HUT63277A - Circuit arrangement for switching high-frequency signals - Google Patents

Circuit arrangement for switching high-frequency signals Download PDF

Info

Publication number
HUT63277A
HUT63277A HU921566A HUP9201566A HUT63277A HU T63277 A HUT63277 A HU T63277A HU 921566 A HU921566 A HU 921566A HU P9201566 A HUP9201566 A HU P9201566A HU T63277 A HUT63277 A HU T63277A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
diodes
cathode
anode
diode
reference voltage
Prior art date
Application number
HU921566A
Other languages
English (en)
Inventor
Bertram Fischer
Gerhard Maier
Original Assignee
Thomson Brandt Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Thomson Brandt Gmbh filed Critical Thomson Brandt Gmbh
Publication of HUT63277A publication Critical patent/HUT63277A/hu

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H03ELECTRONIC CIRCUITRY
    • H03KPULSE TECHNIQUE
    • H03K17/00Electronic switching or gating, i.e. not by contact-making and –breaking
    • H03K17/16Modifications for eliminating interference voltages or currents
    • HELECTRICITY
    • H03ELECTRONIC CIRCUITRY
    • H03KPULSE TECHNIQUE
    • H03K17/00Electronic switching or gating, i.e. not by contact-making and –breaking
    • H03K17/51Electronic switching or gating, i.e. not by contact-making and –breaking characterised by the components used
    • H03K17/74Electronic switching or gating, i.e. not by contact-making and –breaking characterised by the components used by the use, as active elements, of diodes
    • H03K17/76Switching arrangements with several input- or output-terminals, e.g. multiplexers, distributors

Landscapes

  • Electronic Switches (AREA)
  • Input Circuits Of Receivers And Coupling Of Receivers And Audio Equipment (AREA)
  • Channel Selection Circuits, Automatic Tuning Circuits (AREA)
  • Radar Systems Or Details Thereof (AREA)
  • Burglar Alarm Systems (AREA)
  • Selective Calling Equipment (AREA)
  • Air Bags (AREA)
  • Ultra Sonic Daignosis Equipment (AREA)
  • Transmitters (AREA)
  • Dental Prosthetics (AREA)
  • Luminescent Compositions (AREA)
  • Dental Preparations (AREA)

Description

A találmány tárgya nagyfrekvenciás kapcsoló áramkör, melynek a bemenetel egymástól nagy mértékben el vannak választva mind bekapcsolt, mind kikapcsolt állapotban.
Ismeretes, hogy egy nagyfrekvenciás vevőkészülék, mint például egy televízió vevőkészülék, hangolóegységének a bemenetére több nagyfrekvenciás (RF) jelforrást kell rákapcsolni. Egy ilyen elrendezésben biztosítani kell azt, hogy a jelforrások között elegendően nagy csatolásmentesítés le• ··· ·
- 2 gyen. Az Amerikai Egyesült Államokban az FCC előírások 220 MHz frekvenciáig 80 dB, vagy ennél nagyobb csillapítást kívánnak meg. Ezt az értéket a készülék kikapcsolt állapotában is biztosítani kell. A nagyfrekvenciás jelforrásokat gyakran különleges jelfogókkal kapcsolják át. Annak érdekében, hogy a jelfogók nagyfrekvenciás áramkörökben is alkalmasak legyenek, azokat szalagvonalas megoldással kell kialakítani. A szalagvonalas jelfogó megoldás azonban nagyon költséges, az ilyen jelfogó helyigénye nagy, továbbá a szerkezeti kialakítás és az ehhez tartozó áramkörök nagyon nagyok. Ezen túlmenően a várható élettartamuk a mozgó alkatrészek miatt korlátozott.
A találmány elé célul tűztük ki egy olyan áramkör kialakítását, amellyel a fenti hátrányok kiküszöbölhetők.
A kitűzött célt egy nagyfrekvenciás jeleket kapcsoló kapcsolási elrendezéssel értük el. A különböző nagyfrekvenciás jelforrásoktól érkező jeleket vezérelt diódák útján kapcsoljuk, amelyeknél kikapcsolt állapotban varaktor diódák kapacitása a jelet föld felé söntöli, és ezáltal a jelforrások között nagyfokú csatolásmentesítés jön létre kikapcsolt állapotban is. Egy ilyen kapcsolási elrendezés különösen alkalmas televízió vevőkészülékek és műholdvevő rendszerek antennáinak kapcsolásánál.
A találmány szerinti kapcsolási elrendezést az alábbiakban a mellékelt rajzok alapján ismertetjük részletesebben, ahol az
1. ábra egy antenna kapcsolót mutat, a
2. ábra az 1. ábra szerinti antenna kapcsolót mutatja a találmány szerinti kialakításban.
A kapcsolási elrendezésnek két 8 és 9 ága van, amelyek mindegyikének IN1 és IN2 bemeneti csatlakozója van, amely kapcsolási elrendezésben a megfelelő IN1, vagy IN2 bemeneti csatlakozón levő jel egymástól elválasztva kapcsolható az S áramkörön keresztül az OUT kimeneti csatlakozóra. Annak eldöntése, hogy melyik IN1, vagy IN2 bemeneti csatlakozó kerüljön csatolásba az OUT kimeneti csatlakozóval, egy SL logikai áramkör dönti el.
Az SL logikai áramkör L jelet (logikai alsó szint) és H jelet (logikai felső szint) állít elő, amely a 8 vagy 9 ágak egyikét megfelelően kijelöli. A bemutatott példaképpeni kiviteli alaknál az L jel a 8 ághoz tartozik. Az SL logikai áramkörben szimbólikusan jelölt érintkezők a jelzett pozitív potenciálra és földre csatlakoznak. Az IN1 bemeneti csatlakozón levő jelnek az OUT kimeneti csatlakozóra történő csatolásához az SL logikai áramkört az L állapotba kell kapcsolni, amint az a nyíllal jelölve van. Ilyen helyzetben a pozitív potenciál a felső 8 ág RÍ ellenállásának és Cl kondenzátorának csatlakozási pontjára kerül és így a Dl dióda anód elektródájára jut. A Cl kondenzátor a földre csatlakozik. Ezen túlmenően a pozitív potenciál egy R3 ellenálláson keresztül egy D2, D3 és D5 dióda anód elektródájára is rá van kapcsolva. A D3 dióda katódja az SL logikai áramkör negatív potenciáljára kerül az R4 ellenálláson keresztül és a D2, D4 diódák katódja a R2 ellenálláson keresztül a negatív potenciálra van kapcsolva. A D3 dióda katód elektródája az R4 ellenálláson és C2 kondenzátoron keresztül földre van kötve. Az SL logikai áramkörről érkező negatív potenciál R5 és R6 ellenálláson keresztül a D4 dióda anódjára és a D3 dióda katódjára van vezetve. ílymódon a Dl, D2 és D3 diódákból álló soros jelút nyitó irányban van előfeszítve és az IN1 bemeneti csatlakozó az említett diódákon keresztül a C3 és Cll kondenzátorokon át az R16 ellenállással átkötött OUT kimeneti csatlakozóra van kapcsolva. A D4 és D5 diódák a váltakozó feszültségi szempontból földre vannak kapcsolva a megfelelő C4 és C5 kondenzátorokon keresztül. A D5 dióda katódja R8 ellenálláson keresztül pozitív lezáró potenciálra van kapcsolva. Az L állapot bekapcsolása alatt a D4 és D5 diódák záró irányban vannak előfeszítve, amikoris azok nem vezetnek és így azok nem söntölik a jelet a föld felé.
Az alsó 9 ággal kapcsolatban az L kapcsolási állapotban végzett vizsgálat azt mutatja, hogy a megfelelő diódák
- 4 ellentétes irányú előfeszítést kapnak oly módon, hogy a megfelelő diódák (Dl és D6, D4 és D9, D2 és D7, D5 és D10, és D3 és D8) ellentétes polaritásra vannak kapcsolva.
ílymódon az SL logikai áramkör L kapcsolási állapotában a D6, D7 és D8 diódák az alsó 9 ágban úgy vannak előfeszítve, hogy lezárják a jel útját az IN2 bemeneti csatlakozó és az OUT kimeneti csatlakozó között és a D9 és D10 diódák úgy vannak előfeszítve, hogy a jelet a föld felé söntölik és így a jel az IN2 bemeneti csatlakozóról mind sorosan le van zárva, mind a föld felé söntölve van és így az IN1 bemeneti csatlakozó jel útja csatolásmentesítve van.
Az SL logikai áramkör másik kapcsolási állapotában (H jelnél) a másik IN2 bemeneti csatlakozó van az OUT kimeneti csatlakozóval összekötve a 9 ágon keresztül oly módon, amint az a 8 ágon keresztül az L kapcsolási helyzetben a fentiekben ismertetve volt. A földpotenciál eljut a D6 dióda katódjára az R9 és RIO ellenállásokon keresztül és a jel a földre hidegítve a C6 kondenzátoron át. A D7, D8 és D10 diódák katódja az R12 ellenálláson keresztül földre van vezetve. A D6 dióda anódja Rll ellenálláson át pozitív potenciálra van kapcsolva és így a D6 dióda vezető irányban van előfeszítve. A D9 dióda katódja és a D10 dióda anódja váltakozóáramú szempontból földpontenciálon van a megfelelő C7 és C8 kondenzátoron keresztül. A D7 dióda nyitó irányban van előfeszítve az Rll ellenálláson hozzávezetetett pozitív potenciállal. A pozitív potenciál a D8 diódára is rákerül az R6 és R15 ellenállásokon keresztül szintén nyitóirányú előfeszítést biztosítva annak. Az R15 ellenállás váltakozóáramú szempontból földre van kapcsolva a C9 kondenzátoron keresztül. Ebben az esetben az IN2 bemeneti csatlakozó az OUT kimeneti csatlakozóval csatolásban van a C10 és C12 kondenzátorokon keresztül, valamint a nyitó irányban előfeszített D6, D7 és D8 diódákon át. A D9 és D10 diódák záró irányban vannak előfeszítve, így azok ki vannak kapcsolva és nem söntölik a jelet váltakozóáramú szempontból a föld felé. Amint azt fentebb már ismertettünk, az SL logikai áramkör L • · • ·· · kapcsolási állapotában az SL kapcsoló H állapotban van, a felső 8 ág megfelelő diódái ellentétes polaritásra vannak kapcsolva és lecsillapítják az IN1 bemeneti csatlakozón levő jelet.
A D2 és D7 diódákhoz vezetett megfelelő R2, R3 ellenállások és a megfelelő Rll, R12 ellenállások értéke úgy van megválasztva, hogy az SL logikai áramkör mindegyik helyzetében a megfelelő lezáró feszültség jelenjen meg ezeken a diódákon keresztül.
Amint fentebb már említettük, kívánatos hogy az elválasztást a bemeneti jelforrások között akkor is fent lehessen tartani, amikor a televízió vevőkészülék, vagy hasonló készülék, kikapcsolt állapotban van. Egy ilyen, találmány szerinti kiviteli alak látható a 2. ábrán. Annak érdekében, hogy a kívánt csatoltásmentesítést elérjük akkor amikor nagyon alacsony feszültség vagy egyáltalán nem jut feszültség a kapcsolási elrendezésre, a D4, D5, D9 és D10 diódák, amelyek kapacitív varaktor diódák, és amelyeknek árammentes állapotukban a kapacitás karakterisztikája következtében akkora kapacitással rendelkeznek (pl. 5-40 pF), ami a bemenő jelet lesöntöli a kívánt csillapítással értékkel. Megjegyzendő, hogy attól függően, hogy mekkora elválasztásra van szükség, elegendő lehet egyetlen föld felé vezető diódának kapacitív varaktor diódával történő megvalósítása. Egy ilyen esetben a másik sönt diódák egyszerű szilícium kapcsoló diódák lehetnek. A kiviteli példában kívánatos, hogy a soros diódáknak elegendően kicsi belső ellenállások legyen nyitó irányú előfeszített állapotukban (rs kisebb, mint 1 ohm) annak érdekében, hogy a beiktatási csillapítást minimális értéken tarthassuk.
A 2. ábrán bemutatott kapcsolási elrendezésben a D4, D5, D9 és D10 diódák varaktor diódák. A D4, D5, D9 és D10 varaktor diódák kapcsolhatók épp úgy, mint valamennyi többi dióda a megfelelő elektródájukra vezetett előfeszültséggel akkor, amikor a készülék bekapcsolt állapotban van, amikoris az 1. ábra kapcsán ismertetett leírás szerint működik.
Abban az esetben azonban amikor feszültségmentes állapotban van, akkor a varaktor diódák 20 - 40 pF kapacitással rendelkeznek és a Dl, D2, D6 és D7 kapcsoló diódák, amelyek nincsenek nyitó irányban előfeszítve, mintegy 0,8 pF kapacitásértékkel rendelkeznek, így a jelforrásról az IN1 és IN2 bemeneti csatlakozókra érkező jelek szempontjából egy kapacitív feszültségosztó van jelen, például egy kapacitív feszültségosztó a Dl és D4 diódák, a D2 és D5 diódák és megfelelően a D6 és D9, D7 és D10 diódák között. Ilyen esetben egy reciprok létra csillapító hálózat van az IN1 és IN2 bemeneti csatlakozók között a készülék kikapcsolt állapotában .
Az SL logikai áramkör ebben a kiviteli alakban egy 10 inverterrel van megvalósítva, amelynél a H és L jelek a 12 bemeneti csatlakozóra vannak vezetve, amelyet a 14 kimeneten invertálva állít elő. A 12 és 14 csatlakozókról vett jelek kombinációjával biztosíthatók a logikai állapotok, amint az az 1. ábrán az SL logikai áramkörre vonatkozóan vázlatosan jelölve van.
A következő alkatrész értékek bizonyultak alkalmasnak a kapcsolási elrendezéshez.
Rl: 2,2 kOhm Cl; 4,7 nF
R2: 1,0 kohm C2: 4,7 nF
R3: 1,0 kOhm C3: 1,0 nF
R4: 2,2 kohm C4: 120 pF
R5: 56 Ohm C5: 120 pF
R6: 1,0 kOhm C6: 4,7 nF
R7: 56 Ohm C7: 120 pF
R8: 56 Ohm C8: 120 pF
R9: 56 Ohm C9: 4,7 nF
RIO: 2,2 kOhm C10: 1,0 nF
Rll: 1,0 kOhm Cll: 33 pF
R12: 1,2 kOhm C12: 33 pF
R13: 56 Ohm
R14: 56 Ohm
• ·
R15: 2,2 kOhm
RÍ6: 560 Ohm
Dl, D2, D3, D6, D7, D8: 1 SS 241 (SIEMENS)
D4, D5, D5, D9, D10 : BB 811 (TOSHIBA)
A bemutatott kapcsolási elrendezés vevőkészülékekben, mint például televízió vevőkészülékekben, videó készülékekben, műhold vevőkészülékekben és hasonlókban alkalmazhatók.

Claims (3)

  1. • * ♦ · ··· ··· * · ···· · « ···· ···· · *, a>
    1. Kapcsolási elrendezés, amelynek két bemeneti csatlakozója (IN1, IN2) van nagyfrekvenciás jeleknek egy kimeneti csatlakozóra (OUT) történő átkapcsolására soros diódákon (Dl, D2, D3, D6, D7, D8) keresztül, mindegyik bemeneti csatlakozó áramkörben legalább egy olyan dióda van, amely a soros diódák közötti csomópont és egy vonatkoztatási feszültségű pont közé van iktatva, azzal jellemezve, hogy az egyik bemenetről (IN1) három sorosan kapcsolt dióda (Dl, D2, D3) csatlakozik a kimenetre (OUT), a diódák (Dl, D2) katódja egymással össze van kötve és a diódák (Dl, D2, D3) anódja egymással össze van kötve és a diódák (Dl, D2) katódja egy első varaktor dióda (D4) katódjával van összekötve, amelynek az anódja egy kondenzátoron (C4) keresztül a vonatkoztatási feszültségű pontra csatlakozik és a diódák (D2, D3) anódja egy második varaktor dióda (D5) anódjával van összekötve, amelynek a katódja egy kondenzátoron (C5) keresztül a vonatkoztatási feszültségű pontra csatlakozik, továbbá a másik bemenetről (IN2) három sorosan kapcsolt dióda (D6, D7, D8) csatlakozik a kimenetre (OUT), a diódák (D6, D7) anódja egymással össze van kötve és a diódák (D7, D8) katódja egymással össze van kötve és a diódák (D6, D7) anódja egy harmadik varaktor dióda (D9) anódjával van összekötve, amelynek a katódja egy kondenzátoron (C7) keresztül a vonatkoztatási feszültségű pontra csatlakozik és a diódák (D7, D8) katódja egy negyedik varaktor dióda (D10) katódjával van összekötve, amelynek az anódja egy kondenzátoron (C8) keresztül a vonatkoztatási feszültségű pontra csatlakozik.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti kapcsolási elrendezés, azzal jellemezve, hogy a két bemeneti csatlakozó (IN1, IN2) az áramkör energiamentes állapotában egymástól szigetelt állapotban van.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti kapcsolási elrendezés, azzal jellemezve, hogy televízió vevőkészülékben van alkalmazva.
    A meghatalmazott
    GÖDÖLLE, KÉKES, MÉSZÁROS a SZABÓ Szabadalmi Ügyvivői Munkaközösség Kékes László szabadalmi ügyvivő
    I y.' - ' : '
    KÖZZÉTÉTELI PÉLDÁNY x sétf □ÖLLÉ, KÉKES, MÉSZÁROS & SZABÓ Szabadalmi Ügyvivői Munkakózo: Kékes László . t szabadalmi ügyvivő Γ
    KÖZZÉTÉTELI
    PÉLDÁNY *h-
    Fig.2
    DÖLLE, KÉKES, MÉSZÁROS % SZABÓ Szabadalmi Ügyvivői Munkaközossé >. Kékes László szabadalmi ügyvivő
HU921566A 1989-11-15 1990-11-02 Circuit arrangement for switching high-frequency signals HUT63277A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3937934A DE3937934A1 (de) 1989-11-15 1989-11-15 Schaltungsanordnung zur durchschaltung von hf-signalen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HUT63277A true HUT63277A (en) 1993-07-28

Family

ID=6393550

Family Applications (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU921566A HUT63277A (en) 1989-11-15 1990-11-02 Circuit arrangement for switching high-frequency signals
HU929201566A HU9201566D0 (en) 1989-11-15 1992-05-11 Connection arrangement for switching high-frequency signals

Family Applications After (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU929201566A HU9201566D0 (en) 1989-11-15 1992-05-11 Connection arrangement for switching high-frequency signals

Country Status (15)

Country Link
US (1) US5327017A (hu)
EP (1) EP0500577B1 (hu)
JP (1) JP2944743B2 (hu)
KR (1) KR920704425A (hu)
CN (1) CN1020032C (hu)
AT (1) ATE120906T1 (hu)
AU (1) AU6608090A (hu)
DE (2) DE3937934A1 (hu)
ES (1) ES2072451T3 (hu)
FI (1) FI107969B (hu)
HK (1) HK16696A (hu)
HU (2) HUT63277A (hu)
TR (1) TR25466A (hu)
WO (1) WO1991007820A1 (hu)
ZA (1) ZA909180B (hu)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4426015B4 (de) * 1994-07-22 2006-01-12 Deutsche Thomson-Brandt Gmbh Schaltung zum Umschalten eines Ausgangs zwischen zwei HF-Signal-Eingängen
US5532655A (en) * 1995-02-24 1996-07-02 Hewlett-Packard Company Method and apparatus for AC/DC signal multiplexing
DE19538172A1 (de) * 1995-10-13 1997-04-17 Philips Patentverwaltung Schaltungsanordnung zum Einspeisen eines Antennensignals
US6218882B1 (en) * 1995-12-23 2001-04-17 Nec Corporation Diode circuit for clamping the signals on a transmission line to a predetermined potential
US5777530A (en) * 1996-01-31 1998-07-07 Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. Switch attenuator
JP3094920B2 (ja) * 1996-10-11 2000-10-03 日本電気株式会社 半導体スイッチ
JP2000101376A (ja) * 1998-09-21 2000-04-07 General Res Of Electronics Inc 可変容量回路
JP3807931B2 (ja) * 2000-11-29 2006-08-09 アルプス電気株式会社 信号切替回路
JP3610924B2 (ja) * 2001-05-30 2005-01-19 株式会社村田製作所 アンテナ共用器および通信装置
WO2004086623A1 (en) * 2003-03-28 2004-10-07 Koninklijke Philips Electronics N.V. Electronically controllable rf switch
DE102005034878B4 (de) * 2004-07-26 2011-08-18 Kyocera Corp. Wahlschalter, Hochfrequenz-Sende-/Empfangsvorrichtung, Radarvorrichtung, mit der Radarvorrichtung ausgestattetes Fahrzeug und kleines Schiff
JP2008511235A (ja) 2004-08-25 2008-04-10 コーニンクレッカ フィリップス エレクトロニクス エヌ ヴィ マルチアンテナ入力のためのrf選択スイッチ
JP4899219B2 (ja) * 2005-01-17 2012-03-21 エスティー‐エリクソン、ソシエテ、アノニム モジュール式スイッチング装置
JP2006319435A (ja) 2005-05-10 2006-11-24 Alps Electric Co Ltd スイッチ回路
CN103885011B (zh) * 2012-12-20 2017-04-05 西门子(深圳)磁共振有限公司 一种适配器、线圈和磁共振成像系统
CN103634021B (zh) * 2013-12-09 2016-05-18 深圳市双赢伟业科技股份有限公司 一种无线射频开关电路

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2657318A (en) * 1952-03-22 1953-10-27 Bell Telephone Labor Inc Electronic switch
FR1519740A (fr) * 1967-02-20 1968-04-05 Cit Alcatel Cellule d'affaiblissement à diodes
FR2071347A5 (hu) * 1969-12-24 1971-09-17 Centre Nat Etd Spatiales
US3715647A (en) * 1971-03-31 1973-02-06 Ajax Magnethermic Corp Frequency converter for converting multiphase low frequency alternating current into single-phase higher frequency alternating current
US3748499A (en) * 1971-12-20 1973-07-24 Teledyne Ryan Aeronautical Voltage variable non-induction phase shifter with monolithic implementation
JPS567526A (en) * 1979-07-02 1981-01-26 Oki Electric Ind Co Ltd Diode switch circuit including resonant circuit
US4316108A (en) * 1979-09-25 1982-02-16 Rogers Jr Walter M Tracking filter for FM threshold extension
US4363033A (en) * 1980-06-02 1982-12-07 Gte Products Corporation Video switch circuit
JPS5848144U (ja) * 1981-09-28 1983-03-31 アルプス電気株式会社 高周波スイツチ回路装置
NO831718L (no) * 1983-05-13 1984-11-14 Vingmed As Fremgangsmaate og apparat ved blodstroem-hastighetsmaaling med ultralyd for dannelse av todimensjonal avbildning av blodets hastighet
JPS60260220A (ja) * 1984-06-06 1985-12-23 Sharp Corp Rf可変減衰回路
US4679247A (en) * 1985-03-27 1987-07-07 Cincinnati Microwave, Inc. FM receiver
US4598423A (en) * 1985-02-28 1986-07-01 Rca Corporation Tuning circuit for a multiband tuner
FR2612023B1 (fr) * 1987-03-03 1994-04-08 Aerospatiale Ste Nationale Indle Dispositif de commande bidirectionnelle d'un signal electrique de puissance a tres haute frequence
JPS63286023A (ja) * 1987-05-19 1988-11-22 Matsushita Electric Ind Co Ltd 受信機のアンテナ入力切換回路

Also Published As

Publication number Publication date
DE69018475D1 (de) 1995-05-11
FI107969B (fi) 2001-10-31
WO1991007820A1 (en) 1991-05-30
EP0500577B1 (en) 1995-04-05
FI922178A (fi) 1992-05-13
JP2944743B2 (ja) 1999-09-06
HK16696A (en) 1996-02-02
DE69018475T2 (de) 1995-08-17
AU6608090A (en) 1991-06-13
ES2072451T3 (es) 1995-07-16
EP0500577A1 (en) 1992-09-02
ZA909180B (en) 1991-09-25
KR920704425A (ko) 1992-12-19
ATE120906T1 (de) 1995-04-15
DE3937934A1 (de) 1991-05-16
CN1051833A (zh) 1991-05-29
HU9201566D0 (en) 1992-08-28
CN1020032C (zh) 1993-03-03
FI922178A0 (fi) 1992-05-13
US5327017A (en) 1994-07-05
JPH05501642A (ja) 1993-03-25
TR25466A (tr) 1993-05-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HUT63277A (en) Circuit arrangement for switching high-frequency signals
US6310508B1 (en) High frequency switch
US5778306A (en) Low loss high frequency transmitting/receiving switching module
WO1997006608A1 (en) Commonly coupled high frequency transmitting/receiving switching module
CN101199119B (zh) 模块化转换装置
KR0176718B1 (ko) 평형 믹서를 구비한 튜너
PL166370B1 (pl) Uklad przelaczajacy z polaczonymi kaskadowo obwodami przelaczania PL PL PL PL
KR19990067818A (ko) 복동조회로
CA1237487A (en) Radio frequency switch
US4568884A (en) Circuit arrangement comprising an amplifier and an electronic selector switch
CN112202235B (zh) 冗余电源及其输入切换控制电路
CN211481245U (zh) 一种跳频滤波器的控制电路
USRE40292E1 (en) Bandpass filter
Çİçekoğlu High output impedance current-mode four-function filter with reduced number of active and passive elements using the dual output current conveyor
US20240235529A1 (en) Filter circuit
US5978049A (en) Circuit arrangement for supplying an antenna signal
US7365802B2 (en) Television receiver with isolated inputs
US20050122190A1 (en) VHF band pass filter built with ceramic coaxial resonator
KR101172043B1 (ko) 더블 다이나믹 레인지를 얻기 위해 사용되는 스위칭 회로
EP1104103A1 (en) Switchable band filter
US5270579A (en) Circuit arrangement for generating an inverse voltage for switching diodes
JPH09205354A (ja) アンテナ信号を供給するための回路配置およびスイッチングデバイス
EP3826182A1 (en) Electronic rf switch arrangement and method of harmonic control of electronic rf switch arrangement
MXPA01013416A (es) Reduccion de superposicion en un selector de senal de video.
US6799022B1 (en) Input circuit for FM/AM radio receiver