HU202573B - Apparatus for craccing hydrocarbon oils - Google Patents

Apparatus for craccing hydrocarbon oils Download PDF

Info

Publication number
HU202573B
HU202573B HU832320A HU232083A HU202573B HU 202573 B HU202573 B HU 202573B HU 832320 A HU832320 A HU 832320A HU 232083 A HU232083 A HU 232083A HU 202573 B HU202573 B HU 202573B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
reactor
screw
thermal decomposition
plates
reaction zone
Prior art date
Application number
HU832320A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT34535A (en
Inventor
Lars Gaedda
Kaj-Erik Oernhjelm
Pertti Kytoenen
Juha Jakkula
Stefan Gros
Original Assignee
Neste Oy
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Neste Oy filed Critical Neste Oy
Publication of HUT34535A publication Critical patent/HUT34535A/hu
Publication of HU202573B publication Critical patent/HU202573B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C10PETROLEUM, GAS OR COKE INDUSTRIES; TECHNICAL GASES CONTAINING CARBON MONOXIDE; FUELS; LUBRICANTS; PEAT
    • C10GCRACKING HYDROCARBON OILS; PRODUCTION OF LIQUID HYDROCARBON MIXTURES, e.g. BY DESTRUCTIVE HYDROGENATION, OLIGOMERISATION, POLYMERISATION; RECOVERY OF HYDROCARBON OILS FROM OIL-SHALE, OIL-SAND, OR GASES; REFINING MIXTURES MAINLY CONSISTING OF HYDROCARBONS; REFORMING OF NAPHTHA; MINERAL WAXES
    • C10G9/00Thermal non-catalytic cracking, in the absence of hydrogen, of hydrocarbon oils
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01JCHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
    • B01J2208/00Processes carried out in the presence of solid particles; Reactors therefor
    • B01J2208/00796Details of the reactor or of the particulate material
    • B01J2208/00823Mixing elements
    • B01J2208/00831Stationary elements
    • B01J2208/0084Stationary elements inside the bed, e.g. baffles
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01JCHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
    • B01J2219/00Chemical, physical or physico-chemical processes in general; Their relevant apparatus
    • B01J2219/00761Details of the reactor
    • B01J2219/00763Baffles
    • B01J2219/00765Baffles attached to the reactor wall
    • B01J2219/0077Baffles attached to the reactor wall inclined
    • B01J2219/00772Baffles attached to the reactor wall inclined in a helix

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Thermal Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Production Of Liquid Hydrocarbon Mixture For Refining Petroleum (AREA)

Description

A találmány tárgya berendezés szénhidrogénolajok hőbontására, amely betápláló csőből, ahhoz csatlakozó melegítő kemencéből, reaktorhoz csatlakozó összekötő vezetékből, reaktorból és elvezető csőből áll.
Szénhidrogén olajok hőbontásakor a nehéz olajfrakciókat könnyebb frakciókká bontják, így növelik a könnyebb frakciók mennyiségét. A hőbontás során a betáplált olajat a hőbontó kemence melegítő csöveiben a hőbontás hőmérsékletére melegítik. Két eljárás ismeretes. Az egyik eljárásban a hőbontás a hőbontó kemence melegítő csöveiben és részben a hőbontást követő műveleti lépésekhez vezető csővezetékekben megy végbe. Ebbén a hőbontó eljárásban nem ismert pontosan a tartózkodási idő, az azonban igen, hogy viszonylag rövid, azaz 1 perc körüli. A nyomás nagy mértékben változik a kemence betápláló és elvezető nyílása között. A másik hőbontó eljárásban a betáplált szénhidrogéneket először a hőbontó kemencében megfelelő reakcióhőmérsékletre melegítik, és a tényleges hőbontás egy külön reakciózónában megy végbe, ahol a tartózkodási idő lényegesen hosszabb, mint az előző eljárásban, azaz 10-30 perc. A reakciózónával nem közölnek hőt.
Az utóbbi eljárásban a reakciózóna általában egy függőlegesen álló, hengeres, nyomásálló edény, amelynek az egyik végén vezetik be a hőbontó kemencében felmelegített olajat, másik végén pedig folyadék és gáz elegyét vezeti el a további tisztító lépésekhez, például desztillációhoz. A reakciózónában az áramlás iránya vagy felülről lefelé vagy lentről fölfelé irányul.
Szénhidrogénolajok hőbontásakor lényegében kétféle reakció megy végbe. Az egyik a helyes hőbontó reakció, amikor a hosszúszénláncú molekulák kisebb molekulákra hasadnak, ennek következtében csökken a viszkozitás. A másik reakciótípust polikondenzációnak nevezik, ennek során a molekulák egyesülnek, és minthogy hidrogén szabadul fel, szurok és koksz keletkezik. Ez az utóbbi reakció nem kívánatos, mert így nagyobb mennyiségű aszfalt keletkezik. Minthogy a kondenzációs reakció magasabb hőmérsékéleteken jelentősebb mértékű, próbálkozások történtek alacsonyabb reakcióhőmérsékletek és megfelelően hosszabb tartózkodási idők alkalmazására.
A tartózkodási idő nagyon fontos a hőbontás szempontjából. Ha a tartózkodási idő túl rövid, nincs idő arra, hogy a hőbontás végbemenjen. Olyan esetben viszont, amikor a késleltetési idő túl hosszú, a hőbontás termékei reagálni kezdenek és nem kívánatos reakciótermékek keletkeznek Ennek eredményeként instabil tennék képződik, ez nehézségeket okoz a fűtőanyag további felhasználásakor. A cél ezért az, hogy a hőbontás olyan egyenletesen játszódjon le, ahogyan csak lehetséges. Ha a reakciózónaként szolgáló nyomásálló edényben az áramlás nem egyenletes, az változó tartózkodási időt eredményez.
A hőbontás folyamán könnyű komponensek keletkeznek, amelyek a reakciózónában uralkodó hőmérsékleten és nyomáson elpárolognak. Ezért a folyadék/gáz elegy sűrűsége csökken, ahogyan az elegy fölfelé áramlik a nyomásálló edényben. A nyomásálló edényben uralkodó hidrosztatikus nyomáskülönbség következtében a gáz sűrűsége szintén csökken, ahogyan az elegy fölfelé áramlik. A hőbontó reaktorban keletkező folyékony frakciók sűrűsége alacsonyabb, mint a betáplált anyagé, ez szintén csökkenti a folyadék/gáz elegy sűrűségét. Ezért az általánosan alkalmazott, egyforma vastagságú, hengeres reaktorban az áramlási sebesség nem állandó, hanem nő, ahogyan az elegy fölfelé áramlik.
A 4 247 387 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban szereplő hőbontó eljárásban reakciózónaként egy olyan hengeres, függőlegesen álló, nyomásálló edényt alkalmaznak, amelyben a reaktoron belüli reflux megelőzésére perforált közbenső fenéklemezeket helyeztek el, ezek a reaktorban többszörös keveredést hoznak létre. Ennek az a célja, hogy a zónában betáplált frakció tartózkodási ideje olyan egyenletes legyen, amilyen csak lehetséges. A közbenső lemezek alkalmazásának azonban hátrányai vannak. A reaktor hibás működése az egész reaktor elkokszosodását, eltömődését okozhatja. A közbenső fenekek a koksz eltávolítását és a reaktor tisztítását kényelmetlenné és költségessé teszik.
A találmány feladata az ismert megoldások javítása. Közelebbről a találmány feladata olyan berendezés kidolgozása, amelyben állandó tartózkodási idő érhető el a tisztítást akadályozó közbenső fenéklapok alkalmazása nélkül.
Ezt a feladatot a találmány értelmében úgy érjük el, hogy a reakciózónaként szolgáló, nyomásálló edényt a folyadék/gáz elegyet tangenciális körmozgásba hozó eszközökkel látjuk el.
A találmány értelmében a reakciózónában tangenciálisan körben forgó, azonban vertikálisan egyenletesen fölfelé haladó folyadék/gáz áramlást alakítunk ki, ahol nincs visszafolyás, amely nem állandó tartózkodási időt okozna.
A folyadék/gáz elegy tangenciálisan körben forgó áramlását számos módon elérhetjük.
A találmány szerinti, szénhidrogénolajok hőbontására szolgáló berendezés betápláló csőből, ahhoz csatlakozó melegítő kemencéből, reaktorhoz csatlakozó összekötő vezetékből, reaktorból, és elvezető csőből áll, oly módon, hogy
a) a reaktor belsejében részben vagy egészben csigaszerűen kiképzett egy vagy több lemez van; vagy
b) a reaktor aljához fenékrészként kúpos kialakítású fenéklemez kapcsolódik, és a kúpos kialakítású fenéklemezhez csatlakozik egy vagy több, a reaktor belsejébe tangenciálisan nyúló fúvóka és az összekötő vezeték a kúpos kiképzésű fenéklemez aljához és/vagy a fúvókához csatlakozik; vagy
c) a reaktor aljához kapcsolódó összekötő vezeték kiöblösített bevezető csonkon keresztül kapcsolódik, mely bevezető csonkhoz a reaktoron belül kifelé irányuló, legalább két tangenciális fúvóka kapcsolódik.
Azt tapasztaltuk, hogy a hőbontási reakció szempontjából az az előnyös, ha a hőmérséklet 410 és 470 ‘C közötti és a nyomás (2-20) 105 Pa. A reakciózóna átlagos átmérőjének és hosszúságának az aránya előnyösen 1: 1 és 1: 20 közötti.
A találmányt a csatolt ábrákon szereplő néhány előnyös kiviteli alakkal szemléltetjük közelebből, anélkül azonban, hogy a talámányt azokra korlátoznánk.
Az 1. ábra a találmány szerinti berendezés egy előnyös kiviteli alakját ábrázolja vázlatos folyamatábra alakjában.
A 2. ábra a találmány szerinti reaktor egy elnyös kiviteli alakját mutatja oldalnézetben.
A 3. A ábra a találmány szerinti reaktor egy másik előnyös kiviteli alakját ábrázolja felülnézetben.
HU 202 573 Β
A 3. B ábra a 3. A ábrán szereplő reaktor oldalnézeti képe.
A 4. A ábra a találmány szerinti reaktor további előnyös kiviteli alakját mutatja felülnézetben.
A4. B ábra a 4. A ábrán szereplő reaktor oldalnézeti képe.
Az 1. ábrán bemutatott berendezés egy 11 betápláló csőből, az ahhoz csatlakozó 12 kemencéből, a hozzákapcsolt 13 összekötő vezetékből és a 14 reaktorból (reakciózónából) áll, amely a folyadék/gáz elegyet tangenciális körmozgásba hozó eszközökkel van ellátva és felső részéhez a 15 elvezető cső csatlakozik.
Az 1., ábrán a betáplálandó olajat a 11 betápláló csövön át vezetjük a 12 kemencébe, ahol hőmérséklete 410 és 470 ’C közé emelkedik. A 12 kemencéből az olajat a 13 összekötő vezetéken át a 14 reaktorba vezetjük, ahol az alulról fölfelé áramlik és a reaktor tetején a elvezető csövön át lép ki egy különálló egységbe (ezt nem ábrázoljuk), ahol elválasztható egymástól a gáz, petróleum, könnyű és nehéz olaj. A reakciózónában az átlagos retenciós idő 5 és 100 perc közötti.
A 2. ábra szerinti kiviteli alak esetén egy 16 lemez csigaszerűen van kialakítva a 14 reaktorban. A hőbontásra szánt szénhidrogéneket alulról fölfelé vezetjük a 14 reaktorban, így azok egy, a csigaszerűen kialakított lemez által kialakított, csigaszerű folyosóba lépnek be, ahol a hőbontás ténylegesen végbemegy.
A 2. ábrán bemutatott kiviteli alaknál a 18 reakciózónának lehet két, csigaszerűen kialakított 16 és 17 lemeze, a két csiga ellentétes irányú. Ezáltal a 18 reakciózónába beáramló folyadék/gáz elegy körmozgása megfordul.
A 3. A és 3. B ábra a 18 reakciózónaként szolgáló 14 reaktor alsó részét mutatja, ahova a hőbontásra szánt szénhidrogén áramot alulról fölfelé vezetjük be. A 14 reaktor 22 kúpos 22 fenéklemezhez 19 tengenciálisan nyúló fúvókák kapcsolódnak, amelyeken keresztül a betáplálandó anyag egy részét vagy valamilyen más folyadékot, így például gőzt vezethetünk be, hogy a hőbontás folyamán a szénhidrogén áramot körmozgásba hozzuk.
A 4. A és 4. B ábrán látható kiviteli alaknál a hőbontásra szánt szénhidrogének bevezetésére szolgáló 20 bevezető csonk végén alakítottuk ki a 21 tangencionális fúvókákat, amelyek körmozgásra kényszerítik a betáplált anyagot.
A találmány szerinti berendezéssel lefolytatható eljárást az alábbi kiviteli példával szemléltetjük.
1. példa
Kísérleti üzemben nyersolaj hőbontását végeztük az 1. ábra szerinti berendezésben és egy másik, csigarendszer nélküli reaktorban. Egyébként az eljárási körülmények azonosak voltak. A betáplált olaj előzőleg vákuumdesztillációnak alávetett szovjet nyersolaj volt. Az eljárási paraméterek megegyeztek a 4 247 387 számú USA szabadalmi leírás 1. példájában alkalmazottakkal. Az eredményeket az alábbi táblázatban foglaljuk össze.
Jellemzők Betáplált Tennék tulajdonságai
anyag tu- (180 ’C-on desztillált frakció)
lajdonságai csigarendszer csigarend-
nélkül szerrel
Sűrűség
(g/cm , 20 ’C-on Aszfalttartalom 1,0011 1,001 1,002
(tömeg%) Kéntartalom 6,28 10,70 11,10
(tömeg%) Viszkozitás 3,65 3,38 3,52
(m2/s, 50 ’C-on) 0,043000 0,004200 0,003300
Stabilitás1 - 2,0 2,1
A stabilitás fogalmát részletesen az alábbi helyen írták le: van Kekrvoort, W. J., Nieuwstad, A. J. I.: IV. E. Congress Intem, du Chauffage Industriel, 220. előadás, Párizs, 1952.

Claims (7)

1. Berendezés szénhidrogénolajok hőbontására, amely betápláló csőből, ahhoz csatlakozó melegítő kemencéből, reaktorhoz csatlakozó összekötő vezetékből, reaktorból, és elvezető csőből áll, azzal jellemezve, hogy
a) a reaktor (14) belsejében részben vagy egészben csigaszerűen kiképzett egy vagy több lemez (16, 17) van; vagy
b) a reaktor (14) aljához fenékrészkéntkúpos kialakítású fenéklemez (22) kapcsolódik, és a kúpos kialakítású fenéklemezhez (22) csatlakozik egy vagy több, a reaktor (14) belsejébe tangenciálisan nyúló fúvóka (19), és az összekötő vezeték (13) a kúpos kiképzésű fenéklemez (22) aljához és/vagy a fúvókéhoz (19) csatlakozik; vagy
c) a reaktor (14) aljához kapcsolódó összekötő vezeték (13) kiöblösített bevezető csonkon (20) keresztül kapcsolódik, mely bevezető csonkhoz (20) a reaktoron (14) belül kifelé irányuló, legalább két tangenciális fúvóka (21) kapcsolódik.
2. Az 1. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy csigaszerűen kialakított lemezei (16, 17) legalább egy csigaszerű tagot alkotnak.
3. A 2. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy csigaszerűen kialakított (16,17) a reaktor (14) teljes hosszában van elhelyezve.
4. A 2. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a csigaszerű lemezek (16, 17) a reaktor (14) hosszának egy részében vagy csak a belépő és/vagy kilépő szekcióban vannak elhelyezve.
5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a csigaszerű lemezek (16, 17) két vagy több eltérő irányú csigarendszert képeznek.
6. Az 1. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a reaktor (14) belsejébe nyíló tangenciális fúvókája (21) van.
7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy reakciózónaként (18) fölfelé szélesedő, kúpos reaktort (14) tartalmaz.
HU832320A 1982-06-14 1983-06-10 Apparatus for craccing hydrocarbon oils HU202573B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FI822119A FI65274C (fi) 1982-06-14 1982-06-14 Foerfarande foer termisk krackning av kolvaeteolja

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT34535A HUT34535A (en) 1985-03-28
HU202573B true HU202573B (en) 1991-03-28

Family

ID=8515691

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU832320A HU202573B (en) 1982-06-14 1983-06-10 Apparatus for craccing hydrocarbon oils

Country Status (13)

Country Link
JP (1) JPS59501068A (hu)
BE (1) BE896901A (hu)
CA (1) CA1209943A (hu)
CS (1) CS241059B2 (hu)
DE (1) DE3390051T1 (hu)
FI (1) FI65274C (hu)
FR (1) FR2528444B1 (hu)
GB (1) GB2133034B (hu)
HU (1) HU202573B (hu)
IE (1) IE55266B1 (hu)
IT (1) IT1163501B (hu)
NL (1) NL8320167A (hu)
WO (1) WO1984000035A1 (hu)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0232772B1 (de) * 1986-02-05 1989-12-27 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren zur Herstellung eines pulverförmigen amorphen Materials unter Vornahme eines Mahlprozesses
FI85598C (fi) * 1989-09-13 1992-05-11 Antero Ollila Foerfarande och anordning foer termisk krackning av kolvaeteoljor och foer andra vaetske/-gasreaktioner.
LT3884B (en) 1994-06-22 1996-04-25 Akcine Bendrove Mazeikiu Nafta Reactor of thermal cracking
FR2741889B1 (fr) * 1995-12-04 1999-01-29 Total Raffinage Distribution Perfectionnements apportes aux procedes et aux dispositifs de viscoreduction de charges lourdes d'hydrocarbures
JP5137230B2 (ja) 2003-05-15 2013-02-06 コヴィディエン・アクチェンゲゼルシャフト 非伝導性可変停止部材を備えた組織シーラーおよび組織をシールする方法
JP4951302B2 (ja) * 2006-09-28 2012-06-13 千代田化工建設株式会社 石油系重質油の熱分解処理方法および熱分解反応槽、並びに熱分解処理装置
JP5038674B2 (ja) 2006-09-28 2012-10-03 千代田化工建設株式会社 石油系重質油の熱分解処理方法および熱分解処理装置
US8512371B2 (en) 2009-10-06 2013-08-20 Covidien Lp Jaw, blade and gap manufacturing for surgical instruments with small jaws
US8852186B2 (en) 2011-08-09 2014-10-07 Covidien Lp Microwave sensing for tissue sealing
US8864795B2 (en) 2011-10-03 2014-10-21 Covidien Lp Surgical forceps
US8968308B2 (en) 2011-10-20 2015-03-03 Covidien Lp Multi-circuit seal plates
US9713493B2 (en) 2012-04-30 2017-07-25 Covidien Lp Method of switching energy modality on a cordless RF device
US9713491B2 (en) 2013-02-19 2017-07-25 Covidien Lp Method for manufacturing an electrode assembly configured for use with an electrosurigcal instrument
US9717548B2 (en) 2013-09-24 2017-08-01 Covidien Lp Electrode for use in a bipolar electrosurgical instrument

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE27692C (de) * G. SCHRADßR in Ehrenfeld, Venloerstr. 168 Selbsttätige Schutzvorrichtung fMT Füge- und Abrichte-Maschinen
GB178734A (en) * 1921-05-09 1922-04-27 Frederick Southwell Cripps Improvements in apparatus for evaporating paraffin or other liquids, and mixing the vapours produced with coal gas
DE749498C (de) * 1942-05-29 1944-11-24 Stehender Spalt- und Destillationskessel mit Zufuehrungsduesen fuer heisse Flammengase und zerstaeubtes OEl
US2460463A (en) * 1946-11-07 1949-02-01 Phillips Petroleum Co Process for the noncatalytic cracking of a hydrocarbon oil
US2717865A (en) * 1951-05-17 1955-09-13 Exxon Research Engineering Co Coking of heavy hydrocarbonaceous residues
US2759880A (en) * 1951-10-31 1956-08-21 Exxon Research Engineering Co Short-time contacting of fluids with solids in hydrocarbon conversion
US3498753A (en) * 1966-07-04 1970-03-03 Nippon Zeon Co Apparatus for thermal cracking of hydrocarbon
US3652451A (en) * 1968-12-20 1972-03-28 Universal Oil Prod Co Fluid distribution for fluid-solids contacting chambers
FR2229757A1 (en) * 1973-05-14 1974-12-13 Union Carbide Corp Hydrocarbon cracker using hot gases - for naphtha, gas oil or crude feedstock
JPS5247007A (en) * 1975-10-14 1977-04-14 Kureha Chem Ind Co Ltd Method and apparatus for preventing deposition of coke to vessels for thermal cracking of heavy hydrocarbons
DE2645649C2 (de) * 1975-10-14 1982-09-02 Chiyoda Chemical Engineering & Construction Co. Ltd., Yokohama, Kanagawa Verfahren zum thermischen Cracken von schweren Kohlenwasserstoffen
JPS5247006A (en) * 1975-10-14 1977-04-14 Kureha Chem Ind Co Ltd Method for preventing deposition of coke to vessels for thermal cracki ng of heavy hydrocarbons
CA1137434A (en) * 1978-07-11 1982-12-14 Mohammed Akbar Process for the continuous thermal cracking of hydrocarbon oils
DE3068049D1 (en) * 1979-10-18 1984-07-05 Ici Plc A process and reactor for the pyrolysis of a hydrocarbon feedstock

Also Published As

Publication number Publication date
FI65274C (fi) 1984-04-10
DE3390051T1 (de) 1984-06-14
CS423183A2 (en) 1985-07-16
IT8321574A0 (it) 1983-06-10
GB8401584D0 (en) 1984-02-22
IE55266B1 (en) 1990-07-18
FI65274B (fi) 1983-12-30
NL8320167A (nl) 1984-04-02
WO1984000035A1 (en) 1984-01-05
GB2133034B (en) 1986-05-29
IE831379L (en) 1983-12-14
FR2528444B1 (fr) 1987-06-19
IT1163501B (it) 1987-04-08
GB2133034A (en) 1984-07-18
CS241059B2 (en) 1986-03-13
CA1209943A (en) 1986-08-19
JPS59501068A (ja) 1984-06-21
HUT34535A (en) 1985-03-28
JPS6362557B2 (hu) 1988-12-02
BE896901A (fr) 1983-09-16
FI822119A0 (fi) 1982-06-14
FR2528444A1 (fr) 1983-12-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU202573B (en) Apparatus for craccing hydrocarbon oils
KR102136854B1 (ko) 석유화학제품을 생산하기 위한 원유의 통합된 슬러리 수소화공정 및 스팀 열분해 공정
JP5027660B2 (ja) 残留油を含む炭化水素原料の熱分解に用いられる蒸気/液体分離装置
US3907661A (en) Process and apparatus for quenching unstable gas
US6743961B2 (en) Olefin production utilizing whole crude oil
US7019187B2 (en) Olefin production utilizing whole crude oil and mild catalytic cracking
JP6348230B2 (ja) 二重壁反応器での重質油の改質のための処理
US4300998A (en) Pre-heat vaporization system
EP1707614A1 (en) Thermal or catalytic cracking process for hydrocarbon feedstocks and corresponding system
JPS6317116B2 (hu)
JPS5892A (ja) 熱式水素添加装置の流出ガスからの熱回収の方法及び装置
HU199707B (en) Apparatus for thermal cracking hydrocarbon oils
EP0138247B1 (en) Process and apparatus for the continuous thermal cracking of hydrocarbon oils and hydrocarbon mixtures thus prepared
HU226991B1 (en) Process and apparatus for treatment of solid material in a vessel
US444202A (en) Process of distilling oil
US1249278A (en) Treating oils.
FI85598C (fi) Foerfarande och anordning foer termisk krackning av kolvaeteoljor och foer andra vaetske/-gasreaktioner.
RU2196165C1 (ru) Аппарат подготовки сырья коксования для получения нефтяного кокса
US1399792A (en) Method of treating asphaltic oils
KR910004939B1 (ko) 중질 탄화수소 분해방법
US1419125A (en) Method of treating hydrocarbons
US2034094A (en) Oil cracking still
CN111394124A (zh) 一种烃类原料热处理工艺与装置
NL8520238A (nl) Werkwijze en inrichting voor het kraken van restolien.
JPH0474396B2 (hu)

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee
HRH9 Withdrawal of annulment decision
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee