HU207117B - Process and equipment for producing fatty acid ester mixture usable as fuel - Google Patents

Process and equipment for producing fatty acid ester mixture usable as fuel Download PDF

Info

Publication number
HU207117B
HU207117B HU873929A HU392987A HU207117B HU 207117 B HU207117 B HU 207117B HU 873929 A HU873929 A HU 873929A HU 392987 A HU392987 A HU 392987A HU 207117 B HU207117 B HU 207117B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
phase
fatty acid
ester mixture
acid ester
phase separation
Prior art date
Application number
HU873929A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT48669A (en
Inventor
Hans Junek
Martin Mittelbach
Fritz Andreae
Original Assignee
Hans Junek
Martin Mittelbach
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hans Junek, Martin Mittelbach filed Critical Hans Junek
Publication of HUT48669A publication Critical patent/HUT48669A/hu
Publication of HU207117B publication Critical patent/HU207117B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C11ANIMAL OR VEGETABLE OILS, FATS, FATTY SUBSTANCES OR WAXES; FATTY ACIDS THEREFROM; DETERGENTS; CANDLES
    • C11CFATTY ACIDS FROM FATS, OILS OR WAXES; CANDLES; FATS, OILS OR FATTY ACIDS BY CHEMICAL MODIFICATION OF FATS, OILS, OR FATTY ACIDS OBTAINED THEREFROM
    • C11C3/00Fats, oils, or fatty acids by chemical modification of fats, oils, or fatty acids obtained therefrom
    • C11C3/04Fats, oils, or fatty acids by chemical modification of fats, oils, or fatty acids obtained therefrom by esterification of fats or fatty oils
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C10PETROLEUM, GAS OR COKE INDUSTRIES; TECHNICAL GASES CONTAINING CARBON MONOXIDE; FUELS; LUBRICANTS; PEAT
    • C10LFUELS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; NATURAL GAS; SYNTHETIC NATURAL GAS OBTAINED BY PROCESSES NOT COVERED BY SUBCLASSES C10G, C10K; LIQUEFIED PETROLEUM GAS; ADDING MATERIALS TO FUELS OR FIRES TO REDUCE SMOKE OR UNDESIRABLE DEPOSITS OR TO FACILITATE SOOT REMOVAL; FIRELIGHTERS
    • C10L1/00Liquid carbonaceous fuels
    • C10L1/02Liquid carbonaceous fuels essentially based on components consisting of carbon, hydrogen, and oxygen only

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Fats And Perfumes (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Liquid Carbonaceous Fuels (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás és berendezés üzemanyagként alkalmazható zsírsav-észter-keverék, előnyösen folyamatos előállítására.
Zsírsav-észterek üzemanyagként történő alkalmazása öngyulladó (dízel) motoroknál ismert. így például a 3 149170 számú NSZK-beli közrebocsátási irat szerint az észtereket metanollal és gázolajjal együtt alkalmazzák, a 3 150988 számú NSZK-beli közrebocsátási irat szerint az észtereket alifás monoalkoholokkal együtt alkalmazzák és a 2 492 402 számú francia szabadalmi leírás szerint az észtereket gázolajjal együtt alkalmazzák.
A 3 122453 számú NSZK-beli közrebocsátási irat és az Energy in Agriculture 2, 369-384 (1983) szerint ezek az észterek adott esetben önmagukban is felhasználhatók dízel üzemanyagként.
A felsorolt irodalmak szerint ezeket az észtereket főként átészterezéssel (alkoholízissel) állítják elő különböző növényi vagy állati zsírokból és olajokból, elsősorban rövid szénláncú alifás alkoholok segítségével.
A zsírok, illetve olajok példáiként említhető a repceolaj, napraforgóolaj, szójaolaj, kukoricaolaj, gyapotolaj, mandulaolaj, földimogyoróolaj, pálmaolaj, kókuszolaj, lenmagolaj, ricinusolaj, zsír és faggyú, halolaj, bálnaolaj, tengeri- és szárazföldi állatok és növények lipidjei, előnyösen alkalmazható a repceolaj.
Az átészterezést megfelelő egyértékű alkohollal (például etanollal, izopropanollal, butanollal, elsősorban azonban metanollal) végzik átészterező katalizátor, például fémalkoholátok, -hidridek, -karbonátok, -acetátok vagy különböző savak, vagy elsősorban nátriumalkoxid, nátrium- vagy kálium-hidroxid jelenlétében.
Ilyen technikai átészterező eljárást ismertet például a 2383632, 2360844 és 2 383633 számú USA-beli szabadalmi leírás.
Az ismert átészterezést az alkalmazott anyagoktól függően 25-100 °C közötti hőmérsékleten kevertetés közben végzik. Az átalakulás után a nehéz glicerin-fázist elválasztják a könnyebb észter-fázistól, majd ebből magas hőmérsékleten és csökkentett nyomáson kihajtják az alkalmazott alkohol feleslegét. Az észter-fázist vízzel többször mossák, a katalizátor eltávolítása érdekében, majd szárítószeren (például vízmentes nátrium-szulfáton) szárítják és szűrik. Ismertek olyan eljárások is, amelyeknél a reakció után savat adagolnak és így a katalizátort a glicerin-fázis elválasztása előtt semlegesítik.
Valamennyi ismert eljárás alkohol felesleggel dolgozik, bár felismerték, hogy a felesleges alkohol az észterfázis és a glicerin-fázis között megoszlik és a két fázisból desztilláció útján kell visszanyerni, ami megnöveli az eljárás költségeit. További hátrány, hogy 1,75 ekvivalensnél több metialkohol megnehezíti a glicerin-fázis leülepedését és így a szükséges fázisszétválasztást.
A 2360844 számú USA-beli szabadalmi leírásban ezért 1,10-1,75 ekvivalens alkohol alkalmazását javasolják. Megadják továbbá azt is, hogy sztöchiometrikus alkohol mennyiséggel csak mintegy 80%-os átalakulás érhető el és többlépcsős eljárással sem csökkenthető az alkohol-mennyiség 1,1 ekvivalens alá.
Az ismert eljárások legidőigényesebb és legköltségigényesebb része az észter-fázisnak vízzel történő kimosása. Ha a lúgos észter-fázist közvetlenül vízzel mossák, részleges elszappanositás jelentkezik, ami a képződött emulzió miatt jelentősen megnehezíti a mosóvíz elválasztását és nagymértékben csökkenti a zsírsav-észterek kitermelését. Ha a mosófolyamat előtt semlegesítik a lúgos észter-fázist, az elszappanosítási teljes mértékben kizárják, de a szabad zsírsavak elválasztása nem oldható meg teljes mértékben. Vizes mosás után az észter-fázist szárítani kell, majd a sók eltávolítása érdekében szűrni kell.
Az ismert eljárások megvalósításához alkalmazott berendezések általában egy reaktorból és egy fázisszétválasztó egységből állnak. Fázis-szétválasztó egységként egy egyszerű ülepítő edényt használnak. A fent említett szétválasztási nehézségek miatt az ülepítő edény hatásfoka nem minden esetben kielégítő.
Ismert, hogy egyes emulziók fázisokra történő szétválasztása különösen nehéz, mivel a diszpergált anyag, amely például cseppek formájában van jelen, nehezen megy át egy külön zárt fázisba. Az ilyen típusú folyadék/folyadék emulziók szétválasztásához a diszpergált cseppeket egyesíteni kell, amelyek így különálló fázist képeznek (a folyamat neve: koaleszcencia). A kapott kétfázisú rendszer már szétválasztható. A diszpergált cseppek egyesítése megvalósítható például egy olyan szűrővel, amelyben az emulzió áramlását fékező elemek vannak beépítve. Az áramlási sebesség hirtelen lecsökkenése kiváltja a diszpergált cseppek egyesülését. Az ilyen szűrő (a továbbiakban koaleszcenc szűrő) általában egy csőből áll, amely áramlást fékező elemként acél vagy műanyag szitaszövetet tartalmaz.
Koaleszcenc szűrőt az észter-fázis szétválasztására még nem alkalmaztak.
Meglepő módon azt találtunk, hogy az eljárás sztöchiometrikus mennyiségű alkohollal előnyösen megvalósítható, ha a zsír-, illetve olajfázisra vonatkoztatva legalább 1 tömeg% mennyiségű katalizátort alkalmazunk. A katalizátor mennyisége előnyösen 1,3-1,7 tömeg%.
Katalizátorként előnyösen technikai kálium-hidroxidot alkalmazunk. Ez esetben nincs eltérés az alkohol-felesleggel elérhető kitermeléshez képest, és így az alkohol-feleslegnek a glicerin- és észter-fázisból történő költséges elválasztása elhagyható. Sztöchiometrikus mennyiségű alkohol alkalmazásának további előnye a glicerin-fázis gyors leülepedése. Ezenkívül az alkalmazott katalizátor nagy része a glicerin-fázisban található, míg alkohol-felesleg esetén a katalizátor az alkoholhoz hasonlóan egyenlő mértékben oszlik meg az észter- és glicerin-fázis közt.
A találmány szerinti eljárás jellemzője tehát, hogy az átészterező alkoholt a felhasznált trigliceridre vonatkoztatva sztöchiometrikus mennyiségben alkalmazzuk.
Az eljárás folyamatos megvalósítása esetén a fáziselválasztást a találmány értelmében előnyösen koaleszcenc szűrő segítségével végezzük.
A találmány szerinti eljárás jelentős része az észterfázis feldolgozása. A fenti hátrányok kiküszöbölése érdekében a glicerin-fázis elválasztása után az észterfázist további kezelés nélkül vízmentes kation-cserélő2
HU 207 117 Β re vezetjük. így az észter teljes mértékben megszabadul az oldott fém-hidroxidtól és szárítás és tisztítás nélkül közvetlenül felhasználható. Mivel a felhasznált fém-hidroxid mennyiség mintegy 80-90%-ban a glicerin-fázisban található, az ioncserélő regenerálását csak hosszabb üzemidő után kell elvégezni.
A sztöchiometrikus alkohol mennyiség alkalmazása és a vizes mosás elmaradása miatt a találmány szerinti eljárás a következő előnyökkel rendelkezik:
- nincs alkohol felesleg;
- elmarad az alkohol desztillációs elválasztása;
- nincs emulzióképződés;
- a glicerin-fázis gyorsan elválik;
- nincs mosási és szárítási folyamat;
- alacsonyabb reakció-hőmérséklet, előnyösen 20 °C;
- nincs hidrolízis, ezért nagyobb a kitermelés;
- a vízmentes ioncserélő alkalmazása miatt a katalizátor könnyen elválasztható;
- nem raffinált, magasabb zsírsav-tartalmú nyersolaj is felhasználható;
- a kapott észter kevés zsírsavat tartalmaz;
- az eljárás koaleszcenc szűrő alkalmazása esetén folyamatosan is megvalósítható.
A találmány szerinti eljárást közelebbről az alábbi példával világítjuk meg.
J. példa literes lombikban 150 g kálium-hidroxidot oldunk 1,3 liter metanolban. Az oldathoz szobahőmérsékleten intenzív kevertetés közben 10 liter (8,92 kg) raffinálás nélküli, nyers repceolajai adunk. Mintegy 5 perc után sötétbarna oldat keletkezik, amelyből 1-2 óra elteltével a glicerin alsó fázisként kvantitatív elválik. A könnyebb, világossárga észter-fázist Amberlite IR-120 (H+- forma) vízmentes kationcserélővei töltött oszlopra visszük.
Kitermelés: 9,5 liter repceolaj-zsírsav-metilészter tiszta, világossárga folyadék formájában.
A felhasznált nyers repceolaj 1,37 tömeg% szabad zsírsavat, a kapott metilészter-elegy 0,11 tömeg% szabad zsírsavat tartalmaz.
Összehasonlító példa
Egy nyitott, 200 literes lemezhordóba 120 liter raffinálás nélküli repceolajat töltünk. Kevertetés közben 660 g kálium-hidroxid 24 liter metanolban felvett oldatát adagoljuk hozzá. Rövid keverés után a kapott homogén oldatot állni hagyjuk és néhány óra elteltével mintegy 15 liter glicerint vezetünk el a hordó alján lévő levezetőcsonkról. A glicerin elválasztása után keverés nélkül 2x30 liter vizet (hőmérséklet 50-60 °C) adunk hozzá. Elválasztás után a mosóvizet leengedjük. Ezután a szappan és katalizátor utolsó nyomait még 3x30 liter vízzel (50-60 °C) távolítjuk el. A vizes fázis rossz elválása miatt minden mosófolyamatnál 1 kg nátriumkloridot adagolunk. A kapott zsírsav-metilészter-elegyet 3 kg nátrium-szulfáton szárítjuk és szűrjük. így 116 liter halványsárga tiszta olajat kapunk.
A vizsgálatokhoz kétféle A és B repceolajat alkalmazunk, amelynek szabad zsírsav-tartalma a következő:
A 1,37%
B 0,65%.
A kapott metilészter zsírsav-tartalma a következő: A-metilészter 0,13%
B-metilészter 0,14%.
Az 1. példa eredményeivel összehasonlítva látható, hogy a találmány szerinti eljárás a szabad zsírsav-tartalom kismértékű csökkenését eredményezi.
Az 1. példa szerint kapott metilészter-elegy dízel üzemanyagként történő alkalmazhatóságát a következő módon vizsgáljuk:
a) 740 liter metilészter-elegyet töltünk 35 kW teljesítményű traktorba a dízelolaj helyett. 200 üzemóra után a tiszta dízel üzemanyaghoz viszonyítva semmiféle változás vagy üzemzavar nem volt megfigyelhető.
b) Az 1. példa szerinti metilészter-elegyet 2,3 literes turbótöltésű négyütemű direkt befecskendezésű dízelmotorban alkalmazzuk üzemanyagként, amelynek során a kipufogógázokat vizsgáljuk. A mérések szerint az USA-ban érvényes határokat a szénhidrogének (0,26 g/km), szénmonoxid (2,11 g/km), nitrogén (0,62 g/km) és szilárd anyag (0,37 g/km) vonatkozásában nem lépjük túl.
A találmány szerinti eljárás folyamatos üzemmódban is megvalósítható, elsősorban akkor, ha fáziselválasztásra koaleszcenc szűrőt alkalmazunk. Ily módon elkerülhetjük a lényegesen költségesebb centrifugák alkalmazását.
A találmány szerinti eljárás megvalósításához szükséges ipari berendezések vázlatát a mellékelt ábrák tartalmazzák. Az 1. ábra egy szakaszos, a 2. ábra folyamatos üzemmódú berendezést mutat, ahol az azonos részeket azonos vonatkozási számokkal jelöltük.
Az 1. ábra szerinti szakaszos berendezés egy (A) keverős reaktorból, ehhez csatlakozó (1 és 2) adagoló vezetékekből, és (3) elvezető vezetékből áll. Az (A) keverős reaktor egy (P) szivattyúval ellátott vezetéken keresztül egy (B) fázis-szétválasztó egységként egy tárolóedénnyel van összekötve, amelyhez szintén (3) elvezető vezeték csatlakozik. A (B) tárolóedény egy másik (P) szivattyúval ellátott vezetéken keresztül egy (C) ioncserélővel van összekötve. A (C) ioncserélő két külön oszlopból áll, amelyekhez (4) regeneráló vezetékek és (5) elvezető vezeték csatlakoznak.
A 2. ábra szerinti folyamatos berendezés egy (A) keverős reaktorból, és ehhez csatlakozó (1 és 2) adagoló vezetékekből áll. Az (A) keverős reaktor egy (P) szivattyúval ellátott vezetéken keresztül fázis-szétválasztó egységként egy (D) szűrőegységgel van összekötve. A (D) szűrőegység két külön szűrőből áll, amelyekhez (6) visszavezető vezeték és (3) elvezető vezeték csatlakozik. A (D) szűrőegység egy másik (P) szivattyúval ellátott vezetéken keresztül egy (C) ioncserélővel van összekötve. A (C) ioncserélő két külön oszlopból áll, amelyekhez (4) regeneráló vezetékek és 5 elvezető vezeték csatlakoznak.
Az 1. ábrán szereplő berendezésben az (A) keverős reaktorba betöltjük a reakciópartnereket [az (1) vezetéken például repceolajat és a (2) vezetéken például metanolos kálium-hidroxidot]. Az elegyet homogén fázis képződéséig kevertetjük, majd a keverőt leállítjuk. A fázisok
HU 207 117 Β szétválása után a glicerint mint alsó fázist a (3) vezetéken elvezetjük és a felső fázist, vagyis a képződött észter-elegyet az utólagos szétválasztásra a (B) tárolóedénybe vezetjük, amely ugyancsak (3) alsó elvezetővei van ellátva. Az észter-elegyet végül a kettős oszlopból álló (C) ioncserélőbe vezetjük egyenáramú üzemmódban, majd az (5) vezetéken elvezetjük. Az üzemen kívül lévő (C) oszlop regenerálására (például először 6n HCl-lel, majd vízzel, végűi acetonnal) szolgálnak a (4) vezetékek. Az ábrán a (P) betűk szivattyút jelölnek.
A 2. ábrán szereplő folyamatos üzemi berendezésben az (A) reaktorba oldásközvetítőként végterméket (észter-elegy) adagolunk és az (1) vezetéken trigliceridet, a (2) vezetéken alkoholt és átészterező katalizátort vezetünk be folyamatosan, illetve a reakcióelegyet ugyancsak folyamatosan elvezetjük. A fáziselválasztást és a nehéz glicerin-fázis leválasztását a kétlépcsős (D) szűrőegységben végezzük, ahol a második és az első szűrő között egy (6) visszavezető vezeték található. A (D) szűrő koaleszcenc segédanyaggal (előnyösen üvegszállal vagy más hidrofób szűrőanyaggal) van töltve. A nehéz glicerin-fázist a (3) alsó vezetéken vezetjük el, az észter-elegy a kettősoszlopú (C) ioncserélőbe kerül, amelyek felváltva üzemelnek. Az ioncserélők (4) regenerálóvezetékkel és a késztermék elvezetésére szolgáló (5) vezetékkel vannak ellátva.

Claims (4)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    I. Eljárás üzemanyagként alkalmazható zsírsavészter-elegy - előnyösen folyamatos - előállítására növényi és/vagy állati zsírok és/vagy olajok - előnyösen rövid szénláncú alifás - alkohollal végzett átészterezésével bázikus átészterező katalizátor jelenlétében, amelynek során a képződött zsírsav-észter-elegyet felső fázisként vezetjük el, azzal jellemezve, hogy az átészterező alkoholt a kiindulási anyagként alkalmazott trigliceridre vonatkoztatva sztöchiometrikus mennyiségben alkalmazzuk és az átészterező katalizátort előnyösen technikai kálium-hidroxidot - a zsírés/vagy olajfázisra vonatkoztatva legalább 1 tömeg%, előnyösen 1,3-1,7 tömeg% mennyiségben alkalmazzuk, ahol a képződött glicerint alsó fázisként előnyösen folyamatosan - elvezetjük és az észter-fázist közvetlenül vízmentes kationcserélőre vezetjük, ahonnan közvetlenül elvezetjük.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a fázisok elválasztását koaleszcenc szűrőn végezzük.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás megvalósítására alkalmas berendezés, amely egy keverős reaktorból (A), ehhez csatlakozó adagoló vezetékekből (1 és 2) és elvezető vezetékből (3), és fázis-szétválasztó egységből (B), ehhez csatlakozó elvezető vezetékből (3), valamint ezek összekötésére alkalmas, szivattyúval ellátott vezetékből (P) áll, azzal jellemezve, hogy a fázisszétválasztó egységhez egy másik, szivattyúval ellátott vezetéken (P) keresztül kationcserélő oszlop (C) csatlakozik, amely regeneráló vezetékekkel (4) és elvezető vezetékkel (5) van ellátva.
  4. 4. A 3. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy fázis-szétválasztó berendezésként koaleszcenc szűrőt (D) tartalmaz.
HU873929A 1986-09-02 1987-09-02 Process and equipment for producing fatty acid ester mixture usable as fuel HU207117B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0236786A AT386222B (de) 1986-09-02 1986-09-02 Verfahren und vorrichtung zur herstellung eines als kraft- bzw. brennstoff geeigneten fettsaeureestergemisches

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT48669A HUT48669A (en) 1989-06-28
HU207117B true HU207117B (en) 1993-03-01

Family

ID=3533049

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU873929A HU207117B (en) 1986-09-02 1987-09-02 Process and equipment for producing fatty acid ester mixture usable as fuel

Country Status (6)

Country Link
AT (1) AT386222B (hu)
DE (1) DE3727981A1 (hu)
ES (1) ES2004997A6 (hu)
FR (1) FR2603296B1 (hu)
HU (1) HU207117B (hu)
IT (1) IT1222356B (hu)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2008096187A1 (en) 2007-02-06 2008-08-14 Thesz Janos Use of fuels or fuel additives based on triglycerides of modified structure and process for their preparation

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT398777B (de) * 1990-10-17 1995-01-25 Leodolter Alois Ing Verfahren zur reinigung von rohen pflanzenölestern
DE4301686C1 (de) * 1993-01-22 1994-03-31 Chem & Pharm Patent Hold Ltd Verfahren zur Herstellung von Fettsäureestern niederer Alkohole
AT405938B (de) * 1994-06-29 1999-12-27 Lackner Johannes Kontinuierliches umesterungsverfahren, durchflussreaktor sowie trennrohr
AT406870B (de) * 1995-06-16 2000-10-25 Sucher & Holzer Bauplan Handel Verfahren zur herstellung von fettsäurealkylestern
DE19700161A1 (de) * 1997-01-07 1998-07-09 Scheidel Gmbh & Co Kg Verwendung eines Fettsäuremethylesters als Leuchtpetroleumersatz
DE19807519C2 (de) * 1998-02-21 2002-01-17 Ex Rohr Ct Gmbh Verfahren zur Herstellung von Dieselkraftstoffsubstituten
DE19925871A1 (de) 1999-06-07 2000-12-21 At Agrar Technik Gmbh Verfahren zur Herstellung von Fettsäureestern einwertiger Alkylalkohole und deren Verwendung
AT410443B (de) * 2000-11-08 2003-04-25 Wimmer Theodor Verfahren zur herstellung von fettsäureestern niederer alkohole
AT412280B (de) * 2003-03-20 2004-12-27 Bdi Anlagenbau Ges M B H Gereinigter fettsäurealkylester mit niedrigem schwefelgehalt und verfahren zu seiner herstellung
KR100566106B1 (ko) * 2003-03-28 2006-03-30 한국에너지기술연구원 바이오디젤유의 제조방법
AT502218B1 (de) 2005-07-25 2010-09-15 Bdi Biodiesel Internat Ag Verfahren zur herstellung von carbonsäurealkylestern
BRPI0504759A (pt) * 2005-09-01 2007-06-12 Univ Rio De Janeiro processo catalìtico para transesterificação de óleos vegetais e gorduras utilizando-se catalisadores sólidos básicos
DE102007016157A1 (de) 2007-04-02 2008-10-09 Bayer Technology Services Gmbh Verfahren zur Trennung von Produktgemischen aus Umesterungsreaktionen
EP4071226A1 (en) 2021-04-08 2022-10-12 AT Agrar-Technik Int. GmbH Process for producing fatty acid alkyl esters

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2360844A (en) * 1941-11-26 1944-10-24 Du Pont Preparation of detergents
US2383632A (en) * 1942-10-17 1945-08-28 Colgate Palmolive Peet Co Process of treating fatty glycerides
US2383633A (en) * 1943-01-30 1945-08-28 Colgate Palmolive Peet Co Process for treating fatty glycerides
US4364743A (en) * 1979-09-05 1982-12-21 Erner William E Synthetic liquid fuel and fuel mixtures for oil-burning devices
FR2492402A1 (fr) * 1980-10-21 1982-04-23 Inst Francais Du Petrole Compositions combustibles renfermant des esters d'acides gras, utilisables comme carburants diesel
DE3149170A1 (de) * 1980-12-15 1982-07-29 Institut Français du Pétrole, 92502 Rueil-Malmaison, Hauts-de-Seine Brennbare komposition, welche gasoel, methanol und einen fettsaeureester enthalten und als dieseltreibstoff brauchbar sind
DE3150988A1 (de) * 1980-12-30 1982-08-05 Institut Français du Pétrole, 92502 Rueil-Malmaison, Hauts-de-Seine Brennbare kompositionen, die alkohole und fettsaeureester enthalten und insbesondere als dieseltreibstoffe brauchbar sind
FR2560210B1 (fr) * 1983-12-30 1986-10-03 Inst Francais Du Petrole Procede de fabrication d'un ester methylique, ethylique, propylique ou butylique d'acide gras adapte a l'utilisation comme carburant diesel
FR2577569B1 (fr) * 1985-02-15 1987-03-20 Inst Francais Du Petrole Procede de fabrication d'une composition d'esters d'acide gras utilisables comme carburant de substitution du gazole avec de l'alcool ethylique hydrate et composition d'esters ainsi formes

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2008096187A1 (en) 2007-02-06 2008-08-14 Thesz Janos Use of fuels or fuel additives based on triglycerides of modified structure and process for their preparation

Also Published As

Publication number Publication date
FR2603296B1 (fr) 1990-08-03
DE3727981C2 (hu) 1990-08-30
IT8748338A0 (it) 1987-08-31
HUT48669A (en) 1989-06-28
DE3727981A1 (de) 1988-03-03
ATA236786A (de) 1987-12-15
FR2603296A1 (fr) 1988-03-04
AT386222B (de) 1988-07-25
IT1222356B (it) 1990-09-05
ES2004997A6 (es) 1989-02-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5354878A (en) Process for the continuous production of lower alkyl esters of higher fatty acids
US6887283B1 (en) Process for producing biodiesel, lubricants, and fuel and lubricant additives in a critical fluid medium
HU207117B (en) Process and equipment for producing fatty acid ester mixture usable as fuel
US7795460B2 (en) Method of making alkyl esters
CN101263218B (zh) 由甘油三酸酯和醇生产脂肪酸乙酯的方法
US6538146B2 (en) Method for producing fatty acid esters of monovalent alkyl alcohols and use thereof
US4698186A (en) Process for the pre-esterification of free fatty acids in fats and oils
US5525126A (en) Process for production of esters for use as a diesel fuel substitute using a non-alkaline catalyst
US7888520B2 (en) Process for the preparation of biodiesel
RU2263660C2 (ru) Способ переэтерификации жира и/или масла биологического происхождения путем алкоголиза
CA2615712C (en) Method for production of carboxylic alkyl esters
WO2000005327A1 (en) A process for producing biodiesel, lubricants, and fuel and lubricant additives in a critical fluid medium
US20010042340A1 (en) Process for producing fatty acid esters and fuels comprising fatty acid ester
CZ279421B6 (cs) Způsob výroby esterů mastných kyselin nižších alkoholů
JPH09500155A (ja) 脂肪酸アルキルエステルの調製方法
WO2006081644A2 (en) Catalytic process for the esterification of fatty acids
EP1512738B1 (en) Process for producing fatty acid alkyl ester composition
JP4052748B2 (ja) エステル組成物及び製造方法
JP2006508148A (ja) アルキルエステルの生産方法
RU2127251C1 (ru) Способ получения сложных эфиров жирных кислот
JP2005350632A (ja) バイオディーゼル燃料の製造方法
US20080110082A1 (en) Biodiesel production with enhanced alkanol recovery
EP1477551A1 (en) Method for the trans-esterification of triglycerides with monoalcohols having a low molecular weight in order to obtain light alcohol esters using mixed catalysts
CA2131654A1 (en) Process for producing lower alkyl fatty acid esters
JP2001031991A (ja) 脂肪酸エステルとグリセリンの連続的製造方法および連続的製造装置

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee