CZ289334B6 - Způsob zajiątění pracovní oblasti vyprazdňovacích ústrojí a zařízení k jeho provádění - Google Patents

Způsob zajiątění pracovní oblasti vyprazdňovacích ústrojí a zařízení k jeho provádění Download PDF

Info

Publication number
CZ289334B6
CZ289334B6 CZ19952204A CZ220495A CZ289334B6 CZ 289334 B6 CZ289334 B6 CZ 289334B6 CZ 19952204 A CZ19952204 A CZ 19952204A CZ 220495 A CZ220495 A CZ 220495A CZ 289334 B6 CZ289334 B6 CZ 289334B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
emptying
light barrier
transmitter
barrier
light
Prior art date
Application number
CZ19952204A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ220495A3 (en
Inventor
Haiping Dr. Ing. Zhang
Original Assignee
Zöller-Kipper GmbH
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Zöller-Kipper GmbH filed Critical Zöller-Kipper GmbH
Publication of CZ220495A3 publication Critical patent/CZ220495A3/cs
Publication of CZ289334B6 publication Critical patent/CZ289334B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65FGATHERING OR REMOVAL OF DOMESTIC OR LIKE REFUSE
    • B65F3/00Vehicles particularly adapted for collecting refuse
    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01VGEOPHYSICS; GRAVITATIONAL MEASUREMENTS; DETECTING MASSES OR OBJECTS; TAGS
    • G01V8/00Prospecting or detecting by optical means
    • G01V8/10Detecting, e.g. by using light barriers
    • G01V8/12Detecting, e.g. by using light barriers using one transmitter and one receiver

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Geophysics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Refuse-Collection Vehicles (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Refuse Collection And Transfer (AREA)
  • Power Steering Mechanism (AREA)
  • Control Of Motors That Do Not Use Commutators (AREA)
  • Diaphragms For Electromechanical Transducers (AREA)
  • Laser Beam Processing (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Operating, Guiding And Securing Of Roll- Type Closing Members (AREA)

Abstract

Zaji t n oblasti podava e mezi p°ep kami (6, 7), kter jsou uspo° d ny pro bo n zaji t n vyprazd ovac ch ·stroj (2) na vozidlech (1) na odvoz odpadk , se prov d tak, e nejm n v pr b hu asov ho ·seku vyprazd ovac ho procesu je oblast podava e mezi p°ep kami (6, 7) zaji t na prost°ednictv m nejm n jedn sv teln z vory (18), kter p°i sv m p°eru en p°eru vyprazd ovac proces nebo zabr n jeho prov d n . Po aktivov n sv teln z vory (18) je upraveno p°ezkou en sv teln z vory (18), pro kter je kr tkodob vys la (8) sv teln z vory (18) odpojen a vyhodnocuje se ·rove sign lu na p°ij ma i (9) sv teln z vory (18). Vyhodnocen ·rovn sign lu se uskute uje s asov²m zpo d n m k odpojen vys la e (8), aby se vylou ily ru iv vlivy, nap°. zbytkov sv tlo vys la e (8). U za° zen je na voln²ch konc ch (16, 17) p°ep ek (6, 7) uspo° d na nejm n jedna sv teln z vora (18), p°i em vys la (8) je upraven na jedn p°ep ce (6) a p°ij ma (9) na druh p°ep ce (7). Sv teln z vora (18) je p°ipojena k ovl dac mu ·stroj (10), kter je shodn s ovl dac m ·stroj m vyprazd ovac ho ·stroj (2).\

Description

Vynález se týká způsobu zajištění pracovní oblasti vyprazdňování nádob na odpadky do sběrné nádrže, u které je boční oblast vedle vyprazdňovacího ústrojí nebo vyprazdňovacích ústrojí zajištěna přepážkami. Vynález se také týká odpovídajícího zařízení pro zajištění pracovní oblasti vyprazdňovacích ústrojí.
Dosavadní stav techniky
Z DE 34 05 997 je známé zařízení pro vyprazdňování nádob, u kterého lze zajistit pracovní oblast v obvodu sklápěcího ústrojí, případně zdvihacího a sklápěcího ústrojí, prostřednictvím přepážek, které působí blokováním na ovládací obvod. Tyto přepážky jsou pro ochranu obsluhy a nezúčastněných osob, například kolem jdoucích chodců, výkyvné uloženy na bočních stranách vozidla na odvoz odpadků nebo na ústrojí kolem vodorovné osy. Přitom se jedná mimo jiné o závory, které jsou v klidové poloze vykývnuty směrem vzhůru a v pracovní poloze vykývnuty směrem dolů, kdy zaujímají v podstatě vodorovnou polohu. V pracovní poloze působí závory na spínací element, který uzavírá ovládací proudový obvod pro vyprazdňovací ústrojí. V klidové poloze přepážkových elementů je tento spínač uvolněn a tak je proudový ovládací obvod přerušen.
ZDE41 36 045 je známá bezpečnostní závora, která má nejméně první a druhý díl závory, přičemž první díl závory je pohyblivý do klidové a zabezpečovací polohy. Aby se zabránilo manipulování obsluhou a aby se dosáhlo toho, že ovládání vyprazdňovacího ústrojí je možné jen v bezpečnostní ústrojí upraveny na prvním pohyblivém dílu závory. První pohyblivý díl závory spolupracuje s druhým dílem závory tak, že obslužné elementy pro vyprazdňovací ústrojí nejsou v klidové poloze prvního pohyblivého dílu závory přístupné.
Pro vyprazdňování nádob na odpadky se tyto přivádějí zezadu na vozidlo na odvoz odpadků, nasadí se na spuštěné vyprazdňovací ústrojí, případně jsou jím na podlaze uchopeny. U známých vyprazdňovacích ústrojí však není oblast podavače mezi přepážkami v průběhu vyprazdňovacího procesu zajištěna.
Podstata vynálezu
Vynález si klade za úkol vytvořit způsob a zařízení pro zajištění pracovní oblasti vyprazdňovacích ústrojí, kterými by byla také zajištěna oblast podavače, přičemž by nebylo omezeno přivádění a odstraňování nádob na odpadky.
Vynález vychází z poznatku, že zajištění oblasti podavače mezi přepážkami má být funkční jen tehdy, když hrozí nebezpečí pro obsluhu z vyprazdňovacího ústrojí nebo z vyprazdňovacích ústrojí. To se stává zpravidla tehdy, když je nádoba na odpadky nebo nádoby na odpadky již na vyprazdňovacím ústrojí a jsou vyprazdňovány. Proto se podle vynálezu předpokládá, že oblast podavače mezi přepážkami je nejméně v průběhu jednoho časového úseku vyprazdňovacího procesu, to je kontrolní fáze zajištěná prostřednictvím nejméně jedné světelné závory, která při přerušení zabrání vyprazdňovacímu procesu nebo jej přeruší. Tento časový úsek, který je označován jako kontrolní fáze, může být kratší nebo delší než vyprazdňovací proces, což může záviset na používaných vyprazdňovacích ústrojích, která mohou být vytvořena jako automatická, poloautomatická nebo zcela manuální vyprazdňovací ústrojí. Kromě kinematické koncepce vyprazdňovacího ústrojí se zde bere zřetel také na platná bezpečnostní ustanovení.
-1 CZ 289334 B6
Kombinací mechanické a optické bariéry se jednoduchým způsobem dosáhne spolehlivého zajištění pracovní oblasti vyprazdňovacího ústrojí, aniž by tím byla omezována činnost obsluhy.
Kontrolní fáze může být s výhodou ukončena po začátku vyprazdňovacího procesu a případně také před ukončením vyprazdňovacího procesu, pokud se přitom nádoba a vyprazdňovací ústrojí nalézají již ve výšce, která není nebezpečná pro obsluhu. Vždy podle provedení vyprazdňovacího ústrojí se musí zajistit, že po přivedení nádoby na odpadky má obsluha dostatek času k tomu, aby opustila pracovní oblast vyprazdňovacího ústrojí, aniž by přitom přerušila již aktivovanou světelnou závoru. Předčasné ukončení kontrolní fáze nabízí tu výhodu, že se umožňuje dřívější vstup obsluhy do pracovní oblasti.
Způsobem podle vy nálezu je nejméně v průběhu časového úseku vyprazdňovacího procesu zajištěna celá pracovní oblast vyprazdňovacího ústrojí ze všech stran, takže ani obsluha, ani jiné osoby, nemohou být v průběhu tohoto procesu ohroženy.
S výhodou se světelná závora aktivuje teprve tehdy, když vyprazdňovací ústrojí dosáhne předem stanovené výšky zdvihu. Lze provést také takovou úpravu, že světelná závora se aktivuje teprve tehdy, když je nádoba na odpadky na vyprazdňovacím ústrojí zablokována.
Porucha v provozním stavu obvyklých světelných závor, jako například porucha kabelu nebo chyba v kontaktu, není vždy patrná. Světelnou závoru mohou také nepříznivě ovlivňovat cizí zdroje světla nebo nečistoty. Aby se tyto zdroje chyb vyloučily, tak se světelná závora po aktivování přezkouší, přičemž tato zkušební fáze se s výhodou provádí před a/nebo po kontrolní fázi. Ktomu účelu se s výhodou vysílač světelné závory po prvním zapojení krátkodobě odpojí a hladina signálu přijímače se vyhodnotí. Při bezporuchové funkci světelné závory nesmí přijímač vydávat žádný signál. Pokud by tomu tak nebylo, tak se buď vyprazdňovací proces vůbec nezahájí, nebo, pokud je již vyprazdňovací proces v chodu, tak se přeruší.
Aby se zabránilo, že by mohl přijímač reagovat na eventuální zbytkové světlo vysílače, nezačne se vyhodnocení hladiny přijímače s okamžikem odpojení vysílače, ale s časovým zpožděním. Tím se bere zřetel na setrvačnost vysílače, tedy na zpožděné zhasnutí světelného signálu. To znamená, že vyhodnocovací fáze začne teprve tehdy, když vysílač, tedy zdroj světla, zcela zhasne.
Podle zařízení pro zajištění pracovní oblasti vyprazdňovacích ústrojí podle vynálezu se předpokládá, že na volném konci přepážek je uspořádána nejméně jedna světelná závora, přičemž vysílač je upraven na jedné přepážce a přijímač na protilehlé přepážce. Světelná závora je připojena na ovládací ústrojí, které je vytvořeno pro aktivování světelné závory v průběhu jednoho časového úseku vyprazdňovacího procesu a pro zabránění vyprazdňovacího procesu nebo jeho přerušení při přerušení světelné závory. Pod pojmem světelná závora se rozumí takové ústrojí, které může pracovat nejen s viditelným světlem, ale také například s infračerveným zářením nebo s ultrazvukem. Vhodné je také každé elektromagnetické záření, které není nebezpečné pro obsluhu a které může být přerušeno osobami nebo předměty.
Ukázalo se, že zkušební přístroje, které jsou zapojeny mezi vysílač a přijímač světelné závory a které přezkušují světelnou závoru podle tak zvané samočinné testovací metody, neposkytují žádnou záruku, že všechny komponenty světelné závory bezporuchově pracují. Prostřednictvím nich lze sice zjistit chyby v oblasti světelné závory, ale nikoli chyby vlastního zkušebního přístroje nebo chybu mezi zkušebním přístrojem a mezi ovládáním vyprazdňovacího ústrojí. Proto se ukázalo jako výhodné spojit vysílač a přijímač světelné závory přímo s ovládacím ústrojím vyprazdňovacího ústrojí. Z tohoto ovládacího ústrojí jde impulz k vysílači světelné závory, z vysílače jde světelný signál k přijímači a z přijímače opět do ovládacího ústrojí.
Ovládací ústrojí je s výhodou vytvořeno tak, že světelná závora je aktivována teprve tehdy, když vyprazdňovací ústrojí na začátku vyprazdňovacího procesu dosáhlo předem stanovené výšky
-2CZ 289334 B6 zdvihu. Podle výhodného uspořádání může být v předem stanovené výšce k vyprazdňovacímu ústrojí přiřazeno nejméně jedno první polohové čidlo, které je připojeno k ovládacímu ústrojí. Pokud se vyprazdňovací ústrojí v rámci vyprazdňovacího procesu pohybuje směrem vzhůru, je toto první polohové čidlo zapojeno a předá potom odpovídající signál do ovládacího ústrojí, které potom opět aktivuje světelnou závoru.
Podle dalšího výhodného vytvoření může být ovládací ústrojí vytvořeno také tak, že aktivuje světelnou závoru teprve tehdy, když je nádoba na odpadky zablokována na vyprazdňovacím ústrojí. V tomto případě je odpovídající čidlo zpraveno na blokovacím ústrojí a je spojeno s ovládacím ústrojím.
Aby bylo možné kontrolovat funkční schopnost světelné závory s vysokou spolehlivostí a aby bylo možné bezprostředně rozpoznat její chybnou činnost, je ovládací ústrojí vytvořeno pro přezkušování světelné závory, přičemž ovládací ústrojí je vytvořeno pro uskutečňování dříve popsaných znaků způsobu.
Při zpětném vedení vyprazdňovacího ústrojí do výchozí polohy se kontrola opět odpojí, s výhodou při dosažení prvního polohového čidla. Podle dalšího výhodného vytvoření však může být k vyprazdňovacímu ústrojí v jiné výšce vyprazdňovacího ústrojí přiřazeno druhé polohové čidlo, které je také připojeno na ovládací ústrojí. Při zpětném pohybu vyprazdňovacího ústrojí je druhé polohové čidlo ovlivněno, což vede k odpojení světelné závory. To poskytuje tu nevýhodu, že ukončení kontrolní fáze se uskuteční v jiné výšce zdvihu, než začátek kontrolní fáze.
Zkušební fáze, kterou lze provést před a/nebo po kontrolní fázi, je s výhodou v té oblasti dráhy vyprazdňovacího ústrojí, ve které není možné očekávat ohrožení obsluhy nebo nezúčastněných třetích osob.
Ovládací ústrojí je s výhodou spojeno s návěstním ústrojím, které opticky nebo akusticky ukazuje obsluze aktivní nebo inaktivní funkci světelné závory.
Bezpečnost lze dále ještě zdokonalit tím, že přepážky jsou uspořádány pohyblivě kolem svislé osy a světelná závora je vytvořena tak, že při nárazu do nejméně jedné přepážky dojde k přerušení světelné závory. Toho lze dosáhnout například tím, že přijímačová plocha je vytvořena pokud možno malá, takže již při lehkém nárazu jedné z přepážek se dostane světelný paprsek z citlivé oblasti přijímače a tak se dosáhne přerušení světelné závory.
U postranních přepážek, které jsou upraveny poměrně daleko od vozidla na odvoz odpadků a které mohou případně omezovat větší oblast než pracovní oblast vyprazdňovacího ústrojí, se může za určitých okolností obsluha zdržovat ve vymezené oblasti, aniž by to bylo prokázáno světelnou závorou, uspořádanou na volných koncích přepážek. Ktomu účelu je vhodné uspořádat tuto světelnou závoru nebo přídavnou světelnou závoru v oblasti pohybu obsluhy na přepážkách.
Zařízení lze kombinovat s různě uspořádanými přepážkami. Přepážky mohou být libovolné mechanické elementy, jako například vykývnutelné závory nebo pevně upevněné odhazovače.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladech provedení ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je schematicky znázorněno vozidlo na odvoz odpadků s vyprazdňovacím ústrojím, které je uspořádáno na zadní straně vozidla.
Na obr. 2 je znázorněno schéma zapojení.
-3CZ 289334 B6
Na obr. 3 je znázorněn diagram pro vysvětlení zkušební a kontrolní fáze v průběhu vyprazdňovacího procesu.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je znázorněno vozidlo 1 na odvoz odpadků, které je opatřeno vyprazdňovacím ústrojím 2, které je vedeno na zadní straně vozidla 1 na odvoz odpadků na kolejničkách 3, 4 a které vyprazdňuje neznázoměnou nádobu na odpadky do plnicího otvoru 5 sběrné nádrže vozidla 1 na odvoz odpadků. Pracovní oblast vyprazdňovacího ústrojí 2 je proti bočnímu vstupu zajištěna postranními bariérami ve tvaru přepážek 6, 7. Přepážky 6, 7 jsou na svém volném konci 16, 17 opatřeny světelnou závorou 18. jejíž vysílač 8 je uspořádán na přepážce 6 a jejíž přijímač 9 je uspořádán na přepážce 7. U příliš dlouhých přepážek 6, 7 může být případně mezi světelnou závorou 18 a mezi vyprazdňovacím ústrojím 2 uspořádána na přepážkách 6, 7 případně ještě jedna další neznázoměná světelná závora, aby bylo možné v průběhu vyprazdňovacího procesu zjistit osoby, které jsou v pracovní oblasti vyprazdňovacího ústrojí 2.
Vysílač 8 a přijímač 9 jsou elektricky spojeny s ovládacím ústrojím 10 vyprazdňovacího ústrojí 2, které je uspořádáno na chráněném místě na vyprazdňovacím ústrojí 2, případně na vozidle 1 na odvoz odpadků. Ovládací oblasti zadní strany vozu, které udává aktivní nebo inaktivní funkci světelné závory 18, a to opticky nebo akusticky. Bočně od kolejniček 3 a 4 je uspořádáno první polohové čidlo 12 a druhé polohové čidlo 15, které jsou také spojena s ovládacím ústrojím 10. Při pohybu vyprazdňovacího ústrojí 2 směrem vzhůru je v předem stanovené výšce zapojeno první polohové čidlo 12, které potom předá odpovídající signál na ovládací ústrojí 10. které potom aktivuje světelnou závoru 18. Při pohybu vyprazdňovacího ústrojí 2 směrem vzhůru je druhé polohové čidlo 15 inaktivní.
Pro vyprázdnění nádoby na odpadky do plnicího otvoru 5 sběrné nádrže se pohybuje vyprazdňovací ústrojí 2 po kolejničkách 3, 4 směrem dolů a uvede přitom do činnosti v jiné předem stanovené výšce druhé polohové čidlo 15, které předá odpovídající signál do ovládacího ústrojí 10, které potom odpojí světelnou závoru 18, takže obsluha může vstoupit do pracovní oblasti vyprazdňovacího ústrojí 2 a odebrat vyprázdněnou nádobu na odpadky.
Přepážky 6, 7 mohou být uspořádány pohyblivě kolem svislé osy, takže již tehdy, když dojde k nárazu do jedné z přepážek 6, 7, vystoupí světelný paprsek 14 z oblasti příjmu přijímače 9, načež je zjištěno ovládacím ústrojím 10 přerušení světelné závory 18. což vede k přerušení vyprazdňovacího procesu. Místo vyprazdňovacího ústrojí 2, které je znázorněno na obr. 1, mohou být upravena také jiná vyprazdňovací ústrojí 2, jako vyklápěcí nebo zdvihací a vyklápěcí ústrojí.
Na obr. 2 je znázorněno schéma zapojení. Ve spodní přijímací poloze vyprazdňovacího ústrojí 2 je světelná závora 18 odpojena, protože odpadový stroj je třeba nejprve přivést k vyprazdňované nádobě v prostoru vyprazdňovacího ústrojí 2. Poté, co byla nádoba vyprazdňovacím ústrojím 2 uchopena, vydá obsluha stisknutím elektrického tlačítka povel na ovládací ústrojí 10. které otevře magnetický ventil 13. aby se uvedly do činnosti poháněči motory, s výhodou pracovní válce s tlakovým prostředím. Tak započne proces zdvihání a jakmile dosáhne vyprazdňovací ústrojí 2 prvního polohového čidla 12, je prostřednictvím ovládacího ústrojí 10 aktivován vysílač 8 světelné závory 18. který prostřednictvím svého světelného zdroje aktivuje přijímač 9. Ten vydá signál do ovládacího ústrojí 10 a tak oznámí, že světelná závora 18 byla účinně zapojena. Bezprostředně potom následuje v průběhu zkušební fáze samočinný test, a to tím, že vysílač 8 je na zlomky sekund vypnut. Přijímač 9 musí potom nucené také vypínat a signalizovat to do ovládacího ústrojí 10 jako bezfunkčnost. V průběhu této doby, avšak s časovým zpožděním, zaznamenává ovládací ústrojí 10 odpojení přijímače 9 a tím také spolehlivou funkci světelné závory 18. Vysílač 8 je po provedení zkušební fáze okamžitě opět aktivován a světelná závora 18 přechází pro další vyprazdňovací proces do kontrolní fáze, která je odpojena teprve spuštěním nádoby na odpadky a dosažením druhého polohového čidla 15. Tak může obsluha odloženou
-4CZ 289334 B6 nádobu opět odstranit od vyprazdňovacího ústrojí 2. Pokud je v průběhu kontrolní fáze světelná závora 18 přerušena, má to za následek, že ústrojí 2 je také zastaveno. Před tím popsaný samočinný test světelné závory 18 se uskutečňuje před a/nebo po každém vyprazdňovacím cyklu ve spojení neohrožené oblasti vyprazdňovacího ústrojí 2.
Na obr. 3 je schematicky znázorněn časový sled jednotlivých fází. Ve spodní části je vyprazdňovací proces rozdělen do jednotlivých postupů, které spočívají v tom, že nejprve se nádoba uchopí, potom se nadzdvihne, potom se vyklopí, potom se spustí a nakonec se uloží. V průběhu předem stanoveného časového úseku v průběhu vyprazdňovacího procesu se předpokládá kontrolní fáze, která je kratší než vyprazdňovací proces. Kontrolní fáze se uskuteční u zde znázorněného příkladu teprve tehdy, když je nádoba na odpadky již nadzdvižena. Kontrolní fáze se ukončí před odsazením vyprázdněné nádoby.
Před touto kontrolní fází je předsazena zkušební fáze. Při ní se nejprve zapojí vysílač světelné závory, načež přijímač předá poněkud časově přesazené signál na ovládací ústrojí. Krátce potom začne zkušební fáze v ovládacím ústrojí, přičemž se nejprve na podkladě signálu přijímače zjistí, zda byla světelná závora účinně zapojena. Pokud tomu tak skutečně je, tak se potom bezprostředně vysílač vypne na zlomek sekund stím důsledkem, že přijímač již nehlásí žádný signál. S časovým zpožděním vzhledem k vypnutí vysílače se v průběhu zkušební fáze vyhodnotí hladina signálu přijímače. Při poruchové funkci světelné závory není indikován žádný výstupní signál přijímače, načež se zkušební fáze ukončí. S ukončením zkušební fáze se vysílač opět zapojí a začíná kontrolní fáze.
PATENTOVÉ NÁROKY

Claims (20)

1. Způsob zajištění pracovní oblasti vyprazdňovacích ústrojí pro vyprazdňování nádob na odpadky do sběrné nádrže, při němž se boční oblast vedle vyprazdňovacího ústrojí nebo vyprazdňovacích ústrojí zajistí přepážkami, vyznačující se tím, že alespoň v průběhu jednoho časového úseku, to jest kontrolní fáze, vyprazdňovacího procesu se oblast podavače mezi přepážkami zajistí aktivací alespoň jedné světelné závory, jejíž přerušení vyvolá zabránění provedení vyprazdňovacího procesu nebo jeho přerušení.
2. Způsob podle nároku 1,vyznačující se tím, že světelná závora se aktivuje tehdy, když vyprazdňovací ústrojí dosáhne předem stanovené výšky zdvihu.
3. Způsob podle nároku 1,vyznačující se tím, že světelná závora se aktivuje teprve tehdy, když je nádoba na odpadky zablokována na vyprazdňovacím ústrojí.
4. Způsob podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že po aktivování se světelná závora přezkouší.
5. Způsob podle nároku 4, vyznačující se tím, že zkušební fáze se provádí před a/nebo po kontrolní fázi.
6. Způsob podle nároku 4 nebo 5, vyznačující se tím, že po přezkoušení světelné závory se vysílač krátkodobě odpojí a vyhodnotí se úroveň signálu přijímače světelné závory.
7. Způsob podle nároku 6, vyznačující se tím, že vyhodnocení úrovně signálu přijímače se provede s časovým zpožděním po odpojení vysílače.
-5CZ 289334 B6
8. Způsob podle jednoho z nároků 4 až 7, vyznačující se tím, že v průběhu zkušební fáze se vyprazdňovací proces přeruší, pokud je při odpojeném vysílači indikován signál přijímače.
5
9. Způsob podle jednoho z nároků 1 až 8, v y z n a č u j í c í se t í m, že kontrolní fáze je kratší než vyprazdňovací proces.
10. Způsob podle jednoho z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že kontrolní fáze se ukončí před ukončením vyprazdňovacího procesu.
11. Zařízení pro zajištění pracovní oblasti vyprazdňovacích ústrojí pro vyprazdňování nádob na odpadky do sběrné nádrže s přepážkami, uspořádanými bočně od vyprazdňovacího ústrojí, vyznačující se tím, že na volném konci (16,17) přepážek (6, 7) je uspořádána nejméně jedna světelná závora (18), přičemž vysílač (8) je upraven na jedné z přepážek (6, 7) a přijímač
15 (9) na protilehlé z přepážek (Ί, 6), a světelná závora (18) je připojena na ovládací ústrojí (10) pro aktivování světelné závory (18) v průběhu jednoho časového úseku, to jest kontrolní fáze, vyprazdňovacího procesu, a pro zabránění provádění vyprazdňovacího procesu nebo pro jeho přerušení při přerušení světelné závory (18).
20
12. Zařízení podle nároku 11, vyznačující se tím, že ovládací ústrojí (10) je ovládacím ústrojím vyprazdňovacího ústrojí (2).
13. Zařízení podle nároku 11 nebo 12, vyznačující se tím, že ovládací ústrojí (10)je upraveno pro aktivaci světelné závory (18) teprve tehdy, když vyprazdňovací ústrojí (2) na
25 začátku vyprazdňovacího procesu dosáhne předem stanovené výšky zdvihu.
14. Zařízení podle nároku 13, vyznačující se tím, že v předem stanovené výšce je k vyprazdňovacímu ústrojí (2) přiřazeno nejméně jedno první polohové čidlo (12), které je připojeno k ovládacímu ústrojí (10).
15. Zařízení podle nároku 11 nebo 12, vyznačující se tím, že ovládací ústrojí (10) je upraveno pro aktivaci světelné závory (18) teprve tehdy, když je nádoba na odpadky zablokována na vyprazdňovacím ústrojí (2).
35
16. Zařízení podle jednoho z nároků 11 ažl 5, vyznačující se tím, že ovládací ústrojí (10) obsahuje přezkoušecí ústrojí pro přezkušování světelné závory (18).
17. Zařízení podle jednoho z nároků 11 až 16, vyznačující se tím, že k vyprazdňovacímu ústrojí (2) je ve stanovené výšce přiřazeno nejméně jedno druhé polohové čidlo (15),
40 aktivovatelné vratným pohybem vyprazdňovacího ústrojí (2) a připojené k ovládacímu ústrojí (10).
18. Zařízení podle jednoho z nároků 11 ažl 7, vyznačující se tím, že ovládací ústrojí (10) je spojeno snávěstním ústrojím (11) pro indikaci aktivní nebo neaktivní funkce světelné
45 závory (18).
19. Zařízení podle jednoho z nároků 11 až 18, vyznačující se tím, že přepážky (6, 7) jsou uspořádány pohyblivě kolem svislé osy a světelná závora (18) je vytvořena tak, že při nárazu do nejméně jedné přepážky (6, 7) se přeruší.
CL 289334 B6
20. Zařízení podle jednoho z nároků 11 až 19, vyznačující se tím, že světelná závora (18) nebo nejméně jedna další světelná závora (18) je uspořádána uvnitř pracovní oblasti vyprazdňovacího ústrojí (2) v oblasti pohybu obsluhy.
CZ19952204A 1994-08-31 1995-08-29 Způsob zajiątění pracovní oblasti vyprazdňovacích ústrojí a zařízení k jeho provádění CZ289334B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4430833A DE4430833C1 (de) 1994-08-31 1994-08-31 Verfahren und Vorrichtung zum Absichern des Arbeitsbereichs von Entleereinrichtungen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ220495A3 CZ220495A3 (en) 1996-03-13
CZ289334B6 true CZ289334B6 (cs) 2002-01-16

Family

ID=6526966

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19952204A CZ289334B6 (cs) 1994-08-31 1995-08-29 Způsob zajiątění pracovní oblasti vyprazdňovacích ústrojí a zařízení k jeho provádění

Country Status (11)

Country Link
EP (1) EP0699601B1 (cs)
AT (1) ATE201373T1 (cs)
CZ (1) CZ289334B6 (cs)
DE (2) DE4430833C1 (cs)
DK (1) DK0699601T3 (cs)
ES (1) ES2158019T3 (cs)
GR (1) GR3035986T3 (cs)
HU (1) HU219745B (cs)
PL (1) PL177881B1 (cs)
PT (1) PT699601E (cs)
SK (1) SK283328B6 (cs)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL1003535C2 (nl) * 1996-07-08 1998-01-12 Geesink Bv Afvalinzamelvoertuig voorzien van beveiligingsmiddelen.
DE29712512U1 (de) * 1997-07-15 1997-09-11 Zöller-Kipper GmbH, 55130 Mainz Vorrichtung zum Absichern des Arbeitsbereiches von Entleereinrichtungen
NL1007733C2 (nl) * 1997-12-08 1999-06-09 Geesink Bv Afvalinzamelvoertuig voorzien van beveiligingsmiddelen.
NL1007748C2 (nl) * 1997-12-09 1999-06-10 Geesink Bv Afvalinzamelvoertuig voor het legen van vuilcontainers.
DE102004036363B4 (de) * 2004-07-22 2006-11-23 Zöller-Kipper GmbH Verfahren und Vorrichtung zur Absicherung des Arbeitsbereiches von Entleervorrichtungen
EP2113742B2 (de) 2008-04-30 2019-01-02 Baumer Electric AG Messvorrichtung mit Zwei-Kanal-Abtastung
NL2008407C2 (nl) * 2012-03-05 2013-09-09 Terberg Machines Bewakingsinrichting voor het bewaken van een werkgebied, een beladingsysteem en voertuig voorzien daarvan, en werkwijze daarvoor.
KR101466172B1 (ko) 2013-05-30 2014-11-28 현대제철 주식회사 벨트 포설장치
DE102013223840A1 (de) 2013-11-21 2015-05-21 Zöller-Kipper GmbH Sicherheitsvorrichtung
DE102018122756A1 (de) * 2018-09-17 2020-03-19 Gummi-Welz Gmbh & Co. Kg Gummi-Kunststofftechnik-Schaumstoffe Vorrichtung und zur Überwachung eines Bewegungsraumes und Verfahren zur Überwachung eines Bewegungsraumes

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH384078A (de) * 1961-02-08 1964-11-15 Zellweger Uster Ag Verfahren und Vorrichtung zur Bereitschaftskontrolle von Lichtschranken
DE1269923B (de) * 1963-08-29 1968-06-06 Lothar Franke Lichtgitterschranke mit mehreren Strahlen
US3970846A (en) * 1973-10-29 1976-07-20 Xenex Corporation Presence detecting system with self-checking
US3942601A (en) * 1974-04-18 1976-03-09 Sargent Industries, Inc. Refuse collection apparatus with personnel protection means
US4309696A (en) * 1978-06-26 1982-01-05 Kabushiki Kaisha Komatsu Seisakusho Trouble detecting unit in an optical security device
US4266124A (en) * 1979-08-10 1981-05-05 Data Instruments, Inc. Photoelectric object detector system
DE3405997C2 (de) * 1984-02-20 1987-01-08 Zöller-Kipper GmbH, 6500 Mainz Vorrichtung zum Entleeren von Behältern, insbesondere von Müllbehältern in Sammelbehälter
DE8707192U1 (de) * 1987-05-19 1987-07-09 AHS-Prüftechnik A. u. H. Schneider GmbH & Co KG, 2870 Delmenhorst Vorrichtung zum Absichern einer Kfz-Arbeitsgrube
DE4128955C1 (cs) * 1991-08-30 1992-11-05 Zoeller Kipper
DE4136045C2 (de) * 1991-11-01 1993-10-07 Zoeller Kipper Sicherheitsschranke

Also Published As

Publication number Publication date
CZ220495A3 (en) 1996-03-13
ES2158019T3 (es) 2001-09-01
EP0699601B1 (de) 2001-05-23
PL177881B1 (pl) 2000-01-31
HU9502353D0 (en) 1995-09-28
DE59509278D1 (de) 2001-06-28
HUT72236A (en) 1996-04-29
EP0699601A3 (de) 1996-06-05
ATE201373T1 (de) 2001-06-15
SK283328B6 (sk) 2003-06-03
HU219745B (hu) 2001-07-30
DE4430833C1 (de) 1995-11-23
SK105795A3 (en) 1996-05-08
DK0699601T3 (da) 2001-07-30
EP0699601A2 (de) 1996-03-06
GR3035986T3 (en) 2001-08-31
PL310229A1 (en) 1996-03-04
PT699601E (pt) 2001-11-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ289334B6 (cs) Způsob zajiątění pracovní oblasti vyprazdňovacích ústrojí a zařízení k jeho provádění
US4722656A (en) Device for emptying containers, especially refuse bins
RU2442740C2 (ru) Устройство безопасности для лифтовой установки, а также лифтовая установка с таким устройством безопасности
US4309696A (en) Trouble detecting unit in an optical security device
CZ149790A3 (en) Safety switching device for lifting gear with tilting or a tipping gear
CN106927328A (zh) 一种电梯带门锁回路防短接检测和控制装置及相应方法
EP1020375A1 (en) Refuse collection vehicle with side loader.
CN206827844U (zh) 一种电梯带门锁回路防短接检测和控制装置
US7201100B1 (en) Pneumatic assist baler doors and platen interlocks
US5064333A (en) Apparatus for emptying containers, particularly refuse containers
EP1862418A1 (en) Elevator operating device
RU2087395C1 (ru) Устройство для разгрузки контейнеров
NL1027866C2 (nl) Afvalinzamelvoertuig.
HU216239B (hu) Szemétszállító jármű
EP0962401B1 (en) Loading device for a refuse collection device provided with safety means
EP0478049B1 (en) Device for emptying containers, in particular refuse containers, provided with a safety mechanism
JPH0454962Y2 (cs)
EP1201568A1 (en) Protected device for emptying refuse bins in a collecting container
EP0413400A1 (en) Transport vehicle with a container unloading device
JP2003306284A (ja) エレベータ用落下物防止装置
JPH0717368A (ja) 洗車機
JPH10194403A (ja) ゴミ搬送車の転落防止装置および転落防止構造
CZ288761B6 (cs) Bezpečnostní ústrojí
NL1009325C2 (nl) Inrichting voor het legen van afvalhouders in een verzamelhouder
JPH047792B2 (cs)

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20130829