HUT74651A - Drive system for curved escalator - Google Patents
Drive system for curved escalator Download PDFInfo
- Publication number
- HUT74651A HUT74651A HU9600913A HU9600913A HUT74651A HU T74651 A HUT74651 A HU T74651A HU 9600913 A HU9600913 A HU 9600913A HU 9600913 A HU9600913 A HU 9600913A HU T74651 A HUT74651 A HU T74651A
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- drive system
- drive
- sprockets
- rollers
- sprocket
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B66—HOISTING; LIFTING; HAULING
- B66B—ELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
- B66B23/00—Component parts of escalators or moving walkways
- B66B23/02—Driving gear
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B66—HOISTING; LIFTING; HAULING
- B66B—ELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
- B66B21/00—Kinds or types of escalators or moving walkways
- B66B21/02—Escalators
- B66B21/06—Escalators spiral type
Landscapes
- Escalators And Moving Walkways (AREA)
- Structure Of Belt Conveyors (AREA)
- Ladders (AREA)
Description
A találmány tárgya hajtásrendszer kanyarodó mozgólépcsőkhöz, amelyeknek függőleges irányban csavarvonalban kialakított alapvázuk van, amely egy a keresztmetszetüket tekintve körcikk alakú lépcsőfokokat menesztő szállítószakaszt és egy-egy felső illetve alsó, lánckerekeket magában foglaló fordulószakaszt tartalmaz, legalább egy hajtással, valamint a lépcsőfokok visszatérőpályáival összekapcsolva, ahol a lépcsőfokok oldalsó peremtartományaikhoz csuklósán csatlakoztatott, számos egymással párhuzamosan elrendezett belső és külső hevederből képzett hajtóláncok által hajthatók meg, ugyanakkor mindegyik lépcsőfok a megfelelő peremtartományban egy fütógörgőt hordozó tengelyszakasszal, valamint egy ettől adott távolságra levő kísérőgörgővel rendelkezik, amely görgők a hozzájuk rendelt vezetőpályákon gördülnek le, emellett az egyes hevederek legalább egyik végtartománya és/vagy a hozzá tartozó tengelyszakasz egy a gömbcsuklót tartalmazó persellyel van ellátva.
Az EP-B 0 118 813 számú szabadalmi leírás alapján ismert egy ilyen típusú kanyarodó mozgólépcső, amelynél a lépcsőfokok mindkét oldalán egy-egy görgős hajtólánc van felszerelve, ahol mindegyik lépcsőfok egy a hajtóláncokat összekötő lépcsőfoktengellyel rendelkezik. A lánchevederekből kialakított hajtólánc összekötő elemei az egyes lépcsőfoktengelyek szabad végszakaszain keresztül a lépcsőfoktengelyekkel vagy a lépcsőfoktengely közelében egymással csupán két gömbcsukló által vannak összekötve. Az összekötő elemeket egymással összekötő gömbcsukló hengeres külső felülete lényegében azonos nagy81566-7953 Sps/str ···· ságú, mint a lépcsőfokokat menesztő hajtóláncok görgőié, oly módon, hogy ez a hengeres külső felület a lánckerékkel a hajtó lánc görgőjéhez hasonlóan képes együttműködni. A hajtóláncok a kanyarodó mozgólépcsőknél egy csavarvonalban elrendezett pályán vannak megvezetve, ahol a futógörgők megfelelő vezetőpályákon gördülnek le. A csavarvonal sugara által meghatározott átmérőkülönbségek következtében, melyek a lépcsőfokok belső és külső tartománya között állnak fenn, a hajtóláncok eltérő kerületi sebességekkel futnak, így a pályasugarak változásakor, főként az átmeneti és a visszafordító tartományokban, deformálódási problémák adódnak a szintreérkezési tartományban fennálló meredekség miatt, amely problémákat a fenti iratban bemutatott szerkezet sem tudta maradéktalanul kiküszöbölni.
A DE-C 34 32 961 számú szabadalmi leírásból olyan kanyarodó mozgólépcső ismerhető meg, amely számos, lépcsőtengellyel ellátott lépcsőfokot tartalmaz, amelyek a lépcsőfokokat menesztő hajtóláncok által vannak egymással összekötve. A lépesőtengelyeken támasztógörgők vannak ágyazva, ahol emellett vezetősíneken fiitó vezetőgörgők vannak felszerelve, amelyek egy tengely körül, a lépcsőtengelyekre merőlegesen forognak. A vezetőgörgők itt csak a lépcsőtengelyek külső ív menti végén vannak felszerelve. Különböző átmérőjű belső és külső fogaskerekeknek a visszafordító tartományokban való kúpos elrendezése esetén a fogak talpfelületei a vízszinteshez képest adott szögben vannak megdöntve. A hajtóláncok egy a lépcsőtengellyel összekötött első összekötő elem és egy az első összekötő elemmel szomszédos második összekötő elem segítségé• · · vei háromdimenzionálisan kitéríthetők. Hátrányként kell azonban megemlítenünk ezen hajtásrendszemél bonyolult szerkezeti felépítése mellett azt, hogy megfelelő működése az alábbi okokból eleve kétséges:
A lánckerekek átmérőkülönbségei következtében a hajtóláncok visszafordító tartományokban fellépő sebességkülönbségei a hajtóláncok ellentétes irányú eltolódását váltják ki, főként a visszafordulási tartományokban miáltal jelentős erők keletkeznek. Akkor is, ha két térbeli ágyazótartomány alkalmazásával a hajtóláncok bizonyos mértékű deformációja lehetséges, ez nem tudná felvenni a hajtóláncok egymással szembeni elmozdulását. Ez a kanyarodó mozgólépcső valamennyi olyan tartományában bekövetkezik, amelyekben a belső és külső hajtólánc szögsebességei nem egyeznek meg egymással. A lépcsők ferde futásakor természetszerűleg a hozzájuk csuklósán csatlakoztatott támasztógörgők is ferdén futnak, miáltal jelentős kopás következik be és a hajtóláncok ráfutása a mindenkori lánckerékre jelentős kényszerhatásoknak van kitéve, ami akár a lépcsőtengelyek deformációjához is vezethet.
A találmány célja a technika állásához tartozó megoldások hátrányainak a kiküszöbölése és a hajtásrendszer olyan továbbfejlesztése, hogy a kanyarodó mozgólépcsőnek különösen az átmeneti és visszafordulási tartományában egy lehetőleg kény szer hatásmentes átmenet legyen megvalósítható.
Ezt a célt a találmány értelmében azáltal érjük el, hogy az egyes belső hevederek mindkét végtartománya gömbcsuklókat tartalmazó perselyekkel van ellátva és a szintén egy gömbcsuklóval rendelkező mindenkori futógörgő egy• · részt a hozzá tartozó tengelyszakasz tartományában párhuzamos belső hevederek között van ágyazva, másrészt pedig a belső hevederek megfelelő végtartományainak gömbcsuklót tartalmazó perselyei között van elrendezve.
Azáltal, hogy mindegyik futógörgő egyrészt a belső hevederek között van felszerelve, másrészt egy gömbcsuklóval van ellátva, a beépített tér csökkenése mellett az összes alkatrész egymáshoz képesti lényegesen jobb mozgathatóságát étjük el, így főként a kanyarodó mozgólépcső átmeneti és visszafordulást tartományaiban a nemkívánatos kényszerhatások és deformációk optimálisan kiegyenlíthetők, anélkül, hogy az érintett alkatrészek megnövekedett súrlódása és/vagy deformálódása illetve károsodása következne be.
Előnyösen a mindenkori tengelyszakasz áthatol a futógörgőn, és a külső vázfalak felé eső belső heveder fakészében végződik, anélkül, hogy áthatolna annak homlokfelületén és a tengelyszakasz ezen fakészben például egy rugós rögzítőgyuru által - szükség esetén ezen belső heveder homlokfelületével egy szintben - rögzíthető. Ezen intézkedés révén a mindenkori tengelyszakasz mozgékonyságának befolyásolása nélkül ezen belső heveder tartományában egy tartóelem lehet felszerelve a felső és alsó vezetőgörgők felfogatására. A tartóelem lehet egy különálló test, amely a hozzátartozó hevederrel oldhatóan összeköthető vagy kialakítható peremek révén is, amelyek a hevederek előállításakor, például stancolással, közvetlenül azokra vannak ráformázva és egy további munkalépésben lehajlításra kerülnek.
Az EP-B 0 118 813 számú szabadalmi leírásnál ezzel szemben a vezetőgörgők tartóelemei közvetlenül a tengelyvégekre vannak a futógörgőkön kívül felszerelve, így a mindenkori hajtólánc térbeli mozgatásakor és az ehhez kapcsolódó deformálódásokkor kényszerhatás jelentkezhet, ami hátrányosan hat ki a vezetőgörgők futási viselkedésére. Ez a körülmény a tengelyszakasz és a vezetőgörgők térbeli és működésbeli szétválasztása révén biztonsággal kiküszöbölhető.
Egy olyan hajtásrendszer, amelynél a kanyarodó mozgólépcső mindenkori fordulószakaszát két egymástól adott távolságra levő, egymással egy-egy tengely által összeköthető, különböző átmérőjű lánckerék képezi, amelyek a hajtóláncok visszafordítására szolgáló külső kerületükön számos, a perselyek befogadására alkalmas kikerekített fészkekkel van ellátva, a láncosztás függvényében a perselyek között elrendezett futógörgő befogadására és megvezetésére a mindenkori lánckerék tartományában egy további fészket tartalmaz, amelynek osztókör-átmérője kisebb, mint a perselyeké. Ezen intézkedés révén biztosítjuk, hogy az egy-egy futógörgőt tartalmazó belső hevederek is problémamentesen visszatéríthetők legyenek.
Egy ilyen hajtásrendszer tartalmaz továbbá a fordulószakaszok legalább egyikének tartományában egy hajtást, amelynek hajtótengelye a lánckerekeket ágyazza, ugyanakkor a lánckerekek egyike, főként a kisebb átmérőjű lánckerék kerületi irányban a másik lánckerékhez képest elfordítható. Ez történhet például hosszlyukak révén, amelyekbe a hajtótengely csapszegei benyúlnak. Az egyik • · · ·
lánckerék másikhoz képesti elfordulási szöge a lánckerekek átmérőjének, valamint a belső és külső hajtólánc különböző sebességeinek függvényében kiszámítható és beállítható. A nem hajtott fordulószakasz lánckerekei szabadon forgathatóan vannak tengelyükön ágyazva. Az átmérőkülönbségek függvényében megtörténhet, hogy a külső hajtólánc kb. 10-15%-kal gyorsabban fut, mint a belső, miközben azonban a hajtóláncoknak egyenes vonalúan és nem pedig ferdén kell ráfiitniuk a hozzájuk tartozó lánckerékre. A két lánckerék egymáshoz képesti viszonylagos elfordíthatósága következtében ez a sebességkülönbség tekintetbe van véve, így mindkét hajtólánc egyenletesen és egyenes vonalúan tud ráfutni a hozzá tartozó lánckerékre. Ily módon mindenféle kényszerhatás kiküszöbölhető.
Egy további találmányi gondolat szerint a lánckerekek tartományában menesztőelemek vannak kialakítva, amelyek a lépcsőfokok tartományában felszerelt kísérőgörgők befogadására és megvezetésére szolgálnak. Ez az intézkedés a mindenkori lépcsőfokok kényszermegvezetését eredményezi a visszafordítási tartományban, ami megnöveli a biztonságot a lépcsőfokok esetleges ferde futása esetén. A menesztőelemek lehetnek egyedi elemek, amelyeket a kísérőgörgő tengelyének körbefütása folyamán megállapított burkológörbéknek megfelelően készítünk el és szerelünk fel a lánckerekek tartományában. Ennek alternatívájaként fennáll a lehetősége annak, hogy a menesztőelemeket például hornyok formájában különálló tárcsákban alakítsuk ki, amelyeket azután ráültetünk a tengelyekre és összekötünk a lánckerekekkel.
A találmányt részletesebben egy kiviteli példa kapcsán, a csatolt rajz alapján ismertetjük.
A rajzon az 1. ábra a kanyarodó mozgólépcső vázlatos elvi felépítését mutatja, távlati nézetben, a 2. ábra egy a hajtásrendszerhez tartozó hajtólánc részleges távlati nézete, a 3. és 4. ábra a 2. ábra szerinti hajtóláncot mutatja oldalnézetben illetve felülnézetben, az 5. ábra egy a hajtásrendszerhez tartozó lánckereket tüntet fel oldalnézetben, a 6. ábra egy fordulószakasz vázlatos elvi felépítését szemlélteti, a 7. ábra egy fordulószakasz kerületi irányban egymáshoz képest elfordító lánckerekeit tünteti fel, míg a 8. ábra egy a lépcsőfokok kísérőgörgőihez hozzárendelt menesztőtárcsát mutat.
Az 1. ábra egy 1 kanyarodó mozgólépcső vázlatos elvi felépítését mutatja, amely lényegében az alábbi részekből áll:
egy függőleges irányban csavarvonal mentén húzódó lábazatból, amely az kanyarodó mozgólépcső 2 alapvázát képezi és felveszi a főbb hajtáselemeket, 2a és 2b külső vázoldalakból, ezekhez hasonlóan csavarvonalban kialakított, 4 mozgókorláttal ellátott 3 korlátfalakból, valamint 5 lépcsőfokokból, amelyek a
csavarvonal tartományában egy 6 szállítószakaszt, egy-egy felső és alsó 7, 8 fordulószakaszt, valamint 9 visszatérőpályákat képeznek az itt csak vázlatosan jelzett 10 haj tóláncok számára.
A 2. ábra részleges távlati nézetben tüntet fel egy hevederes 10 hajtóláncot, amely számos egymással összekötött belső 11 hevederből és külső 12 hevederből áll, amelyek végtartományaikban 13 csapszegeken keresztül vannak öszszekötve. A 13 csapszegek a belső 11 hevederek tartományában 14 persely által vannak körülvéve, ahol a 13 csapszeg és a 14 persely között egy-egy 15 gömbcsukló húzódik. Az itt részletesebben nem ábrázolt lépcsőfok tartományában, attól kétoldalt egy-egy 16 tengelyszakasz található, amely a hozzárendelt hevederes 10 hajtólánc irányában húzódik. Két-két, egyenként egy-egy 15 gömbcsuklót tartalmazó 14 persely közé a lépcsőfok felőli oldalon egy 17 futógörgő van beépítve, amely az egymástól adott távolságban levő belső 11 hevederek között van elrendezve, ahol aló tengelyszakasz egyrészt áthatol az egyik belső 11 hevederen és a 17 futógörgőn, másrészt pedig a másik belső 11 heveder 18 falrészében végződik, ahol például egy itt részletesebben nem ábrázolt rugós rögzítőgyűrű által van rögzítve. Mindegyik 17 futógörgő a 13 csapszegekhez hasonlóan szintén egy-egy 19 gömbcsuklóval van ellátva, így ezen hevederes 10 hajtólánc optimális térbeli mozgékonysága valósul meg. A belső 11 hevederek szabad 20 homlokfelületének tartományában egy-egy 21 tartóelem van felszerelve, amely oldhatóan van a hozzá tartozó belső 11 hevederrel összekötve. A 21 tartóelem felső és alsó 22, 23 vezetőgörgők felfogatására szolgál, amelyek a ki9 vülről ható erők leépítésére vannak előirányozva és itt részletesebben nem ábrázolt vezetőprofílokon gördülnek le.
A 3. és 4. ábra a 2. ábra szerinti hevederes 10 hajtólánc egy résztartományát mutatja egyrészt oldalnézetben, másrészt pedig felülnézetben. Az ábrákon jól felismerhetők a belső 11 hevederek, a külső 12 hevederek, a 13 csapszegek, valamint az ezeket körülvevő 14 perselyek a 15 gömbcsuklókkal, a 17 futógörgő, a 16 tengelyszakasz, amely benyúlik egy csupán jelzésképpen ábrázolt, 5' kísérőgörgővel ellátott 5 lépcsőfok tartományába, a 21 tartóelem, valamint a 22, 23 vezetőgörgők, amelyek egy-egy 24 rögzítőszeg által vannak a 21 tartóelemben rögzítve. A 16 tengelyszakasz 25 homlokfelülete a mindenkori belső 11 heveder 18 fal részében végződik, anélkül, hogy túlnyúlna az ottani 20 homlokfelületen, és ott ebben a tartományban egy 35 rugós rögzítőgyúrú által van rögzítve.
Az 5. ábra a találmány szerinti hajtásrendszer további részeként egy a mindenkori fordulószakaszban felszerelt 26 lánckereket tüntet fel. Az itt részletesebben nem ábrázolt hevederes 10 hajtólánc ráfútási tartománya pontozott vonallal van jelölve. A hevederes 10 hajtólánc 14 perselyeinek befogadására a 26 lánckerék 27 kerületén a 14 perselyek átmérőjéhez igazodó 28, 29 fészkek vannak kialakítva, ahol a szaggatott vonallal jelzett tartomány a 36 perselytengely 30 osztókörének felel meg. A 28, 29 fészkek között egy mélyebb 31 fészek van kialakítva, amely a 17 fútógörgő befogadására szolgál, amelynek 32 osztóköre kisebb sugarú, mint a 36 perselytengely 30 osztóköre.
• 9
A 6. ábra egy 7 fordulószakasz elvi vázlatát mutatja, amely két különböző átmérőjű 26, 26' lánckereket tartalmaz, amelyek egy 37 tengely által vannak egymással összekötve. Az ábrán jól láthatók a belső 11 hevederek közé befogott 17 futógörgők befogadására szolgáló 31 fészkek. A külső és belső 26, 26' lánckerekek átmérőkülönbsége következtében a kisebbik belső 26' lánckerék az átmérőkülönbségtől függően 10-15%-kal gyorsabban forog, mint a külső 26 lánckerék. Ennek következtében a 37 tengely a' hosszúsága is nagyobb, mint amekkora az a hosszúság lenne azonos 26, 26' lánckerekek esetén. Mivel a 10 hajtóláncoknak nem ferdén, hanem egyenes vonalúan kell ráfutniuk a megfelelő 26, 26' lánckerékre, ezért erre a paraméterre is figyelemmel kell lenni.
A 7. ábra egy külső 26 lánckerék és egy belső 26' lánckerék elrendezését mutatja. A 6. ábrán érzékeltetett probléma áthidalásához az itt éppen csak jelzett 38 hajtótengely a kisebbik 26' lánckerék tartományában 33 csapszegekkel van ellátva, amelyek a kisebbik 26' lánckerék 34 hosszlyukaiban vannak megvezetve, így a kanyarodó mozgólépcső üzembe helyezése előtt a két 26, 26' lánckerék optimális egymáshoz képesti beállítása valósítható meg, és a (nem ábrázolt) láncok egyenletesen és egyenes vonalúan futhatnak rá a 26, 26' lánckerekekre. A mindenkori a elfordulási szög itt a 26, 26' lánckerekek átmérőkülönbségétől, valamint a 6. ábra szerinti a és hosszúságok különbségétől függ.
A 8. ábra egy az 5 lépcsőfokok itt nem ábrázolt kísérőgörgőihez hozzárendelt 39 menesztőtárcsa oldalnézetét mutatja, ahol az 5 lépcsőfokok például a
hajtótengelyre vannak ráültetve és összeköthetők a hozzájuk tartozó (itt nem ábrázolt) 26, 26' lánckerékkel. A 39 menesztőtárcsába vezetőhomyok formájában 40 menesztőelemek vannak bemunkálva, amelyek a kísérőgörgők legördülési geometriájának felelnek meg az 5 lépcsőfokok 26, 26' lánckerekek körüli körülfordulásakor a mindenkori fordulószakasz tartományában.
Claims (12)
1. Hajtásrendszer kanyarodó mozgólépcsőkhöz, amelyeknek függőleges irányban csavarvonalban kialakított alapvázuk (2) van, amely egy a keresztmetszetüket tekintve körcikk alakú lépcsőfokokat (5) menesztő szállítószakaszt (6) és egy-egy felső illetve alsó, lánckerekeket magában foglaló fordulószakaszt (7, 8) tartalmaz, legalább egy hajtással, valamint a lépcsőfokok (5) visszatérőpályáival (9) összekapcsolva, ahol a lépcsőfokok (5) oldalsó peremtartományaikhoz csuklósán csatlakoztatott, számos egymással párhuzamosan elrendezett belső és külső hevederből (11, 12) képzett hajtóláncok (10) által hajthatók meg, ugyanakkor mindegyik lépcsőfok (5) a megfelelő peremtartományban egy futógörgőt (17) hordozó tengelyszakasszal (16), valamint egy ettől adott távolságra levő kísérőgörgővel (5') rendelkezik, amely görgők a hozzájuk rendelt vezetőpályákon gördülnek le, emellett az egyes hevederek (11, 12) legalább egyik végtartománya és/vagy a hozzá tartozó tengelyszakasz (16) gömbcsuklót (15, 19) tartalmazó persellyel (14) van ellátva, azzal jellemezve, hogy az egyes belső hevederek (11) mindkét végtartománya gömbcsuklókat (15) tartalmazó perselyekkel (14) van ellátva és a szintén gömbcsuklóval (19) rendelkező mindenkori futógörgő (17) egyrészt a hozzá tartozó tengely szakasz (16) tartományában párhuzamos belső hevederek (11) között van ágyazva, másrészt pedig a belső hevederek (11) megfelelő végtartományainak gömbcsuklót (15) tartalmazó perselyei (14) között van elrendezve.
2. Az 1. igénypont szerinti hajtásrendszer, azzal jellemezve, hogy a mindenkori tengely szakasz (16) áthatol a hozzá tartozó futógörgőn (17), a külső vázoldalak (2a, 2b) felé eső belső heveder (11) falrészében (18) végződik és ott rögzítve van, főként egy rugós rögzítőgyűrű (35) által.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti hajtásrendszer, azzal jellemezve, hogy a tengely szakasz (16) homlokfelületén (25) kívül egy felső és alsó vezetőgörgők (22, 23) felfogatására alkalmas tartóelem (21) van a hozzájuk tartozó belső hevederrel (11) összekötve.
4. A 3. igénypont szerinti hajtásrendszer, azzal jellemezve, hogy a tartóelem (21) oldhatóan van a hozzá tartozó belső hevederrel (11) összekötve.
5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti hajtásrendszer, amelynél a mindenkori fordulószakaszt (7, 8) két egymástól adott távolságra levő, egymással egy-egy tengely (37, 38) által összeköthető, különböző átmérőjű lánckerék (26, 26') képezi, amelyek külső kerületükön (27) a hevederes hajtóláncok (10) visszafordítására számos, a perselyeket (14) befogadó, kikerekített fészekkel (28, 29) vannak ellátva, azzal jellemezve, hogy a láncosztástól függően két-két közvetlenül egymást követő fészek (28, 29) között egy a mindenkori futógörgő (17) megvezetésére alkalmas további fészek (31) van elrendezve, amely fészek (31) osztókörének (32) átmérője kisebb, mint a perselyek (14) osztókörének (30) átmérője.
6. Az 5. igénypont szerinti hajtásrendszer, azzal jellemezve, hogy az egyik lánckerék (26'), főként a kisebb átmérőjű lánckerék kerületi irányban elfordítható a másik lánckerékhez (26) képest.
7. A 6. igénypont szerinti hajtásrendszer, azzal jellemezve, hogy az egyik lánckerék (26') másik lánckerékhez (26) képesti elfordulási szöge (a) a lánckerekek (26, 26') átmérőkülönbségének, valamint a belső és a külső hevederes hajtólánc (10) különböző sebességeinek függvényében számítható ki és állítható be.
8. Az 5-7. igénypontok bármelyike szerinti hajtásrendszer, azzal jellemezve, hogy a lánckerekek (26, 26') tartományában a lépcsőfokokon (5) elrendezett kísérőgörgők (5') megvezetésére alkalmas menesztőelemek (40) vannak kialakítva.
9. A 8. igénypont szerinti hajtásrendszer, azzal jellemezve, hogy a menesztőelemek (40) egy menesztőtárcsa (39) tartományában vannak kialakítva.
10. A 9. igénypont szerinti hajtásrendszer, azzal jellemezve, hogy a menesztőelemeket (40) a menesztőtárcsába (39) bemunkált vezetőhomyok képezik.
11. A 9. vagy 10. igénypont szerinti hajtásrendszer, azzal jellemezve, hogy a menesztőtárcsák (39) a lánckerekeket (26, 26') összekötő tengelyekre (37, 38) vannak ráültetve.
12. A 9-11. igénypontok bármelyike szerinti hajtásrendszer, azzal jelle- mezve, hogy a menesztőtárcsák (39) a lánckerekekkel (26, 26') össze vannak
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE4334449 | 1993-10-09 | ||
DE4336320A DE4336320C1 (de) | 1993-10-09 | 1993-10-25 | Antriebssystem für eine Bogenrolltreppe |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU9600913D0 HU9600913D0 (en) | 1996-06-28 |
HUT74651A true HUT74651A (en) | 1997-01-28 |
Family
ID=25930296
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU9600913A HUT74651A (en) | 1993-10-09 | 1994-10-05 | Drive system for curved escalator |
Country Status (12)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5775477A (hu) |
EP (1) | EP0705217B1 (hu) |
JP (1) | JPH09500857A (hu) |
CN (1) | CN1038244C (hu) |
AT (1) | ATE147056T1 (hu) |
BR (1) | BR9407776A (hu) |
CZ (1) | CZ176195A3 (hu) |
ES (1) | ES2100088T3 (hu) |
HU (1) | HUT74651A (hu) |
RU (1) | RU2109673C1 (hu) |
SK (1) | SK110495A3 (hu) |
WO (1) | WO1995010477A1 (hu) |
Families Citing this family (10)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE10063844B4 (de) * | 2000-12-21 | 2004-07-22 | Kone Corp. | Antriebssystem für Rolltreppen und Rollsteige |
DE10138462B4 (de) * | 2001-08-04 | 2004-09-30 | Kone Corp. | Verfahren zum Führen von Laschenketten im Bereich von Umlenkeinrichtungen einer Personenförderanlage |
JP2006052052A (ja) * | 2004-08-11 | 2006-02-23 | Toshiba Elevator Co Ltd | 乗客コンベヤ |
JP5176223B2 (ja) * | 2006-07-04 | 2013-04-03 | インベンテイオ・アクテイエンゲゼルシヤフト | 乗客輸送装置用の駆動システム |
ES2573674T3 (es) * | 2006-12-21 | 2016-06-09 | Inventio Ag | Sistema de accionamiento para un dispositivo de traslación con cadena deslizante |
US8701861B2 (en) | 2009-10-16 | 2014-04-22 | Otis Elevator Company | Passenger conveyor with movable lateral panel members |
CN101891104B (zh) * | 2010-07-30 | 2013-06-12 | 江南嘉捷电梯股份有限公司 | 自动扶梯或自动人行道上踏板链条与链轮的设置结构 |
CN103359596A (zh) * | 2012-04-10 | 2013-10-23 | 通力股份公司 | 用于运送系统的踏板链条、链轮和自动人行道 |
TWI612241B (zh) * | 2012-12-07 | 2018-01-21 | 伊文修股份有限公司 | 具有梯級帶之升降梯及具有板帶之移動步道 |
US10858221B2 (en) * | 2018-12-19 | 2020-12-08 | Otis Elevator Company | People conveyor drive and people conveyor |
Family Cites Families (10)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE628965C (de) * | 1930-10-16 | 1936-04-20 | Carl Flohr A G | Kettenantrieb fuer Wendeltreppen mit beweglichen Stufen |
JPS5974881A (ja) * | 1982-10-19 | 1984-04-27 | 三菱電機株式会社 | 曲線エスカレ−タ |
JPS59140262U (ja) * | 1983-03-11 | 1984-09-19 | 三菱電機株式会社 | 曲線エスカレ−タ |
DE3432961C2 (de) * | 1983-09-12 | 1987-04-02 | Mitsubishi Denki K.K., Tokio/Tokyo | Bogenrolltreppe |
KR890004008Y1 (ko) * | 1983-09-19 | 1989-06-15 | 미쓰비시전기 주식회사 | 곡선 에스컬레이터 |
DE3441845A1 (de) * | 1983-11-17 | 1985-06-13 | Mitsubishi Denki K.K., Tokio/Tokyo | Bogenrolltreppe mit segmentstufen |
US4930622A (en) * | 1989-03-27 | 1990-06-05 | Otis Elevator Company | Curved escalator with fixed center constant radius path of travel |
US4895239A (en) * | 1989-03-27 | 1990-01-23 | Otis Elevator Company | Curved escalator with fixed center constant radius path of travel |
US4884673A (en) * | 1989-03-27 | 1989-12-05 | Otis Elevator Company | Curved escalator with fixed center constant radius path of travel |
US5094335A (en) * | 1991-09-11 | 1992-03-10 | Otis Elevator Company | Step chain roller for curved escalator |
-
1994
- 1994-10-05 WO PCT/EP1994/003291 patent/WO1995010477A1/de not_active Application Discontinuation
- 1994-10-05 CN CN94194423A patent/CN1038244C/zh not_active Expired - Fee Related
- 1994-10-05 CZ CZ951761A patent/CZ176195A3/cs unknown
- 1994-10-05 AT AT94928861T patent/ATE147056T1/de not_active IP Right Cessation
- 1994-10-05 RU RU96108802A patent/RU2109673C1/ru active
- 1994-10-05 HU HU9600913A patent/HUT74651A/hu unknown
- 1994-10-05 US US08/633,824 patent/US5775477A/en not_active Expired - Fee Related
- 1994-10-05 SK SK1104-95A patent/SK110495A3/sk unknown
- 1994-10-05 JP JP7511242A patent/JPH09500857A/ja active Pending
- 1994-10-05 BR BR9407776A patent/BR9407776A/pt not_active Application Discontinuation
- 1994-10-05 ES ES94928861T patent/ES2100088T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1994-10-05 EP EP94928861A patent/EP0705217B1/de not_active Expired - Lifetime
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CZ176195A3 (en) | 1996-01-17 |
CN1136797A (zh) | 1996-11-27 |
EP0705217A1 (de) | 1996-04-10 |
JPH09500857A (ja) | 1997-01-28 |
RU2109673C1 (ru) | 1998-04-27 |
BR9407776A (pt) | 1997-03-18 |
WO1995010477A1 (de) | 1995-04-20 |
US5775477A (en) | 1998-07-07 |
HU9600913D0 (en) | 1996-06-28 |
CN1038244C (zh) | 1998-05-06 |
ATE147056T1 (de) | 1997-01-15 |
EP0705217B1 (de) | 1997-01-02 |
SK110495A3 (en) | 1996-05-08 |
ES2100088T3 (es) | 1997-06-01 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
EP0819624B1 (en) | Centering mechanism | |
AU2001292771B2 (en) | Escalator drive machine with drive belts for simultaneously propelling handrail and conveyor surface | |
KR102149073B1 (ko) | 수명이 증가된 운반 체인휠 또는 편향 체인휠 | |
HUT74651A (en) | Drive system for curved escalator | |
US4730717A (en) | Curved escalator | |
US8276738B2 (en) | Drive system for escalators and moving walkways | |
US5407061A (en) | Slat conveyor | |
MX2007008167A (es) | Sistema de conduccion para el transporte de pasajeros. | |
US6988608B2 (en) | Drive system for escalators and pedestrian conveyors | |
EP0822918B1 (en) | Pallet for a conveyor | |
JPH06156962A (ja) | 可変長コンベヤ素子 | |
US10214390B2 (en) | Passenger conveyor | |
EP0020148A1 (en) | Improvements relating to bucket type elevators and conveyors | |
CN1197761C (zh) | 对连续输送机的链轮区域内的链条进行导引的方法和装置 | |
US11027946B2 (en) | Belt-driven people conveyors | |
US5094335A (en) | Step chain roller for curved escalator | |
JPH08104411A (ja) | スラットコンベヤにおけるチェーン支持装置 | |
CN103261060A (zh) | 包括具有肩部的支承元件的辊式运输机 | |
JPH0331794Y2 (hu) | ||
JP4290791B2 (ja) | 動く歩道 | |
CZ2003639A3 (cs) | Pohyblivé schody nebo pohyblivý chodník | |
AU2005242141B2 (en) | Escalator drive machine | |
JPH02261716A (ja) | スラットコンベヤ | |
JPH0859158A (ja) | 連結式搬送機械装置 | |
JPH0694345B2 (ja) | エスカレータ装置 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
DFD9 | Temporary protection cancelled due to non-payment of fee |