CS241059B2 - Method of hydrocarbons thermal cracking and equipment for its performance - Google Patents

Method of hydrocarbons thermal cracking and equipment for its performance Download PDF

Info

Publication number
CS241059B2
CS241059B2 CS834231A CS423183A CS241059B2 CS 241059 B2 CS241059 B2 CS 241059B2 CS 834231 A CS834231 A CS 834231A CS 423183 A CS423183 A CS 423183A CS 241059 B2 CS241059 B2 CS 241059B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
reactor
cracking
reaction chamber
helical
feed
Prior art date
Application number
CS834231A
Other languages
English (en)
Other versions
CS423183A2 (en
Inventor
Kaj-Erik Oerhnhjelm
Juha Jakkula
Lars Gaedda
Pertti Kytoenen
Stefan Gros
Original Assignee
Neste Oy
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Neste Oy filed Critical Neste Oy
Publication of CS423183A2 publication Critical patent/CS423183A2/cs
Publication of CS241059B2 publication Critical patent/CS241059B2/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C10PETROLEUM, GAS OR COKE INDUSTRIES; TECHNICAL GASES CONTAINING CARBON MONOXIDE; FUELS; LUBRICANTS; PEAT
    • C10GCRACKING HYDROCARBON OILS; PRODUCTION OF LIQUID HYDROCARBON MIXTURES, e.g. BY DESTRUCTIVE HYDROGENATION, OLIGOMERISATION, POLYMERISATION; RECOVERY OF HYDROCARBON OILS FROM OIL-SHALE, OIL-SAND, OR GASES; REFINING MIXTURES MAINLY CONSISTING OF HYDROCARBONS; REFORMING OF NAPHTHA; MINERAL WAXES
    • C10G9/00Thermal non-catalytic cracking, in the absence of hydrogen, of hydrocarbon oils
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01JCHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
    • B01J2208/00Processes carried out in the presence of solid particles; Reactors therefor
    • B01J2208/00796Details of the reactor or of the particulate material
    • B01J2208/00823Mixing elements
    • B01J2208/00831Stationary elements
    • B01J2208/0084Stationary elements inside the bed, e.g. baffles
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01JCHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
    • B01J2219/00Chemical, physical or physico-chemical processes in general; Their relevant apparatus
    • B01J2219/00761Details of the reactor
    • B01J2219/00763Baffles
    • B01J2219/00765Baffles attached to the reactor wall
    • B01J2219/0077Baffles attached to the reactor wall inclined
    • B01J2219/00772Baffles attached to the reactor wall inclined in a helix

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Thermal Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Production Of Liquid Hydrocarbon Mixture For Refining Petroleum (AREA)

Description

Vynález se týká způsobu tepelného krakování uhlovodíkových olejů, při kterém se nástřik zahřívá na reakční teplotu a vede zdola nahoru reakční komorou, a zařízením k provádění tohoto způsobu.
Při tepelném krakování uhlovodíkových olejů se těžké olejové frakce štěpí na lehčí frakce, čímž se zvyšuje výtěžek lehčích frakcí. Při krakování se olejový nástřik zahřívá v trubkách krakovací pece na krakovací teplotu. Zpravidla se používá dvou alternativních postupů. Při jednom z nich nastává krakování v trubkách krakovací pece a částečně v potrubí, která vedou k následujícím pracovním pochodům následujícím po krakování. Při tomto postupu krakování nejsou prodlevy nástřiku přesně známé, jsou však poměrně krátká, řádově minuty a tlakový spád od vstupu k výstupu pece je značný. Při druhém způsobu krakování se uhlovodíkový nástřik nejprve zahřívá v krakovací peci na reakční teplotu a vlastní štěpení probíhá v oddělené reakční komoře, kde doba prodlevy je podstatně delší než v prvním postupu, to znamená 10 až 30 minut. Do' reakční komory se nedodává vnější teplo.
Při krakování druhým postupem sestává reakční pásmo zpravidla ze svislé válcové tlakové nádoby, do jejíhož jednoho konce se zavádí olejový nástřik zahřátý v krakovací . ..peci . .a.z druhého · konce se · odebírá směs kapalin a plynů, která se vede do· dalších rafinačních pochodů, například k destilaci. Směr .proudění v reakční komoře je buď zdola nahoru, nebo shora dolů.
Při tepelném krakování uhlovodíkových olejů probíhají v podstatě dva typy reakce. Jednou z nich je vlastní reakce štěpení, při které se molekuly s dlouhými řetězci štěpí na menší molekyly, čímž se snižuje viskozita. Druhou reakcí je polykondenzace, při které se molekuly slučují a vzniká dehet a koks při současném uvolňování vodíku. Polykondenzace představuje nežádoucí reakci, protože má za · následek vznik velkého množství asfaltenů. Protože objem polykondenzačních reakcí při vysokých teplotách vzrůstá, je snaha používat nižších reakčních teplot a přiměřeně dalších dob prodlevy.
Doba prodlevy nástřiku je při tepelném krakování velice důležitá. Když je doba prodlevy příliš krátká, nemůže štěpení proběhnout úplně, když je naopak příliš dlouhá, produkty krakování spolu začnou reagovat a vytvářejí nežádoucí reakční produkty. V důsledku toho je produkt nestabilní, což způsobuje obtíže při delším použití paliva. Proto je důležité provádět krakování co nejstejnoměrnějším způsobem. Když proudy v tlakové reakční nádobě nejsou stejnoměrné, mění se doba prodlevy.
Během krakování vznikají lehké složky, které se při tlaku a teplotě panujících v reakčním pásmu vypařují. Následkem toho však klesá hustota směsi kapaliny a plynu proudící v reakční nádobě zdola . nahoru. V důsledku rozdílu hydrostatického tlaku v tlakové nádobě se zmenšuje i hustota plynné složky při proudění směsi nahoru. Kapalné frakce vznikající v krakovacím reaktoru, mají nižší hustotu než-li nástřik, což rovněž snižuje hustotu směsi kapalin a plynů. V obvykle používaném válcovém reaktoru se stejným průměrem není proto rychlost proudění konstantní a při proudění směsi zdola nahoru vzrůstá.
K tepelnému krakování podle amerického patentu č. 4 247 387 slouží reakční komora ve tvaru válcové svislé tlakové nádoby, ve které jsou k zabránění zpětného toku uložena perforovaná vložená dna, tvořící velký počet míst, kde se proudy promíchávají. Účelem je dosáhnout co nejstejnoměrnější doby prodlevy nástřiku přiváděného do reakční komory. Použití vložených den má svoje nevýhody: chybná funkce reaktoru může totiž způsobit, že se reaktor zakoksuje až k úplnému ucpání. Vložená dna znesnadňují a zdražují odstraňování koksu a čištění reaktoru.
Účelem vynálezu je odstranit uvedené nedostatky a umožnit krakování s naprosto stejnoměrnou dobou prodlevy nástřiku v reakční komoře bez vložených den znesnadňujících čištění.
Podstata způsobu podle vynálezu spočívá v tom, že směs kapalin a plynů se uvádí v reakční komoře do vzestupného · tečného šroubovicového pohybu. Podle vynálezu vzniká v reakční komoře tečně rotující, avšak svisle stejnoměrně nahoru postupující proudění kapalin a plynů bez zpětných proudů, které by způsobovaly nestejnoměrnou dobu prodlevy.
K provádění způsobu podle vynálezu slouží zařízení s reakční komorou tvořenou svislým reaktorem. Podstata vynálezu spočívá v tom, že reaktor je opatřen ústrojím k uvádění nástřiku do vzestupného tečného pohybu. Toto ústrojí může sestávat nejméně z jedné šroubovicové vložky, probíhající buď po celé délce reaktoru, nebo umístěné pouze na části délky reaktoru, případně pouze v jeho vstupní a/nebo výstupní sekci.
Šroubovicové vložky mohou mít opačný smysl stoupání pro obracení smyslu rotace směsi.
Podle dalšího provedení vynálezu jsou k vyvolání tečného rotačního pohybu směsi kapalin a plynů upraveny v reaktoru trysky, ústící s výhodou tečně do vstupní sekce reaktoru. Těmito tryskami může být zaváděna část nástřiku nebo jiného média, například páry, čímž se nástřik uvádí do rotačního pohybu. Počet trysek je zvolen podle po1třeby, například od 2 do 20 trysek.
Podle výhodného provedení má reaktor tvar nahoru se rozšiřujícího kužele po· celé délce nebo pouze po části délky, například pouze v přívodní sekci. Takový kónický tvar má již o sobě ten účinek, že rozložení doby prodlevy nástřiku je stejnoměrné.
Vynález umožňuje provádět tepelné kra241059 kování se stejnoměrnou dobou prodlevy nástřiku v reakční komoře, což zajišťuje vznik stabilního produktu s nízkou viskozitou.
Vhodná teplota krakovací reakce leží v rozmezí 410 až 470 °C a tlak v rozmezí 0,2 až 2 MPa. Poměr průměrného průměru a délky reakčního pásma leží s výhodou mezi 1:1 až 1: 20.
Vynález bude popsán v souvislosti s příklady zařízení znázorněnými na výkrese, kde značí obr. 1 ' schéma krakovacího zařízení podle vynálezu, obr. 2 osový řez reaktorem se šroubovicovými vložkami, obr. 3 A půdorys a obr. 3 B nárys vstupní sekce reaktoru s tečným přívodem, obr. 4 A půdorys vstupní sekce reaktoru s tryskami a obr. 4 B jeho nárys.
Podle obr. 1 se nástřik přivádí přívodním potrubím 11 do trubkové pece 12, kde se jeho teplota zvyšuje na 410 až 470 °C. Z trubkové pece 12 se olej vede potrubím 13 do reaktoru 14, kde proudí zdola nahoru a vychází výstupním potrubím 15 do neznázorněné oddělené jednotky, kde se například mohou od sebe oddělovat plyn, benzín, a lehký a těžký palivový olej. Průměrná doba prodlevy v reakčním pásmu je mezi 5 až 100 min.
Podle obr. 2 je uvnitř reakční komory 18 v reaktoru 14 umístěna šroubovicová vložka 16. Uhlovodíky určené ke krakování se zavádějí do reaktoru 14 zdola a vstupují do šroubovicového kanálu tvořeného' šroubovícovou vložkou 16, kde probíhá vlastní krakování. Podle obr. 2 může být reakční komora 18 vybavena dvěma šroubovicovými vložkami 16, 17 s opačným stupáním. V důsledku toho se rotační pohyb směsi kapalin a plynů, která protéká reakční komorou 18, obrací.
Obr. 3 A a 3 B znázorňuje dolní část reaktoru 14, do níž ústí tečně trysky 19, kterými se zavádí buď část nástřiku, nebo jiné médium, například pára; tím se vyvolává rotační pohyb uhlovodíkového nástřiku.
V provedení podle obr. 4 A a 4 B je horní konec vstupní trubky 20 pro' uhlovodíkový nástřik opatřen zakřivenými tryskami 21, které vyvolávají nucený rotační pohyb nástřiku.
Vynález bude vysvětlen na základě příkladu, z něhož je patrný pokles viskozity produktu a zvýšení hodnoty stability. Při tepelném krakování těžkých topných olejů, které tvoří olejovitou fázi s koloidně dispergovanými molekulami těžkých uhlovodíků — asfalténů, se mění chemické vlastnosti soustavy. Mírou změn je hodnota stability, která udává, jak snadno se koloidní disperze poruší a asfaltény se vysráží. Vysrážení asfalténů má za následek značné zhoršení vlastností topného oleje. Současně ovšem k dosažení největšího' účinku tepelného krakování, totiž maximálního snížení viskozity topného oleje, je třeba pracovat v blízkosti hranice srážení Hodnota stability je tedy nejdůležitějším faktorem omezujícím tepelné krakování. .
Hodnota stability se určuje titrací topného oleje n — heptanem až do bodu vysrážení asfalténů. V běžné krakovací jednotce je mez stability 2,0, přičemž přesnost metody je +0,1. Hodnoty stability 2,0 a 2,1 leží v těsné blízkosti hranice srážení. Když se topný olej krakuje v tomto rozmezí, jeho viskozita a stabilita se rázem mění v závislosti na teplotě, takže změna stability o 0,1, doložená v příkladě, je pro výsledek krakování podstatná.
Příklad
V poloprovozním měřítku bylo prováděno tepelné krakování ropy v zařízení podle obr. 1 s reaktorem, opatřeným šroubovicovými vložkami a současně za stejných podmínek v zařízení s reaktorem bez šroubovicových vložek. Nástřik byl tvořen těžkým olejovým destilátorem z vakuové destilace sovětské ropy. Krakování probíhalo za těchto' podmíTeplota na vstupu reaktoru Teplota na výstupu reaktoru Tlak v reaktoru Množství nástřiku Prodleva v reaktoru
442 OC
422 OC
0,92 MPa za hodinu minut
6,8 kg
Výsledky jsou uvedeny v následující tabulce:
Vlastnosti Nástřik
Vlastnosti produktu (Destilační frakce 180 °C ' + ]
Bez šroubovicové Se šroubovicovou vložky vložkou
Hustota [g/cm, 20 °C) Obsah asfalténů (% 1,0011 1,001
hmot.) Obsah síry (% hmot.) 6,28 10,70
Viskozita mm2/sec 3,65 3,38
(50°C) 43 000 4 200
Stabilita 2,0
1,002
11,10
3,54
300
2,1

Claims (10)

  1. PŘEDMET VYNALEZU
    1. Způsob tepelného krakování uhlovodíků, při němž se nástřik zahřívá na reakční teplotu a vede zdola nahoru reakční komorou, vyznačený tím, že směs kapalin a plynů se v reakční komoře uvádí do vzestupného· tečného šroubovicového pohybu.
  2. 2. Zařízení k provádění způsobu podle bodu 1, s reakční komorou tvořenou svislým reaktorem, vyznačené tím, že reaktor (14) je opatřen ústrojím k uvádění nástřiku do vzestupného tečného pohybu.
  3. 3. Zařízení podle bodu 2, vyznačené tím, že ústrojí k uvádění směsi do rotačního pohybu sestává nejméně z jedné šroubovicové vložky (16, 17).
  4. 4. Zařízení podle bodu 3, vyznačené tím, že šroubovicová vložka (16, 17) je uložena po celé délce - reaktoru (14).
  5. 5. Zařízení podle bodu 3, vyznačené tím, že šroubovicové vložka (16, 17) je umístěna na části délky reaktoru (14) nebo pouze v jeho vstupní a/nebo výstupní sekci.
  6. 6. Zařízení podle jednoho z bodů 2 až 5, vyznačené tím, že šroubovicové vložky (16, 17) mají opačný smysl stoupání pro - obracení smyslu otáčení směsi.
  7. 7. Zařízení podle bodu 2, vyznačené tím, že ústrojí pro uvádění směsi kapalin a plynů do rotačního pohybu je tvořeno tryskami (19, 21).
  8. 8. Zařízení podle bodu 7, vyznačené tím, že trysky (19) ústí tečně do vstupní sekce reaktoru (14).
  9. 9. Zařízení podle bodu 7 nebo 8, vyznačené tím, že trysky (21) jsou umístěny v reaktoru (14) na horním konci vstupní trubky (20) pro uhlovodíky.
  10. 10. Zařízení podle jednoho z bodů 2 až 9, vyznačené tím, že reakční komora (18) je tvořena kuželovým, nahoru se rozšiřujícím, reaktorem (14).
CS834231A 1982-06-14 1983-06-13 Method of hydrocarbons thermal cracking and equipment for its performance CS241059B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FI822119A FI65274C (fi) 1982-06-14 1982-06-14 Foerfarande foer termisk krackning av kolvaeteolja

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS423183A2 CS423183A2 (en) 1985-07-16
CS241059B2 true CS241059B2 (en) 1986-03-13

Family

ID=8515691

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS834231A CS241059B2 (en) 1982-06-14 1983-06-13 Method of hydrocarbons thermal cracking and equipment for its performance

Country Status (13)

Country Link
JP (1) JPS59501068A (cs)
BE (1) BE896901A (cs)
CA (1) CA1209943A (cs)
CS (1) CS241059B2 (cs)
DE (1) DE3390051T1 (cs)
FI (1) FI65274C (cs)
FR (1) FR2528444B1 (cs)
GB (1) GB2133034B (cs)
HU (1) HU202573B (cs)
IE (1) IE55266B1 (cs)
IT (1) IT1163501B (cs)
NL (1) NL8320167A (cs)
WO (1) WO1984000035A1 (cs)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0232772B1 (de) * 1986-02-05 1989-12-27 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren zur Herstellung eines pulverförmigen amorphen Materials unter Vornahme eines Mahlprozesses
FI85598C (fi) * 1989-09-13 1992-05-11 Antero Ollila Foerfarande och anordning foer termisk krackning av kolvaeteoljor och foer andra vaetske/-gasreaktioner.
LT3884B (en) 1994-06-22 1996-04-25 Akcine Bendrove Mazeikiu Nafta Reactor of thermal cracking
FR2741889B1 (fr) * 1995-12-04 1999-01-29 Total Raffinage Distribution Perfectionnements apportes aux procedes et aux dispositifs de viscoreduction de charges lourdes d'hydrocarbures
JP5137230B2 (ja) 2003-05-15 2013-02-06 コヴィディエン・アクチェンゲゼルシャフト 非伝導性可変停止部材を備えた組織シーラーおよび組織をシールする方法
JP4951302B2 (ja) * 2006-09-28 2012-06-13 千代田化工建設株式会社 石油系重質油の熱分解処理方法および熱分解反応槽、並びに熱分解処理装置
JP5038674B2 (ja) 2006-09-28 2012-10-03 千代田化工建設株式会社 石油系重質油の熱分解処理方法および熱分解処理装置
US8512371B2 (en) 2009-10-06 2013-08-20 Covidien Lp Jaw, blade and gap manufacturing for surgical instruments with small jaws
US8852186B2 (en) 2011-08-09 2014-10-07 Covidien Lp Microwave sensing for tissue sealing
US8864795B2 (en) 2011-10-03 2014-10-21 Covidien Lp Surgical forceps
US8968308B2 (en) 2011-10-20 2015-03-03 Covidien Lp Multi-circuit seal plates
US9713493B2 (en) 2012-04-30 2017-07-25 Covidien Lp Method of switching energy modality on a cordless RF device
US9713491B2 (en) 2013-02-19 2017-07-25 Covidien Lp Method for manufacturing an electrode assembly configured for use with an electrosurigcal instrument
US9717548B2 (en) 2013-09-24 2017-08-01 Covidien Lp Electrode for use in a bipolar electrosurgical instrument

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE27692C (de) * G. SCHRADßR in Ehrenfeld, Venloerstr. 168 Selbsttätige Schutzvorrichtung fMT Füge- und Abrichte-Maschinen
GB178734A (en) * 1921-05-09 1922-04-27 Frederick Southwell Cripps Improvements in apparatus for evaporating paraffin or other liquids, and mixing the vapours produced with coal gas
DE749498C (de) * 1942-05-29 1944-11-24 Stehender Spalt- und Destillationskessel mit Zufuehrungsduesen fuer heisse Flammengase und zerstaeubtes OEl
US2460463A (en) * 1946-11-07 1949-02-01 Phillips Petroleum Co Process for the noncatalytic cracking of a hydrocarbon oil
US2717865A (en) * 1951-05-17 1955-09-13 Exxon Research Engineering Co Coking of heavy hydrocarbonaceous residues
US2759880A (en) * 1951-10-31 1956-08-21 Exxon Research Engineering Co Short-time contacting of fluids with solids in hydrocarbon conversion
US3498753A (en) * 1966-07-04 1970-03-03 Nippon Zeon Co Apparatus for thermal cracking of hydrocarbon
US3652451A (en) * 1968-12-20 1972-03-28 Universal Oil Prod Co Fluid distribution for fluid-solids contacting chambers
FR2229757A1 (en) * 1973-05-14 1974-12-13 Union Carbide Corp Hydrocarbon cracker using hot gases - for naphtha, gas oil or crude feedstock
JPS5247007A (en) * 1975-10-14 1977-04-14 Kureha Chem Ind Co Ltd Method and apparatus for preventing deposition of coke to vessels for thermal cracking of heavy hydrocarbons
DE2645649C2 (de) * 1975-10-14 1982-09-02 Chiyoda Chemical Engineering & Construction Co. Ltd., Yokohama, Kanagawa Verfahren zum thermischen Cracken von schweren Kohlenwasserstoffen
JPS5247006A (en) * 1975-10-14 1977-04-14 Kureha Chem Ind Co Ltd Method for preventing deposition of coke to vessels for thermal cracki ng of heavy hydrocarbons
CA1137434A (en) * 1978-07-11 1982-12-14 Mohammed Akbar Process for the continuous thermal cracking of hydrocarbon oils
DE3068049D1 (en) * 1979-10-18 1984-07-05 Ici Plc A process and reactor for the pyrolysis of a hydrocarbon feedstock

Also Published As

Publication number Publication date
FI65274C (fi) 1984-04-10
DE3390051T1 (de) 1984-06-14
CS423183A2 (en) 1985-07-16
IT8321574A0 (it) 1983-06-10
GB8401584D0 (en) 1984-02-22
IE55266B1 (en) 1990-07-18
FI65274B (fi) 1983-12-30
NL8320167A (nl) 1984-04-02
WO1984000035A1 (en) 1984-01-05
GB2133034B (en) 1986-05-29
IE831379L (en) 1983-12-14
FR2528444B1 (fr) 1987-06-19
IT1163501B (it) 1987-04-08
HU202573B (en) 1991-03-28
GB2133034A (en) 1984-07-18
CA1209943A (en) 1986-08-19
JPS59501068A (ja) 1984-06-21
HUT34535A (en) 1985-03-28
JPS6362557B2 (cs) 1988-12-02
BE896901A (fr) 1983-09-16
FI822119A0 (fi) 1982-06-14
FR2528444A1 (fr) 1983-12-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6093310A (en) FCC feed injection using subcooled water sparging for enhanced feed atomization
KR102136854B1 (ko) 석유화학제품을 생산하기 위한 원유의 통합된 슬러리 수소화공정 및 스팀 열분해 공정
KR100760720B1 (ko) 원유 및 피치를 함유하는 원유 분획의 열분해 방법
KR100813895B1 (ko) 잔유를 함유한 탄화수소 공급원료를 열분해하는데 사용하기위한 증기/액체 분리 장치
CS241059B2 (en) Method of hydrocarbons thermal cracking and equipment for its performance
US5110447A (en) Process and apparatus for partial upgrading of a heavy oil feedstock
US20150315494A1 (en) Methods and systems for improving the properties of products of a heavy feed steam cracker
US20150315492A1 (en) Systems and methods for improving liquid product yield or quality from distillation units
US2525276A (en) Method of cracking hydrocarbons
US10508245B2 (en) Integrated system for bitumen partial upgrading
EP0095197A2 (en) Apparatus and process for vaporizing a heavy hydrocarbon feedstock with steam
CS241060B2 (en) Equipment for hydrocarbons thermal cracking
US20150315490A1 (en) Systems and methods for increasing deasphalted oil yield or quality
US10011784B2 (en) Integrated method for bitumen partial upgrading
KR100295069B1 (ko) 탄화수소공급물의열분해
NL8520238A (nl) Werkwijze en inrichting voor het kraken van restolien.