HU177368B - Process for destructing acid tar,and apparatus for them - Google Patents

Process for destructing acid tar,and apparatus for them Download PDF

Info

Publication number
HU177368B
HU177368B HU76PO616A HUPO000616A HU177368B HU 177368 B HU177368 B HU 177368B HU 76PO616 A HU76PO616 A HU 76PO616A HU PO000616 A HUPO000616 A HU PO000616A HU 177368 B HU177368 B HU 177368B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
mixing device
tar
solid
furnace
acid tar
Prior art date
Application number
HU76PO616A
Other languages
English (en)
Inventor
Karl Potuzak
Karl Diehl
Karl Toth
Original Assignee
Karl Potuzak
Karl Diehl
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from AT478675A external-priority patent/AT337331B/de
Priority claimed from AT648075A external-priority patent/AT344303B/de
Application filed by Karl Potuzak, Karl Diehl filed Critical Karl Potuzak
Publication of HU177368B publication Critical patent/HU177368B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C10PETROLEUM, GAS OR COKE INDUSTRIES; TECHNICAL GASES CONTAINING CARBON MONOXIDE; FUELS; LUBRICANTS; PEAT
    • C10GCRACKING HYDROCARBON OILS; PRODUCTION OF LIQUID HYDROCARBON MIXTURES, e.g. BY DESTRUCTIVE HYDROGENATION, OLIGOMERISATION, POLYMERISATION; RECOVERY OF HYDROCARBON OILS FROM OIL-SHALE, OIL-SAND, OR GASES; REFINING MIXTURES MAINLY CONSISTING OF HYDROCARBONS; REFORMING OF NAPHTHA; MINERAL WAXES
    • C10G27/00Refining of hydrocarbon oils in the absence of hydrogen, by oxidation
    • C10G27/04Refining of hydrocarbon oils in the absence of hydrogen, by oxidation with oxygen or compounds generating oxygen
    • C10G27/06Refining of hydrocarbon oils in the absence of hydrogen, by oxidation with oxygen or compounds generating oxygen in the presence of alkaline solutions
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02WCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO WASTEWATER TREATMENT OR WASTE MANAGEMENT
    • Y02W10/00Technologies for wastewater treatment
    • Y02W10/30Wastewater or sewage treatment systems using renewable energies

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Processing Of Solid Wastes (AREA)
  • Treatment Of Sludge (AREA)
  • Gasification And Melting Of Waste (AREA)
  • Working-Up Tar And Pitch (AREA)
  • Coke Industry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás savkátrány — különösen ásványolajok savas tisztításánál keletkező savkátrány — megsemmisítésére semlegesítéssel és hőkezeléssel, valamint berendezés az eljárás megvalósítására.
A savkátrány megsemmisítése mindezideig olyan komoly nehézségekkel járt, hogy a kénsavas és óleumos raffinálást nemegyszer le kellett állítani, pedig ez a megoldás a legkülönfélébb termékek esetében célszerűbb vagy gazdaságosabb más tisztítási technológiákhoz viszonyítva.
A savkátrányt egyes lepárlóüzemekben — a környezetvédelmi törekvésekkel szöges ellentétben - mészréteggel lefedve a szabadban tárolják. Ennél a megoldásnál fennáll az a veszély, hogy a savkátrányban levő olajkomponensek a talajvízbe szivárognak és elszennyezik azt. Ezt a tárolási módszert ezért egyre kevésbé engedélyezik. A savkátrány meszes semlegesítése és a keletkező gipsz•kátrány-olaj-iszap tárolása hasonló hátrányokkal jár és emellett még drága, különleges tárolóhelyeket is igényel.
A savkátrány egyszerű elégetése csak módosítja a környezetszennyezési problémát. A talajvíz veszélyeztetése helyett ugyanis ennél az eljárásnál nagymennyiségű kén-dioxid és kén-trioxid kerül az atmoszférába, aminek következtében finom eloszlású, lebegő kénsav, illetve kénessav cseppek veszélyeztetik a környező flórát, faunát és az emberek egészségét. Ezen veszélyes anyagok immissziójának alacsony szinten tartása érdekében igen magas — ezért drága — kémények építése szükséges az égetőberendezésekhez, de még ilyen feltételek mellett is egyre kevésbé engedélyezik ezek használatát. 5 A környezetvédelmi követelmények ezért szükségessé teszik a füstgázok kén-dioxidtól és kén-trioxidtól való megtisztítását. A füstgázokat ezért mossák és a kimosott savak semlegesítése után keletkező gipsziszapot vagy a talaj agyagrétegébe 3 juttatják vagy megfelelő kapacitású hidrológiai befogadóba vezetik. Ennek a megoldásnak az a hátránya, hogy a füstgáztisztító berendezés létesítése és az iszapelvezetés megoldása igen költséges. Előnye viszont, hogy a szilárd halmazállapotú > égéstermék még nyomokban sem tartalmaz talajvízre veszélyes olajkomponenseket.
Az utóbbi időben egész sor, a savkátrány teljes vagy részleges feldolgozására irányuló eljárás vált ismertté. Utalunk a 156 911 sz. magyar, a > 294 287 sz. osztrák, a 3 876 439 sz. USA és a 74 126 201 sz. japán szabadalmi leírásukra. Ezeknek az eljárásoknak közös hátrányos jellemzője az, hogy a savas raffínáláskor keletkezett aromás szulfonátokat, továbbá a főként fáradtolajok tisztí- • fásakor kapott nehézfémnyomokat nem semmisítik meg.
A 141 622 sz. csehszlovák szabadalmi leírás szerint a savkátrány semlegesítésére alkáli fémek és alkáli földfémek oxidjait, hidroxidjait vagy karboI nátjait használják. A semlegesítést adott esetben (tehát nem feltétlenül) utókezelés, pl. égetés követi, ennek feltételeit azonban a szabadalmi leírás nem említi.
A szabadalmi leírás igénypontjaiban és példáiban említett lehetőségből miszerint az esetlegesen elégetett, semlegesített terméket savanyítják, egyértelműen kiderül, hogy az ismertetett eljárási lépések nem biztosítanak szabályzott feltételeket az égetés során keletkező kén-dioxid és/vagy kén-trioxid semlegesítésére, és nem valószínűsíthető egyrészt az, hogy a semlegesített anyag elégetésekor a jelenlevő szén, illetve aromás szénhidrogének hatására bekövetkezik a szulfátok szulfitokká, illetve szulfidokká redukálódása, másrészt az, hogy a savkátrányban található nehézfém-szennyeződések vízben nem oldódó vegyületekké alakulnak. így a javasolt eljárás sem tekinthető a savkátrány környezetet nem szennyező megsemmisítésére alkalmas megoldásnak. Emellett a leírás nem tartalmaz semmiféle utalást a savkátrányban levő szerves anyagok hasznosítására sem
A találmány által megoldandó feladat a savkátrány környezetet nem szennyező megsemmisítesére alkalmas, egyszerű és gazdaságos megoldás kidolgozása.
A kitűzött feladatot a találmány értelmében úgy oldjuk meg, hogy a feleslegben alkalmazott semlegesítő szerrel semlegesített savkátrányt - adott esetben felaprított állapotban - többlépcsős, célszerűen kétlépcsős hőkezelésnek vetjük alá, amelynek során az első lépésben a semlegesített savkatrányt levegő jelenetében 350 -500 °C hőmérsékleten svéiezzük, majd a második lépésben a svélgázokat - adott esetben égésindításra használt segédtüzelőanyaggal - elégetjük, a szilárd halmazállapotú svélezési maradványokat pedig összegyűjtjük.
A találmány szerinti berendezés lényegében egy semlegesítő egységből és egy égetőegysegből áll. A semlegesítő egység egy keverökészülékből és legalább két - a keverőkészülék feladó garatára célszerűen adagolószerkezeten keresztül csatlakoztatott — tartályból van összeállítva, az égetó'egység pedig vagy egy, a keverőkészülék ürítőcsonkjához csatlakoztatott, önmagában ismert kemencéket vagy egy bunkerral ellátott svélezőkemencéből és egy, a svelezőkemence gázterére kötött gázkemencéből álló egységként van kialakítva. Ez utóbbinál a svélezőkemence - adott esetben egy aprítógép közbeiktatásával — a keverőkészülék ürítőcsonkjával van összekötve és légbevezető csonkkal van ellátva, a gázke inencének pedig legalább egy égésindít'írra használt sogédtüzelőanyaggal táplált égője van.
A találmányt a továbbiakban rajz alapján részletesen ismertetjük. A rajzon az 1. ábra technológiai folyamatábra, a 2. ábra ikercsigás keverőszerkezet hosszmetszete, a 3. ábra a 2. ábra részben kitört felülnézete, a 4. ábra bordás hengerpárokkal felszerelt keverőszerkezet részben kitört oldalnézete, az 5. ábra a 4. ábra IV-IV vonala mentén vett metszete, a 6. ábra szállítószalagos keverőszerkezet hosszmetszete.
A találmány szerinti berendezés 21 tartálya semlegesítőszerrel, esetünkben mésszel, 22 tartálya pedig a megsemmisítendő savkátránnyal töltött. A berendezésnek egy, a semlegesítőszerhez adalékként bekeverhető derítőföldet tároló 31 tartálya is van.
A semlegesítést a 21, 22 és 31 tartályokkal összekötött 23 keverőkészülékben végezzük el. A semleges < <ben keletkező gázokat a 30 semlegesítőfüri . 'etjük. A semlegesített gázokat a 33 vezetéken ...t'iI távolítjuk el. A semlegesített, szilárd halmazállapotú terméket - adott esetben a 24 aprítókészülékkel felaprítva — hőkezeljük. A hőkezelés első műveletét a 25 svélezőkemencében végezzük el, a 32 légbevezető csonkon belépő levegő jelenlétében. A 350-500 °C hőmérsékleten végzett svélezés során svélgáz és szilárd halmazállapotú maradék keletkezik. Ez utóbbi az adott körülmények között kénmentes. A svélgázokat a 26 gázkemencébe vezetjük, amelyben ezeket a 29 vezetéken keresztül bevezetett, égésindításra használt segéd-tüzelőanyag segítségével elégetjük. Az égéshőt az esetek többségében hasznosíthatjuk. Az égéstermékeket a 27 kéményen keresztül vezetjük az atmoszférába. A szilárd halmazállapotú maradékot egy, a rajzon fel nem tüntetett kíhordószerkezet segítségével a 25 svélezőkemtncéből a 28 bunkerba juttatjuk. Ha a svélmaradékot műtrágyagyártásra használjuk fel, akkor a szükséges adalékot már itt bekeverhetjük az anyagba.
A 2-6. ábrákon a 23 keverőkészülék néhány példakénti célszerű kiviteli alakját tüntettük fel,
A találmány szerinti 23 keverőkészüléknek 1 feladógaratja, 2 szállítószerkezete és 3 adagolószerkezete van. Az 1 feladógarat célszerűen tölcsérként van kiképezve. A 3 adagolószerkezet az 1 feladógarat belépőnyílása fölött van elrendezve és az a feladata, hogy a savkátrányt és a semlegesítőszert meghatározott arányban beadagolja. A 2 szállítószerkezet egy folyadék- és gáztömör 4 szállítócsatornában van elrendezve, amelynek 5 beömlönyílása az 1 feladógarathoz van csatlakoztatva. A 4 szállítócsatcrna másik végén 6 ürítőcsonk van kiképezve. A 2. és 3. ábrán feltüntetett példakénti kiviteli alaknál a 4 szállítócsatornában két egymással párhuzamosan elrendezett 7 és 8 csiga van beépítve, amelyeknek levélzete egymásba nyúlik, így keverés-szállítás mellett a levélzetek egymást tisztítják is. A 9 és 10 csigatengelyek a 4 szállítócsatorna 11 és 12 homlokfalaiban vannak csapágyazva, feladóoldali nyakcsapjaikhoz pedig 13 hajtómű van csatlakoztatva, amely a rajzon fel nem tüntetett erőforrásról, az esetek többségében villamos motorról van meghajtva.
A 4. és 5. ábrán feltüntetett példakénti ki-riteli alaknál a 4 szállítócsatornába 14 és 15 bordás hengerekből összeállított hengerpárok vannak beépítve, amelyek egymástól adott távolságban, a 23 kálcium-szniatot a feleslegből szál -·νύ kalcium-karbonát
·. .17 arc 'ti fa , keverőkészülék hossztengelyére, illetve a feladott anyag mozgásirányára merőlegesen vannak elrendezve és egymással ellentétes forgásirányban vannak meghajtva.
A 6. ábrán feltüntetett kiviteli változatnál egy 16 szállító szalag van a 4 szállítócsatornába beépítve és a 4 szállítócsatoma 5 beömlőnyílását követően, a 16 szállítószalag felső ága fölött egy 17 keverőkar van.
A találmány szerinti 23 keverőkészülék előnye az, hogy a keveréshez igen kevés energiát igényel. Emellett a semlegesítéskor felszabaduló és kismennyiségű ként tartalmazó, az anyagon keresztül vagy az anyagban kényszeráramban vezetett vízgőzt nagy részben semlegesíteni lehet. Ezért a semlegesítőszert a savkátrány savtartalmára számítva feleslegben alkalmazzuk.
A svélezés során
680 súlyrész
200 súlyrész összetevők mim·. > 20%-nyi menn? gének megfelel ______________70 súlyrész svélkokszot, a..
ossz.: 950 súlyrész szabadban táromató svélezési maradékot kaptunk, amely a környezette ártalmatlan és további kezelés nélkül a talajba juttatható vagy más hulladékokkal keverheti.
A svélgázokat a hőkezelés második fokozatában 700 és 900 °C közötti hőmérsékleten, oxigén jelenlétében égettük el.
A svélezés szilárd halmazállapotú maradékát az alábbiak szerint vizsgáltuk:
A javaslatunk szerinti berendezés előnye egyszerű felépítése és gazdaságos üzembentartása mellett az, hogy a környezetet alig vagy egyáltalán nem szennyezi. Ezt az alábbi kísérleti eredményeinkkel támasztjuk alá:
Kénsavas ásványolaj-finomításnál keletkezett sav kátrányt semmisíthettünk tele a következő volt:
500 súlyrész
150 súly rész
35G súlyrész meg, amelynek összetékénsav víz szabad olaj és kénhez kötött szerves vegyületek összesen: 1000 súlyrész
Oldhatósági vizsgálat
Az anyagból desztillált vízbe eltérő mennyiségeket kevertünk be. Általában lineáris ös- efüggéseket figyeltünk meg.
A minta hőmérsékletét 3 napon keresztül 20 ± 2 °C hőmérsékleten tartottuk és a szilárd 30 fázist időnként felkevertük.
Ezután a mintákat átszűrtük. A szűrletet a szabványos DEV víz-, szennyvíz és zagyvízv^sgálati eljárás szerint elemeztük. Az úgynevezett C03 értékek (kémiai oxigénigény) mérését a W. Leithe 35 „Die Analyse dér organischen Verjnreinigungen in Trink-, Brauch- und Abwassern” című művének 51 oldalán feltüntetett módszerrel végeztük.
Ezt az 1000 súlyrésznyi mennyiségű savkátrányt 700 súlyrész kalcium-karbonáttal semlegesítettük, a következő bruttó reakcióegyenlet szerint;
Vizsgálati eredmények
H2SO4 + CaCO3 ->CaSO4+CO2t + H2O t + (h) (500 súly rész)
H2O (150 súlyrész) Szerves anyagok (350 súlyrész) (500 súlyrész) (200 súlyrész fölösleg) (680 súlyrész)
CaCO3 (200 súlyrész)
H2O (40 súlyrész) Szerves anyagok (350 súlyrész)
1700 súlyrész savKátrány ->
1270 súlyrész semlegesített szilárd maradék
430 súlyrész gáz kilúgozott mennyiség pH érték Elektromos vezetőképesség °C hőmérsékleten, μ) cm Oxidálhatóság (teljes oxigénigény) mg KMnO4/l COD (kémiai oxigénigény), mg KMnO4/l Megjelenés
50 g/1 8,15 25 g/1 8,05 1_ 7,85
2050 1400 1015
90 51,5 34
91 színtelen , 30,2 szag tálán, 19,6 áttetsző
A fentiek szerint kapott 1270 súlyrész semlegesített anyagot nem lehet szabadban tárolni az olaj és a szulfonátvegyületek miatt.
A semlegesített anyagokat ezután 350-500 °C közötti hőmérsékleten svéleztük. Az anyagok felmelegítéséhez forró, 500—600 °C-ig felhevített gázokat használtunk. Oxigént olyan mennyiségben adagoltunk, amely biztosította á robbanásveszély kizárását.
A vizsgálati eredmények kiértékelése pH-érték
A pH-érték az enyhén lúgos tartományban van.
Ez annak az eredménye, hogy a kénsav semlegesítésére felhasznált anyag, a kalcium-karbonát oldhatósága csekély.
Elektromos vezetőképesség
Az anyag elektromos vezetőképessége az oldatba kerülő mészsók, mindenekelőtt a kalcium-szulfát mennyiségének függvénye. (Ha feltételezzük, hogy a svélezésnél anhidrit, vagyis kristály vízmentes gipsz keletkezik, az oldhatóság 0,20 gl 100 g víz, növekvő hőmérséklet esetében ez az érték valamelyest csökken.)
Oxidálhatóság és COD-érték
Az oxidálhatóság és a COD-érték azonos nagyságrendű és viszonylag kis értékek. Az oxidálhatóság kisebb mint a háztartási szemét oxidálhatósági 15 értéke.
Szulfáttartalom
Szulíidok jelenlétét nem állapítottuk meg, mint- 20 hogy az alkalmazott svélezési hőmérsékleten nem következhet be a szulfátokat szulfidokká alakító redukció.
A fentiek értékelése alapján megállapítható, hogy a találmány szerinti eljárásból származó mara· 25 dékban még annyi káros anyag sincs, mint az átlagos háztartási szemétben. A hulladék szulfáttartalma a kövér vagy sovány agyagos természetes talajokénak felel meg nagyságrendileg.
Ezért a szilárd halmazállapotú maradék a 3θ környezet veszélyeztetése nélkül, szeméttelepeken a szabadban tárolható.

Claims (6)

1. Eljárás savkátrány megsemmisítésére semlegesítéssel és hőkezeléssel, amelynek során a savkátrányt szilárd halmazállapotú vagy vízben feliszapolt alkáli földfém-oxidokkal. -hidrnxidokkal vagy -kar- 4θ bonátokkal. előnyösen tnésszel .semlegesítjük, miközben a semlegesitöszert a savkátrány semlegesítéséhez szükséges mennyiséghez képest feleslegben keverjük össze a savkátránnyal, majd az igy létrejövő félig szilárd vagy szilárd reakcióterméket eset- 45 leges felapritás után több - célszerűen két lépésben hőkezeljük, azzal jellemezve, hogy a hő kezelés első lépésében a semlegesítés reakciótermékét 350-500 °C-on svélezzük, majd a második lépésben a svélgázokat — adott esetben égésindításra használt segédtüzelőanyag segítségével - előnyösen energia kinyerése mellett 700-900 °C-on elégetjük, végül a szilárd halmazállapotú svélezési maradékot összegyűjtjük. (Elsőbbsége: 1975. VI. 23.).
2. Berendezés az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítására, azzal jellemezve, hogy egy semlegesítő egysége és egy égetőegysége van, a semlegesítő egység egy keverőkészülékből (23) és legalább két, célszerűen adagolószerkezeten (3) keresztül a keverőkészülék (23) feladó garatára (1) csatlakoztatott tartályból (21, 22, 31) van összeállítva, az égetőegység pedig vagy egy, a keverőkészülék (23) ürítöcsonkjához csatlakoztatott, önmagában ismert kemence vagy egy bunkerrel (28) ellátott svélezőkemencéből (25) és egy, a svélezökemence (25) gázterére kötött gázkemencéből (26) van összeállítva, ahol egyrészt a svélezökemence (25) adott esetben egy aprítógép (24) közbeiktatásával a keverőkészülék (23) üritőcsonkjával (6) van összekötve, másrészt a svélezőkemencének (25) egy légbevezető csonkja (32), a gázkemencének (26) pedig legalább egy segéd-tüzelőanyaggal táplált égője van.
3. A 2. igénypont szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a keverökészülék (23) csigáskeverő, célszerűen ikercsigás keverő, amelynél a csigák (7, 8) levélzete keresztmetszetben átfedi egymást.
4. A 2. igénypont szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a keverőkészülékbe (23) az. anyagáramlás irányára merőleges tengelyű bordás hengerekből (14, 15) összeállított hengerpárok vannak beépítve.
5. A 2. igénypont szerinti bercndez.és kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a keverökészülék (23) egy szállítószalagból (16) és egy. ennek felső ága fölött elrendezett keverőkarból (17) van összeállítva.
6. A 3-5. igénypont szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a keverőkészüléknek (23) folyadék- és gáztömören zárt csatornája (4) van. (2-6. igénypontok elsőbbsége: 1975. VII. 21.)
HU76PO616A 1975-06-23 1976-06-23 Process for destructing acid tar,and apparatus for them HU177368B (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT478675A AT337331B (de) 1975-06-23 1975-06-23 Verfahren zur aufbereitung von saureteer
AT648075A AT344303B (de) 1975-08-21 1975-08-21 Vorrichtung zur neutralisation von saeureharzen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU177368B true HU177368B (en) 1981-09-28

Family

ID=25601508

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU76PO616A HU177368B (en) 1975-06-23 1976-06-23 Process for destructing acid tar,and apparatus for them

Country Status (19)

Country Link
JP (1) JPS5914076B2 (hu)
AR (1) AR223800A1 (hu)
BR (1) BR7604046A (hu)
CH (1) CH620470A5 (hu)
DD (1) DD124741A5 (hu)
DE (1) DE2627657C3 (hu)
ES (1) ES448860A1 (hu)
FI (1) FI60573C (hu)
FR (1) FR2315531A1 (hu)
GB (1) GB1501572A (hu)
GR (1) GR60545B (hu)
HU (1) HU177368B (hu)
IL (1) IL49797A (hu)
IT (1) IT1062413B (hu)
NL (1) NL7606877A (hu)
NO (1) NO147488C (hu)
NZ (1) NZ181243A (hu)
SE (1) SE423551B (hu)
YU (1) YU151776A (hu)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3409646A1 (de) * 1984-03-16 1985-09-26 Deutsche Babcock Anlagen Ag, 4200 Oberhausen Verfahren zum verbrennen eines schwefel- und aschehaltigen fluessigen brennstoffs
EP3106238A1 (de) 2015-06-19 2016-12-21 CDM Smith Consult GmbH Verfahren zur sanierung kontaminierter bereiche wie altablagerungen oder deponien
CN106047378A (zh) * 2016-07-25 2016-10-26 上海梅山工业民用工程设计研究院有限公司 一种用于炉盖浇浆的气浆组合管路系统
RU2732483C1 (ru) * 2019-07-23 2020-09-17 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "Челябинский государственный университет" Способ утилизации кислой смолки и отработанного поглотительного масла

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3780676A (en) * 1972-05-08 1973-12-25 Air Preheater Metallic recovery system

Also Published As

Publication number Publication date
IL49797A (en) 1979-11-30
SE7606724L (sv) 1976-12-24
SE423551B (sv) 1982-05-10
FR2315531B1 (hu) 1982-11-19
GB1501572A (en) 1978-02-15
DE2627657C3 (de) 1981-12-17
JPS5914076B2 (ja) 1984-04-03
BR7604046A (pt) 1977-07-05
FI60573C (fi) 1982-02-10
NO762160L (hu) 1976-12-27
NZ181243A (en) 1978-07-10
NO147488B (no) 1983-01-10
DE2627657A1 (de) 1977-01-13
GR60545B (en) 1978-06-14
AR223800A1 (es) 1981-09-30
JPS523274A (en) 1977-01-11
IL49797A0 (en) 1976-08-31
IT1062413B (it) 1984-10-10
DE2627657B2 (de) 1981-04-30
FR2315531A1 (fr) 1977-01-21
ES448860A1 (es) 1977-09-01
YU151776A (en) 1982-05-31
FI60573B (fi) 1981-10-30
NL7606877A (nl) 1976-12-27
FI761781A (hu) 1976-12-24
DD124741A5 (hu) 1977-03-09
NO147488C (no) 1983-04-20
CH620470A5 (en) 1980-11-28
AU1519176A (en) 1978-01-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE2242012C3 (de) Verfahren zur gemeinsamen Entsorgung von aus Industriemüll und Haushaltsmüll bestehenden Abfällen sowie Klärschlamm
US5471937A (en) System and method for the treatment of hazardous waste material
CH668823A5 (de) Verfahren zur vernichtung gefaehrlicher kohlenstoffhaltiger abfaelle.
DE2443952C3 (hu)
CA1302084C (en) Solid fuel composition from waste products
DE2443952B2 (hu)
CH689111A5 (de) Verfahren zur Demerkurisation.
CZ97495A3 (en) Disposal process of waste matters
DE4030554C2 (hu)
EP0262291A1 (de) Vorrichtung zur Pyrolyse von Abfallstoffen
DE3635068C2 (hu)
HU177368B (en) Process for destructing acid tar,and apparatus for them
DE2800030B2 (de) Verfahren zur Umsetzung von Naßabfall durch Pyrolyse
DE3835038A1 (de) Verfahren zum verringern der nebenprodukte bei der erzeugung vn pyrolysegas
EP0376971B1 (de) Verfahren und anlage zur rückgewinnung von verwertbarem gas aus müll durch pyrolyse
EP0076397B1 (en) Method for the safe removal of acid sludge obtained from petroleum fractions, and for its conversion particularly into solid fuel
EP1274656A1 (de) Konditionierungsverfahren biogener feststoffe
DE19938034C2 (de) Verfahren zur Aufarbeitung von mit Schadstoffen belastetem Gut
CS212769B2 (cs) Způsob zpracování kyselého dehtu, odpadajícího při rsíinaci minerálních olejů
CA1080652A (en) Process for treating acid tar
JPH11148084A (ja) 廃プラスチック油化処理方法
DE3739157C1 (en) Method for reducing the by-products in the generation of pyrolysis gas
CN117693575A (zh) 一种固废综合热力处理的系统装置及方法
PL124707B1 (en) Apparatus for processing of acid tar products by means of neutralization and heat treatment
DE19859053A1 (de) Verfahren zur Verbrennung von Säureharzteer in einer stationären Wirbelschichtfeuerung