HU209000B - Method and machine arrangement for renewing track - Google Patents

Method and machine arrangement for renewing track Download PDF

Info

Publication number
HU209000B
HU209000B HU9202875A HU9202875A HU209000B HU 209000 B HU209000 B HU 209000B HU 9202875 A HU9202875 A HU 9202875A HU 9202875 A HU9202875 A HU 9202875A HU 209000 B HU209000 B HU 209000B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
rails
new
rail
machine
welding
Prior art date
Application number
HU9202875A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9202875D0 (en
HUT62049A (en
Inventor
Josef Theurer
Manfred Brunninger
Friedrich Oellerer
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of HU9202875D0 publication Critical patent/HU9202875D0/hu
Publication of HUT62049A publication Critical patent/HUT62049A/hu
Publication of HU209000B publication Critical patent/HU209000B/hu

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B29/00Laying, rebuilding, or taking-up tracks; Tools or machines therefor
    • E01B29/05Transporting, laying, removing, or renewing both rails and sleepers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás vágány felújítására, amelynek során a vágány régi sínéit és aljait felszedjük, majd új aljakat és ezekre új síneket fektetünk le, és az új síneket folyamatosan hézag nélküli sínszálakká hegesztjük össze. A találmány tárgyát képezi továbbá az eljárás végrehajtására alkalmas gépelrendezés is.
A WO 90/14470 sz. iratból ismeretes, hogy folyamatos vágánycserénél az új síneket közvetlenül az új aljakra történő lefektetésük előtt hegesztik össze. A hegesztést a vágányfelújítás irányában az aljcsere helye előtt végzik el, majd az összehegesztett síneket az átépítési hely fölé vezetik és lefektetik az újonnan lerakott aljakra. Ennek az ismert eljárásnak az a hátránya, hogy a sínek összehegesztésének és lefektetésének helye között túlságosan nagy a távolság, úgyhogy a sínek mesterségesen biztosított fektetési hőmérséklete csak megfelelően nagy „túltemperálással” tartható be. Ehhez még egyenletes fektetési sebesség is szükséges lenne, ami azonban az aljak és sínek fektetésének eljárástechnikai és gépi összekötése miatt az aljcserénél fellépő nehézségek esetén nem biztosítható.
A DE-OS 3 229 878 sz. irat egy sínhegesztő berendezést és a sínek homlokoldali egymáshoz hegesztésére szolgáló eljárást ismertet. Ez a berendezés több egymáshoz kapcsolt gépkeretből álló gépegységet, és egy előre kapcsolt sínszállító kocsit tartalmaz. Ezt követi a hegesztendő síneket felemelő és egy utána következő hegesztőgépbe vezető gépkeret. A hegesztőgép a két sínszál hegesztéséhez a gépre keresztirányban eltolhatóan van kialakítva. Közvetlenül a hegesztőgép után egy húzóberendezés van elhelyezve, amely az összehegesztett sínszálak áthúzására szolgál. A fenti ismert berendezéssel összehegesztett sínszálakat pl. a vágány régi sínéi közé rakják le, amíg a vágányépítő szerelvény megérkezik. Ennek a megoldásnak az a hátránya, hogy a vágány közepén tárolt sínek hátráltatják a vágánycsere előtt az ágyazat rostálását. Ezenkívül a síneket a vágányépítő szerelvényben először annyira szét kell feszíteni, hogy az aljakat ki lehessen cserélni, majd újra a normál nyomtávolságra kell összehúzni.
Célunk a találmánnyal egy olyan, a bevezetőben említett jellegű eljárás létrehozása, amely lehetővé teszi a teljes vágányfelújításkor az aljak lerakásától független sínhegesztést és a messzemenően egyenletes fektetési hőmérsékletet.
A kitűzött feladatot egy olyan eljárással oldjuk meg a találmány szerint, amelynél az új síneket a vágányfelújítás irányában az aljcsere helye után hegesztjük öszsze, és cseréljük ki velük a régi síneket. Az aljcsere és a hegesztéssel kombinált síncsere térbeli elválasztása egyszerűsíti a munkát és a szükséges gépeket. Az új sínek hegesztési és fektetési helye közötti távolság lényeges megrövidülése következtében a sínek a hegesztéskor felvett hőmérsékletet lényegében a fektetésig megőrzik. A sínek az említett rövid távolság miatt a fektetési hőmérséklet és a levegő hőmérséklete közötti nagyobb különbség esetén is csekély mértékű túltemperálással előírásszerűén fektethetők. Különösen előnyös az, hogy az aljcserét és a síncserét két egymástól független gépegységgel végezzük, és azáltal az aljcserénél, ill. a síncserénél esetleg fellépő nehézségek kölcsönös zavaró hatását teljesen kiküszöböljük.
A találmány szerinti eljárás egy előnyös változatánál az aljcsere után a régi síneket az új aljakra fektetjük, az új síneket az új aljakra fektetett régi sínszakaszon hegesztjük össze, majd a régi síneket az új aljakról felszedjük, és az összehegesztett új síneket az új aljakra fektetjük. Azáltal, hogy a régi síneket ideiglenesen ismét lerakjuk, a hegesztési hely előtt elhelyezkedő sínszállító kocsik, valamint maga a hegesztőgép - más segédeszközök használata nélkül - még a régi síneken haladhat és az újonnan összehegesztett sínek közvetlenül a hegesztés után az aljakra fektethetők. Az aljcsere és a síncsere térbeli szétválasztása következtében ez teljesen zavartalanul végrehajtható.
Célszerűen az összehegesztett új síneket közvetlenül az új aljakra történő lefektetés előtt előírt fektetési hőmérsékletre hozzuk, amely megfelel a fektetendő sín hegesztési hőmérsékletéhez tartozó fektetési hőmérsékletnek, továbbá a sínfektetést a hegesztési helytől kb. a hegesztendő új sínek hosszúságának megfelelő távolságban végezzük. Ezáltal a lehető legnagyobb mértékben egyenletes sínfektetési hőmérsékletet biztosítunk.
A találmány egy olyan gépelrendezésre is vonatkozik, amely folyamatos vágányfelújításra alkalmas folyamatos sínhegesztés mellett, ahol egy több gépkeretből álló gépegységen aljcserélő és síncserélő, valamint az új síneket hegesztő berendezések vannak elhelyezve. A találmány szerint az aljcserélő berendezések, ill. a síncserélő berendezések egymástól független gépegységeken vannak elhelyezve. A vágányfelújítás irányában hátsó síncserélő gépegység előtt egy sínszállító kocsi és egy hegesztőgép van elhelyezve.
Egy ilyen kétrészes gépelrendezésnek az a legfontosabb előnye, hogy az aljcsere és a síncsere egymás kölcsönös zavarása nélkül, térben elválasztva hatjható végre. Ez elsősorban a folyamatos sínhegesztés szempontjából jelentős, mivel így az újonnan összehegesztett és a fektetési hőmérsékletre melegített sínek a lehető leggyorsabban és állandó sebességgel fektethetők le. Ezenkívül a találmány szerinti kétrészes kialakításnak köszönhetően a hegesztési hely és a sínfektetés helye közötti távolság minimális, úgyhogy a fektetési hőmérséklet minden nehézség nélkül állandóan a kívánt értéken tartható akkor is, ha a levegő hőmérséklete ettől nagyon eltér. További előnyt jelent az, hogy az aljcserélő berendezésekhez könnyebb hozzáférni, mivel ezt az új sínek nem akadályozzák, továbbá a berendezések szerkezeti felépítése is egyszerűsíthető.
A gépelrendezés egy előnyös kiviteli alakjánál a sínszállító kocsik és a síncserélő berendezésekkel ellátott gépkeret között fűtő- és/vagy hűtőegységekkel felszerelt felépítménnyel rendelkező további gépkeret van elhelyezve. Ez biztosítja, hogy az összehegesztett sínek - a sínfektetési hőmérséklet és a levegő hőmérséklete közötti különbségtől függetlenül - a temperálás után közvetlenül azonnal az aljakra fektethetők.
Célszerűen a fűtő- és/vagy hűtőegységekkel felszerelt felépítmény előtt egy portáldaru pályája van kiala2
HU 209 000 Β kítva. Ez lehetővé teszi a sínszállító kocsikon levő sínek egyszerű és gyors mozgatását a hegesztőgép felé.
Egy másik kiviteli alaknál a felépítményben egymástól keresztirányban két leolvasztó tompahegesztésre alkalmas hegesztőgép van elhelyezve. Ennek következtében a két sínszál párhuzamosan hegeszthető, és a fektetési hőmérséklet megőrzéséhez egyenletes fektetési sebesség biztosítható.
A találmány egy további előnyös kiviteli alakjánál a régi síneket eltávolító és az új síneket lerakó síncserélő berendezések egy híd alakú gépkeret futóművei között függőlegesen és oldalirányban állíthatóan vannak elhelyezve. Ez a megoldás a kölcsönös zavaró hatások kiküszöbölése mellett lehetővé teszi a sínvezető elemek különösen áttekinthető elrendezését a sínek lehető legrövidebb szakaszon történő kicseréléséhez.
Végül a találmány egy további célszerű kiviteli alakjánál a gépkeretnek a sínfektetési irányában elülső része az összehegesztett új sínek átvezetésére alkalmasan kialakított, hűtő- és/vagy fűtőegységekkel ellátott temperáló alagúttal van összekötve. A temperáló alagútnak közvetlenül a sínfektetési hely előtti speciális elhelyezése különösen akkor előnyös, ha nagy a különbség fektetési hőmérséklet és a levegő hőmérséklete között.
A találmány tárgyát a továbbiakban kiviteli példa és rajz alapján részletesebben ismertetjük. A rajzon az
1. ábra a sínhegesztéssel folyamatos vágányfelújításra alkalmas gépelrendezés oldalnézete, a
2. ábra a gépelrendezés hátsó szakasza, a
3. ábra az 1. és a 2. ábra szerinti gépelrendezés vázlatos, kicsinyített rajza, és a
4. ábra a gépelrendezéssel felújított vágány felülnézete.
Az 1. és a 2. ábrán látható 1 gépelrendezés munka közben a 2 nyíllal jelölt irányban halad, és két egymás mögött elhelyezett, egymástól független 3 és 4 gépegységből áll. Az elülső 3 gépegység a 7 régi aljak felszedésére, ill. a 8 új aljak lerakására szolgáló 5,6 aljcserélő berendezéssel rendelkezik. Ezek között a berendezések között egy függőlegesen állítható 9 eke, valamint egy 10 hemyótalp van all gépkerettel összekötve. A 11 gépkeret két hosszanti oldalán a 13 régi síneket szétfeszítő, függőlegesen és oldalirányban állítható 12 sínvezetők vannak rögzítve. A 10 hernyótalp előtt és mögött egy-egy 14 futómű helyezkedik el, amelyek csak vonali közlekedéskor vannak kapcsolatban a sínekkel. All gépkereten hosszirányban mozgatható 15 portáldaru a 7 régi aljak elszállítására, ill. a 8 új aljak odaszállítására szolgál.
A haladási irányban a 3 gépegység mögött elhelyezkedő 4 gépegység a 16 sínszállító kocsikból, a leolvasztó tompahegesztésre alkalmas 17 hegesztőgépekkel ellátott 18 gépkeretből, valamint egy híd alakú 19 gépkeretből van összeállítva. A 16 sínszállító kocsikon tároljuk a 20 új síneket, amelyek hosszúsága pl. 36 m. A 18 gépkeret elülső végén a 22 portáldaru számára a 21 pálya van kialakítva. A 22 portáldaru egy 23 hajtással, egy függőlegesen és oldalirányban állítható 24 darukarral, és a 25 sínvezető görgőkkel van felszerelve. A 18 gépkeret hátsó végénél a 26 fűtőés/vagy hűtőegységgel ellátott 27 felépítmény, ill. temperáló alagút van kialakítva. A 37 vezetőgörgők függőlegesen és oldalirányban vezetik meg a 20 új síneket.
A 4 gépegység hátsó végét alkotó híd alakú 19 gépkeret, amelynek végei a 28 futóművekre támaszkodnak, a 29 energiaközponttal, a központi 31 vezérlőberendezéssel ellátott 30 vezetőfülkével, valamint egy 32 tengelyhajtással rendelkezik. A 28 futóművek között a hajtások segítségével függőlegesen és oldalirányban állítható vezetőgörgőkkel ellátott 33, 34 síncserélő berendezések vannak elhelyezve, amelyek a 13 régi sínek felemelésére és szétfeszítésére, ill. a 20 új síneknek a bevezetésére és a 8 új aljakra fektetésére szolgálnak. Amint pontvonallal ábrázoltuk, a 19 gépkeretnek a fektetési irányban elülső része egy hűtőés/vagy fűtőegységgel ellátott, és az összehegesztett 20 új sínek átvezetésére alkalmas 35 temperáló alagúttal köthető össze.
Az 1 gépelrendezés használatakor az elülső 3 gépegység folyamatosan halad, a 13 régi síneket felemeli a 7 régi aljakról, és oldalirányban szétfeszíti (4. ábra), úgyhogy az 5, 6 aljcserélő berendezések az aljcserét akadálytalanul végrehajthatják. A 13 régi síneket közvetlenül az elülső 3 gépegység mögött ideiglenesen ismét lerakjuk a 8 új aljakra, hogy a következő 4 gépegység 28, 36 futóműveinek haladását lehetővé tegyük. A 4 gépegység összehegeszti a 20 új síneket, amelyeket azonnal lerakunk a 13 régi sínek helyére. Ehhez a 16 sínszállító kocsikon levő 36 m hosszú síneket a 22 portáldaru segítségével a két egymástól keresztirányban elhelyezett 17 hegesztőgéphez szállítjuk, és a már összehegesztett 20 új sínek szemben levő végéhez hegesztjük. A hegesztés alatt a 4 gépegység álló helyzetben marad. A hegesztés elvégzése után bekapcsoljuk a 32 tengelyhajtást, aminek következtében a gép előre halad, és automatikusan megtörténik az éppen összehegesztett sínek lehúzása a 2 nyíllal ellentétes irányban. A hegesztés folyamán a 20 új síneknek a 27 felépítményben, ill. temperáló alagútban levő szakasza a szükséges fektetési hőmérsékletre melegedett fel, ill. hűlt le. A 20 új síneknek a 8 új aljakra történő lefektetésével párhuzamosan szintén automatikusan megy végbe az ideiglenesen a 8 új aljakra lerakott 13 régi sínek felemelése és szétfeszítése (4. ábra). A 19 gépkeret leghátsó 28 futóműve így már a 8 új aljakon fekvő 20 új sínekre támaszkodik. Amikor a hátsó 4 gépegység folyamatosan előrehaladása következtében az összehegesztett új sínszál elülső vége eléri a megfelelő 17 hegesztőgépet, a gépegység mozgását megállítjuk. A 22 portáldaruval - amint már leírtuk - a 16 sínszállító kocsikon levő 20 új sínt a 17 hegesztőgépek felé szállítjuk, amíg a 20 új sín hátsó vége bekerül a 17 hegesztőgépbe. Ezen a módon a vágány mindkét sínszálát egyidejűleg húzhatjuk be. A közbenső időben a 27 felépítményben, ill. a 35 temperáló alagútban levő sínszakaszt temperáljuk.
A hátsó 4 gépegység haladási sebességét célszerűen úgy választjuk meg, hogy az átlagsebesség, a sínhegesztést is beleértve, az elülső 3 gépegység haladási
HU 209 000 Β sebességének feleljen meg. A 17 hegesztőgépnél levő hegesztési hely és a 20 új sínek fektetési helye közötti távolság kb. a hegesztendő 20 új sínek hosszúságának felel meg.
SZABADALMI IGÉNYPONTOK

Claims (9)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás vágány felújítására, amelynek során a vágány régi sínéit és aljait felszedjük, majd új aljakat és ezekre új síneket fektetünk le, és az új síneket folyamatosan hézag nélküli sínszálakká hegesztjük össze, azzal jellemezve, hogy az új síneket (20) a vágányfelújítás irányában az aljcsere helye után hegesztjük össze, és cseréljük ki velük a régi síneket (13).
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az aljcsere után a régi síneket (13) az új aljakra (8) fektetjük, az új síneket (20) az új aljakra fektetett régi sínszakaszon hegesztjük össze, majd a régi síneket (13) az új aljakról (8) felszedjük, és az összehegesztett új síneket (20) az új aljakra (8) fektetjük.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az összehegesztett új síneket (20) közvetlenül az új aljakra (8) történő lefektetés előtt az előírt fektetési hőmérsékletre hozzuk, továbbá a sínfektetést a hegesztési helytől a hegesztendő új sínek (20) hosszúságának megfelelő távolságban végezzük.
  4. 4. Gépelrendezés vágány felújítására folyamatos sínhegesztés mellett, ahol egy több gépkeretből álló gépegységen aljcserélő és síncserélő, valamint az új síneket hegesztő berendezések vannak elhelyezve, azzal jellemezve, hogy az aljcserélő berendezések (5, 6), ill. a síncserélő berendezések (33, 34) egymástól független gépegységeken (3, 4) vannak elhelyezve, továbbá a vágányfelújítás irányában hátsó síncserélő gépegység (4) előtt a vágányfelújítás irányában legalább egy sínszállító kocsi (16) és egy hegesztőgép (17) van elhelyezve.
  5. 5. A 4. igénypont szerinti gépelrendezés, azzal jellemezve, hogy a sínszállító kocsi vagy kocsik (16) és a síncserélő berendezésekkel (33, 34) ellátott gépkeret (19) között fűtő- és/vagy hűtőegységekkel (26) és a hegesztőgéppel (17) felszerelt felépítménnyel (27) rendelkező további gépkeret (18) van elhelyezve.
  6. 6. Az 5. igénypont szerinti gépelrendezés, azzal jellemezve, hogy a fűtő- és/vagy hűtőegységekkel (26) felszerelt felépítmény (27) előtt egy portáldaru (22) pályája (21) van kialakítva.
  7. 7. Az 5. igénypont szerinti gépelrendezés, azzal jellemezve, hogy a felépítményben (27) egymástól keresztirányban két leolvasztó tompahegesztésre alkalmas hegesztőgép (17) van elhelyezve.
  8. 8. A 4-7. igénypontok bármelyike szerinti gépelrendezés, azzal jellemezve, hogy a gépkeret (19) híd alakú és a régi síneket (13) eltávolító és az új síneket (20) lerakó síncserélő berendezések (33, 34) a híd alakú gépkeret (19) futóművei (28) között függőlegesen és oldalirányban állíthatóan vannak elhelyezve.
  9. 9. A 8. igénypont szerinti gépelrendezés, azzal jellemezve, hogy a gépkeretnek (19) a sínfektetés irányában elülső része az összehegesztett új sínek (20) átvezetésére alkalmasan kialakított, hűtő- és/vagy fűtőegységekkel ellátott temperáló alagúttal (35) van összekötve.
HU9202875A 1991-09-10 1992-09-08 Method and machine arrangement for renewing track HU209000B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0179991A AT400339B (de) 1991-09-10 1991-09-10 Maschinenanordnung zur erneuerung eines gleises

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9202875D0 HU9202875D0 (en) 1992-12-28
HUT62049A HUT62049A (en) 1993-03-29
HU209000B true HU209000B (en) 1994-02-28

Family

ID=3521220

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9202875A HU209000B (en) 1991-09-10 1992-09-08 Method and machine arrangement for renewing track

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5222435A (hu)
AT (1) AT400339B (hu)
AU (1) AU654383B2 (hu)
CA (1) CA2077855C (hu)
CZ (1) CZ278534B6 (hu)
DE (1) DE4229534C2 (hu)
FR (1) FR2681082B1 (hu)
GB (1) GB2259535B (hu)
HU (1) HU209000B (hu)
IT (1) IT1255777B (hu)
PL (1) PL169302B1 (hu)
RU (1) RU2039856C1 (hu)
SK (1) SK271492A3 (hu)

Families Citing this family (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE9305927U1 (de) * 1993-04-20 1994-05-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum Erneuern bzw. Verlegen eines Eisenbahngleises
AT406970B (de) * 1993-09-17 2000-11-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur vorbereitung von schweissarbeiten auf einem gleis
US5545178A (en) * 1994-04-29 1996-08-13 Kensey Nash Corporation System for closing a percutaneous puncture formed by a trocar to prevent tissue at the puncture from herniating
EP0721026B1 (de) * 1995-01-03 2000-10-25 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Maschine und Anlage zur Durchführung von Gleisbauarbeiten
AT409617B (de) * 1995-06-30 2002-09-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Speicherwagen zur speicherung von schüttgut
DE19524285A1 (de) * 1995-07-04 1997-01-09 Robel Georg Gmbh & Co Schienenladewagen
JPH105801A (ja) * 1996-06-28 1998-01-13 Nkk Corp タンデム溶接式連続圧延法及びその装置
US6089162A (en) * 1997-12-11 2000-07-18 Harsco Technologies Corporation Rail vehicle for tie loading and unloading
WO1999029962A1 (en) * 1997-12-11 1999-06-17 Harsco Corporation Rail vehicle for tie loading and unloading
US6981452B2 (en) * 2004-02-06 2006-01-03 Herzog Contracting Corp. Method and apparatus for unloading ribbon rails from rail cars
US7350467B2 (en) * 2004-08-20 2008-04-01 Loram Maintenance Of Way, Inc. Long rail pick-up and delivery system
US7478596B2 (en) * 2005-03-30 2009-01-20 Franz Plasser Bahnbaumaschinen - Industriegesellschaft Gmbh Method and machine for replacing damaged rail sections of a track
DE502005003198D1 (de) * 2005-05-18 2008-04-24 Plasser Bahnbaumasch Franz Schweissmaschine und Verfahren zum Verschweissen von Schienen eines Gleises
ATE389750T1 (de) * 2005-06-24 2008-04-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Schweissmaschine zum verschweissen von schienen eines gleises
US7707943B2 (en) * 2006-12-19 2010-05-04 Herzog Contracting Corp. Self-propelled rail unloading machine
DE102008003951A1 (de) 2008-01-11 2009-07-16 Werner Stark Vorrichtung zum Verbringen von Baustoffen für einen Unterbau und/oder Oberbau einer Fahrbahn
ES2319953B1 (es) * 2008-10-21 2010-07-07 Tecsa Empresa Constructora, S.A. Dispositivo para descarga y colocacion de carriles en una via paralela a otra existente.
DE102009039230A1 (de) * 2009-08-28 2011-03-17 Zürcher, Ralf Verfahren zum Erstellen eines Gleiskörpers
FR3023304B1 (fr) * 2014-07-02 2016-08-12 Etf Procede de renouvellement de voie ferree et de ballast.
US10286460B2 (en) 2017-04-07 2019-05-14 Robert J. Murphy Single-pass, single-radial layer, circumferential-progression fill-welding system, apparatus and method for refurbishing railway and other transit rails
RU190434U1 (ru) * 2019-04-08 2019-07-01 Общество с ограниченной ответственностью "Конструкторское Бюро "Тулажелдормаш" (ООО "КБ "Тулажелдормаш") Машина для смены рельсовых плетей
RU2711455C2 (ru) * 2019-04-08 2020-01-17 Общество с ограниченной ответственностью "Конструкторское Бюро "Тулажелдормаш" (ООО "КБ "Тулажелдормаш") Способ смены рельсовых плетей
CN113073503A (zh) * 2021-04-06 2021-07-06 华夏高铁运营维护有限公司 一种换焊作业车组和换轨方法

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT305331B (de) * 1967-06-29 1973-02-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Vorrichtung zum kontinuierlich fortschreitenden Erneuern von Gleisen
AT307472B (de) * 1967-12-29 1973-05-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und Vorrichtung zum kontinuerlich fortschreitenden Verlegen von insbesondere aus stumpfgeschweißten Schienen gebildeten Schienensträngen
US3896734A (en) * 1967-12-29 1975-07-29 Plasser Bahnbaumasch Franz Apparatus for continuously laying track
AT311403B (de) * 1969-01-22 1973-11-12 Plasser Bahnbaumasch Franz Einrichtung an Gleisbearbeitungsmaschinen zur Überwachung der Korrektur der Lage eines zu bearbeitenden Gleises
AT321971B (de) * 1972-05-02 1975-04-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare einrichtung zum auswechseln bzw. erneuern eines aus schienen und querschwellen bestehenden gleises
FR2307914A1 (fr) * 1975-04-18 1976-11-12 Monturet Francois Procede de pose de voies ferrees sur une plate-forme nue et dispositifs correspondants
CH594105A5 (hu) * 1976-07-27 1977-12-30 Matisa Materiel Ind Sa
AT360572B (de) * 1978-09-14 1981-01-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Einrichtung zum betrieb von transportfahrzeugen auf einem gleisfahrzeugverband
AT366435B (de) * 1978-12-12 1982-04-13 Plasser Bahnbaumasch Franz Einrichtung zum auswechseln bzw. erneuern der schienen eines verlegten gleises
US4414454A (en) * 1981-08-13 1983-11-08 H. A. Schlatter Ag Method of welding continuous rails and apparatus therefor
CH646480A5 (fr) * 1982-03-12 1984-11-30 Canron Inc Crissier Train de pose d'une nouvelle voie ferree.
IT1179730B (it) * 1984-07-10 1987-09-16 Enrico Valditerra Convoglio per il rinnovamento di strade ferrate con mezzi di sostegno e di guida dell avanzamento
IT1232099B (it) * 1989-05-23 1992-01-23 Valditerra S P A Procedimento per la saldatura continua di tronchi di rotaia, e rotabile attrezzato per la sua attuazione
US5127400A (en) * 1990-03-23 1992-07-07 Bird Products Corp. Ventilator exhalation valve

Also Published As

Publication number Publication date
CZ271492A3 (en) 1993-05-12
DE4229534C2 (de) 2001-05-23
ATA179991A (de) 1995-04-15
GB2259535B (en) 1995-02-08
CA2077855C (en) 2003-02-18
US5222435A (en) 1993-06-29
DE4229534A1 (de) 1993-03-11
AU2284292A (en) 1993-03-11
SK281070B6 (sk) 2000-11-07
AU654383B2 (en) 1994-11-03
ITMI921909A1 (it) 1994-02-03
HU9202875D0 (en) 1992-12-28
GB9219345D0 (en) 1992-10-28
CA2077855A1 (en) 1993-03-11
GB2259535A (en) 1993-03-17
PL295838A1 (en) 1993-08-09
CZ278534B6 (en) 1994-02-16
FR2681082A1 (fr) 1993-03-12
HUT62049A (en) 1993-03-29
SK271492A3 (en) 2000-11-07
FR2681082B1 (fr) 1996-06-07
RU2039856C1 (ru) 1995-07-20
IT1255777B (it) 1995-11-15
ITMI921909A0 (it) 1992-08-03
AT400339B (de) 1995-12-27
PL169302B1 (pl) 1996-06-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU209000B (en) Method and machine arrangement for renewing track
US3699894A (en) Movable apparatus for replacing an old track by a new track
US4249467A (en) Mobile apparatus for receiving and laying as assembled track switch or crossing section
US5181472A (en) Device for the substitution of the rails of railway tracks
CA1130653A (en) Mobile apparatus for continuously renewing track
CA1074620A (en) Mobile apparatus for continuous track renewal
US4000699A (en) Apparatus for replacement of rail tracks
US4211170A (en) Mobile apparatus for the continuous replacement of an old track by a new track
US4184431A (en) Track laying train
SU1547715A3 (ru) Машина дл замены шпал железнодорожного пути
US5195436A (en) Process for continuous welding of track sections, and set of wagons especially equipped for its implementation
US4867068A (en) Railway train set for the renewal of railway tracks
CZ283758B6 (cs) Spojitě po kolejových podvozcích pojízdný, podbíjecí, nivelační a rovnací stroj na koleje
GB2247265A (en) A machine for replacing the sleepers of a railway track
US4270456A (en) Mobile apparatus for receiving and laying an assembled track section
US3469534A (en) Mobile track liner and tamper
GB2274670A (en) A railway track tamping machine
AU617191B2 (en) A travelling on-track machine arrangement for placing and removing sleepers
AU709022B2 (en) A machine for laying a track
GB2157347A (en) A travelling machine and a process for taking up and/or laying track panels
JP3732289B2 (ja) 古い線路を撤去し且つ新しい線路を敷設する機械
RU2082847C1 (ru) Шпалоподбивочная машина и способ подбивки рельсового пути
US4152990A (en) Mobile track tie transport apparatus
US4643100A (en) Railway train set for the renewal of railway tracks, with support and advancement guide means
CA1255540A (en) Track-bound carriage for an assembled track section

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees