PL105933B1 - Drazek suwakowy do uruchamiania iglic zwrotnicowych rozjazdow szynowych - Google Patents

Drazek suwakowy do uruchamiania iglic zwrotnicowych rozjazdow szynowych Download PDF

Info

Publication number
PL105933B1
PL105933B1 PL1975181257A PL18125775A PL105933B1 PL 105933 B1 PL105933 B1 PL 105933B1 PL 1975181257 A PL1975181257 A PL 1975181257A PL 18125775 A PL18125775 A PL 18125775A PL 105933 B1 PL105933 B1 PL 105933B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
bar
zipper
parts
thickness
insulating layer
Prior art date
Application number
PL1975181257A
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Publication of PL105933B1 publication Critical patent/PL105933B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61LGUIDING RAILWAY TRAFFIC; ENSURING THE SAFETY OF RAILWAY TRAFFIC
    • B61L5/00Local operating mechanisms for points or track-mounted scotch-blocks; Visible or audible signals; Local operating mechanisms for visible or audible signals

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
  • Slide Switches (AREA)
  • Switches With Compound Operations (AREA)
  • Insulators (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest drazek suwakowy do uruchamiania iglic zwrotnicowych rozjazdów szynowych.
Do uruchomienia iglic zwrotnicowych rozjazdów szynowych stosuje sie miedzy innymi drazki suwakowe, które lacza iglice zwrotnicowe obydwóch toków szyn toru za pomoca klamer zamykajacych. Konieczne jest tez czesto wzajemne elektryczne izolowanie obydwóch toków szyn w tym celu, aby mozna przewodzic przez s; yny elektryczne prady sterujace dla zabezpieczen ruchu. W tym przypadku nalezy zrezygnowac z elektrycznego polaczenia ze soba iglic zwrotnicowych róznych toków szyn i dlatego tez stosuje sie drazki suwakowe, które podzielone sa na kilka czesci polaczonych ze soba za pomoca elektrycznej izolacji tak, ze obydwie polowy zwrotnicy sa w stosunku do siebie izolowane. Przy znanych drazkach suwakowych tego rodzaju, poszczególne czesci drazka suwakowego uderzaja o siebie przy zastosowaniu wkladki posredniej zamocowanej za pomoca kolków walcowych, przy czym o konce czesci drazka suwakowego zaczepiaja z obydwóch stron nakladki polaczone srubami zlacznymi z kazdym koncem drazka suwakowego.
W celu uzyskania elektrycznej izolacji, sruby zlaczne zaczepiajace o konce drazka suwakowego musza byc umieszczone w otworach konca drazka suwakowego i obydwóch nakladek lacznych przy zastosowaniu tulei izolacyjnej, Miedzy dwoma nakladkami lacznymi i koncem drazka suwakowego znajduje sie posrednia warstwa izolacyjna. Lby i nakretki srub zlacznych sa tez izolowane w stosunku do nakladek lacznych za pomoca posredniej warstwy izolacyjnej.
Aby nacisk rozdzielic równomiernie na te elementy izolacyjne, konieczne jest stosowanie plytek nakrywkowych, które przy zastosowaniu elementów izolacyjnych przylegaja do nakladek lacznych. Sruby zlaczne sa umieszczone poziomo w rozjezdzie, a grubosc drazka suwakowego w miejscu laczenia odpowiada calkowitej dlugosci srub zlacznych, która to dlugosc ustala sie na podstawie grubosci konców drazka suwakowego razem z gruboscia dwóch nakladek lacznych, grubosci dwóch plytek nakrywkowych i grubosci czterech posrednich elementów izolacyjnych oraz podkladek zabezpieczajacych srub i nakretek. Przy2 105 933 nowoczesnych typach rozjazdów drazek suwakowy lezy w korytkowym podkladzie, którego szerokosc korytka ogranicza szerokosc miejsc izolacyjnych w kierunku poziomym.
Dla uzyskania koniecznej pewnosci na wyboczenie, przy tym znanym wykonaniu, musi byc zwiekszona wysokosc drazka suwakowego w obszarze miejsca izolacyjnego i odpowiednio do tego równiez szerokosc plytek mierzac przez normalna wysokosc drazka suwakowego prostopadle do kierunku wzdluznego srub zlacznych.
W podkladzie korytkowym jest wkrecony tak zwany element zamykajacy na kazdej opornicy, który posiada otwór przejsciowy dla drazka suwakowego. Odejmowanie tego elementu zamykajacego jest wedlug przepisów kolejowych niedopuszczalne, a na skutek wymiarów miejsca izolacyjnego przy znanych wykonaniach nie jest mozliwe przeprowadzenie drazka suwakowego przez otwór elementu zamykajacego. Dlatego tez przy znanych wykonaniach czesci drazka suwakowego wprowadza sie osobno do podkladu korytkowego i w tym podkladzie laczy sie je ze soba. Tapraca montazowajest trudna i nie zapewnia prawidlowego wykonania polaczenia, poniewaz wykonanie polaczenia odbywa sie na placu budowy.
Przy znanych wykonaniach drazka suwakowego powstaje czesto w miejscu izolacji wyboczenie, które powoduje, ze prawidlowe dzialanie drazka suwakowego, atyin samym prawidlowe przyleganie iglic zwrotnicowych do opornicy jest watpliwe i moze byc przyczyna zaklócen w ruchu. Wymiary podkladu korytkowego i elementów zamykajacych nie moga byc zmienione, poniewaz sa one znormalizowane, niezaleznie od tego, ze równiez izolowane drazki suwakowe musza byc wmontowane w istniejace juz i dzialajace rozjazdy.
Proponowano juz, aby na dwóch czesciach drazka suwakowego, na ich koncu zwróconym do srodka szyny wykonac gwint srubowy, który jest osiowy z czesciami drazka suwakowego. Przy tym, obydwie czesci drazka suwakowego wkreca sie w tuleje, która ze swej strony sklada sie z kilku czesci elektrycznie izolowanych w stosunku do siebie.
Jezeli polaczenie srubowe ma byc wytrzymale na wyboczenie, to przy takim wykonaniu srednica tulei musi byc dosc duza tak, ze znowu powstaja trudnosci montazowe, niezaleznie od tego, ze takie polaczenie jest kosztowne i skomplikowane i dlatego nie znalazlo zastosowania w ruchu kolejowym.
Celem wynalazku jest unikniecie wad znanych tego rodzaju wykonan i opracowanie drazka suwakowego skladajacego sie co najmniej z dwóch czesci. Cel ten osiagnieto dzieki temu, ze czesci drazka suwakowego nalozone sa na siebie w miejscu polaczenia i za posrednictwem warstwy izolacyjnej w utwardzonej dyspersyjnie masy wypelniajacej ze sztucznej zywicy, sa ze soba bezposrednio bardzo mocno przylaczone srubami zlacznymi, przechodzacymi przez obydwie czesci drazka suwakowego. Sruby zlaczne sa otoczone tulejkami izolacyjnymi z tworzywa sztucznego, a co najmniej jedna czesc drazka suwakowego w miejscu polozenia jest wygieta. Dzieki temu, ze laczace sie ze soba czesci drazka suwakowego nakladaja sie na siebie, to nie sa potrzebne nakladki laczne. Konieczna jest tylko warstwa izolacyjna miedzy obydwoma nakladajacymi sie na siebie czesciami drazka suwakowego i warstwa izolacyjna miedzy jedna z tych czesci i nakretkami lbów srub zlacznych, które zaczepiaja o jedna czesc drazka suwakowego. Dlatego tez szerokosc obydwóch czesci drazka suwakowego moze byc wieksza w kierunku osi srub zlacznych w miejscu polaczenia przy takiej samej szerokosci miejsca polaczenia, niz szerokosc drazka suwakowego przy znanych wykonaniach w obszarze polaczenia za pomoca nakladki. Do tej-o jeszcze pewnosc na wyboczenie jest wieksza dzieki temu ze czesci drazka suwakowego przylegaja do siebie bezposredno w miejscu polaczenia, za posrednictwem warstwy izolacyjnej, anie tylko uderzaja o siebie przy zastosowaniu posredniej warstwy izolacyjnej i nie sa polaczone nakladkami.
Przez wygiecie przynajmniej jednej czesci drazka suwakowego unika sie powstawania sil powodujacych wyboczenia, a przynajmniej redukuje sie je do minimum. Dlatego tez mozna uniknac powiekszenia czesci drazka suwakowego w kierunku prostopadlym do osi srub zlacznych lub tez ogranicza sie do wymiaru minimalnego i w ten sposób dzieki wynalazkowi tworzy sie miejsce izolacyjne które juz nie przeszkadza przy przeprowadzaniu przez otwór elementów zamykajacych. Polaczenie czesci drazka suwakowego moze byc wiec wykonywane w fabryce i gotowy drazek suwakowy mozna wprowadzac do podkladu korytkowego, a mianowicie pi zez elementy zamykajace. Dzieki temu montaz moze byc szybszy i dokladniejszy.
Wedlug wynalazku, wygieta czesc drazka suwakowego posiada korzystnie odsadzenie, na którym wsparta jest, za posrednictwem warstwy izolacyjnej, powierzchnia czolowa drugiej czesci drazka. W ten sposób zwieksza sie wytrzymalosc polaczenia.
Wedlug korzystnego wykonania wynalazku, tuleje izolacyjne posiadaja kolnierz, którego grubosc odpowiada grubosci warstwy izolacyjnej, przy czym warstwa izolacyjna jest wykonana z utwardzonej dyspersyjnie sztucznej zywicy. Kolnierz ten stanowi element dystansowy, który okresla szerokosc szczeliny dla warstwy izolacyjnej. Warstwe izolacyjna wykonuje sie w ten sposób, ze utwardzona dyspersyjnie zywice sztuczna naklada sie szpachelka na odpowiednie czesci drazka suwakowego. Przy takim wykonaniu korzystne jest to, ze czesc drazka suwakowego izolowana w stosunku do srub za pomoca tulei izolacyjnych, w miejscu polozenia jest oslonieta z zewnatrz metalowa plytka nakrywkowa za posrednictwem warstwy izolacyjnej z utwardzonej105 933 3 dyspersyjnie sztucznej zywicy^przy czym plytka nakrywkowa ma otwory dla srub zlacznych, których srednica odpowiada srednicy srub, a dlugosc tulei izolacyjnych bez uwzglednienia grubosci ich kolnierza jest wieksza 0 grubosc warstwy izolacyjnej od grubosci czesci drazka suwakowego w miejscu nalozenia, mierzac w kierunku wzdluznym sruby. Tu równiez dlugosc tulei izolacyjnych ustala szczeline dla warstwy izolacyjnej i warstwe izolacyjna wykonuje sie przez nalozenie utwardzonej sztucznej zywicy na czesci, które maja byc ze soba polaczone. Przy tym, kolnierze tulei izolacyjnej maja okreslac szerokosc szczeliny miedzy nakladajacymi sie na siebie czesciami drazka suwakowego lub szerokosc szczeliny miedzy plytka nakrywkowa i czesciami drazka suwakowego przy czym szerokosc drugiej szczeliny ustala sie przez wystajace czesci tulei izolacyjnej.
Wymienione czesci zgniata sie razem za pomoca srub zlacznych tak dalece, ze masa wypelniajaca ze sztucznej zywicy wypelnia tylko szczeline ustalona przez tuleje izolacyjne. Po utwardzeniu sztucznej zywicy sruby zlaczne przykreca sie do pelnego naprezenia. Sruby zlaczne przykreca sie najpierw na przyklad z momentem skrecajacym okolo 6 kpm, a nastepnie po utwardzeniu sztucznej zywicy dociaga sie je bardzo mocno za pomoca klucza dynamometrycznego na 12 kpm. Wykonanie warstw izolacyjnych z utwardzonej sztucznej zywicy moze oczywiscie nastapic tylko wówczas, gdy wymiary miejsc polaczenia, co wlasnie umozliwia wynalazek, umozliwiaja wprowadzenie zmontowanego drazka suwakowego, do podkladu korytkowego i gdy mozna wykonac polaczenie czesci drazka suwakowego w fabryce.
Wykonanie warstw izolacyjnych z utwardzonej sztucznej zywicy ma te zalete w stosunku do stosowania warstw posrednich z plytek ze sztucznej zywicy, ze z jednej strony warstwa dostosowuje sie do nierównosci powierzchni i dlatego powierzchnie miejsc nalozenia nie musza byc obrobione, a z drugiej strony ma te zalete, ze wykorzystuje sie tez dzialanie klejace sztucznej zywicy. Obydwie te zalety przyczyniaja sie do zwiekszenia wytrzymalosci miejsc polaczenia, a tym samym równiez do zwiekszenia pewnosci na wyboczenie.
Wedlug wynalazku, grubosc czesci drazka suwakowego w kierunku prostopadlym do osi srub zlacznych jest wszedzie jednakowa, co wlasnie mozliwe jest dzieki temu, ze nie jest konieczne zwiekszenie grubosci czesci drazka suwakowego w kierunku prostopadlym do srub zlacznych. Takie wykonanie ma te zalete, ze czesci drazka suwakowego mozna ciac z grubej blachy za pomoca ciecia tlenowego, przy czym mozna zaoszczedzic na> pracach kowalskich.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykladzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia ogólny uklad zwrotnicy z podkladem korytkowym z szynami i drazkiem suwakowym, ze znanym drazkiem suwakowym, fig. 2 — zwrotnice wedlug fig. 1 w widoku z góry, fig. 3 - drazek suwakowyw widoku z boku, fig. 4 - drazek suwakowy w widoku z góry, fig. 5 - miejsca polaczenia drazka suwakowego wedlug fig. 3 w powiekszeniu w widoku z boku, a fig. 6 — miejsce polozenia drazka wedlug fig. 3 w przekroju poziomym wzdluz linii VI—VI oznaczonej na fig. 5, fig. 7 — tuleje izolacyjna i fig. 8 — miejsce polaczenia innej wersji wykonania drazka suwakowego w widoku z boku, a fig. 9 — przekrój poziomy wzdluz linii IX—IX oznaczonej na fig.8.
Figury 1 i 2 przedstawiaja ogólny uklad zwrotnicy, przy czym przedstawiony jest znany drazek suwakowy 21. W korytku 23 podkladu korytkowego 22 jest umieszczony drazek suwakowy 21. Opornice 24 sa zamocowane na podkladzie korytkowym 22, a iglice zwrotnicowe 25 sa prowadzone w sposób przesuwny na szynach 26. Z opornicami 24 sa polaczone srubami elementy zamykajace 27, które maja otwory przejsciowe 28 dla drazka suwakowego 21. Wysokosc tych otworów przejsciowych 28 jest mniejsza od wysokosci miejsca izolacyjnego 29 diazka suwakowego 21. Poniewaz wedlug przepisów kolejowych nie mozna zdejmowac elementów zamykajacych 27, a poza tym zdjecie elementów zamykajacych byloby trudne, to przy tym znanym wykonaniu obydwie polowy drazka suwakowego 21 wsuwa sie do wewnatrz wstanie nie polaczonym do otworów 28, a polaczenie tych dwóch polówek drazka suwakowego 21 wzglednie wykonywanie miejsc izolacyjnych 29 odbywa sie wewnatrz korytka 23 podkladu 22. Wykonywanie takich czynnosci na miejscu budowy jest trudne i nie dosc dokladne.
Drazek suwakowy wedlug wynalazku sklada sie z dwóch czesci 1 i 2. Cyfra 3 sa oznaczone zaczepy klamry zamykajacej, a cyfra 4 oznaczone sa miejsca zaczepienia dla elementów uruchamiajacych zamkniecie. Miejsce izolacyjne jest oznaczone cyfra 5.
Na figurach 5 i 6 jest przedstawione miejsce izolacyjne 5 w powiekszeniu. Czesc 1 drazka suwakowego w miejscu polaczenia 6 jest wygieta i ma odsadzenie 7, podczas gdy druga czesc 2 drazka suwakowego jest prosta i tylko posiada odsadzenie 8 i wystep 9. Obydwie czesci 1 i 2 sa bardzo mocno ze soba polaczone srubami zlacznymi 10 z nakretkami 11, przy czym przy lbie sruby i nakretce znajduje sie po jednej podkladce l la.
Otwory 12 w czesci 2 drazka suwakowego maja srednice, która odpowiada srednicy srub zl^czrryCh 10. Otwory 13 w czesci 1 drazka suwakowego maja wieksza srednice i miedzy sworzniem sruby 10 i otworem 13 znajduje sie tuleja izolacyjna 14 ze sztucznej zywicy. Tuleja izolacyjna 14 ma kolnierz 15. Kolnierz 15 lezy miedzy czesciami 1 i 2 drazka suwakowego i okresla grubosc szczeliny dla warstwy izolacyjnej 16. Z boku czesci 1 drazka4 105 933 suwakowego znajduje sie plytka nakrywkowa 17, która za posrednictwem warstwy izolacyjnej 18 przylega do czesci 1 drazka. Dlugosc a tulei 14 jest wieksza o grubosc warstwy izolacyjnej 18 od grubosci b czesci I dra/ka suwakowego w obszarze polaczenia 6.
Srednica otworów 19 w plytce nakrywkowej 17 odpowiada srednicy srub zlacznych 10,a wystajaca c/eso (a—b) tulei izolacyjnej 14 okresla szerokosc szczeliny dla warstwy izolacyjnej 18. Na czesci 1 i 2 drazka suwakowego nanosi sie w miejscu warstw izolacyjnych 16 i. 18 utwardzona dyspersyjnie sztuczna zywice.
Nastepnie miejsce izolacji napreza sie za pomoca srub 10, a po utwardzeniu sztucznej zywicy sruby zlaczne 10 dokreca sie na pelne naprezenie.
Wykonanie drazka suwakowego wedlug fig. 8 i 9 rózni sie od wykonania wedlug fig. 5 i 6 tylko tym, ze ma trzecia czesc 20 drazka suwakowego. W analogiczny sposób laczy sie czesc 1 drazka suwakowego z jego czescia 20 a czesc 20 drazka z jego czescia 2.

Claims (5)

Zastrzezenia patentowe
1. Drazek suwakowy do uruchamiania iglic zwrotnicowych rozjazdów szynowych, skladajacy sie z co najmniej dwóch czesci polaczonych ze soba w kierunku wzdluznym drazka srubami i oddzielonych od siebie za pomoca elektrycznej warstwy izolacyjnej, znamienny tym, ze czesci (1, 2) drazka suwakowego nalozone sa na siebie w miejscu polaczenia (6) i za posrednictwem warstwy izolacyjnej (16, 18) z utwardzonej dyspersyjnie masy wypelniajacej ze sztucznej zywicy, sa ze soba bezposrednio bardzo mocno przykrecone srubami zlacznymi (10), przechodzacymi przez obydwie czesci (1, 2) drazka suwakowego, przy czym co najmniej w jednej czesci (1) drazka suwakowego sruby zlaczne (10) sa otoczone tuleja izolacyjna (14) ze sztucznej zywicy i co najmniej jedna czesc (1) drazka suwakowego w obszarze miejsca polaczenia (6) jest wygieta.
2. Drazek suwakowy wedlug zastrz. 1,znamienny tym, ze wygieta czesc (1) drazka suwakowego ma odsadzenie (7), na którym jest wsparta powierzchnia czolowa drugiej czesci (2) drazka suwakowego.
3. Drazek suwakowy wedlug zastrz. 1 lub 2, z n a m i e n n y tym, ze tuleje izolacyjne (14) maja kolnierz (15), którego grubosc odpowiada grubosci warstwy izolacyjnej (16) a warstwa izolacyjna (16) jest utworzona z utwardzonej dyspersyjnie sztucznej zywicy.
4. Drazek suwakowy wedlug zastrz. 3, znamienny tym, ze izolowana w stosunku do srub (10) za pomoca tulei izolacyjnej (14) czesc (1) drazka suwakowego jest oslonieta w obszarze miejsca polaczenia (6) od zewnatrz za pomoca metalowej plytki nakrywkowej (17)* za posrednictwem warstwy izolacyjnej (18) z utwardzonej dyspersyjnie sztucznej zywicy, przy czym plytka nakrywkowa (17) ma otwory przejsciowe (19) dla srub zlacznych (10)# których srednica odpowiada srednicy srub, a dlugosc (a) tulei izolacyjnych (14) bez uwzglednienia ich kolnierza (15) jest wieksza o grubosc warstwy izolacyjnej (18) od grubosci (b) czesci (1) drazka suwakowego w miejscu polaczenia (6) mierzac w kierunku wzdluznym sruby.
5. Drazek suwakowy wedlug zastrz. 4, znamienny tym, ze grubosc czesci (1, 2) drazka suwakowego w kierunku prostopadlym do osi srub zlacznych jest jednakowa.105 933 n n ?s f/ 4TO /* n ;¦¦¦¦ —i li lii r; r— igL te b q i i— — 3 ^ .lii i ni'' ir F/6 3 Z5 nio o ni ¦M+- 1T F i- - ~v r/e* fSr- ./-H 5 * $105 933 U F/G. 5 i'i 19,® i,, V lf 10 17 10 11 8 FIG.6 FIG. 7 | 15 all r N I li i FIG. 8 I 17 10 ^[ | '@^§ *o Prac. Poligraf. UP PRL naklad 120 + 18 Cena 45 zl
PL1975181257A 1974-07-08 1975-06-16 Drazek suwakowy do uruchamiania iglic zwrotnicowych rozjazdow szynowych PL105933B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT563774A AT340475B (de) 1974-07-08 1974-07-08 Schieberstange fur schienenweichen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL105933B1 true PL105933B1 (pl) 1979-11-30

Family

ID=3577975

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1975181257A PL105933B1 (pl) 1974-07-08 1975-06-16 Drazek suwakowy do uruchamiania iglic zwrotnicowych rozjazdow szynowych

Country Status (11)

Country Link
AT (1) AT340475B (pl)
BG (1) BG28837A3 (pl)
CH (1) CH586787A5 (pl)
DD (1) DD120392A5 (pl)
DE (1) DE2519764C2 (pl)
FR (1) FR2277709A1 (pl)
NO (1) NO147678C (pl)
PL (1) PL105933B1 (pl)
RO (1) RO65010A (pl)
SE (1) SE418876B (pl)
YU (1) YU37289B (pl)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3543403A1 (de) * 1985-12-07 1987-06-11 Laeis Gmbh Vorrichtung zum verriegeln von schienenspitzen, insbesondere von weichenzungen mit den zugehoerigen backenschienen
DE19962518C2 (de) * 1999-12-23 2002-11-14 Peddinghaus Carl Dan Gmbh Weichenstellsystem
EP1195310B1 (de) * 2000-10-05 2005-04-06 Siemens Schweiz AG Vorrichtung zur Einstellung der Symmetrie in einem Weichenstellsystem
EP4245635A1 (de) * 2022-03-16 2023-09-20 Bharat Forge CDP GmbH Verbindungslasche
DE102022202598B4 (de) 2022-03-16 2024-02-15 Bharat Forge CDP GmbH Verbindungslasche

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB515486A (en) * 1938-06-01 1939-12-06 Walter Sydney Roberts Improvements relating to railway point and signal rodding and the like
DE2239493A1 (de) * 1972-08-11 1974-02-28 Mylaeus Geb Verbindungsmuffe fuer die zur weichenverstellung von gleisanlagen dienenden schieberstangen

Also Published As

Publication number Publication date
FR2277709A1 (fr) 1976-02-06
SE7505933L (sv) 1976-01-09
YU37289B (en) 1984-08-31
FR2277709B1 (pl) 1980-03-28
DE2519764C2 (de) 1982-08-12
YU172675A (en) 1983-04-27
ATA563774A (de) 1977-04-15
NO752321L (pl) 1976-01-09
BG28837A3 (en) 1980-07-15
CH586787A5 (pl) 1977-04-15
NO147678C (no) 1983-05-25
DE2519764A1 (de) 1976-01-22
AT340475B (de) 1977-12-12
NO147678B (no) 1983-02-14
SE418876B (sv) 1981-06-29
DD120392A5 (pl) 1976-06-12
RO65010A (ro) 1980-03-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL105933B1 (pl) Drazek suwakowy do uruchamiania iglic zwrotnicowych rozjazdow szynowych
CA2654815C (en) Mine seal with electrically non-conductive ties
EP2255991B2 (de) Stromschiene
DE2360667A1 (de) Verbindungsanordnung fuer die zugausuebenden vorspannglieder von vielteiligen, nachtraeglich gespannten beton-konstruktionen
DE1484984C2 (de) Gitterartiges vorgefertigtes Bewehrungselement für Stahlbetonbauteile
EP2348162B1 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Abdichten einer Trennfuge und Fugenanker für eine Trennfuge
DE2600662A1 (de) Zusammengesetzte baueinheit
US4253605A (en) Railway crossing structure
EP0025784A1 (en) JOIST JOINT.
DE19908388A1 (de) Bauelement zur Wärmedämmung
DE19632796C2 (de) Tragendes Plattenelement aus Holz für Deckenkonstruktionen oder für den Brückenbau und Verwendung einer Schraube für die Herstellung von Plattenelementen
AT373046B (de) Einrichtung zum verbinden zweier bauteile
JPH11293626A (ja) 橋梁構造
DE4010920A1 (de) Feuerschutztor
DE8138571U1 (de) Gittertraeger
EP0495186B1 (de) Anschweiss-Traganker zum Verankern von Wandbekleidungsplatten
EP0841439A1 (de) Kragplattenanschlusselement
DE19711115C2 (de) Befestigungsschiene zum Einbau in mit Längs-, Rand- und Stegbewehrungen versehene Betonbauteile, insbesondere zur Befestigung von Trapezblechen
EP0003973B1 (de) Niederspannungs-Leitungsschalter mit einem elektromagnetischen Auslöser
DE445784C (de) Als blanke Schiene verlegte Stromleitung, insbesondere Verstaerkungsleitung, fuer Strom-zufuehrung durch dritte Schiene, bestehend aus mehreren duennen Flachkupferschienen
DE28157C (de) Isolirende Stofsverbindung für Eisenbahnschienen
SI7511726A8 (sl) Dvodelen, medsebojno električno izoliran vzvod za tirnične kretnice
KR840001961Y1 (ko) 철도 레일 연결구
DE19825622C2 (de) Wandelement
AT101055B (de) Druckknopfartiger Verschluß.