PL169302B1 - Sposób odnawiania torów kolejowych i uklad maszyn do odnawiania torów kolejowych PL - Google Patents

Sposób odnawiania torów kolejowych i uklad maszyn do odnawiania torów kolejowych PL

Info

Publication number
PL169302B1
PL169302B1 PL92295838A PL29583892A PL169302B1 PL 169302 B1 PL169302 B1 PL 169302B1 PL 92295838 A PL92295838 A PL 92295838A PL 29583892 A PL29583892 A PL 29583892A PL 169302 B1 PL169302 B1 PL 169302B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
rails
machine
new
sleepers
old
Prior art date
Application number
PL92295838A
Other languages
English (en)
Other versions
PL295838A1 (en
Inventor
Josef Theurer
Manfred Brunninger
Friedrich Oellerer
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of PL295838A1 publication Critical patent/PL295838A1/xx
Publication of PL169302B1 publication Critical patent/PL169302B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
    • E01B29/05Transporting, laying, removing, or renewing both rails and sleepers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)

Abstract

1. Sposób odnawiania torów kolejo- wych, gdzie stare szyny zdejmuje sie w ope- racji ciaglej ze starych podkladów, nastepnie stare podklady zastepuje sie nowymi pod- kladami i na nich uklada sie nowe szyny, przy czym nowe szyny spawa sie w operacji cia- glej w bezstykowe toki szynowe i wymienia sie stare szyny na nowe szyny, znamienny tym, ze stare szyny (13), po odnowieniu pod- kladów, odklada sie na nowe podklady (8), nowe szyny (20) spawa sie na obszarze od- cinka starych szyn ulozonych na nowych podkladach (8), a nastepnie stare szyny (13) zdejmuje sie z nowych podkladów (8) i ze- spawane ze soba nowe szyny (20) uklada sie na nowych podkladach (8). Fig 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sposób odnawiania torów kolejowych, gdzie w ciągłym działaniu zdejmuje się stare szyny ze starych podkładów, stare podkłady wymienia się na nowe i na nich układa się nowe szyny, przy czym prowadzi się ciągłe spawanie nowych szyn tworząc niekończące się toki szynowe.
Przedmiotem wynalazku jest także układ maszyn do odnawiania torów kolejowych.
Z publikacji WO 90/14470 znane jest, że w trakcie ciągłego odnawiania toru kolejowego nowe szyny, które będą układane, spawa się ze sobą bezpośrednio przed ich ułożeniem na nowych podkładach. Takie zespawanie odbywa się, uwzględniając kierunek roboczy odnawiania toru, przed miejscem wymiany podkładów, przy czym zespawane ze sobą wzdłużnie szyny przeprowadza się przez odcinek przebudowywania podkładów i układa się je na nowoułożonych podkładach. Ten znany sposób posiada taką wadę, że odległość pomiędzy miejscem spawania szyn a miejscem ich układania jest bardzo duża, przez co wytworzoną sztucznie temperaturę układania szyn trudno jest utrzymać, ponieważ wymaga to równomiernej prędkości układania, na którą jednak w przypadku trudności podczas wymiany podkładów może wpływać zespolenie operacji układania szyn z operacją układania podkładów.
Również z DE-OS 32 29 878 znane jest urządzenie do spawania szyn oraz sposób czołowego spawania ze sobą szyn.
Urządzenie takie składa się z zespołu maszynowego, zawierającego kilka umieszczonych kolejno jedna za drugą ram i z umieszczonego przed tym zespołem, w kierunku układania, wagonu do transportowania szyn. Za tym wagonem przejeżdża rama maszyny, służąca do wyprowadzania do góry szyn, które mają być spawane i wprowadzania ich do znajdującego się za nią agregatu spawalniczego. Agregat spawalniczy jest ukształtowany jako przesuwny w kierunku poprzecznym względem maszyny dla umożliwienia spawania obu toków szynowych. Dla przeciągania zespawanego już toku szynowego przewidziane jest urządzenie przeciągające, umieszczone bezpośrednio za urządzeniem spawalniczym. Na tylnym końcu tego znanego urządzenia zespawane wzdłużnie toki szynowe są układane na przykład pośrodku między starymi szynami toru do czasu, kiedy tor nie zostanie przebudowany przez przemieszczający się następnie pociąg remontowy. To znane urządzenie obarczone jest taką wadą, że zespawane ze sobą szyny trzeba przejściowo składować na torze i wskutek tego oczyszczanie podsypki toru przed jego przebudową jest utrudnione. Ponadto szyny te muszą zostać w pociągu remontowym rozsunięte wzajemnie na odpowiednią odległość, umożliwiającą wymianę podkładów, a następnie ponownie zsunięte razem na normalną szerokość toru.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie sposobu opisanego na wstępie rodzaju, w którym podczas całkowitego odnawiania toru kolejowego będzie możliwe niezależnie od operacji układania podkładów spawanie szyn przy wyrównanej w znaczym stopniu temperaturze układania szyn.
Zgodnie z wynalazkiem, zadanie to w zakresie podanego na wstępie sposobu zostało rozwiązane dzięki temu, że stare szyny po odnowieniu podkładów odkłada się na nowe podkłady, nowe szyny spawa się na obszarze odcinka starych szyn odłożonych na nowych podkładach, a następnie stare szyny zdejmuje się z nowych podkładów i zespawane ze sobą nowe szyny układa się na nowych podkładach. Wskutek takiego pomocniczego, jeszcze jednego ułożenia starych szyn na uprzednio położonych nowych podkładach, istnieje możliwość, że wagon transportujący szyny, znajdujący się przed miejscem spawania, oraz sam agregat spawalniczy - przy zrezygnowaniu z dodatkowych środków pomocniczych - będą mogły przejeżdżać jeszcze na starych szynach, a nowo zespawane szyny bezpośrednio po spawaniu będzie można układać na podkłady. Dzięki miejscowemu oddzieleniu wymiany podkładów od wymiany szyn, operacje te można przeprowadzać bez żadnych zakłóceń.
Jeśli zespawane nowe szyny bezpośrednio przed układaniem na nowych podkładach doprowadzi się do wymaganej temperatury układania, przy czym odległość pomiędzy miejscem spawania a miejscem układania szyn odpowiada w przybliżeniu długości nowych szyn, które mają być spawane, to wtedy zapewniony będzie największy stopień równomierności żądanej temperatury układania szyn.
Istotą wynalazku w zakresie układu maszyn do odnawiania torów jest to, że - uwzględniając kierunek jazdy roboczej - za przednim zespołem maszynowym do wymiany podkładów i
169 302 bezpośrednio przed tylnym zespołem maszynowym do wymiany szyn, umieszczony jest toczący się po starych szynach wagon do transportowania szyn i agregat spawalniczy.
Tego rodzaju rozmieszczenie w dwóch zespołach maszynowych, posiada taką szczególną zaletę, że wymianę podkładów i odnawianie szyn można przeprowadzać przy ich miejscowym rozdzieleniu dla uniknięcia wzajemnych oddziaływań powodujących zakłócenia. Ma to zwłaszcza znaczenie dla operacji ciągłego spawania szyn, ponieważ teraz nowo zespawane i podgrzane do temperatury układania szyny można układać stosunkowo szybciej i ze stałą prędkością. Ponadto na skutek takiego rozdzielenia na dwie grupy, według wynalazku, odległość pomiędzy miejscem spawania a miejscem układania szyn jest minimalna, co powoduje, że jest możliwe teraz utrzymanie bez większych problemów stałej wartości żądanej temperatury układania, nawet w przypadku większych różnic w odniesieniu do temperatury powietrza. Na koniec należy podkreślić jeszcze jedną zaletę polegającą na tym, że urządzenia do wymiany podkładów ze względu na niewystępowanie tu nowych szyn są łatwo dostępne, a samo ukształtowanie konstrukcyjne staje się prostsze.
Zgodnie z następną cechą układu maszyn, pomiędzy wagonem do transportowania szyn a ramą maszyny tylnego zespołu maszynowego do wymiany szyn posiadającą urządzenia do wymiany szyn, umieszczona jest kolejna rama maszyny tego zespołu maszynowego z nadwoziem wyposażonym w agregaty do zmiany temperatury. Przez to uzyskuje się, że zespawane szyny niezależnie od różnicy temperatury pomiędzy temperaturą układanych szyn a temperaturą powietrza, bezpośrednio po przeprowadzeniu wyrównania ich temperatury, można natychmiast układać na podkładach.
Znajdujący się przed nadwoziem, wyposażonym w agregaty do zmiany temperatury, tor jezdny dla żurawia portalowego umożliwia bezproblemowe i szybkie przemieszczanie szyn znajdujących się na wagonie do transportowania szyn, w kierunku agregatu spawalniczego.
Zgodnie z kolejną cechą wynalazku w nadwoziu są umieszczone dwa agregaty spawalnicze do zgrzewania oporowego doczołowego, rozmieszczone w pewnej odległości wzajemnej w kierunku poprzecznym do układu maszyn, co umożliwia równoległe spawanie obu toków szyn dla uzyskania równomiernej prędkości układania w celu utrzymania temperatury układania.
Zgodnie z jeszcze inną cechą wynalazku urządzenia do wymiany szyn, czyli do usuwania starych szyn i układania nowych szyn, są umieszczone pomiędzy szynowymi wózkami jezdnymi ramy maszyny tylnego zespołu maszynowego do wymiany szyn, posiadającej kształt mostu i są przestawne w kierunku pionowym i na boki. Takie ukształtowanie pozwala, przy jednoczesnym uniknięciu wzajemnego oddziaływania zakłócającego, na uzyskanie szczególnie przejrzystego układu elementów dla prowadzenia szyn, umożliwiającego wymienianie szyn na możliwie jak najkrótszym obszarze podłużnym.
Wreszcie, według jeszcze innej cechy wynalazku, uwzględniając kierunek układania, przednia część ramy maszyny tylnego zespołu maszynowego do wymiany szyn jest połączona z tunelem do wyrównywania temperatury, posiadającym agregaty do zmiany temperatury i służącym do przeprowadzania zespawanych wzdłużnie nowych szyn. Takie specyficzne umieszczenie tunelu do wyrównania temperatury bezpośrednio przed miejscem układania jest korzystne, zwłaszcza w przypadku znacznych różnic pomiędzy temperaturą układania a temperaturą powietrza.
Przedmiot wynalazku jest objaśniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia układ maszyn do odnawiania toru kolejowego ze spawaniem szyn, w widoku z boku, fig. 2 - układ maszyn według fig. 1, w schematycznym ujęciu i w zmniejszonej skali, oraz fig. 3 - tor kolejowy odnawiany przez układ maszyn, w widoku z góry.
Układ maszyn 1 podczas operacji roboczej przejeżdża w kierunku roboczym, zaznaczonym strzałką 2 i składa się z dwóch zespołów maszynowych 3 i 4, umieszczonych jeden za drugim i mogących przejeżdżać po torze niezależnie jeden od drugiego. Przedni zespół maszynowy 3 do wymiany podkładów posiada urządzenie 5, 6 do ciągłego zabierania starych podkładów 7 względnie układania nowych podkładów 8. Pomiędzy tymi urządzeniami znajdują się połączone z ramą 11 maszyny przedniego zespołu maszynowego 3 do wymiany podkładów przestawny pionowo pług 9 do podsypki torowej oraz podwozie gąsiennicowe 10. Na ramie 11 maszyny tego zespołu maszynowego są ponadto zamocowane na obu bokach, przestawne w
169 302 kierunku pionowym i na boki prowadnice szynowe 12 do rozsuwania starych szyn 13. Przed i za podwoziem gąsiennicowym 10 umieszczono po jednym szynowym wózku jezdnym 14, które są opuszczane na szyny tylko dla jazdy manewrowej. Żuraw portalowy 15, który może przejeżdżać na tej ramie 11 maszyny w kierunku wzdłużnym układu maszyn, służy do odtransportowywania starych podkładów 7 i doprowadzania nowych podkładów 8.
Tylny zespół maszynowy 4 do wymiany szyn umieszczony w kierunku roboczym za zespołem maszynowym 3, składa się z wagonu 16 do transportowania szyn, ramy 18 maszyny tego zespołu maszynowego, wyposażonej w agregat spawalniczy 17 do oporowego spawania doczołowego, oraz z drugiej ramy 19 zespołu maszynowego 4 do wymiany szyn, mającej kształt mostu. Na wagon 16 do transportowania szyn są ładowane nowe szyny 20, mające długość na przykład 36 m. Na przednim końcu ramy 18 maszyny znajduje się tor jezdny 21, na którym może przejeżdżać żuraw portalowy 22. Żuraw ten jest wyposażony w napęd 23, w przestawne w kierunku pionowym i na boki ramię 24, oraz w rolki 25 do prowadzenia szyn. W tylnej, końcowej części ramy 18 usytuowane jest nadwozie posiadające tunel 27, do wyrównywania temperaturowego, wyposażone w agregaty do zmiany temperatury 26. Do prowadzenia nowych szyn 20 w kierunku pionowym lub bocznym służą rolki prowadzące 37.
Posiadająca kształt mostu druga rama 19 maszyny, stanowiąca tylną część końcową tylnego zespołu maszynowego 4, jest od swojej strony końcowej podparta na szynowych wózkach jezdnych 28 i posiada centralny zespól energetyczny 29, kabinę obsługi 30 z centralnym urządzeniem sterowniczym 31 oraz napęd jazdy 32. Pomiędzy oboma szynowymi wózkami jezdnymi 28 są umieszczone urządzenia 33, 34 do wymiany szyn, które mają rolki prowadzące przestawne za pomocą napędów w kierunku pionowym i na boki dla podnoszenia i rozstawiania starych szyn 13 względnie dla wprowadzania i nakładania nowych szyn 20 na nowe podkłady 8. Jak zaznaczono liniami kreska-kropka przednia część drugiej ramy 19 maszyny tylnego zespołu maszynowego 4, patrząc w kierunku układania, może być połączona z tunelem 35 do wyrównywania temperatury, wyposażonym w agregaty do zmiany temperatury i służącym do przeprowadzania przez niego zespawanych wzdłużnie nowych szyn 20.
W czasie operacji roboczej układu maszyn 1 przedni zespół maszynowy 3 do wymiany podkładów przejeżdża ruchem ciągłym, przy czym stare szyny 13 są podnoszone ze starych podkładów 7 i rozstawiane na boki /patrz fig. 3/, co umożliwia przeprowadzanie bez przeszkód wymiany podkładów w obszarze urządzeń 5,6. Stare szyny 13 zostają bezpośrednio za przednim zespołem maszynowym 3 ponownie ułożone tymczasowo na położonych już nowych podkładach 8, aby umożliwić przejeżdżanie szynowych wózków jezdnych 28, 36 zbliżającego się od tyłu tylnego zespołu maszynowego 4 do wymiany szyn.
Zespół ten dokonuje spawania nowych szyn 20, które są bezpośrednio układane w miejsce starych szyn 13. W tym celu znajdujące się na wagonie 16 do transportowania szyn szyny długości 36 m transportuje się przy pomocy żurawia portalowego 22 do obu agregatów spawalniczych 17, umieszczonych naprzeciw siebie w kierunku poprzecznym układu maszyn i spawa się je ze znajdującymi się naprzeciw końcami zespawanych wzdłużnie nowych szyn 20. Podczas spawania tylny zespół maszynowy 4 zostaje chwilowo zatrzymany w miejscu. Po wykonaniu spawania następuje po uruchomieniu napędu jazdy 32 jazda układu maszyn do przodu, a tym samym następuje automatycznie oddalanie się właśnie zespawanych szyn przeciwnie do kierunku roboczego, zaznaczonego strzałką 2. Podczas spawania odcinek nowych szyn 20, znajdujący się w tunelu 27 do wyrównywania temperatury, został podgrzany względnie ochłodzony do żądanej temperatury układania. Równolegle do operacji układania nowych szyn 20 na nowe podkłady 8 następuje również automatycznie podnoszenie i zestawianie razem /patrz fig. 3/ starych szyn 13, ułożonych tylko tymczasowo na nowych podkładach 8. Znajdujący się najbardziej z tyłu szynowy wózek jezdny 28 drugiej ramy 19 maszyny tylnego zespołu maszynowego 4 oparty jest więc już na nowych szynach 20, leżących na nowych podkładach 8. Gdy tylko na skutek ciągłej jazdy do przodu tylnego zespołu maszynowego 4, przedni koniec spawanego toku szyn nowych dotrze do odpowiedniego agregatu spawalniczego 17, jazda do przodu zostanie zatrzymana. Za pomocą żurawia portalowego 22 dostarcza się wtedy znowu jak to już opisano - nową szynę 20, znajdującą się na wagonie 16 do transportowania szyn, w kierunku agregatów spawalniczych 17, do chwili kiedy to tylny koniec nowej szyny 20 znajdzie
169 302 sięjuż w agregacie spawalniczym 17. Ten proces wciągania może być prowadzony równocześnie dla toków szynowych. W międzyczasie następuje znowu wyrównywanie temperatury odcinka szyn znajdującego się w tunelu 27 względnie 35 do wyrównywania temperatury.
Prędkość jazdy do przodu tylnego zespołu maszynowego 4 jest celowo tak dobrana, aby jego przeciętna prędkość wraz z operacją spawania szyn odpowiadała prędkości jazdy do przodu przedniego zespołu maszynowego 3. Odległość między miejscem spawania w obszarze agregatów spawalniczych 17 a miejscem układania nowych szyn 20 odpowiada w przybliżeniu długości nowych szyn 20, które mają być spawane.
Figo /
20-, ?/
Fig. 2 i5
8 34 jo 34 32
TTTT^Ktn Kr?1—σϋ-; 1 -LŁI ΠΓΓ t ”ττη 5 = 13 6 13 20J
13 13
t- b , i20 ,
Fig. 3
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 2,00 zł

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób odnawiania torów kolejowych, gdzie stare szyny zdejmuje się w operacji ciągłej ze starych podkładów, następnie stare podkłady zastępuje się nowymi podkładami i na nich układa się nowe szyny, przy czym nowe szyny spawa się w operacji ciągłej w bezstykowe toki szynowe i wymienia się stare szyny na nowe szyny, znamienny tym, że stare szyny (13), po odnowieniu podkładów, odkłada się na nowe podkłady (8), nowe szyny (20) spawa się na obszarze odcinka starych szyn ułożonych na nowych podkładach (8), a następnie stare szyny (13) zdejmuje się z nowych podkładów (8) i zespawane ze sobą nowe szyny (20) układa się na nowych podkładach (8).
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że zespawane nowe szyny (20) bezpośrednio przed ich ułożeniem na nowych podkładach (8) doprowadza się do żądanej temperatury układania, przy czym odległość pomiędzy miejscem spawania a miejscem układania szyn ustala się w przybliżeniu równą długości nowych szyn (20), które mają być spawane.
  3. 3. Układ maszyn do odnawiania torów kolejowych z ciągłym spawaniem nowych szyn w bezstykowe toki szynowe, z urządzeniami do wymiany podkładów i wymiany szyn oraz do spawania nowych szyn umieszczonymi na zespole maszynowym utworzonym z kilku ram maszyny, przy czym urządzenia do wymiany podkładów względnie do wymiany szyn, są umieszczone na każdym z zespołów maszynowych, mogących przejeżdżać niezależnie jeden od drugiego, znamienny tym, że - uwzględniając kierunek jazdy roboczej - za przednim zespołem maszynowym (3) do wymiany podkładów i bezpośrednio przed tylnym zespołem maszynowym (4) do wymiany szyn, umieszczony jest toczący się po starych szynach (13) wagon (16) do transportowania szyn i agregat spawalniczy (17).
  4. 4. Układ maszyn według zastrz. 3, znamienny tym, że pomiędzy wagonem (16) do transportowania szyn a drugą ramą (19) maszyny tylnego zespołu maszynowego (4) do wymiany szyn, wyposażoną w urządzenia (33,34) do wymiany szyn, umieszczonajest rama (18) maszyny tego zespołu maszynowego, posiadająca nadwozie (27) z agregatami (26) do zmiany temperatury.
  5. 5. Układ maszyn według zastrz. 4, znamienny tym, że przed nadwoziem (27) zawierającym agregaty (26) do zmiany temperatury tylnego zespołu maszynowego (4), umieszczony jest tor jezdny (21) dla żurawia portalowego (22).
  6. 6. Układ maszyn według zastrz. 4, znamienny tym, że w nadwoziu (27) umieszczone są dwa, usytuowane w pewnej odległości wzajemnej w kierunku poprzecznym układu maszyn agregaty spawalnicze (17) do spawania oporowego doczołowego.
  7. 7. Układ maszyn według zastrz. 4, znamienny tym, że urządzenia (33, 34) do wymiany szyn, czyli do zdejmowania starych szyn (13) i układania nowych szyn (20), są umieszczone pomiędzy szynowymi wózkami jezdnymi (28) drugiej ramy (19) maszyny tylnego zespołu maszynowego (4) do wymiany szyn, posiadającej kształt mostu, jako przestawne w kierunku pionowym i na boki.
  8. 8. Układ maszyn według zastrz. 7, znamienny tym, że uwzględniając kierunek układania, przednia część drugiej ramy (19) maszyny tylnego zespołu maszynowego (4) do wymiany szyn jest połączona z tunelem (35) do wyrównania temperatury, posiadającym agregaty do zmiany temperatury i służącym do przeprowadzenia zespawanych wzdłużnie nowych szyn (20).
    169 302
PL92295838A 1991-09-10 1992-09-04 Sposób odnawiania torów kolejowych i uklad maszyn do odnawiania torów kolejowych PL PL169302B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0179991A AT400339B (de) 1991-09-10 1991-09-10 Maschinenanordnung zur erneuerung eines gleises

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL295838A1 PL295838A1 (en) 1993-08-09
PL169302B1 true PL169302B1 (pl) 1996-06-28

Family

ID=3521220

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL92295838A PL169302B1 (pl) 1991-09-10 1992-09-04 Sposób odnawiania torów kolejowych i uklad maszyn do odnawiania torów kolejowych PL

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5222435A (pl)
AT (1) AT400339B (pl)
AU (1) AU654383B2 (pl)
CA (1) CA2077855C (pl)
CZ (1) CZ278534B6 (pl)
DE (1) DE4229534C2 (pl)
FR (1) FR2681082B1 (pl)
GB (1) GB2259535B (pl)
HU (1) HU209000B (pl)
IT (1) IT1255777B (pl)
PL (1) PL169302B1 (pl)
RU (1) RU2039856C1 (pl)
SK (1) SK271492A3 (pl)

Families Citing this family (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE9305927U1 (de) * 1993-04-20 1994-05-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum Erneuern bzw. Verlegen eines Eisenbahngleises
AT406970B (de) * 1993-09-17 2000-11-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur vorbereitung von schweissarbeiten auf einem gleis
US5545178A (en) * 1994-04-29 1996-08-13 Kensey Nash Corporation System for closing a percutaneous puncture formed by a trocar to prevent tissue at the puncture from herniating
EP0721026B1 (de) * 1995-01-03 2000-10-25 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Maschine und Anlage zur Durchführung von Gleisbauarbeiten
AT409617B (de) * 1995-06-30 2002-09-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Speicherwagen zur speicherung von schüttgut
DE19524285A1 (de) * 1995-07-04 1997-01-09 Robel Georg Gmbh & Co Schienenladewagen
JPH105801A (ja) * 1996-06-28 1998-01-13 Nkk Corp タンデム溶接式連続圧延法及びその装置
US6089162A (en) * 1997-12-11 2000-07-18 Harsco Technologies Corporation Rail vehicle for tie loading and unloading
WO1999029962A1 (en) * 1997-12-11 1999-06-17 Harsco Corporation Rail vehicle for tie loading and unloading
US6981452B2 (en) * 2004-02-06 2006-01-03 Herzog Contracting Corp. Method and apparatus for unloading ribbon rails from rail cars
US7350467B2 (en) * 2004-08-20 2008-04-01 Loram Maintenance Of Way, Inc. Long rail pick-up and delivery system
US7478596B2 (en) * 2005-03-30 2009-01-20 Franz Plasser Bahnbaumaschinen - Industriegesellschaft Gmbh Method and machine for replacing damaged rail sections of a track
DE502005003198D1 (de) * 2005-05-18 2008-04-24 Plasser Bahnbaumasch Franz Schweissmaschine und Verfahren zum Verschweissen von Schienen eines Gleises
ATE389750T1 (de) * 2005-06-24 2008-04-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Schweissmaschine zum verschweissen von schienen eines gleises
US7707943B2 (en) * 2006-12-19 2010-05-04 Herzog Contracting Corp. Self-propelled rail unloading machine
DE102008003951A1 (de) 2008-01-11 2009-07-16 Werner Stark Vorrichtung zum Verbringen von Baustoffen für einen Unterbau und/oder Oberbau einer Fahrbahn
ES2319953B1 (es) * 2008-10-21 2010-07-07 Tecsa Empresa Constructora, S.A. Dispositivo para descarga y colocacion de carriles en una via paralela a otra existente.
DE102009039230A1 (de) * 2009-08-28 2011-03-17 Zürcher, Ralf Verfahren zum Erstellen eines Gleiskörpers
FR3023304B1 (fr) * 2014-07-02 2016-08-12 Etf Procede de renouvellement de voie ferree et de ballast.
US10286460B2 (en) 2017-04-07 2019-05-14 Robert J. Murphy Single-pass, single-radial layer, circumferential-progression fill-welding system, apparatus and method for refurbishing railway and other transit rails
RU190434U1 (ru) * 2019-04-08 2019-07-01 Общество с ограниченной ответственностью "Конструкторское Бюро "Тулажелдормаш" (ООО "КБ "Тулажелдормаш") Машина для смены рельсовых плетей
RU2711455C2 (ru) * 2019-04-08 2020-01-17 Общество с ограниченной ответственностью "Конструкторское Бюро "Тулажелдормаш" (ООО "КБ "Тулажелдормаш") Способ смены рельсовых плетей
CN113073503A (zh) * 2021-04-06 2021-07-06 华夏高铁运营维护有限公司 一种换焊作业车组和换轨方法

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT305331B (de) * 1967-06-29 1973-02-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Vorrichtung zum kontinuierlich fortschreitenden Erneuern von Gleisen
AT307472B (de) * 1967-12-29 1973-05-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und Vorrichtung zum kontinuerlich fortschreitenden Verlegen von insbesondere aus stumpfgeschweißten Schienen gebildeten Schienensträngen
US3896734A (en) * 1967-12-29 1975-07-29 Plasser Bahnbaumasch Franz Apparatus for continuously laying track
AT311403B (de) * 1969-01-22 1973-11-12 Plasser Bahnbaumasch Franz Einrichtung an Gleisbearbeitungsmaschinen zur Überwachung der Korrektur der Lage eines zu bearbeitenden Gleises
AT321971B (de) * 1972-05-02 1975-04-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare einrichtung zum auswechseln bzw. erneuern eines aus schienen und querschwellen bestehenden gleises
FR2307914A1 (fr) * 1975-04-18 1976-11-12 Monturet Francois Procede de pose de voies ferrees sur une plate-forme nue et dispositifs correspondants
CH594105A5 (pl) * 1976-07-27 1977-12-30 Matisa Materiel Ind Sa
AT360572B (de) * 1978-09-14 1981-01-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Einrichtung zum betrieb von transportfahrzeugen auf einem gleisfahrzeugverband
AT366435B (de) * 1978-12-12 1982-04-13 Plasser Bahnbaumasch Franz Einrichtung zum auswechseln bzw. erneuern der schienen eines verlegten gleises
US4414454A (en) * 1981-08-13 1983-11-08 H. A. Schlatter Ag Method of welding continuous rails and apparatus therefor
CH646480A5 (fr) * 1982-03-12 1984-11-30 Canron Inc Crissier Train de pose d'une nouvelle voie ferree.
IT1179730B (it) * 1984-07-10 1987-09-16 Enrico Valditerra Convoglio per il rinnovamento di strade ferrate con mezzi di sostegno e di guida dell avanzamento
IT1232099B (it) * 1989-05-23 1992-01-23 Valditerra S P A Procedimento per la saldatura continua di tronchi di rotaia, e rotabile attrezzato per la sua attuazione
US5127400A (en) * 1990-03-23 1992-07-07 Bird Products Corp. Ventilator exhalation valve

Also Published As

Publication number Publication date
CZ271492A3 (en) 1993-05-12
DE4229534C2 (de) 2001-05-23
ATA179991A (de) 1995-04-15
GB2259535B (en) 1995-02-08
CA2077855C (en) 2003-02-18
US5222435A (en) 1993-06-29
DE4229534A1 (de) 1993-03-11
AU2284292A (en) 1993-03-11
SK281070B6 (sk) 2000-11-07
AU654383B2 (en) 1994-11-03
ITMI921909A1 (it) 1994-02-03
HU9202875D0 (en) 1992-12-28
GB9219345D0 (en) 1992-10-28
CA2077855A1 (en) 1993-03-11
GB2259535A (en) 1993-03-17
PL295838A1 (en) 1993-08-09
CZ278534B6 (en) 1994-02-16
FR2681082A1 (fr) 1993-03-12
HUT62049A (en) 1993-03-29
SK271492A3 (en) 2000-11-07
FR2681082B1 (fr) 1996-06-07
RU2039856C1 (ru) 1995-07-20
IT1255777B (it) 1995-11-15
ITMI921909A0 (it) 1992-08-03
AT400339B (de) 1995-12-27
HU209000B (en) 1994-02-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL169302B1 (pl) Sposób odnawiania torów kolejowych i uklad maszyn do odnawiania torów kolejowych PL
US3699894A (en) Movable apparatus for replacing an old track by a new track
CA1074620A (en) Mobile apparatus for continuous track renewal
CA1130653A (en) Mobile apparatus for continuously renewing track
US3685456A (en) Method and apparatus for the continuous replacement of an old track by a new track
EP0732451B1 (de) Arbeitsfahrzeug zur Durchführung von Gleisbauarbeiten
US5181472A (en) Device for the substitution of the rails of railway tracks
CS266555B2 (en) Tools arrrangement for rail's packing, nivelling and side straightening
PL176661B1 (pl) Wagon do transportu przęseł torowych
SU1547715A3 (ru) Машина дл замены шпал железнодорожного пути
JPS5922002B2 (ja) 軌道区間の更換法と装置
CZ281767B6 (cs) Stroj k provádění prací při stavbě koleje
US3633513A (en) Method for replacing an old track by a new track
AU676914B2 (en) A work train for replacing old sleepers of a track with new sleepers
CS226178B2 (en) Travelling system for continuously exchanging or renewing rail and sleeper ways
US3469534A (en) Mobile track liner and tamper
US3807310A (en) Movable apparatus for replacing an old track by a new track
BR102021006920A2 (pt) Mecanismo de deslocamento em vaivém de pilhas de dormentes e veículo ferroviário que compreende tal mecanismo
JP2002021006A (ja) 軌道更換装置
AU617191B2 (en) A travelling on-track machine arrangement for placing and removing sleepers
AU709022B2 (en) A machine for laying a track
CZ279245B6 (cs) Stroj ke stranovému posouvání koleje
CZ285437B6 (cs) Stroj pro demontáž staré koleje a pokládání nové koleje
CA1287261C (en) Mobile track renewal installation
GB2270103A (en) Continuously movable railway track tamping machine

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20100904