HU224038B1 - Eljárás szubsztituált tiazolok előállítására - Google Patents

Eljárás szubsztituált tiazolok előállítására Download PDF

Info

Publication number
HU224038B1
HU224038B1 HU9602510A HUP9602510A HU224038B1 HU 224038 B1 HU224038 B1 HU 224038B1 HU 9602510 A HU9602510 A HU 9602510A HU P9602510 A HUP9602510 A HU P9602510A HU 224038 B1 HU224038 B1 HU 224038B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
process according
hal
isothiocyanate
solvent
chlorine
Prior art date
Application number
HU9602510A
Other languages
English (en)
Inventor
Russell Clarke
James Ian Grayson
Graham Heyes
Arthur Jackson
Original Assignee
Agro-Kanesho Co. Ltd.
Fine Organics Ltd.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Agro-Kanesho Co. Ltd., Fine Organics Ltd. filed Critical Agro-Kanesho Co. Ltd.
Publication of HU9602510D0 publication Critical patent/HU9602510D0/hu
Publication of HUP9602510A1 publication Critical patent/HUP9602510A1/hu
Publication of HUP9602510A3 publication Critical patent/HUP9602510A3/hu
Publication of HU224038B1 publication Critical patent/HU224038B1/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D277/00Heterocyclic compounds containing 1,3-thiazole or hydrogenated 1,3-thiazole rings
    • C07D277/02Heterocyclic compounds containing 1,3-thiazole or hydrogenated 1,3-thiazole rings not condensed with other rings
    • C07D277/20Heterocyclic compounds containing 1,3-thiazole or hydrogenated 1,3-thiazole rings not condensed with other rings having two or three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
    • C07D277/32Heterocyclic compounds containing 1,3-thiazole or hydrogenated 1,3-thiazole rings not condensed with other rings having two or three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members with hetero atoms or with carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, e.g. ester or nitrile radicals, directly attached to ring carbon atoms

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Thiazole And Isothizaole Compounds (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
  • Cephalosporin Compounds (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

A találmány szerinti eljárással (I) általános képletű szubsztituált tiazolokat – ahol a képletben Hal jelentése külön-külön azonosan vagy eltérően klór- vagy brómatom; R1 és R2 jelentésekülön-külön hidrogénatom vagy 1–3 szénatomos alkilcsoport – állítanakelő oly módon, hogy egy Hal.CH(R1).CH=C(R2).NCS általános képletűizotiocianátot – ahol Hal jelentése klór- vagy brómatom, R1 és R2jelentése a fentiekben megadott – oldatban egy klórozó- vagybrómozószerrel reagáltatják. A 2-klór-5-(klór-metil)-tiazol fontosintermedier agrokémiai és gyógyászati termékek előállításánál. Ezt avegyületet a találmány szerinti eljárással előnyös módon lehetelőállítani.

Description

A találmány olyan tiazolok előállítására vonatkozik, amelyek az 5-helyzetben szubsztituáltak, közelebbről amelyek ebben a helyzetben halogén-alkil-csoportot tartalmaznak. A találmány még közelebbről 2-halogén5-(halogén-alkil)-tiazolok előállítására vonatkozik. Példaképpen hivatkozunk a 2-klór-5-(klór-metíl)-tiazol előállítására.
Bár ez utóbbi vegyület fontos intermedier agrokémiai és gyógyászati termékek előállításában, mind ez ideig nem volt olyan eljárás, amely lehetővé tette volna ezen termék ipari méretű előállítását. Mind ez ideig olyan eljárások voltak ismertek, amelyeket ha ipari méretben próbáltak kivitelezni, akkor az eljárások hátrányai lehetetlenné tették ezek megvalósítását mind gazdasági, mind gyakorlati szempontokból.
így például a DE 3 631 538 számú szabadalmi leírásban 2-klór-5-(klór-metil)-tiazol előállítását ismertetik allil-izotiocianát klórozásával. Az eljárásban magas hőmérsékletekre és nagy mennyiségű klórfeleslegre, illetve egyéb klórozószer feleslegére van szükség. Ráadásul a kívánt termék nagyszámú egyéb anyag mellett keletkezik, amelyektől a kívánt szubsztituált tiazol elválasztása nehézkes.
A 2-klór-5-(klór-metil)-tiazol előállítására egy másik lehetséges eljárást ismertetnek az EP 0 446 913 számú szabadalmi leírásban. A leírás szerint 2-klór-allil-izotiocianátot klóroznak klórral vagy egyéb klórozószerrel. A kívánt szubsztituált tiazolt nagyobb hozammal kapják, mint a fent ismertetett korábbi eljárással, anélkül, hogy a klórozószert nagy feleslegben kellene alkalmazni, és magas hőmérsékletet kellene alkalmazni. Az eljárás hátránya, hogy a kiindulási anyagként alkalmazott allil-izotiocianátot javított eljárással 2,3-diklór-propénből állítják elő, mely utóbbi vegyület nehezen hozzáférhető. Bár ez utóbbi eljárás bizonyos gyakorlati előnyökkel rendelkezik a korábbi eljáráshoz képest, nem megfelelő a 2-klór-5-(klór-metil)-tiazol nagyléptékű előállítására.
Fenti hátrányok ismeretében célul tűztük ki a 2-halogén-5-(halogén-alkil)-tiazolok, különösen a 2-klór-5(klór-metil)-tiazol előállítási eljárásának a kidolgozását. Célunk volt, hogy az erre a célra eddig ismert eljárások hátrányait legalább részben kiküszöbölő, illetve elkerülő eljárást dolgozzunk ki.
A találmányunk szerinti eljárás során egy Hal.CHÍR^.CHsCÍRzJ.NCS általános képletű izotiocianátot, ahol a képletben Hal jelentése klór- vagy brómatom;
Rj és R2 jelentése külön-külön hidrogénatom vagy
1-3 szénatomos alkilcsoport, reagáltatunk oldatban egy klórozó- vagy brómozószerrel.
A találmány szerinti eljárással olyan tiazolt kapunk, amely az 5-helyzetben egy halogén-alkil-csoportot tartalmaz. Ezek a vegyületek az (I) általános képlettel jellemezhetők,
Hal .CH/RJ-C — S
R2-C C. Hal \ //
N ahol a képletben
Hal jelentése külön-külön azonosan vagy eltérően klóratom vagy brómatom, és
Rj és R2 jelentése a fentiekben megadottakkal azonos.
Abban az esetben, ha minden egyes Hal jelentése klóratom, és mind Rj, mind R2 jelentése hidrogénatom, a vegyület a 2-klór-5-(klór-metil)-tiazol.
A találmány szerinti eljárásban kiindulási anyagként alkalmazott izotiocianátot K. Schulze és munkatársai által a Journal für Praktische Chemie, 322. kötet 629-637. oldal (1980) irodalmi helyen ismertetett eljárás szerint állíthatjuk elő, amely eljárás szerint egy
Hal.CH(Rj ).CH=C(R2).Hal általános képletű vegyületet, ahol a képletben Hal, Rj és R2 jelentése a fentiekben megadottakkal azonos, egy alkálifém-tiocianáttal vagy ammónium-tiocianáttal reagáltatnak. Például a 3-klór-prop-1-enil-izotiocianát kiindulási anyagot oly módon állíthatjuk elő, hogy
1,3-diklór-propént kálium-tiocianáttal reagáltatunk. Az
1,3-diklór-propént nagy mennyiségekben füstölőszerként állítják elő, és így könnyen hozzáférhető és sokkal olcsóbb kiindulási anyag, mint a 2,3-diklór-propén.
A találmány szerinti eljárásban halogénezőszerként bármilyen megfelelő klórozó- vagy brómozószert alkalmazhatunk. Klórozószerként különösen előnyös magának a klórnak az alkalmazása vagy a szulfuril-kloridnak az alkalmazása. A reakciót előnyösen -40 °C és 50 °C között, még előnyösebben -25 °C és 0 °C közötti hőmérsékleten játszatjuk le.
A reakciót egy megfelelő oldószerrel kialakított oldatban játszatjuk le. Oldószerként előnyösek azok, amelyek a halogénezőszerrel nem reagálnak. Például ha halogénezőszerként klórozószert alkalmazunk, akkor oldószerként megfelelőek az alifás vagy cikloalifás szénhidrogének, mint például hexán vagy ciklohexán, és a klórozott szénhidrogének, mint például diklór-metán, kloroform, 1,2-diklór-etán, 1,1,2-triklór-etán, 1,2,3-triklór-propán, 1,1,2,2-tetraklór-etán és klór-benzol.
Abban az esetben, ha a találmány szerinti eljárásban kiindulási anyagként alkalmazott izotiocianátvegyületet K. Schulze és munkatársai szerinti eljárással egy dihalogénvegyületből állítjuk elő, amint azt a fentiekben ismertettük, az ebben az eljárásban alkalmazott oldószer ugyanaz lehet, mint az izotiocianátvegyület tiazollá történő konverziójánál alkalmazott, és így ebben az esetben nem szükséges a találmány szerinti eljárás kivitelezése előtt az izotiocianátvegyületet elválasztani.
A reakcióidő függ a választott reakció-hőmérséklettől. Általában a reakcióidő 1-24 óra közötti.
A találmány szerinti eljárással előállított szubsztituált tiazolokat a reakcióelegyből bármilyen kívánt módszerrel elválaszthatjuk, mint például desztillációval vagy kristályosítással. Egy lehetséges másik megoldás szerint a tiazolt só formába, mint például hidrokloriddá alakíthatjuk, és ilyen formában a reakcióelegyből nagy tisztasággal kristályosodik ki. Az ily módon kapott sót ebben a formában felhasználhatjuk a további reakciókban vagy szabad bázis formává alakíthatjuk, például
HU 224 038 Β1 egy bázissal történő semlegesítéssel vagy vákuumdesztillációval.
A találmány szerinti eljárással kapott szubsztituált tiazolt kívánt esetben tovább tisztíthatjuk, például átkristályosítással vagy desztillációval.
Találmányunkat a továbbiakban a következő példákban részletesen bemutatjuk, így bemutatjuk a 2-klór-5(klór-metil)-tiazol, illetve az ennek megfelelő hidrokloridsójának előállítását a találmány szerinti eljárással.
1. példa g 3-klór-prop-1-enil-izotiocianátot, amit K. Schulze és munkatársai által a fentiekben ismertetett eljárással állítottunk elő, feloldunk 70 ml diklór-metánban, majd az oldatba összesen 15 g klórgázt buborékoltatunk 2 órás időperiódus alatt, miközben a reakcióelegy hőmérsékletét 10-20 °C között tartjuk. A reakcióidő végén a reakcióelegy gázkromatográfiás analízise azt mutatja, hogy az izotiocianát elfogyott.
A kapott reakcióelegyből az oldószert eltávolítjuk, majd a reakcióelegyet ezt követően 80 °C hőmérsékleten 266,6 Pa nyomáson vákuumdesztilláljuk. 6 g 2-klór-5-(klór-metil)-tiazolt kapunk halványsárga színű, olajos anyag formájában, ami hűtésre megszilárdul.
2. példa g 3-klór-prop-1-enil-izotiocianátot és 90 ml
1,2-diklór-etánt tartalmazó oldatba 10 óra alatt -10 °C hőmérsékleten 50,0 g szulfuril-kloridot adunk. A reakcióelegyet egy éjszakán át 25 °C hőmérsékletre hagyjuk felmelegedni.
Az oldatot ezután -15 °C-ra hűtjük, és a halványsárga színű, szilárd anyagot kiszűrjük, majd hexánnal mossuk. 38,2 g 2-klór-5-(klór-metil)-tiazol-hidrokloridot kapunk. Olvadáspont: 59-61 °C. Hozam: 61,6%.
3. példa g 3-klór-prop-1-enil-izotiocianátot és 100 ml diklór-metánt tartalmazó oldatba 10 óra alatt -10 °C és 0 °C közötti hőmérsékleten 75,0 g szulfuril-kloridot adunk. A kapott reakcióelegyet egy éjszakán át 25 °C hőmérsékletre hagyjuk felmelegedni. A reakcióelegy gázkromatográfiás analízise az izotiocianát elfogyását jelzi.
A reakcióelegyből az oldószert eltávolítjuk, majd a reakcióelegyet vákuumdesztilláljuk 81-83 °C hőmérsékleten és 266,6 Pa nyomáson. 30,8 g terméket kapunk, ami a 2-klór-5-(klór-metil)-tiazolt 75%-os tisztaságban tartalmazza. A kapott termék egy kis részét, ami olajos formájú, kétszeres térfogatnyi hexánból -25 °C hőmérsékleten átkristályosítjuk. Tiszta tiazolszármazékot kapunk fehér, szilárd anyag formájában. Olvadáspont: 28-31 °C.
4. példa g 3-klór-prop-1-enil-izotiocianátot és 100 ml diklór-metánt tartalmazó oldatba 54 g szulfuril-kloridot adunk 5 óra időperiódus alatt 0 °C és -10 °C közötti hőmérsékleten. A reakcióelegyet egy éjszakán át 25 °C hőmérsékletre hagyjuk felmelegedni. A reakcióelegybe további 6 g szulfuril-kloridot adunk 1,5 óra alatt 0 °C és -10 °C közötti hőmérsékleten, majd a reakcióelegyet egy éjszakán át állni hagyjuk, a reakció teljessé tétele céljából. A reakcióelegyet ezután -20 °C-ra hűtjük, és a kapott halványsárga színű, szilárd anyagot szűréssel Izoláljuk.
Az elválasztott termék 42,4 g 2-klór-5-(klórmetil)-tiazol-hidroklorid, ami magából a tiazolból képződött, és melléktermékként a reakcióban hidrogén-klorid képződik. A só olvadáspontja 58-62 °C és tisztasága gázkromatográfiás analízis alapján 94%.
Az anyalúgot bepároljuk, és a maradékot 30 ml diklór-metánban feloldjuk. Az oldathoz -10 °C hőmérsékleten gáz formájú hidrogén-kloridot adagolunk, így 2 g további tiazol-hidrokloridsó válik ki csapadék formájában. A kivált sót szűréssel elválasztjuk. Olvadáspont: 61-63 °C.
5. példa
277,7 g 3-klór-prop-2-enil-tiocianátot és 1600 ml
1.1.2.2- tetraklór-etánt tartalmazó oldatot készítünk
1,3-diklór-propénból a fentiekben ismertetett K. Schulze és munkatársai szerinti eljárással. Az oldatot 120 °C hőmérsékleten melegítjük, és ezen a hőmérsékleten 5 órán át tartjuk. A termék gázkromatográfiás analízise azt mutatja, hogy ez a tiocianát 3-klór-prop-1-enil-izotiocianáttá konvertálódott.
Az oldatot az oldhatatlan melléktermékek eltávolítása céljából szűrjük, majd 0 °C és -10 °C hőmérséklet közé hűtjük. Az oldathoz ezen a hőmérsékleten, 10-12 órás időperiódus alatt 283 g szulfuril-kloridot adunk, majd a reakcióelegyet ezen a hőmérsékleten további 1 órán át tartjuk. Ez alatt az idő alatt a reakció teljessé válik.
A reakcióelegyet frakcionált desztillációval szétválasztjuk. A főfrakció 235 g, ami 57% 2-klór-5-(klórmetil)-tiazolt és 36% maradék 1,1,2,2-tetraklór-etánt tartalmaz. A nyers desztillációs terméket feloldjuk 470 ml hexánban, majd az oldatot -25 °C hőmérsékletre hűtjük. A termék kikristályosodik. 93 g 2-klór-5-(klór-metil)-tiazolt kapunk 98%-os tisztaságban, fehér színű, kristályos anyag formájában. Olvadáspont: 27-30 °C. Összes hozam a 3-klór-prop-2-enil-tiocianátot alapul véve: 33%.
6. példa g 3-klór-prop-1-enil-izotiocianátot és 90 ml
1.2- diklór-etánt tartalmazó oldatba -10 °C hőmérsékleten, 10 óra alatt 50,5 g szulfuril-kloridot adagolunk. A reakcióelegyet egy éjszakán át 25 °C hőmérsékletre hagyjuk felmelegedni. Ez alatt az idő alatt a reakció teljessé válik. Az oldatot -15 °C hőmérsékletre hűtjük, majd a halványsárga színű, szilárd terméket szűréssel izoláljuk és hexánnal mossuk. 38,2 g 2-klór-5-(klór-metil)-tiazol-hidrokloridot kapunk. Olvadáspont: 59-61 °C. Hozam: 61,6%.
7. példa
240 g 3-klór-prop-2-enil-tiocianátot és 1400 g
1.1.2- triklór-etánt tartalmazó oldatot 18 órán át 110 °C
HU 224 038 Β1 hőmérsékleten tartunk. A reakcióelegy gázkromatográfiás analízise azt mutatja, hogy az izotiocianát konverziója teljes. Az oldatot ezután az oldhatatlan melléktermékek eltávolítása céljából leszűrjük, majd 0 °C hőmérsékletre hűtjük. Ezen a hőmérsékleten az oldatba 10 óra alatt 223 g szulfuril-kloridot adagolunk, majd a reakcióelegyet ezen a hőmérsékleten további 1 órán át tartjuk. A reakcióelegyet ezután frakcionált desztillációnak vetjük alá. Főfrakcióként 96,2 g 2-klór-5-(klór-metil)-tiazolt kapunk. A kiindulási tiocianátra vonatkoztatva a hozam 32%.
8. példa
A reakciót a 7. példában ismertetett módon kivitelezzük, azzal az eltéréssel, hogy az 1,1,2-triklór-etán oldószer helyett ugyanolyan mennyiségű klór-benzolt alkalmazunk. A szulfuril-kloriddal történő klórozás után a klór-benzolt és a maradékot diklór-metánban feloldjuk, majd az oldatot gázfázisú hidrogén-kloriddal telítjük. A 2-klór-5-(klór-metil)-tiazol-hidrokloridot halványsárga, szilárd anyag formájában izoláljuk. Hozam: 23%.
9. példa g 3-klór-prop-2-enil-tiocianátot és 300 g 1,2,3triklór-propánt tartalmazó oldatot 150 °C hőmérsékleten tartunk 4 órán át. Ezután a reakcióelegy gázkromatográfiás analízise azt mutatja, hogy a tiocianát teljes mértékben izotiocianáttá konvertálódott. Az oldatot az oldhatatlan melléktermékek eltávolítása céljából leszűrjük, majd -20 °C hőmérsékletre hűtjük. Ezen a hőmérsékleten az oldatba 8 óra alatt 60 g szulfuril-kloridot és 180 g diklór-metánt tartalmazó oldatot adagolunk, majd a reakcióelegyet 25 °C hőmérsékletre melegítjük. A reakcióelegy frakcionált desztillálása után a főfrakció 18,6 g 2-klór-5-(klór-metil)-tiazolt tartalmaz (tisztaság 85%), és a maradék rész 1,2,3-triklór-propán.
10. példa
100 g 3-klór-prop-2-enil-tiocianátot és 600 ml
1,2-diklór-etánt tartalmazó oldatot autoklávban 110 °C hőmérsékletre melegítünk, majd ezen a hőmérsékleten 12 órán át tartjuk. A túlnyomás 100 kPa. Az oldatot az oldhatatlan melléktermékek eltávolítása céljából szűrjük, majd az oldószert evaporáljuk 300 ml végső térfogat elérésére. A maradék oldathoz 18 óra alatt -20 °C hőmérsékleten 153 g szulfuril-kloridot adunk. A reakcióelegyet 20 °C hőmérsékletre hagyjuk felmelegedni, majd -20 °C hőmérsékletre hűtjük. A hidroklorídtermék kikristályosodik. A 2-klór-5-(klór-metil)-tiazol-hidrokloridot szűréssel eltávolítjuk és hexánnal mossuk. 102,1 g hidrokloridterméket kapunk halványsárga színű, szilárd anyag formájában. Hozam: 66,6%.
Az előző példákból nyilvánvaló, hogy a 2-klór-5(klór-metil)-tiazol esetében az eljárás lehetségessé teszi a szubsztituált tiazol jó hozammal történő előállítását, elfogadható reakció-hőmérsékleten 1,3-diklór-propánból kiindulva. Ezt a kiindulási anyagot, amint már a fentiekben említettük, nagy mennyiségben füstölőszerként gyártják, és ezért jól hozzáférhető.

Claims (14)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás (I) általános képletű szubsztituált tiazolok előállítására,
    Hal7CH(R,)-C — S < II I
    R:-C C—Ha!
    \ /Λ
    N ahol a képletben
    Hal jelentése külön-külön azonosan vagy eltérően klórvagy brómatom;
    R1 és R2 jelentése külön-külön hidrogénatom vagy
    1-3 szénatomos alkilcsoport, azzal jellemezve, hogy egy
    HakCH(R1 )-CH=C(R2)-NCS általános képletű izotiocianátot - ahol Hal jelentése klór- vagy brómatom, Rt és R2 jelentése a tárgyi körben megadottakkal azonos - oldatban egy klórozóvagy brómozószerrel reagáltatunk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy olyan izotiocianátot alkalmazunk, amelynek képletében Rt és R2 jelentése hidrogénatom.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy olyan izotiocianátot alkalmazunk, amelynek képletében Hal jelentése klóratom.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az izotiocianátvegyületet oly módon állítjuk elő, hogy egy
    Hal-CH(Ri )-CH=C(R2)-Hal általános képletű vegyületet, ahol a képletben Hal, R4 és R2 jelentése a fentiekben megadottakkal azonos, egy alkálifém-tiocianáttal vagy ammónium-tiocianáttal reagáltatunk.
  5. 5. A 4. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az izotíocianátvegyület előállítását ugyanabban az oldószerben kivitelezzük, mint amelyik oldószert alkalmazzuk a kapott izotíocianátvegyület klórozó- vagy brómozószerrel történő reakciójában.
  6. 6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy klórozószerként klórt vagy szulfuril-kloridot alkalmazunk.
  7. 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy oldószerként egy alifás vagy cikloalifás szénhidrogént vagy klórozott szénhidrogént alkalmazunk.
  8. 8. A 7. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy oldószerként hexánt vagy ciklohexánt alkalmazunk.
  9. 9. A 7. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy oldószerként diklór-metánt, kloroformot,
    1,2-diklór-etánt, 1,1,2-triklór-etánt, 1,2,3-triklór-propánt, 1,1,2,2-tetraklór-etánt vagy klór-benzolt alkalmazunk.
  10. 10. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy oldószerként 1,2-di4
    HU 224 038 Β1 klór-etánt és klórozószerként szulfuril-kloridot alkalmazunk.
  11. 11. Az 1-10. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakciót -40-50 °C hőmérséklet-tartományban játszatjuk le. 5
  12. 12. A 11. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakciót -25-0 °C hőmérséklet-tartományban játszatjuk le.
  13. 13. Az 1-12. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az előállított szubsztituált tiazolt a reakcióelegyből desztillációval vagy kristályosítással különítjük el.
  14. 14. Az 1-12. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az ily módon előállított szubsztituált tiazolt sójává alakítjuk, és ebben a formában kristályosítással különítjük el.
HU9602510A 1995-09-14 1996-09-13 Eljárás szubsztituált tiazolok előállítására HU224038B1 (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GBGB9518824.9A GB9518824D0 (en) 1995-09-14 1995-09-14 Preparation of substituted thiazoles

Publications (4)

Publication Number Publication Date
HU9602510D0 HU9602510D0 (en) 1996-11-28
HUP9602510A1 HUP9602510A1 (en) 1997-05-28
HUP9602510A3 HUP9602510A3 (en) 1999-03-29
HU224038B1 true HU224038B1 (hu) 2005-05-30

Family

ID=10780723

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9602510A HU224038B1 (hu) 1995-09-14 1996-09-13 Eljárás szubsztituált tiazolok előállítására

Country Status (18)

Country Link
US (1) US5705652A (hu)
EP (1) EP0763531B1 (hu)
JP (1) JP3168319B2 (hu)
KR (1) KR970015581A (hu)
CN (1) CN1064961C (hu)
AT (1) ATE190975T1 (hu)
CA (1) CA2186167C (hu)
DE (1) DE69607272T2 (hu)
DK (1) DK0763531T3 (hu)
ES (1) ES2144700T3 (hu)
FI (1) FI119244B (hu)
GB (1) GB9518824D0 (hu)
GR (1) GR3033620T3 (hu)
HU (1) HU224038B1 (hu)
IN (1) IN183678B (hu)
NO (1) NO306298B1 (hu)
PT (1) PT763531E (hu)
TW (1) TW355708B (hu)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IN182219B (hu) * 1996-02-21 1999-02-06 Kuraray Co
WO1998045279A1 (en) * 1997-04-07 1998-10-15 Reilly Industries, Inc. Preparation of thiazoles using 1,3-dihalopropenes
WO1998045277A1 (en) * 1997-04-07 1998-10-15 Reilly Industries, Inc. Preparation of heterocycles using 1,3-dihalopropenes
US5959118A (en) * 1997-08-29 1999-09-28 Abbott Laboratories Process for the preparation of 5-hydroxymethylthiazoles
DE19908447A1 (de) 1999-02-26 2000-08-31 Bayer Ag Verfahren zur Herstellung von 2-Chlor-5-chlormethylthiazol
AT409760B (de) * 1999-11-15 2002-11-25 Dsm Fine Chem Austria Gmbh Verfahren zur herstellung von 2-chlor-5-chlormethyl-1,3-thiazol
JP2003523951A (ja) * 1999-11-15 2003-08-12 デーエスエム・ファイン・ケミカルズ・オーストリア・ナッハフォルゲル・ゲゼルシヤフト・ミト・ベシユレンクテル・ハフツング・ウント・コンパニー・コマンデイトゲゼルシヤフト 2−クロロ−5−クロロメチル−1,3−チアゾールの製造方法
AT408756B (de) * 2000-05-23 2002-03-25 Dsm Fine Chem Austria Gmbh Verfahren zur herstellung von 2-chlor-5-chlormethyl-1,3-thiazol
AU2001289772A1 (en) * 2000-08-10 2002-02-18 Bayer Cropscience Ag Method for purifying 2-chloro-5-chloromethyl thiazole
DE10061083A1 (de) * 2000-12-08 2002-06-13 Bayer Ag Bis-(2-chlor-thiazolyl-5-methyl)-amin und seine Salze sowie Verfahren zur Aufarbeitung von 5-Aminomethyl-2-chlor-thiazol und Bis-(2-chlor-thiazol-5-methyl)-amin enthaltenden Reaktionsgemischen
DE602005026107D1 (de) * 2004-03-22 2011-03-10 Sumitomo Chemical Co Verfahren zur aufreinigung von 2-chlor-5-chlormethyl-1,3-thiazol
CN102503872A (zh) * 2011-12-15 2012-06-20 常州大学 一种制备异硫氰酸酯的方法
CN103772315B (zh) * 2014-01-07 2015-10-21 山东汇海医药化工有限公司 一种一步合成4-甲基噻唑-5-甲酸乙酯的方法
CN103755661B (zh) * 2014-02-08 2016-09-21 山东省农药科学研究院 一种2-氯-5-氯甲基噻唑的分离精制方法
TWI620558B (zh) 2016-12-20 2018-04-11 富伯生醫科技股份有限公司 穿戴式手部復健輔具系統
CN109293596A (zh) * 2018-09-30 2019-02-01 江苏润泽鑫生物科技有限公司 2-氯-5-氯甲基噻唑的制备方法
CN113121465A (zh) * 2021-05-28 2021-07-16 安徽海顺化工有限公司 一种2-氯-5-氯甲基噻唑的合成工艺
KR102610076B1 (ko) * 2022-04-29 2023-12-04 윤필영 쿨링 기능성 퀼팅 덮는 이불

