CZ176195A3 - Driving system for arc-shape escalator - Google Patents

Driving system for arc-shape escalator Download PDF

Info

Publication number
CZ176195A3
CZ176195A3 CZ951761A CZ176195A CZ176195A3 CZ 176195 A3 CZ176195 A3 CZ 176195A3 CZ 951761 A CZ951761 A CZ 951761A CZ 176195 A CZ176195 A CZ 176195A CZ 176195 A3 CZ176195 A3 CZ 176195A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
drive system
drive
sprockets
rollers
brackets
Prior art date
Application number
CZ951761A
Other languages
English (en)
Inventor
Erik Brunn
Original Assignee
O & K Rolltreppen Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE4336320A external-priority patent/DE4336320C1/de
Application filed by O & K Rolltreppen Gmbh filed Critical O & K Rolltreppen Gmbh
Publication of CZ176195A3 publication Critical patent/CZ176195A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66BELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
    • B66B23/00Component parts of escalators or moving walkways
    • B66B23/02Driving gear
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66BELEVATORS; ESCALATORS OR MOVING WALKWAYS
    • B66B21/00Kinds or types of escalators or moving walkways
    • B66B21/02Escalators
    • B66B21/06Escalators spiral type

Landscapes

  • Escalators And Moving Walkways (AREA)
  • Structure Of Belt Conveyors (AREA)
  • Ladders (AREA)

Description

Poháněči systém pro obloukové pohyblivé schody /.__—t> 9 7- * 0
Oblast techniky
Vynález se týká poháněcího systému pro obloukové pohyblivé schody, který má ve svislém směru šroubovité vytvořený rám, který zahrnuje dopravní úsek pro v příčném řezu ve tvaru úseků vytvořené stupně a horní a spodní vratný úsek, který má řetězová kola a je spojen s nejméně jedním pohonem, a vratná dráhy pro stupně, které jsou pohánitelné prostřednictvím řetězů, které jsou přikloubeny v jejich bočních oblastech a které jsou vytvořeny z více paralelně navzájem uspořádaných vnitřních pásů a vnějších pásů, a každý stupen má v odpovídající okrajové oblasti hřídelový úsek, opatřený pojezdovou kladkou, jakož i od ní v odstupu upravenou vlečnou kladkou, které se odvalují na příslušných vodicích drahách, přičemž nejméně jedna z odpovídajících koncových oblastí jednotlivých pásů a/nebo příslušný hřídelový úsek jsou opatřeny pouzdrem, obsahujícím sférické ložisko.
Dosavadní_stav_techniky
Takové obloukové pohyblivé schody jsou známé z EP-3 118 813. Po obou stranách stupňů je upraven válečkový řetěz, přičemž každý stupeň má hřídel, který spojuje válečkové řetězy. Spojovací členy z řetězových pásů vytvořeného řetězu jsou prostřednictvím volných koncových úseků každého hřídele stupně spojeny se hřídeli stupňů nebo s navzájem sousedícími hřídeli stupňů jen prostřednictvím dvou sférických kloubů. Válcové vnější plochy sférického kloubu, které navzájem spojují spojovací členy, mají v podstatě stejnou velikost jako válečky řetězů stupňů, čímž může válcová vnější plocha spolupůsobit s řetězovým kolem jako kladka řetězu stupňů. Poháněči řetězy jsou u obloukových pohyblivých schodů vedeny na dráze, uspořádané ve tvaru šroubovice, přičemž pojízdné kladky se odvalují na-odpovídájících vodicích drahách. Vzhledem k různému poloměru šroubovice, který je dán rozdílem průměrů mezi vnitřní oblastí a vnější oblastí stupňů, se pohybují poháněči řetězy s různými obvodovými rychlostmi, čímž vznikají při změně poloměrů dráhy, zejména v přechodových a ve vratných oblastech, deformační problémy způsobené stoupáním v dosedacích oblastech, které nemohou být zcela překonány ani touto navrženou konstrukcí.
Z D£-C 34 32 961 jsou známé obloukové pohyblivé schody, které mají velký počet stupňů opatřených stupňovými hřídeli, které jsou navzájem spojeny stupňovými řetězy. ya stup nových hřídelích jsou otočně uloženy nosné kladky, přičemž mimoto jsou upraveny vodicí kladky, které se pohybují na vodicích kolejničkách a které se otáčejí kolem osy kolmé ke hřídelům stupňů. Vodicí kladky jsou přitom upraveny jen na tom konci hřídelů stupňů, které jsou na vnější straně oblouku. Pří kuželovém uspořádání vnitřních a vnějších ozubených kol s různými průměry ve vratných oblastech jsou patní plochy zubů skloněny pod úhlem vzhledem k vodorovným rovinám. Řetězy stupňů jsou prostřednictvím prvního spojovacího členu, který je spojen s hřídelem stupně, a prostřednictvím druhého spojovacího členu, který sousedí s prvním spojovacím čLenem, trojrozměrně vykývnutelné. Nevýhoda kromě komplikované konstrukce poháněcího systému spočívá v tom, že její funkce je z dále uvedených důvodů někdy pochybná. Vzhledem k rozdílnému průměru řetězových kol ve vratných oblastech vznikající rozdíly rychlostí stupňových řetězů způsobují navzájem protilehlé posouvání stupňových řetězů, zejména ve vratných oblastech, čímž vznikají značné síly. I když vzhledem k využití dvou prostorových úložných oblastí je možná určitá deformace stupňů, nemůže tato v
proti sobě směrující pohyby stupňových řetězů zachytit. X t mu dochází ve všech oblastech obloukových pohyblivých schodů, ve kterých nejsou úhlové rychlosti vnitřního a vnějšího stupňového řetězu shodné. Při šikmčin náběhu stupňů se pohybují šikmo přirozeně i na nich přikloubené nosné kladky, v
čímž dochází ke značnému opotřebení otěrem a náběh stupňového řetězu na odpovídající řetězové kolo je vystaven nucenému působení, což dokonace může vést k deformaci hřídele stupňů.
Pod-tata_yynálezu
Vynález si klade za úkol překonat nedostatky dosavadního stavu techniky a zdokonalit poháněči systém tak, aby bylo možné realizovat násilí prostý přechod, zejména v přechodových a vratných oblastech obloukových pohyblivých scho dů.
Vytčeného úkolu se u poháněcího systému podle vynálezu dosahuje tím, že obě koncové oblasti jednotlivých vnitřních pásů jsou opatřeny pouzdrem, obsahujícím sférické ložisko, a pojezdová kladka, která má také sférické ložisko, je jednak uložena mezi rovnoběžnými vnitřními pásy v oblasti příslušného hřídelového úseku a jednak je uspořádána mezi vždy sférickým ložiskem opatřenými pouzdry odpovídajících koncových oblastí vnitřních pásů.
Tím, že každá pojezdová kladka je jednak upravena mezi vnitrními pásy a jednak je opatřena sférickým ložiskem, se kromě zmenšení konstrukčního prostoru dosáhne také podstatně zdokonalené pohyblivosti všech konstrukčních součástí, čímž se ucožní.zejména v přechodových a vratných oblastech obloukových pohyblivých .schodů, optimálně vyrovnávat nežádoucí síly a deformace, aniž by přitom mohlo dojít ke zvýšenému tření a/nebo deformacím, případně k poškození odpovídajících konstrukčních součástí.
S výhodou prochází odpovídající hřídelový úsek skrz příslušnou pojezdovou kladku, je ukončen ve stěhové oblasti vnitřního pásu, přivráceného ke vnějším oblastem rámu, a je zde upevněn například prostřednictvím vzpěrného pojíst ného kroužku.
Prostřednictvím tohoto opatření lze bez nepříznivého ovlivnění pohyblivosti odpovídajícího hřídelového úseku v oblasti tohoto vnitřního pásu upravit nosný element pro uložení horních a spodních vodicích kladek. Tento nosný element přitom může být samostatné těleso, které je uvolnitelně spojeno s příslušným pásem, nebo může být vytvořen prostřednictvím nástavců, které jsou při výrobě pásů, například prostřednictvím lisování, bezprostředně na nich vytvarovány a v dalším pracovním procesu ohnuty.
Na rozdíl od toho jsou podle EP-B 118 813 upraveny nosné elementy pro vodicí kladky bezprostředně na hřídelových koncích vně pojezdových kladek, takže také zde při prostorovém pohybu odpovídajícího poháněcího řetězu a s tím spojených deformacích může dojít k tlakům, které působí nevýhodně na chování při pohybu vodicích kladek. Této skutečnosti se spolehlivě zabrání prostřednictvím prostorového a funkčního oddělení mezi hřídelovým úsekem a vodícími klad-okami .
Poháněči systém, u kterého je odpovídající vratný úsek tvořen dvěma ve vzájemném odstupu upravenými, hřídelem navzájem spojitelnými a s různým průměrem vytvořenými řetězovými koly, která jsou na svém vnějším obvodu opatřena pro otáčení řetězů více zaoblenými vybráními pro ukládání pouzder, má v závislosti na řetězové rozteči mezi dvěma bezprostředně za sebou upravenými vybráními další vybrání pro vedení odpovídající pojezdové kladky, jehož průměr roztečné kružnice je menší než průměr roztečné kružnice pro pouzdra. Prostřednictvím tohoto ppatření se zajistí, že také ty vnitrní pásy, které obsahují vždy jednu pojezdovou kladku, mohou být bez problémů vychylovány a navráceny.
Takový poháněči systém má mimoto v oblasti nejméně jednoho vratného úseku pohon, na jehož poháněcím hřídeli jsou uložena řetězová kola, přičemž jedno řetězové kolo, zejména to, které má menší průměr, je v obvodovém směru proti druhému řetězovému kolu přestavitelné. To lze uskutečnit napři klad prostřednictvím podélných otvorů, do kterých zasahují čepy poháněcího hřídele. Úhlové přesazení jednoho řetězového kola proti druhému řetězovému kolu je přitom závislé na průměru řetězových kol a lze je vypočítat a nastavit v závislosti na různých rychlostech vnitřního a vnějšího řetězu. Řetězová kola nepoháněného vratného úseku jsou přitom na svém hřídeli uložena volně otočně. V závislosti na rozdílu průměrů může dojít k tomu, že se vnější hřídel pohybuje o zhruba 10 - 15 % rychleji než vnitřní hřídel, přičemž však mají řetězy nabíhat přímočaře a nikoli šikmo na příslušné řetězové kolo. Prostřednictvím vzájemné relativní pootočitelnosti obou řetězových kol se bere zřetel na tento rozdíl rychlostí, takže oba řetězy mohou nabíhat na příslušné řetězové kolo rovnoměrně a přímočaře. Tak se zabrání vzniku tlakového působení.
Podle dalšího výhodného vytvoření poháněcího systému podle vynálezu jsou v oblasti řetězových kol upraveny unášecí elementy, které slouží pro uložení a vedení vlečných kladek, uspořádaných v oblasti stupňů. Prostřednictvím tohoto opatření se dosáhne nuceného vedení odpovídajících stupňů ve vratné oblasti, čímž se zvýší bezpečnost při případném šikmém chodu stupňů. Unášeci elementy mohou být jednotlivé elementy, které se vyrobí po zjištění obklopujících konců v průběhu obcházení hřídele vlečných kladek a upraví se v oblasti řetězových kol. Alternativně existuje také možnost vytvořit unášeci elementy například jako drážky v samostatných kotoučích, které se potom nasadí na hřídele a které se spojí s řetězovými koly.
obraz ků_na_výkre šech
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladu provedení ve spojení s výkresovou částí.
va obr. 1 je znázorněna principiální skica obloukových pohyblivých schodů.
Na obr. 2 je axonometrické dílčí vyobrazení poháněcího řetězu, který náleží k poháněcímu systému. XTa obr. 3 a 4 jsou znázorněny různé pohledy podle obr. 2.
Na obr. 5 je znázorněno řetězové kolo, které náleží k poháněcímu systému.
Ya obr. 6 je vyobrazeno principiální znázornění vratného úseku.
Na obr. 7 jsou znázorněna řetězová kola vratného úseku, přesazená v obvodovém směru.
Na obr. 8 je znázorněn unášecí kotouč pro vlečné kladky stupňů.
Na obr. 1 je znázorněna principiální skica obloukových pohyblivých schodů které v podstatě obsahují jednak ve svislém směru ve tvaru šroubovice upravený podstavec 2, který vytváří rám pro obloukové pohyblivé schody _1 a ve kterém jsou uloženy podstatné poháněči elementy, jednak vnější oblasti 2a, 2b rámu, jednak analogicky k tomu ve tvaru šroubovice vytvořenou balustrádu 3 včetně madel 4 a stupňů 5, jednak v oblasti šroubovice dopravní úsek £, jednak horní a spodní vratný úsek 7, 8, a jednak vratné dráhy 9 pro zde jen naznačené poháněči řetězy 10.
Na obr. 2 je v axonoraetrickém dílčím pohledu znázorněn poháněči řetěz 10. sestávající z většího počtu navzájem spojených vnitřních pásů 11 a vnějších pásů 12, které jsou ve svých koncových oblastech navzájem spojeny prostřednictvím čepů 12. Čepy 13 jsou v oblasti vnitřních pásů 11 obklopeny pouzdrem 14, přičemž mezi čepem 13 a pouzdrem 14 je upraveno vždy jedno sférické ložisko 15. V oblasti zde dále neznázorněného stupně 5 je po jeho obou stra8 nách upraven hřídelový úsek 16, který je uspořádán ve směru příslušného pásového řetězu 10. Mezi vždy dvěma pouzdry 14, která obsahují sférické ložisko 15, je upravena na straně stupňů 5 pojezdová kladka 17, která je uspořádána inezi ve vzájemném odstupu upravenými vnitrními pásy 11, přičemž hřídelový úsek 16 na jedné straně prochází skrz vnitřní pás 11 a pojezdovou kladku 17 a na druhé straně končí ve stěnové oblasti 18 vnitřního pásu 11, kde je zafixován například prostřednictvím zde dále neznázorněného vzpěrného pojistného kroužku. Každá pojezdová kladka 17 obsahuje analogicky k čepům 13 také sférické ložisko 19, čímž se nastaví optimální prostorová pohyblivost tohoto poháněcího řetězu lí). V oblasti volné čelní plochy 20 vnitřních pásů 11 je upraven vždy jeden nosný element 21, který je uvolnitelné spojen s příslušným vnitřním pásem
11. vosný element 21 slouží pro uložení horních a spodních vodicích kladek 22, 23, které jsou upraveny pro snížení zvnějšku působících sil a které se odvalují na zde dále neznázorněných vodicích profilech.
Obr. 3 a obr. 4 znázorňují jednak bokorys a jednak půdorys dílčí oblasti poháněcího řetězu 10 podle obr. 2. Patrny jsou zde vnitřní pásy 11 a vnější pásy 12, čepy 13 a je obklopující pouzdra 14 včetně sférických ložiáek 15, pojezdová kladka 17, hřídelový úsek 16, který je upraven v oblasti jen naznačeného stupně 5 včetně vlečné kladky 5*, nosný element 21 a vodicí kladky 22, 23, které jsou prostřednictvím kolíku 24 upevněny v nosném elementu 21. Čelní konec 25 hřídelového úseku 16 končí ve stěnové oblasti 18 odpovídajícího vnitřního pásu 11, aniž by procházel zde vytvořenou čelní plochou 20, přičemž je v této oblasti zafixován prostřednictvím vzpěrného pojistného kroužku 35.
va obr. 5 je znázorněno jako další součást poháněcího systému podle vynálezu v odpovídajícím vratném úseku upravené řetězové kolo 2tí. Náběhová oblast zde dále neznázorněného pásového řetězu 10 je'vyznačena čerchovaně. Pro uložení pouzder 14 pásového řetězu 10 jsou na vnějším obvodu 27 řetězového kola 2tí uspořádána průměrům pouzder 14 přizpůsobená vybrání 28, 29, přičemž čárkovaná oblast představuje roztečnou kružnici 30 os 3Q pouzder .14. Mezi vybráními .28, 29 je upraveno hlubší další vybrání 31, které slouží pro uložení pojezdové kladky 17, jejíž průměr roztečné kruž nice 32 má menší poloměr než průměr roztečné kružnice 30 os 36 pouzder 14.
Obr. tí znázorňuje principiální skicu vratného úseku 7, který má dvě řetězová kola 26, 26*, která mají různý průměr a která jsou navzájem spojena hřídelem 37. Jsou zde patrná další vybrání 31 pro uložení pojezdových kladek 17, které jsou drženy mezi vnitřními pásy 11. V důsledku rozdílu průměru vnějšího řetězového kola 26 a vnitřního řetězového kola 26* se otáčí menší vnitřní řetězové kolo 26* v zá vislosti na rozdílu průměrů o 10 - 15 # rychleji než vnější řetězové kolo 26. V důsledku toho je také odstup a hřídele 37 větší, než jaký by byl odstup a při stejně velkých řetězových kolech 26, 26 . Protože řetězy 10 mají nabíhat na příslušné řetězové kolo 2(3, 26* přímočaře a nikoli šikmo, musí být brán zřetel také na tyto parametry, což je znázorněno na obr. 7.
va obr. 7 je znázorněno uspořádání vnějšího řetězového kola 26 a vnitrního řetězového kola 26*. Aby bylo možné překonat problém uvedený v souvislosti s obr. 6, je zde jen naznačený poháněči hřídel 38 v oblasti menšího vnitřního ře tezového kola 26 opatřen čepy 33, 33 , které jsou vedeny v podélných otvorech 34 menšího vnitřního řetězového kola 26 , což umožňuje provést vzájemné optimální nastavení obou řetězových kol 26, 26 před uvedením obloukových pohyblivých schodů _1 do provozu, aby mohly neznázorněné řetě zy nabíhat rovnoměrně a přímočaře na řetězová kola 26, 26 Odpovídající úhlové přesazení <*- je přitom závislé a rozdílu průměrů řetězových kol 26, 26 , jakož i na rozdílu délek odstupů a, a podle obr. 6.
*Ta obr. 8 je znázorněn unášecí kotouč 39 pro zde neznázorněné vlečné kladky 5* stupňů 5, který je například nasazen na poháněči hřídel 38 a který může být spojen s příslušným neznázorněným řetězovým kolem 26, 26 . V unášecím kotouči 39 jsou upraveny unášecí elementy 40 ve tvaru drážek, které odpovídají geometrii odvalování vlečných kla dek 5 při obíhání stupňů 5 kolem řetězových kol 26, 26 v oblasti odpovídajícího vratného úseku 7,

Claims (12)

1. Poháněči systém pro obloukové pohyblivé schody, který má ve svislém směru šroubovité vytvořený rám, který zahrnuje dopravní úsek pro v příčném řezu ve tvaru úseků vytvořené stupně a horní a spodní vratný úsek, který má řetězová kola a je spojen s nejméně jedním pohonem, a vratné dráhy pro stupně, které jsou pohánitelné prostřednictvím řetězů, které jsou přikloubeny v jejich bočních oblastech a které jsou vytvořeny z více paralelně navzájem uspořádaných vnitřních pásů a vnějších pásů, a každý stupeň má v odpovídající okrajové oblasti hřídelový úsek, opatřený pojezdovou kladkou, jakož i od ní v odstupu upravenou vlečnou kladkou, které se odvalují na příslušných vodicích drahách, přičemž nejméně jedna z odpovídajících koncových oblastí jednotlivých pásů a/nebo příslušný hřídelový úsek jsou opatřeny pouzdrem, obsahujícím sférické ložisko, vyzná čující se tím, že obě koncové oblasti jednotlivých vnitřních pásů (11) jsou opatřeny pouzdrem (14), obsahujícím sférické ložisko (15), a pojezdová kladka (17), která má také sférické ložisko (13), je jednak uložena mezi rovnoběžnými vnitřními pásy (11) v oblasti příslušného hřídelového úseku (15) a jednak je uspořádána mezi vždy sférickým ložiskem (15) opatřenými pouzdry (14) odpovídajících koncových oblastí vnitřních pásů (11).
2. Poháněči systém podle nároku 1, vyznačující se tím, že odpovídající hřídelový úsek (16) prochází skrz příslušnou pojezdovou kladku (17), je ukončen ve stěnové oblasti (18) vnitřního pásu (11), přivráceného ke vnějším oblastem (2a, 2b) rámu, a je zde upevněn zejmé12 na prostřednictvím vzpěrného pojistného kroužku (35).
3. Poháněči, systém podle nároků la2, vyznačující se tím, že vně' čelního konce (25) hřídelového úseku (16) je s příslušným vnitřním pásem (11) spojen nosný element (21) pro uložení horních vodicích kladek (22) a spodních vodicích kladek (23).
4. Poháněči systém podle nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že nosný element (21) je uvolnitelně spojen s příslušným vnitřním pásem (11).
5. Poháněči systém podle nároků 1 až 4, přičemž odpovídající vratný úsek je tvořen dvěma ve vzájemném odstupu upravenými, hřídelem navzájem spojitelnými a s různým průměrem vytvořenými řetězovými koly, která jsou na svém vnějším obvodu opatřena pro otáčení řetězů více zaoblenými vybráními pro ukládání pouzder, vyznačující se tím, že v závislosti na řetězové rozteči je mezi dvěma bezprostředně za sebou upravenými vybráními (28, 29) uspořádáno další vybrání (31) pro vedení odpovídající pojezdové kladky (17), jehož průměr roztečná kružnice (32) je menší než průměr roztečné kružnice (30) pro pouzdra (14).
6. Poháněči systém podle nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že jedno řetězové kolo (26*), zejména to, které má menší průměr, je v obvodovém směru proti druhému řetězovému kolu (26) přestavítelné.
7. Poháněči systém podle nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že úhlové přesazení (^_) jednoho řetězového kola (26 ) proti druhému řetězovému kolu (26) je vypočítatelné a nastavitelné v závislosti na rozdílu průměrů řetězových kol (23, 23 ) a různých rychlostech vnitrního a vnějšího řetězu (10).
8. Poháněči systém podle nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že v oblasti řetězových kol (26, 26 ) jsou upraveny unášecí elementy (40) pro vedení vlečných kladek (5 ), uspořádaných na stupních (5).
9. Poháněči systém podle nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že unášecí elementy (40) jsou upraveny v oblasti unášecího kotouče (39).
10. Poháněči systém podle nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že unášecí elementy (40) jsou tvořeny vodícími drážkami v unášecím kotouči (39),
11. Poháněči systém podle nároků 1 až 10, vyznačující se tím, že unášecí kotouče (39) jsou nasazeny na osy, případně hřídele (37, 38) spojující řetězová kola (26, 26').
12. Poháněči systém podle nároků 1 až 11, vyznačující se tím, že unášecí kotouče (39) jsou spojeny s řetězovými koly (26, 26').
CZ951761A 1993-10-09 1994-10-05 Driving system for arc-shape escalator CZ176195A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4334449 1993-10-09
DE4336320A DE4336320C1 (de) 1993-10-09 1993-10-25 Antriebssystem für eine Bogenrolltreppe

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ176195A3 true CZ176195A3 (en) 1996-01-17

Family

ID=25930296

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ951761A CZ176195A3 (en) 1993-10-09 1994-10-05 Driving system for arc-shape escalator

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5775477A (cs)
EP (1) EP0705217B1 (cs)
JP (1) JPH09500857A (cs)
CN (1) CN1038244C (cs)
AT (1) ATE147056T1 (cs)
BR (1) BR9407776A (cs)
CZ (1) CZ176195A3 (cs)
ES (1) ES2100088T3 (cs)
HU (1) HUT74651A (cs)
RU (1) RU2109673C1 (cs)
SK (1) SK110495A3 (cs)
WO (1) WO1995010477A1 (cs)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10063844B4 (de) * 2000-12-21 2004-07-22 Kone Corp. Antriebssystem für Rolltreppen und Rollsteige
DE10138462B4 (de) * 2001-08-04 2004-09-30 Kone Corp. Verfahren zum Führen von Laschenketten im Bereich von Umlenkeinrichtungen einer Personenförderanlage
JP2006052052A (ja) * 2004-08-11 2006-02-23 Toshiba Elevator Co Ltd 乗客コンベヤ
JP5176223B2 (ja) * 2006-07-04 2013-04-03 インベンテイオ・アクテイエンゲゼルシヤフト 乗客輸送装置用の駆動システム
ES2573674T3 (es) * 2006-12-21 2016-06-09 Inventio Ag Sistema de accionamiento para un dispositivo de traslación con cadena deslizante
US8701861B2 (en) 2009-10-16 2014-04-22 Otis Elevator Company Passenger conveyor with movable lateral panel members
CN101891104B (zh) * 2010-07-30 2013-06-12 江南嘉捷电梯股份有限公司 自动扶梯或自动人行道上踏板链条与链轮的设置结构
CN103359596A (zh) * 2012-04-10 2013-10-23 通力股份公司 用于运送系统的踏板链条、链轮和自动人行道
TWI612241B (zh) * 2012-12-07 2018-01-21 伊文修股份有限公司 具有梯級帶之升降梯及具有板帶之移動步道
US10858221B2 (en) * 2018-12-19 2020-12-08 Otis Elevator Company People conveyor drive and people conveyor

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE628965C (de) * 1930-10-16 1936-04-20 Carl Flohr A G Kettenantrieb fuer Wendeltreppen mit beweglichen Stufen
JPS5974881A (ja) * 1982-10-19 1984-04-27 三菱電機株式会社 曲線エスカレ−タ
JPS59140262U (ja) * 1983-03-11 1984-09-19 三菱電機株式会社 曲線エスカレ−タ
DE3432961A1 (de) * 1983-09-12 1985-03-28 Mitsubishi Denki K.K., Tokio/Tokyo Bogenrolltreppe
KR890004008Y1 (ko) * 1983-09-19 1989-06-15 미쓰비시전기 주식회사 곡선 에스컬레이터
DE3441845A1 (de) * 1983-11-17 1985-06-13 Mitsubishi Denki K.K., Tokio/Tokyo Bogenrolltreppe mit segmentstufen
US4884673A (en) * 1989-03-27 1989-12-05 Otis Elevator Company Curved escalator with fixed center constant radius path of travel
US4895239A (en) * 1989-03-27 1990-01-23 Otis Elevator Company Curved escalator with fixed center constant radius path of travel
US4930622A (en) * 1989-03-27 1990-06-05 Otis Elevator Company Curved escalator with fixed center constant radius path of travel
US5094335A (en) * 1991-09-11 1992-03-10 Otis Elevator Company Step chain roller for curved escalator

Also Published As

Publication number Publication date
CN1136797A (zh) 1996-11-27
ES2100088T3 (es) 1997-06-01
WO1995010477A1 (de) 1995-04-20
RU2109673C1 (ru) 1998-04-27
ATE147056T1 (de) 1997-01-15
SK110495A3 (en) 1996-05-08
HUT74651A (en) 1997-01-28
JPH09500857A (ja) 1997-01-28
EP0705217B1 (de) 1997-01-02
CN1038244C (zh) 1998-05-06
US5775477A (en) 1998-07-07
BR9407776A (pt) 1997-03-18
EP0705217A1 (de) 1996-04-10
HU9600913D0 (en) 1996-06-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5697486A (en) Device for the guidance of an endless belt for escalators or moving walkways
CA2068534C (en) Positively driven elastomeric tracked work vehicle
CZ176195A3 (en) Driving system for arc-shape escalator
US5829849A (en) Undercarriage assembly for attack-type machine
US5452789A (en) Drive and guide arrangement for endless conveyer
US4232783A (en) Step link for transportation apparatus
US4730717A (en) Curved escalator
AU619072B2 (en) Curvable chain scraper conveyor
EP0629566A2 (en) Slat conveyor
CN107580584A (zh) 包括悬臂的用于人员输送机的踏板元件
US6659573B1 (en) Wheel and track for a crawler vehicle undercarriage
CN111573177B (zh) 车-带一体式连接换向的轨道输送机
AU696745B2 (en) Pallet for a conveyor
EP0831052A1 (en) Speed-variable conveyor
US3205022A (en) Endless track with speed compensation means
EP0925251B1 (en) Handrail drive for a passenger conveyor
CN111225869B (zh) 具有由支重辊和缓冲辊引导的梯级链的乘客输送装置及使用支重辊和缓冲辊引导梯级链的方法
US11027946B2 (en) Belt-driven people conveyors
CN1197761C (zh) 对连续输送机的链轮区域内的链条进行导引的方法和装置
CN212074243U (zh) 带横移辊的低损耗履带
US6439365B1 (en) High-speed continuous conveying system
US5094335A (en) Step chain roller for curved escalator
FI77195B (fi) Larvbandsanordning foer terraengfordon eller liknande.
AU6644190A (en) Positively driven elastomeric tracked work vehicle
RU2232117C1 (ru) Конвейер с подвесной лентой