HU213449B - Impregnated cement product and process for producing thereof - Google Patents

Impregnated cement product and process for producing thereof Download PDF

Info

Publication number
HU213449B
HU213449B HU896017A HU601789A HU213449B HU 213449 B HU213449 B HU 213449B HU 896017 A HU896017 A HU 896017A HU 601789 A HU601789 A HU 601789A HU 213449 B HU213449 B HU 213449B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
dispersion
wax
plastic
process according
cement product
Prior art date
Application number
HU896017A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT55269A (en
HU896017D0 (en
Inventor
Guenter Ernecker
Karl Kirchmayer
Hans-Juergen Miko
Original Assignee
Eternit Werke Hatschek L
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Eternit Werke Hatschek L filed Critical Eternit Werke Hatschek L
Publication of HU896017D0 publication Critical patent/HU896017D0/hu
Publication of HUT55269A publication Critical patent/HUT55269A/hu
Publication of HU213449B publication Critical patent/HU213449B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C04CEMENTS; CONCRETE; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES
    • C04BLIME, MAGNESIA; SLAG; CEMENTS; COMPOSITIONS THEREOF, e.g. MORTARS, CONCRETE OR LIKE BUILDING MATERIALS; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES; TREATMENT OF NATURAL STONE
    • C04B41/00After-treatment of mortars, concrete, artificial stone or ceramics; Treatment of natural stone
    • C04B41/009After-treatment of mortars, concrete, artificial stone or ceramics; Treatment of natural stone characterised by the material treated
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C04CEMENTS; CONCRETE; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES
    • C04BLIME, MAGNESIA; SLAG; CEMENTS; COMPOSITIONS THEREOF, e.g. MORTARS, CONCRETE OR LIKE BUILDING MATERIALS; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES; TREATMENT OF NATURAL STONE
    • C04B41/00After-treatment of mortars, concrete, artificial stone or ceramics; Treatment of natural stone
    • C04B41/45Coating or impregnating, e.g. injection in masonry, partial coating of green or fired ceramics, organic coating compositions for adhering together two concrete elements
    • C04B41/52Multiple coating or impregnating multiple coating or impregnating with the same composition or with compositions only differing in the concentration of the constituents, is classified as single coating or impregnation
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C04CEMENTS; CONCRETE; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES
    • C04BLIME, MAGNESIA; SLAG; CEMENTS; COMPOSITIONS THEREOF, e.g. MORTARS, CONCRETE OR LIKE BUILDING MATERIALS; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES; TREATMENT OF NATURAL STONE
    • C04B41/00After-treatment of mortars, concrete, artificial stone or ceramics; Treatment of natural stone
    • C04B41/60After-treatment of mortars, concrete, artificial stone or ceramics; Treatment of natural stone of only artificial stone
    • C04B41/61Coating or impregnation
    • C04B41/70Coating or impregnation for obtaining at least two superposed coatings having different compositions

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Ceramic Engineering (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Aftertreatments Of Artificial And Natural Stones (AREA)
  • Application Of Or Painting With Fluid Materials (AREA)
  • Soil Conditioners And Soil-Stabilizing Materials (AREA)
  • Devices For Post-Treatments, Processing, Supply, Discharge, And Other Processes (AREA)
  • Curing Cements, Concrete, And Artificial Stone (AREA)
  • Treatments For Attaching Organic Compounds To Fibrous Goods (AREA)
  • Reinforced Plastic Materials (AREA)
  • Dry Formation Of Fiberboard And The Like (AREA)
  • Adornments (AREA)
  • Paper (AREA)
  • Preparation Of Clay, And Manufacture Of Mixtures Containing Clay Or Cement (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás cementtermékek impregnálására, előnyösen forma szerint, különösen hőközléssel sajtolt cementtermékek impregnálására, különösen rostos cementtermékekhez, azok megkötése előtt, továbbá találmány tárgya az ilyen eljárás szerint előállított termék.
Hidraulikusan megkötött termékeknél, melyeket itt cementtermékeknek nevezünk, különösen rostos cementtermékeknél, bizonyos körülmények között kikristályosodások lépnek fel. A kikristályosodások lényegében olyan só-kicsapódások, melyek a tégla- és terméskőfalazaton, betonon, vakolaton, xiloliton (magnéziumos padlóanyagon) vagy rostos cementből készült formatesteken képződnek. Ezeket az építőanyagban lévő, vízben oldódó sóknak az anyag felületére történő vándorlása és az őket szállító víz ezt követő elpárolgása idézi elő. A legtöbb esetben még egy vegyi reakció is fellép, ezáltal a kikristályosodások vízben oldhatatlanná válnak. Ezeknek kémiai összetétele az építőanyag fajtájától függ. A falazótégláknál gipsz kiválások fordulhatnak elő, melyek a téglában lévő nátrium-szulfátból és a fuga habarcsban lévő mészből származnak. Az időjárás hatásainak kitett építőanyagok esetében, melyek teljes egészében vagy csupán részben hidratizált alkáliföld fémszilikátokból állnak, oldható kalcium-hidroxid kerülhet a vízzel a felületre, ahol a levegő széndioxid tartalmával nagyon nehezen oldható, fehér kalcium-karbonáttá alakul át.
A legtöbb esetben a kikristályosodások nem befolyásolják a minőséget, de az építőanyag szempontjából fontosak. Különösen színes építőanyagok esetében igen zavaró a kikristályosodások megjelenése, mivel már csekély só-mennyiségek is elfedik az építőanyag színeit és visszataszító fehér foltokat képeznek. A kikristályosodások a vízben csekély mértékben oldhatók, és az alapra jól rátapadnak, emiatt az épületek külsejét hosszú időre hátrányosan befolyásolják.
Ismert néhány olyan eljárás a rostos cementtermékeken megjelenő kikristályosodás megakadályozására, ahol a rostos cement felületek 0,1-1,5 mm vastagságú cement kötésű felületi festékréteggel vannak ellátva. A vékony festékréteghez például Portland cement helyett, amely a színezetlen alaplap kötőeszköze, aluminált cementet használnak. Ezzel a kikristályosodások tekintetében javulás érhető el.
A kikristályosodások megakadályozására további ismert módszer, hogy a rostos cementlapra színezett Portland cementből fedőréteget visznek fel. A kikristályosodás megelőzése érdekében azonban a felületet ez esetben még egyszer be kell festeni. Ez a továbbbi festékréteg a gyártási eljárás során azonnal nem vihető fel, hanem csak akkor, amikor a cement már egy bizonyos szilárdságot elért, tehát további, költséges műveletre van szükség.
Az AT-PS 382363 lajtstromszámú és az ezen alapuló DE-OS 3621656 számú leírásokban a bejelentő a cementtermékek felületének szigetelésére paraffin diszperzió felvitelét javasolta. A gyakorlati tapasztalatok azt mutatják, hogy a kikristályosodások kiküszöbölése még a paraffin szigeteléssel sem tökéletesen megoldott, ráadásul technológiai nehézségek is jelentkeznek, különösen a gyártási paraméterek összehangolásával kapcsolatban.
A DE-OS 3306780 számú német közrebocsátási irat szálvázas rost cementlapok felületi kezelésére irányuló eljárást ismertet. Az eljárás szerint rost cementlapokat savhatásra keményedé diszperzióval vonják be. Először sürítővel kevert savas réteggel történő bevonatot alakítanak ki, majd melamin-formaldehid-akrilát diszperzióval történő kezelés következik.
A DE-OS 3629061 számú német közrebocsátási iratból impregnáló anyagra és annak alkalmazására vonatkozó eljárás ismerhető meg. Ásványi termékeket, így beton termékeket és természetes kőzeteket kezelnek olyan oldattal, amely alkoholos OH csoportokat tartalmazó polisziloxánokból és NCO prepolimert tartalmazó műgyantákból áll.
Az EP 286008 lajstromszámú európai szabadalmi leírás vizes kationos műanyag diszperziók alkalmazását javasolja szívóképes szubsztrátumok impregnálására és alapozására. Porózus termékek, falak, betonok stb. felületi kezelésére vizes kationaktív műanyagdiszperziókat alkalmaznak.
Az ismert megoldások egyrészt nem küszöbölik ki az említett problémát, nem alkalmasak a kívánt szigetelőhatás biztosítására, másrészt technológiai szempontból nehézkesek, bonyolultak, illetve túlságosan nagy költséggel járnak.
A találmánnyal célunk a fenti hiányosságok kiküszöbölése, olyan impregnálási eljárás - valamint impregnált cementtermék - kidolgozása, amelynek révén ésszerű ráfordítással megbízható szigetelésű és jó minőségű cementtermékek állíthatók elő.
A kitűzött feladat megoldásához az a felismerés vezetett, hogy a viaszréteg cementfelületre történő felhordása előtt, tehát a viaszimpregnálás alatt kialakított impregnált műanyag réteggel a kívánt hatás egyszerűen és viszonylag olcsón elérhető.
A kitűzött feladat megoldására mindezek alapján olyan eljárást dolgoztunk ki, amelynek során formanedves cementterméket vizes viasz diszperzióval, adott esetben paraffin diszperzióval kezelünk. A találmány lényege, hogy a formanedves cementtermékre a vizes viasz diszperzió felvitelét megelőzően műanyag diszperziót előnyösen vizes műanyag diszperziót - viszünk fel 5 és 100 g/m2 közötti műanyag/felület mennyiségben.
A kitűzött feladat megoldására kialakított találmány szerinti impregnált cementtermék, különösen rostos cementtermék, amely felülete mentén viasz impregnálással van kezelve, a viasz impregnálás alatt 5-100 g/m2 müanyag/felület mennyiségben műanyag impregnálással van ellátva. A javasolt impregnált cementtermék célszerűen a találmány szerinti eljárással állítható elő.
Meglepő módon azt tapasztaltuk, hogy lehetséges a viasz diszperziót közvetlenül a műanyag diszperzió felhordását követően felvinni, anélkül, hogy a felhordott rétegek összekeverednének, úgy hogy a felületi réteg ugyanúgy, mint eddig csupán viaszból áll.
Ezt ugyancsak arra a meglepő tényre lehet visszavezetni, hogy a műanyag diszperziók sokkal gyorsabban
HU 213 449 Β hatolnak be a cementtermékek felületi rétegébe, mint a viasz diszperziók.
A gyakorlatban jó eredményeket értünk el, ha a viasz diszperziókat kb. 2 percen belül a műanyag diszperzió felhordása után visszük fel.
Előnyös, ha legalább a műanyag diszperziót behengerelj ük; előnyösen a műanyag diszperziót is és a viasz diszperziót is hengerléssel hordjuk fel. Műanyagként mindenekelőtt filmet képező műanyagokat, különösen hőre lágyuló műanyagokat alkalmazunk, melyek előnyösen alacsony hőmérsékleteken képlékenyek.
A gyakorlatban előnyösen az akrilgyantákat, poliuretángyantákat és epoxigyantákat tartalmazó csoportból választunk műanyagokat.
Előnyösen annyi műanyag diszperziót hordunk fel, hogy a felületek 1 m2-én 5-60 g műanyag legyen. Ehhez mindenekelőtt legfeljebb 60 tömeg% müanyagtartalmú műanyag diszperziókat alkalmazunk.
Alkalmazhatunk pigment tartalmú műanyag diszperziókat is, melyek különösen legfeljebb 5 tömeg% pigmentet, például FeO-t tartalmaznak a műanyag részre vonatkoztatva.
Viasz diszperzióként különösen olyanokat alkalmazunk, amelyek viasz tartalmának lágyulási pontja 65-100 °C-os tartományban van, különösen legalább 80 °C-on. Különösen paraffin diszperziókat célszerű alkalmazni, de más viaszok is alkalmazhatók.
Előnyösen olyan viasz diszperziókat alkalmazunk, melyeknek viasztartalma legalább lényegében elszappanosíthatatlan.
A találmány szerinti eljárás során előnyösen 10-60 g, előnyösen 12-40 g, különösen előnyösen 15-35 g viaszt viszünk fel a felület 1 m2-ére, és előnyösen olyan viasz diszperziókat alkalmazunk, amelyeknek viasztartalma 25-65 tömeg%, előnyösen 30-55 tömeg%, különösen előnyösen 35-50 tömeg%.
Továbbá előnyösen nemionos viasz diszperziókat alkalmazunk.
Különösen olyan viasz diszperziókat alkalmazunk, amelyeknek viszkozitása 25 °C-on 40-100 cP [(40-100)xl0“3 Ns/m2] közötti, előnyösen 50 cP (50x10-3 Ns/m2) értékű.
Előnyösen olyan viasz diszperziókat alkalmazunk, amelyeknek vastagsága, illetve a viaszrész vastagsága 15 °C-on 0,8-0,95 g/cm3, különösen 0,88 g/cm3 értékű.
Az alkalmazott viasz diszperzió pH-értéke nem különösebben kritikus, de előnyösen 5-8 között van.
A viasz diszperziók pigmentáltak is lehetnek, és a pigmenttartalom különösen legfeljebb 5 tömeg% lehet a viasz tartalomra vonatkoztatva.
Előnyösen azonban csak a műanyag diszperziót pigmentáljuk, és a színek a színezetlen viasz rétegen keresztül különösen jól érvényesülnek.
A találmány szerinti eljárást az alábbiakban ismertetjük részletesebben.
Egy rostos cement szuszpenzióból a szilárd anyagrészeket egy szitahenger segítségével szövés nélküli textília formájában kiválasztjuk és egy szitaszalag segítségével egy forgó formázó hengerre visszük át. A kívánt rétegvastagság elérése után a szövés nélküli textíliát a henger egyik alkotója mentén felvágjuk és az így kapott négyszögletes szövés nélküli textília lapot egy lyukasztó berendezésbe visszük, ahol a lemezből az egyes tetőfedő lemezeket lyukasztással kivágjuk. Az egymás mellett elhelyezkedő tetőfedő lemez félkész termékeket egy szívó segítségével egy nyomólapra visszük át, és azokat az első bevonási helyre továbbítjuk, ahol műanyag diszperzióval behengereljük. Ezt követően azokat egy második bevonó helyre visszük, mely közvetlenül az első bevonó helyhez csatlakozik, és ott viasz diszperzióval hengereljük be. Ezután az egyes nyomólapokat egymásra rakjuk úgy, hogy mindig annak a tetőfedő lemeznek a felső oldala helyezkedik el a rajta fekvő nyomólemez alsó oldalán, mely egy viaszbevonatot hordoz. A lemezköteget egy présgépbe visszük és ott összepréseljük, ezáltal a hidraulikus összekötési folyamat annyira előrehalad, hogy a tetőfedő lemezek alaktartóak maradnak. Ezt követően a lemezkötegeket szétszedjük, és ekkor a tetőfedő lemezek viaszbevonata lehetővé teszi a tiszta szétválasztást. A tetőfedő lemezeket elvesszük a nyomólemezektől (lemeztelenítjük), és elraktározzuk; a nyomólemezeket megtisztítjuk, adott esetben előmelegítjük és ismét felhasználjuk tetőfedő lemez félkész termékek bevonására.
A sajtolás előnyösen 40-90 °C hőmérséklet között történik.
Előnyösen a megrakott nyomólemezeket egyszerűen egy függőleges és vízszintes irányban mozgó bevonóhengerrel végigjárjuk; a műanyag illetve a viasz diszperzióknak a bevonóhengerekre való felvitele ismert módon történhet, például résfüvókával vagy segédhengerrel, amely az adott diszperzióba merül, majd rányomódik a bevonóhengerre. A bevonóhengerek felülete lehet kemény vagy puha, adott esetben például gumiköpeny bevonat is alkalmazható.
A diszperzió felhordása természetesen szórással is történhet, ez azonban általában nem előnyös, mivel az eljárás a nyomólemez kerekeit szennyezi.
Tapasztalataink szerint a találmány szerinti eljárással nem csak megbízható és tartós impregnálás érhető el, és a kikristályosodás akadályozható meg, hanem további előnyös hatásként jelentkezik, hogy a cementlapok nem tapadnak össze, még akkor sem, ha kevés viaszt hordunk fel, mivel a viasz gyakorlatilag teljes mértékben a műanyaggal bevont felületen marad.
A találmány szerinti eljárást előnyösen általában frissen formázott nyers cementtermékeknél alkalmazzuk. Különösen alkalmas a megoldás tetőfedő lemezek és homlokzati lemezek előállítására.
A találmányt a továbbiakban egy példakénti eljárás ismertetésével szemléltetjük:
Egy Hatschek-gépen szórt réteggel ellátott azbesztmentes rostos cementlapokat állítunk elő. A cementlapok vastagsága 5,0 mm, ezen belül a szórt réteg vastagsága 0,5 mm. A formálóhengerről levett alakzatokat sík egyengetés után 40*40 cm méretre daraboljuk. A darabolt négyzetlapokat acéllemezre helyezzük.
Az acéllemezre fektetett, 30 °C körüli hőmérsékletű rostos cementlapokat szivacsgumi henger alatt vezetjük át, úgy, hogy a hengerrel a cementlapok felfelé néző felületére, azaz a szórórétegre butil-akrilát-metil3
HU 213 449 Β metakrilát keverék 50 tömeg% körüli szilárdanyag-tartalmú, vizes kationos diszperzióját visszük fel, mintegy 20 g/m2 mennyiségben. Közvetlenül a műanyag diszperzió felvitelét követően a cementlapokat szórókamrába vezetjük, ahol a felületre egy nem ionogén, 60-65 °C lágyulási hőmérsékletű, 45 tömeg%-os vizes paraffin diszperziót viszünk fel, 40 g/m2 mennyiségben. Az így impregnált cementlapokat egymásra helyezve, 180 bar nyomást alkalmazva, mintegy 8 órán át préselve kikeményítjük.
A találmány szerinti hatás a műanyag diszperzió már 5 g/m2 mennyiségben történő felvitele esetén is jelentkezik. 90-100 g/m2-nél nagyobb mennyiség felvitelének a találmányi célkitűzés szempontjából gyakorlati előnye egyelőre nem ismert.

Claims (23)

1. Impregnált cementtermék, különösen rostos cementtermék, amely felülete mentén viasz impregnálással van ellátva, azzal jellemezve, hogy a viasz impregnálás alatt 50-100 g/m2 műanyag/felület mennyiségben műanyag impregnálás van.
2. Eljárás az 1. igénypont szerinti cementtermék előállítására, előnyösen a formázás, különösen hőközléssel történő formázás után sajtolt cementtermék, adott esetben rostos cementtermék megkötés előtt történő impregnálására, amelynek során a formanedves cementterméket vizes viasz diszperzióval, adott esetben paraffin diszperzióval kezeljük, azzal jellemezve, hogy a formanedves cementtermékre a vizes viasz diszperzió felvitelét megelőzően műanyag diszperziót, előnyösen vizes műanyag diszperziót viszünk fel 5 és 100 g/m2 közötti műanyag/felület mennyiségben.
3. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a viasz diszperziót mintegy 2 perccel a műanyag diszperzió felvitele után visszük fel.
4. A 2. vagy 3. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a műanyag diszperziót hengereléssel viszszük fel.
5. A 2—4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a viasz diszperziót hengereléssel visszük fel.
6. A 2-5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy filmképző műanyag diszperziót viszünk fel.
7. A 2-6. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy legalább egy hőre lágyuló műanyag diszperzióját visszük fel.
8. A 7. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy legalább egy alacsony hőmérsékleten képlékeny műanyag diszperzióját visszük fel.
9. A 2-8. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy legalább egy, akrilgyantákat, poliuretángyantákat és epoxigyantákat tartalmazó csoportból választott, műanyag diszperzióját visszük fel.
10. A 2-9. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a műanyag diszperziót 20-60 g/m2 műanyag/felület mennyiségben visszük fel.
11. A 2-10. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy legalább egy 60 tömeg% müanyagtartalmú műanyag diszperziót viszünk fel.
12. A 2-11. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy egy pigmenttartalmú műanyag diszperziót viszünk fel.
13. A 12. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a műanyagtartalomra vonatkoztatva legfeljebb
5 tömeg% pigmenttartalmú műanyag diszperziót viszünk fel.
14. A 2-13. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy olyan viasz diszperziót viszünk fel, amelynek viasz összetevőjének lágyulási pontja 65-100 °C, előnyösen legalább 80 °C.
15. A 2-14. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy olyan viasz diszperziót viszünk fel, amelynek elszappanosíthatatlan viasz összetevője van.
16. A 2-15. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a viasz diszperziót 10-60 g/m2, előnyösen 12—40 g/m2, ezen belül is különösen 15-35 g/m2 viasz/felület mennyiségben visszük fel.
17. A 2-16. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy olyan viasz diszperziót viszünk fel, amelynek viasz összetevő aránya 25-65 tömeg%, előnyösen 30-55 tömeg%, ezen belül is különösen 35-50 tömeg%.
18. A 2-17. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy nemionos viasz diszperziót viszünk fel.
19. A 2-18. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy olyan viasz diszperziót viszünk fel, amelynek viszkozitása 25 °C hőmérsékleten (40-100)10-3 Ns/m2, előnyösen 50><10-3 Ns/m2 értékű.
20. A 2-19. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy olyan viasz diszperziót viszünk fel, amelynél a viasz összetevő sűrűsége 15 °C hőmérsékleten 0,8-0,95 g/cm3, előnyösen 0,88 g/cm3.
21. A 2-20. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy 5-8 pH-értékű viasz diszperziót viszünk fel.
22. A 2-21. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy pigmenttartalmú viasz diszperziót viszünk fel.
23. A 22. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy egy a viasz összetevőre vonatkoztatva legfeljebb 5 tömeg% pigmenttartalmú viasz diszperziót viszünk fel.
HU896017A 1989-03-08 1989-11-20 Impregnated cement product and process for producing thereof HU213449B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0052289A AT390608B (de) 1989-03-08 1989-03-08 Verfahren zum impraegnieren von zementprodukten sowie nach diesem verfahren hergestellte produkte

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU896017D0 HU896017D0 (en) 1990-02-28
HUT55269A HUT55269A (en) 1991-05-28
HU213449B true HU213449B (en) 1997-06-30

Family

ID=3492849

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU896017A HU213449B (en) 1989-03-08 1989-11-20 Impregnated cement product and process for producing thereof

Country Status (13)

Country Link
EP (1) EP0388391B1 (hu)
AT (2) AT390608B (hu)
CZ (1) CZ282949B6 (hu)
DD (1) DD300825A5 (hu)
DE (1) DE59003919D1 (hu)
ES (1) ES2048484T3 (hu)
HU (1) HU213449B (hu)
IE (1) IE65259B1 (hu)
PL (1) PL163290B1 (hu)
PT (1) PT93365B (hu)
RU (1) RU1802810C (hu)
SK (1) SK279234B6 (hu)
YU (1) YU1190A (hu)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB9002886D0 (en) * 1990-02-08 1990-04-04 Flowcrete Systems Limited Compositions for and method of treating of cementitious layers,such as screeds and floor toppings
DE4035406A1 (de) * 1990-11-07 1992-05-14 Schmid Rene P Verfahren zum schutz poroeser baustoffe gegen tausalzeinfluesse
DE4041607C2 (de) * 1990-12-22 1994-02-17 Florenz Cotto Ton Handels Gmbh Verfahren zur Schutzbehandlung eines Bodenbelages
DE4443370C2 (de) * 1994-12-06 1998-10-08 Gerhard Ziener Abdichtung mit flüssiger Paraffinemulsion an Bauwerken gegen eindringende Feuchtigkeit
AT409759B (de) * 2000-10-03 2002-11-25 Martina Kroell Verfahren zur oberflächeneinfärbung von porösen gegenständen.
RU2483047C1 (ru) * 2011-11-11 2013-05-27 Федеральное государственное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Казанский государственный архитектурно-строительный университет" КазГАСУ Гидрофобизирующий состав для пропитки фиброцементных изделий и способ его нанесения

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1970857A (en) * 1932-07-29 1934-08-21 Arthur K Laukel Method of waterproofing plaster
US2275272A (en) * 1938-12-12 1942-03-03 Jr Edward W Scripture Method of curing concrete
GB753528A (en) * 1953-11-26 1956-07-25 Semtex Ltd Process for coating concrete with resinous or quasi-resinous materials
DE1057007B (de) * 1957-12-14 1959-05-06 Else Sauer Verfahren zur Gewinnung abriebfester, oel-, saeure- und wasserfester Bauteile mineralischen Ursprungs
AT382363B (de) * 1985-07-10 1987-02-25 Eternit Werke Hatschek L Verfahren zum impraegnieren von formkoerpern mit hydraulischer bindung, insbesondere faserzementformkoerpern
JPH01301570A (ja) * 1988-02-26 1989-12-05 Hitachi Chem Co Ltd 石綿スレートの補修方法

Also Published As

Publication number Publication date
CZ282949B6 (cs) 1997-11-12
RU1802810C (ru) 1993-03-15
HUT55269A (en) 1991-05-28
DD300825A5 (de) 1992-08-06
PT93365A (pt) 1990-11-07
PL163290B1 (pl) 1994-03-31
YU1190A (en) 1991-08-31
HU896017D0 (en) 1990-02-28
DE59003919D1 (de) 1994-02-03
ES2048484T3 (es) 1994-03-16
IE65259B1 (en) 1995-11-01
PT93365B (pt) 1999-04-30
IE900804L (en) 1990-09-08
EP0388391B1 (de) 1993-12-22
CS8906954A2 (en) 1991-07-16
ATA52289A (de) 1989-11-15
SK279234B6 (sk) 1998-08-05
AT390608B (de) 1990-06-11
EP0388391A1 (de) 1990-09-19
ATE98946T1 (de) 1994-01-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE69924029T2 (de) In einer presse durchgeführter prozess zur beschichtung von verbundwerkstoff-substraten
AU2017204076B2 (en) Improved Plaster Board Jointing System
AU2008200934B2 (en) Treatment for cement composite articles
DE3231845C2 (hu)
HU213449B (en) Impregnated cement product and process for producing thereof
EP0952127B1 (en) Method of producing a waterrepellent product, and product and method for waterproofing a surface of a building material
WO1995033105A1 (de) Verfahren zum verkleben der schnittflächen von mineralwolleplatten
WO2004011219A1 (en) Method for surface treatment of a substrate
CA2060317A1 (en) Compositions comprising a phenolic resin and cement
JPH0579389B2 (hu)
DE3306780C2 (de) Verfahren zur Oberflächenbehandlung zementgebundener Produkte in Form von Halbfabrikaten
SI9010011A (sl) Postopek impregniranja cementnih produktov, kot tudi po tem postopku pripravljeni produkti
EP1799803B1 (de) Reinigungsverfahren unter verwendung von polyvinylacetat-dispersionen
US20010027735A1 (en) Methods of producing a water-repellent product, and product and method for waterproofing a surface of a building material
US2308173A (en) Process of making building material
JPH0472591B2 (hu)
JPS5816066B2 (ja) タイカケシヨウヘキノ セイケイホウホウト ガイホウホウニシヨウスルチカバン
JPS5899185A (ja) 無機質系モルタル下地材
JPS5830270B2 (ja) プレキャストコンクリ−ト板の素地調整方法
JPH0371395B2 (hu)
JPS585781B2 (ja) 建築用下地材の製法
HU187088B (en) Method for forming water-proof easy decontaminable coating of concrete and reinforced constrete surfaces at constructions of atomic power stations
JPS60219360A (ja) 壁面等にレンガ、タイル状の目地を形成させる方法
CS276094B6 (cs) Polymercementový kompozit
JPS6032581B2 (ja) 建築用下地材の製法

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee