding Machine Co Device for feeding warp and controlling its tension in circular loom
CS266317B2 (en) * 1982-07-02 1989-12-13 Franz Xaver Huemer Circular weaving machine
AT375410B (de) * 1982-11-11 1984-08-10 Chemiefaser Lenzing Ag Rundwebmaschine
US4977933A (en) * 1985-05-28 1990-12-18 Joss Company Circular loom for weaving ribbon-shaped materials
JPH02293440A (ja) * 1989-05-02 1990-12-04 Torii Tekkosho:Kk 円形織機のシャトル支持機構

Also Published As

Publication number Publication date
SK381992A3 (en) 1993-10-06
WO1992018675A1 (de) 1992-10-29
JPH06503858A (ja) 1994-04-28
CZ381992A3 (en) 1993-05-12
US5617905A (en) 1997-04-08
CZ285466B6 (cs) 1999-08-11
ATE127174T1 (de) 1995-09-15
AU1980692A (en) 1992-11-17
KR100251491B1 (ko) 2000-04-15
BR9205239A (pt) 1993-08-03
FI98310C (fi) 1997-05-26
RO109464B1 (ro) 1995-02-28
DE4112770A1 (de) 1992-10-22
HUT63887A (en) 1993-10-28
CA2085894A1 (en) 1993-10-17
PL304743A1 (en) 1995-01-09
NO924959D0 (no) 1992-12-21
HU9300087D0 (en) 1993-06-28
FI925811A (fi) 1992-12-21
EP0509543A1 (de) 1992-10-21
EP0535203A1 (de) 1993-04-07
FI98310B (fi) 1997-02-14
NO300019B1 (no) 1997-03-17
AU667671B2 (en) 1996-04-04
DE59203455D1 (de) 1995-10-05
SK281235B6 (sk) 2001-01-18
FI925811A0 (fi) 1992-12-21
KR930700711A (ko) 1993-03-15
NO924959L (no) 1993-02-11
EP0535203B1 (de) 1995-08-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN109072505A (zh) 用于制造空心型材式织物的圆织机和方法
PL170608B1 (en) Weaving machine with round loom
CN1066789C (zh) 用于在两个相互独立的针织区域中生产经编织品的设备
US3961648A (en) Positive shedding motion device for a circular loom
US3036448A (en) Device for producing novelty patterns
US4412562A (en) Apparatus for forming selvages in weaving machines
US3621677A (en) Apparatus for producing a knitted fabric including interlaced insert elements
KR20010037753A (ko) 원형직기
JPH07853B2 (ja) 円形織機
US4665721A (en) Warp knitting machine for diagonally layable threads
US3854276A (en) False twister device
ES455819A1 (es) Perfeccionamientos en telares textiles.
KR910002113B1 (ko) 원형 직기
US1694254A (en) Circular loom
KR200175825Y1 (ko) 원형직기
US944421A (en) Circular loom.
US4292820A (en) Method of and apparatus for knitting the heel of a hosiery article
JPH0524259B2 (pl)
US3386397A (en) Pattern control device for textile tufting machines
SU527083A1 (ru) Устройство дл захвата и удержани конца уточной нити на бесчелночном ткацком станке
US2589972A (en) Weaving shuttle construction
KR880000071B1 (ko) 닛트(knit)지 제조장치
US1032373A (en) Lace-making machine.
SU937564A1 (ru) Круглов зальна машина
KR800000878Y1 (ko) 원형 직기

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20060417