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3631538A1 (de) * 1986-09-17 1988-03-24 Bayer Ag Verfahren zur herstellung von 2-chlor-5-chlormethylthiazol
US5180833A (en) * 1990-03-16 1993-01-19 Takeda Chemical Industries, Ltd. Process for the preparation of chlorothiazole derivatives

Also Published As

Publication number Publication date
CN1064961C (zh) 2001-04-25
CA2186167C (en) 2007-07-24
EP0763531B1 (en) 2000-03-22
NO963829D0 (no) 1996-09-13
JP3168319B2 (ja) 2001-05-21
IN183678B (hu) 2000-03-18
HU9602510D0 (en) 1996-11-28
US5705652A (en) 1998-01-06
DK0763531T3 (da) 2000-07-10
CA2186167A1 (en) 1997-03-15
HUP9602510A1 (en) 1997-05-28
FI963344A (fi) 1997-03-15
DE69607272D1 (de) 2000-04-27
GR3033620T3 (en) 2000-10-31
ATE190975T1 (de) 2000-04-15
JPH09110844A (ja) 1997-04-28
FI119244B (fi) 2008-09-15
NO306298B1 (no) 1999-10-18
DE69607272T2 (de) 2000-07-13
ES2144700T3 (es) 2000-06-16
FI963344A0 (fi) 1996-08-27
KR970015581A (ko) 1997-04-28
TW355708B (en) 1999-04-11
HUP9602510A3 (en) 1999-03-29
CN1152571A (zh) 1997-06-25
EP0763531A1 (en) 1997-03-19
NO963829L (no) 1997-03-17
GB9518824D0 (en) 1995-11-15
PT763531E (pt) 2000-08-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU224038B1 (hu) Eljárás szubsztituált tiazolok előállítására
KR920010393B1 (ko) 헤테로아릴옥시아세트아미드의 제조방법
HU201537B (en) Process for producing 2-chloro-5-chloromethylthiazole
US5679796A (en) Process for the preparation of 2-chloro-5-chloromethylthiazole
EP0705823A1 (en) Process for producing 1-substituted-2-cyanoimidazole compounds
JP2000501413A (ja) 2―クロロチアゾール化合物の製法
US6407251B1 (en) Process for preparing 2-chloro-5-chloromethylthiazole
JP2505557B2 (ja) 2―クロロ―5―メチルピリジンの製造方法
EP0147472B1 (en) 4-chloro-4-methyl-5-methylene-1,3-dioxolan-2-one
KR100827940B1 (ko) 농약 클로로티아졸의 연속적인 제조 방법
JPH0625223A (ja) 2,5−ビス(メルカプトメチル)−1,4−ジチアンの製造法
EP0600489B1 (en) Process for producing 2-iminothiazoline derivatives and process for producing their intermediates
KR100674098B1 (ko) N,n-디알킬아릴아민 촉매의 존재하에서n-알크(엔)옥시(또는 아릴옥시)카보닐이소티오시아네이트 및 그의 유도체를 제조하는 방법
US4146724A (en) Process for the manufacture of isopropyl 4-methylimidazole-5-carboxylate
US4658034A (en) Process for the preparation of 2,6-dichlorobenzoxazole
JP2000143649A (ja) 2−クロロ−5−クロロメチル−1,3−チアゾールの製造方法
GB2305172A (en) Preparation of substituted thiazoles
HU185991B (en) Process for producing trichloroformate
US3308132A (en) 6, 8-dithiooctanoyl amides and intermediates
JP2659667B2 (ja) シスタミンの製造方法
CA1152084A (en) Process for making 3-(n-arylamino)-gamma- butyrothiolactones
KR800001589B1 (ko) 클로로 술포닐 벤조일 클로리드의 제조방법
HU214501B (hu) Eljárás metil-(1,1-diklór-metil)-éter vagy etil-(1,1-diklór-metil)-éter előállítására
KR20010095169A (ko) 방향족 카복실산 유도체의 제조방법
JP3261454B2 (ja) ケテンイミン化合物の製造方法

Legal Events

Date Code Title Description
HFG4 Patent granted, date of granting

Effective date: 20050318

MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees