PL169718B1 - Schowek z blokada czasowa dla zabezpieczania zasobów banknotów PL PL PL - Google Patents

Schowek z blokada czasowa dla zabezpieczania zasobów banknotów PL PL PL

Info

Publication number
PL169718B1
PL169718B1 PL93304471A PL30447193A PL169718B1 PL 169718 B1 PL169718 B1 PL 169718B1 PL 93304471 A PL93304471 A PL 93304471A PL 30447193 A PL30447193 A PL 30447193A PL 169718 B1 PL169718 B1 PL 169718B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
drawer
time
housing
compartments
unlocking
Prior art date
Application number
PL93304471A
Other languages
English (en)
Inventor
Fritz Klein
Original Assignee
Inkiess Margot Voss Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Inkiess Margot Voss Gmbh filed Critical Inkiess Margot Voss Gmbh
Publication of PL169718B1 publication Critical patent/PL169718B1/pl

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G07CHECKING-DEVICES
    • G07GREGISTERING THE RECEIPT OF CASH, VALUABLES, OR TOKENS
    • G07G1/00Cash registers
    • G07G1/0018Constructional details, e.g. of drawer, printing means, input means
    • G07G1/0027Details of drawer or money-box
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05GSAFES OR STRONG-ROOMS FOR VALUABLES; BANK PROTECTION DEVICES; SAFETY TRANSACTION PARTITIONS
    • E05G1/00Safes or strong-rooms for valuables
    • E05G1/06Safes or strong-rooms for valuables having provision for multiple compartments
    • GPHYSICS
    • G07CHECKING-DEVICES
    • G07FCOIN-FREED OR LIKE APPARATUS
    • G07F9/00Details other than those peculiar to special kinds or types of apparatus
    • G07F9/06Coin boxes

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Cash Registers Or Receiving Machines (AREA)
  • Purses, Travelling Bags, Baskets, Or Suitcases (AREA)
  • Time Recorders, Dirve Recorders, Access Control (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Financial Or Insurance-Related Operations Such As Payment And Settlement (AREA)
  • Paper (AREA)
  • Supports Or Holders For Household Use (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Socks And Pantyhose (AREA)
  • Packaging Of Annular Or Rod-Shaped Articles, Wearing Apparel, Cassettes, Or The Like (AREA)
  • Measuring Pulse, Heart Rate, Blood Pressure Or Blood Flow (AREA)
  • Packages (AREA)
  • Inspection Of Paper Currency And Valuable Securities (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)
  • Chair Legs, Seat Parts, And Backrests (AREA)
  • Revetment (AREA)
  • Containers And Packaging Bodies Having A Special Means To Remove Contents (AREA)
  • Drawers Of Furniture (AREA)

Abstract

1. Schowek z blokada czasowa dla za- bezpieczania zasobów banknotów z doste- pem do zwiekszajacych sie ilosci pieniedzy w ustalonym wstepnie takcie czasowym i z szuflada umieszczona w obudowie z mozli- woscia wysuwania i ryglowania, znamienny tym, ze szuflada (2) jest podzielona na n przegród (2.1), (2.2).,.(2.n) o podporzadko- wanej glebokosci (an), przy czym czasowo sterowany mechanizm odblokowujacy i wy- suwajacy szuflade (2) w ustalonym wstepnie 1 nastawnym takcie czasowym kolejno za- czynajac od pierwszej (a1) poprzez nastepne (a2) glebokosci szuflady wysuwaja z obudo- wy (1) az do powtórnego wsuniecia do pozy- cji zablokowanej i wylaczenia mechanizmu odblokowujacego. PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest schowek z blokadą czasową zgodny z główną częścią zastrzeżenia 1.
Jak wiadomo w przedsiębiorstwach finansowych, bankach, kasach oszczędności i temu podobnych zasoby banknotów są chronione w skarbcach lub pomieszczeniach skarbców, które są wyposażone w elektroniczne układy sterujące umożliwiające dostęp do określonych ilości pieniędzy tylko w ustalonych odstępach czasowych. Wyklucza to w przypadku nieupoważnionego otwarcia skarbca lub pomieszczenia skarbca natychmiastowy dostęp do całego zasobu banknotów.
169 718
W halach gry, kasynach i salach automatów, o zmiennym przepływie ludzi i nie zawsze możliwym do dopilnowania, używa się zabezpieczonych kas dla zasobów gotówki o pewnej maksymalnej
1 nirł na ηττυΙ/ Jad 1ΠΠΠ ΓΊΜ Pot o o α ho 7 η i onnnwmi l/oopml 11 +»/r«h οτ»-»οΗ^3οΙ-»λλτ»ο + «.»^^1-» mnc-»g e»ł k -J « «— s a ^^a.1 « ·>- 9 9 t w w » · <_>pw · j · k suw^Hir ·» k J ul i <J k znajdować strzeżone rezerwowe zasoby pieniężne. Ula strzeżenia tych rezerwowych zasobów pieniężnych urządzenia stosowane w bankach byłyby zbyt drogie. Z tego powodu w halach gry, kasynach i salach automatów jest olbrzymie zapotrzebowanie na pewne i proste urządzenia,do przechowywania rezerwowych zasobów pieniężnych. Dla takich urządzeń istnieje również duże zainteresowanie publiczne.
W opisie DE 30 22 066A1 omówione jest urządzenie w kształcie karuzeli do tworzenia zapasu pieniędzy, które ma kilka przegródek do przyjęcia określonych rodzajów banknotów. Dostęp do tych przegródek następuje poprzez otwieranie z opóźnieniem przesuwnych drzwiczek. Każda pożądana przegródka zawierająca tylko jeden rodzaj banknotów może być wybrana i przesunięta przed otwór. Cała karuzela z wszystkimi przegródkami może być wyjęta z obudowy jak szuflada celem konserwacji i napełniania przegródek.
Celem wynalazku jest schowek do przechowywania i zabezpieczania zasobów banknotów, który mając prostą budowę odpowiada wymaganiom bezpieczeństwa stawianym w tym względzie przez odpowiednie czynniki i organy i w którym kilka rodzajów banknotów może być dostępnych równocześnie.
Zgodnie z wynalazkiem powyższy cel został osiągnięty dzięki przesuwnej i blokowanej szufladzie umieszczonej w obudowie, która w kierunku wysuwania podzielona jest na n przegród o odpowiednich głębokościach. Jest ona wyposażona w mechanizm sterowanego czasowo odblokowywania i wysuwania pracujący w narzuconym i nastawnym takcie, zaczynając od pierwszej przegrody każdorazowo o jedną głębokość przegrody. Po wsunięciu szuflady do pozycji zamkniętej zostaje ona znów zablokowana a mechanizm odblokowujący zostaje wyłączony. Korzystne jest wyposażenie przegród szuflady w uzupełniające przegródki na banknoty. Taki schowek z blokadą czasową stanowi dodatkowe zabezpieczenie zasobów banknotów. Dostęp do banknotów jest możliwy tylko po kolejnych okresach blokowania. Po odblokowaniu i po upływie wstępnego czasu blokowania szuflada jest wysuwana z obudowy tak, że jest dostępna tylko pierwsza przegroda i znajdujące się w niej banknoty. Rozwiązanie mechanizmu odblokowującego jest takie, że po wysunięciu pierwszej przegrody rozpoczyna się dalszy czas blokowania. Dopiero gdy upłynie ten drugi czas blokowania szuflada wysuwa się tak, że dostępna staje się druga przegroda. Cykl czasowy otwierania szuflady przebiega w ustalonym takcie. Ten cykl czasowy może być przerwany przez wsunięcie szuflady lub na życzenie szuflada może zostać całkowicie otwarta. Inny sposób otwarcia szuflady niż przy użyciu mechanizmu odblokowującego nie jest możliwy.
Celem prostego działania szuflada jest prowadzona w obudowie przy pomocy łożyskowanych kulkowo szyn teleskopowych o pełnym wyciągu.
Prosta budowa jest uzyskana dzięki temu, że mechanizm wysuwający szufladę jest wyposażony w dźwignię połączoną z rozciąganą sprężyną będącą elementem napędu szuflady i ma też amortyzator .
Na torze wysuwania szuflady są umieszczone współdziałające z nią blokady w odstępach odpowiadających głębokościom przegród. Te blokady są otwierane przy pomocy przekaźnika czasowego w przewidzianym nastawnym takcie czasowym. Celem otwarcia szuflady przekaźnik czasowy jest uruchamiany przyciskiem. Po tym przebiegają kolejno zaprogramowane cykle czasowe, które mogą być przerwane tylko przez wsunięcie szuflady.
W najbardziej korzystnym wykonaniu mechanizm do odblokowania ma siłownik elektromagnetyczny sterowany przez przekaźnik czasowy połączony mechanicznie z ryglami współdziałającymi ze zderzakami szuflady. Szuflada podczas wsuwania do pozycji zamkniętej uruchamia wyłącznik krańcowy, który wyłącza mechanizm odblokowujący. Mechanizm odblokowujący ma umieszczony na zewnątrz obudowy elektroniczny układ sterujący z opóźnieniem czasowym. Ten układ sterujący wraz z przyciskiem może być umieszczony poza schowkiem jako widoczny , lub niewidoczny, zgodnie z wymaganiem lub życzeniem, w odległości do 50 m. W rozwiązaniu widocznym może mieć dodatkową świecącą diodę, która po włączeniu cyklu czasowego świeci i wskazuje jego przebieg. Sterowanie jest wykonane tak, że czasy blokowania są przekazywane z programowanego modułu czasowego. Inne czasy blokowania szczególnie dłuższe od przewidzianych minimalnych mogą być na życzenie również zastosowane dzięki wymiennym modułom.
169 718
Wysuwanie szuflady następuje wskutek stałego działania sprężyny. Odblokowany ruch szuflady jest tłumiony amortyzatorem, dzięki czemu unika się twardych uderzeń w rygle.
Celem uproszczenia montażu szuflada, jej mechynizm wysuwania wraz ze sterowaniem i prowadzeniem są montowane na wspólnej podstawie w taki sposób, że tworzy się zespół, który jako całość wmontowuje się do obudowy. Jest zaletą, że mechanizm odblokowujący ma elektroniczny układ, w którym generator taktowy przekazuje do licznika impulsy o stałej częstotliwości. Licznik ma odczyt stanu licznika, który w ustalonych przedziałach czasowych daje sygnał otwarcia dla odblokowania rygli.
Wynalazek jest wyjaśniony na rysunku przedstawiającym schowek z blokadą czasową w schematycznym widoku perspektywicznym.
Schowek z blokadą czasową ma obudowę 1, w której łożyskowana jest przesuwnie i z możliwością blokowania szuflada 2. Jak uwidoczniono schematycznie szuflada 2 jest podzielona na przegrody 2.1, 2.2, 2.3...2.n. Kaada z ty ch pegeórΰό 1.1...2.n ma popiwininią ęłokośćśó a1 d0 a
Prowadzeniem szuflady 2 są trzy łożyskowane kulkowo szyny teleskopowe z pełnym wyciągiem. Dwie szyny teleskopowe służą do zapewnienia odpowiedniego położenia szuflady i przejmują siły pionowe. Jedna szyna prowadząca służy do równoległego wysuwania szuflady. Teleskopowe szyny zewnętrzne są mocowane do obudowy a szyny wewnętrzne są mocowane do szuflady.
Normalnie szuflada jest zamknięta. Po wciśnięciu przycisku startowego zostaje odblokowany pierwszy rygiel. Dźwignia wypychająca napiętą sprężyną opiera się o tylną rolkę zamocowaną do szuflady. Szuflada wysuwa się z obudowy 1 aż do pierwszego zderzaka na odległość aj, przy czym ruch ten jest tłumiony amortyzatorem. Teraz dostępna jest przegroda 2.1. Zakończenie ruchu nadstępuje na odpowiednio sterowanym ryglu.
Po wysunięciu szuflada może być na przykład znów schowana i zablokowana, przy czym mechanizm odblokowującyzostaje wyłączony.
Położenie szuflady 2 może być zmienione tylko wówczas, gdy poprzez sterowanie elektryczne zostanie przekazany nowy impuls otwierania, który sprawi, że szuflada 2 zostanie wysunięta dalej na odległość atak, że dostępna się stanie przegroda 2.2.
Na obudowie, do której zamocowane są teleskopowe szyny szuflady 2 jest umieszczony siłownik magnetyczny sterowany elektronicznie. Siłownik magnetyczny połączony jest z ryglami przy pomocy cięgien Bowdena. Podczas podawania sygnału odblokowania siłownik magnetyczny otwiera pierwszy rygiel tak, że szuflada 2 wysuwa się o długość a1 i tak dalej.
’ Schowek z blokadą czasową jest wykonany w taki sposób, że po naciśnięciu przycisku startowego początkowo pozostaje zamknięty. Działa teraz pierwsze opóźnienie czasowe, po czym 'dopiero szuflada 2 zostaje otwarta na głębokość a^ Jeżeli szuflada w tej pozycji pozostanie i nie zostanie ręcznie zamknięta, to po upływie drugiego opóźnienia szuflada wysunie się na dalszą głębokość a?· Jeżeli szuflada 2 w tej pozycji pozostanie, to po upływie dalszych opóźnień będzie wysuwana na dalsze głębokości an aż do pełnego otwarcia. Ten cykl otwierania może być przerwany przez ręczne wsunięcie szuflady.
Przy pomocy układu sterowania szuflada jest stopniowo otwierana dzięki temu, że siłownik magnetyczny jest uruchamiany w każdorazowo wstępnie dobranych momentach. Gdy szuflada 2 znów zostaje zamknięta układ sterujący znajduje się w stanie wyjściowym. Jest możliwość zastosowania przycisku stop/cofnąć, przy pomocy którego przebieg otwierania może być zawsze przerwany .
Generator przekazuje impulsy o stałej częstotliwości, które są odbierane przez licznik. Licznik rozpoczyna od stanu zero i liczy dodatnio, przy czym stan licznika powiększa się proporcjonalnie do upływu czasu. Każdorazowo gdy licznik osiąga stan o przewidzianej wartości podaje sygnał otwarcia do siłownika magnetycznego tak, że szuflada 2 zostaje wysunięta na dalszą odległość anW jednym z rozwiązań szuflada jest podzielona na trzy przegrody. W pierwszej przegrodzie jest sześć przegródek na banknoty a czas ryglowania wynosi przynajmniej dwie minuty. W drugiej przegrodzie jest sześć przegródek na banknoty a czas ryglowania wynosi przynajmniej trzy minuty. W trzeciej przegrodzie jest siedem przegródek na banknoty a czas ryglowania wynosi przynajmniej pięć minut.
169 718
Przegrody są dostępne dopiero po odblokowaniu i po okresie wymienionych czasów blokady. Po pierwszym okresie blokady szuflada 2 zostaje wysunięta na odległość a^ i staje się dostępna pierwsza przegroda 2.1 wraz 7 zawartym w niej zasobem pieniędzy. Inne przegrody są zabezpieczone przed dostępem. Po drugim okresie blokady szuflada 2 wysuwa się na odległość ai staje się dostępna druga przegroda. Dopiero po upływie pięciu minut staje się dostępna trzecia przegroda.
169 718
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz
Cena 2,00 zł

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Schowek z blokadą czasową dla zabezpieczania zasobów banknotów z dostępem do zwiększających się ilości pieniędzy w ustalonym wstępnie takcie czasowym i z szufladą umieszczoną w obudowie z możliwością wysuwania i ryglowania,znamienny tym, że szuflada /2/ jest podzielona na n przegród /2.1/, /2.2/.../2 .n/ o podporządkowanej głębokości ^/, przy czym czasowo sterowany mechanizm odblokowujący i wysuwający szufladę /2/ w ustalonym wstępnie i nastawnym takcie czasowym kolejno zaczynając od pierwszej /a^ poprzez następne /aR/ głębokości szuflady wysuwa ją z obudowy /1/ aż do powtórnego wsunięcia do pozycji zablokowanej i wyłączenia mechanizmu odblokowującego.
  2. 2. Schowek według zastrz.1, znamienny tym, że przegrody /2.1/, /2.2/.../2.n/ szuflady /2/ mają przegródki na banknoty.
  3. 3. Schowek według zastrz.1 lub 2, znamienny tym, że szuflada /2/ w obudowie /1/ jest prowadzona przy pomocy łożyskowanych kulkami szyn teleskopowych aż do pełnego wyciągu.
  4. 4. Schowek wedłud zgsast.l do 3, znamienny tyrn, że mechanizm wysuwania szuflady /2/ ma dźwignię uruchamianą przez rozciąganą sprężynę, przy czym ta dźwignia jest połączona ruchomo z szufladą /2/ i ma amortyzator.
  5. 5. Schowek według zastrz. 1 do 4, znamienny tym, że w torze wysuwania szuflady /2/ znajdują się współdziałające z nią rygle umieszczone w odstępach odpowiadających głębokościom /an/ przegród szuflady /2/ i które to rygle są odblokowywane kolejno przy pomocy przekaźnika czasowego w takcie czasowym ustalonym wstępnie.
  6. 6. Scdhowe wedwed uazart: 1o 5 , znamienny tym , że mechanizm odblokowujący i wysuwający ma siłownik magnetyczny sterowany przekaźnikiem czasowym, przy czym ten siłownik magnetyczny jest połączony mechanicznie z ryglami blokady, które współdziałają ze zderzakami szuflady /2/.
  7. 7. Schowek według zastrz., do 6, znamienny tym, że szuflada /2/ po wsunięciu jej do położenia zamkniętego uruchamia wyłącznik krańcowy, który z kolei wyłącza mechanizm odblokowujący.
  8. 8. Schowek według zastrz. 1 do 7, znamienny tyrn, że mechanizm odblokowujący ma elektroniczny układ sterujący z opóźnieniem czasowym umieszczony poza obudową /1/.
  9. 9. Schowa według uazasZrz dd 8, znamienny tyi,, że szuflada /2/, jej mechanizm wysuwania i sterowania w układzie taktowym, jak również jego prowadnice są montowane na wspólnej podstawie tworząc jeden zespół.
  10. 10. Schowek według zastrz.1 do 9, znamienny tym, że mechanizm odblokowujący ma układ elektroniczny, w którym generator taktowy przekazuje do licznika impulsy o stałej częstotliwości, licznik jest połączony z odczytem stanu licznika, a ten przekazuje sygnały dla odblokowania rygli.
    * * *
PL93304471A 1992-01-22 1993-01-12 Schowek z blokada czasowa dla zabezpieczania zasobów banknotów PL PL PL PL169718B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4201969A DE4201969C2 (de) 1992-01-22 1992-01-22 Zeitverschlußbehältnis zur Sicherung von Banknotenbeständen
PCT/DE1993/000039 WO1993015479A1 (de) 1992-01-22 1993-01-12 Zeitverschlussbehältnis zur sicherung von banknotenbeständen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL169718B1 true PL169718B1 (pl) 1996-08-30

Family

ID=6450210

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL93304471A PL169718B1 (pl) 1992-01-22 1993-01-12 Schowek z blokada czasowa dla zabezpieczania zasobów banknotów PL PL PL

Country Status (13)

Country Link
EP (1) EP0623233B1 (pl)
AT (1) ATE130451T1 (pl)
CZ (1) CZ282047B6 (pl)
DE (2) DE4201969C2 (pl)
FI (1) FI943374A0 (pl)
HR (1) HRP930046B1 (pl)
HU (1) HU214514B (pl)
NO (1) NO308018B1 (pl)
PL (1) PL169718B1 (pl)
RU (1) RU2104581C1 (pl)
SI (1) SI9300028B (pl)
SK (1) SK279508B6 (pl)
WO (1) WO1993015479A1 (pl)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1288575B1 (it) * 1996-02-09 1998-09-23 Ermes Riet Apparecchiatura perfezionata per la raccolta e l'erogazione programmata di danari, particolarmente un salvadanaio elettronico
US5787819A (en) * 1996-07-30 1998-08-04 M.I.B. Elettronica S.R.L. Anti-effraction device, in particular for automatic dispensers of banknotes and valuables
NO970853L (no) * 1997-02-26 1998-08-27 Jan Henrik Ulvik Anordning ved kassa-apparat
DE202006005579U1 (de) 2006-04-04 2007-08-16 Grass Gmbh Vorrichtung für die Bewegungsbeeinflussung von zueinander bewegbaren Möbelteilen und Möbel
EP2897106B1 (de) * 2014-01-16 2017-06-21 Wincor Nixdorf International GmbH Vorrichtung zur Handhabung von Wertscheinen mit einem an die Dicke der Tresorwand anpassbarem Zwischenmodul

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1141114B (de) * 1958-07-23 1962-12-13 Deutsche Bundespost Geldausgabeautomat fuer gebuendeltes Papiergeld und/oder Geldrollen
DE6603541U (de) * 1967-05-24 1969-10-09 Kurt Niederer Einrichtung fuer die einteilung und aufbewahrung des haushaltungsgeldes
US4190004A (en) * 1978-09-22 1980-02-26 Shure Manufacturing Corporation Transaction drawer
DE3022066A1 (de) * 1980-06-12 1981-12-17 Backes, Michael Vorrichtung zur geldbevorratung
DE8311433U1 (de) * 1983-04-18 1984-09-27 Herrmann, Horst, 7080 Aalen Panzerschublade
DE3412424C1 (de) * 1984-04-03 1985-06-27 Nixdorf Computer Ag, 4790 Paderborn Behaelter zur Aufnahme von Wertscheinen

Also Published As

Publication number Publication date
CZ282047B6 (cs) 1997-04-16
HU214514B (hu) 1998-03-30
SI9300028B (en) 2001-02-28
DE59300961D1 (de) 1995-12-21
HRP930046B1 (en) 1998-02-28
DE4201969A1 (de) 1993-07-29
CZ175194A3 (en) 1995-01-18
WO1993015479A1 (de) 1993-08-05
HRP930046A2 (en) 1994-08-31
HUT69541A (en) 1995-09-28
EP0623233B1 (de) 1995-11-15
HU9402115D0 (en) 1994-09-28
EP0623233A1 (de) 1994-11-09
SI9300028A (en) 1993-09-30
SK279508B6 (sk) 1998-12-02
NO942727D0 (no) 1994-07-21
RU2104581C1 (ru) 1998-02-10
ATE130451T1 (de) 1995-12-15
DE4201969C2 (de) 1994-07-21
SK83394A3 (en) 1995-02-08
NO942727L (no) 1994-08-30
NO308018B1 (no) 2000-07-03
FI943374A (fi) 1994-07-15
FI943374A0 (fi) 1994-07-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE4137010A1 (de) Als raumueberwachungsvorrichtung ausgebildeter waren-, dienstleistungs- oder gluecksspielautomat
US7128350B2 (en) Sliding slam latch strike
DE202013008511U1 (de) Schranksystem
GB2437967A (en) Automated lockerbank
PL169718B1 (pl) Schowek z blokada czasowa dla zabezpieczania zasobów banknotów PL PL PL
RU2360088C2 (ru) Замок сувальдный
US3833104A (en) Vandal-proof central coin receptacle
US7445255B2 (en) Cabinet lock
GB330276A (en) Improvements in or relating to coin-controlled mechanism
EP0000744B1 (de) Panzerschrank zur Aufbewahrung von Schlüsseln
WO1998038604A1 (en) Device for a cash register
SI9700225A2 (sl) Garderobna omara, zlasti za turistične objekte, kopališča in podobno
EP0890697A2 (de) Tresorschrank
US2065142A (en) Locking mechanism
DE3147431A1 (de) Magnetschloss als kindersicherung
PL240198B1 (pl) Sejf segmentowy
PL61381Y1 (en) Electronic drop-in unit of a night cash deposwition treasury
PL428614A1 (pl) Zamek do drzwiczek, zwłaszcza skrytki w zbiorczej szafie depozytowej, sterowany zdalnie kodem dostępu
JPH0217102Y2 (pl)
PL73298Y1 (pl) Mechanizm zamka do drzwiczek skrytek magazynowych, zwłaszcza do przechowywania artykułów BHP oraz narzędzi
PL178024B1 (pl) Urządzenie do zabezpieczenia banknotów w boksach kasowych
IT1235941B (it) Serratura da infilare antipanico per alberghi, con comando elettromeccanico e apertura a scheda magnetica
ES8308610A1 (es) Instalacion de seguridad frente a atracos para entidades bancarias y similares.
CZ4833U1 (cs) Uzamykací systém s mincovníkem
PL192408B1 (pl) Płyta montażowa rygla