HU224997B1 - Teletext receiver device with means for autonomously determining an appropriate character set - Google Patents

Teletext receiver device with means for autonomously determining an appropriate character set Download PDF

Info

Publication number
HU224997B1
HU224997B1 HU0102716A HUP0102716A HU224997B1 HU 224997 B1 HU224997 B1 HU 224997B1 HU 0102716 A HU0102716 A HU 0102716A HU P0102716 A HUP0102716 A HU P0102716A HU 224997 B1 HU224997 B1 HU 224997B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
information
character
character set
country
television signal
Prior art date
Application number
HU0102716A
Other languages
English (en)
Inventor
Guenter Gschwantner
Ewald Roemisch
Original Assignee
Koninkl Philips Electronics Nv
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Koninkl Philips Electronics Nv filed Critical Koninkl Philips Electronics Nv
Publication of HUP0102716A2 publication Critical patent/HUP0102716A2/hu
Publication of HUP0102716A3 publication Critical patent/HUP0102716A3/hu
Publication of HU224997B1 publication Critical patent/HU224997B1/hu

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N7/00Television systems
    • H04N7/08Systems for the simultaneous or sequential transmission of more than one television signal, e.g. additional information signals, the signals occupying wholly or partially the same frequency band, e.g. by time division
    • H04N7/087Systems for the simultaneous or sequential transmission of more than one television signal, e.g. additional information signals, the signals occupying wholly or partially the same frequency band, e.g. by time division with signal insertion during the vertical blanking interval only
    • H04N7/088Systems for the simultaneous or sequential transmission of more than one television signal, e.g. additional information signals, the signals occupying wholly or partially the same frequency band, e.g. by time division with signal insertion during the vertical blanking interval only the inserted signal being digital
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N7/00Television systems
    • H04N7/08Systems for the simultaneous or sequential transmission of more than one television signal, e.g. additional information signals, the signals occupying wholly or partially the same frequency band, e.g. by time division
    • H04N7/087Systems for the simultaneous or sequential transmission of more than one television signal, e.g. additional information signals, the signals occupying wholly or partially the same frequency band, e.g. by time division with signal insertion during the vertical blanking interval only
    • H04N7/088Systems for the simultaneous or sequential transmission of more than one television signal, e.g. additional information signals, the signals occupying wholly or partially the same frequency band, e.g. by time division with signal insertion during the vertical blanking interval only the inserted signal being digital
    • H04N7/0882Systems for the simultaneous or sequential transmission of more than one television signal, e.g. additional information signals, the signals occupying wholly or partially the same frequency band, e.g. by time division with signal insertion during the vertical blanking interval only the inserted signal being digital for the transmission of character code signals, e.g. for teletext

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Television Systems (AREA)
  • Television Signal Processing For Recording (AREA)

Description

A találmány tárgya megfelelő karakterkészlet autonóm meghatározására szolgáló eszközzel rendelkező vevőkészülék teletextinformáció vételéhez.
Találmányunk az 1. igénypont tárgyi körében meghatározott vevőkészülék, a 8. igénypont tárgyi körében meghatározott vevőkészülék és a 9. igénypont tárgyi körében meghatározott televíziókészülék.
Az 1. igénypont tárgyi körében meghatározott vevőkészüléket ismertet a „Research Disclosure 36853, 1994. december” dokumentum egy teletextdekóder formájában. Az ismert teletextdekóder tartalmaz egy karakterkészlet-tároló eszközt, amelyben karakterkódokat és a velük összefüggő, közép-európai régióba tartozó országok karakterkészletének karakterinformációját tárolják. Az egyes európai országok karakterkészletének különbözőségét kezelendő, a karakterkészlet-tároló eszköz a közép-európai karakterkészlet esetében nyolc karakteralkészletet tárol, amelyek mindegyike adott számú, országra jellemző karaktert tartalmaz. Például ilyen, az országra jellemző karakteralkészletek a francia vagy svéd nyelv esetében, a karakterkészleten belül 13 karakteradatot határoznak meg.
A karakterkódokat és kiegészítőinformációt tartalmazó teletextinformációt és VPS-információt egy televíziós jel rejtett soraiban, az úgynevezett VBI- (képkioltó információ) sorokban lehet továbbítani. A teletextspecifikáció (ETS 300706) meghatározza, hogy mindegyik teletextoldal fejlécsora három vezérlőbitet (National Option Character Sub-Set Bit: C12, C13, C14) tartalmaz, amelyek a karakteralkészlet-információt alkotják, és amelyek meghatározzák a karakterkészlet megfelelő karakteralkészletet a teletextoldal karakterkódjainak esetében.
Az ismert teletextdekóder tartalmaz VBI-leolvasó eszközt, amely a felhasználó által kiválasztott teletextoldal teletextinformációját leolvassa, és ezt az információt a laptároló eszközben tárolja. A teletextdekóder érzékelőeszköze többek között érzékeli a tárolt teletextinformáció fejlécsorának három vezérlőbitjét is, azért, hogy a teletextinformáció karakterkódjainak dekódolásához meg lehessen határozni a megfelelő karakteralkészletet.
Ezt követően, a teletextdekóder megjelenítőjel-létrehozó eszköze alkalmas arra, hogy a tárolt teletextinformációban lévő karakterkódokat dekódolja. A megjelenítőjel-létrehozó eszköz reprodukálható karakterinformációt származtat a megfelelő karakteralkészletből a tárolt teletextinformációban lévő egyes karakterkódok esetében, és a karakterínformációt megjelenítő jelként továbbítja. A megjelenítőjel egy monitorhoz továbbítható, és a karakterinformáció teletextinformációként megjeleníthető a monitorral.
Az ismert teletextdekóder hátránya, hogy a teletextdekóder tárolóeszköze csak egy karakterkészletet tárol, amely nem használható más, például arab, orosz vagy görög nyelvterületű országok esetében televíziós jeleik karakterkódjainak dekódolásához.
Találmányunk célja, hogy olyan vevőkészüléket biztosítsunk, amelynek segítségével a teletextinformációban vett, legalább két régióra vonatkozó karakterkódokat lehet dekódolni. Célunkat az 1. igénypont jellemző részében meghatározott vevőkészülékkel valósítjuk meg.
Megvalósításunkban két különböző régió esetében legalább két karakterkészletet tárolunk a karakterkészlet-tároló eszközben. A teletextinformációban lévő karakterkódok dekódolásához a megfelelő karakterkészlet kiválasztására, az érzékelőeszköz alkalmas műsorforrás-információ vagy országinformáció érzékelésére. A vett teletextinformációt tartalmazó televíziós jelet sugárzó tv-állomást a VBI-sorokban kiegészítőinformációként továbbított műsorforrás-információ alapján azonosítjuk. A VBI-sorokban kiegészítőinformációként továbbított országinformáció azonosítja azt az országot, ahol a vett teletextinformációt tartalmazó televíziós jelet sugározzák.
A találmány szerinti vevőkészülék előnye, hogy beépíthető például televíziókészülékekbe, videomagnókba vagy kombinált berendezésekbe, amelyek több, különböző régióban eladhatók és használhatók. Előnyösen az ilyen berendezések alkalmasak arra, hogy a megfelelő karakterkészlettel jelenítsék meg a teletextinformációt, amely például műholdon keresztül, több különböző régióban, televíziós jelekben fogadható.
A 2. igénypont jellemzőiből származó előny, hogy a táblázattároló fokozatban a műsorforrás-információ vagy országinformáció minden tételét karakterkészlet-információval összefüggésben tároljuk, amely a karakterkészlet-tároló eszközben tárolt megfelelő karakterkészletet kijelöli.
A 3. és 4. igénypont jellemzőiből származó előny, hogy egy megfelelő karakterkészlet akkor is kiválasztható, ha VBI-sorokból kiolvasott kiegészítőinformációban nincs műsorforrás-információ és országinformáció.
Az 5. igénypont jellemzőiből származó előny, hogy a VPS-szabvánnyal és a teletextszabvánnyal meghatározott műsorforrás-információ és országinformáció kiolvasható és érzékelhető, és nem szükséges új kiegészítőinformációt továbbítani a VBI-sorokban.
A 6. igénypont jellemzői szerint egy karakterkészlet, egy dőlt karakterkészlet és nyolc karakteralkészlet tárolható minden régió esetében. A teletextspecifikáció meghatároz egy átalakítást a megfelelő karakterkészlet és egy terület megfelelő dőlt (twisted) karakterkészlete között, a teletextinformációba foglalt kiegészítőinformáció segítségével. Az ebből származó előny, hogy a karakterkészlet-tároló eszköz több régió dőlt karakterkészletét is tárolni tudja.
A 8. és 9. igénypont jellemzőinek megvalósításával egy olyan videomagnót és egy felvevőeszközt tartalmazó televíziókészüléket biztosítunk, amelyek rendelkeznek a találmány szerinti vevőkészülék előbb felsorolt előnyeivel.
Találmányunkat részletesen a csatolt ábrák alapján ismertetjük.
Az 1. ábra egy kombinált berendezés blokkvázlatát mutatja, amely tartalmaz egy monitort és egy felvevőeszközt, valamint a televíziós jel vételéhez egy vevőeszközt, ahol a televíziós jel a VBI-sorai2
HU 224 997 Β1 bán karakterkódokat tartalmazhat, amelyeket legalább kettő különböző karakterkészlettel lehet dekódolni.
A 2. ábra egy program sorozat folyamatábrája, amely a vevőeszköz érzékelőfokozatában megy végbe.
A 3. ábra egy korrelációs táblázat, amely a vevőeszköz táblázattároló fokozatában tárolható.
A 4. ábra egy első karakterkészlettel rendelkező karakterkészlet-táblázatot mutat, amelynek segítségével a közép-európai régió televíziós jeleinek karakterkódjait lehet dekódolni.
Az 5. ábra egy második karakterkészlettel rendelkező karakterkészlet-táblázatot mutat, amelynek segítségével a Görögország/Törökország régió televíziós jeleinek karakterkódjait lehet dekódolni.
A 6. ábra egy harmadik, cirill karakterkészlettel rendelkező karakterkészlet-táblázatot mutat, amelynek segítségével az Oroszország körüli régió televíziós jeleinek karakterkódjait lehet dekódolni.
A 7. ábra egy karakteralkészletet mutat, az első karakterkészlet nyolc különböző karakteralkészletével.
A 8. ábra egy térképet mutat, ahol a közép-európai régióba tartozó országok szürkével vannak jelölve.
A 9. ábra egy térképet mutat, ahol a Görögország/Törökország régióba tartozó országok szürkével vannak jelölve.
A 10. ábra egy térképet mutat, ahol az Oroszország körüli régióba tartozó országok szürkével vannak jelölve.
Az 1. ábra az 1 kombinált berendezés blokkvázlatát mutatja, amelyben 2 monitor és 3 felvevőeszköz van kombinálva egy televíziókészülék és egy videomagnó funkcióinak megvalósítására. A 2 monitor alkalmas egy FS1 első televíziós jel képinformációjának és hanginformációjának reprodukálására. A 3 felvevőeszköz alkalmas az FS1 első televíziós jel rögzítésére egy mágnesszalag-kazettán, ezenfelül az FS1 első televíziós jel reprodukálására a mágnesszalag kazettáról.
Az 1 kombinált berendezésnek van egy 4 első bemeneti terminálja, amelyen keresztül az 5 földi antennával vett ES1 első vételi jelet az 1 kombinált berendezésbe vezetjük. Az 1 kombinált berendezésnek van egy 6 második bemeneti terminálja, amelyen keresztül egy ES2 második vételi jelet vezethetjük az 1 kombinált berendezésbe. A vételi jeleket fogadhatjuk 7 műholdantennával, és azokat a 8 műholdvevőhöz vezethetjük. A 8 műholdvevővel feldolgozott vételi jel ES2 második vételi jelként a 6 második bemeneti terminálhoz továbbítható.
Az ES1 első vételi jel és az ES2 második vételi jel tartalmazhat FS televíziós jeleket a föld különböző régióiban lévő FA televízióállomásokról. A 8., 9. és 10. ábra térképeket mutat, ahol a közép-európai régió országait, a Görögország/Törökország régió országait és az Oroszország körüli régió országait szürkével jelöltük. Attól függően, hogy az FS televíziós jelet melyik régióból vesszük, a televíziós jelben lévő teletextinformáció különböző feldolgozást igényel, ezt a későbbiekben fogjuk részletezni.
Az 1 kombinált berendezés tartalmaz 9 tunert, amelyhez a 4 első bemeneti termináltól az ES1 első vételi jelet továbbíthatjuk. Az 1 kombinált berendezés tartalmaz továbbá 10 kézelőgombokat, amelyek segítségével az 1 kombinált berendezés használója aktiválni tudja az 1 kombinált berendezés üzemmódjait, és több információt vihet be.
A 10 kézelőgombok segítségével PPI programpozíció-információt vihetünk be, és továbbíthatunk a 9 tunerhez. A PPI-,,01” programpozíció-információ kijelöli például a 9 tuner memóriájának egy memóriarekeszét, ahol az FA=„ORF1” televízióállomás FS televíziós jelének frekvenciája van tárolva. Amikor a 10 kézelőgombokkal a PPI=„01” programpozíció-információt továbbítjuk a 9 tunerhez, akkor a 9 tuner az FA=„ORF1” televízióállomás FS televíziós jelét továbbítja FS2 második televíziós jelként. A 9 tuner által továbbított FS2 második televíziós jelet a 12 kapcsoló 11 első termináljához továbbíthatjuk.
A 6 második bemeneti terminálhoz vezetett ES2 második vételi jelet a 12 kapcsoló 13 második termináljához továbbíthatjuk FS3 televíziós jelként. A 10 kézelőgombok segítségével Sl vezérlőinformációt továbbíthatunk a 12 kapcsolóhoz arra vonatkozóan, hogy vagy az FS2 második televíziós jelet vagy az FS3 harmadik televíziós jelet továbbítsuk a 12 kapcsoló 14 harmadik termináljához.
A 12 kapcsoló 14 harmadik termináljához továbbított televíziós jelet az 1 kombinált berendezés 15 jelfeldolgozó eszközéhez vezetjük. A 15 jelfeldolgozó eszköz tartalmaz egy színjelfeldolgozó fokozatot és egy világosságjel-feldolgozó fokozatot, és az eszközhöz továbbított televíziós jelet a televíziókészülékek és videomagnók esetében megszokott módon dolgozzuk fel. A 15 jelfeldolgozó eszközzel feldolgozott televíziós jelet a 16 szuperpozíciós fokozathoz továbbítjuk.
Amikor az 1 kombinált berendezést a 10 kézelőgombok segítségével teletextüzemmódra állítjuk, a szuperpozíciós fokozat a 15 jelfeldolgozó eszközzel feldolgozott és továbbított televíziós jelen AS televíziós jelet szuperponál, amely egy teletextoldal reprodukálható CHI karakterinformációját tartalmazza, ezt a későbbiekben részletesen ismertetjük. A 16 szuperpozíciós fokozat az FS1 első televíziós jelet a 2 monitorhoz és a 3 felvevőeszközhöz továbbíthatja.
Esetünkben az 1 kombinált berendezés tartalmaz vevőeszközt a 12 kapcsoló 14 harmadik termináljától érkező FS2 második televíziós jel vagy FS3 harmadik televíziós jel vételére. Az ETS 300706 teletextspecifikációnak megfelelően, a vett televíziós jel sorai, amelyeket VBI-soroknak nevezünk, és amelyeket nem lehet a 2 monitorral megjeleníteni, tartalmazhatnak teletextinformációt. A teletextinformáció tartalmaz CC karakterkódokat és kiegészítőinformációt. Egy karakter3
HU 224 997 Β1 készlet segítségével a CC karakterkódok CHI karakterinformációvá dekódolhatók, amely egy teletextoldal szövegeként megjeleníthető a 2 monitorral, ahogy azt a későbbiekben bővebben ismertetjük.
A VBI-sorok tartalmazhatnak kiegészítőinformációt VPS-információ vagy 8/30 csomaginformáció formájában az 1. formátumnak vagy a 2. formátumnak megfelelően, ahogy a PDC ETS 300231 specifikációban meg van határozva. A VPS-információ és a 8/30 csomaginformáció többek között, NI műsorforrás-információt és Cl országinformációt tartalmaz. Az NI műsorforrás-információ kijelöli azt az FA televízióállomást, amely a vett FS televíziós jelet továbbította, amelynek a VBI-sorai CC karakterkódokat és kiegészítőinformációt tartalmaznak. A Cl országinformáció azt az országot azonosítja, ahol a vett FS televíziós jelet, amelynek a VBI-sorai CC karakterkódokat és kiegészítőinformációt tartalmaznak, közvetítették.
A 3. ábra egy 18 korrelációs táblázatot mutat, amely meghatározza a PPI programpozíció-információt és az Sl vezérlőinformációt egy FA televízióállomásról vett FS televíziós jel vétele esetében. A 7 műholdantennával vett FS3 harmadik televíziós jelek esetében a 18 korrelációs táblázatban az Sl vezérlőinformációként az SI=„EXT”. A 18 korrelációs táblázat harmadik oszlopa az 1. formátumnak megfelelő 8/30 csomaginformációt tartalmazza, a 18 korrelációs táblázat negyedik és ötödik oszlopa pedig a 2. formátumnak megfelelő 8/30 csomaginformációt tartalmazza. Az Európai Telekommunikációs Szabvány Intézet TR 101231 (VI. 1.2; 1999-03) műszaki jelentése meghatározza, hogy melyik FA televízióállomás közvetíti az FS televíziós jeleket VPS-információval és/vagy 8/30 csomaginformációval az 1. formátumnak és/vagy 2. formátumnak megfelelően. Ezt az információt a 18 korrelációs táblázat alapvetően tartalmazza, bár a 3, ábrán a teljes 18 korrelációs táblázatnak csak egy kis részét mutatjuk.
Az 1 kombinált berendezés üzembe helyezésekor a felhasználó be tudja állítani az országot, illetve az ország nyelvét, ahol a kombinált berendezést használja. Ilyen beállításokat végzünk például a televíziós állomások televíziós jeleinek a 9 tuner programpozícióira való elosztása esetében, mivel a szokásos beállítások az egyes országokban különbözőek. Ilyen beállítással választjuk ki azt is, hogy a képernyőn megjelenő feliratok milyen nyelvűek legyenek. A 18 korrelációs táblázat első sora meghatározhatja a megfelelő Ll országinformációt, amelyet manuálisan vihetünk be, és a megfelelő SKI nyelvazonosító információt, amelyet szintén manuálisan vihetünk be.
A 17 vevőeszköz tartalmaz 19 VBI-leolvasó eszközt, 20 érzékelőeszközt, 21 megjelenítőjel-létrehozó eszközt és 22 karakterkészlet-tároló eszközt. A 22 karakterkészlet-tároló eszköz alkalmas arra, hogy tárolja a CC karakterkódokat és az összefüggő, reprodukálható karakterkészletek CHI országinformációját, és egy vagy több karakterkészlet karakteralkészletét.
A 4. ábra egy első karakterkészlettel rendelkező 23 karakterkészlet-táblázatot mutat, amely a 8. ábrán mutatott közép-európai régió FS televíziós jeleinek CC karakterkódjainak dekódolására alkalmas. A 23 karakterkészlet-táblázat első sorának egy karaktere (egy számjegy O-tól 9-ig vagy egy betű A-tól Z-ig hexadecimális számban) a CC karakterkód első helyét jelöli, és a 23 karakterkészlet-táblázat első oszlopának egy karaktere a CC karakterkód második helyét jelöli, és a megfelelő sor és oszlop metszése adja a reprodukálható CHI karakterinformációt. Például az első karakterkészletben a VBI-sorokban lévő CC=48 karakterkód dekódolva a CHI=„H reprodukálható karakterinformáció lesz.
Az 5. ábra egy második karakterkészlettel rendelkező 24 karakterkészlet-táblázatot mutat, amely a 9. ábrán mutatott Görögország/Törökország régió FS televíziós jeleinek CC karakterkódjainak dekódolására alkalmas. A 6. ábra egy harmadik karakterkészlettel rendelkező 25 karakterkészlet-táblázatot mutat cirill karakterekkel, amely a 10. ábrán mutatott Oroszország körüli régió FS televíziós jeleinek CC karakterkódjainak dekódolására alkalmas.
Az ETS 300706 teletextspecifikáció meghatározza továbbá, hogy mindegyik teletextoldal fejlécsora három vezérlőbitet (National Option Character Sub-Set Bit; C12, C13, C14) tartalmaz, amelyek az UCSI karakteralkészlet-információt adják, és amelyek kijelölik a karakterkészlet nyolc lehetséges karakteralkészletéből azt az egyet, amely alkalmas ennek a teletextoldalnak a CC karakterkódjai számára. A karakteralkészlet alkalmazásával lehetővé válik, hogy egy karakterkészlet CHI karakterinformációját az adott ország karaktereinek jellemzőihez illesszük.
A 7. ábra egy 26 karakteralkészlet-táblázatot mutat, amely a 4. ábrán mutatott, közép-európai régióra érvényes első karakterkészlet nyolc karakteralkészletét tartalmazza. A 26 karakteralkészlet-táblázat első sora megadja a CC karakterkódokat, amelyekhez különböző CHI karakterinformációk tartoznak az FA televízióállomás által szolgáltatott vezérlőbitektől (C12, C13, C14) függően.
Az ETS 300706 teletextspecifikáció meghatározza továbbá, hogy a dőlt információt kiegészítőinformációként lehet továbbítani a VBI-sorokban. Amikor egy VBI-sorban dőlt információ van, az azt jelöli, hogy az FA televízióállomás alkalmas karakterkészletként egy karakterkészlettel összefüggő dőlt karakterkészletet határozott meg. A dőlt információ előfordulásától a következő dőlt információ előfordulásáig a VBI-sorokban lévő CC karakterkódokat a dőlt karakterkészlettel kell dekódolni. A 22 karakterkészlet-tároló eszköz az első karakterkészletet dőlt karakterkészletként tárolja a második és a harmadik karakterkészlet számára.
A 19 VBI-leolvasó eszköz tartalmaz egy 27 VBI-leolvasófokozatot és egy 28 oldalmemória-fokozatot. A 12 kapcsoló 14 harmadik termináljától fogadott FS2 második televíziós jelet vagy FS3 harmadik televíziós jelet a 27 VBI-leolvasófokozathoz továbbítjuk. Ezenfelül, az NI száminformációt a 10 kézelőgomboktól a 27 VBI-leolvasófokozathoz továbbíthatjuk. Amikor az 1 kombinált berendezés teletextüzemmódra van állítva, a felhasználó a 10 kézelőgombok segítségével
HU 224 997 Β1 beviszi egy teletextoldal oldalszámát, hogy az adott oldal teletextinformációja megjelenjen a 2 monitoron. A kijelölt oldalszámnak megfelelő NI száminformációt a 27 VBI-leolvasófokozathoz továbbítjuk.
A 27 VBI-leolvasófokozat az NI száminformáció alapján leolvassa a televíziós jel VBI-soraiból a CC karakterkódokat és a kiegészítőinformációt, azaz az NI száminformációval meghatározott teletextoldalt. A kívánt teletextoldal leolvasott CC karakterkódjait a 28 oldalmemória-fokozatban tároljuk. A VBI-sorokból leolvasott NI műsorforrás-információt, Cl országinformációt és ICSI karakteralkészlet-információt kiegészítőinformációként a 20 érzékelőeszköz 29 érzékelőfokozatához továbbítjuk.
A 10 kézelőgombokkal megadott PPI programpozíció-információt és Sl vezérlőinformációt szintén a 29 érzékelőfokozathoz továbbítjuk. A 10 kézelőgombokkal az SKI nyelvazonosítás-információt, amelyet a felhasználó manuálisan tud bevinni, és a Bl felhasználói információt, amelyet szintén manuálisan tud a felhasználó bevinni, továbbítjuk a 29 érzékelőfokozathoz.
A 20 érzékelőeszköz tartalmaz továbbá egy 30 táblázattároló fokozatot, a 3. ábrán mutatott 18 korrelációs táblázat tárolásához. A 20 érzékelőeszköz 29 érzékelőfokozata alkalmas arra, hogy érzékelje a hozzá továbbított információt, és hogy CSI karakterkészlet-információt szolgáltasson, amely azonosítja a leolvasott CC karakterkód dekódolásához használandó karakterkészletet. A 29 érzékelőfokozat alkalmas továbbá arra, hogy UCSI karakteralkészlet-információt szolgáltasson, amely egy karakterkészletnek azt a karakteralkészletét határozza meg, amely a leolvasott CC karakterkód dekódolásához használandó. A 29 érzékelőfokozat ezután egy programsorozatot hajt végre, amelynek a folyamatábráját a 2. ábrán mutatjuk. Ezt a továbbiakban négy példa ismertetésével magyarázzuk.
A 20 érzékelőeszköz által érzékelt CSI karakterkészlet-információt és UCSI karakteralkészlet-információt a 21 megjelenítőjel-létrehozó eszközhöz továbbítjuk. A 21 megjelenítőjel-létrehozó eszköz alkalmas arra, hogy leolvassa a 28 oldalmemória-fokozatban tárolt CC karakterkódokat, és hogy a CC karakterkódokat a karakterkészlet-tároló eszközben tárolt, a CSI karakterkészlet-információval és az UCSI karakteralkészlet-információval azonosított karakterkészlet és karakteralkészlet segítségével dekódolja. A 21 megjelenítőjel-létrehozó eszköz alkalmas továbbá arra, hogy létrehozzon és a 16 szuperpozíciós fokozathoz továbbítson egy AS megjelenítőjelet, amely AS megjelenítőjel a felhasználó által kiválasztott teletextoldal reprodukálható CHI karakterinformációját tartalmazza.
Az 1 kombinált berendezés 17 vevőeszközének működését példák alapján magyarázzuk. Az első példánkban feltételezzük, hogy a felhasználó a 10 kézelőgombokkal ΡΡΙ=„0Γ programpozíció-információt vitt be, ezt követően az FA=„ORF1” televízióállomás FS televíziós jele érkezik a 27 VBI-leolvasófokozathoz és a 15 jelfeldolgozó eszközhöz FS2 második televíziós jelként. A 15 jelfeldolgozó eszköz feldolgozza az FS2 második televíziós jelet, és a 16 szuperpozíciós fokozaton keresztül a 2 monitorhoz továbbítja, a televíziós jelben lévő képinformáció és hanginformáció reprodukálására.
Az első példánkban feltételezzük továbbá, hogy a felhasználó az 1 kombinált berendezést a 10 kézelőgombok segítségével teletextüzemmódra állítja. Ezzel megkezdődik a programsorozat a 29 érzékelőfokozatban, ahogy azt a 2. ábrán a 32 lépés mutatja. A 29 érzékelőfokozat a következő, 33 lépésben ellenőrzi, hogy a 27 VBI-leolvasófokozat olvasott-e le az FS2 televíziós jel kiegészítőinformációjából NI műsorforrás-információt és/vagy Cl országinformációt, és továbbította-e ezeket a 29 érzékelőfokozathoz. A 29 érzékelőfokozat érzékeli, hogy az FS2 második televíziós jel VPS-információjából NI=„AC1” műsorforrás-információ került leolvasásra, így a folyamat a 34 lépéssel folytatódik.
Célszerűen, az FS televíziós jel bármely NI műsorforrás-információját és bármely Cl országinformációját a karakterkészlet-információval összefüggően a 30 táblázattároló fokozat 18 korrelációs táblázatában tároljuk. Ennek az előnye, hogy a 17 vevőeszköz meg tudja határozni a megfelelő karakterkészletet a vett televíziós jel teletextinformációjában lévő CC karakterkódok dekódolásához, és a CC karakterkódok dekódolása mindig a korrekt karakterkészlettel történik.
A 34 lépésben a közép-európai régió esetében használt első karakterkészletet azonosító CSI=„1” karakterkészlet-információ lett leolvasva a 30 táblázattároló fokozat 18 korrelációs táblázatából. A 35 lépésben az kerül ellenőrzésre, hogy a felhasználó vitt-e be Bl felhasználói információt a 10 kézelőgombokkal. A Bl felhasználói információ bevitelével a felhasználónak lehetősége van arra, hogy a 17 vevőeszköz által automatikusan megfelelő karakterkészletként meghatározott karakterkészlettől eltérő, más karakterkészletet határozzon meg. A Bl felhasználói információt bevihetjük a 18 korrelációs táblázatba is, és tárolhatjuk a 30 táblázattároló fokozatban PPI programpozíció-információként, SKI nyelvazonosítás-információként, amely manuálisan bevihető, vagy Ll országinformációként, amely manuálisan bevihető. Abban az esetben, amikor a felhasználó Bl felhasználói információt vitt be, a 36 lépésben a Bl felhasználói információból levezetjük a megfelelő CSI karakterkészlet-információt, és a programsorozatot a 37 lépésben befejezzük. Amikor a felhasználó nem visz be semmilyen Bl felhasználói információt, akkor a folyamat, rögtön a 35 lépést követően, befejeződik a 37 lépésben. Végül, a 37 lépésben, az érzékelt CSI karakterkészlet-információt a 21 megjelenítőjel-létrehozó eszközhöz továbbítjuk.
Ennek az előnye, hogy a vevőeszköz automatikusan meghatározza a megfelelő karakterkészletet a VBI sorokban továbbított kiegészítőinformáció CC karakterkódjainak dekódolásához, és leolvassa ezt a karaktert a 22 karakterkészlet-tároló eszközből, az AS megjelenítőjel létrehozásához. Előnyösen, a vevőeszköz a fenti módon meghatározza a megfelelő karakteralkészletet is vezérlőbitek érzékelésével.
Különösen előnyös, hogy a VPS-információban lévő NI műsorforrás-információt és Cl országinformációt, valamint a 8/30 csomaginformációt érzékeljük, ezért nem kell kiegészítőinformációt továbbítani a VBI-sorokban.
HU 224 997 Β1
Második példánkban az 1 kombinált berendezés felhasználója a PPI=„03” programpozíció-információt viszi be, amely következtében a 9 tuner egy megfelelő FS2 második televíziós jelet továbbít a 15 jelfeldolgozó eszközhöz és a 27 VBI-leolvasófokozathoz. Ezt követően, a felhasználó az 1 kombinált berendezést a 10 kézelőgombok segítségével teletextüzemmódba állítja. Ennek következtében a 29 érzékelőfokozatban a programsorozat elkezdődik a 32 lépéssel.
Ezt követően, a 33 lépésben a 29 érzékelőfokozat érzékeli, hogy sem NI műsorforrás-információ, sem Cl országinformáció nem áll rendelkezésünkre a 27 VBIleolvasófokozathoz érkezett, és 29 érzékelőfokozathoz továbbított FS második televíziós jelben. Ezután a folyamat a 38 lépéssel folytatódik.
A 38 lépésben a 29 érzékelőfokozat ellenőrzi, hogy a 30 táblázattároló fokozatban a 18 korrelációs táblázat tartalmaz-e CSI karakterkészlet-információt a PPI=„03” programpozíció-információ esetében. Az ilyen CSI karakterkészlet-információt a 18 korrelációs táblázatban a PPI programpozíció-információra kiosztva bevihetjük a 18 korrelációs táblázatba a Bl felhasználói információval vagy egy más beállítási folyamattal, például egy televíziós jel teletextinformációjának információs oldaláról.
A 29 érzékelőfokozat a 38 lépésben érzékeli, hogy a CSI=„3/1+” karakterkészlet-információt jelöltük ki a PPI=„3” programpozíció-információnak, amely karakterkészlet-információ megfelelő karakterkészletként az Oroszország körüli régióra érvényes, harmadik karakterkészletet és dőlt karakterkészletként a közép-európai régióra érvényes első karakterkészletet azonosítja. Ezt követően a folyamat a 39 lépéssel folytatódik.
A 39 lépésben a CSI=„3/1 karakterkészlet-információt kiolvassuk a 30 táblázattároló fokozatból. A 39 lépést követő 35 lépésben megállapítjuk, hogy a 29 érzékelőfokozathoz nem lett továbbítva Bl felhasználói információ, következésképpen a programsorozat befejeződik a 37 lépésben, a CSI=„3/1” karakterkészlet-információnak a 21 megjelenítőjel-létrehozó eszközhöz való továbbításával.
Ennek az előnye, hogy ha a visszakeresett kiegészítőinformációból az NI műsorforrás-információ és Cl országinformáció hiányzik, a 17 vevőeszköz automatikusan meg tudja határozni a CC karakterkódok dekódolására alkalmas karakterkészletet. További előny, hogy a CSI karakterkészlet-információ meghatároz egy dőlt karakterkészletet is.
Harmadik példánkban feltételezzük, hogy a felhasználó az 1 kombinált berendezés 10 kézelőgombjaival a PPI=„04” programpozíció-információt viszi be, amelynek következtében a 9 tuner egy megfelelő FS2 második televíziós jelet bocsát a 15 jelfeldolgozó eszköz és a 27 VBI-leolvasófokozat rendelkezésére. Továbbá feltételezzük, hogy a felhasználó az 1 kombinált berendezést teletextüzemmódra állítja. Ezt követően, a 29 érzékelőfokozat megkezdi a programsorozatot a 32 lépésben.
