HU219385B - Process and device for cleaning vinyl chloride - Google Patents

Process and device for cleaning vinyl chloride Download PDF

Info

Publication number
HU219385B
HU219385B HU9601545A HU9601545A HU219385B HU 219385 B HU219385 B HU 219385B HU 9601545 A HU9601545 A HU 9601545A HU 9601545 A HU9601545 A HU 9601545A HU 219385 B HU219385 B HU 219385B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
vinyl chloride
water
distillation step
distillation
chloride
Prior art date
Application number
HU9601545A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9601545D0 (en
HUT74047A (en
Inventor
Helmut Kalliwoda
Peter Kammerhofer
Ingolf Mielke
Peter Schwarzmaier
Manfred Stoeger
Original Assignee
Hoechst Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hoechst Ag filed Critical Hoechst Ag
Publication of HU9601545D0 publication Critical patent/HU9601545D0/hu
Publication of HUT74047A publication Critical patent/HUT74047A/hu
Publication of HU219385B publication Critical patent/HU219385B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C17/00Preparation of halogenated hydrocarbons
    • C07C17/25Preparation of halogenated hydrocarbons by splitting-off hydrogen halides from halogenated hydrocarbons
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C17/00Preparation of halogenated hydrocarbons
    • C07C17/38Separation; Purification; Stabilisation; Use of additives
    • C07C17/383Separation; Purification; Stabilisation; Use of additives by distillation
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01JCHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
    • B01J2219/00Chemical, physical or physico-chemical processes in general; Their relevant apparatus
    • B01J2219/00002Chemical plants
    • B01J2219/00004Scale aspects
    • B01J2219/00006Large-scale industrial plants

Abstract

Vinil-kloridot állítanak elő 1,2-diklór-etán termikus hasításávalhárom desztillációs lépcsőben; először hidrogén-- kloridot, utánavinil-kloridot, végül magával vitt hidrogén-kloridot vinil-kloriddalledesztillálnak. Ha az utolsó lépcsőben bevitt vizet nem távolítják ela fenékről, a fejtermékkel együtt visszavezetik az első lépcsőbe, ésígy ez korróziót idéz elő. Ha a vizet a harmadik desztillációs lépcsőfejénél eltávolítják előnyösen szárítással, nem lép fel korrózió. ŕ

Description

A találmány tárgya eljárás és berendezés vinil-klorid tisztításához.
A 3843 736 számú szabadalmi leírásból ismert eljárás vinil-klorid kinyerésére 1,2-diklór-etán előnyösen 8-40 ata megnövelt nyomáson és mintegy 450-650 °C hőmérsékleten, katalizátorok távollétében végbevitt, nem teljes mértékű termikus hasításával keletkező reakciókeverékből, melynél a hevítőzónát elhagyó, vinil-kloridból, hidrogén-kloridból, át nem alakult
1.2- diklór-etánból, valamint melléktermékekből álló gázkeveréket részben kondenzálva a hidrogén-klorid ledesztillálásához egy első desztillációs lépcsőbe, utána a vinil-klorid ledesztillálásához egy második desztillációs lépcsőbe vezetik, majd a második desztillációs lépcső fenéktermékét az át nem alakult 1,2-diklór-etán visszavezetése végett ismert módon feldolgozzák, és a második desztillációs lépcső fejénél levett és cseppfolyósított vinil-kloridot az első desztillációs lépcső közepébe részben visszaszivattyúzzák. Az eljárást az jellemzi, hogy a termékként levett, cseppfolyósított vinil-kloridot, mely csekély mennyiségben még hidrogén-kloridot tartalmaz, gázmentesítő zóna fejéhez vezetik, és a vinil-klorid egy részét a bevitt hidrogén-kloriddal együtt forgó bepárló alkalmazásával bepárolják, kondenzálják és az első, a hidrogén-klorid lepárlásához alkalmazott desztillációs lépcső közepébe visszaszivattyúzzák, miközben a gázmentesítő zóna aljából tiszta vinilkloridot nyernek.
Ebben a szabadalmi leírásban azt is említik, hogy azt a csekély mennyiségű hidrogén-kloridot, melyet a gázmentesítő zónában távolítanak el, korábban nátriumhidroxiddal töltött tornyok segítségével választották le.
Az ismert eljárás mégis hátrányos akkor, ha a gázmentesítő zónához vezetett hidrogén-klorid még kis mennyiségű vizet tartalmaz. Ez a gyakorlatban elkerülhetetlen; mindenekelőtt a berendezés megindításánál és üzemszünetnél kerül kényszerűen víz nyomokban a folyamatba. Ezért a gyakorlatban úgy üzemeltették a gázmentesítő zónát, hogy ezeket a víznyomokat a gázmentesítő kolonnafenéknél - együtt a hidrogén-kloriddal leválasztották, amihez a nátrium-hidroxiddal töltött tornyok ismét szükségessé váltak. Ha a víznek az említett módon történő leválasztása nem menne végbe, a vizet a visszavezetett vinil-kloriddal együtt a körfolyamatba vezetnék, és a berendezés érintett részein korrózió lépne fel. Az ilyen korróziók azonban nemcsak gazdasági, hanem mindenekelőtt biztonsági okokból nem fogadhatók el.
Azt tapasztaltuk, hogy a nátrium-hidroxiddal töltött tornyokat mellőzni lehet abban az esetben, ha a gázmentesítő kolonnákat úgy üzemeltetjük, hogy a víz nagy részét a fejnél elvezetjük és - célszerűen szárítással - eltávolítjuk. Az eljárásba visszavezetett száraz, hidrogénkloridot tartalmazó vinil-klorid már nem okozhat korróziót.
Találmányunk tehát vinil-klorid kinyerésére irányuló eljárásra vonatkozik, melyre az jellemző, hogy
1.2- diklór-etán megnövelt nyomáson és mintegy 450-650 °C hőmérsékleten, katalizátorok távollétében végbevitt, nem teljes mértékű termikus hasításánál keletkező reakciókeverékből egy első desztillációs lépcsőben a hidrogén-kloridot és egy második desztillációs lépcsőben a vinil-kloridot ledesztilláljuk, majd a második desztillációs lépcső fejénél levett és cseppfolyósított vinil-kloridot visszafolyó párlatként a második desztillációs lépcsőbe részben visszavezetjük, és a többi vinil-kloridot egy gázmentesítő zóna fejéhez vezetjük, ahonnan a vinil-klorid egy részét, együtt az összes bevitt hidrogén-kloriddal és vízzel lepároljuk, majd a víz messzemenő eltávolítása után az első desztillációs lépcsőbe visszavezetjük, miközben a gázmentesítő zóna aljából tiszta vinil-kloridot veszünk el.
A találmány tárgya továbbá berendezés vinil-klorid előállításához -1-hasítózónával, -2- első desztillációs lépcsővel a hidrogén-klorid elválasztásához, -3- második desztillációs lépcsővel vinil-klorid, magasabb forráspontú alkotórészek ledesztillálásához és -4- harmadik desztillációs lépcsővel a hidrogén-klorid és víz elválasztásához a vinil-kloridtól, jellemezve -5-elrendezéssel (szárítózóna), melyen keresztül a -4- harmadik desztillációs lépcsőben elválasztott hidrogén-klorid és víz a vinil-kloriddal a -2- első desztillációs lépcsőbe kerül vissza, és melyben a víz messzemenően eltávozik.
A találmány szerinti berendezést az ábra sematikusan mutatja be, melynél a már említett -1- -5- alkotók mellett a továbbiak jelentését ismertetjük.
-6- vezeték az 1,2-diklór-etán részére az -1- hasítózónához,
-7- vezeték a hasítási termékek részére az első -2- desztillációs fokozathoz,
-8- vezeték az elválasztott hidrogén-kloridhoz,
-9- vezeték a magasabb forráspontú termékek részére a második -3- desztillációs fokozathoz,
-10- vezeték a vinil-klorid cseppfolyósítására szolgáló -11- kondenzátorhoz,
-12- vezeték a cseppfolyósított vinil-klorid részáramának visszavezetésére a második -3- desztillációs lépcsőhöz,
-14-vezeték a cseppfolyósított vinil-klorid második részáramának elvezetésére a harmadik -4- desztillációs lépcsőhöz,
-15- vezeték a harmadik -4- desztillációs fokozattól az -5- szárítózónához,
-16- vezeték a hidrogén-kloridból és maradék vinil-kloridból álló szárított keverék visszavezetésére az első -2- desztillációs lépcsőhöz,
-17- vezeték a leválasztott vízhez és
-18- vezeték a tiszta vinil-kloridhoz.
A víz találmány szerinti elválasztásánál vinil-kloridból, hidrogén-kloridból és vízből álló, erősen korrozív keverék lép be a szárítózónába. Ilyen körülmények között ismert módon a vinil-klorid polimerizációja léphet fel (katalízis fémnyomok útján). Mégis - meglepő módon - hosszabb üzemelés esetén sem lehetett a fémkészülékekben poli(vinil-klorid)-lerakódást észlelni.
A víz találmány szerinti messzemenő eltávolítására a savanyú folyadékoknál szokásos módon kerülhet sor, így a víz kondenzálásával, előnyösen azonban szárítással, például olyan szerek alkalmazásával, amelyek kémiai átalakulást eredményeznek, például folyékony szá2
HU 219 385 Β rítóközegekkel, mint foszfor-pentoxiddal vagy kalcium-kloriddal. Előnyösek azok a szárítószerek, melyek adszorptív úton a vizet szilárdan megtartják, mint a molekulaszűrők és különösen a kovasavgélek.
A szárítózóna előnyösen legalább két párhuzamosan kapcsolt szárítóból áll, melynél az egyiken a víztartalmú visszavezetendő keverék halad, miközben a másikat (vagy a többit) regeneráljuk, illetve újra megtöltjük.
Természetesen lehetséges több szárítókészüléket sorozatban is működtetni. A regenerálásnál szabaddá váló értékes anyagokat, vinil-kloridot és hidrogén-kloridot könnyen vissza lehet vezetni az eljárásba.
A találmány egyik előnyös kivitelezésénél a szárítókészüléket úgy alakítjuk ki, hogy az a regeneráláshoz felfűthető, és egy inért gázzal, mint szén-dioxiddal, valamely nemesgázzal vagy előnyösen nitrogénnel öblíthető legyen. Erre a célra alkalmasak például cső hőcserélők vagy tartályok belül elhelyezett csőkígyókkal.
A találmány értelmében a gázmentesítő kolonna fejénél elvezetett gázáram szárítható vagy a fejtermék kondenzálható, és a kondenzátum a szárítókon átvezethető.
A szárítókat célszerűen lehetőleg a gázmentesítő zóna közelében kell felszerelni, minthogy e kolonnák fejénél van a legnagyobb vízkoncentráció -mindenekelőtt akkor, ha a gázfázis szárítása következik. Ebben az esetben a szárítót a gőzkeverék kezdeténél lehet felszerelni.
Ha ugyancsak a találmánynak megfelelően a nátrium-hidroxid-tomyokról és hasonlókról le lehet mondani, a találmány magától értetődően olyan kiviteli formákat is felölthet, melyeknél - például biztonsági okokból - az ilyen berendezéseket meg lehet tartani.
Ebben az esetben a berendezéseknek jelentősen nagyobb állásidejük van, és megfelelően csökkentett mértékben keletkezik só és szennyvíz.
Ha lemondunk a nátrium-hidroxiddal vagy azonos hatású szerekkel történő utánkezelésről, nem csupán ezeket az anyagokat és készülékeket lehet megtakarítani, hanem elmaradnak a használat és karbantartás költségei is. Ezenfelül valamennyi készülék zárt rendszerben üzemeltethető.
Ezzel megszűnnek a kisugárzások is, illetve az ezek elhárítására szolgáló intézkedések a készülékek nyitásánál, tisztításánál és betáplálásánál.
A találmányt a következő példák szemléltetik.
1. példa
29,5 ppm átlagos víztartalmú vinil-klorid-áramot 39 kg/h mennyiségben egy 125 pm szemsűrűségű drótszövettel töltött 740 g kovasavgéllel [kereskedelmi „kékgél”(„Blaugel”) szűk pórusú, 1-3 mm szemcsenagyság] betáplált csövön (hosszúság 200 mm, átmérő 80 mm) keresztül szivattyúzzuk (a cső bemeneténél a nyomás 16 bar). 21 óra időtartam után a kovasavgél 15,45 g vizet adszorbeált, 2,1 tömeg% terhelésnek megfelelően. Az eláramló vinil-klorid víztartalma 7,1 ppm.
Deszorpció céljából a készüléken alacsony nyomású gőzt vezetünk át. 180 perc után a szilikagél maradék töltete <0,3%.
2. példa
Egy technikai elrendezésben vinil-klorid-áramot vezetünk át egy hengeres tartályon 39 kg/h mennyiségben 19 óra időtartam alatt. A méretek és az adagolás a továbbiakban megfelelnek az 1. példában leirt tartálynak. 19 órás időtartam után a kovasavgél terhelése 3,07 tömeg%-nak felel meg. A szárított vinil-klorid víztartalma 6,5 ppm.
Regenerálás céljából a tartályt körülbelül 120 °C hőfokra (belső hőmérséklet) hevítjük, melynek során a készüléken 100 1/h mértékben nitrogénáramot vezetünk át. 3 óra után a kovasavgél terhelése 0,25%.
3. példa
Egy technikai elrendezésben 30 ppm átlagos víztartalmú vinil-klorid-áramot 34 kg/h mennyiségben molekulaszűrővel (WESSALITH VS 330, Degussa cég, Hanau) töltött csövön (hosszúság 200 mm, átmérő 80 mm) átszivattyúzunk mintegy 16 bar nyomáson. 88 óra időtartam után a molekulaszűrő 738 g vizet adszorbeált, ami az adszorpciós közegre számítva 31,9 tömeg% terhelésnek felel meg. 250 °C hőmérsékleten végbevitt 23 órás deszorpció után a maradék terhelés mintegy 13 tömeg%.
4. példa
0,37 kg vinil-kloridnak - mely körülbelül 4 g (1000 ppm) hidrogén-kloridot és körülbelül 6 mg (16 ppm) vizet tartalmaz - a harmadik desztillációs lépcsőből származó fejáramának részáramát gáz alakban levesszük, és egy szárítókészüléken átvezetjük. A szárítókészülék 200 mm hosszú és 15 mm átmérőjű csőből áll. A cső 35 g kovasavgéllel (kereskedelmi „kékgél”, szűk pórusú, 1-3 mm szemcsenagyság) van megtöltve. Miután az említett gázáramból 100 1-t átvezettünk ezen a szárítón, a szárazanyag terhelése 12,8 tömeg% volt. A kilépő gáz víztartalma átlagosan 0,5 ppm volt.

Claims (7)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás vinil-klorid kinyerésére, azzal jellemezve, hogy 1,2-diklór-etán megnövelt nyomáson és mintegy 450-650 °C hőmérsékleten, katalizátorok távollétében végbevitt, nem teljes mértékű termikus hasításánál keletkező reakciókeverékből egy első desztillációs lépcsőben a hidrogén-kloridot és egy második desztillációs lépcsőben a vinil-kloridot ledesztilláljuk, majd a második desztillációs lépcső fejénél levett és cseppfolyósított vinil-kloridot visszafolyó párlatként a második desztillációs lépcsőbe részben visszavezetjük, és a többi vinil-kloridot gázmentesítő zóna fejéhez vezetjük, ahonnan a vinil-klorid egy részét az összes bevitt hidrogén-kloriddal és vízzel lepároljuk, és a víz messzemenő eltávolítása után az első desztillációs lépcsőbe visszavezetjük, miközben a gázmentesítő zóna aljából tiszta vinil-kloridot veszünk el.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a vizet szárítóközeg alkalmazásával távolítjuk el.
    HU 219 385 Β
  3. 3. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy olyan szárítóközeget alkalmazunk, mely a vizet adszorbeálja.
  4. 4. A 3. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy szárítóközegként molekulaszűrót vagy kovasavgélt alkalmazunk.
  5. 5. Berendezés vinil-klorid előállításához hasítózónával (1), első desztillációs lépcsővel (2) a hidrogénklorid leválasztására, második desztillációs lépcsővel (3) a vinil-klorid és a magasabb fonáspontú alkotó- 10 részek leválasztására, és harmadik desztillációs lépcsővel (4) a hidrogén-klorid és a víz elválasztására a vinil-kloridtól, azzal jellemezve, hogy egy készüléket (5) (szárítózóna) tartalmaz, melyen keresztül a harmadik desztillációs lépcsőben (4) leválasztott hidrogénklorid és víz a vinil-kloriddal az első desztillációs lép5 csőbe (2) kerül, és melyben a víz messzemenően eltávozik.
  6. 6. Az 5. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a vizet adszorbeáló közeggel rendelkező szárítót tartalmaz.
  7. 7. Az 5. vagy 6. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy párhuzamosan kapcsolt szárítókat tartalmaz.
HU9601545A 1993-12-09 1994-12-06 Process and device for cleaning vinyl chloride HU219385B (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4342042A DE4342042A1 (de) 1993-12-09 1993-12-09 Verfahren und Vorrichtung zur Reinigung von Vinylchlorid
PCT/EP1994/004050 WO1995015935A1 (de) 1993-12-09 1994-12-06 Verfahren und vorrichtung zur reinigung von vinylchlorid

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9601545D0 HU9601545D0 (en) 1996-08-28
HUT74047A HUT74047A (en) 1996-10-28
HU219385B true HU219385B (en) 2001-03-28

Family

ID=6504603

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9601545A HU219385B (en) 1993-12-09 1994-12-06 Process and device for cleaning vinyl chloride

Country Status (23)

Country Link
US (1) US5507920A (hu)
EP (1) EP0733031B1 (hu)
JP (1) JPH09506362A (hu)
KR (1) KR100336932B1 (hu)
CN (1) CN1046496C (hu)
AU (1) AU1109895A (hu)
BG (1) BG62484B1 (hu)
CZ (1) CZ289769B6 (hu)
DE (2) DE4342042A1 (hu)
ES (1) ES2116711T3 (hu)
HU (1) HU219385B (hu)
IL (1) IL111907A (hu)
MY (1) MY116481A (hu)
NO (1) NO305550B1 (hu)
PL (1) PL177175B1 (hu)
RO (1) RO117313B1 (hu)
RU (1) RU2136651C1 (hu)
SA (1) SA94150394B1 (hu)
SG (1) SG64916A1 (hu)
TW (1) TW316894B (hu)
UA (1) UA40639C2 (hu)
WO (1) WO1995015935A1 (hu)
ZA (1) ZA949784B (hu)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
TW442449B (en) 1996-07-04 2001-06-23 Hoechst Ag Process for preparing 1,2-dichloroethane by direct chlorination
WO2000064847A1 (en) * 1999-04-23 2000-11-02 The Dow Chemical Company Water removal in purification of vinyl chloride
FR2830859B1 (fr) * 2001-10-17 2004-06-18 Atofina Procede d'obtention de chlorure de vinyle polymerisable a partir d'un produit brut issu de la pyrolyse du 1,2-dichloroethane
DE10219723B4 (de) 2002-05-02 2005-06-09 Uhde Gmbh Verfahren zur Herstellung ungesättigter halogenhaltiger Kohlenwasserstoffe sowie dafür geeignete Vorrichung
DE10319811A1 (de) 2003-04-30 2004-11-18 Uhde Gmbh Vorrichtung zum Einkoppeln von elektromagnetischer Strahlung in einen Reaktor sowie Reaktor enthaltend diese Vorrichtung
US8637698B2 (en) * 2010-11-19 2014-01-28 Celanese International Corporation Production of acetic acid with an increased production rate
CN102675034B (zh) * 2012-05-10 2014-05-14 江苏省计量科学研究院 一种氯乙烯单体的提纯系统及其方法
CN103694079B (zh) * 2013-09-27 2015-04-15 新疆天业(集团)有限公司 一种氯乙烯单体精制提纯的方法
CN105481640B (zh) * 2015-12-17 2019-03-08 青岛科技大学 一种低能耗低损失的氯乙烯精馏工艺
TWI832422B (zh) * 2022-09-14 2024-02-11 臺灣塑膠工業股份有限公司 氯乙烯的製備系統與製作方法

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1242594B (de) * 1965-09-11 1967-06-22 Knapsack Ag Verfahren zur Herstellung von Vinylchlorid durch unvollstaendige thermische Spaltung von 1, 2-Dichloraethan
DE1910854C3 (de) * 1969-03-04 1978-08-31 Hoechst Ag, 6000 Frankfurt Verfahren zur Gewinnung von Vinylchlorid
US3761361A (en) * 1970-12-07 1973-09-25 Ethyl Corp Production and purification of vinyl chloride
US3963584A (en) * 1974-08-16 1976-06-15 The Lummus Company Recovery of 1,2-dichloroethane from vinyl chloride production effluent
DE3024156C2 (de) * 1980-06-27 1983-03-03 Hoechst Ag, 6000 Frankfurt Verfahren zur Gewinnung von Vinylchlorid
US4642400A (en) * 1985-09-23 1987-02-10 The B. F. Goodrich Company Process for finishing vinyl chloride monomer
GB8601081D0 (en) * 1986-01-17 1986-02-19 Distillers Co Carbon Dioxide Removing water from ethanol

Also Published As

Publication number Publication date
RO117313B1 (ro) 2002-01-30
PL177175B1 (pl) 1999-10-29
EP0733031A1 (de) 1996-09-25
ZA949784B (en) 1995-07-11
WO1995015935A1 (de) 1995-06-15
DE4342042A1 (de) 1995-06-14
CZ289769B6 (cs) 2002-04-17
DE59405663D1 (de) 1998-05-14
TW316894B (hu) 1997-10-01
RU2136651C1 (ru) 1999-09-10
CZ165096A3 (en) 1996-09-11
SG64916A1 (en) 1999-05-25
KR960706463A (ko) 1996-12-09
HU9601545D0 (en) 1996-08-28
HUT74047A (en) 1996-10-28
AU1109895A (en) 1995-06-27
US5507920A (en) 1996-04-16
CN1046496C (zh) 1999-11-17
SA94150394B1 (ar) 2005-06-15
IL111907A0 (en) 1995-03-15
PL314878A1 (en) 1996-09-30
NO962107D0 (no) 1996-05-23
BG62484B1 (bg) 1999-12-30
MY116481A (en) 2004-02-28
ES2116711T3 (es) 1998-07-16
UA40639C2 (uk) 2001-08-15
NO962107L (no) 1996-05-23
CN1136803A (zh) 1996-11-27
IL111907A (en) 1998-06-15
EP0733031B1 (de) 1998-04-08
NO305550B1 (no) 1999-06-21
KR100336932B1 (ko) 2002-11-23
JPH09506362A (ja) 1997-06-24
BG100576A (bg) 1997-02-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5417742A (en) Removal of perfluorocarbons from gas streams
KR101291820B1 (ko) 염화수소의 정제 방법
JP5158719B2 (ja) (クロロ)炭化水素とホスゲンとを含む塩化水素ガス流から(クロロ)炭化水素を含まない塩化水素とホスゲンを含まない(クロロ)炭化水素とを回収する方法
CN1158213C (zh) 从气体混合物中选择性分离和回收氯气的方法
HU219385B (en) Process and device for cleaning vinyl chloride
US5271760A (en) Recovery of liquid mercury from process streams
JP2006522079A (ja) アセチレンに含まれる溶媒の除去方法及び前記方法を実施するための装置
JPH08325256A (ja) 石油化学品の製造法
JP4552246B2 (ja) 精製フルオロカーボン又はクロロフルオロカーボンの製造方法
HU197226B (en) Process and apparatus for revovering 1,2-dichloro-ethane from exit gases
JP2024504583A (ja) ヨウ素(i2)から水を除去するための方法
CA2131583A1 (en) Process for the production of ethanol and isopropanol
JPH0656712A (ja) 塩素化メタンの製造方法
GB2114555A (en) Improvements in the regeneration of adsorbents
US3423477A (en) Purification of perchloroethylene by prolonged contact with ammonia
IE68770B1 (en) Process for drying hydrocarbons its application to the preparation of chloromethanes
CS240510B1 (en) Method of ethylene cleaning and equipment for its performance

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees