CZ278746B6 - Track packing machine track packing machine - Google Patents

Track packing machine track packing machine Download PDF

Info

Publication number
CZ278746B6
CZ278746B6 CZ93475A CZ47593A CZ278746B6 CZ 278746 B6 CZ278746 B6 CZ 278746B6 CZ 93475 A CZ93475 A CZ 93475A CZ 47593 A CZ47593 A CZ 47593A CZ 278746 B6 CZ278746 B6 CZ 278746B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
tamping
machine
frame
drive
tool
Prior art date
Application number
CZ93475A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ47593A3 (en
Inventor
Josef Ing Theurer Jose Theurer
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of CZ47593A3 publication Critical patent/CZ47593A3/cs
Publication of CZ278746B6 publication Critical patent/CZ278746B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/16Sleeper-tamping machines
    • E01B27/17Sleeper-tamping machines combined with means for lifting, levelling or slewing the track
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/10Track-lifting or-lining devices or methods
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/12Tamping devices
    • E01B2203/122Tamping devices for straight track
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B2203/00Devices for working the railway-superstructure
    • E01B2203/12Tamping devices
    • E01B2203/125Tamping devices adapted for switches or crossings

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)
  • Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
  • Road Paving Machines (AREA)
  • Earth Drilling (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká podbíječky pro podbíjení koleje s rámem stroje, který je uložen na podvozcích, a s podbíjecím agregátem dvou pražců, který má v podélném směru stroje za sebou uspořádané, vibrační pohony vibrovatelné s přisouvacími pohony přisouvatelné podbíjecí nástroje s podbíjecími kladivy pro současné podbíjení dvou sousedních pražců, přičemž podbíjecí nástroje jsou uloženy na výškově přestavitelném, s rámem agregátu spojeném unášeči nástrojů.
Dosavadní stav techniky
Z článku Innovations in tamping machines časopisu Railway Technical Review 85/86, 27, strany 51 - 56 je patrno, že u podbíječek koleje se v principu rozlišuje mezi strojem pro podbíjení trati a výhybek. Podbíječky koleje pro výhybky jsou opatřeny výlučně tak zvanými podbíjecími agregáty jednoho pražce. Podbíjecí nástroje, případně podbíjecí kladiva takových podbíječek koleje pro výhybky jsou mimoto uloženy výkyvné, případně výškově přestavitelné prostřednictvím samostatných pohonů nejrůznějším způsobem, čímž se má dosáhnout optimálního přizpůsobení jednotlivých podbíjecích kladiv nepravidelnému průběhu koleje, který se vyskytuje ve výhybkových úsecích. Pro společné podbíjení počáteční oblasti odbočné koleje ve spojení s podbíjením hlavní koleje jsou podbíječíagregáty výhybek uloženy na rámu stroje mimoto v relativně široké oblasti příčně posuvně, jak je ti patrno například z US 4,537,135 B. Mimoto je agregát pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje pro nadzdvihování velmi těžkých výhybkových úseků vytvořen velmi silný a je opatřen speciálními uchopovacími orgány ve tvaru háků pro přikládání na kolejnice. Podbíječky koleje s dvoupražcovým podbíjecím agregátem se využívají pro obzvláště výkonné podbíjení úseků trati bez výhybek a mají ve srovnání s podbíječkami pro výhybky lehčí agregát pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje.
Z GB 2,201,178 A, případně z EP 0 386 398 AI je již známý podbíjecí agregát výhybek pro podbíjení jednotlivých pražců, který je vytvořen ze čtyř v příčném směru stroje vedle sebe uspořádaných a prostřednictvím pohonů na sobě navzájem nezávisle příčně posuvných podbíjecích jednotek. Každá z těchto podbíjecích jednotek má dvojici podbíjecích nástrojů, navzájem přisouvatelné a které slouží pro společné podbíjení jednotlivých pražců. Tím se vytváří možnost dosáhnout při odpovídajícím, na sobě navzájem nezávislém, příčném posouvání jednotlivých podbíjecích jednotek dokonalejšího přizpůsobení překážkám v podbíjení a tím také dokonalejšího podbíjení výhybek.
U traťových podbíjecích agregátů, určených pro vysoký podbíjecí výkon, se rozlišuje mezi jednopražcovými a dvoupražcovými podbíjecími agregáty, přičemž s dvoupražcovými podbíjecími agregáty lze pochopitelně dosáhnout zvláště vysokého podbíjecího výkonu. Pro bezproblémové nasazení dvoupražcového podbíjecího agregátu musí být pochopitelně k dispozici rovnoměrný odstup mezi pražci. Pro řešení problému nerovnoměrného odstupu mezi pražci jsou také již známá provedení, která jsou blíže popsána v dalším.
-1CZ 278746 B6
V EP O 208 826 AI je popsána podbíječka koleje se dvěma dvoupražcovými podbíjecími agregáty, které jsou uspořádány ve vzájemném odstupu v příčném směru stroje. Každý z těchto dvou dvoupražcových podbíjecích agregátů sestává z celkem osmi výkyvné na společném unášeči nástrojů na rámu agregátu uložených a vždy dvěma podbíjecími kladivy opatřených podbíjecích nástrojů, které jsou prostřednictvím přisouvacích pohonů spojeny se společným, centrálně uspořádaným vibračním pohonem. Celkem osm podbíjecích nástrojů, přiřazených ke každému rámu agregátu, je uspořádáno ve dvou v podélném směru stroje upravených, v příčném směru stroje vedle sebe uspořádaných řadách, čímž se vytvářejí čtyři, vždy dvě dvojice vytvářející, podbíjecí nástroje. Tím se dosahuje při dosažení vysokého podbíjecího výkonu jediným spuštěním dvoupražcového podbíjecího agregátu současného zhutnění prostřednictvím na dvou stranách jedné kolejnice upravených podbíjecích destiček dvou za sebou uspořádaných pražců. Aby bylo možné podbíjet i úseky se šikmo upravenými pražci nebo s dvojitými pražci, jsou v podélném směru stroje na koncích uložená podbíjecí kladiva uložena na odpovídajícím podbíječím nástroji výškově přestavitelné prostřednictvím samostatného pohonu. Tím se vytváří možnost při vzniku překážky v podbíjení, která by bránila zasunutí jednoho podbíjecího kladiva, nadzdvihnout odpovídající podbíjecí kladivo do polohy mimo provoz a současně s tím spustit dvoupražcový podbíjecí agregát bez omezení do podbíjení.
Takové dvoupražcové podbíjecí agregáty se nasazují v traťových úsecích, které nemají výhybky a křižovatky. Ná obr. 8 je spolu s jinými možnostmi vyznačena také možnost nasazení v oblasti výhybky, avšak takové pracovní nasazení by vzhledem k malé posouvatelnosti agregátu a vzhledem k požadavku na vystředění celkem 32 podbíjecích kladiv nevedlo k žádnému uspokojivému pracovnímu výsledku.
Konečně je ještě z US 4,282,815 B známý další dvoupražcový podbíjecí agregát, který má vždy prostřednictvím samostatných pohonů výškově přestavitelné jednotlivé podbíjecí agregáty, které jsou uspořádány v podélném směru stroje v bezprostředním sousedství na společném rámu agregátu.
Podstata vynálezu
Vynález si klade za úkol vytvořit podbíječku pro podbíjení koleje v úvodu popsaného typu, která by byla nasaditelná pro dosažení vysokého podbíjecího výkonu a přesné polohy koleje jak v traťových, tak i ve výhybkových úsecích koleje.
podbíječkou podle vynálezu, jejíž podmá upravené celkem čtyři, samostatnými navzájem nezávisle příčně j ednotku vytvářej ící, vždy čtyřmi v podélném směru stroje za sebou ke každé ze čtyř podVytčený úkol se řeší stata spočívá v tom, že příčnými přestavnými pohony na sobě posuvné, vždy jednu samostatnou podbíjecí rámy agregátu se uspořádanými podbíjecími nástroji, přičemž bíjecích jednotek je přiřazen samostatný, výškovým přestavným pohonem výškově přestavitelný unášeč nástrojů a samostatný vibrační pohon.
Toto vytvoření umožňuje nasadit, po překonání podstatných předsudků odborníků, dvoupražcový podbíjecí agregát, o kterém
-2CZ 278746 B6 panovala až dosud domněnka, traťové úseky, při neomezeném zachování poprvé také pro vysoce výkonné podbijení výhybkových úseků, tom je velmi výhodné, uspořádání podbijecích nástrojů že je prakticky použitelný jen pro jeho podbíjecího výkonu Přiže jednak základní konstrukční koncept a jejich spojení s vibračním pohonem zůstává beze změny, a jednak rozdělením podbijecích nástrojů na celkem čtyři na sobě navzájem nezávisle příčně posuvné rámy agregátů se umožňuje velmi jednoduché a značné přizpůsobení podbijecích kladiv různým překážkám v podbijení. Mimoto se prostřednictvím současného podbijení dvou pražců zejména v oblastech asymetrických podélných pražců zajistí lepší podepření výhybky a tím se také zdokonalí přesnost polohy koleje. Další výhoda spočívá také v tom, že současné podbijení dvou pražců přináší podstatné snížení počtu zdvihání a vyrovnávání koleje a tím také zmenšuje k těžkým namáhání výhodným kolej až ní trati ve většině případů tom, že současné podbijení dvou vyrovnávání koleje které má právě v oblasti výhybek vzhledem pražcům velmi nepříznivé nároky z hlediska pro upevnění kolejnic. Mimoto se také velmi zabrání tomu, že je nutné podbijet traťovou výhybky jednou podbiječkou koleje pro podbijepřináší opožděné uvedení do provozu, které je závislé na organizačních okolnostech.
snížení počtu zdvihání a zatížení, podélným kolejiva způsobem k začátku zpravidla
Podle dalšího výhodného vytvoření jsou podbiječí kladiva nejméně v podélném směru stroje koncově uspořádaných podbijecích nástrojů každého rámu agregátu, případně každé podbiječí jednotky, vzhledem k rámu agregátu vytvořena přestavitelně nebo posuvně a jsou spojena s odpovídajícím pohonem. Dále se předpokládá, že podbiječí kladivo, spojené s vzhledem k podélnému směru stroje koncově uspořádaným podbiječím nástrojem každé podbíjecí jednotky, je uloženo na odpovídajícím podbiječím nástroji výkyvné kolem v podélném směru stroje upravené osy a je spojeno vždy s jedním výkyvným pohonem, přičemž pro omezení výkyvného pohybu každého výkyvné uloženého podbíjecího kladiva mezi dvěma podbijecími polohami jsou upraveny dva koncové dorazy. To má tu výhodu, že ve spojení s vytvořením na sobě navzájem nezávislých čtyř podbijecích jednotek se umožní ještě další značné přizpůsobení nepravidelnému průběhu koleje, případně překážkám v podbíjení. Prostřednictvím speciálního uložení na koncových stranách uspořádaných podbijecích kladiv je možné tato kladiva v případě překážky v podbíjení posunout, případně nadzdvihnout do polohy mimo provoz, což umožní spustit bez problémů podbíjecí jednotku se zbývajícími podbijecími kladivy do požadovaného podbíjení.
Podle další výhodné varianty se předpokládá, že nejméně jedno z celkem dvou na společném podbiječím nástroji uložených, kolem v podélném směru stroje upravené osy výkyvných podbijecích kladiv, je prostřednictvím pohonu vykývnutelné z pracovní polohy, která je upravena zhruba rovnoběžně od vzhledem k jeho podélnému směru k v příčném směru stroje sousedícímu podbijecímu kladivu, do druhé, pro zasunutí obou podbijecích „/-ladiv po obou stranách kolejnice stanovené pracovní polohy prostřednictvím pohonu, přičemž obě pracovní polohy jsou určeny vždy koncovými dorazy. Tím se dosáhne té zvláštní výhody, že je možné jediným stisknutím tlačítka přivést vnější podbíjecí kladiva rychle a přesně z normální pracovní polohy do rozepřené pracovní polohy, ve které je potom možné současně podbijet jak levý, tak i pravý podklad kolejnice odbočné koleje. Omezení výkyvného pohybu má za následek snížení řídících úkonů obsluhy a je zvláště výhodné zejména ve
-3CZ 278746 B6 spojení se zvýšenými řídicími požadavky na 32 podbíjecích kladiv dvoupražcového podbíjecího agregátu.
Pokud jsou v podélném směru nejpřednější a nej zadnější podbí ječí kladiva každé podbíječí jednotky uložena na odpovídajícím podbíječím nástroji na sobě navzájem nezávisle výškově přestavitelně prostřednictvím vlastních pohonů , umožňuje se tím jejich rychlé převedení do postavení mimo provoz, takže i v takových případech, ve kterých je překážka podbíjení přesně jen pod jedním vnějším podbíječím kladivem, zajistí se neomezené pracovní nasazení zbývajících podbíjecích kladiv.
Další vytvoření, podle kterého má každá z celkem čtyř podbíjecích jednotek dva v podélném směru stroje za sebou uspořádané unášeče nástrojů, z nichž každý má vlastní výškový přestavný pohon, vibrační pohon a dvojici podbíjecích nástrojů, umožňuje ve zvláště obtížných výhybkových úsecích, jako například v oblasti srdcovky, případné pracovní nasazení jen jedné poloviny podbíječí jednotky pro podbíjení jediného pražce, zatímco druhá polovinapodbíječí jednotky zůstává v nadzdvižené klidové poloze.
Podle dalšího výhodného vytvoření jsou čtyři podbíječí jednotky uspořádány posuvně na příčných vedeních a jsou uloženy prostřednictvím pohonu otočně kolem svislé osy na mezilehlém rámu. Dále může být mezilehlý rám posuvně uložen na pomocných vedeních, která jsou upravena vodorovně a napříč k podélnému směru stroje a která jsou upevněna na rámu stroje, a může být spojen s příčným posuvným pohonem. Toto výhodné další provedení umožňuje jak rychlé přizpůsobení podbíjecích kladiv na šikmo uložené podélné pražce, tak i současné podbíjení všech podbíjecích podkladů podélného pražce, protože se podstatně zvětší oblast příčného posuvu podbíjecích jednotek.
Podle další varianty se předpokládá, že příčná vedení, případně podbíječí jednotky jsou upevněny na nástrojovém rámu, který je jedním svým podélným koncem uložen prostřednictvím podvozku na koleji a svým protilehlým koncem je uložen podélně posuvně na rámu stroje a je spojen s podélným posuvným pohonem. Tím je možné nasadit čtyři podbíječí jednotky se zvláště vysokým podbíječím výkonem ve spojení s kontinuálním pracovním pohybem podbíječky. Tím se stává tato podbíječka optimálně vhodnou pro nasazení jak na trati, tak i v.oblasti výhybky.
Podle dalšího výhodného vytvoření je každá, vzhledem k příčnému směru stroje vnější, podbíječí jednotka uložena otočně kolem svislé osy na nosném rámu, který je teleskopicky prodloužítelný a který je uložen na rámu stroje, případně na nástrojovém rámu. Toto speciální uložení obou vnějších podbíjecích jednotek umožňuje, zejména prostřednictvím podepření přes vlastní, teleskopicky prodloužitelný nosný rám, rozšíření pracovní oblasti, což umožňuje podbíjet také koleje, případně kolejnicové pásy odbočné koleje v oblasti podélných pražců v jednom jediném pracovním cyklu současně s hlavní kolejí.
Pokud je na každé podélné straně stroje upraveno se zdvihacím pohonem spojené přídavné zdvihací ústrojí pro uchopování bočně vedle podbíječky uložené kolejnice, je to velmi výhodné zejména ve spojení s kompletním podbíjením výhybky pro dosažení trvalé
-4CZ 278746 B6 korekce polohy koleje. Současně se tím zajistí odlehčení agregátu pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje a umožní se tak jeho lehčí konstrukce.
Podle dalšího výhodného vytvoření se předpokládá, že pro volitelné spojení v příčném směru stroje vnějšího rámu agregátu se sousedícím rámem agregátu je upraveno blokovací ústrojí. Dále může mít blokovací ústrojí čep, který je spojen s pohonem a který je uložen posuvně z uzavírací polohy do otevřené polohy. Tím se vytváří možnost spojit do jedné jediné jednotky vždy k jednomu kolejnicovému pásu přiřazené podbíjecí jednotky rychle a jednoduše pro pracovní nasazení v traťových úsecích.
Podle dalšího výhodného vytvoření se předpokládá, že ke každé, vzhledem k příčnému směru stroje vnitřní podbíjecí jednotce přiřazený vibrační pohon je uspořádán bezprostředně před příčným vedením, případně nad výstředníkovým hřídelem a je spojen prostřednictvím řetězu s výstředníkovým hřídelem pro ukládání přisouvacích pohonů. Tím se umožňuje takové uspořádání vibračního pohonu, že je možné obě vnitřní podbíjecí jednotky s jejich podbí jecími kladivy pro dosažení rozšířené oblasti nasazení polohovat bezprostředně vedle sebe.
Konečně spočívá ještě jedna varianta v tom, že jako uchopovací orgán pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje je na každé podélné straně stroje upraven nejméně jeden prostřednictvím pohonů výškově a příčně přestavitelný zdvihací hák. Tím se ve spojení s uchopovacím orgánem, který je vytvořen jako hák pro agregát pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje, zajistí bezproblémové pracovní nasazení podbíječky v oblasti výhybek.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladech provedení ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je znázorněn zjednodušený bokorys podbíječky pro podbíjení koleje podle vynálezu, která má dvoupražcový podbíjecí agregát, vytvořený ze čtyř na sobě navzájem nezávisle příčně posuvných podbíjecích jednotek. Na obr. 2 je zjednodušeně znázorněn axonometrický pohled na dvoupražcový podbíjecí agregát.
Na obr. 3 je znázorněn v bokoryse další příklad provedení dvoupražcového podbíjecího agregátu, přičemž vždy jedno z obou podbíjecích kladiv jednoho podbíjecího nástroje je vytvořeno prostřednictvím samostatného pohybu vykývnutelné kolem osy, upravené v podélném směru stroje. Na obr. 4 je znázorněn pohled na část podbíjecího agregátu podle obr. 3, a to ve směru šipky IV v podélném směru stroje.
Na obr. 5 je schematicky znázorněn dílčí bokorys dalšího dvoupražcového podbíjecího agregátu, u kterého jsou, z hlediska podélného směru stroje vnější, podbíjecí kladiva uložena výškově posuvně.
Na obr. 6 je schematicky znázorněn bokorys dalšího příkladu provedení dvoupražcového podbíjecího agregátu, který má pro každou podbíjecí jednotku dvě, v podélném směru stroje za sebou,
-5CZ 278746 B6 uspořádaná jednotlivá podbíjecí uspořádání, která jsou na sobě navzájem nezávisle výškově přestavitelně.
Na obr. 7 je znázorněn další příklad provedení ve zjednodušeném příčném řezu podbíječkou se čtyřmi na sobě navzájem nezávisle příčně posuvnými, dvoupražcový podbíjecí agregát vytvářejícími podbíjecími jednotkami, jejichž příčná vedení jsou pro zvětšení dráhy příčného posuvu uložena přídavně příčně posuvně na rámu stroje.
Na obr. 8 je schematicky znázorněn velmi zjednodušený dílčí bokorys dalšího příkladu provedení, u kterého jsou obě vnější podbíjecí jednotky upevněny na teleskopicky prodloužítelném nosném rámu.
Příklady provedení vynálezu
Podbíječka 43 s rámem 45 stroje, který má podvozky 44, přičemž tato podbíječka 43 je znázorněna na obr. 1, má energetickou centrálu 46 pro zásobování energií a trakční pohon 47. Všechny čtyři podbíjecí jednotky 3 dvoupražcového podbíjecího agregátu jsou upevněny na podbíječím rámu 48., který je na jednom svém podélném konci uložen prostřednictvím podvozku 49 na koleji 18 a svým protilehlým koncem je podepřen podélně posuvně na rámu 45 stroje, přičemž je spojen s podélným posuvným pohonem 50.· Pro agregát 52 pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje, který je v pracovním směru, znázorněném šipkou 51, bezprostředně předřazen před podbíjecí agregát 1, který je spojen s nástrojovým rámem 48 a který má zdvihací a vyrovnávací pohony, jsou na každé podélné straně stroje upraveny zdvihací háky 53 a zdvihací kladky 54, které jsou prostřednictvím pohonů výškově a příčně přestavitelně. Mimoto je na každé podélné straně stroje upraveno se zdvihacím pohonem spojené přídavné zdvihací ústrojí 55 pro uchopování bočně od podbíječky 43 upraveného kolejnicového pásu odbočné koleje. Vztažný systém 56 slouží pro zjišťování chyby polohy koleje 18, pracovní kabina je opatřena ovládacím ústrojím 57.
Tato podbíječka 43 je společně se svým rámem 45 stroje při pracovním nasazení kontinuálně pojízdná, zatímco nástrojový rám 48 se společně se čtyřmi podbíjecími jednotkami .3 a s agregátem 52 pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje pohybuje směrem vpřed přerušované v roztečích vždy dvou pražců.
Jen částečně na obr. 2 znázorněný dvoupražcový podbíjecí agregát 1 sestává z celkem čtyř, v příčném směru stroje vedle sebe uspořádaných a prostřednictvím samostatných příčných přestavných pohonů 2 na sobě navzájem nezávisle příčně posuvných, podbíjecích jednotek 3, z nichž je pro lepší přehlednost znázorněna zcela jen ta podbíjecí jednotka 3., která je vzhledem k příčnému směru stroje vnější, a sousedící, vnitřní podbíjecí jednotka je znázorněna jen částečně. Každá z těchto celkem čtyř podbíjecích jednotek 2 má čtyři v podélném směru stroje za sebou uspořádané podbíjecí nástroje 6, 7, 8, 9, které jsou spojeny s přisouvacími pohony 4 a jedním vibračním pohonem 2· Tyto podbíjecí nástroje 6, Ί., 2, 2. jsou uloženy výkyvné kolem kolmo k podélnému směru stroje upravené osy 10 na unášeči 11 nástrojů. Každý z celkem čtyř unášečů 11 nástrojů dvoupražcového podbíjecího agregátu 1 je prostřednictvím samostatného výškového přestavného pohonu
-6CZ 278746 B6 je spojen s rámem stroje 14 agregátu, který je uložen příčně posuvně na příčných vedeních ,13. Každý z těchto rámů 14 agregátu má dvě svislá a navzájem paralelně upravená výšková vedení 15 pro uložení odpovídajícího unášeče 11 nástrojů. Každý ze čtyř podbíjecích nástrojů 6, 7, 8, 9 jedné podbíjecí jednotky 2 je spojen se dvěma napříč k podélnému směru stroje vedle sebe uspořádanými podbíjecími kladivy 16. Příčná vedení 13 jsou uložena na nástrojovém rámu 48 podbíječky 43., případně u jiného možného provedení na rámu 14 agregátu, který je v příčném směru stroje uspořádán na vnější straně, se sousedícím vnitřním rámem 14 agregátu, je upraveno blokovací ústrojí 19. To má s pohonem 20 spojený čep, který je posuvný z uzavřené do otevřené polohy.
Na obr. 2 je znázorněn dvoupražcový podbíjecí agregát 1, který právě zpracovává výhybkový úsek s hlavní kolejí 21 a s odbočnou kolejí 22. Po otevření blokovacího ústrojí 19 byly k jedné straně kolejnice přiřazené sousedící podbíjecí jednotky 3 působením obou příčných přestavných pohonů 2 vzdáleny od sebe do té míry, aby bylo možné zasunout do štěrku podbíjecí kladiva 16 odpovídajících podbíjecích nástrojů 6, 7, 8, 9. navzdory odbočné koleji 22 bez problémů při současném podbíjení dvou v podélném směru stroje bezprostředně za sebou uspořádaných pražců 17. Po odpovídajícím provedeném zpracování výhybkového úseku se obě sousedící a vždy pro podbíjení jednoho kolejnicového pásu předpokládané, vnitřní a vnější podbíjecí jednotky 2 opět spojí prostřednictvím blokovacího ústrojí 19 pro výkonné podbíjení traťového úseku při vytvoření konstrukční jednotky prakticky do společné podbíjecí jednotky.
U dvoupražcového podbíjecího agregátu 1, který je znázorněn na obr. 3 a 4, jsou pro zjednodušení a lepší přehlednost, stejně tak jako u následujících obrázků, funkčně shodné součásti označeny stejnými vztahovými znaky jako na obr. 1 a2. Z obou podbíjecích kladiv 16 , spojených vždy s jedním podbíječím nástrojem 6, Lt 2/ θ/ jsou ta, která jsou více vzdálena od přiřazeného rámu 14 agregátu, vykývnutelná kolem v podélném směru stroje upravené osy 23 a jsou uložena na odpovídajícím podbíjecím nástroji 6, 7, 8, 2/ přičemž jsou spojena vždy se samostatným výkyvným pohonem 24. Pro vymezení výkyvného pohybu každého výkyvné uloženého podbíjecího kladiva 16 mezi dvěma podbíjecími polohami jsou upraveny dva koncové dorazy 25, 26. Prostřednictvím uvedeného výkyvného pohonu 24 jsou vykývnutelná podbíjecí kladiva 16 přestavitelná z první pracovní polohy, která je z hlediska jejich podélného směru k v příčném směru stroje sousedícímu podbíjecímu kladivu 16 upravena zhruba rovnoběžně, jak je to znázorněno na obr.4 pro levou podbíjecí jednotku 2· Protože obě tyto pracovní polohy jsou určeny vždy uvedenými koncovými dorazy 25, 26./ lze provést nastavení podbíjecích kladiv 16., potřebné pro podbíjení určitého úseku výhybky, poměrně jednoduše a rychle, protože obsluha musí volit jen mezi dvěma možnými polohami. Každý vibrační pohon 5 je uspořádán bezprostředně pod příčnými vedeními 12/ případně nad výstředníkovým hřídelem 28 a je spojen řetězem 29 s výstředníkovým hřídelem 28 pro ukládání přisouvacích pohonů 4.
Jak je patrno z obr. 5, jsou v podélném směru stroje, případně v podélném směru koleje nejpřednější a neznázorněná nej zadně jší podbíjecí kladiva 16 každé podbíjecí jednotky 2 uložena prostřednictvím samostatného pohonu 58 na sobě navzájem nezávisle
-7CZ 278746 B6 výškově přestavitelně na odpovídajícím nejpřednějším, případně nejzadnějším podbíjecím nástroji 6., případně 9. Tím se umožní spustit podbíječí jednotku 2 do pracovní polohy i tehdy, když je přesně pod výškově přestavitelným podbíjecím kladivem 16 překážka v podbíjení, například šikmo položený pražec 17.
Na obr. 6 znázorněný dvoupražcový podbíječí agregát 1 sestává také ze čtyř v příčném směru stroje, případně koleje na sobě navzájem nezávisle příčně posuvných a shodně vytvořených podbíjecích jednotek 3, z nichž každá má dva v podélném směru stroje za sebou uspořádané, prostřednictvím samostatného výškově přestavného pohonu 12 na sobě navzájem nezávisle výškově přestavitelně unášeče .30/ 31 nástrojů. Každý z těchto obou unášeč 30, 31 nástrojů je spojen se samostatným vibračním pohonem 5 a ten je spojen se dvěma přisouvacími pohony 4, čímž se vytváří podbíječí uspořádání pro podbíjení jednoho jednotlivého pražce 17. Oba unášeče 30, 31 nástrojů jsou uloženy na sobě navzájem nezávisle výškově přestavitelně vždy ba dvou svisle a navzájem rovnoběžně upravených výškových vedeních 15., přičemž tato celkem čtyři výšková vedení 15 jsou upevněna na společném rámu 14 agregátu. Toto speciální vytvoření tohoto dvoupražcového podbíjecího agregátu 1 umožňuje spouštět obě dvojice podbíjecích nástrojů 6, 7, případně 8, 9 volitelně pro podbíjení v závislosti na případných překážkách v podbíjení.
dvoupražcového podbíjecího agreobr. 7, jsou uspořádány posuvně na uloženy prostřednictvím pohonu 32 na mezilehlém rámu 34. Ten je sám 35, který je posuvně uložen na
Čtyři podbíječí jednotky gátu 1, který je znázorněn na příčných vedeních 13 a jsou otočně kolem svislé osy 33 o sobě spojen s pomocným rámem dalších, s rámem 36 stroje spojených pomocných vedeních a který je spojen se samostatným příčným posuvným pohonem 38. Tím se vytváří možnost podstatně zvětšit oblast příčného posuvu čtyř podbíjecích jednotek 3, protože je možné příčná vedení 13., která slouží pro uložení podbíjecích jednotek 3, také příčně posouvat vzhledem k rámu 36 stroje. Zcela nezávisle na tomto příčném posuvu jsou podbíječí jednotky 3. vykývnutelně kolem svislé osy 33 pro přizpůsobení podélným pražcům v oblasti výhybek.
Podle obr. 8 jsou z hlediska příčného směru stroje vnější podbíječí jednotky 3_ uloženy otočně kolem svislé osy 39 na teleskopicky prodlouženém a na rámu 45 stroje podepřeném nosném rámu 40. Ten je svým, vzhledem k svislé ose 39 protilehlým, koncem uložen také otočně kolem svislé osy 41 na rámu 45 stroje a je Spojen s odpovídajícím pohonem 42. Obě vnitřní podbíječí jednotky 3., jak již bylo popsáno na obr. 7, jsou uloženy příčné posuvně na pomocném rámu 35, který je sám o sobě spojen otočně kolem svislé osy 41 s rámem 45 stroje. Tím se vytváří možnost v průběhu podbíjení výhybky současně také podbíjet kolejnicové pásy odbočné koleje a tak zhutnit všechny podklady dlouhých pražců v jednom jediném pracovním průchodu podbíječky.

Claims (15)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Podbíječka pro podbíjení koleje s rámem stroje, který je ulo- žen na podvozcích, a s podbíječím agregátem dvou pražců, který má v podélném směru stroje za sebou uspořádané, vibračními pohony vibrovatelné a přisouvacími pohony přisouvatelné podbíjecí nástroje s podbíjecími kladivy pro současné podbíjení dvou sousedících pražců, přičemž podbíjecí nástroje jsou uloženy na výškově přestavitelném, s rámem agregátu spojeném unášeči nástrojů, vyznačující se tím, že má upravené celkem čtyři, samostatnými příčnými přestavnými pohony (2) na sobě navzájem nezávisle příčně posuvné, vždy jednu samostatnou podbíjecí jednotku (3) vytvářející, rámy (14) agregátu se vždy čtyřmi v podélném směru stroje za sebou uspořádanými podbíjecími nástroji (6, 7, 8, 9), přičemž ke každé ze čtyř podbíjecích jednotek (3) je přiřazen samostatný, výškovým přestavným pohonem (12) výškově přestavitelný unášeč (11) nástrojů a samostatný vibrační pohon (5).
  2. 2. Podbíječka podle nároku 1,vyznačující se tím, že podbíjecí kladiva (16), nejméně v podélném směru stroje vždy koncově uspořádaných podbíjecích nástrojů (6, 9) každého rámu (14) agregátu, případně každé podbíjecí jednotky (3), jsou vzhledem k rámu (14) agregátu vytvořena přestavitelné nebo posuvně a jsou spojena s odpovídajícím pohonem (24, 58).
  3. 3. Podbíječka podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že podbíjecí kladivo (16), spojené s vzhledem k podélnému směru stroje koncově uspořádaným podbíječím nástrojem (6, 9) každé podbíjecí jednotky (3), je uloženo na odpovídajícím podbíječím nástroji (6, 9) výkyvné kolem v podélném směru stroje upravené osy (23) a je spojeno vždy s jedním výkyvným pohonem (24), přičemž pro omezení výkyvného pohybu každého výkyvné uloženého podbíjecího kladiva (16) mezi dvěma podbíjecími polohami jsou upraveny dva koncové dorazy (25, 26).
  4. 4. Podbíječka podle nároku 1, 2 nebo 3, vyznačující se tím, že nejméně jedno z celkem dvou na společném podbí ječím nástroji (6, 7, 8, 9) uložených, kolem v podélném směru stroje upravené osy (23) výkyvných podbíjecích kladiv (16), je prostřednictvím pohonu (24) vykývnutelné z první pracovní polohy, která je upravena zhruba rovnoběžně od vzhledem k jeho podélnému směru k v příčném směru stroje sousedícímu podbíjecímu kladivu (16), do druhé, pro zasunutí obou podbíjecích kladiv (16) po obou stranách kolejnice (27) stanovené pracovní polohy prostřednictvím pohonu (24), přičemž obě pracovní polohy jsou určeny vždy koncovými dorazy (25, 26).
  5. 5. Podbíječka podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že v podélném směru stroje nejpřednější a nejzadnější podbíjecí kladiva (16) každé podbíjecí jednotky (3) jsou uložena na odpovídajícím podbíječím nástroji (6, 9) na sobě navzájem nezávisle výškově přestavitelné prostřednictvím vlastních pohonů (58).
    -9CZ 278746 B6
  6. 6. Podbíječka podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že každá z celkem čtyř podbíjecích jednotek (3), má dva v podélném směru stroje za sebou uspořádané unášeče (30, 31) nástrojů, z nichž každý má vlastní výškový přestavný pohon (12), vibrační pohon (5) a dvojici podbíjecích nástrojů (6, 7, případně 8, 9).
  7. 7. Podbíječka podle jednoho z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že čtyři podbíjecí jednotky (3) jsou uspořádány posuvně na příčných vedeních (13) a jsou uloženy prostřednictvím pohonu (32) otočně kolem svislé osy (33) na mezilehlém rámu (34).
  8. 8. Podbíječka podle nároku 7,vyznačující se tím, že mezilehlý rám (34) je posuvně uložen na pomocných vedeních (37), která jsou upravena vodorovně a napříč k podélnému směru stroje a která jsou upevněna na rámu (36) stroje, a je spojen s příčným posuvným pohonem (38).
  9. 9. Podbíječka podle jednoho z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že příčná vedení (13), případně podbíjecí jednotky (3), jsou upevněny na nástrojovém rámu (48), který je jedním svým podélným koncem uložen prostřednictvím podvozku (49) na koleji (18) a svým protilehlým koncem je uložen podélně posuvně na rámu (45) stroje a je spojen s podélným posuvným pohonem (50).
  10. 10. Podbíječka podle jednoho z nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že každá vzhledem k příčnému směru stroje vnější podbíjecí jednotka (3) je uložena otočně kolem svislé osy (39) na nosném rámu (40), který je teleskopicky prodloužitelný a který je uložen na rámu (45) stroje, případně na nástrojovém rámu (48).
  11. 11. Podbíječka podle jednoho z nároků 1 až 10, vyznačuj í cí se tím, že na každé podélné straně stroje je upraveno se zdvihacím pohonem spojené přídavné zdvihací ústrojí (55) pro uchopování bočně vedle podbíječky (43) uložené kolejnice (27).
  12. 12. Podbíječka podle jednoho z nároků laž 11, vyznačuj í cí se tím, že pro volitelné spojení v příčném směru vnějšího rámu (14) agregátu se sousedícím rámem (14) agregátu je upraveno blokovací ústrojí (19).
  13. 13. Podbíječka podle nároku 12, vyznačující se tím, že blokovací ústrojí (19) má čep, který je spojen s pohonem (20) a který je uložen posuvně z uzavírací polohy do otevřené polohy.
  14. 14. Podbíječka podle jednoho z nároků 1 až 13,vyznačuj í cí se tím, že ke každé vzhledem k příčnému směru stroje vnitřní podbíjecí jednotce (3) přiřazený vibrační pohon (5), je uspořádán bezprostředně pod příčnými vedeními (13), případně nad výstředníkovým hřídelem (28) a je spojen prostřednictvím řetězu (29) s výstředníkovým hřídelem (28) pro ukládání přisouvacích pohonů (4).
    -10CZ 278746 B6
  15. 15. Podbí ječka podle jednoho z nároků laž 14, vyznačuj í c í se tím, že jako uchopovací orgán pro agregát (52) pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje je na každé podélné straně stroje upraven nejméně jeden prostřednictvím pohonů výškově a příčně přestavitelný zdvihací hák (53).
CZ93475A 1992-04-03 1993-03-23 Track packing machine track packing machine CZ278746B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT69192 1992-04-03

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ47593A3 CZ47593A3 (en) 1993-11-17
CZ278746B6 true CZ278746B6 (en) 1994-05-18

Family

ID=3497281

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ93475A CZ278746B6 (en) 1992-04-03 1993-03-23 Track packing machine track packing machine

Country Status (13)

Country Link
EP (1) EP0564433B1 (cs)
JP (1) JPH0610302A (cs)
CN (1) CN1077509A (cs)
AT (1) ATE127556T1 (cs)
AU (1) AU3565893A (cs)
CA (1) CA2090396A1 (cs)
CZ (1) CZ278746B6 (cs)
DE (1) DE59300548D1 (cs)
ES (1) ES2078116T3 (cs)
HU (1) HU210385B (cs)
MX (1) MX9301921A (cs)
PL (1) PL298192A1 (cs)
SK (1) SK279083B6 (cs)

Families Citing this family (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4315200C2 (de) * 1993-05-07 2003-04-30 Schwihag Gmbh Querschwelle mit Verstellvorrichtung für Weichenzungen
SE501985C2 (sv) * 1993-11-05 1995-07-03 Sunds Defibrator Ind Ab Förfarande för avskiljning av metalljoner från massa i samband med blekning av massan
CZ286585B6 (cs) * 1996-01-12 2000-05-17 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M. B. H. Podbíječka koleje
AT404744B (de) * 1997-04-23 1999-02-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfaggregat
AT3916U3 (de) * 2000-04-25 2001-01-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfaggregat zum unterstopfen eines gleises
US6918224B2 (en) 2002-05-01 2005-07-19 Benteler Automotive Corporation Heat treatment strategically strengthened door beam
EP1846616B1 (de) * 2005-01-31 2008-06-04 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft m.b.H. Gleisstopfmaschine
AT506585B1 (de) 2008-04-28 2009-10-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfmaschine
AT507896B1 (de) 2009-08-24 2010-09-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren zum unterstopfen eines gleises
CN102953300B (zh) * 2011-08-30 2015-04-22 常州市瑞泰工程机械有限公司 正线双枕捣固装置
CN102644221B (zh) * 2012-05-09 2014-12-10 昆明中铁大型养路机械集团有限公司 轨道捣固车
CN102720101B (zh) * 2012-05-22 2015-07-08 昆明中铁大型养路机械集团有限公司 线路捣固稳定车及道岔稳定方法
AT513277B1 (de) * 2012-10-24 2014-03-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum Unterstopfen eines Gleises
AT514990B1 (de) * 2013-10-28 2015-08-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Stopfmaschine zum Unterstopfen eines Gleises
AT516311B1 (de) * 2014-10-06 2016-06-15 System 7 - Railsupport GmbH Gleisstopfmaschine zum Verdichten der Schotterbettung eines Gleises
US10106934B2 (en) * 2015-03-17 2018-10-23 Harsco Technologies LLC Workhead assembly
FR3047016B1 (fr) 2016-01-21 2019-09-06 Matisa Materiel Industriel S.A. Machine de bourrage a moteurs hydrauliques synchronises
AT16726U1 (de) * 2018-09-13 2020-07-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verfahren und Vorrichtung zum Unterstopfen von Schwellen eines Gleises
CN110042706A (zh) * 2019-05-29 2019-07-23 昆明学院 一种轨枕间石碴拨平振实自动化装置
AT522456B1 (de) * 2019-10-08 2020-11-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Stopfaggregat zum Unterstopfen von Schwellen eines Gleises
CN111560802B (zh) * 2020-05-26 2022-06-03 韦海珍 一种铁路轨道道渣灼烧式清理维护设备
AT524193B1 (de) * 2020-09-10 2024-01-15 Hp3 Real Gmbh Gleisstopfmaschine zum Verdichten der Schotterbettung eines Gleises
AT524277A1 (de) 2020-09-16 2022-04-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Gleisbaumaschine zum Unterstopfen eines Gleises
AT524276A1 (de) * 2020-09-16 2022-04-15 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gmbh Verfahren und Gleisstopfmaschine zum Unterstopfen eines Gleises
CN112160198A (zh) * 2020-10-21 2021-01-01 中国铁建高新装备股份有限公司 一种捣固组件及单枕捣固装置
AT524403A1 (de) * 2020-10-28 2022-05-15 Hp3 Real Gmbh Stopfaggregat für eine Gleisstopfmaschine

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ATE37913T1 (de) * 1985-07-19 1988-10-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfaggregat fuer gleisstopfmaschine.
ES2023678B3 (es) * 1987-11-05 1992-02-01 Franz Plasser Bahnbaumaschinen- Ind M B H Bateadora de balasto, elevadora y enderezadora portatil para elevacion y/o deslizamiento transversal de un sector de via en la zona de cambio de via y cruce.
ATE81369T1 (de) * 1989-03-10 1992-10-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisstopf-, nivellier- und richtmaschine mit verschwenkbaren stopfaggregaten.
ATE117753T1 (de) * 1991-10-24 1995-02-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfaggregat.

Also Published As

Publication number Publication date
MX9301921A (es) 1993-10-01
CA2090396A1 (en) 1993-10-04
EP0564433B1 (de) 1995-09-06
SK24193A3 (en) 1993-11-10
HU9300949D0 (en) 1993-06-28
HUT63889A (en) 1993-10-28
CZ47593A3 (en) 1993-11-17
CN1077509A (zh) 1993-10-20
EP0564433A1 (de) 1993-10-06
AU3565893A (en) 1993-10-07
DE59300548D1 (de) 1995-10-12
ES2078116T3 (es) 1995-12-01
JPH0610302A (ja) 1994-01-18
ATE127556T1 (de) 1995-09-15
HU210385B (en) 1995-04-28
PL298192A1 (en) 1993-10-18
SK279083B6 (sk) 1998-06-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ278746B6 (en) Track packing machine track packing machine
JP4713017B2 (ja) 軌道更換装置
CS227657B2 (en) Mobile sleeper-laying machine
CA2114399C (en) Tamping machine with auxiliary lifting device and frame
AU617191B2 (en) A travelling on-track machine arrangement for placing and removing sleepers
CZ279092B6 (en) Track packing machine, particularly for tamping switches and crossing of lines
SE464476B (sv) Spaarstoppningsmaskin
SK278975B6 (sk) Spojito pojazdný podbíjací, nivelačný a urovnávací
CZ320592A3 (en) Sleeper-tamping set
CZ590288A3 (en) Track-building continuously moving machine
CZ355596A3 (en) Track tamping machine
JP4603202B2 (ja) 古い枕木を除去し新しい枕木を敷くための装置
SK278177B6 (en) Traveling tamping, leveling tool with swivel tamping aggregates
US5046270A (en) Mobile ballast clearing and planing machine
CZ286462B6 (en) Track tamping unit
CZ285437B6 (cs) Stroj pro demontáž staré koleje a pokládání nové koleje
CZ287090B6 (en) Track building machine for excavation of material of the track ballast bed
CA2206742A1 (en) A machine for laying a track
PL163768B1 (pl) Maszyna jezdna do podbijania toru PL
CA2103613C (en) Continuously mobile track tamping machine
CZ279363B6 (cs) Pojízdná podbíječka koleje
CZ283293A3 (en) Mechanical arrangement for track tamping
CZ15051U1 (cs) Podbíjecí stroj na podbíjení koleje
CZ379392A3 (en) Track packing machine
CS9001905A2 (en) Mobile rail packing machine

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20120323