Ezután, a 33 lépésben, a 29 érzékelőfokozat érzékeli, hogy a 27 VBI-leolvasófokozat sem NI műsorforrás-információt, sem Cl országinformációt nem talált az FS2 második televíziós jel teletextinformációjának a kiegészítőinformációjában, és nem továbbított ilyet a érzékelőfokozathoz. így a programsorozat a 38 lépéssel folytatódik.
A 38 lépésben a 29 érzékelőfokozat érzékeli, hogy a 18 korrelációs táblázat a PPI=„04” programpozíció-információ esetében a CSI=„0” karakterkészlet-információt tartalmazza, amely azt jelöli, hogy a felhasználó még nem vitt be semmilyen CSI karakterkészlet-információt, amely egy megfelelő karakterkészletet határoz meg erre a programpozícióra. Ezt követően a programsorozat a 40 lépéssel folytatódik.
A 40 lépésben ellenőrizzük, hogy a felhasználó manuálisan vitt-e be Ll országinformációt a 10 kézelőgombok segítségével, és betöltötte-e a 30 táblázattároló fokozat 18 korrelációs táblázatába. A harmadik példánkban feltételezzük, hogy a felhasználó LI=„AT’ országinformációt vitt be a 18 korrelációs táblázatba, annak jelölésére, hogy az 1 kombinált berendezést Ausztriában használja. Amikor meg van adva az Ll országinformáció, akkor a folyamat a 41 lépéssel folytatódik.
A 41 lépésben az LI=„AT” országinformációnak megfelelő CSI karakterkészlet-információt kiolvassuk a 18 korrelációs táblázatból. Ezután, a 30 táblázattároló fokozatból kiolvassuk a CSI=„1” karakterkészlet-információt, amely karakterkészlet-információ a közép-európai régióra érvényes első karakterkészletet határozza meg megfelelő karakterkészletként. A 41 lépést a 35 lépés követi, ahol kiderül, hogy nincs Bl felhasználói információ, így a folyamat a 37 lépéssel folytatódik. A 37 lépésben a CSI=„1” karakterkészlet-információt továbbítjuk a 21 megjelenítőjel-létrehozó eszközhöz, és ezt követően a programsorozat befejeződik.
Ennek az előnye, hogy amikor az NI műsorforrás-információ vagy a Cl országinformáció hiányzik a visszakeresett kiegészítőjelből, meg lehet határozni a televíziós jel teletextinformációjában lévő CC karakterkódok dekódolásához a megfelelő karakterkészletet, a 18 korrelációs táblázatba betöltött Ll országinformáció segítségével. Mivel a manuálisan bevitt Ll országinformáció meghatározza azt az országot, ahol az 1 kombinált berendezést használják, a 18 korrelációs táblázatban az erre az Ll országinformációra kiosztott CSI karakterkészlet-információ meghatározza annak a régiónak a karakterkészletét, amelyben az ország elterül, így, ennek az országnak a közelében lévő, környező országok televíziós jeleinek CC karakterkódjai szintén sikeresen dekódolhatók.
Negyedik példánkban az 1 kombinált berendezés felhasználója a PPI=„04” programpozíciót viszi be, mint a harmadik példa esetében, de a negyedik példában a táblázattároló fokozatnak a 3. ábrán mutatott 18 korrelációs táblázatában nincs tárolva Ll országinformáció. Ennek megfelelően, miután a 32, 33 és 38 lépést elvégeztük, a 40 lépésben, megbizonyosodunk arról, hogy a 18 korrelációs táblázat nem tartalmaz Ll országinformációt, és a programsorozat a 42 lépéssel folytatódik.
A 42 lépésben ellenőrizzük, hogy a felhasználó vitt-e be manuálisan SKI nyelvazonosítás-információt,
HU 224 997 Β1 és betöltötte-e a 30 táblázattároló fokozat 18 korrelációs táblázatába. A negyedik példában feltételezzük, hogy az 1 kombinált berendezés felhasználója SKI=„DE nyelvazonosítás-információt vitt be a 18 korrelációs táblázatba, annak meghatározására, hogy az 1 kombinált berendezést egy olyan országban alkalmazza, ahol németül beszélnek. Amikor az SKI nyelvazonosítás-információ rendelkezésünkre áll, a programsorozat a 31 lépéssel folytatódik.
A 43 lépésben az SKI=„DE nyelvazonosítás-információnak megfelelő CSI karakterkészlet-információt olvassuk ki a 18 korrelációs táblázatból. Ezután a 30 táblázattároló fokozatból a CSI=„1” karakterkészlet-információ kerül leolvasásra, amely megfelelő karakterkészletként a közép-európai régióra érvényes első karakterkészletet határozza meg. A 43 lépést a 35 lépés követi, ahol kiderül, hogy nincs Bl felhasználói információ, így a folyamat a 37 lépéssel folytatódik. A 37 lépésben a CSI=„1” karakterkészlet-információt továbbítjuk a 21 megjelenítőjel-létrehozó eszközhöz, és ezt követően a programsorozat befejeződik.
Ennek az előnye, hogy amikor az NI műsorforrás-információ és a Cl országinformáció hiányzik a visszakeresett kiegészítőjelből, a manuálisan bevitt SKI nyelvazonosítás-információt érzékelve meg lehet határozni a megfelelő karakterkészletet. Mivel a manuálisan bevitt SKI nyelvazonosítás-információ meghatározza annak az országnak a nyelvét, ahol az 1 kombinált berendezést használják, a 18 korrelációs táblázatban az erre az SKI nyelvazonosítás-információra kiosztott CSI karakterkészlet-információ meghatározza azt a régiót, amelyben az ország elterül. Következésképpen, azon országok televíziós jeleinek CC karakterkódjai, amelyek az adott országgal szomszédosak, és azonos nyelvűek, szintén sikeresen dekódolhatók.
Az ötödik példánkban az 1 kombinált berendezés 27 VBI-leolvasófokozata sem NI műsorforrás-információt, sem Cl országinformációt nem szolgáltat a 29 érzékelőfokozat számára, és a felhasználó nem vitt be manuálisan PPI programpozíció-információt, Ll országinformációt vagy SKI nyelvazonosítás-információt. Ezenfelül, a 30 táblázattároló fokozatban nincs tárolva Ll országinformáció vagy SKI nyelvazonosítás-információ. A 32, 33, 38, 40 és 42 lépések elvégzése után, a programsorozat a 44 lépéssel folytatódik.
A 44 lépésben a 29 érzékelőfokozat Dl=„1” alapértelmezés szerinti információt továbbít a 21 megjelenítőjel-létrehozó eszköznek, CSI karakterkészlet-információként. A Dl alapértelmezés szerinti információ a 17 vevőeszközzel vehető legtöbb CC karakterkódhoz alkalmas karakterkészletre utal.
Ennek az előnye, hogy megfelelő karakterkészletet határozhatunk meg a legtöbb esetben, még akkor is, ha bármilyen kiegészítő adat hiányzik, és ha a felhasználó nem vitt be információt. Meg kell jegyeznünk, hogy célszerűen, a vevőeszközt integrált áramkörként valósítjuk meg, hogy a termelési költségeket csökkentsük nagyüzemi gyártás esetén.
Meg kell jegyeznünk, hogy a találmány szerinti vevőeszköz a teletextinformáció vételéhez elhelyezhető egy számítógép-csatlakozótáblán is. Meg kell jegyeznünk, hogy a különböző régiókban a televízióállomások televíziós jeleit vehetjük és továbbíthatjuk az 1 kombinált berendezés 4 első bemeneti termináljához egy kábelrendszeren keresztül is.
Meg kell jegyeznünk, hogy a 2. ábrán mutatott 31 folyamat programsorozatát periodikusan is elvégezhetjük, amikor az 1 kombinált berendezés teletextüzemmódra van állítva. így lehetővé válik egy megfelelő karakterkészlet meghatározása a 20 érzékelőeszközzel, amikor például a 8 műholdvevő egy másik vételi jelet szolgáltat, miközben az 1 kombinált berendezés teletextüzemmódban van.

Claims (9)

1. Vevőeszköz televíziós jel vételére, amelynek VBI-soraiban karakterkódok és kiegészítőinformációk vannak, a vevőeszköz rendelkezik egy karakterkészlet és több karakteralkészlet karakterkódjainak és összefüggő reprodukálható karakterinformációjának tárolására karakterkészlet-tároló eszközzel, a vett televíziós jel VBI-soraiban lévő karakterkódok (CC) és kiegészítőinformációk leolvasására VBI-leolvasófokozattal, a leolvasott kiegészítőinformációban lévő karakteralkészlet-információt érzékelő eszközzel, ahol a karakteralkészlet-információ a leolvasott karakterkódok dekódolásához használandó karakteralkészletet határozza meg, és a vett karakteralkészlet-információ figyelembevételével egy megjelenítőjelet előállító eszközzel, amely megjelenítőjel reprodukálható karakterinformációt tartalmaz, azzal jellemezve, hogy a karakterkészlet-tároló eszköz (22) alkalmas legalább két karakterkészlet és mindegyik karakterkészlet több karakteralkészletének karakterkódjainak (CC) és összefüggő reprodukálható karakterinformációjának (CHI) tárolására, és az érzékelőeszköz (20) alkalmas a leolvasott kiegészítőjelben lévő müsorforrás-információ (NI) vagy országinformáció (Cl) érzékelésére, és a leolvasott karakterkódok (CC) dekódolásához használandó karakterkészletet azonosító karakterkészlet-információ (CSI) szolgáltatására.
2. Az 1. igénypont szerinti vevőeszköz, azzal jellemezve, hogy az érzékelőeszköz (20) tartalmaz egy táblázattároló fokozatot (30) egy korrelációs táblázat (18) tárolásához, amelyben müsorforrás-információ (NI) és ahhoz kapcsolódó karakterkészlet-információ (CSI) vagy országinformáció (Cl) és ahhoz kapcsolódó karakterkészlet-információ (CSI) van.
3. A 2. igénypont szerinti vevőeszköz, azzal jellemezve, hogy az érzékelőeszköz (20) alkalmas manuálisan bevitt országinformáció (Ll) érzékelésére, amely a táblázattároló fokozatban (30) tárolható, amikor a leolvasott kiegészítőinformációban nincs műsorforrás-információ (NI) és országinformáció (Cl).
HU 224 997 Β1
4. A 2. igénypont szerinti vevőeszköz (17), azzal jellemezve, hogy az érzékelőeszköz (20) alkalmas manuálisan bevitt nyelvazonosítás-információ (SKI) érzékelésére, amely a táblázattároló fokozatban (30) tárolható, amikor a leolvasott kiegészítőinformációban nincs műsorforrás-információ (NI) és országinformáció (Cl).
5. Az 1. igénypont szerinti vevőeszköz, azzal jellemezve, hogy a VBI-leolvasó eszköz alkalmas a vett televíziós jel (FS) VPS-információjának vagy 8/30 csomaginformációjának leolvasására, a vett televíziós jel (FS) műsorforrás-információjának (NI) vagy országinformációjának (Cl) érzékeléséhez.
6. Az 1. igénypont szerinti vevőeszköz, azzal jellemezve, hogy a karakterkészlet-tároló eszközben (22) a legalább két karakterkészlet legalább egyike számára egy dőlt karakterkészlet-tárolható.
7. Az 1. igénypont szerinti vevőeszköz, azzal jellemezve, hogy a vevőeszköz (17) egy integrált áramkör5 be van beépítve.
8. Rögzítőberendezés, amely egy megjelenítőjelet (AS) tartalmazó első televíziós jel (FS1) rögzítéséhez felvevőeszközzel (3) rendelkezik, továbbá vevőeszköze van, azzal jellemezve, hogy a vevőeszköz az 1.
10 igénypont szerinti vevőeszköz (17).
9. Televíziókészülék, amely egy első televíziós jelben (FS1) lévő megjelenítőjel (AS) képinformációjának megjelenítéséhez monitorral (2) rendelkezik, továbbá vevőeszköze van, azzal jellemezve, hogy a vevőesz15 köz az 1. igénypont szerinti vevőeszköz (17).
HU0102716A 1999-04-14 2000-04-05 Teletext receiver device with means for autonomously determining an appropriate character set HU224997B1 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP99890123 1999-04-14
PCT/EP2000/003040 WO2000064162A1 (en) 1999-04-14 2000-04-05 Receiving device for receiving teletext information, having means for autonomously determining an appropriate character set

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HUP0102716A2 HUP0102716A2 (hu) 2001-11-28
HUP0102716A3 HUP0102716A3 (en) 2003-05-28
HU224997B1 true HU224997B1 (en) 2006-05-29

Family

ID=8243975

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU0102716A HU224997B1 (en) 1999-04-14 2000-04-05 Teletext receiver device with means for autonomously determining an appropriate character set

Country Status (9)

Country Link
US (1) US6593971B1 (hu)
EP (1) EP1088451B1 (hu)
JP (1) JP2002542733A (hu)
KR (1) KR100722712B1 (hu)
AT (1) ATE352949T1 (hu)
DE (1) DE60033100T2 (hu)
HU (1) HU224997B1 (hu)
TW (1) TW494683B (hu)
WO (1) WO2000064162A1 (hu)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR100381422B1 (ko) * 2001-02-20 2003-04-26 삼성전자주식회사 컴퓨터시스템 및 osd 표시방법
KR100474477B1 (ko) * 2002-07-29 2005-03-10 삼성전자주식회사 확장된 텔레웹 채널 탐색 기능을 갖는 텔레웹 재생장치및 그 탐색방법
DE10330329A1 (de) * 2003-07-04 2005-02-17 Micronas Gmbh Verfahren zur Darstellung von Teletextseiten auf einer Anzeigevorrichtung
JP4427597B1 (ja) * 2008-09-30 2010-03-10 株式会社東芝 デジタルテレビジョン放送受信装置

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4361007A (en) * 1980-03-05 1982-11-30 Burlington Industries, Inc. Open end spun slub yarn method and apparatus
GB2149627B (en) * 1983-10-26 1987-06-10 Philips Electronic Associated Teletext television receiver with multi-language display
GB2221127A (en) * 1988-07-20 1990-01-24 Philips Electronic Associated Teletext decoder with multiple character sets
JPH0654273A (ja) * 1992-07-30 1994-02-25 Rohm Co Ltd テレビジョン装置
US5519780A (en) * 1993-12-03 1996-05-21 Scientific-Atlanta, Inc. System and method for providing compressed digital teletext services and teletext support services
JPH07191598A (ja) * 1993-12-24 1995-07-28 Canon Inc 意志伝達装置
DE4405020C1 (de) * 1994-02-17 1995-01-26 Inst Rundfunktechnik Gmbh Verfahren zum Empfangen von in einem Fernsehsignal übertragenen Daten
DE4424137C2 (de) * 1994-07-08 1999-08-19 Siemens Ag Gerät zur Verarbeitung von Videosignalen mit einer Teletextverarbeitungseinrichtung
JP3396361B2 (ja) * 1996-01-22 2003-04-14 シャープ株式会社 自動チャンネル設定装置
JPH09214904A (ja) * 1996-02-05 1997-08-15 Matsushita Electric Ind Co Ltd テレビ受信機,及び付加情報送信方法
EP0866566A4 (en) * 1996-10-07 2002-07-24 Sony Corp RECEIVER
US6111612A (en) * 1997-07-10 2000-08-29 Thomson Consumer Electronics System for forming and processing text data for use in program specific information for broadcast
ATE311722T1 (de) * 1998-05-22 2005-12-15 Koninkl Philips Electronics Nv Farbensignalverarbeitungsvorrichtung mit datenblockadressenspeicher zur selbstständigen bestimmung von fernsehprogramminformation
US6430357B1 (en) * 1998-09-22 2002-08-06 Ati International Srl Text data extraction system for interleaved video data streams

Also Published As

Publication number Publication date
TW494683B (en) 2002-07-11
ATE352949T1 (de) 2007-02-15
KR100722712B1 (ko) 2007-06-04
HUP0102716A3 (en) 2003-05-28
EP1088451B1 (en) 2007-01-24
DE60033100T2 (de) 2007-10-11
JP2002542733A (ja) 2002-12-10
EP1088451A1 (en) 2001-04-04
DE60033100D1 (de) 2007-03-15
WO2000064162A1 (en) 2000-10-26
US6593971B1 (en) 2003-07-15
HUP0102716A2 (hu) 2001-11-28
KR20010052865A (ko) 2001-06-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5786869A (en) Automatic channel searching method for a television receiver
KR100264708B1 (ko) 텔레텍스트 디코더를 포함하는 텔레비전 수상기
HU224997B1 (en) Teletext receiver device with means for autonomously determining an appropriate character set
US20020021309A1 (en) Future program action indication display
KR100242319B1 (ko) 폰트를 구비하는 텔레비젼 수신기와 그에 따른 캡션디스플레이방법
JP2002101351A (ja) チャンネル切換手段を備えた映像表示装置
JP2000138910A (ja) 文字放送受信装置及び文字放送受信方法
KR100351798B1 (ko) 디지탈위성방송수신장치및방법
JP3033798B2 (ja) 文字放送受信機
KR100529320B1 (ko) 텔리텍스트의 선호 페이지 편집 방법 및 그 장치
JP2000050216A (ja) 文字放送受信装置
ES2103769T5 (es) Dispositivo mejorado de deteccion de señal de television.
JPH0614307A (ja) 文字放送受信機能付きテレビジョン受像機
US20040032528A1 (en) Method and apparatus for controlling transitions between electronic program guide modes
JP2000101979A (ja) 文字放送受信装置
KR100292358B1 (ko) 자막 신호의 제한적 디스플레이 제어방법
JP3326307B2 (ja) テレビジョン受信機
JPH02117288A (ja) 文字放送受信装置
KR100247240B1 (ko) Kbps데이타를 이용한 g-코드예약방법 및 그 장치
KR100219167B1 (ko) Xds/caption 데이터 수신감지장치
KR0186130B1 (ko) 브이씨알의 방송정보 표시 방법 및 장치
KR19990033630A (ko) 텔레비전의 채널라벨 기록방법
JPH0898096A (ja) 映像信号供給装置
JPS63208381A (ja) 文字多重放送受信機
KR19990026875A (ko) 위성방송 수신기의 연속 채널 호핑 처리 방법

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees