CZ280539B6 - Zařízení na zbavení vlhkosti izolačních vrstev nebo dutých prostorů ležících pod krycí vrstvou - Google Patents
Zařízení na zbavení vlhkosti izolačních vrstev nebo dutých prostorů ležících pod krycí vrstvou Download PDFInfo
- Publication number
- CZ280539B6 CZ280539B6 CS913792A CS379291A CZ280539B6 CZ 280539 B6 CZ280539 B6 CZ 280539B6 CS 913792 A CS913792 A CS 913792A CS 379291 A CS379291 A CS 379291A CZ 280539 B6 CZ280539 B6 CZ 280539B6
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- compressors
- air
- housing
- air dryers
- chamber
- Prior art date
Links
Classifications
-
- F—MECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
- F26—DRYING
- F26B—DRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
- F26B21/00—Arrangements or duct systems, e.g. in combination with pallet boxes, for supplying and controlling air or gases for drying solid materials or objects
- F26B21/001—Drying-air generating units, e.g. movable, independent of drying enclosure
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E04—BUILDING
- E04B—GENERAL BUILDING CONSTRUCTIONS; WALLS, e.g. PARTITIONS; ROOFS; FLOORS; CEILINGS; INSULATION OR OTHER PROTECTION OF BUILDINGS
- E04B1/00—Constructions in general; Structures which are not restricted either to walls, e.g. partitions, or floors or ceilings or roofs
- E04B1/62—Insulation or other protection; Elements or use of specified material therefor
- E04B1/70—Drying or keeping dry, e.g. by air vents
- E04B1/7015—Drying or keeping dry, e.g. by air vents by heating the ambient air
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Architecture (AREA)
- Civil Engineering (AREA)
- Physics & Mathematics (AREA)
- General Engineering & Computer Science (AREA)
- Electromagnetism (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Structural Engineering (AREA)
- Drying Of Solid Materials (AREA)
- Control And Other Processes For Unpacking Of Materials (AREA)
- Building Environments (AREA)
- Processing And Handling Of Plastics And Other Materials For Molding In General (AREA)
- Laminated Bodies (AREA)
Abstract
Zařízení na odstranění vlhkosti z izolačních vrstev nebo dutých prostorů, ležících pod krycí vrstvou, zejména u podlah, stěn, stropů nebo podobných částí budov, zahrnuje nejméně dva kompresory, z nichž jeden slouží jako tlakové dopravní ústrojí (2) zavádějící suchý vzduch do izolační vrstvy nebo do dutého prostoru a druhý jako sací dopravní ústrojí (3), odsávající z nich vlhký vzduch. Kompresory jsou uspořádány na společném transportním podvozku a/nebo ve společné skříni (5). Zařízení obsahuje nejméně dvě, paralelně zařazená tlaková dopravní ústrojí (2), spojená s odpovídajícím počtem paralelně řazených sušiček (4) vzduchu, a dále odpovídající počet paralelně řazených sacích dopravních ústrojí (3). Tlaková dopravní zařízení (2), sací dopravní ústrojí (3) a sušičky (4) vzduchu jsou vzájemně oddělny a uspořádány na společném podvozku a/nebo ve skříni (5) a alespoň spojení mezi sušičkami (4) vzduchu a tlakovými dopravními ústrojími (2) je hermeticky odděleno od okolí.ŕ
Description
Zařízení na zbavení vlhkosti izolační vrstvy nebo dutého prostoru, ležící pod krycí vrstvou
Oblast techniky
Vynález se týká zařízení na zbavení vlhkosti izolační vrstvy nebo dutého prostoru, ležících pod krycí vrstvou, zejména u podlah, stěn a stropů, sestávajícího z nejméně dvou kompresorů pro zavádění suchého vzduchu do izolační vrstvy nebo dutého prostoru a pro odsávání vlhkého vzduchu z isolační vrstvy nebo dutého prostoru. Kompresory jsou uspořádány na společném pojízdném podvozku nebo ve skříni.
Dosavadní stav techniky
U známého zařízení uvedeného druhu je v jedné zvukově izolované skříni upevněn jak první ventilátor, tlačící suchý vzduch pod omítku, tak i druhý ventilátor, odsávající vlhký vzduch (DE-DOS 38 15 161). Vzduch, obohacený například vlhkostí, odnímanou z izolační vrstvy, je z druhého ventilátoru tlačen k sušičce, která je však uspořádána vně skříně. Protože oba ventilátory způsobují hluk, jsou v tomto známém zařízení uspořádány ve zvukově izolované skříni. Toto zařízení je možné ponechat během provozu například i v bytě.
V důsledku použití ventilátorů je toto známé zařízení vhodné pouze pro zbavování vlhkosti jen poměrně malých vysušovaných objektů. U tohoto zařízení je usnadněn transport, protože jsou oba ventilátory umístěny v jedné skříni, avšak v důsledku napojení sušičky vzduchu na druhý ventilátor a při použití hadic, propojujících přípojná hrdla ventilátoru s omítkou, je ustavení tohoto známého zařízení spojeno s určitou pracností.
U dalšího známého zařízení na odstraňování vlhkosti je v jedné pojízdné skříni uložen ventilátor a před nim odlučovač vody (EP 0 247 216). Zatímco je vstup ventilátoru propojen s vysušovanou izolační vrstvou, je výstup ventilátoru vyveden z pojízdné skříně ven a může být případně spojen s vysoušečem vzduchu. Také toto známé zařízení se hodí jen pro menší vysoušené objekty. Během jeho provozu je toto známé zařízení ponecháno ve vysoušeném prostoru. U tohoto zařízení je nevýhodné to, že ohřátý vlhký vzduch, odsátý z izolační vrstvy, je opět zaváděn do prostoru, v němž umístěný nábytek může utrpět újmu v důsledku zvýšené vlhkosti a teploty.
U dalšího známého zařízení na zbavování vlhkosti vrstvy, nalézající se pod krycí vrstvou, je suchý vzduch na okraji krycí vrstvy vtlačován do vysoušené vrstvy a na druhém okraji krycí vrstvy je pak jako vlhký vzduch odsáván (DE-DOS 33 06 044). Pomocí tohoto známého zařízení je možné prakticky vytvořit uzavřený proud vzduchu, protože jak první, tak i druhý ventilátor i kondenzátory jsou zařazeny za sebou v proudu vzduchu. U tohoto známého zařízení musí být všechny části zařízení vzájemně propojeny, což představuje velkou pracnost. Toto zařízení zůstává ve vysoušeném prostoru, což podstatně vzhledem k velké potřebě místa omezuje využitelnost tohoto prostoru.
-1CZ 280539 B6
Dokonce i když jsou jednotlivé části zařízení uloženy ve společné skříni, vyžadují všechna tato známá zařízení poměrně velké množství spojů, protože minimálně k nim musí být ještě připojeny vysoušeče vzduchu. Tato zařízení jsou koncipována většinou jen k vysoušení poměrně malých objektů a jsou proto pravidelně ve vysoušených prostorách ponechávána, což podstatně ovlivňuje jejich další využitelnost i vzhledem k vývinu hluku a tepla. Protože je obvykle s vysoušením sanovaného objektu spojen nárůst vlhkosti a tepla v prostoru, existuje nebezpečí poškození nábytku a dalšího zařízení v sanovaném prostoru.
Podstata vynálezu
Úkolem vynálezu zbavovat u něhož je Přitom je budov, takže se volitelně objekty a pracnost, prostorů nebo nároky na prostor uvnitř budov, vy i nadále použitelná.
je vytvoření zařízení, jch^ vlhkosti jak velkoplošné, s přepravou a možné umístit v nich a j iná jehož pomocí je možné , tak i jen malé umístěním spojena jen malá zařízení i vně vysoušených i nevytváří žádný hluk, ani zařízení jsou uvnitř budoTento úkol je řešen zařízením na zbavení vlhkosti izolační vrstvy nebo dutého prostoru, ležících pod krycí vrstvou, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že alespoň dva paralelně řazené první kompresory jsou spojeny s odpovídajícím počtem paralelně řazených sušiček vzduchu, které jsou spojeny s odpovídajícím počtem paralelně řazených druhých kompresorů, přičemž první kompresory, druhé kompresory i sušičky vzduchu jsou vzájemně odděleny a uspořádány na pojízdném podvozku nebo ve skříni, a alespoň spojení mezi sušičkami vzduchu a prvními kompresory je hermeticky odděleno od okolí.
Použitím více prvních a druhých kompresorů se u zařízení dosahuje dostatečného výkonu i pro sanování velkoplošných objektů. Připojováním nebo odpojováním jednotlivých kompresorů je možno objem obíhajícího vzduchu přizpůsobit velikosti vysoušeného objektu, takže je možno zbavovat vlhkosti i jen malé objekty. Přitom jsou první kompresory, druhé kompresory i sušičky vzduchu uspořádány na společném pojízdném podvozku nebo ve skříni a je nutno je pouze pomocí potrubí propojit s izolační vrstvou nebo dutým prostorem, vysoušeným prostřednictvím suchého vzduchu. Protože jsou první kompresory, druhé kompresory i sušičky vzduchu uspořádány na společném pojízdném podvozku, je hmotnost, určená k přemísťování a potřebná pro přepravu nebo pro umístění zařízení, redukována na únosnou míru. V důsledku paralelního uspořádání prvních kompresorů a druhých kompresorů je ve srovnání se sériovým řazením těchto kompresorů tlak vzduchu, získaný zařízením podle vynálezu, zhruba stejný, aniž by se podstatně zvýšilo nebezpečí požáru nebo opotřebení jednotlivých částí zařízení.
Protože je též možné zařízením podle vynálezu dosahovat vyššího tlaku, je pro dopravu suchého vzduchu a vlhkého vzduchu možné používat poměrně dlouhé hadice pro přívod k zařízení i pro odvod od něho. Účelově se proto zařízení umísťuje vně sanované budovy a do jejího vnitřku se zavádějí pouze hadice. To má tu výhodu, že prostory nejsou ovlivňovány hlukem nebo teplem a lze je používat bez překážek prakticky stále.
-2CZ 280539 B6
Přitom je účelné, je-li na společném pojízdném podvozku nebo ve skříni uspořádán generátor pro výrobu elektrického proudu pro napájení kompresoru nebo případně i sušiček vzduchu. Tak je možné volit stanoviště zařízení bez ohledu na nutnost externího zdroje proudu vně sanované budovy.
Je též výhodné, jsou-li první kompresory, druhé kompresory, sušičky vzduchu a případně i generátor uspořádány ve společné, s výhodou zvukově izolované skříni, v níž jsou uloženy ve vzájemně oddělených komorách. Oddělením prvních kompresorů, druhých kompresorů a sušiček vzduchu od sebe je možné optimálně rozdělit zátěžové síly uvnitř skříně a přitom docílit vysokého výkonu. Tímto jednoduchým způsobem je v důsledku oddělení jednotlivých částí zařízení možné hermeticky oddělit spojení například mezi sušičkami vzduchu a prvními kompresory.
Za účelem dosažení dobré přístupnosti a nízké pracnosti při údržbě je účelné, aby jednotlivé komory byly na vnější straně opatřeny přístupovým otvorem.
Jedno zvlášť výhodné provedení podle vynálezu předpokládá, že každé výstupní hrdlo sušičky vzduchu vede do hermeticky utěsněné druhé komory s prvními kompresory, které z druhé komory nasávají potřebný vzduch.
Aby bylo možné potřebný vzduch pro vysoušení nasávat z atmosféry a vlhký vzduch opět odevzdávat do atmosféry, je účelné, je-li třetí komora se sušičkami vzduchu a čtvrtá komora s druhými kompresory opatřena alespoň jedním otvorem, vedoucím ven z komor.
Umístění a obsluha zařízení se usnadní, jsou-li výstupy prvních kompresorů a vstupy druhých kompresorů propojeny s vysoušenou izolační vrstvou nebo dutým prostorem pomocí navíjených hadic. Hadice jsou navinuty na navíjecí bubny, které jsou uloženy ve skříni nebo na ní.
Aby bylo možno vzájemné dobře přizpůsobit vzduchový výkon prvních kompresorů a druhých kompresorů, je účelné aby alespoň první kompresory a druhé kompresory byly napojeny na ovládání, které je provedeno pro spínání stejného počtu druhých kompresorů nebo prvních kompresorů při uvedení žádaného počtu prvních kompresorů nebo druhých kompresorů do provozu.
Jedno zvlášť výhodné provedení vynálezu předpokládá, že zařízení bude využíváno jako pojízdné vozidlo, například pojízdný přívěs, takže se bude možno velmi snadno a rychle dopravit k sanované budově, má-li být například pro sanování velmi velkých ploch použito dostatečně velkého počtu dalších strojů.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže osvětlen pomocí výkresů, na nichž znázorňuje obr. 1 zařízení na zbavování vlhkosti izolační vrstvy nebo dutého prostoru, ležících pod krycí vrstvou, v řezu, obr. 2 perspektivní boční pohled na zařízení a obr. 3 axonometrický pohled na zařízení při provozu.
-3CZ 280539 B6
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je znázorněno zařízení 1 v příčném řezu. Zařízení slouží k odvlhčování izolační vrstvy nebo dutého prostoru, ležících pod krycí vrstvou, jak je tomu například u podlah, stěn, stropů nebo podobných částí budov. Zařízení 1 je opatřeno šesti kompresory 2, 3, z nichž tři první kompresory 2 slouží pro zavádění suchého vzduchu do izolační vrstvy nebo dutého prostoru a tři druhé kompresory 2 slouží pro odsávání vlhkého vzduchu z izolační vrstvy nebo dutého prostoru. Před vstupem do prvních kompresorů 2 jsou ve směru proudu vzduchu umístěny tři sušičky 4 vzduchu, pomocí nichž je vzduch, potřebný k vysoušení, který je odebírán z atmosféry, vysušen před zavedením do izolační vrstvy nebo dutého prostoru.
První kompresory 2, druhé kompresory 2 a sušičky 4 vzduchu jsou v proudu vzduchu zařazeny vždy paralelně. První kompresory 2, druhé kompresory 2 a sušičky 4 vzduchu jsou upevněny ve skříni 5, která je pojízdná a v níž je za účelem napájení kompresorů 2, 3 elektrickým proudem umístěn generátor 6. První kompresory 2, druhé kompresory 3, sušičky 4 vzduchu a generátor 6 jsou umístěny ve skříni χ ve vzájemné oddělených komorách ΚΙ, K2, K3 , K4. V důsledku vzájemného oddělení komor Kl, K2, K3, K4 je možné jednoduchým způsobem hermeticky oddělit jednak spojení mezi sušičkami 4 vzduchu a prvními kompresory 2, a jednak první kompresory od okolního prostředí. Třetí komora K3, v níž jsou umístěny sušičky 4 vzduchu a čtvrtá komora K4, v níž jsou umístěny druhé kompresory 3_, jsou opatřeny otvorem ]_, jímž je možno odsávat z atmosféry vzduch, potřebný pro vysoušeni. Každá sušička χ vzduchu je svým výstupním hrdlem 8 hermeticky spojena s druhou komorou K2, v níž jsou umístěny první kompresory 2. V první komoře Kl je umístěn generátor 6.
Během provozu zařízení 1 nasávají první kompresory 2 vzduch z výstupních hrdel 8 sušiček 4 vzduchu, do nichž proudí potřebné množství vzduchu z atmosféry přes otvor 7 v třetí komoře Kl. Přitom jsou výstupy 9 prvních kompresorů 2 vzájemně spojeny vzduchovým potrubím 10., které je spojeno s připojovacím hrdlem 11 páté komory K5. Odtud je suchý vzduch veden hadicemi 12 do odvlhčované izolační vrstvy nebo dutého prostoru.
Protože vstupy prvních kompresorů 2. nejsou bezprostředně napojeny na výstupní hrdla 8, nýbrž nasávají potřebné množství vzduchu přes svou hermeticky utěsněnou druhou komoru K2, je možno zapnout libovolný počet prvních kompresorů 2. s jednotlivými sušičkami X vzduchu.
Pomocí prvních kompresorů 2 se suchý vzduch vtlačuje do izolační vrstvy, která se zpravidla nachází pod omítkou nebo obdobnou krycí vrstvou, a to dilatačními spárami, uspořádanými obvykle na okraji krycí vrstvy, nebo otvory, provedenými do krycí vrstvy. Aby sanovaný prostor a v něm se nacházející nábytek nebyl vystavován nežádoucím způsobem zvýšené teplotě nebo vlhkosti, je vzduch, protlačený izolační vrstvou a obohacený vlhkostí, opět nasáván dilatačními spárami či otvory, vytvořenými na jiném místě .
-4CZ 280539 B6
Odsávání vlhkého vzduchu se provádí pomocí druhých kompresorů χ. Za tímto účelem se hadicemi 12 propojí druhé kompresory 2 s odpovídající dilatační spárou nebo otvorem sanovaného prostoru, přičemž hadice 12 lze napojit na hrdla 13 páté komory K5.
Také druhé kompresory 2 jsou uspořádány vzájemně paralelně a jejich vstupy 14 jsou hermeticky těsně spojeny s hrdly 12. Výstupy 15 druhých kompresorů 2 vedou pouze do vnitřního prostoru čtvrté komory K4 a odtud otvorem 7 do atmosféry.
Jak je znázorněno na obr. 1 až 3, jsou jednotlivé komory ΚΙ, K2, K3, K4, K5 opatřeny vždy jedním přístupovým otvorem 16 , který je vždy pomocí dvířek uzavíratelný a umožňuje vstup do komor Kl, K2, K2, K4, K5.
Z obr. 2 je možné seznat, že výstupy 9. prvních kompresorů 2 a vstupy 14 druhých kompresorů 2 jsou hadicemi 12 propojeny s odvlhčovanou izolační vrstvou nebo dutým prostorem. Navíjecí bubny 17 jsou uloženy uvnitř páté komory K5. Z obr. 2 je zřejmé, že skříň 5 je provedena jako dvouosý pojízdný podvozek, schopný dopravy po silnicích, který je možno pomocí závěsného spoje 18 připojit k neznázorněnému vozidlu.
Aby se zabránilo přetlaku v odvlhčované izolační vrstvě a aby se vzduchový objem prvních kompresorů 2, nacházejících se v provozu, přizpůsobil vzduchovému objemu druhých kompresorů 3, vykazují jednotlivé kompresory 2, 2 vždy zhruba stejný vzduchový objem za časovou jednotku. Uvedou-li se do provozu jen dva nebo i jen jeden první kompresor 2 a druhý kompresor 3_, je tak možno přizpůsobit výkon zařízení 1 velikosti odvlhčovaného objektu. Přitom je z obr. 1 a 2 zřejmé ovládání 19., umístěné uvnitř páté komory K5, které při požadovaném počtu prvních kompresorů 2, uváděných do provozu, zapíná i stejný počet druhých kompresorů 3_.
U zde znázorněného zařízení χ jsou sušičky 4 vzduchu provedeny jako kondenzační a jsou stavěny pro celkový odvlhčovací výkon tisíc litrů za den při relativní vlhkosti 85 % a teplotě 25 °C. Vzduch, nasávaný z atmosféry prvními kompresory 2, je vysoušen sušičkami 4 vzduchu nad 40 % relativní vlhkosti, aby jej bylo možno jako suchý vzduch vtlačovat do odvlhčené izolační vrstvy. V druhé komoře K2 mají první kompresory 2 celkový vzduchový výkon 23 m3/min a jsou řazeny paralelně, takže je lze všechny podle požadavku najednou uvést do provozu. Do provozu lze také uvést jeden nebo dva první kompresory 2. Zde znázorněné zařízení χ má tak objem vzduchu, postačující pro sušení v oblasti izolační vrstvy až do cca 70 m základové plochy. V důsledku paralelního řazení kompresorů 2, 2 může být zařízení χ pojízdné a může být vzdáleno od vysoušeného objektu až 300 m, přičemž se tato vzdálenost bez potíží překoná pomocí hadic 12.
Jak je zobrazeno na obr. 3, je u zařízení χ možné umístit na společném místě mimo budovu další potřebné stroje a agregáty, takže odpadá jednak často obtížné umísťování agregátů uvnitř budovy, a jednak vznik hluku uvnitř budovy. V případě odhlučněné skříně 5 může být hluk tak utlumen, že naruší obyvatele nebo uživatele budovy. Tak se podstatně zjednoduší instalace, nutná pro provoz zařízení X, protože je třeba pouze umístit v oblasti sáno—
-5CZ 280539 B6 váné budovy skříň 5 a odpovídající hadice 12.· Protože skříň 5 je vytvořena jako pojízdný podvozek a opatřena závěsným spojem 18, může být zařízení 1 velmi snadno dopraveno na předpokládané místo. Zařízení 1 je opatřeno pro sanování velmi velkých ploch odpovídajícím počtem kompresorů 2, 3. a sušiček 4 vzduchu. Vytvořením komor K1, K2, K3, K4, K5 ve skříni 5 pomocí dělicích stěn 20 je možno optimálně rozložit zátěžové síly uvnitř skříně 5 a docílit vysokého průchodu vzduchu, takže je v případě možné vedení vzduchu rozvětvit a přesto může být každá vzduchová větev zásobována dostatečným množstvím vzduchu i dostatečně vysokým tlakem vzduchu.
Protože zařízení 1 má vlastní generátor 6, umístěný rovněž ve skříni 5, je možno zařízení 1 použít i tam, kde není k dispozici dostatečně dimenzované elektrické vedení pro napájení elektrických pohonů kompresorů 2, 3. Přitom je generátor 6 poháněn motorem, vytvořeným s výhodou jako spalovací motor.
Zařízení 2 tak představuje mobilní sušicí jednotku, která může být umístěna vně sanované budovy bez potřeby místa uvnitř budovy a bez ovlivnění různých zařízení v budově. Zařízení 1 může být rychle a snadno přistaveno k budově, přičemž je nezávislé na dodávce elektrického proudu.
Průmyslová využitelnost
Zařízení podle vynálezu lze využít ve strojírenské a stavební výrobě a údržbě a při sanačních pracích ve stavebnictví a opravách nebo úpravách objektů.
Claims (10)
1. Zařízení na zbavení vlhkosti izolační vrstvy nebo dutého prostoru, ležících pod krycí vrstvou, zejména u podlah, stěn a stropů, sestávající z alespoň dvou kompresorů pro zavádění suchého vzduchu do izolační vrstvy nebo dutého prostoru a pro odsávání vlhkého vzduchu z izolační vrstvy nebo dutého prostoru, přičemž kompresory jsou uspořádány na společném pojízdném podvozku nebo ve společné skříni, vyznačující se tím, že alespoň dva paralelně řazené první kompresory (2) jsou spojeny s odpovídajícím počtem paralelně řazených sušiček (4) vzduchu, které jsou spojeny s odpovídajícím počtem paralelně řazených druhých kompresorů (3), přičemž první kompresory (2), druhé kompresory (3) i sušičky (4) vzduchu jsou vzájemně odděleny a uspořádány na pojízdném podvozku nebo ve skříni (5) a alespoň spojení mezi sušičkami (4) vzduchu a prvními kompresory (2) je hermeticky odděleno od okolí.
2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že na pojízdném podvozku nebo ve skříni (5) je uspořádán generátor (6) pro napájení kompresorů (2, 3) a případně i sušiček (4) vzduchu.
-6CZ 280539 B6
3. Zařízení podle nároků 1 nebo 2, vyznačující se tím, že první kompresory (2), druhé kompresory (3), sušičky (4) vzduchu a případně i generátor (6) jsou uspořádány ve společné, výhodně zvukově izolované skříni (5), která je pojízdná a v níž jsou uloženy ve vzájemně oddělených komorách (ΚΙ, K2, K3, K4, K5).
4. Zařízení podle nároku 3, vyznačující se tím, že jednotlivé komory (ΚΙ, K2, K3, K4) a případná pátá komora (K5) jsou na vnější straně opatřeny přístupovým otvorem (16).
5. Zařízení podle nároků 1, 2, 3 nebo 4, vyznačující se tím, že sušičky (4) vzduchu jsou opatřeny výstupními hrdly (8), z nichž každé vede do hermeticky utěsněné druhé komory (K2) s prvními kompresory (2).
6. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že třetí komora (K3) se sušičkami (4) vzduchu a čtvrtá komora (K4) s druhými kompresory (3) je opatřena alespoň jedním otvorem (7).
7. Zařízení podle jednoho z nároků laž6, vyznačující se tím, že první kompresory (2) jsou opatřeny výstupy (9) a druhé kompresory (3) jsou opatřeny vstupy (14), kde výstupy (9) prvních kompresorů (2) a vstupy (14) jsou pomocí navíjených hadic (12) propojeny s odvlhčovanou izolační vrstvou nebo dutým prostorem a hadice (12) jsou navinuty na navíjecích bubnech (17), uložených ve skříni (5).
8. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že jednotlivé kompresory (2, 3) jsou provedeny pro zhruba stejný vzduchový výkon za časovou jednotku.
9. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že alespoň první kompresory (2) a druhé kompresory (3) jsou napojeny na ovládání (19), které je provedeno pro spínání stejného počtu druhých kompresorů (3) nebo prvních kompresorů (2) při uvedení žádaného počtu prvních kompresorů (2) nebo druhých kompresorů (3) do provozu.
10. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že skříň (5) je provedena jako pojízdné vozidlo, zvláště jako pojízdný přívěs.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE4039914A DE4039914C2 (de) | 1990-12-14 | 1990-12-14 | Vorrichtung zum Entfeuchten von unter einer Deckschicht liegenden Dämmschichten oder Hohlräumen |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CS379291A3 CS379291A3 (en) | 1992-10-14 |
CZ280539B6 true CZ280539B6 (cs) | 1996-02-14 |
Family
ID=6420293
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CS913792A CZ280539B6 (cs) | 1990-12-14 | 1991-12-13 | Zařízení na zbavení vlhkosti izolačních vrstev nebo dutých prostorů ležících pod krycí vrstvou |
Country Status (11)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0490073B1 (cs) |
AT (1) | ATE123320T1 (cs) |
CZ (1) | CZ280539B6 (cs) |
DE (2) | DE4039914C2 (cs) |
DK (1) | DK0490073T3 (cs) |
ES (1) | ES2075300T3 (cs) |
HU (1) | HU212290B (cs) |
PL (1) | PL167860B1 (cs) |
PT (1) | PT99773B (cs) |
RU (1) | RU2025561C1 (cs) |
SK (1) | SK278894B6 (cs) |
Families Citing this family (10)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE4427245A1 (de) * | 1994-08-03 | 1996-02-08 | Prozesautomation Kohler Gmbh | Verfahren zur Trocknung von Gebäudeteilen und Dämmschichten |
DE29606751U1 (de) * | 1996-04-13 | 1996-07-04 | TWG Trockentechnik-Weiterentwicklungsgesellschaft mbH, 22457 Hamburg | Trocknungsgerät |
AT408112B (de) * | 1999-08-10 | 2001-09-25 | Sigmund Gerda Dr | Verfahren zur entfeuchtung und schadsalzreduktion eines mauerwerkes |
US6662467B2 (en) * | 2001-03-06 | 2003-12-16 | Charles S. Cressy | Drying assembly and method of drying for a flooded enclosed elevated space |
US6457258B1 (en) * | 2001-03-06 | 2002-10-01 | Charles S. Cressy | Drying assembly and method of drying for a flooded enclosed space |
SE523473C2 (sv) * | 2001-08-17 | 2004-04-20 | Corroventa Avfuktning Ab | Sätt och anordning för att torka en vattenskadad byggnad |
WO2004071885A2 (en) | 2003-02-13 | 2004-08-26 | Martin Marietta Materials, Inc. | Insulated cargo containers |
AT8768U1 (de) | 2005-02-17 | 2006-12-15 | Paschinger Eduard | Mobiltrockner |
DE102006055692A1 (de) * | 2006-11-23 | 2008-06-05 | Febikon Labortechnik Gmbh | Vorrichtung zur Vakuumdrainige von porösen Baustoffen, insbesondere zur Estrich-Dämmschichttrocknung |
US8713874B2 (en) | 2009-06-08 | 2014-05-06 | Action Extraction, Inc. | Wall restoration system and method |
Family Cites Families (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US4044474A (en) * | 1976-08-06 | 1977-08-30 | Greene Edwin R | Animal dryer |
DE3306044A1 (de) * | 1983-02-22 | 1984-08-23 | Getro Gebäudetrocknungs-GmbH, 4056 Schwalmtal | Verfahren zum trocknen von materialien |
DE8601005U1 (de) * | 1986-01-17 | 1986-02-27 | Rose & Meyer Gesellschaft für Brandschadensanierung mbH, 5000 Köln | Vorrichtung zur Trocknung von Estrich nach Wasserschäden |
DE3632424A1 (de) * | 1986-09-24 | 1988-04-07 | Dieter Dziggel | Verfahren zum entfeuchten von unter einer deckschicht liegenden daemmschichten oder hohlraeumen und vorrichtung zur durchfuehrung des verfahrens |
DE3815161C2 (de) * | 1988-05-04 | 1996-11-28 | Getro Gebaeudetrocknungs Gmbh | Vorrichtung zum Trocknen von Dämmaterialien unterhalb eines Estrichs |
-
1990
- 1990-12-14 DE DE4039914A patent/DE4039914C2/de not_active Expired - Fee Related
-
1991
- 1991-10-30 DE DE59105623T patent/DE59105623D1/de not_active Expired - Fee Related
- 1991-10-30 ES ES91118458T patent/ES2075300T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1991-10-30 DK DK91118458.8T patent/DK0490073T3/da active
- 1991-10-30 EP EP91118458A patent/EP0490073B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1991-10-30 AT AT91118458T patent/ATE123320T1/de not_active IP Right Cessation
- 1991-12-12 PT PT99773A patent/PT99773B/pt not_active IP Right Cessation
- 1991-12-12 PL PL91292742A patent/PL167860B1/pl unknown
- 1991-12-13 SK SK3792-91A patent/SK278894B6/sk unknown
- 1991-12-13 RU SU915010463A patent/RU2025561C1/ru active
- 1991-12-13 HU HU913938A patent/HU212290B/hu not_active IP Right Cessation
- 1991-12-13 CZ CS913792A patent/CZ280539B6/cs unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
DE4039914A1 (de) | 1992-06-17 |
EP0490073A1 (de) | 1992-06-17 |
DK0490073T3 (da) | 1995-11-20 |
PT99773A (pt) | 1993-11-30 |
DE59105623D1 (de) | 1995-07-06 |
ATE123320T1 (de) | 1995-06-15 |
HUT67221A (en) | 1995-03-28 |
HU212290B (en) | 1996-05-28 |
RU2025561C1 (ru) | 1994-12-30 |
ES2075300T3 (es) | 1995-10-01 |
PT99773B (pt) | 1999-02-26 |
PL292742A1 (en) | 1992-08-10 |
PL167860B1 (pl) | 1995-11-30 |
DE4039914C2 (de) | 1995-07-13 |
SK278894B6 (sk) | 1998-04-08 |
CS379291A3 (en) | 1992-10-14 |
EP0490073B1 (de) | 1995-05-31 |
HU913938D0 (en) | 1992-04-28 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CZ280539B6 (cs) | Zařízení na zbavení vlhkosti izolačních vrstev nebo dutých prostorů ležících pod krycí vrstvou | |
CN107332140B (zh) | 一种变电站智能变频组合除湿系统及除湿方法 | |
DE69511895T2 (de) | Verfahren und vorrichtung zur verbesserung der wirksamkeit eines lufttrocknungsverfahrens | |
EP1417384B1 (en) | A method and a device for drying a water-damaged building | |
CN100392337C (zh) | 干燥组件和干燥水浸的高架封闭空间的方法 | |
US11988447B2 (en) | Apparatus for drying a water damaged floor structure | |
CN203928154U (zh) | 一种具有旋转门结构的控湿装置 | |
CN105396433A (zh) | 一种内外循环干燥机 | |
AT8768U1 (de) | Mobiltrockner | |
JPH04295531A (ja) | 換気装置 | |
CN112670941B (zh) | 一种高压电缆分支箱 | |
JP5852501B2 (ja) | 木材乾燥装置および木材乾燥システム | |
US20220251826A1 (en) | Method and arrangement in a floor structure drying process | |
JPH05208096A (ja) | 衣類乾燥機 | |
JPS6320911Y2 (cs) | ||
TH26147A (th) | บริภัณฑ์ทำความสะอาดห้อง | |
JP2002323235A (ja) | 加湿換気システム | |
JPH0221135A (ja) | 除湿装置 | |
SE453931B (sv) | Sett och anordning for att avfukta vattenskadade utrymmen | |
JPH07151465A (ja) | 除湿・乾燥ユニット |