HU182441B - Process for producing steril surgical silks - Google Patents

Process for producing steril surgical silks Download PDF

Info

Publication number
HU182441B
HU182441B HU79AE562A HUAE000562A HU182441B HU 182441 B HU182441 B HU 182441B HU 79AE562 A HU79AE562 A HU 79AE562A HU AE000562 A HUAE000562 A HU AE000562A HU 182441 B HU182441 B HU 182441B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
copolymer
sewing
stretch ratio
fiber
tensile strength
Prior art date
Application number
HU79AE562A
Other languages
English (en)
Inventor
Donald S Kaplan
Original Assignee
American Cyanamid Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by American Cyanamid Co filed Critical American Cyanamid Co
Publication of HU182441B publication Critical patent/HU182441B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61LMETHODS OR APPARATUS FOR STERILISING MATERIALS OR OBJECTS IN GENERAL; DISINFECTION, STERILISATION OR DEODORISATION OF AIR; CHEMICAL ASPECTS OF BANDAGES, DRESSINGS, ABSORBENT PADS OR SURGICAL ARTICLES; MATERIALS FOR BANDAGES, DRESSINGS, ABSORBENT PADS OR SURGICAL ARTICLES
    • A61L17/00Materials for surgical sutures or for ligaturing blood vessels ; Materials for prostheses or catheters
    • A61L17/04Non-resorbable materials

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Surgery (AREA)
  • Vascular Medicine (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Materials For Medical Uses (AREA)
  • Polyesters Or Polycarbonates (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás nem adszorbeálódó, egyszálú, steril sebészeti varrófonalak előállítására, melyek jó rugalmasságnak, hosszú élettartamúnk és nagy szakítószilárdságúak. Ezek a sebészeti varrófonalak lehetnek egyszálúak, vagy össze lehetnek csavarva több szálból álló fonallá.
Λ gyógyászatban már régóta folynak kutatások olyan varrófonalak előállítására, melyek balesetből, vagy más okból keletkezett repedések, vágások, horzsolások esetén is alkalmazhatók. Varrófonalként már sokfele anyag alkalmazását ajánlották. A varrófonalak két nagy csoportra oszthatók, az egyik csoportot az abszorbeálható típusú varrófonalak alkotják, mint például „ketgöt” (sebészeti varrófonal), vagy poliglikolsavból készült varrófonalak, melyek a testszövetben abszorbeálódnak. A varrófonalak másik csoportját a nem abszorbeálódó varrófonalak alkotják, melyek vagy hosszú időn keresztül eredeti formájukban maradnak a szövetekben, vagy a szövet gyógyulása után eltávolítják azokat a bőrfelületről. Nem abszorbeálódó varrófonalként sok anvr.y alkalmazását javasolják, például pamutot, selymet, különböző szintetikus szálakat, mint például polipropilént, ezenkívül rozsdamentes acélt, nikkelt és egyéb fémből előállított szálakat.
Egyenértékűén alkalmazható varrófonalak közül a gyógyászatban a nagyobb .szakítószilárdságú varrófonalakat alkalmazzák. Sok hátránya ellenére a rozsdamentes acél széles körűen elterjedt, kiemelkedően nagy szaktószilárdsáya következtében. A műanyagszálak közül a poliprooilén folytonosan növekvő jelentőségre tesz szert viszonylag nagy szakítószilárdsága és rozsdamentes acéllal szembeni előnyös tulajdonságai kövotkeztében (3 630-205 számú USA-beli szabadalmi leírás.)
A varrófonal anyagainak tulajdonságai közül fontos a jó kezelhetőség. Ezzel kapcsolatban legfontosabb a nagy rugalmasság.
A jó kezelhetőség magában foglalja a csomószilárdságot és a csomóbiztonságot. Ez azt jelenti. hogy a varrófonalból csomót lehet kötni. Bizonyos anyagok olyan ridegek, hogy ha csomót kötünk belőlük, a varrófonal szilárdsága nagymértékben lecsökken. Némely anyag esetén, ha a szálban keresztkötést létesítünk, a szál szilárdsága kétszeresére vagy többszörösére is lecsökken. A csomószilárdság mellett a varrófonal fontos követelménye, hogy a megkötött csomó a helyén maradjon. A varrófonal fontos tulajdonsága a rögzíthetőség is, azaz ha a sebész a szabad véget a helyére teszi, annak ott kell maradnia, míg el nem távolítsák. Lényeges ezen kívül, hogy a varrófonalat az egyik oldalról a másik oldalra el lehessen mozdítani, de ezután vissza kell térnie eredeti helyzetébe.
A gyógyászatiban ezért nagy szakítószilárdságú és nagy rugalmasságú varrófonal szükséges.
E célból egyszálú polipropilén varrófonalat alkalmaztak. Ennek a varrófonalnak a szakítószilárdsága, összehasonlítva a rozsdamentes acél szakítószilárdságával, megfelelő, és a varrófonal rugalmassága, bár jobb a rozsdamentes acélnál, még mindig merev-rugalmas. (3 630 205. számú USA-beli szabadalmi leírás.)
Másik kísérlet a poliuretán alkalmazása volt. Ennek a varrófonalnak elsődleges előnye a nagyon nagy rugalmasság. Ezzel szemben szakítószilárdsága nagyon kicsi, és szakadási nyúlása rendkívül nagy, minek következtében nem alkalmas általánosan sebek összezárására. [3 454 011. számú USA-beli szabadalmi leírás.)
Próbálkoztak nagy szakítószilárdságú és kis rugalmasságú anyagok fonásával. Ennek példája a Dacron (R), mély fonás után megfelelő szakítószilárdsággal és az eredetinél nagyobb rugalmassággal rendelkezik. A legtöbb sebészeti eljárásban az egyszálú varrófonal alkalmazása előnyösebb a font varrófonalak alkalmazásánál, mivel egyszálú varrófonal alkalmazása esetén kisebb a szövettel szembeni ellenállás. A bőr öszszevarrásánál is előnyösebb az egyszálú varrófonal alkalmazása, mivel kevésbé érzékeny a kapilláris hatásra, mint a font varrófonal.
A találmány szerinti varrófonal az eddig ismert varrófonalakhoz képest előnyökkel rendelkezik. A találmány szerinti varrófonal, mint szál kiváló szakítószilárdsággal és rugalmassággal rendelkezik. A találmány szerinti sebészeti varrófonal egyesíti a polipropilén egyszálú varrófonal szakítószilárdságát és a font poliuretán varrófonal rugalmasságát.
Meglepő módon azt tapasztaltuk, hogy kiváló tulajdonságokkal rendelkezik az a nem — abszorbeálódó, egyszálú, steril sebészeti varrófonal, melyet úgv állítunk elő, hogy az (I) általános képletű polialkilénétert tartalmazó, 500—2000 átlagos molekulasúlyú (A) polimertömbből — az (I) általános képletben n jelentése az ismétlődő egységek száma —, és a (II) képletű poliésztert tartalmazó (B) polimertömbből álló kopolimert, melyben a (B) tömbpolimer mennyisége a kopolimer összmennyiségének 55—85%-a, 230—245 ’C hőmérsékleten 7,5 m/perc sebességgel extrudáljuk, a kapott extrudátumokat először 160— 170 °C hőmérsékleten 2 x és 8x közötti nyújtási aránnyal, majd 120—150 °C hőmérsékleten 1 x és 4 x közötti nyújtási aránnyal, összesen 7 x és .9 x közötti nyújtási aránnyal varrófonallá alakítjuk, majd adott esetben állandó hosszúságon hőkezeljük, és a kapott varrófonalat sterilizáljuk.
A találmány szerinti nem abszorbeálódó, egyszálú, steril sebészeti varrófonal jellemzői az alábbiak:
egyenes húzószilárdság kg/cm2 legalább 3Ö15 csomó-húzószilárdság kg/cm2 legalább 2460 rugalmassági modulusz kg/cm2 legfeljebb .24 610 rugalmassági kifáradás a meghibásodásig megtett ciklusok száma legalább 1000 szakadási nyúlás % kevesebb 100%-nál nyújtási arány 5 X és 10 X közötti
182 441
Előnyös az a sebészeti varrófonal, melynek szakadási nyúlása 25 és 55 közötti.
A találmány szerinti varrófonalak egyesítik a font varrófonalak előnyeit (azaz: rugalmasság és csomóbiztonság) az egyszálú varrófonalak előnyeivel (azaz: sima felület, kis ellenállás a szövettel szemben, inért jelleg, a csomó könnyen történő eltávolíthatósága). A találmány szerinti varrófonalak tehát olyan nem abszorbeálódó egyszálú varrófonalak, melyek egyesítik magukban a jó rugalmasságot, a nagy kifáradási élettartamot és a nagy szakítószilárdságot.
A találmány szerinti tömbkopolimerek szerkezete a (III) általános képlettel — ahol n jelentése az ismétlődő egyégek száma — jellemezhető.
Az (I) általános képletü polimertömbben — ahol n jelentése a fenti — polibutilénoxid alkotja a tömbkopolimer lágy szegmensét.
A (II) képletü polimertömbben a polibutiléntereftalát alkotja a tömbkopolimer kemény szegmensét.
Ahhoz, hogy a kívánt rugalmasságot és a nagy szakítószilárdságot elérjük, a találmány szerinti sebészeti varrófonalat olyan, az (I) általános képletü polimertömböt — ahol n jelentése a fenti — és a (II) képletü polimertömböt tartalmazó kopolimer-keverékből kell előállítani, melyben a (II) képletü szegmensek mennyisége a keverék 55—85%-a.
Az (I) általános képletü lágy szegmenst — ahcl n jelentése a fenti — általában (tetrametilén-éter)-glikolból állítjuk elő és átlagos molekulasúlya 500 és 2000 közötti. A poliéter-észter tömb átlagos molekulasúlya 25 000 és 30 000 közötti.
A (II) képletü kemény szegmens tereftálsavból és metilénglikolból állítható elő.
A fenti tömbkopolimerek előállítása ismert, például 832 445. számú belga szabadalmi leírásból, 2 265 320. számú és 2 265 294. számú német szövetségi köztársaságbeli közrebocsátási iratból.
A találmány szerinti tömbkopolimerből álló sebészeti varrófonalak extrudálás és 5—10 x-es nyújtás — ahol x a nem nyújtott .szál erede'i hossza —, előnyösen 6—P, x-os nyújtás után a kívánt rugalmassággal, kifáradási élettartammal, szakítószilárdsággal, csomólbiztonsággal, sima felülettel, kis .szövettel szembeni ellenállása, inért jelleggel rendelkeznek, és a belőlük készített csomó könnyen eltávolítható.
A találmány szerinti tömbkopolimerből készült varrófonalak különböző ismert módszerekkel sterilizálhatok, például .gáz halmazállapotú etilénoxiddal vagy gammasugárzással.
A találmány .szerinti varrófonalak általában nem sterilizálhatok magas hőmérsékleten, mivel ilyenkor a varrófonalak rugalmassági tulajdonságai romlanak.
A találmány szerinti varrófonalak pigmentekkel történő mechanikus keverés révén színezhetők. Titánoxid, vasoxid vagy korom azonosítható szánt adnak. Használhatók egyéb olyan színes pigmentek is, melyek nem váltanak ki ártalmas bőrreakciókat.
Vizsgáltuk a találmány szerinti tömbkopolimerből álló varrófonalak toxieitását. Két darab 4 cm-es szegmenst ráhelyeztünk három darab ITEp—2 sejttenyészet mindegyikére. A tenyészeteket 24 órán keresztül 36 ’C hőmérsékleten inkubáituk, kristály ibolyával színeztük, és vizsgáltuk a monomolekuláris sejtréteg degenerálódását a varrófonal-szegmens környezetében. A varrófonal-szegmensek egyike sem mutatott citotoxicitást.
Vizsgáltuk a varrófonalakat egerekben is az U. S. P. Biological Test fór Plastic Containers No. 19, Svstematic Injection Test szerint. A varrófonalakat extraháltuk, majd az extraháló oldószert egerekbe injektáltuk. A vizsgált állatok egyikében sem volt ellenreakció megfigyelhető.
Varrófonalként a sebész megítélésétől függően mindenféle méret alkalmazható. Az Amerikai Egyesült Államokban a legáltalánosabban használt méretek az U. S. Púként rövidített United States Pharmacopeia méretek (United States Pharmacopeia Convention, Inc., Mack Publishing Co., Easton, Pa.).
. P. méret U. S. P. inch átmérő, max. cm
6—0 0,004 0,0102
5—0 0,006 0,0152
4—0 0,008 0,0203
3—0 0,010 0,0259
00 0,013 0,0330
0 0,016 0,0406
A következőkben ismert nem — abszorbeálódö varrófonalakat, így Dermalon (R)-t (nylon varrófonal, American Cyanamid Company, Wayne, New Yersey), Surgiline (R)-t (polipropilén varrófonal, American Cyanamid Company, Wayne, New Yersey) a találmány szerinti kopolimerből készített varrófonalakkal hasonlítottuk össze.
1. példa
Lágy szegmensként politetrametilén-oxidot (molekulasúly 1000) és kemény szegmensként poli(tetrametilén-tereftalát)-ot tartalmazó kopoliésztert, aholis a kemény szegmens mennyisége 58+2%, 230—245 ’C hőmérsékleten extrudálunk 7,5 m/perc sebességgel. A nyújtást két lépésben végezzük, először az 1. zónában 160 °C hőmérsékleten 8 x-os, majd a 2. zónában 120 ’C hőmérsékleten 1,1 x-es nyújtást alkalmazunk, és így az összes nyújtás 8,8 x-os. A kapott 3/0 USP szál (0,245 mm) tulajdonságait az 1. táblázat tartalmazza.
2. példa fvz 1. példa szerinti kemény és lágy szegmensből álló, 76% kemény szegmenst tartalmazó kopolimert 230—245 ’C hőmérsékleten extrudáljuk.
A nyújtást két lépésben végezzük, az 1. zónában 165 °C hőmérsékleten 2 x-es, a második zó-
182 441
1. táblázat Csomóhúzószilárdság, kg/cm3 Rugal- massági modulusz, kg/cm3 Rugalmassági élettartam Szakadási nyúlás, % Szakítószilárdság, gr/denier
Egyenes húzószilárdság, kg/cm3
í. példa szerinti kopolimer 5291 2886 0,38 10« 12 972 53 4,6
2. példa szerinti kopolimer 5628 2806 0.92Ί0'· 6 665 36 4,6
3. példa szerinti kopolimer 3628 3329 0,70-10'* 49 4,6
DERMALON (R) 4536 3473 4,53-10'* 519 37 4,2
SURGILENE (R) 4500 3164 7,02-10« 807 24 5,3
= ASTM D 2256 = ASTM D 790 = A meghibásodásig megtett ciklusok száma (Folding Endurance Tester, Tmiu.s Olsen Co.) = ASTM D 2256 nában 150 “C hőmérsékleten 3,5 x-es nyújtást alkalmazunk, és így az összes nyújtás 7,0 x-es. A kapott 3/0 USP szál (0,231 mm) tulajdonságait az 1. táblázat tartalmazza.
3. példa
Az 1. példa szerinti kemény és lágy szegmensből álló, 66 % kemény szegmenst tartalmazó ko.polimert 230—245 °C hőmérsékleten extrudáljuk. A nyújtást két lépésben végezzük, az 1. zó- 30 nában 160 °C hőmérsékleten 2 x-es, a második zónában 160 °C hőmérsékleten 4,1 x-es nyújtást alkalmazunk, és így az összes nyújtás 8,2 x-es. A szálat ezután állandó hosszúság megtartása közben 10 percig 185 °C hőmérsékleten melegítjük. 35 Az így kapott szál tulajdonságait (0,195 mm-es átmérő) az 1. táblázat tartalmazza.
4. példa
A 2. példa szerinti kemény és lágy szegmenst tartalmazó kopoliésztert 230—245 °C hőmérsékleten extrudáljuk. A nyújtást három lépésben végezzük. Az első és második zónában a hőmérséklet 160 °C, itt 2 x-es nyújtást alkalmazunk, a harmadik zónában a hőmérséklet 180 °C, itt 1,75 x-os nyújtási aránnyal nyújtjuk a szálat. Az öszszes nyújtás 7,0 x-es. A kapott 3/0 USP szál (0,23 mm) tulajdonságait a 2. táblázat mutatja be.
5. példa
A 4. példa szerint előállított szálat állandó hosszúság mellett 150 ’C hőmérsékleten 10 percig hőkezeljük. A kapott 3/0 USP szál (0,242 mm) tulajdonságait a 2. táblázat mutatja be.
6. példa
A 2. példa szerinti kemény és lágy szegmenst tartalmazó kopoliésztert 230—245 °C hőmérsékleten extrudáljuk. A szálat három lépésben nyújtjuk, az első zónában 160 °C hőmérsékleten 3 x-os nyújtási aránnyal, majd a második zónában 160 °C hőmérsékleten 2 x-es nyújtási aránnyal, 40 a harmadik zónában 180 °C hőmérsékleten 1,65 x-es nyújtási aránnyal. Az összes nyújtás 9,9 x. A kapott 3/0 USP szál (0,214 mm) tulajdonságait a 2. táblázat tartalmazza.
2. táblázat
Egyenes húzószilárdság kg/cm3 1 iCsomó-húzóezilárdság kg/om3 1 Rugalmassági modulusz kg/cm3 l 2 (Szakadási nyúlás % Hőkezelés
4. példa 14254 E644 0,79-10« 53 nem
5. példa 3797 2756 0,65-10« 44 , igen
6. példa 5653 2967 1,14-10« 41 nem
7. példa 5238 2622 0,89-10« 38 igen
8. példa 15639 13248 2,42-10« 24 •nem
9. példa 4457 3227 1,87-10« 31 igen
10. példa 5287 3797 2^23-10« 23 nem
11. példa 4197 3558 1,86-10« 27 igen
pound/square inch = 0,070307 kg/cm3 = ASTM D 2256 = ASTM D 790
182 441
7. példa
A 6. példa szerint kapott szálat állandó hoszszúság mellett 150 °C hőmérsékleten 10 percig extrudáljuk. A kapott 3/0 USP szál (0,214 mm) tulajdonságait a 2. táblázatban adjuk meg.
8. példa
Az il. példa szerinti kemény és lágy szegmenst tartalmazó kopolimert, amelyben a kemény szegmens mennyisége 82%, extrudáljuk 230—245 °C hőmérsékleten. A szálat két fokozatban nyújtjuk, először 165 °C hőmérsékleten 2 x-es nyújtási aránnyal, majd 165 “C hőmérsékleten 3,7 x-es nyújtási, aránnyal. Az összes nyújtás 7,4 x. A kapott 4/0 USP szál (0,196 mm) tulajdonságait a 2. táblázat mutatja )be.
9. példa
A 8. példa szerint jkapott szálat állandó hoszszúság mellett 200 °C hőmérsékleten 10 percig hőkezeljük. A kapott 3/0 USP szál ,(0,204 mm) tulajdonságait a 2. táblázatban adjuk meg.
10. példa
Az. első példa szerinti ikemény és lágy |szegmenst tartalmazó kopolimert, melyben a kemény szegmens mennyisége 82%, 230—245 ’C hőmérsékleten extrudáljuk. A szál nyújtását két lépésben hajtjuk végre, az első zónában 165 °C hőmérsékleten 2 x-es nyújtást, a második zónában 165 °C hőmérsékleten 2,7 x-es nyújtást alkalmazunk. A kapott 5/0 USP szál (0,142 mm) tulajdonságait a 2. táblázatban adjuk meg.
11. példa
A 10. példa szerint kapott szálat állandó hoszszúság mellett 200 ”C hőmérsékleten 10 percig hőkezeljük. A kapott 5/0 USP szál (0,142 mm) tulajdonságait a 2. táblázat tartalmazza.
Az 1. és a 2. táblázat adatai alapján látható, hogy a találmány szerinti sebészeti varrófonalak szakítószilárdsága, azaz egyenes húzószilárdsága az ismert varrófonalakéval azonos, 'rugalmassága és kifáradási élettartama azonban sokkal jobb. Ennek alapján előnyösen alkalmazhatók sebészeti varrófonalként.

Claims (5)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás legfeljebb 24 610 kg/cm3 rugalmassági modulusszal rendelkező, legalább 3515
    5 kg/cm2 szakítószilárdságú, nem abszorbeálódó, adott esetben hőkezelt, steril sebészeti varrófonal előállítására, azzal jellemezve, hogy az (I) általános képletü polialkilénétert tartalmazó, 500—2000 átlagos molekulasúlyú (A) poli0 mertömbből — az (I) általános képletben n jelentése az ismétlődő egységek száma — és a (II) képletü — ahol n jelentése az ismétlődő egységek száma >— poliésztert tartalmazó (B) polimertömbből .álló legalább 10 000 átlagos mole-
    5 kulasúlyú kopolimert, melyben a (B) tömbpolimer mennyisége a kopolimer összmennyiségének 55—85%-a, 230—245 °C hőmérsékleten 7,5 m/perc sebességgel extrudáljuk, a kapott extrudámot először 1160—170 °C hőmérsékleten kétθ szeres és nyolcszoros közötti nyújtási aránnyal, majd 120—150 °C hőmérsékleten egyszeres és négyszeres közötti nyújtási aránnyal i— de legalább összesen hétszeres és kilencszeres közötti nyújtási aránnyal — varrófonallá alakítjuk, majd 25 adott esetben la már állandó hosszúságú varrófonalat hőkezeljük és az így nyert varrófonalat sterilizáljuk.
  2. 2. Az 11. igénypont szerinti eljárás foganatosíθθ tási módja, azzal jellemezve, hogy a hőkezelést 185 °C hőmérsékleten végezzük.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti éljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy a
    35 hőkezelést 10 percig végezzük.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy a kopolimert először 160 °C hőmérsékleten nyolc-
    40 szoros nyújtási aránnyal, majd 120 °C hőmérsékleten egyszeres nyújtási aránnyal, összesen kilencszeres nyújtási aránnyal nyújtjuk.
  5. 5. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosí45 tási módja, azzal jellemezve, hogy 50—
    80% (B) tömbpolimert tartalmazó kopolimert alkalmazunk.
HU79AE562A 1978-08-14 1979-03-15 Process for producing steril surgical silks HU182441B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US05/933,224 US4224946A (en) 1978-08-14 1978-08-14 Surgical sutures derived from segmented polyether-ester block copolymers

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU182441B true HU182441B (en) 1984-01-30

Family

ID=25463574

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU79AE562A HU182441B (en) 1978-08-14 1979-03-15 Process for producing steril surgical silks

Country Status (24)

Country Link
US (1) US4224946A (hu)
EP (2) EP0008152B1 (hu)
JP (1) JPS6025975B2 (hu)
AR (1) AR223972A1 (hu)
AU (1) AU522500B2 (hu)
BR (1) BR7901300A (hu)
CA (1) CA1116776A (hu)
DD (1) DD142295A5 (hu)
DE (1) DE2909161C2 (hu)
DK (1) DK153775C (hu)
EG (1) EG14102A (hu)
ES (1) ES479909A1 (hu)
FI (1) FI71059C (hu)
GR (1) GR73533B (hu)
HK (2) HK83789A (hu)
HU (1) HU182441B (hu)
IL (1) IL56665A (hu)
NO (1) NO145458C (hu)
NZ (1) NZ189665A (hu)
PL (1) PL120124B1 (hu)
PT (1) PT69468B (hu)
RO (1) RO77508A (hu)
YU (1) YU53279A (hu)
ZA (1) ZA79733B (hu)

Families Citing this family (31)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CS228122B2 (cs) * 1978-12-08 1984-05-14 Ethicon Inc Chirurgické šicí nebo protetické materiály
IN151798B (hu) * 1978-12-08 1983-07-30 Ethicon Inc
US4314561A (en) * 1979-01-29 1982-02-09 American Cyanamid Company Surgical suture derived from segmented polyether-ester block copolymers
US4388926A (en) * 1980-12-22 1983-06-21 Ethicon, Inc. High compliance monofilament surgical sutures comprising poly[alkylene terephthalate-co-(2-alkenyl or alkyl)succinate]
US4543952A (en) * 1981-04-13 1985-10-01 Ethicon, Inc. Flexible copolymers of p-(hydroxyalkoxy)benozic acid and pliant surgical products, particularly monofilament surgical sutures, therefrom
US4550730A (en) * 1981-12-07 1985-11-05 Ethicon, Inc. Flexible monofilament surgical sutures comprising poly(polymethylene terephthalate, isophthalate or cyclohexane-1,4-dicarboxylate-co-dimerate)
CA1192715A (en) * 1981-12-07 1985-09-03 Edgar S. Schipper Flexible monofilament surgical sutures comprising poly(polymethylene terephthalate, isophthalate or cyclohexane-1,4-dicarboxylate-co-dimerate)
NL8202894A (nl) * 1982-07-16 1984-02-16 Rijksuniversiteit Polyesterhoudend filamentmateriaal.
US5110852A (en) * 1982-07-16 1992-05-05 Rijksuniversiteit Te Groningen Filament material polylactide mixtures
US4608428A (en) * 1982-07-26 1986-08-26 Ethicon, Inc. Copolymers of a 4,4'-(ethylenedioxy)bis benzoate, an alkylene diol and a (2-alkenyl or alkyl) succinic anhydride; and surgical devices formed therefrom
US4461298A (en) * 1982-07-26 1984-07-24 Ethicon, Inc. Composite sutures of silk and hydrophobic thermoplastic elastomers
US4511706A (en) * 1982-07-26 1985-04-16 Ethicon, Inc. Copolymers of a 4,4'-(ethylenedioxy)bis benzoate, an alkylene diol and a (2-alkenyl or alkyl) succinic anhydride
US4520822A (en) * 1982-10-04 1985-06-04 Ethicon, Inc. Ethylene-propylene copolymer sutures
US4459462A (en) * 1982-12-27 1984-07-10 International Business Machines Corporation Drive system for energizing elements of a fixed bar printer
US4532928A (en) * 1983-01-20 1985-08-06 Ethicon, Inc. Surgical sutures made from absorbable polymers of substituted benzoic acid
US4578451A (en) * 1983-07-15 1986-03-25 Ethicon, Inc. Surgical filaments from block copolyetheramides
JPS60189468A (ja) * 1984-03-08 1985-09-26 Seiko Epson Corp 印写装置
JPS60209040A (ja) * 1984-03-28 1985-10-21 東洋紡績株式会社 縫糸
JPS60209039A (ja) * 1984-03-28 1985-10-21 東洋紡績株式会社 縫糸
US5007922A (en) * 1989-11-13 1991-04-16 Ethicon, Inc. Method of making a surgical suture
JPH03104866U (hu) * 1990-02-08 1991-10-30
US5225485A (en) * 1992-03-03 1993-07-06 United States Surgical Corporation Polyetherimide ester suture and its method of manufacture and method of use
US5284489A (en) * 1992-08-19 1994-02-08 United States Surgical Corporation Filament fabricated from a blend of ionomer resin and nonionic thermoplastic resin
EP1068872A1 (en) * 1999-07-12 2001-01-17 IsoTis B.V. Sutures
JP2001054563A (ja) 1999-07-12 2001-02-27 Isotis Bv 縫合糸
US6197043B1 (en) 1999-08-18 2001-03-06 James A. Davidson Isoelastic suture material and device
JP4866535B2 (ja) 2001-05-11 2012-02-01 オーソ−マクニール・フアーマシユーチカル・インコーポレーテツド 動物で用いるに適した免疫調節用デバイス
US20090264925A1 (en) * 2008-04-17 2009-10-22 Joseph Hotter Poly(Trimethylene)Terephthalate Filaments And Articles Made Therefrom
EP2945655B1 (en) * 2013-01-15 2019-09-25 Tepha, Inc. Implants for soft and hard tissue regeneration
EP3085820B1 (en) 2015-04-22 2017-12-20 Sofradim Production A method for forming a barbed suture and the barbed suture thus obtained
EP3085332B1 (en) 2015-04-23 2019-02-27 Sofradim Production Package for a surgical mesh

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3023192A (en) * 1958-05-29 1962-02-27 Du Pont Segmented copolyetherester elastomers
US3359983A (en) * 1963-01-23 1967-12-26 American Cyanamid Co Synthetic surgical sutures
GB1282745A (en) * 1968-12-04 1972-07-26 Toyo Boseki Polyester, polyether block copolymers
US3652713A (en) * 1969-02-18 1972-03-28 Toray Industries Polyester composition having improved antistatic properties and process for the preparation thereof
US3766146A (en) * 1971-03-18 1973-10-16 Du Pont Segmented thermoplastic copolyester elastomers
US3763109A (en) * 1971-08-19 1973-10-02 Du Pont Segmented thermoplastic copolyesters
BE793332A (fr) * 1972-01-26 1973-04-16 Du Pont Copolyesters thermoplastiques a segments
DE2354428C2 (de) * 1972-11-03 1985-06-13 Ethicon, Inc., Somerville, N.J. Mehrfädiges chirurgisches Nahtmaterial
US3861521A (en) * 1973-04-17 1975-01-21 Mildred V Burtz Disposable suture organizer
US3875946A (en) * 1974-02-27 1975-04-08 Ethicon Inc Controlled release suture

Also Published As

Publication number Publication date
US4224946A (en) 1980-09-30
AR223972A1 (es) 1981-10-15
DE2909161A1 (de) 1980-02-28
FI71059C (fi) 1986-11-24
EP0008152A2 (en) 1980-02-20
PT69468B (pt) 1981-09-01
ES479909A1 (es) 1980-07-01
FI71059B (fi) 1986-08-14
DK304379A (da) 1980-02-15
JPS5526984A (en) 1980-02-26
DK153775B (da) 1988-09-05
BR7901300A (pt) 1980-03-18
NO790509L (no) 1980-02-15
RO77508A (ro) 1981-11-04
FI790591A (fi) 1980-02-15
HK83789A (en) 1989-10-27
YU53279A (en) 1983-04-30
IL56665A (en) 1981-09-13
AU4445579A (en) 1980-02-21
PT69468A (en) 1979-05-01
IL56665A0 (en) 1979-05-31
JPS6025975B2 (ja) 1985-06-21
NO145458C (no) 1982-03-31
EG14102A (en) 1983-03-31
CA1116776A (en) 1982-01-19
AU522500B2 (en) 1982-06-10
ZA79733B (en) 1980-06-25
HK67695A (en) 1995-05-12
EP0210281B1 (en) 1993-11-03
PL120124B1 (en) 1982-02-27
DE2909161C2 (de) 1984-06-20
DK153775C (da) 1989-01-23
GR73533B (hu) 1984-03-12
DD142295A5 (de) 1980-06-18
PL213904A1 (hu) 1980-02-25
EP0210281A1 (en) 1987-02-04
EP0008152A3 (en) 1980-03-05
EP0008152B1 (en) 1984-01-18
NO145458B (no) 1981-12-21
NZ189665A (en) 1981-05-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU182441B (en) Process for producing steril surgical silks
US4246904A (en) Surgical suture derived from segmented polyether-ester block copolymers
US4621638A (en) Hard elastic sutures
US3297033A (en) Surgical sutures
KR920002913B1 (ko) 외과용 필라멘트
CA1200048A (en) High compliance monofilament surgical sutures comprising poly¬alkylene terephthalate-co-(2- alkenyl or alkyl)succinate|
US3454011A (en) Sutures and prosthetic patches
US20100093237A1 (en) Non-curling polyhydroxyalkanoate sutures
GB1588031A (en) Isotactic polypropylene surgical sutures
Chu Chemical structure and manufacturing processes
JPH10120774A (ja) トリブロック三元共重合体、外科用縫合糸材料へのその使用およびその製法
JP2009520530A (ja) Uhmwpeフィラメントを含んでなる外科的修復製品
US5797962A (en) Surgical suture and method for preparation thereof
US4314561A (en) Surgical suture derived from segmented polyether-ester block copolymers
Kronenthal Intraocular degradation of nonabsorbable sutures
USRE32770E (en) Surgical suture derived from segmented polyether-ester block copolymers
CA1203137B (en) Elastomeric surgical sutures-comprising segmented copolyether/esters
EP0176183B1 (en) Hard elastic sutures
EP0287899A2 (en) Surgical closure device
US20030236553A1 (en) Thermotropic polymer heterofilament
KR0126599B1 (ko) 생분해성 수술용 봉합사
JPS6338463A (ja) 外科用縫合糸
Abdessalem et al. Improvement of mechanical performances of braided polyester sutures
KR820000293B1 (ko) 욋과용 봉합사의 제조방법
HU184083B (en) Method for producing elastic catgut