CZ281244B6 - Způsob čištění rotoru rotorového dopřádacího stroje a zařízení k provádění způsobu - Google Patents

Způsob čištění rotoru rotorového dopřádacího stroje a zařízení k provádění způsobu Download PDF

Info

Publication number
CZ281244B6
CZ281244B6 CZ941863A CZ186394A CZ281244B6 CZ 281244 B6 CZ281244 B6 CZ 281244B6 CZ 941863 A CZ941863 A CZ 941863A CZ 186394 A CZ186394 A CZ 186394A CZ 281244 B6 CZ281244 B6 CZ 281244B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
rotor
cleaning
inlet opening
suction tube
nozzles
Prior art date
Application number
CZ941863A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ186394A3 (en
Inventor
Vojtěch Novotný
Zdeněk Ing. Špindler
Original Assignee
Maschinenfabrik Rieter Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Maschinenfabrik Rieter Ag filed Critical Maschinenfabrik Rieter Ag
Priority to CZ941863A priority Critical patent/CZ281244B6/cs
Priority to DE19527941A priority patent/DE19527941A1/de
Priority to RU95113116/12A priority patent/RU2157865C2/ru
Priority to US08/510,292 priority patent/US5666798A/en
Priority to CN95115893A priority patent/CN1061392C/zh
Publication of CZ186394A3 publication Critical patent/CZ186394A3/cs
Publication of CZ281244B6 publication Critical patent/CZ281244B6/cs
Priority to US08/833,586 priority patent/US5816039A/en

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/04Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques imparting twist by contact of fibres with a running surface
    • D01H4/22Cleaning of running surfaces
    • D01H4/24Cleaning of running surfaces in rotor spinning

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)

Abstract

Způsob čištění rotoru (6) rotorového dopřádacího stroje, u něhož se po otevření spřádací jednotky z rotoru (6) odsávají vlákna a nečistoty, které se z vnitřního povrchu rotoru (6) uvolňují přiváděním čistícího tlakového vzduchu na tento povrch. Na vnitřní prostor rotoru (6) se před rovinou procházející vstupním otvorem (63) rotoru (6) působí ve střední části vstupního otvoru (63) rotoru (6) podtlakem pro odsávání nečistot, čímž se dosáhne usměrnění odsávaných nečistot a vzduchu do střední části vnitřního prostoru rotoru (6) a jejich střední části vstupního otvoru (63) rotoru (6), a tak se zabrání unikání nečistot do okolí. Zařízení obsahuje čisticí ústrojí (82) s čisticí hlavicí (822), přiložitelnou v čisticí poloze před vstupní otvor (63) rotoru (6) otevřené spřádací jednotky, přičemž v čisticí hlavici (822) je vytvořena odsávací trubice (824), připojitelná ke zdroji podtlaku. Vstupní otvor (823) odsávací trubice (824) čisticí hlavice (822) je v čisticí poloze umístěn proti střední čáŕ

Description

Způsob čištění rotoru rotorového dopřádacího stroje a zařízení k provádění způsobu
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu čištění rotoru rotorového dopřádacího stroje, u něhož se po otevření spřádací jednotky z rotoru odsávají vlákna a nečistoty, které se z vnitřního povrchu rotoru uvolňují přiváděním čisticího tlakového vzduchu na tento vnitřní povrch.
Dále se vynález týká zařízení k provádění shora uvedeného způsobu, které obsahuje čisticí ústrojí s čisticí hlavicí, v níž je vytvořena ke zdroji podtlaku připojitelná odsávací trubice se vstupním otvorem, přičemž čisticí hlavice je uložena přestavitelně do čisticí polohy, v níž se vstupní otvor odsávací trubice nachází před vstupním otvorem rotoru otevřené spřádací jednotky rotorového dopřádacího stroje.
Dosavadní stav techniky
U rotorových dopřádacích strojů dochází v rotoru při přetvářeni ojednocených vláken na přízi, zejména při výrobě bavlněné příze, k hromaděni nečistot na sběrném povrchu rotoru. Nečistoty, které jsou tvořeny převážně rostlinnými zbytky, jsou obsaženy přímo v pramenu vláken, ojednocením se z něho uvolní a část z nich se dostane do rotoru. V rotoru se část nečistot zachytí ve stužce vláken a zakrucováním stužky vláken uváznou tyto nečistoty ve vypřádané přízi a jsou s ní odvedeny. Zbývající nečistoty v rotoru uváznou a ulpí na jeho vnitřním povrchu a mohou být příčinou přetrhu vypřádané příze. Spolu s nečistotami zůstane v rotoru i část stužky vláken, která již nebyla přeměněna v přízi a určité množství ojednocených vláken, jež se do rotoru dostala z ojednocovaciho ústrojí před zastavením spřádací jednotky po přetrhu příze, ať již k přetrhu příze došlo jakýmkoliv způsobem.
Před každým pokusem o obnovení předeni spřádací jednotky, na které došlo k přetrhu, je proto třeba vnitřní prostor rotoru vyčistit, aby se obnovily podmínky potřebné pro vytváření příze.
Čištění rotoru lze provádět ručně, nebo automatickými prostředky, jež mohou být bud součástí každé spřádací jednotky, jako například u CS 219283 (CH 5935/79), nebo mohou být tyto automatické čisticí prostředky rotoru vytvořeny na obslužném zařízení, které je uspořádáno přestavitelně podél pracovních míst rotorového spřádacího stroje.
U známého obslužného zařízení je stužka vláken z rotoru odsávána trubici připojenou ke zdroji podtlaku, která odvede stužku vláken z rotoru do obslužného zařízení. Souběžné nebo následné se do rotoru vsune mechanický prostředek, například jehla nebo kartáč, který očistí sběrnou drážku rotoru od usazených nečistot.
Tímto způsobem je řešeno například čisticí zařízení podle čs. autorského osvědčení č. 234432, u něhož se do rotoru zasouvá otočná odsávací trubice opatřená otáčivým pohonem. Obvod otočné odsávací trubice je po přistavení čisticího zařízení v kontaktu
-1CZ 281244 B6 s vnitřním okrajem hrdla rotoru, který se pomocí otáčení této trubice nucené otáčí. Zároveň s otočnou odsávací trubicí se do rotoru zasouvá mechanický čisticí prostředek, tvořený čisticím kartáčkem, sloužícím k čištění sběrné drážky rotoru.
Nevýhodou tohoto řešeni je zejména nucené otáčení rotoru při čištění, protože na otáčející se odsávací trubici se namotávají vlákna z rotoru a může docházet k poruchám.
Tuto nevýhodu odstraňuje čisticí zařízení podle čs. autorského osvědčení č. 240 753, u něhož se rotor při čištění nemusí otáčet, protože se do rotoru zasune rotační kartáč, jehož čisticí elementy mají větší průměr než je maximální vnitřní průměr sběrné drážky rotoru. Rotační kartáč je otočně uložen v čisticí hlavici, v niž je zároveň vytvořen odsávací otvor připojený ke zdroji podtlaku pro odsátí stužky vláken a nečistot z rotoru.
Mechanické čisticí prostředky mají řadu nevýhod, spočívajících zejména v kontaktu rotoru s cizím pevným tělesem, kdy bud dochází k nadměrnému opotřebování čisticího prostředku, nebo může příliš tvrdý čisticí prostředek poškodit rotor. Po opotřebeni čisticího prostředku není možno rotor vyčistit a čisticí prostředek musí být nahrazen novým nebo seřízen. Při styku čisticího prostředku s dosud nezastaveným rotorem může dojít k jiskření, čímž vzniká nebezpečí vznícení prachu z vláken v okolí místa čištěni. U rotorů malého průměru je nedostatek místa pro současně odsáváni stužky a vniknutí mechanického čisticího prostředku do rotoru.
Známé je také pneumatické čištění rotoru, které zahrnuje odsátí stužky vláken z rotoru a současné nebo následné přivedení proudu tlakového vzduchu na znečištěné vnitřní plochy rotoru.
Jednodušší je pneumatické čištění u pasivních rotorů, kdy je rotor bez ventilačních otvorů uložen v podtlakové komoře. Tyto pasivní rotory lze čistit bez otevírání spřádací jednotky pouze přivedením proudu tlakového vzduchu do rotoru, například podle DE OS 27 35 311, kdy se tryskami upravenými ve víku podtlakové komory přivádí do vnitřního prostoru rotoru dva proudy stlačeného vzduchu, z nichž jeden směřuje na sběrnou drážku rotoru a druhý na vnitřní obvod rotoru, přičemž oba proudy čisticího vzduchu se přivádějí do rotoru pod různými úhly vzhledem k tečnám proloženými body jejich dopadu na vnitřní obvod rotoru. Vlákna a nečistoty jsou u tohoto řešení odsávány přes okraj rotoru do podtlakové komory. Stejně lze tyto rotory čistit i při otevřeni spřádací jednotky, kdy jsou trysky upraveny v čisticím ústrojí, které je přiložitelné k rotoru.
Účinnost tohoto řešení je založena na tom, že se rotor otáčí, a proto je nelze užít u rotorů aktivních, v nichž je vyvozován podtlak jejich otáčením, protože jsou opatřeny ventilačními otvory.
Tyto aktivní rotory lze čistit pouze v zastaveném stavu, přičemž se otevře spřádací jednotka a stužka se odsaje trubicí a k rotoru se přisadí hlavice s tryskou tlakového vzduchu, která se otáčí kolem osy rotoru a přivádí proud tlakového vzduchu na znečištěné plochy rotoru. Tlakový vzduch spolu s nečistotami při-2CZ 281244 B6 tom částečně uniká do okolního prostoru. Další nevýhodou je to, že vlákna se mohou nabalovat na otáčející se těleso trysky, což může vést k jeho zablokování.
Dále je známé čisticí zařízení podle čs. autorského osvědčení č. 234 501, u něhož se po otevření spřádací jednotky přisune k rotoru čisticí hlavice, obsahující kanál pro odvod nečistot připojený ke zdroji podtlaku, statické trysky pro přívod tlakového vzduchu a otevřený kanál pro přívod vzduchu z okolního prostředí .
Toto zařízení lze použít pouze u rotorů s velkým průměrem, které se v současné době vzhledem ke zvyšování otáček nepoužívají. Kromě toho lze zařízením dosáhnout odstranění stužky vláken z rotoru, ale nikoliv odstranění nečistot, které ulpěly na vnitřním povrchu rotoru.
U všech shora uvedených způsobů pneumatického čištění rotoru má tlakový vzduch, který se do rotoru přivádí snahu unikat z vnitřního prostoru rotoru přes jeho okraje, čímž při čištění rotoru při otevřené spřádací jednotce hrozí nebezpečí úniku vláken a nečistot do okolního prostoru, přičemž u některých z nich je reálné i uniknuti stužky vláken a její následné vniknutí do stroje, kde může způsobit poruchu.
Podstata vynálezu
Nevýhody stavu techniky jsou odstraněny způsobem čištěni rotoru rotorového dopřádaciho stroje podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že na vnitřní prostor rotoru se před rovinou procházející vstupním otvorem rotoru působí ve střední části vstupního otvoru rotoru podtlakem pro odsávání nečistot, čímž se dosáhne usměrněni odsávaných nečistot a vzduchu do střední části vnitřního prostoru rotoru a jejich odvádění střední částí vstupního otvoru rotoru, a tak se zabrání unikání nečistot do okolí.
Odsávání nečistot střední částí vstupního otvoru rotoru zabraňuje unikání nečistot do okolního prostředí mezerou mezi obvodovou části vstupního otvoru rotoru a čisticí hlavicí, protože právě touto mezerou se do vnitřního prostoru rotoru přisává vzduch, sloužící k uvolnění nečistot a k jejich unášení při odsáváni .
Je výhodné, působi-li se vstupním otvorem rotoru, mimo oblast působeni podtlaku pro odsávání nečistot, na vnitřní povrch rotoru alespoň dvěma proudy čisticího tlakového vzduchu, které po průchodu vstupním otvorem rotoru vyvolávají ve vnitřním prostoru rotoru proudění ve stejném smyslu, přičemž množství odsávaného vzduchu je větší než množství vzduchu přiváděného, čímž se dosáhne dokonalého uvolnění a odvedení nečistot bez nebezpečí jejich úniku do okolí.
Tlakový čisticí vzduch uvede vlákna shromážděná v rotoru do otočného pohybu, čímž se tato vlákna uvolní od povrchu rotoru a jsou odsáta. Po odsátí vláken působí vzduchové proudy na vnitřní povrch rotoru, který vyčistí. Odsávání vláken a nečistot střední částí vstupního otvoru nedovoluje čisticímu tlakovému vzduchu s nečistotami unikat z rotoru do okolního prostředí,
-3CZ 281244 B6 protože do vnitřního prostoru rotoru se stále mezerou mezi rotorem a čisticí hlavicí přisává vzduch z okolí.
Dokonalejšího odstraňováni vláken shromážděných v rotoru se dosáhne tím, že přivádění čisticího vzduchu se alespoň jednou na určitý časový interval přeruší, potom se znovu obnoví.
Časový interval přivádění čisticího vzduchu před prvním přerušením přivádění čisticího vzduchu může být s výhodou kratší než následující časové intervaly přivádění čisticího vzduchu. V první části intervalu přivádění čisticího vzduchu se totiž odstraní z rotoru shromážděná vlákna a ostatní intervaly přivádění čisticího vzduchu slouží k dokonalému vyčištění rotoru od nečistot.
v rotoru těžko výhodné přivést jiném směru než proudění. Tento může být přiveden alespoň před prvním nebo alespoň během tohoto vzduchu a slouží k dokonashromážděných v rotoru ve
V případech, kdy jsou vlákna shromážděná uvolnitelná, například u syntetických vláken, je do rotoru alespoň jeden pomocný vzduchový proud v proudy čisticího vzduchu vyvolávající v rotoru pomocný vzduchový proud přerušením přivádění čisticího vzduchu prvního přerušeni přivádění čisticího lému uvolnění zejména těžkých vláken velkém množství.
uvedeného způsobu spočívá trubice čisticí hlavice je části vstupního otvoru,
Podstata zařízení k provádění v tom, že vstupní otvor odsávací v čisticí poloze umístěn proti střední přičemž největší rozměr vstupního otvoru odsávací trubice čisticí hlavice je maximálně roven průměru vstupního otvoru rotoru.
Výhodou zařízeni je zejména to, že dokonale zabraňuje úletu nečistot z vnitřního prostoru rotoru, protože mezerou, již by mohlo k úletu nečistot docházet se přisává do rotoru vzduch z okolí, který je spolu s nečistotami odváděn do střední části vstupního otvoru rotoru.
Vstupní otvor odsávací trubice čisticí hlavice přitom může být protáhlý nebo může být kruhový, o průměru menším než je průměr vstupního otvoru rotoru.
U zařízení s dokonalým zastavováním rotoru před otevřením spřádací jednotky lze čisticí hlavici čisticího ústroji přiložit v čisticí poloze těsně ke vstupnímu otvoru rotoru, který je opatřen snímačem svého zastaveného stavu, který je spřažen s ovládacím zařízením čisticího ústrojí.
Pro dokonalejší uvolňování nečistot, které ulpěly na vnitřním povrchu rotoru, a vláken, jež se v rotoru nahromadila, jsou v čisticí hlavici kolem vstupního otvoru odsávací trubice rozmístěny čisticí trysky, které směřují pod stejným úhlem na vnitřní povrch rotoru.
Tato provedení jsou zdokonalena tím, že čisticí trysky jsou opatřeny ovládacími prostředky spřaženými s řídicí jednotkou obslužného zařízení, čímž lze přerušovat přívod čisticího vzduchu do čisticích trysek k provádění způsobu podle nároků 3 a 4.
Tvar vstupního otvoru odsávací trubice může být různý.
-4CZ 281244 B6
Z hlediska dokonalého odsávání nečistot se jeví nejvýhodnější protáhlý tvar tohoto vstupního otvoru, přičemž kolem něho je rozmístěn sudý počet čisticích trysek.
U provedení s protáhlým vstupním otvorem odsávací trubice je výhodné, jsou-li čisticí trysky umístěny podél delších stran protáhlého vstupního otvoru, jehož délka je s výhodou rovna průměru vstupního otvoru rotoru, přičemž krátké strany protáhlého vstupního otvoru trubice jsou zaobleny poloměrem rovným maximálně poloměru vstupního otvoru rotoru.
Takto upravené zařízení má optimální účinky, protože vstupní otvor odsávací trubice přerušuje proudění čisticího vzduchu v rotoru.
K prováděni způsobů podle nároků 5 a 6 je v čisticím ustrojí vedle odsávací trubice umístěna alespoň jedna pomocná tryska, směřující na vnitřní povrch rotoru pod jiným úhlem než čisticí trysky. Pomocná tryska slouží zejména k uvolňování tvrdých vláken, shromážděných v rotoru ve velkém množství.
Pomocná tryska může být přitom spřažena s řídicí jednotkou obslužného zařízení, čímž se dosahuje intervalového ovládání přívodu vzduchu do pomocných trysek.
Zejména pro stroje, v nichž se předpokládá časté střídání druhů zpracovávaných textilních materiálů je výhodné, jsou-li čisticí trysky a popřípadě i pomocné trysky uloženy úhlově nastavitelně.
Čisticí ústroji může být uloženo na obslužném zařízení, které může být spřaženo se zdrojem tlakového vzduchu, k němuž jsou připojeny výtokové trysky čisticího vzduchu čisticího ústrojí a opatřeno zdrojem podtlaku, s nímž je spojena odsávací trubice čisticího zařízení.
Přehled obrázků na výkrese
Příklady provedení zařízení k provádění způsobu podle vynálezu jsou schematicky znázorněny na připojených výkresech, kde na obr. 1 je axonometrický pohled na pracovní místo stroje obsluhované obslužným zařízením, z něhož jsou znázorněny jen některé mechanismy, na obr. 2 je řez spřádací jednotkou, na obr. 3 je řez odsávací trubicí a čisticí hlavici v čisticí poloze a rotorem, na obr. 4 je pohled na čisticí hlavici podle obr. 3 se znázorněným průmětem vstupního otvoru rotoru, na obr. 5 je řez dalším provedením čisticí hlavice v čisticí poloze a rotorem, na obr. 6 je pohled na čisticí hlavici podle obr. 5 se znázorněným průmětem vstupního otvoru rotoru, na obr. 7 je řez čisticí hlavicí s kruhovým vstupním otvorem v čisticí poloze a rotorem, na obr. 8 je pohled na čisticí hlavici podle obr. 7 se znázorněným průmětem vstupního otvoru rotoru, na obr. 9 je pohled na čisticí hlavici s protáhlým vstupním otvorem, čisticími tryskami, pomocnou tryskou a znázorněným průmětem vstupního otvoru rotoru a na obr. 10 je pohled na čisticí hlavici s kruhovým vstupním otvorem, čisticími tryskami, pomocnou tryskou a znázorněným průmětem vstupního otvoru rotoru.
-5CZ 281244 B6
Příklady provedení vynálezu
Rotorové spřádací stroje jsou tvořeny množstvím pracovních míst uspořádaných vedle sebe. Každé pracovní místo stroje obsahuje pramenovou konev 1 a spřádací jednotku 2, obsahující podávači ústrojí 21 pramene 3., jemuž je přiřazeno ojednocovací ústrojí 22, spojené přivádécím kanálem 23 pro dopravu ojednocených vláken s rotorem 6, v němž se ojednocená vlákna shromažďují známým způsobem a na sběrném povrchu 1 ukládají do stužky vláken, která se otáčením rotoru 6 přetváří v přízi 7, jež se z rotoru 6 odtahuje známým odtahovým ústrojím 4 a v také známém navíjecím ústrojí 5. se navíjí na cívku 51.
Společně s ojednocenými vlákny se do vnitřního prostoru rotoru 6. dostává také část nečistot, které obsahuje pramen 3. vláken a určitá část z nich také na vnitřních plochách rotoru 6 přilne, přičemž k ulpíváni nečistot dochází zejména na sběrném povrchu 61 rotoru 6., ale také na skluzovém povrchu 62 rotoru 6 a některé nečistoty se mohou ukládat i na vnitřní ploše v blízkosti vstupního otvoru 63 rotoru 6, která sice nepředstavuje funkční plochu, na níž by ulpélé částice bránily dopravě ojednocených vláken nebo vytvářeni příze ale větší vrstva těchto částic se po určité době může odlomit a sklouznout na sběrný povrch 61 rotoru 6., kde se dostane do stužky vláken a při přetváření v přízi ]_ může způsobit přetrh příze 7 nebo poškodit vzhled příze 7.
Nečistoty jsou při zpracování bavlny tvořeny zejména prachem, pískem, jemnými úlomky vláken a částí rostlin, zatímco při zpracováni chemických vláken obsahují nečistoty zejména aviváž, mastidla a úlomky vláken.
Proto se alespoň při každém přerušení spřádacího procesu musí před každým pokusem o obnoveni předení spřádací rotor 6 vyčistit od nečistot ulpélých na jeho vnitřním povrchu a zároveň se z něho musí odstranit stužka vláken, respektive všechna v rotoru
6. shromážděná vlákna. To lze provádět buď prostředky upravenými v každé spřádací jednotce stroje, nebo prostředky upravenými na obslužném zařízení 8. stroje, které je uloženo přestavitelné podél pracovních míst stroje, jak je znázorněno na obr. 1 Obslužné zařízení X obsahuje řídicí jednotku 81, již jsou přiřazena jednotlivá ústrojí obslužného zařízeni 8, sloužící k zabezpečení obsluhy pracovního místa stroje. Z těchto ústroji bude dále popsáno pouze čisticí ústrojí 82 rotoru 6. Pro čištění rotoru 6 musí obslužné zařízeni 8. obsahovat také neznázornéný prostředek pro otevírání spřádací jednotky, který může být tvořen libovolným známým řešením.
U příkladu provedeni znázorněného na obr. 1, 3 a 4 obsahuje čisticí ústrojí 82 čisticí páku 821 otočné uloženou v bočnici XX obslužného zařízeni 8. Čisticí páka 821 je spřažena s pohonem 827, ovládaným řídicí jednotkou 81. Na volném konci čisticí páky 821 je uložena čisticí hlavice 822, která je dutá a v jejíž čelní části je vytvořen vstupní otvor 823 odsávací trubice 824. Odsávací trubice 824 je tvořena dutinou čisticí hlavice 822, na kterou navazuje dutina 825 vytvořená v čisticí páce 821. Dutina 825 v čisticí páce 821 je přes vzduchový filtr 84 spojena se zdrojem 85 podtlaku, kterým je u znázorněného provedení ventilátor nebo vývěva uložená na obslužném zařízeni 8,. Zdrojem podtlaku však
-6CZ 281244 B6 může být i centrální zdroj podtlaku stroje, k němuž lze obslužné zařízení 8 v poloze při obsluze pracovního místa některými ze známých způsobů připojit. Dutina 825 v čisticí páce 821 může být nahrazena například potrubím nebo hadicí.
Vstupní otvor 823 odsávací trubice 824 je u provedení, znázorněného na obr. 3 až 6 a 9 protáhlý, přičemž jeho délka odpovídá průměru vstupního otvoru rotoru 6. Krátké strany protáhlého vstupního otvoru 823 odsávací trubice 824 jsou zaobleny poloměrem rovným maximálně poloměru vstupního otvoru 61 rotoru 6. V čelní části čisticí hlavice 822 jsou vedle delších stran protáhlého vstupního otvoru 823 odsávací trubice 824 vytvořeny čisticí trysky 826 čisticího tlakového vzduchu spřažené s řídicí jednotkou 81 přes známé neznázorněné ovládací prostředky přívodu vzduchu. U znázorněného provedeni jsou použity čtyři čisticí trysky 826, jež jsou od sebe stejné vzdáleny a v čisticí poloze, kdy se čelní část čisticí hlavice 822 nachází proti vstupnímu otvoru rotoru 6 jsou čisticí trysky 826 rovnoměrně rozloženy uvnitř vnitřního obvodu vstupního otvoru rotoru 6. V čisticí poloze je mezi čisticí hlavicí 822 a rotorem 6 mezera, která zabraňuje vzájemnému dotyku rotoru 6 a čisticí hlavice 822, což je nutné zejména u pasivních rotorů 6, které se při čištění mohou otáčet sníženou rychlosti, nebo v případech, kdy aktivní rotor 6 po otevřeni spřádací jednotky dobíhá nebo není dobře zabrzděn a ještě se otáčí, aby se zabránilo poškození rotoru 6 čisticí hlavicí 822. Jako aktivní rotory 6 jsou označovány rotory 6 s ventilačními otvory 64, které si vytvářejí podtlak vlastni rotací, a jako pasivní jsou označovány rotory 6 vytvořené z plného materiálu a uložené v podtlakové komoře, v niž se vytváří podtlak potřebný pro dopravu ojednocených vláken do rotoru 6, přičemž vstupní otvor 823 odsávací trubice 824 leží mezi čisticími tryskami 826, které jsou kolem něho rozloženy tak, že se jejich ústí nacházejí na kružnici, jejíž střed v čisticí poloze leží na ose rotoru 6.
Při dodržení shora uvedených podmínek lze u tohoto provedení použit i jiný sudý počet čisticích trysek 826, nejméně však dvě, jak je znázorněno na obr. 9. Jsou-li u provedeni odsávací trubice 824 s protáhlým vstupním otvorem 823 vytvořeny v čisticí hlavici 822 dvě čisticí trysky 826, leží na koncích úsečky, jejíž střed je v čisticí poloze na ose rotoru 6. Zároveň se obé čisticí trysky 826 nacházejí v blízkosti vstupního otvoru 823 odsávací trubice 824, a to v opačném směru než je směr vytékání vzduchu z těchto čisticích trysek 826, čímž se dosáhne dokonalého vyplachováni vnitřního prostoru rotoru 6 čisticím vzduchem a odstranění shromážděných vláken a všech nečistot.
U všech provedení s protáhlým vstupním otvorem 823 odsávací trubice 824 vyhovují této podmínce vždy čisticí trysky 826, které jsou proti směru proudění vzduchu vytékajícího z čisticích trysek 826 nejbližší protáhlému vstupnímu otvoru 823 odsávací trubice 824, přičemž ostatní čisticí trysky 826 toto proudění vzduchu v rotoru 6 podporují.
Všechny čisticí trysky 826 směřují do vnitřního prostoru rotoru 6 šikmo na jeho vnitřní povrch pod stejným úhlem.
Vstupní otvor 823 odsávací trubice 824 může mít i jiný tvar, například kruhový, jak je znázorněno na obr. 7, 8 a 10. V tomto
-7CZ 281244 B6 případě je jeho průměr menší než je průměr vstupního otvoru rotoru 6, přičemž alespoň dvě čisticí trysky 826 jsou rozloženy rovnoměrně kolem jeho obvodu a jejich počet může být i lichý.
Pro spolehlivější odstraňování stužky vláken z rotoru 6 může být v čisticí hlavici 822 vedle vstupního otvoru 823 odsávací trubice 824 umístěna alespoň jedna pomocná tryska 828 směřující na vnitřní povrch rotoru pod jiným úhlem než čisticí trysky 826, jak je znázorněno u příkladu provedení podle obr. 9 a 10. Pomocná tryska 828 je spřažena s řídicí jednotkou 81 obslužného zařízeni 8 pomocí známých neznázorněných ovládacích prostředků přívodu tlakového vzduchu.
Čisticí ústrojí 82 může být také uloženo na každé spřádací jednotce stroje a obslužné zařízení 8 může sloužit pouze pro otevření spřádací jednotky a popřípadě i ke komunikaci a/nebo řízení čisticího ústroji 82.
Před každým pokusem o obnovení předení na příslušném pracovním místě stroje otevře obslužné zařízení 8. známým způsobem spřádací jednotku. Po otevření spřádací jednotky se na základě signálu vydaného řídicí jednotkou 81 neznázorněným pohonem pootočí čisticí páka 821 čisticího ústrojí 82, až se čisticí hlavice 822, kterou je čisticí páka 821 zakončena, dostane před vstupní otvor 63 rotoru 6, aniž se rotoru 6 dotýká, což představuje čisticí polohu čisticí páky 821. V této čisticí poloze se vstupní otvor 823 odsávací trubice 824, vytvořený v čisticí hlavici 822 čisticí páky 821, nachází proti střední části vstupního otvoru 63 rotoru 6 a čisticí trysky 826 směřují do vnitřního prostoru rotoru 6 a z nich vycházející proudy čisticího vzduchu dopadají pod stejným úhlem na zvolenou část vnitřního povrchu rotoru 6.
V důsledku toho, že objem vzduchu odsávaného odsávací trubicí 824 je větší než objem čisticího a/nebo pomocného vzduchu přiváděného do rotoru 6, je část vzduchu přisávána do vstupního otvoru 823 odsávací trubice 824 mezerou mezi rotorem 6 a čisticí hlavici 822, čímž se zabraňuje unikání nečistot z rotoru 6 do okolního prostředí. U aktivních rotorů 6 je část vzduchu přisávána také přes ventilační otvory 64., čímž se ventilační otvory 64 čistí a zabraňuje se úniku nečistot těmito ventilačními otvory 64.
U strojů, u nichž se rotor 6 po otevření spřádací jednotky dokonale zastaví, lze čisticí hlavici 822 čisticí páky 821 přikládat těsné ke vstupnímu otvoru 61 rotoru 6, čímž se ještě může zvýšit spolehlivost odstranění vláken a nečistot z rotoru 6.
V tomto případě však musí být spřádací jednotka nebo obslužné zařízení 8. opatřeny neznázorněným snímačem otáček rotoru 6, spřaženým s řídicí jednotkou 81 nebo s jiným ovládacím zařízením čisticího ústrojí 82. Na základě signálu tohoto snímače o otáčení rotoru 6 řídicí jednotka 81 zabrání přiložení čisticí hlavice 822 těsně ke vstupnímu otvoru 823 odsávací trubice 824.
Před dosažením čisticí polohy vydá řídicí jednotka 81 povel k připojení odsávací trubice 824 ke známému neznázorněnému zdroji 85 podtlaku. Pokud vlákna shromážděná v rotoru 6. jsou uložena volné, může dojít k jejich odsátí. Většinou se tak však nestane, a proto dává řídicí jednotka 81 po dosažení čisticí polohy signál k připojení čistících trysek 826 ke zdroji tlakového čisticího vzduchu. Tento signál vydá řídicí jednotka 81 obvykle až po při-8CZ 281244 B6 pojení odsávací trubice 824 ke zdroji současně s tímto připojením, aby bylo tlakového čisticího vzduchu přiváděného podtlaku, nejpozději však zajištěno úplné odváděni do rotoru 6.
Odsávací trubice 824 může být u jiného provedení ke zdroji podtlaku připojována v závislosti na poloze čisticí páky 821, přičemž je však připojena nejpozději při dosažení čisticí polohy.
Dřívějším připojením odsávací trubice 824 ke zdroji 85 podtlaku se zabraňuje vypadnutí vláken shromážděných v rotoru 6 po otevření spřádací jednotky v případech, kdy jsou vlákna v rotoru 6 volná a po otevření spřádací jednotky se začnou z rotoru 6 vysouvat. Tato vlákna jsou potom odsávací trubicí 824 čisticí páky 821 odsáta během jejího přibližování k rotoru 6 ještě před dosažením čisticí polohy.
Do vnitřního prostoru rotoru 6 se čisticími tryskami 826 přivádějí alespoň dva proudy čisticího vzduchu, které v rotoru 6 vyvolávají symetrické prouděni stejným směrem. Přiváděný čisticí vzduch uvolňuje v rotoru 6 nashromážděná vlákna a ulpélé nečistoty, které jsou spolu s ním v důsledku podtlaku v odsávací trubici 824 strhávány do střední části rotoru 6, z níž jsou odváděny vstupním otvorem 823 odsávací trubice 824, který se nachází proti střední části vstupního otvoru 63 rotoru 6. Dutinou 825 čisticí páky 821 jsou vlákna a nečistoty s odsávaným vzduchem dále odváděny k neznázorněnému potrubí, jimž procházejí do vzduchového filtru 84.
Řídicí jednotka 81 ovládá známé neznázorněné ovládací prostředky přívodu vzduchu do čisticích trysek 826. Proto lze například v případech, kdy se v rotoru 6 shromažďuje větší množství vláken, přívod čisticího vzduchu do čisticích trysek 826 přerušit a po určité době zase obnovit, přičemž podtlak ve vstupním otvoru 823 odsávací trubice 824 působí bez přerušení. Přerušeni přívodu čisticího vzduchu do čisticích trysek 826 může být několikrát opakováno.
Experimentálně bylo ověřeno, že nej lepších výsledků při odstraňováni vláken shromážděných v rotoru 6 se dosahuje, je-li časový interval přiváděni čisticího vzduchu před prvním přerušením přiváděni čisticího vzduchu kratší než intervaly následující. V důsledku přerušení přívodu čisticího vzduchu do čisticích trysek 826 se lépe vyčistí ventilační otvory 64, protože během přerušení přívodu čisticího vzduchu je do vnitřního prostoru rotoru 6. přisáván ventilačními otvory 64 rotoru 6 vzduch z okolí.
Další varianta zařízeni je určena zejména pro čištěni rotoru 6 při spřádáni syntetických vláken, která se z rotoru 6 těžko odstraňují. Proto se do rotoru 6 přivádí navíc alespoň jeden pomocný vzduchový proud v jiném směru než proudy čisticího vzduchu z čisticích trysek 826. Pomocný vzduchový proud se přivádí pomocnou tryskou 828, opatřenou známým neznázorněným ovládacím prostředkem přívodu vzduchu, jež je ovládán řídicí jednotkou 81.
Řídící jednotka 81 může proto pomocný vzduchový proud pustit pomocnými tryskami 828 do rotoru 6 v libovolném vhodném okamžiku a na zvolenou dobu. Pomocný vzduchový proud může působit i opakovaně .
-9CZ 281244 B6
Poprvé je vhodné přivést do rotoru 6 pomocný vzduchový proud před prvním přerušením přivádění čisticího vzduchu nebo během tohoto přerušení.
Vlákna jsou v rotoru 6 shromážděna ve tvaru prstence, který se u syntetických vláken působením proudu čisticího vzduchu často pouze roztočí a teprve přivedením pomocného proudu vzduchu je tento prstenec vláken deformován, potom se některá jeho část zachytí proudem odsávaného vzduchu vstupujícího do vstupního otvoru 823 odsávací trubice 824 a celý prstenec vláken je do tohoto vstupního otvoru 823 vtažen a odstraněn z rotoru 6.
PATENTOVÉ NÁROKY

Claims (20)

1. Způsob čištění rotoru rotorového dopřádacího stroje, u něhož se po otevřeni spřádací jednotky z rotoru odsávají vlákna a nečistoty, které se z vnitřního povrchu rotoru uvolňují přiváděním čisticího tlakového vzduchu na tento povrch, vyznačující se tím, že na vnitřní prostor rotoru (6) se před rovinou procházející vstupním otvorem (63) rotoru (6) působí ve střední části vstupního otvoru (63) rotoru (6) podtlakem pro odsávání nečistot, čímž se dosáhne usměrněni odsávaných nečistot a vzduchu do střední části vnitřního prostoru rotoru (6) a jejich odvádění střední částí vstupního otvoru (63) rotoru (6) a tak se zabráni unikání nečistot do okolí.
2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že vstupním otvorem (63) rotoru (6) se mimo oblast působení podtlaku pro odsávání nečistot působí na vnitřní povrch rotoru (6) alespoň dvěma proudy čisticího tlakového vzduchu, které po průchodu vstupním otvorem (63) rotoru (6) vyvolávají ve vnitřním prostoru rotoru (6) proudění ve stejném smyslu, přičemž množství odsávaného vzduchu je větší než množství vzduchu přiváděného, čímž se dosáhne dokonalého uvolnění a odvedeni nečistot bez nebezpečí jejich úniku do okolí.
3. Způsob podle nároku 2, vyznačující se tím, že přiváděni čisticího tlakového vzduchu do rotoru (6) se alespoň jednou na určitý časový interval přeruší, potom se znovu obnoví.
4. Způsob podle nároku 3, vyznačující se tím, že časový interval přivádění čisticího tlakového vzduchu do rotoru (6) před prvním přerušením přivádění čisticího tlakového vzduchu je kratší než následující časové intervaly přiváděni čisticího tlakového vzduchu.
5. Způsob podle nároků 3 nebo 4, vyznačující se tím, že před alespoň prvním přerušením přivádění čisticího tlakového vzduchu se do rotoru (6) přivede alespoň jeden pomocný vzduchový proud v jiném směru než proudy čisticího tlakového vzduchu, vyvolávajícího v rotoru (6) symetrické prouděni .
-10CZ 281244 B6
6. Způsob podle nároků 3 nebo 4, vyznačující se tím, že alespoň během prvního přerušení přivádění proudu čisticího tlakového vzduchu se do rotoru (6) přivede alespoň jeden pomocný vzduchový proud v jiném směru než proudy čisticího tlakového vzduchu, vyvolávající v rotoru (6) symetrické proudění.
7. Zařízení k prováděni způsobu podle nároku 1, obsahující čisticí ústrojí s čisticí hlavicí, v níž je vytvořena ke zdroji podtlaku připojitelná odsávací trubice se vstupním otvorem, přičemž čisticí hlavice je uložena přestavitelně do čisticí polohy, vstupním otvorem odsávací trubice před vstupní otvor rotoru otevřené spřádací jednotky rotorového dopřádacího stroje, vyznačující se tím, že vstupní otvor (823) odsávací trubice (824) čisticí hlavice (822) je v čisticí poloze umístěn proti střední části vstupního otvoru (63) rotoru (6), přičemž největší rozměr vstupního otvoru (823) odsávací trubice (824) čisticí hlavice (822) je maximálně roven průměru vstupního otvoru (63) rotoru (6).
8. Zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že vstupní otvor odsávací trubice (824) čisticí hlavice (822) je protáhlý.
9. Zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že vstupní otvor (823) odsávací trubice (824) čisticí hlavice (822) je kruhový, o průměru menším než je průměr vstupního otvoru (63) rotoru (6).
10. Zařízení podle nároků 7 až 9, u něhož je rotor zastaven, vyznačující se tím, že čisticí hlavice (822) čisticího ústrojí (82) je v čisticí poloze těsné přiložena ke vstupnímu otvoru (63) rotoru (6), který je opatřen snímačem svého zastaveného stavu, spřaženým s ovládacím zařízením čisticího ústrojí (82).
11. Zařízení podle nároků 7 až 10 k provádění způsobu podle nároku 2, obsahující dále alespoň dvé čisticí trysky, připojitelné ke zdroji tlakového vzduchu, vyznačující se tím, že kolem vstupního otvoru (823) odsávací trubice (824) čisticí hlavice (822) jsou rozmístěny čisticí trysky (826), které směřuji pod stejným úhlem na vnitřní povrch rotoru (6).
12. Zařízeni podle nároku 10 k prováděni způsobu podle nároků 3a4, vyznačující se tím, že čisticí trysky (826) jsou opatřeny ovládacími prostředky (827) spřaženými s řídicí jednotkou (81) obslužného zařízení (8).
13. Zařízení podle nároků 11 a 12, vyznačující se tím, že počet čisticích trysek (826) je sudý, přičemž vstupní otvor (823) odsávací trubice (824) čisticí hlavice (822) je protáhlý a čisticí trysky jsou umístěny podél delších stran zmíněného protáhlého vstupního otvoru (823) odsávací trubice (824 ) .
-11CZ 281244 B6
14. Zařízení podle nároku 13, vyznačující se tím, že délka protáhlého vstupního otvoru (823) odsávací trubice (824) je rovna průměru vstupního otvoru (63) rotoru (6), přičemž krátké strany protáhlého vstupního otvoru (823) odsávací trubice (824) jsou zaobleny poloměrem rovným maximálně poloměru vstupního otvoru (63) rotoru (6).
15. Zařízení podle nároků 11 až 14 k provádění způsobu podle nároků 5 a6, vyznačující se tím, že vedle odsávací trubice (824) je v čisticí hlavici (822) umístěna alespoň jedna pomocná tryska (828) směřující na vnitřní povrch rotoru (6) pod jiným úhlem než čisticí trysky (826).
16. Zářízení podle nároku 15, vyznačující se tím, že pomocná tryska (828) je spřažena s řídicí jednotkou (81) obslužného zařízení (8).
17. Zařízení podle nároků 11 až 16, vyznačující se tím, že čisticí trysky (826) jsou úhlově nastavitelné
18. Zařízeni podle nároků 15 až 17, vyznačující se tím, že pomocné trysky (828) jsou úhlově nastavitelné
19. Zařízení podle nároků 7 až 18, vyznačující se tím, že čisticí ústroji (82) je uloženo na obslužném zařízení (8).
20. Zařízení podle nároku 19, vyznačující se tím, že obslužné zařízení (8) je spřaženo se zdrojem tlakového vzduchu, k němuž jsou připojeny čisticí trysky (826) a pomocné trysky (828) čisticího ústroji (82), a opatřeno zdrojem podtlaku, s nimž je spojena odsávací trubice (824) čisticího ústrojí (82).
CZ941863A 1994-08-03 1994-08-03 Způsob čištění rotoru rotorového dopřádacího stroje a zařízení k provádění způsobu CZ281244B6 (cs)

Priority Applications (6)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ941863A CZ281244B6 (cs) 1994-08-03 1994-08-03 Způsob čištění rotoru rotorového dopřádacího stroje a zařízení k provádění způsobu
DE19527941A DE19527941A1 (de) 1994-08-03 1995-07-31 Verfahren zur Reinigung des Rotors einer Rotor-Spinnmaschine und Einrichtung zur Durchführung des Verfahrens
RU95113116/12A RU2157865C2 (ru) 1994-08-03 1995-08-01 Способ очистки ротора роторной прядильной машины и устройство для его осуществления
US08/510,292 US5666798A (en) 1994-08-03 1995-08-02 Positive and negative pressure rotor cleaning assembly for a rotor spinning machine
CN95115893A CN1061392C (zh) 1994-08-03 1995-08-03 气流纺纱机的纺纱杯的清洁方法和实施该方法的装置
US08/833,586 US5816039A (en) 1994-08-03 1997-04-07 Positive and negative pressure rotor cleaning method for a rotor spinning machine

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ941863A CZ281244B6 (cs) 1994-08-03 1994-08-03 Způsob čištění rotoru rotorového dopřádacího stroje a zařízení k provádění způsobu

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ186394A3 CZ186394A3 (en) 1996-04-17
CZ281244B6 true CZ281244B6 (cs) 1996-07-17

Family

ID=5463940

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ941863A CZ281244B6 (cs) 1994-08-03 1994-08-03 Způsob čištění rotoru rotorového dopřádacího stroje a zařízení k provádění způsobu

Country Status (5)

Country Link
US (2) US5666798A (cs)
CN (1) CN1061392C (cs)
CZ (1) CZ281244B6 (cs)
DE (1) DE19527941A1 (cs)
RU (1) RU2157865C2 (cs)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10231484A1 (de) * 2002-03-13 2003-09-25 Rieter Ingolstadt Spinnerei Reinigungsvorrichtung zur Reinigung eines Spinnrotors
DE102015101590A1 (de) * 2015-02-04 2016-08-04 Rieter Ingolstadt Gmbh Reinigungskopf sowie Reinigungsvorrichtung zum Reinigen eines Spinnrotors sowie Verfahren zum Reinigen eines Spinnrotors
DE102017120199A1 (de) * 2017-09-01 2019-03-07 Maschinenfabrik Rieter Ag Verfahren zur Reinigung eines Spinnrotors sowie Offenendspinnmaschine mit wenigstens einer Spinnvorrichtung und einer Reinigungsvorrichtung zur Reinigung eines Spinnrotors
CN107541818A (zh) * 2017-09-18 2018-01-05 芜湖立新清洁用品有限公司 一种纺纱箱
CN109853094B (zh) * 2019-02-27 2021-10-08 卓郎(江苏)纺织机械有限公司 具有滤室自动控制系统的纺织机械及其控制方法

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2155171B2 (de) * 1971-11-05 1979-11-22 Ltg Lufttechnische Gmbh, 7000 Stuttgart OE-Rotorspinnmaschine
DE2307121A1 (de) * 1973-02-14 1974-08-22 Krupp Gmbh Verfahren und vorrichtung zur reinigung von offen-end-spinnturbinen
DE2613180C2 (de) * 1976-03-27 1986-04-30 Stahlecker, Fritz, 7347 Bad Überkingen Offenend-Spinnmaschine mit einer Vielzahl von Spinnaggregaten und mit wenigstens einer Wartungseinrichtung
US4125991A (en) * 1976-06-29 1978-11-21 Hans Stahlecker Mobile servicing device for an open end spinning frame
DE2648066C2 (de) * 1976-10-23 1986-09-04 Fritz 7347 Bad Überkingen Stahlecker Offenend-Spinnmaschine mit einer verfahrbaren Wartungsvorrichtung
DE2735311C2 (de) * 1977-08-05 1989-08-10 Schubert & Salzer Maschinenfabrik Ag, 8070 Ingolstadt Vorrichtung zur Reinigung von Spinnrotoren in Offenend-Spinnvorrichtungen
CS215133B2 (en) * 1979-04-02 1982-07-30 Savio Spa Method of cleaning the rotor of the spindleless spinning unit and device for executing the said
CH629545A5 (fr) * 1979-06-26 1982-04-30 Savio Spa Procede de nettoyage d'un rotor d'une unite de filage d'un metier du type a extremite liberee et dispositif pour la mise en oeuvre de ce procede.
DE3263534D1 (en) * 1981-08-11 1985-06-20 Rieter Ag Maschf Method and device for cleaning open-end spinning rotors
DE3726531C1 (de) * 1987-08-10 1988-12-08 Schubert & Salzer Maschinen Offenend-Spinnvorrichtung und Verfahren zum Anfahren einer solchen Vorrichtung

Also Published As

Publication number Publication date
DE19527941A1 (de) 1996-02-08
CN1061392C (zh) 2001-01-31
US5666798A (en) 1997-09-16
RU2157865C2 (ru) 2000-10-20
US5816039A (en) 1998-10-06
CZ186394A3 (en) 1996-04-17
CN1130220A (zh) 1996-09-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4038812A (en) Open-end spinning machine having spinning units with removal opening for impurities
CN101994172B (zh) 气流纺纱装置及具备该气流纺纱装置的纺纱机械
US4058963A (en) Open-end spinning machine with a plurality of spinning units and with at least one servicing device
US4211063A (en) Method and device for cleaning spinning rotors in open-end spinning mechanism
US3763641A (en) Method and apparatus for removing impurities released from staple fibers
CN108495960A (zh) 用于制造针织品的设备和方法
CN110172761B (zh) 用于运行转杯纺纱机的纺纱装置的方法以及转杯纺纱机的纺纱装置
CZ281244B6 (cs) Způsob čištění rotoru rotorového dopřádacího stroje a zařízení k provádění způsobu
US3305184A (en) Process for cleaning automatic textile winding machines
US3940825A (en) Cleaning machine for bobbins with waste slivers
US5182903A (en) Open-end spinning machine
US4998404A (en) Method and device for removing deteriorated fibres during yarn rejoining in an open-end spinning machine
US5070688A (en) Cleaning device for cleaning a nozzle in a spinning apparatus
US5177950A (en) Flexible whirl-cleaning nozzle
US5031280A (en) Method and apparatus for cleaning card slivers pneumatically through spread sliver
CZ289933B6 (cs) Rotorový dopřádací stroj
CZ2001848A3 (cs) Způsob čiątění spřádacího rotoru rotorového dopřádacího stroje a zařízení k provádění způsobu
US5640839A (en) Method of spinning-in yarn on open-end spinning machines using a pressurized air feed and a device for carrying out the method
GB2069544A (en) Apparatus for spinning-in yarns in openend rotor spinning units
GB1577845A (en) Pneumatically removing fibrous ribbon together with any severed yarn end from a spinning rotor of an open end spinning machine
CN114411287B (zh) 具有防纤维纠缠功能的锯齿式开松机
JPS6262935A (ja) 精紡機における清掃装置
US4884395A (en) Fibre opening devices
US4739540A (en) Methods and apparatus for preventing filaments from lapping a roll
JP2517157B2 (ja) 紡機における清掃装置及び清掃方法

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20050803