HU204659B - Stabilized insecticidal composition - Google Patents

Stabilized insecticidal composition Download PDF

Info

Publication number
HU204659B
HU204659B HU881068A HU106888A HU204659B HU 204659 B HU204659 B HU 204659B HU 881068 A HU881068 A HU 881068A HU 106888 A HU106888 A HU 106888A HU 204659 B HU204659 B HU 204659B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
parts
weight
acid
mixture
hydrochloric acid
Prior art date
Application number
HU881068A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT47205A (en
Inventor
Chikara Tanabayashi
Masatoshi Sawamura
Takeshi Kawakami
Original Assignee
Takeda Chemical Industries Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Takeda Chemical Industries Ltd filed Critical Takeda Chemical Industries Ltd
Publication of HUT47205A publication Critical patent/HUT47205A/hu
Publication of HU204659B publication Critical patent/HU204659B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N33/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic nitrogen compounds
    • A01N33/02Amines; Quaternary ammonium compounds
    • A01N33/08Amines; Quaternary ammonium compounds containing oxygen or sulfur
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N41/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a sulfur atom bound to a hetero atom
    • A01N41/02Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a sulfur atom bound to a hetero atom containing a sulfur-to-oxygen double bond
    • A01N41/04Sulfonic acids; Derivatives thereof
    • A01N41/08Sulfonic acid halides; alpha-Hydroxy-sulfonic acids; Amino-sulfonic acids; Thiosulfonic acids; Derivatives thereof

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Description

A találmány tárgya stabilizált inszekticid készítmény.
A találmány szerinti készítmény hatóanyagként 0,140 tőmeg% S,S’-[2-(dimetil-amino)-trimetílén]-bisz(benzoltioszulfonát)-ot, stabilizálősavként a készítmény 100 tömegrész mennyiségére vonatkoztatva 5 0,05-10 tömegiész mennyiségben sósav, hidrogén-bromid, foszforsav, kénsav, diklőrecetsav és oxálsav közül legalább egyet tartalmaz és adott esetben további hatóanyagként 0,01-20 tömegrész mennyiségben az 5-metil-l,2,4-íriazoIo-(3,4-6)benzotiazol, 2-(4-etoxi-fenil)- 10 2-metil-propil-3-fenoxi-benziléíer, o-szek-butil-fenilN-metil-karbamát, o-kumenil-N-metil-karbamát és/vagy 3-alkiIoxi-l,2-benzizoíiazol-l,2-dioxid közül legalább egyet és egyéb formálási segédanyagokat tartalmaz. 15
Az S,S’-[2-(dimetil-amino)-trimetílén]-bisz-(benzoltioszulfonát) - általános neve: benszultap, kereskedelmi neve: Ruban; leírásunk további részében benszultap - az (1) képlettel írható le, és inszekticid növényvédő szerként használatos. A benszultap növényvédőszer-haíása kitűnő (például a 1264207 számú brit és a 18 847/10 számú japán szabadalmi leírás szerint), és emberre, állatra, halra, valamint a rovarok természetes ellenségeire nagyon kevéssé mérgező.
Az eddigiekben a benszultap alkalmazása valamilyen hagyományos készítmény, például por, granulátum vagy nedvesíthető szer formában történt. A készítmények tartalmaztak valamilyen hordozó- vagy hígítóanyagot, például ásványi porokat is.
Azonban a benszultap nem stabil azokban a hagyományos, szilárd készítményekben, amelyeket a benszultap hordozó- vagy hígítőanyaggal, például ásványi porokkal, valamilyen hagyományos eljárással való összekeverésével nyernek. így például, ha a benszultap tartalmú szilárd készítményt szobahőmérsékleten tárolnak, a benne lévő benszultap fokozatosan elbomlik, megromlik, színe megváltozik és mennyisége csökken. Ennek következtében a készítmények benszultaptartalma is lecsökken.
Ezen túlmenően az olyan kevert, szilárd készítmé- 40 nyékben, amelyek a hagyományos eljárással készített szerek hatásának szélesítésére, javítására, valamint a munkaerő és munkaidő lómélésére egy vagy több, egyéb növényvédő szert is tartalmaznak, a hatóanyagok, mint például esetenként a benszultap, gyorsabban 45 lebomlanak, mint a csak benszultap tartalmú készítményekben.
Munkánk során azt tapasztaltuk, hogy a különböző savak közül néhány sav, így például a sósav, a hidrogén-bromid, a foszforsav, a kénsav, a diklór-ecetsav és 50 az oxálsav specifikus stabilizáló hatású, a szilárd készítményekben lévő hatóanyagokra, elsősorban a benszultapra, más savak pedig, például a triklór-ecetsav vagy a monoklőr-ecetsav nem befolyásolják a hatóanyagok stabilitását. 55
Munkánk során azt is tapasztaltuk, hogy a találmányunk szerinti készítmény fitotoxikus hatás nélkül használható a növények rovaikárosodásának megelőzésére, a készítményben a benszultap a stabilizálás következtében nem bomlik, hosszú időn keresztül tá- 60 rolható. Ezen túlmenően a benszultap olyan nővényvédőszer-hatóanyagokkal, például etofenproxszal, triciklazollal, probenazollal, o-sec-butil-fenil-N-metil-karbamáttal, o-kumenil-N-metií-karbamáttal is kombinálhatók, amelyek az eddigiekben a benszultap tartalmú készítmények eddig nem tartalmazhattak. Emellett a találmányunk szerinti szilárd készítmény hatóanyagai az alkalmazás vagy kezelés után tartós hatásúak. A találmányunk szerinti készítmény ipari méretekben könnyen előállítható.
A találmányunk szerinti készítményben alkalmazott stabilizálószerek, mint például a sósav, hidrogén-bromid, foszforsav, kénsav, arzénszulfonsav, diklór-ecetsav és oxálsav alkalmazhatók önmagukban vagy két vagy több savból összekevert formában. A találmányunk szerinti készítmények stabilizálására alkalmazott savak közül előnyösek a diklór-ecetsav, a sósav, valamint a sósav és foszforsav kombináció.
A találmányunk szerinti, szilárd készítmény készítése úgy történhet, hogy a benszultap hatóanyagot összekeverjük vagy kompaundáljuk a következő savak közül legalább egy savval: sósav, hidrogén-bromid, foszforsav, kénsav, diklór-ecetsav és oxálsav, és szükség esetén valamilyen megfelelő szilárd hordozóanyaggal vagy hígítőanyaggal; vagy a benszultap hatóanyagot és az említett savat adszorbeáltatjuk a szilárd hordozóvágy hígítóanyagon. A találmányunk szerinti, szilárd készítmény alkalmazható porzőszer formában, sodródásmentes porzőszer formában [lásd: Journal of Pesticide Science, 7, 403-M08 (1982), a továbbiakban ezt porzószer DL készítménynek nevezzük], nedvesíthető por formában, granulátum vagy finom mikrogranulátum formában [lásd: Journal of Pesticide Science, 7, 403-408 (1982), a továbbiakban ezt mikrogranulátum Fkészítménynek nevezzük].
Ezeket a készítményeket a hagyományos eljárások valamelyikével készíthetjük, például úgy, hogy a fentiekben említett és a következőkben említendő anyagokat összekeverjük.
A benszultap és a fentiekben említett sav mellett a találmányunk szerinti készítmény tartalmazhat egyéb hatóanyagokat, segédanyagokat is, ilyenek például a diszpergálőszerek, kiszórást elősegítő szerek, áthatolást elősegítő szerek, nedvesítőszerek, sűrítőszerek, sziláidulásgátlő szerek, koagulánsok, töltőanyagok vagy antioxidánsok.
Ha stabilizálószerként foszforsavat használunk, az alkalmazott sav bármely olyan sav lehet, amely difoszfor-pentoxid hidratációjával keletkezik, így például lehet orto-foszforsav, előnyösen 1 tömeg% vagy ettől nagyobb koncentrációban, metafoszforsav, pirofoszforsav, tripolifoszforsav és tetrapolifoszforsav.
A találmányunk szerinti készítményben alkalmazott sósav (HC1), hidrogén-bromid (HBr), foszforsav (H3PO4), kénsav (H2SO4), diklór-ecetsav és/vagy oxálsav mennyisége (két vagy több sav esetén az összes mennyiség) a készítmény teljes tömegére számítva 0,05-10 tőmeg%, előnyösen 0,1-5 tömeg%.
Az alkalmazott sósav koncentrációja előnyösen 35tömeg%-tól (koncentrált sósav) 0,1 tömeg%-ig, a
HU 204 659 Β hidrogén-bromid koncentrációja előnyösen 47 tömeg%-tól 0,1 tömeg%-ig és a kénsav koncentrációja előnyösen 98 tömeg%-tól (koncentrált kénsav) 0,1 tömeg%-ig teq'ed.
A stabilizálószerként alkalmazott sósavat, hidrogénbromidot, foszforsavat vagy kénsavat vízzel vagy szükség esetén szerves oldószerrel hígítva adhatjuk a készítményhez. Szerves oldószerként alkalmazhatunk például alkoholt mint például metanolt vagy etanolt, acetont vagy diklór-metánt vagy ezen oldószerek valamelyikének vizes elegyét. Ezeket a stabilizálószereket alkalmazhatjuk 2-20-szorosára hígított formában (amennyiben két vagy több, különböző stabilizálószert alkalmazunk, a hígítást a teljes mennyiségre számítjuk). Amennyiben diklór-ecetsavat vagy oxálsavat alkalmazunk, ezeket a savakat a felhasználás előtt ponthatjuk, feloldhatjuk vagy szuszpendálbatjuk az említett szerves oldószerben vagy szerves oldószer és víz elegyében.
A találmányunk szerinti készítmény benszultaptartalma 0,1-90 tömeg% lehet a kész készítményre számítva. Pontosabban a benszultaptartalom porzószer vagy porzószer DL készítmény esetén a 0,1-10 tömeg%, granulátum vagy mikrogranulátum-készítmény esetén 1-10 tömeg%, és nedvesíthető por készítmény esetén 10-90 tömeg%.
Szilárd hordozó- vagy hígítóanyagként előnyösen alkalmazhatunk ásványi porokat, mint például agyagféléket (például kaolint, bentonitot, savas agyagot vagy finom eloszlású agyagot), talkumot (például porított talkumot vagy porított pirofillitet) vagy szilikátféléket (például diatómaföldet, porított csillámot vagy tiszta szenet), növényi porokat, mint például szójalisztet, dohányport, búzalisztet vagy falisztet, kalcium-karbonátot, kénport vagy aktívszenet. Ezeket azanyagokat alkalmazhatjuk önmagukban vagy egymással kombinálva.
Alkalmazhatunk felületaktív anyagokat diszpergálószerként, szétterítést elősegítő szerként vagy áthatolást elősegítő szerként. Ilyen felületaktív anyagként alkalmazhatunk nemionos vagy anionos szereket, mint például szappanokat, poli(oxi-etilén)-alkil-aril-étereket (például a Daiichi Kogyo Seiyaku K. K. gyártmányú, Neugen EA-142 márkanevű szert), poli(oxi-etilén)-alkil-aril-étereket (például a Toho Kagaku K. K. gyártmányú, Nonal márkanevű szert), alkil-szulfátokat (például a Kao Soap K. K. gyártmányú, Emal 10 márkanevű szert), alkilszulfonátokat (például a Diichi Kogyo Seiyaku K. K. gyártmányú, Neogén vagy Neogén T márkanevű szereket vagy a Kao Soap K. K. gyártmányú, Neopelex márkanevű szert), poli(etilén-glikol)étereket (például a Sanyo Chemical Industries K. K. gyártmányú, Nonipol 85, Nonipol 100 vagy Nonipol 160 márkanevű szereket) és poli(hidroalkohol)-étereket (például a Kao Soap K. K. gyártmányú, Tween 20, Tween 80 márkanevű szereket).
Szilárdulást gátló szerként például tiszta szenet, talkumot, diatómaföldet vagy magnézium-sztearátol Koagulálószerként alkalmazhatunk például folyékony paraffint, etilén-glikolt, dietilén-glikolt vagy trietilén-glikolt Töltőanyagként alkalmazhatunk például karboximetíl-cellulóz-nátiiumsót, dextrint, α-formájú keményítőt vagy poli(vinil-alkohol)-L
Az alkalmazott antioxidáló szerek lehetnek például a dibutil-hidroxi-toluol, 4,4-tiobisz-6-terc-butil-3-metil-fenol, butil-hidroxi-anizol, p-oktil-fenol, mono(vagy di- vagy tri-)(a-metil-benzil)-fenol, 2,6-di-tercbutil-4-metil-fenol és pentaeritritil-tetrakisz-[3-(3,5-dit-butil-4-hidroxi-fenil)]-propionát.
A találmányunk szerinti készítmény a benszultap hatóanyagon kívül tartalmazhat még egy vagy több további hatóanyagot is, például gombaölő szereket, mint például szerves kénvegyületeket, szerves foszforvegyületet, szerves arzén- vagy szerves klórvegyületet, rovarölő szereket, mint például szerves foszforvegyületet, szerves klórvegyületet, karbamátvagy piretroid típusú vegyületeket és különböző antibiotikumokat.
A fent felsorolt hatóanyagok közül előnyösen alkalmazhatjuk a következőkben· ismertetésre kerülőket. Abban az esetben, ha kémiai néven ismertetjük a hatóanyagokat, a kémiai név utáni zárójelben a hatóanyag általános nevét vagy rövidítését közöljük. Néhány esetben a hatóanyagokat általános néven vagy rövidített néven ismertetjük.
Szerves kénvegyület típusú gombaölő szerek:
cink-etilén-bisz(ditíokarbamát) (cineb), mangán-etilén-bisz(ditiokarbamát) (maneb),
Szerves foszforvegyület típusú gombaölő szerek:
S-benzil-diizopropil-foszfor-tiolát (IBP),
O-etil-difenil-foszfor-ditiolát (EDDP),
Szerves arzénvegyület típusú fungicidek:
ferri-metán-arzenát (MAF), ferri-metán-arzenát-ammóniumsó (MAFA),
Szerves klórvegyület típusú gombaölő szerek:
pentaklór-fenol (PCP), tetraklór-izoftalo-nitril (TPN), 4,5,6,7-tetraklór-ftalid (ftalid),
Egyéb gombaölő szerek:
5-metil-l,2,4-triazolo(3,4-6)benzotiazol (triciklazol),
3- allil-oxi-l,2-benziotíazol-l,ldioxid (probenazol),
Szerves foszforvegyület típusú rovarölő szerek:
4- nitro-m-tolil-dimetil-foszfortionát (MEP),
5- l,2-bisz(etoxi-karbonil)-etil-dimetil-foszfortioltionát (malaton), P-ciano-fenil-dimetil-foszfortionát (CYAP),
Szerves klórvegyület típusú rovarölő szerek:
6,7,8,9,10,10-hexaklór-1,5,5a,6, 9,9a-hexahidro-6,9-metán-2,4,3benzo-dioxatiepin-3-oxid (benzoepin),
HU 204 659 Β
Karbamát típusú rovarölő szerek:
l-naftil-metil-kaibamát (NAC), m-tolil-N-metil-karbamát (MTMC), o-szek-butíl-feníl-N-metil-karb amát(BPMC), o-kumenil-N-metil-karbamát (MIPC),
3.4- xilíI-N-metil-karbamát (MPMC),
3.5- xilil-N-metil-kaibamát (XMC),
Piretroid típusú rovarölő szerek:
píretrinek, alletrin, resmetrin,
Antibiotikumok:
blaszticidin S, kaszugamicin, polioxin, oxiteíraciklin, validamicinA,
Egyéb rovarölő szerek:
S,S’-[S-(dimetil-amino)-trímetilén]-bisz-(tíokarbamát) (cartap),
2-(4-etoxi-feniI)-2-metil-propil-3fenoxi-benzil-éter (etofenprox), (R. S)-a-ciano-3-fenoxi-benzil(S)-2-(4-difluor-metoxi-feniI)-3metil-butírát (flucitrinát).
Ezek közül még előnyösebben alkalmazhatók a következő hatóanyagok: validamicin A, probenazol, IBP, triciklazol, etofenprox, flucitrinát, NAC, MPMC, MTMC, BPMC és MIPC.
Legelőnyösebben a következő hatóanyagok alkalmazhatók: triciklazol, etofenprox, BPMC, MIPC és probenazol.
A több hatóanyagot tartalmazó készítmények közül előnyösek azok, amelyek benszultapot és triciklazolt (és/vagy etofenproxot) tartalmaznak.
A találmányunk szerinti készítményben a benszultap mellett alkalmazott egyéb hatóanyagok mennyisége 0,01-20 tömeg%, előnyösen 0,05-10 tömeg% a készítmény teljes tömegére számolva, abban az esetben, ha egy kiegészítő hatóanyagot alkalmazunk, és 0,0120 tömeg%, előnyösen 0,05-15 tömeg% a készíönény teljes tömegére számolva abban az esetben, ha két vagy több kiegészítő hatóanyagot alkalmazunk.
A szobahőmérsékleten folyékony vagy ömledék formájú hatóanyagok (például etofenprox) alkalmazhatók magas forráspontú oldószerekkel alkotott oldat vagy diszperzió formában, az alkalmazható oldószerek, például a fenil-xilil-eíán, di-2-eíil-hexil-adipát vagy etilhexil-difenil-foszfáL
Ezen túlmenően a találmányunk szerinti készítmény tartalmazhat még egyéb, a szakemberek által ismert, hagyományos szerekef például miticideket, nematocideket, herbicideket, növényi hormonokaf növényi növekedésszabályozókat, szinergikus hatású szexeket, attraktánsokat, repellenseket, színezőanyagokat és műtrágyákat
A találmányunk szerinti, nedvesíthető porkészítményeket a felhasználás előtt megfelelő mértékben, körülbelül 30-4000-szeresére, előnyösen 300-3000-szeresére hígítjuk. A hígított, nedvesíthető porkészítményben a benszultap koncentrációja előnyösen 50-1000 ppm legyen.
Abban az esetben, ha a találmányunk szerinti rovarölő készítményt növényvédelmi célra alkalmazzuk, az alkalmazott benszultap mennyisége 30-500 g 10 hektáronként A találmányunk szerinti készítmény kipermetezhető közvetlenül a növények szárára és leveleire vagy alkalmazható a növények gyökereire. Akezelést a szakterületen ismert eljárásokkal végezhetjük. Ha a találmányunk szerinti. készítményt időben permetezzük ki vagy alkalmazzuk a rizsre, zöldségfélékre (például káposztára, kínai káposztára, japán retekre, ubo±ára vagy burgonyára), gyümölcsfákra (például mandarinra, narancsra vagy körtére), teára vagy dohányra, a készítmény kiváló rovarölő hatású a növényeken előforduló különböző rovarokra, például a pikkelyes szárnyú rovarokra, mint például a rizsgyökérlyukasztőra, fűlevél gurulóbogárra, a rizs pattanóbogárra, az európai búza-lyukasztóra, az amerikai sereghemyóra, a káposzíalepkére, a gyémánthátú molyra, a káposzta sereghemyóra, a cukorrépa araszolólepkére, a káposzta szövőhemyóra, a keresztes hernyóra, a keleti dohánybimbóbemyóra vagy tealevél gumlóbogána; valamint a keményszámyú rovarokra, mint például a rizslevéíbogárra vagy dinnyebogárra; a félfedeles szárnyú rovarokra, mint például a zöld rizslevélbolhára vagy kis zöldlevélbogárra; a sertefarkú rovarokra, mint például a sárga teltripszre; akéíszámyú rovarokra, mint például a rizslevél bányaféregre. A találmányunk szerinti készítmény megfelelő időben történő alkalmazásával hosszú időre megakadályozható a különböző rovarok szaporodása.
A következő példákban részletesebben bemutatjuk a találmányunk szerinti készítményeket, amelyek a szakterületen ismert eljárásokkal készíthetők.
A kővetkezőkben ismertetésre kerülő, összehasonlító példák és stabilitásvrzsgálat-példák a találmányunk szerinti készítmények részletesebb bemutatására szolgálnak.
2. összehasonlító példa
Porzószer DL készítés
Keverő, őrlő berendezésben a következő összetevőket kevertük össze:
finomszemcsés anyag 93,0 tömegrész benszultap 2,2 tömegrész triciklazol 1,1 tömegrész etofenprox, 50 %-os fenil-xililetán oldat (a továbbiakban magas forráspontú oldószer) 1,2 tömegrész tiszta szén 2,2 tömegrész folyékony paraffin (Doriless C márkanevű, a továbbiakban Doriless C) 0,3 tömegrész
A kapott keverékei ezután gyorskeverőben tovább
HU 204 659 B kevertük, így benszultap-triciklazol-etofenprox porzószer DL készítményt kaptunk.
2. összehasonlító példa
Granulátumkészítés 5
100 tömegrész keveréket állítottunk össze a következő összetevőkből:
benszultap 4,0 tömegrész dexüin 6,0 tömegrész
Nonipol 85 (Sanyo Chemical In- 10 dustries K. K., a továbbiakban felületaktív anyag) 2,0 tömegrész agyag kiegészítve 100,0 tömegrészre.
A keveréket alaposan összekevertük, majd 12 tömegrész vízzel összegyúrtuk. Az összegyúrt keveréket 15 extruder granulálóval (szitaméret 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszárítottuk, leszitáltuk, így 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumot kaptunk.
3. összehasonlító példa Granulátumkészítés ’ 100 tömegrész keveréket állítottunk össze a következő összetevőkből:
benszultap 4,0 tömegrész 25 etofenprox 1,5 tömegrész dextrin 6,0 tömegrész felületaktív szer 2,0 tömegrész agyag kiegészítve 100,0 tömegrészre.
A keveréket alaposan összekevertük, majd 12 tö- 30 megrész vízzel összegyúrtuk. Az összegyúrt keveréket extruder granulálóval (szitaméret: 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszárítottuk, leszitálíuk, így 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumot kaptunk. 35
4. összehasonlító példa Granulátumkészítés
100 tömegrész keveréket állítottunk össze a következő összetevőkből: 40 benszultap 4,0 tömegrész dextrin 6,0 tömegrész triklór-ecetsav 2,3 tömegrész felületaktív szer 2,0 tömegrész agyag kiegészítve 100,0 tömegrészre. 45
A keveréket alaposan összekevertük, majd 12 tömegrész vízzel összegyúrtuk. Az összegyűrt keveréket extruder granulálóval (szitaméret: 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszárítottuk, leszitáltuk, így 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumot kap- 50 tünk.
5. összehasonlító példa Granulátumkészílés
100 tömegrész keveréket állítottunk össze a követ- 55 kező összetevőkből:
benszultap 4,0 tömegrész
dextrin 6,0 tömegrész
monoklór-ecetsav 1,5 lömegrész
felületaktív szer 2,0 tömegrész 60
agyag kiegészítve 100,0 tömegrészre.
A keveréket alaposan összekevertük, majd 12 tömegrész vízzel összegyúrtuk. Az összegyűrt keveréket extruder granulálóval (szitaméret: 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszárítottuk,leszitáltuk, így 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumot kaptunk.
6. összehasonlító példa Nedvesíthető por készítés
Keverő, őrlő berendezésben alaposan összekevertük a következő összetevőket:
benszultap 10,5 tömegrész nedvesíthető porhoz megfelelő anyag 69,5 tömegiész etofenprox, 50%-os magas forráspontú oldószeres oldat 11,0 tömegrész tiszta szén 5,0 tömegrész felületaktív szer 4,0 tömegiész
A kapott keveréket ezután mikroőrlő berendezésben megőrőltük, így benszultap-entofenprox nedvesíthető porkészítményt kaptunk.
7. összehasonlító példa Granulátumkészítés
100 tömegrész keveréket állítottunk össze a következő összetevőkből:
benszultap 4,0 tömegrész
BPMC 4,0 tömegrész dextrin 6,0 tömegrész felületaktív szer 2,0 tömegiész agyag kiegészítve 100,0 tömegrészre.
A keveréket alaposan összekevertük, majd 12 tömegrész vízzel összegyúrtuk. Az összegyúrt keveréket extruder granulálóval (szitaméret: 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszárítottuk, leszitáltuk, így 0,82,54 mm szemcseméretű granulátumot kaptunk.
8. összehasonlító példa Granulátumkészítés
100 tömegrész keveréket állítottunk össze a következő összetevőkből:
benszultap 4,0 tömegrész
MIPC 4,0 tömegrész dextrin 6,0 tömegiész felületaktív szer 2,0 tömegrész agyag kiegészítve 100,0 tömegrészre.
A keveréket alaposan összekevertük, majd 12 tömegrész vízzel összegyúrtuk. Az összegyúrt keveréket extruder granulálóval (szitaméret: 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszárítottuk, leszitáltuk, így 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumot kaptunk.
9. Összehasonlító példa Granulátumkészítés
100 tömegrész keveréket állítottunk össze a következő összetevőkből:
benszultap 4,0 tömegrész triciklazol 4,0 tömegrész
HU 204 659 B dextrin 6,0 tömegrész felületaktív szer 2,0 tömegrész agyag kiegészítve 100,0 tömegrészre.
A keveréket alaposan összekevertük, majd 12 tömegrész vízzel összegyúrtuk. Az összegyúrt keveréket extruder granulálóval (szitaméret: 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszárítottuk, Iesziíáltuk, így 0,8-2,54 mm szemesemére® granulátumot kaptunk.
10. összehasonlító példa Granulátumkészítés
100 tömegrész keveréket állítottunk össze a következő összetevőkből:
beszultap 4 tömegrész probenazol · 8 tömegrész dextrin 6 tömegrész felületaktív szer 2 tömegrész agyag kiegészítve 100 tömegrészre.
A keveréket alaposan összekevertük, majd 12 tőmegrész vízzel összegyúrtuk. Az összegyúrt keveréket extruder granulálóval (szitaméret: I mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszáiítottnk és Iesziíáltuk. így 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumot kaptunk.
1. készítménypélda
Porzó szer DL készítés
2,2 tömegrész benszultaphoz hozzáadtunk 1,4 tőmegrész metanolban oldott, 0,7 tömegrész koncentrált (körülbelül 35 íőmeg%-os) sósavat Akeveréket ezután gyorskeverőben összegyúrtuk, majd csökkentett nyomáson megszárítottuk (ba a szárítás eredményeként darabos anyag keletkezett, a darabokat összetörtük). Ehhez a keverékhez a kővetkező összetevőket adtuk hozzá:
finom szemcsés agyag triciklazol etofenprox, 50%-os magas fonáspontú oldószeres oldat tiszta szén Doriless C
A kapott keveréket keverő őrlőben, majd gyorskeverőben alaposan összekevertük. így benszultap, triciklazol és etofenprox összetételű porzőszer DL készítménytkaptunk.
92,3 tömegrész
1.1 tömegrész
1.2 tömegrész
2.2 tömegrész 0,3 tömegrész.
2. készítménypélda
Porzószer DL készítés
2,2 tömegrész benszultaphoz hozzáadtunk 2,2 tö- 50 megrész benzolszulfonsavat, majd gyorskeverőben alaposan összekevertük. Ehhez a keverékhez a következő összetevőket adtuk hozzá:
fínomszemcsés anyag 90,8 tömegrész triciklazol 1,1 tömegrész 55 etofenprox, 50%-os magas forráspontú oldószeres oldat 1,2 tömegrész tiszta szén 2,2 tömegrész
Doriless C 0,3 tömegrész.
A kapott keveréket keverő őrlőben, majd gyorskeve- 60 rőben alaposan összekevertük. így benszultap, triciklazol és etofenprox összetételű porzőszer DL készítményt kaptunk.
3. készítménypélda Porzószer DL készítés
2,2 tömegrész benszultaphoz hozzáadtunk 3,0 tőmegrész oxálsavat, majd gyorskeverőben alaposan összekevertük. Ehhez a keverékhez a következő összetevőket adtuk hozzá:
finomszemcsés agyag 90,0 tömegrész triciklazol 1,1 tömegrész etofenprox, 50%-os magas forráspontú oldószeres oldat 1,2 tömegrész tiszta szén 2,2 tömegrész
Doriless C 0,3 tömegrész.
A kapott keveréket keverő őrlőben, majd gyorskeverőben alaposan összekevertük. így benszultap, triciklazol és etofenprox összetételű porzószer DL készítményt kaptunk.
4. készítménypélda
Porzószer DL készítés
2,2 tömegrész benszultap és 2,2 tömegrész tiszta szén keverékhez hozzáadtunk 0,7 tömegrész diklórecetsavat, majd gyorskeverőben alaposan összekevertük. Ehhez a keverékhez a következő összetevőket adtuk hozzá:
fínomszemcsés agyag 92,3 tömegrész triciklazol 1,1 tömegrész etofenprox, 50%-os magas forráspontú oldószeres oldat 1,2 tömegrész
Doriless C 0,3 tömegrész.
A kapott keveréket keverő őrlőben, majd gyorskeverőben alaposan összekevertük. így benszultap, triciklazol és etofenprox összetételű porzőszer DL készítményt kaptunk.
5. készítménypélda
Granulátumkészítés
100 tömegrész keveréket állítottunk össze a következő összetevőkből:
benszultap 4,0 tömegrész dextrin 6,0 tömegrész oxálsav 3,0 tömegrész felületaktív szer 2,0 tömegrész agyag kiegészítve 100,0 tömegrészre.
A keveréket alaposan összekevertük, majd 12 tömegrész vízzel összegyúrtuk. Az összegyúrt keveréket extruder granulálóval (szilaméret.· 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszárítottuk és leszitáltuk, így 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumot kaptunk.
6. készítménypélda
Granulátumkészítés
100 tömegrész keveréket állítottunk össze a következő összetevőkből:
benszultap 4,0 tömegrész etofenprox 1,5 tömegrész
HU 204 659 B dextrin 6,0 tömegrész oxálsav 2,0 tömegrész felületaktív szer 2,0 tömegrész agyag kiegészítve 100,0 tömegrészre.
A keveréket alaposan összekevertük, majd 12 tö- 5 megrósz vízzel összegyúrtuk. Az összegyúrt keveréket extruder granulálóval (szitaméret 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot meg szárítottuk és leszitáltuk, így 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumot kaptunk. 10
7. készítménypélda Granulátumkészítés
A következő összetételű keveréket állítottuk össze a 15 komponensek alapos összekeverésével:
benszultap 4,0 tömegrész etofenprox 1,5 tömegrész dextrin 6,0 tömegrész felületaktív szer 2,0 tömegrész 20 agyag 86,0 tömegrész.
Ehhez a keverékhez hozzáadtunk 6 tömegrész 10 tömeg%-os sósavoldatot és 6 tömegrész vizet és összegyúrtuk. Az összegyúrt masszát extruder granulálón (szitaméret: 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátu- 25 mot megszárítottuk és leszitáltuk, így 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumot kaptunk.
8. készítménypélda
Granulátumkészílés 30
A következő összetételű keveréket állítottuk össze a komponensek alapos összekeverésével:
benszultap 4,0 tömegrész etofenprox 1,5 tömegrész dextrin 6,0 tömegrész 35 felületaktív szer 2,0 tömegrész agyag 86,0 tömegrész.
Ehhez a keverékhez hozzáadtunk 11,5 tömegrész tömeg%-os hidrogén-bromid oldatot és összegyúrtuk. Az összegyúrt masszát extruder granulálón (szita- 40 méret: 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszárítottuk és leszitálluk, így 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumot kaptunk.
9. készítménypélda Granulátumkészítés
A következő összetételű keveréket állítottuk össze a komponensek alapos összekeverésével:
benszultap 4,0 tömegrész és entofenprox összetételű, nedvesíthető porkészít-
etofenprox 1,5 tömegrész 50 ményt kaptunk.
dextrin 6,0 tömegrész
felületaktív szer 2,0 tömegrész 13. készítménypélda
agyag 85,0 tömegrész. Granu látumkészítés
Ehhez a keverékhez hozzáadtunk 4 tömegrész 10 tö- A következő összetételű keveréket készítettük a
komponensek alapos összekeverésével:
meg%-os sósavoldatot és 10 tömegrész 10 tömeg%-os 55 foszforsav oldatot és összegyúrtuk. Az összegyúrt masszát extruder granulálón (szitaméret: 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszárítottuk és leszitáltuk, így 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumot kaptunk. 60
10. készítménypélda
Granu látumkészítés
100 tömegiész keveréket állítottunk össze a következő összetevőkből:
benszultap 4,0 tömegrész dextrin 6,0 tömegrész diklór-ecetsav 2,0 tömegrész felületaktív szer 2,0 tömegrész agyag kiegészítve 100,0 tömegrészre.
A keveréket alaposan összekevertük, majd 12 tömegrész vízzel összegyúrtuk. Az összegyúrt keveréket extruder granulálóval (szitaméiet 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszárítottuk és letszitáltuk, így 0,8-2,54 mm szemcseméietű granulátumot kaptunk.
11. készítménypélda
Granulátumkészílés
A következő összetételű keveréket állítottuk össze a komponensek alapos összekeverésével:
benszultap 4,0 tömegrész etofenprox 1,5 tömegrész dextrin 6,0 tömegrész felületaktív szer 2,0 tömegrész agyag 85,0 tömegrész.
Ehhez a keverékhez hozzáadtunk 4 tömegrész 10 tömeg%-os sósavoldatot és 10 tömegrész 10 tömeg%-os kénsavoldatot és összegyúrtuk. Az összegyúrt masszát extruder granulálón (szitaméret: 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszáiítottuk és leszitáltuk, így 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumot kaptunk.
72. készítménypélda
Nedvesíthető por készítés
10,5 tömegrész benszultaphoz hozzáadtunk 4,0 tömegrész metanolban oldva 3,0 tömegrész koncentrált (körülbelül 35 tömeg%-os) sósavoldatot, és a keveréket keverő őrlőben összegyúrtuk. Az összegyúrt masszát csökkentett nyomáson jól megszárítottuk (a darabosan megszáradt anyagot összetörtük). A megszáradt anyaghoz a következő összetevőket adtuk hozzá:
nedvesíthető porhoz megfelelő agyag 67,5 tömegrész etofenprox, 50%-os magas fonáspontú oldószeres oldat 11,0 tömegrész tiszta szén 5,0 tömegrész felületaktív szer 4,0 tömegrész
A kapott keveréket először keverőőrlőben, majd mikroőrlőben alaposan összekevertük, így benszultap benszultap
BPMC dextrin felületaktív szer anyag
4,0 lömegrész 4,0 tömegrész 6,0 tömegrész 2,0 lömegrész
82,6 tömegrész.
Ehhez a keverékhez hozzáadtunk 4 tömegrész 10 tőmeg%-os sósavoldatot és 10 tőmegrész 10 íőmeg%-os foszforsavoldatotés összegyúrtuk. Az ősszegyúrtmasszát extiuder granulálón (szitaméret 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszántottuk és leszitáltuk, így 5 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumotkaptunk.
14. készítménypélda
Granulátumkészítés
A következő összetételű keveréket állítottuk össze a 10 komponensek alapos összekeverésével:
benszultap 4,0 tömegrész
MIPC 4,0 tömegiész
dextrin 6,0 tömegrész
felületaktív szer 2,0 tömegrész
agyag 82,6 tömegrész.
Ebhez a keverékhez hozzáadtunk 4 tőmegrész 10 tö-
meg%-os sősavoldatot és 10 tömegrész 10 tömeg%-os foszforsavoldatotés összegyúrtuk. Az ősszegyúrtmasszát extruder granulálón (szitaméret 1,0 mm) granuláltuk. A 20 nedves granulátumot megszárítottuk és leszitáltuk, így 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumot kaptunk.
15. készítménypélda
Granulátumkészítés 25
A következő összetételű keveréket állítottuk össze a komponensek alapos összekeverésével:
benszultap 4,0 tömegrész
triciklazol 4,0 tömegrész
dextrin 6,0 tömegrész
felületaktív szer 2,0 tömegrész
agyag 82,6 tömegrész.
Ebhez a keverékhez hozzáadtunk 4 tömegrész 10 tő-
meg%-os sősavoldatot és 10 tőmegrész 10 tömeg%-os foszforsavoldatotés összegyúrtuk. Az ősszegyúrtmasszát 35 extruder granulálón (szitaméret 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszárítottuk és leszitáltuk, így 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumotkaptunk.
17. készítménypélda Granulátumkészítés
A következő összetételű keveréket állítottuk össze a komponensek alapos összekeverésével:
benszultap 4,0 tömegrész eíofenprox 1,5 tőmegrész dextrin 6,0 tömegiész felületaktív szer 2,0 tömegrész pentaeritritil-tetrakisz[3-(3,5-tercbutil-4-hidroxi-fenil)]-propionát 0,2 tömegrész agyag 85,0 tömegrész.
Ehhez a keverékhez hozzáadtunk 3,4 tömegiész
10tömeg%-os sősavoldatot és 10 tömegrész 10 tömeg%-os foszforsavoldatot és összegyúrtuk. Az összegyúrt masszát extruder granulálón (szitaméret: 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszárítottuk és leszitáltuk, így 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumot kaptunk.
18. készítménypélda Granulátumkészítés
A következő összetételű keveréket készítettük a komponensek alapos összekeverésével:
benszultap 4,0 tömegrész etofenprox 1,5 tömegiész dextrin 6,0 tömegrész felületaktív szer 2,0 tőmegrész pentaeritritil-tetrakisz[3 -(3,5-diterc-butil-4-hídroxí-fenil)]-propionát 0,2 tömegrész agyag 85,0 tömegrész.
Ehhez a keverékhez hozzáadtunk 2,7 tömegiész tömeg%-os sősavoldatot és 10 tőmegrész 10 tömegű-ős foszforsavoldatot és összegyúrtuk. Az összegyúrt masszát extruder granulálón (szitaméret: 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszárítottuk és leszítáltuk, így 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumot kaptunk.
16. készítménypélda Granulátumkészílés
A következő összetételű keveréket állítottuk össze a komponensek alapos összekeverésével:
benszultap probenazol dextrin felületaktív szer agyag
4,0 tömegrész 8,0 tömegrész 6,0 tömegrész 2,0 tömegrész
78,6 tömegrész.
Ehhez a keverékhez hozzáadtunk 4 tömegiész 10 tömeg%-os sósavoldatot és 10 tömegiész 10 tömeg%-os foszforsavoldatotés összegyúrtuk. Az összegyúrtmaszszát extruder granulálón (szitaméret 1,0 mm) granuláltuk. A nedves granulátumot megszárítottuk és leszitáltuk, így 0,8-2,54 mm szemcseméretű granulátumotkaptunk.
1. Stabilifásvizsgálatipélda
Az 1-18. készítménypéldákban és az 1-10. összehasonlító készííménypéldákbaii ismertetett készítmények mindegyikéből 20-20 g mennyiséget mintapalackokba tettünk, a palackokat jól lezártuk, és meghatározott hőmérsékleten, meghatározott ideig tartottuk. Ezután mindegyik mintából annyi mennyiséget mértünk le pontosan, amennyi 100 mg benszul tápot tartalmazott Ezt követően 25 ml acetonilrillel kirázva extraháltuk. Az extraktum benszultaptartalmát nagy nyomású folyadékkromatográfiás eljárással határoztuk meg (oszlop: GasChro Kogyo gyártmányú Nucleosil 10-Ci8; eluálő oldószer acetonitril és víz 60:40 térfogatarányű elegye). A benszultap %· os lebomlását a kővetkező egyenlettel határoztuk meg:
A benszultap %-os lebomlása egyenlő =1a készítmény benszultaptartalma meghatározott hőmérsékletű és idejű tárolás mellett^^Q a készítmény benszultaptartalma a készítés után azonnal meghatározva
A kapott eredményeket az 1-5. táblázatban mutatjuk be.
HU 204 659 B
1. láblázat
Benszultap-triciklazol-etofenprox összetételű porzószer DL-stabilitásvizsgálata
Vizsgált hatóanyag Stabilizálószer (%) Beszultap %-os bomlás
40 °C/1 hónap 60 °C/1 hét
1. készítménypélda sósavoldat (0,25 t% sósav) 0 2,7
2. készítménypélda benszulfonsav (2,2) 1,7 12,5
3. készítménypélda oxálsav (3,3) 0 0
4. készítménypélda diklór-ecetsav (0,7) 0 4,0
Kontroll
1. összehasonlító példa szerinti nincs 36,7 62,5
2. táblázat
Benszultap, triciklazol és etofenprox összetételű granulátumkészítmény stabilitása
Vizsgált hatóanyag Stabilizálószer (%) Beszultap %-os bomlás
40 °C/1 hónap . 60 °C/2 hét
6. készítménypélda szerinti oxálsav 4,3 4,5
7. készítménypélda szerinti sósavoldat (0,6 t%-os sósav) 0,6 1,2
8. készítménypélda szerinti hidrogén-bromid oldat (0,8 t% hidrogén-bromid) nem mért 9,0
9. készítménypélda szerinti sósavoldat (0,4t% sósav); foszforsavoldat (1,0% H3PO4) 1,5 0
17. készítménypélda szerinti sósavoldat (0,3 t% sósav) kénsavoldat (1,0 t% kénsav) 1,3 nem mért
18. készítmény példa szerinti sósavoldat (0,27 t% sósav); foszforsavoldat (1,0 t% foszforsav) 0 nem mért
11. készítménypélda szerinti sósavoldat (0,4t% sósav) kénsavoldat (1,0 t% kénsav); 1,0 nem mért
Kontroll
3. készítménypélda szerinti nincs 10,3 43,2
3. táblázat
Benszultapgranulátum bomlása
Vizsgált hatóanyag Stabilizálószer (%) Beszultap %-os bomlás
40 °C/1 hónap 60 °C/2 hét
5. készítménypélda szerinti oxálsav (3,0) 0 8,0
10. készítménypélda szerinti diklór-ecetsav (2,0) 3,2 24,9
Kontroll
2. összehasonlító példa szerinti nincs 6,6 75,1
4. összehasonlító példa szerinti triklór-ecetsav (2,3) nem mért 63,3
5. összehasonlító példa szerinti monoklór-ecetsav (1,5) 50,5 92,9
4. táblázat
Benszultap és etofenprox összetételű, nedvesíthető porkészítmény stabilitása
Vizsgált hatóanyag Stabilizálószer (%) Beszultap %-os bomlás
40 °C/1 hónap 60 °C/1 hét
12. készítménypélda szerinti sósavoldat (1,1t% sósav) 3,5 9,6
Kontroll
ó.összehasonlító példa szerinti nincs 11,0 33,9
5. táblázat
Különböző összetételű benszulfapgranulátumok stabilitása
Vizsgált hatóanyag Stabilizálószer (%) Beszultap %-os bomlás
40 °C/1 hónap 60 °C/1 hét
13. készítménypélda szerinti sósavoldat (0,41% sósav); foszforsavoldat (1,0t% foszforsav) 4,2 5,7
Kontroll
7. összehasonlító példa szerinti nincs 27,3 54,3
14. készítménypélda szerinti sősavoldat (0,41% sósav); foszforsavoldat (1,0t% foszforsav) . 1,0 3,9
Kontroll
9. összehasonlító példa szerinti nincs 8,5 26,3
15. készítménypélda szerinti sősavoldat (0,41% sósav); foszforsavoldat (1,01% foszforsav) .1,4 3,9
Kontroll
9. összehasonlító példa szerinti nincs 8,5 26,3
16. készítménypélda szerinti sósavoldat (0,41% sósav); foszforsavoldat (1,01% foszforsav) 1,5 7,3
Kontroll
10. összehasonlító példa szerinti nincs 12,8 56,5
Afenű eredmények egyértelműen bizonyítják, hogy a benszultap tartalmú készítmények benszultap komponense jól stabilizálható úgy, hogy a készítményeket sósavval, hidrogén-bromiddal, foszforsavval, kénsavval, díklór-ecetsavval vagy oxálsavval keverjük össze.

Claims (3)

1. Stabilizált ínszekticid készítmény, azzal jellemezve, hogy a készítmény hatóanyagként 0,1-40 tömeg% S,S’-[2-(dimetíí-amino)-trimetilén]-bisz(benzoltíoszulfonát)-oí, stabilízálősavként a készítmény 100,0 tömegrész mennyiségére vonatkoztatva 0,05-10 tömegrész mennyiségben sósav, hidrogén-bromid, foszforsav, kénsav, diklőr-ecetsav és oxálsav közül legalább egyet tartalmaz, és adott esetben további hatóanyagként 0,01-20 tömegrész mennyiségben az 5-metil-l,2,4-triazolo-(3,4-6)benzotiazol, 2-(4-etoxi-fenil)-2-metil-propiI-3-fenoxi-benziléter, o-szek-butil-fenil-N-metilkarbamát, o-kumenil-N-metil-karbamát és/vagy 3alkiloxi-l,2-benzizotiazol-l,2-dioxid közöl legalább egyet és egyéb formálási segédanyagokat tartalmaz.
2. Az 1. igénypont szerinti készítmény, azzal jellemezve, hogy stabilízálősavként sósavat vagy foszforsavat tartalmaz.
3. Az 1. igénypont szerinti készítmény, azzal jellemezve, hogy foszforsavként ortofoszforsavat, metafoszforsavat, pirofoszforsavat, tripolifoszforsavat vagy tetrapolifoszforsavat tartalmaz.
HU881068A 1987-03-04 1988-03-04 Stabilized insecticidal composition HU204659B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP5087487 1987-03-04

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT47205A HUT47205A (en) 1989-02-28
HU204659B true HU204659B (en) 1992-02-28

Family

ID=12870866

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU881068A HU204659B (en) 1987-03-04 1988-03-04 Stabilized insecticidal composition

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP0281911A3 (hu)
KR (1) KR880010670A (hu)
HU (1) HU204659B (hu)
IN (1) IN166820B (hu)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IE70666B1 (en) * 1990-12-28 1996-12-11 Takeda Chemical Industries Ltd Stable agrochemical compositions
KR100385714B1 (ko) * 1999-12-31 2003-05-27 에스케이케미칼주식회사 안정화된 이소티아졸론 용액 및 이소티아졸론의 안정화 방법
JP5224527B2 (ja) * 2006-12-05 2013-07-03 日本化薬株式会社 農薬粒状組成物
CN102084864B (zh) * 2011-02-21 2013-10-16 王伟 螟瘟双治大粒剂农药及其生产方法
CA2875017A1 (en) * 2012-06-12 2013-12-19 Gary E. Harman Nanosystems for formulation of effective minimum risk biocides

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1264207A (hu) * 1968-04-04 1972-02-16

Also Published As

Publication number Publication date
EP0281911A2 (en) 1988-09-14
KR880010670A (ko) 1988-10-24
IN166820B (hu) 1990-07-21
HUT47205A (en) 1989-02-28
EP0281911A3 (en) 1989-11-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
BRPI0413049B1 (pt) Combinações fungicidas de substâncias ativas ternárias, agente fungicida, seu uso e seu processo de produção, processo para combate de fungos, bem como material de propagação
JPH04504583A (ja) 肥料および他の殺虫剤とホスホロアミドチオエート誘導体とのペレット化法
JPH0710761B2 (ja) 魚毒軽減農薬製剤
HU204659B (en) Stabilized insecticidal composition
KR960005159B1 (ko) 안정화된 고형 조성물
EP0432271B1 (en) Herbicide
KR20010085954A (ko) 살진균 활성 물질의 배합물
JP5224527B2 (ja) 農薬粒状組成物
JP2706655B2 (ja) 安定化されたベンスルタップ固型製剤
JP3246765B2 (ja) 殺菌・殺カビ剤活性化合物組み合わせ
JPH0635362B2 (ja) 安定なペ−スト状農薬塗布剤
JP3559869B2 (ja) 有害生物撲滅組成物
JP3509159B2 (ja) 農園芸用固型製剤
JP2532245B2 (ja) 農薬固形製剤
JPH08225404A (ja) 安定化された農薬製剤
JPH0482126B2 (hu)
JPH014A (ja) 安定化されたベンスルタップ固型製剤
JP2000143403A (ja) 農薬粒剤
JP2002526429A (ja) 殺真菌剤組成物
JPH015A (ja) 安定化されたベンスルタップ製剤
JPH10158113A (ja) 殺菌・殺カビ性活性化合物の組み合わせ剤
JPH1129417A (ja) 農業用殺菌剤組成物
CS254995B2 (en) Herbicide with improved residual activity
JPH01175910A (ja) 殺菌組成物
WO2023095100A1 (en) Insecticide composition, formulations and process for preparation thereof

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee