HU192139B - Method and device for producing piles built in place - Google Patents

Method and device for producing piles built in place Download PDF

Info

Publication number
HU192139B
HU192139B HU831850A HU185083A HU192139B HU 192139 B HU192139 B HU 192139B HU 831850 A HU831850 A HU 831850A HU 185083 A HU185083 A HU 185083A HU 192139 B HU192139 B HU 192139B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
concreting
sleeve
shell
concrete
guide
Prior art date
Application number
HU831850A
Other languages
German (de)
English (en)
Other versions
HUT35302A (en
Inventor
Werner Schmidt
Klaus Pramschiefer
Original Assignee
Bauakademie Ddr
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bauakademie Ddr filed Critical Bauakademie Ddr
Publication of HUT35302A publication Critical patent/HUT35302A/hu
Publication of HU192139B publication Critical patent/HU192139B/hu

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D5/00Bulkheads, piles, or other structural elements specially adapted to foundation engineering
    • E02D5/22Piles
    • E02D5/34Concrete or concrete-like piles cast in position ; Apparatus for making same
    • E02D5/38Concrete or concrete-like piles cast in position ; Apparatus for making same making by use of mould-pipes or other moulds
    • E02D5/385Concrete or concrete-like piles cast in position ; Apparatus for making same making by use of mould-pipes or other moulds with removal of the outer mould-pipes

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Paleontology (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Piles And Underground Anchors (AREA)
  • Forms Removed On Construction Sites Or Auxiliary Members Thereof (AREA)
  • Nitrogen And Oxygen Or Sulfur-Condensed Heterocyclic Ring Systems (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás és szerkezet fúrt cölöpök, főként lakóházak és kommunális létesítmények alapozásához, gerendarács alapként használt fúrt cölöpök előállítására.
Számos korábbi nyilvános használat alapján már Ismert megoldás, hogy fúrócsövet a talajba süllyesztenek és a talaj csőből való eltávolítása után a csövet betonnal kitöltik.
A fúrócsövek előnyös talajba süllyesztése a 122 838 sz. NDK-beli szabadalmi leírás alapján a fúrócső speciális, vágósaruvá átalakított alsó szélének segítségével történik, amellyel a talajrétegeken, főként az építési törmeléket is tartalmazó rétegeken gyorsan át lehet hatolni.
A fúrócső megfelelő építőanyaggal, mint például betonnal való feltöltésére a 22 27 644 sz. NSZKbeli szabadalmi leírás alapján ismert egy megoldás, amelynek tárgya eljárás üreg folyós anyaggal való kitöltésére. Eszerint az eljárás szerint a betont egy, a csőben függőlegesen mozgó, kettős működésű dugatytyú és egy áramló közeg segítségéveljuttatják a csőbe, miközben a dugattyú a beton csőbei való emelkedésével együtt felfelé mozog.
Az említett műszaki megoldások azonban csak valamely adott fúrt cölöp hosszúsághoz szükséges teljes betonemnnyiségnek a furócsőbe való bevitelére alkalmasak, amely fúrócsövet azután a beton megszilárdulása előtt kihúznak, de minden esetben meghatározott időre a talajban kell maradnia, hogy biztosítsa a fúrt cölöp megfelelő alakú kiképzését. A fúrt cölöpöknek az úgynevezett zarándoklépéses eljárással történő előállítása nem alkalmazható, mivel a beton megkötése után a cső már nem, vagy csak lényegesen megnövelt műszaki ráfordítással húzható ki.
Célunk a találmánnyal egy eljárás, valamint ezen eljárás gyakorlati megvalósításához szükséges szerkezet létrehozása, amelyek lehetővé teszik tetszőleges számú fúrt cölöp minimális mennyiségű műszaki eszköz segítségével történő, ezek maximális kihasználtsága melletti előállítását, és amelyek biztosítják a lakásépítés ipari módzsereinek továbbfejlesztését a földfelszín alatti tartományban is.
A találmány által megoldandó feladat olyan eljárás és szerkezet kifejlesztése, amelyek lehetővé teszik fúrt cölöpök szakaszokban történő előállítását, a vasalás valamint az alkalmazott betonozóhüvelyek pontos beállítását, emellett megakadályozzák a talajvíz behatolását a betonozóhüvely tartományába, valamint a beton oldalirányú kilépését a betonozóhüvelyből a munkahézagokon keresztül.
A kitűzött feladatot a találmány értelmében azáltal oldjuk meg, hogy a fúrócsövet a cölöp kívánt hoszszúságig lesüllyesztjük és a benne levő földet eltávolítjuk. Ezután a fúrócső fejére egy beállító szerkezetet helyezünk fel, amelynek középpontján keresztül függőrudat engedünk le, először csak a fúrt lyuk aljáig, majd kismértékben bevezetjük a talajba is. Ahhoz, hogy ezt követően a cölöp vasalásához szükséges vasbetétkosarat a fúrócsőbe bevezethessük, levesszük a beállító szerkezetet és a vasbetétkosarat a függőrúdon megvezetve leeresztjük, majd lehorgonyozzuk a talajban. Ezt követően kibetonozzuk az alsó cölöpvéget Ezt a munkalépést követi a vezetőbilincsek felhelyezése a fúrócső fejére, mégpedig a betonozóhüvelynek a fúrócsőtől kellő távolságban való megvezerésére, amely betonozóhüvelyt a vezetőbilincsek között leeresztjük, egészen az alsó cölöpvég friss betonjába, ahol egy tartókengyelen áll. Ezután leszereljük a vezetőbilincseket, hogy a fúrócsövet hátráliúzhassuk. A fúrócső kihúzása után a betonozóhüvelyt a fúrócső lesüllyesztése előtt elhelyezett fúrósablonhoz képest kiegyenesítjük és kiékeljük. Csak a betonozóhüvely pontos kiegyenesítése után, amit előnyösen az alsó cölöpvég és az egyéb cölöprészek betonozása közötti technológiai szünetben végzünk el, betonozzuk ki a cölöpöt egészen a fejrészig. A beton alaktartásának elérése után a két héjból álló betonozóhüvelyt szétfeszítjük és részeit egymás után kihúzzuk. A szétfeszítés a cölöpfejnél gépi erővel történik, például csörlő vagy hidraulika alkalmazásával.
Az eljárás megvalósításához a fúrócső felső peremén önmagukban forgatható kapcsolóelemek vannak elrendezve, amelyek alsó tartományukban levő függőleges bevágásukkal rá vannak feszítve. A kapcsolóelem felső tartományában vízszintes furat van kialakítva, amelyen keresztül vagy a beállító szerkezet egy-egy tengelye vagy a betonozóhüvely görbületéhez igazodó vezetőbilincs felfogató eleme van megvezetve és benne megfeszítve, ahol a megfeszítés szintén egy ott elrendezett feszítőcsavar segítségével történik. A beállító szerkezet koszorúalakú, előnyösen koracélból van kialakítva és iránymérő rudakkal van ellátva. Középpontjában részben zárt, kerek szemmel rendelkezik, amely a függőrúd lábrészénél egy vezetőkengyellel van ellátva, amelynek közepén köralakú nyílás van. A vasbetétkosár függőleges rúdjai egyenesen húzódó tüskékként vannak a vezetó'kengyel alá kivezetve és előnyösen saját súlyuknál fogva horgonyzódnak le az építési alapban. A betonozóhüvely két héjból áll, amelyek alul úgy vannak egymással csuklósán összekötve, hogy az egyik illeszkedési pontnál kívül levő héj a szemközti illeszkedési pontban belül helyezkedik el, hogy a betonozóhüvely hajlási sugara ne változzon. Emellett a betonozóhüvely lábánál levő egyik illeszkedési pont a következőképpen van kiképezve;
A belül levő héj a lábrész tartományában egy támasztóelemmel rendelkezik, amelynek elülső végén váll van kiképezve. A vállnak a belül levő héj külső élétől való távolsága megfelel a kívül levő héj vastagságának, Emellett a belül levő héjnak ferdén a támasztóelem vízszintes tengelye alatt felfekvési pontja van, amely ezen héj görbülete irányában van elrendezve.
A betonozóhüvely kívül levő héja egy függőleges, felfelé összeszűkülő bevágással van ellátva, amelynek felső vége alakját tekintve a belül levő héj támasztóelemének alakjához igazodik, hogy alakzáró alátámasztás jöjjön létre. A kívül levő héj felfekvési pont felé néző függőleges éle a lábrész tartományában olyan görbeként van kialakítva, amely a betonozóhüvely héjainak szétfeszítésekor a felfekvési ponton fut le.
,_A betonozóhüvely-lábrészénél levő másik illeszkedési pont a következőképpen van kialakítva:
Á belül levő héj összeszűkülő bevágással van ellátva, ahol az ezen héj görbülete irányába eső felfekvési pont szintén a belül levő héjon van elrendezve.
A kívül levő héj támasztóelemmel van ellátva, hol a váll közvetlenül a kívül levő héj külső élén, a kívül levő héj belső éle mögötti alátámasztási felületen fekszik és a belül levő héjat felveszi az ott elrendezett, felfelé összeszűkülő bevágás tartományában. A kívül levő héj függőleges éle a lábrész tartományában itt is görbeként van kialakítva, hogy a felfekvési ponton lefuthasson.
A betonozóhüvely lábrésztartományban levő illeszkedési pontjai felett és szükség szerint a betonozóhü-2192.:39 vely fejrésztartománya alatt te vezetőhevederek vannak elrendezve, amelyek a betonozóhüvely stabilizálására szolgálnak oly módon, hogy az illeszkedési pontban a betonozóhüvely mindenkor kívül levő héja benyúlik ezen vezetőhevederek mögé.
A betonozóhüvely fejrészénél mindkét héj külső falán ferde csúszócsapágyak vannak, amelyek különböző síkokban úgy vannak elrendezve, hogy a betonozóhüvely a két héjának összeszerelt állapotában egymáson felfekszenek. Efölött a mindenkori belül levő héjon retesz van elrendezve, amely mindkét héjra rápattintva gondoskodik a betonozóhüvely belső és külső héjának sziláid összetartásáról. Az erőzáró kapcsolat hatékonyságának növelése érdekében a retesz egy lefutó görbén feszít. Egy a belső héjon elrendezett konzol szolgál nyomáspontként a retesz nyitására szolgáló emelőkar számára. Hézagtakaró betétek alkalmazása esetén a betonozóhüvely héjainak függő-, leges illesztéseinél ezen betétek felső rögzítése a betonozóhüvely felső pereme fölött felszerelt kampóval történik, alsó felerősítősük egy vezetőkampóként kialakított hajlított csap révén történik, amely a támasztóelemben mindenkor a betonozóhüvely lábrészénél van felszerelve, például egy a támasztóelembe bevágott menetben.
A találmányt részletesebben kiviteli példa kapcsán, a csatolt rajz alapján ismertetjük. A rajzon........
az 1. ábra a beállító szerkezet felülnézete, a 2. ábra az 1. ábra szerinti szerkezet nézete az a nyíl irányában, a 3. ábra a beállító szerkezettel fészereit kapcsolóelem vízszintes keresztmetszete, a 4. ábra a beállító szerkezettel felszerelt kapcsolóelem függőleges keresztmetszete, az 5. ábra a vezetőbilinccsel felszerelt kapcsolóelem vízszintes keresztmetszete, a 6. ábra a vezetőbilinccsel felszerelt kapcsolóelem függőeges keresztmetszete, a 7. ábra a vasbetétkosár felülnézete, a 8. ábra a vasbetétkosár függőleges keresztmetszete, a 9. ábra a betonozóhüvely illeszkedési tartományán keresztül vett függőleges metszet, a 10. ábra a 9. ábra a-a vonala szerinti metszet, all. ábra a betonozóhüvely kívül levő héjának nézete az A nyű irányában, a 12. ábra a betonozóhüvely belül levő héjának nézete az A nyü irányában, a 13. ábra a betonozóhüvely kívül levő héjának nézete a B nyü irányában, a 14. ábra a betonozóhüvely belül levő héjának nézete a B nyü irányában, a 15. ábra a hézagtakaró betéttel ellátott betonozóhüvely felülnézete, a 16. ábra a héjak illeszkedésének zárószerkezete a betonozóhüvely felső tartományában, a 17. ábra a 16. ábra c-c vonala szerinti metszet, a 18. ábra a 16. ábra d-d vonala szerinti metszet, mig a 19. ábra a hézagtakaró betét függőleges keresztmetszete a betonozóhüvely illeszkedési tartományában.
Az 1. ábrán látható, hogy az I fúrócső fején 2 beállító szerkezet van elrendezve, amely a végein a 2. ábrán látható 3 iránymérő rudakkal van felszerelve, mégpedig a 8. ábrán látható 4 függőrúd egyenesbe állítására. A 2 beállító szerkezet közepében egy félig zárt 5 szem van kialakítva a 4 függőrúd leeresztéséhez.
A 2 beállító szerkezet 1 fúrócsövön való rögzítése a 3. és 4. ábrán jól látható. Eszerint a 2 beállító szerkezet végei egy önmagában forgatható 6 kapcsolóelein alsó tartományában levő függőleges bevágás a 6 kapcsolóelemnek az 1 fúrócsőre való rátú'zésére szolgál, ahol egy itt elrendezett 7a feszítőcsavar szolgál a kapcsolóelem rögzítésére.
Az 5. és 6. ábrán azt ábrázoltuk, hogy a 8 vezetőbilincs tartóelemét a 6 kapcsolóelemmel hasonló módon tudjuk rögzíteni, mint a 2 beállító szerkezet végeit. Ez a 8 vezetó'bilincs szolgál a 9 betonozóhüvely beállítására azután, hogy azt az alsó cölöpvég kibetonozása után bevezettük az 1 fúrócsöbe.
A 7. ábrán a 23 vezetőkengyel és rajta a 24 függőrúdszem kialakítása látható. A 24 függőrúdszem központosítja a 25 vasbetétkosarat a 9 betonozóhüvelybe való leeresztéskor.
A 8. ábrán látható függőleges metszeti ábrázolás jól mutatja a 23 vezetőkengyel alatt elrendezett 26 tüskéket, amelyek az 1 fúrócső 27 lábrészénél horgonyzódnak a talajba.
A 9. ábra azt mutatja, hogy miként vannak a 9 betonozóhüvely héjai összeillesztve. Az A illeszkedési pontnál kívül levő 9a héj a B illeszkedési pontnál belül helyezkednek el, és 10 vezetőheveder mögé nyúlik be, amely az A és B illeszkedési pontok fölött, a mindenkori kívül levő 9a vagy 9b héjra van felerősítve. A B illeszkedési pontnál kívül levő 9b héj az A illeszkedési pontban belül helyezkedik el, hogy a 9 betonozóhüvely sugara ne változzon. A B illeszkedési pontban kívül levő 9b héj vége szintén benyúlik a 10 vezetőheveder mögé a B illeszkedési pont tartományában. A 9 betonozóhüvely 9a, 9b héjainak csuklópontjaként működő 11, 1 la támasztóelemek mozgatható 12 vezetőkampóval vannak ellátva, mégpedig a 19, ábrán látható 13 hézagtakaró betét alsó talppontjában való, előirányzott helyzetben történő megtartására.
A 10. ábrán jól látható, hogy a 9a és 9b héjak egyszer mint elülső, másszor pedig mint hátsó héj ülnek fel a 11, 11a támasztóelemre. A 12 vezetőkampók egy-egy menetbe vannak becsavarva, amelyek all, 1 la támasztóelemekben vannak kialakítva.
A II. ábra a 9 betonozóhüvely kívül levő 9a héjának nézetét tünteti fel, az A nyíl irányában. Itt a 11 támasztóelem erre a kívül levő 9a héjra van felszerelve. Ezzel szemben a 12. ábrán a belül elhelyezkedő 9b héj nézete látható, ugyancsak az A nyíl irányában. Ezen egy 14 felfekvési pont található, amelyre all. ábrán látható, görbeként kiképzett 15 talppont felfekszik. A 9b héjon kialakított, felfelé szűkülő 16 bevágás elforgathatóan ül rá a 11 támasztóelemre.
Amint az a 13. ábrán látható, a B nyíl irányából nézve kívül levő 9b héj forgathatóan van a 1 la támaszon elrendezve. A 9a héj felhelyezését a felfelé szűkülő 16a bevágás teszi lehetővé. A 15a talppont szintén görbeként van kialakítva, hogy a 14a felfekvési ponton lefuthasson, ha a 9 betonozóhüvely 9a, 9b héjait a beton alaktartósságának elérése után szétfeszítjük.
A 14. ábrán a 1 la támasztóelem és a 14a felfekvési pont elrendezését tüntettük fel a belül levő 9a héjon, a B nyíl irányából nézve.
A 15. ábrán a 9 betonozóhüvely felülnézete látható. Ezen a 9 betonozóhüvelyen 13 hézagtakaró betét van elrendezve, amely a 9a, 9b héjak illeszkedési tartományában a talprésznél a mozgatható 12 vezetőkampók segítségével vannak, megtartva, ugyanakkor
192.139 ezek révén ki is húzhatók. A 9a, 9b héjak illeszkedési tartományában levő 13 hézagtakaró betét felső megvezetését a 12a vezetőkampó veszi át, amely túlnyúlik a 9 betonozóhüvely felső peremén.
A 16—18. ábrákon a zárószerkezet részletei láthatók. Amint az az ábrákból kitűnik, a két 9a, 9b héj külső falára ferde 19 csúszócsapágyak vannak elrendezve, hogy azok olyan módon vannak különböző síkokban elrendezve, hogy azok a 9 betonozóhüvely 9a, 9b héjainak összeszerelt állapotában egymáson felfekszenek. A mindenkori belül levő héjon a 19 csúszócsapágy fölött 20 retesz van elforgathatóan felszerelve, amely túlnyúlik a kívül levő 9a, 9b héjakon és a kettőt szorosan összefeszíti. A 20 reteszt a mindenkori kívül levő 9a vagy 9b héjon levő 21 lefutó görbén feszítjük meg, hogy optimalizálni tudjuk a két 9a, 9b héj erőzárását.
A mindenkori belül levő 9a, 9b héjra 22 konzol van felerősítve, amely nyomáspontként szolgál a 20 reteszt nyitó emelőkar számára.
A 19. ábra azt tünteti fel, hogy miként van a 13 hézagtakaró betét az illeszkedési tartományban alsó és felső végén rögzítve. Az ábrán jól látható, hogy a felső 12a vezetőkampó túlnyúlik a 9 betonozóhüvely peremén, míg az alsó 12 vezetőkampó, amely all, 11a támasztóelemben van rögzítve, belenyúlik a 13 hézagtakaró betét talprészébe és így biztosítja azt, hogy a 13 hézagtakaró betét szorosan felfeküdjön a 9 betonozhüvelyre. A 13 házagtakaró betét kihúzása után ez a vezetőkampó szabadon marad,

Claims (5)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Eljárás fúrt cölöpök főként lakóházak és kommunális létesítmények alapozásához használt fúrt cölöpök előállítására fúrócsövek alkalmazása mellett, amelyekből lesüllyesztésük után a földet eltávolítjuk, valamint betonozóhüvelyek alkalmazása mellett, amelyekbe vasbetétkosrat vezetünk be, a z z a 1 jellemezve, hogy a fúrócső fején beállító szerkezetet helyezünk el, amelynek középpontján keresztül függőrudat engedünk le, először csak a fúrt lyuk aljáig,, majd kismértékben bevezetjük a talajba is, ezt követően kibetonozzuk az alsó cölöpvéget, miután előzőleg a függőrudat kihúztuk és a vasbetétkosarat a felső végén a fúrócsőben egyenesbe állítottuk, majd ezen munkalépést követően a fúrócső fejére vezetőbilincseket helyezünk fel, amelyek között a betonozóhüvelyt az alsó cölöpvég friss betonjábaleeresztjük, a betonozóhüvely behelyezése után a vezetőbilincseket leszereljük és a fúrócsövet kihúzzuk, majd a betonozóhüvelyt a fúrócső lesüllyesztése előtt elhelyezett fúrósablonon egyenesbe állítjuk és lehorgonyozzuk, ezután a fennmaradó cölöprész betonozását az alsó cölöpvég már megkötni kezdő betonján végezzük, végül a beton alaktartásának elérése után a több héjból álló betonozóhüvelyt szétfeszítjük és a héjakat egyenként kihúzzuk.
  2. 2. Szerkezet fúrt cölöpök, főként lakóházak és kommunális létesítmények alapozásához használt fúrt cölöpök előállítására fúrócsövek, fúrósablonok, betonozóhüvelyek, vasbetétkosarak és kapcsolóelemek felhasználásával, azzal jellemezve, hogy a lesüllyesztett és kiürített fúrócső (1) fején kapcsolóelemek (6) vannak elrendezve, amelyek alsó tartományukban levő függőleges bevágásukkal a fúrócső (1) peremére vannak rátolva és ott feszítőcsavar (7) segítségével vannak rögzítve, ugyanakkor-a kapcsolóelem (6) felső tartományában vízszintes furat van kialakítja va, amelynek révén vagy egy beállító szerkezet (2) tengelye vagy egy vezetőbilincs (8) tartóeleme van megvezetve és egy feszítőcsavarral (7a) befeszítve, emellett a beállító szerkezet (2) középpontjában egy függőrúd (4) van ideiglenesen elrendezve, ezenkívül a vasbetétkosárnak (25) egy vezetőkengyele (23) van,
    10 amelynek középpontjában egy függőrúdszem (24) van kialakítva, alsó végén pedig tüskékkel (26) rendelkezik, emellett a betonozóhüvely (9) héjakból (9a, 9b) áll, amelyek alsó részükön oly módon vannak csuklósán összekötve, hogy illeszkedési pontjukban abelül levő héj (9a) a lábrésznél egy támasztóelemmel (1 la)
    15 van ellátva, amelynek ; elülső végén egy váll van kialakítva, amelynek a belül levő héj (9a) külső élétől mért távolsága a kívül levő héj (9b) vastagságának felel meg, emellett a belső héj (9a) egy felfekvési ponttal (14a) van ellátva, amely a támasztóelem (1 la) víz__ szintes tengelye alatt, a héj (9a) görbületének irányábán van elrendezve, és ugyanezen illeszkedési pontban a kívül levő héj (9b) egy függőleges, felfelé összeszűkülő bevágással (16a) van elltáva, amelynek felső határolófelülete alakját tekintve a belül levő héjon (9a) levő támasztóelemhez (11a) illeszkedik, azonkí25 vül a kívül levő héjnak (9b) a belül levő héj (9a) felfekvési pontja (14a) felé eső függőleges éle a lábrész-tartományban görbeként van kialakítva, ugyanakkor a másik illeszkedési pontban a belül levő héj (9b) felfelő összeszűkülő bevágással (16) és egy felfekvési ponttal (14), a kívül levő héj (9b) pedig egy
    30 támasztóelemmel (11) van ellátva, ahol a támasztóelem (11) válla közvetlenül a kívül levő héj (9a) külső élén, míg az alátámasztási felület a kívül levő héj (9a) belső éle mögött van elrendezve, a kívül levő héj (9a) függőleges éle a lábrész-tartományban ugyancsak görbeként van kiképezve, emellett a betonozóhüvely (9)
    35 illeszkedési pontjai fölött és szükség szerint a zárószerkezetek (18) alatt is vezetőhevederek (10) vannak a mindenkori belül levő héjakra (9a, 9b) szerelve, amelyek mögé a mindenkori kívül levő héj (9a, 9b) benyúlik, ezenkívül a héjak (9a, 9b) külső falain a be.q tonozóhüvely (9) fejrészén csúszócsapágyak (19) vannak elrendezve, amelyek a héjak (9a, 9b) összeszerelt állapotában egymáson felfekszenek és a felső illeszkedési pontnál a mindenkori belül levő héjon (9a, 9b) egy retesz (20) és egy konzol (23) van elrendezve, míg a felső illeszkedési pontnál a mindenkori kívül levő
    45 (9a, 9b) görbeként van kialakítva, emellett a betonozóhüvely (9) illeszkedési tartományában elrendezett hézagtakarő betétekhez (13) a felső perem magasságában vezetőkampó (12a) van hozzárendelve és a támasztóelemekre (11, 11a) szintén vannak vezetőkampók (12) felerősítve.
    50
  3. 3. A 2. igénypont szerinti szerkezet, azzal jellemezve, hogy a vezetőbilincs (8) görbülettel van kialakítva és ez a görbület megfelel a betonozóhüvely (9) görbületének.
  4. 4. A 2. igénypont szerinti szerkezet, azzal __ jellemezve, hogy a beállító szerkezet (2) ke55 resztalakúan van kiképezve, amelynek középpontjában egy részben zárt szem (5) van kialakítva, a végein pedig iránymérő rudak (3) vannak elrendezve.
  5. 5. A 2. igénypont szerinti szerkezet, azzal jellemezve, hogy a csúszócsapágyak (19) qq ferédn vannak elrendezve.
HU831850A 1982-07-12 1983-05-25 Method and device for producing piles built in place HU192139B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DD82241585A DD211247A3 (de) 1982-07-12 1982-07-12 Verfahren und vorrichtung zur herstellung von gruendungspfaehlen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT35302A HUT35302A (en) 1985-06-28
HU192139B true HU192139B (en) 1987-05-28

Family

ID=5539938

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU831850A HU192139B (en) 1982-07-12 1983-05-25 Method and device for producing piles built in place

Country Status (4)

Country Link
CS (1) CS253275B1 (hu)
DD (1) DD211247A3 (hu)
DE (1) DE3315924A1 (hu)
HU (1) HU192139B (hu)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN108049396A (zh) * 2017-12-21 2018-05-18 中铁三局集团华东建设有限公司 钻孔灌注桩旋挖钻套筒钻进施工方法
CN111042125B (zh) * 2019-12-12 2021-07-13 三峡大学 一种限制灌注桩头部膨胀的双层护筒装置及施工方法
CN113202090B (zh) * 2021-04-15 2024-03-12 中国葛洲坝集团第一工程有限公司 可监测变形量的张拉式锚固装置及其施工方法

Also Published As

Publication number Publication date
DE3315924A1 (de) 1984-01-12
HUT35302A (en) 1985-06-28
CS434783A1 (en) 1985-12-16
CS253275B1 (en) 1987-10-15
DD211247A3 (de) 1984-07-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN213539006U (zh) 一种路堑边坡混凝土骨架防护结构
CN109024721A (zh) 一种加固基础及提高既有建筑刚性基础抗弯剪能力的方法
CN108914945A (zh) 一种深基坑预应力管桩、预应力锚索联合支护施工方法
CN108643193A (zh) 一种基坑支护预应力锚索钻凿起拔方法
CN107642040A (zh) 超大直径空心群桩锚碇的施工方法碇
HU192139B (en) Method and device for producing piles built in place
JPH08296243A (ja) プレキャストコンクリート構真柱による地下構造物構築工法
US2863292A (en) Reinforced and stabilized dam structure
JPS6245367B2 (hu)
CN219100686U (zh) 一种钢管扣件式脚手架的连墙装置
JP3586839B2 (ja) 現場造成コンクリート杭及びその造成工法
CN113774932B (zh) 一种新型预制锚头压力型锚索结构及其施工方法
JP2578719B2 (ja) 水平スリーブ注入工法に於ける口元止水金具の設置工法
CN218813689U (zh) 锚索钢腰梁连接结构
JPS6319648B2 (hu)
RU2310722C2 (ru) Армирующее устройство для армирования подошвы сваи при закладке свайного фундамента с использованием фундаментной сваи и способ установки фундаментной сваи и армирования ее подошвы
KR102591928B1 (ko) 강연선의 꺾임 시공이 가능한 프리스트레스 앵커공법
CN207362834U (zh) 一种用于地下连续墙的预埋结构
RU2119992C1 (ru) Сборная железобетонная стена в грунте и способ ее возведения
JP3325550B2 (ja) 杭建込装置及び杭建込工法
JPH11247203A (ja) 斜杭による既存建物基礎の補強方法
JP6840457B2 (ja) 単柱構造物の補強方法
BE1004735A5 (fr) Procede de mise en oeuvre de colonnes fondees a l'avance dans le terrain.
JPH028089B2 (hu)
JP3403674B2 (ja) 管体の吊り支持姿勢保持方法