CZ27697A3 - Přepravkový dopravníkový systém - Google Patents

Přepravkový dopravníkový systém Download PDF

Info

Publication number
CZ27697A3
CZ27697A3 CZ97276A CZ27697A CZ27697A3 CZ 27697 A3 CZ27697 A3 CZ 27697A3 CZ 97276 A CZ97276 A CZ 97276A CZ 27697 A CZ27697 A CZ 27697A CZ 27697 A3 CZ27697 A3 CZ 27697A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
conveyor
crate
elevator
moving
support means
Prior art date
Application number
CZ97276A
Other languages
English (en)
Inventor
Chester F. Kierpaul
David K. Meissner
Donald Lee Anderson
Rickey Lee Brown
Original Assignee
Jervis B. Webb International Company
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Jervis B. Webb International Company filed Critical Jervis B. Webb International Company
Publication of CZ27697A3 publication Critical patent/CZ27697A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B64AIRCRAFT; AVIATION; COSMONAUTICS
    • B64FGROUND OR AIRCRAFT-CARRIER-DECK INSTALLATIONS SPECIALLY ADAPTED FOR USE IN CONNECTION WITH AIRCRAFT; DESIGNING, MANUFACTURING, ASSEMBLING, CLEANING, MAINTAINING OR REPAIRING AIRCRAFT, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; HANDLING, TRANSPORTING, TESTING OR INSPECTING AIRCRAFT COMPONENTS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B64F1/00Ground or aircraft-carrier-deck installations
    • B64F1/36Other airport installations
    • B64F1/368Arrangements or installations for routing, distributing or loading baggage
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G37/00Combinations of mechanical conveyors of the same kind, or of different kinds, of interest apart from their application in particular machines or use in particular manufacturing processes
    • B65G37/02Flow-sheets for conveyor combinations in warehouses, magazines or workshops

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Aviation & Aerospace Engineering (AREA)
  • Intermediate Stations On Conveyors (AREA)
  • Branching, Merging, And Special Transfer Between Conveyors (AREA)
  • Chain Conveyers (AREA)
  • Disintegrating Or Milling (AREA)
  • Supply Of Fluid Materials To The Packaging Location (AREA)
  • Refuse Collection And Transfer (AREA)
  • Supplying Of Containers To The Packaging Station (AREA)

Description

Přepravkový dopravníkový/systémtt
Oblast techniky
Předkládaný vynález se týká automaticky pracujY&ího dopravníkového systému pro vracení přepravek do místa použití. Teno systém zahrnuje řídící systém, přepínače, dopravníky, nosné prostředky, výtahy a překládači stanice, a pracuje v předem 'stanoveném směru podle mista shromažďováni přepravek. Předkládaný vynález se zejména týká prostředků pro manipulaci se zavazadly, jako je přeprava a distribuce zavazadel na letištích, které využívají přepravky, palety, kontejnery a/nebo zásobníky pro přepravu zavazadel na dopravníkových systémech. Pro účely tohoto dokumentu je třeba termín přepravka nebo přepravky chápat jako zcela záměnný s paletami, kontejnery, zásobníky nebo jinými prostředky vhodnými pro daný účel.
Dosavadní stav techniky
Běžné systémy pro manipulaci se zavazadly postrádají automatické prostředky pro návrat zavazadlových přepravek. Typický systém umožní obsluhujícímu personálu v podatelně zavazadel u přepážky vyzvednout přepravku, uskladněnou v tomto místě,, a uložit jednotku zavazadel do této přepravky. Potom obsluhující personál uloží přepravku, která obsahuje zavazadla na dopravníkový systém. Tento systém dopraví přepravku do shromažďovaci oblasti obvykle několik podlaží pod podatelnou. Ve shromažďovaci oblasti další obsluhující personál vyjme zavazadla z přepravky a položí zavazadla na běžný pozemní , vozík a přepravku uloží na stoh přepravek. Pokud je to žádoucí, uloží obsluhující personál stoh přepravek na vozík a vrátí je do počátečního bodu použití tedy do podatelny. To, že systém nemá prostředky pro automatický návrat, vyžaduje dozor pro monitorování stohu přepravek a plánované periody pro obsluhující personály, aby přerušil svoji činnost a vrátil přepravky do oblasti podatelen a distribuoval tyto přepravky do různých podatelen. Tyto manuální operace mají nezbytně za následek přinejmenším přerušení práce obsluhujícího personálu a vystavuje přepravní systém zbytečným prodlevám a zpožděním vyplývajícím z nedostatku přepravek.
V minulosti již byly provedeny pokusy o překonání tohoto problému instalací automatických systémů pro návrat přepravek. V dosavadním stavu techniky existuje, mnoho automatizovaných systémů, jako je například jeden popsaný v US patentu č. 3,776,395, Lingg a kol., který se týká válečkového dopravníku nebo pásového dopravníku, který má řady automatizovaných stanovišť pro stohování a vykládání přepravek. Problémem u tohoto a jiných systému pro návrat přepravek, ať již zahrnují svůj vlastní systém dopravníků nebo využívají zpáteční větve dopravníku pro naložené přepravky, je to, že uspořádání systému pro návrat přepravek typicky nepracuje dobře s prázdnými přepravkami — nebo s malým stohem prázdných přepravek. Navíc tyto sy«stémy obvykle vyžadují velmi mnoho hodnotného prostoru v budovách. Tyto problémy s manipulací a s prostorem se násobí v systémech vyžadujících návrat přepravek do míst na různých podlažích celého zařízení.
Překvapivě bylo nyní zjištěno, že je možné značně omezit nebo v podstatě překonat jeden nebo více ze shora uvedených problémů.
Podstata vynálezu
Předkládaný vynález se týká automatizovaného systému pro vracení přepravek z koncového místa použití, tedy z vykládací oblasti, zpět do místa použití, tedy k přepážce nebo podatelně. Tento systém bude obecně používán ve spojení s automatizovaným dopravním systémem pro zavazadla. Tento systém zajišťuje prostředky pro jednotlivce, aby uložil jednu nebo stoh několika přepravek na dopravníkový systém, který automaticky dopraví tyto přepravky k nekonečnému skladovacímu dopravníku. Tyto skladovací dopravníky zadrží přepravky na miste pro dopravení k přepážkám, když řídící systém zjistí, že zásoba je buď malá nebo vyčerpaná. Jakmile řídící systém přijme signál, že určitá přepážka potřebuje další přepravky, systém posune nosný prostředek do polohy v sousedství k zásobníkům pro přepravky u této přepravky a automaticky vyloží přepravky. Obsluhující personál u této přepážky je potom schopen snadno manipulovat s těmito přepravkami. Systém je vybaven systémem vertikálních a horizontálních dopravníkových systémů. Systém dále obsahuje prostředky pro překládání přepravek z vertikálního dopravníku na horizontální dopravník a obráceně. Tento systém rovněž zahrnuje vedlejší dopravníky umístěné v těsné blízkosti hlavního dopravníku pro umožnění nosným prostředkům přepravek putovat a zastavit podle potřeby v poloze vzhledem k vertikálním dopravníkům takové, aby nosný prostředek mohl buď uložit přepravky na nebo odebrat přepravky z vertikálních dopravníků. V tomto systému je rovněž začleněn řídící systém, který vede přepravky od stanovišť ručního nakládání k zásobníkům přepravek u přepážek. Tento řídící systém vede přepravky prostřednictvím řízení. pohybů výtahů, horizontálních dopravníků, překládačích zařízení a nosných prostředků.
Cílem předkládaného vynálezu je tedy navrhnout automatický systém pro vracení přepravek, který může být využit v zařízeních vyžadujících použití přepravek pro zavazadla na více než jednom podlaží.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit systém pro vracení přepravek shora uvedeného typu, ve.kterém je doprava přepravek automatizována tak, aby byla eliminována zpoždění spojená a manuální manipulací. .
Ještě dalším cílem tohoto vynálezu je vytvořit prostředky v podstatě horizontálního dopravníku, které, budou schopné automatického ukládání a odebírání přepravek na a z v podstatě vertikálního dopravníku.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je navrhnout systém pro vracení přepravek, schopný přepravovat přepravky jak v horizontálním tak i ve vertikálním směru.
A ještě dalším cílem tohoto vynálezu je vytvořit automatizovaný systém pro vracení přepravek shora uvedeného typu, ve kterém jsou přepravky automaticky dopravovány do podatelen podle potřeby. —
Ještě dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit přepravkový dopravníkový systém, ve kterém jsou přepravky přeloženy na nosné prostředky pouze jednou a nejsou odebrány. „ z těchto nosných prostředků dokud nejsou dopraveny do místa použití, dokonce i když je toto cílové místo určení umístěno na jiném podlaží než kde byly přepravky uloženy na tyto nosné prostředky.
Tyto a další cíle předkládaného vynálezu budou snadno patrné po pročtení a pochopení následujícího popisu ve spojení s připojenými výkresy.
Přehled obrázků na výkresech
Obr.l je bokorys jednoho možného uspořádání přepravkového dopravníkového systému, který může být použit v příkladném mnoho podlažním zařízení;
Obr. 2 je schematický pohled v nárysu na jedno možné uspořádání přepravkového dopravníkového systému;
Obr. 3 je zvětšený nárys vedený řezem rovinou III III z obr. 2;
Obr. 4 je bokorys přepážky, ..znázorňující přepravkový. dopravníkový systém.
Příklady provedení vynálezu
Před detailním vysvětlením předkládaného vynálezu je třeba upozornit na to, že tento vynález není svým použitím omezen na detaily konstrukce a uspořádání komponentů, které jsou uvedeny v následujícím popisu nebo ilustrovány na výkresech. Podle vynálezu mohou být vytvořena i další jeho provedení a vynález může být použit a realizován různými způsoby. Rovněž je třeba pochopit, že fráze a terminologie použitá v tomto popisu je daná účelem tohoto popisu a nemůže tedy představovat žádné omezení pro rozsah předkládaného vynálezu.
Tento popis představuje přepravkový dopravníkový systém, který může být využit na letišti, kde jsou zavazadla, přijímána v podatelně od zákazníků, ukládána na přepravku a - na běžný automatizovaný dopravníkový systém. Tento dopravníkový systém přepravuje přepravky obsahující zavazadla do kteréhokoliv z množství shromažďovacích míst. Obsluhující personál odebere zavazadla ve shromažďovacím místě a uloží je na běžný vozík pro přepravu k letadlu. Přepravka je odebrána na stranu, aby byla stohována a/nebo uložena na systém pro vracení přepravek.
Výtah . Systém v provedení ilustrovaném na obr. 1 ma výtah 10. Tento výtah 10 může být jakýmkoliv z velkého množství běžných výtahových zařízení schopných přepravy přepravek ve více či méně vertikálním směru. Výhodně toto výtahové zařízení bude typu, který zabírá minimální plochu podlahového , 7 . .
prostoru, jako je například vertikální dopravník se čtyřmi řetězy, který má řetězy upevněné ke čtyřem rohům vertikálně se pohybující plošiny schopné přepravy přepravky nebo stohu přepravek . 12 . tyto .přepravky 12 jsou manuálně pokládány na výtah 10 buď jednotlivě nebo výhodně stohovány na stanovišti manuálního nakládání. Typicky bude systém mít několik těchto stanovišť 14 manuálního nakládání vhodně rozmístěných v zařízení v těsné blízkosti nákladních shromažďovacích oblastí 2_. Mělo by být uvedeno, že systém může zahrnovat v podstatě. horizontální dopravníkový systém, který má stanoviště manuálního nakládání pro shromažďování přepravek pro . automatickou přepravu k výtahu. Výtah 10 dopravuje přepravky 12 v podstatě vertikálním směru k překládacímu stanovišti 16, což je místo kde se výtah 10 kříží's nakládací větví 22 v podstatě horizontálního centrálního dopravníkového systému 20.
poháněným dopravník
Centrální dopravník
Centrální dopravníkový systém 20 může být jakéhokoliv typu, který je známý v dosavadním stavu techniky pro přepravu přepravek. Typicky budou zavěšené dopravníky tvořeny řetězem a vodícím systémem drah. Centrální může zahrnovat oběhový dopravník, vedlejší dopravník a mnoho nosných prostředků 18. Vedlejší dopravníky jsou obvykle dopravníky, které na jednom konci přijímají nosné prostředky z ..oběhového. dopravníku. a na. druhém konci přivádějí nosné prostředky k oběhovému dopravníku. Nosný prostředek může být jakéhokoliv ''typu,, který -je 'vhodný pro tento účel, jako je rám zasahující, dolů ze záběrných prostředků dopravníkové dráhy, přičemž tento rám je upraven pro držení přepravek, přičemž zůstává otevřený na jedné straně. Záběrné prostředky jsou . schopné připojovat a odpojovat od dopravníku a mohou být jakéhokoliv typu, který je vhodný pro tento účel, jako jsou například mechanicky nebo elektricky ovládané čelisti, háky, západky nebo úchyty. Přestože centrální dopravník je v podstatě horizontální, mělo by být zřejmé, že části tohoto dopravníku mohou být vedeny nahoru a/nebo dolů, což umožňuje nosným prostředkům, aby byly neseny do a z různých podlaží. Tento centrální.dopravníkový systém 20 může navíc zahrnovat sady přepínačů 24 a spínačů. Přepínače 24 umožňují, aby se nosné prostředky pohybovaly na a z jedné dopravníkové dráhy na druhou, jako je vedlejší dopravník. Spínače, které mohou být mechanické, elektrické nebo elektromechanické, jsou používány pro' aktivaci záběrných prostředků na nosných prostředcích. Centrální dopravníkový systém je prostředkem pro distribuci přepravek shromážděných z výtahů, k dalším výtahům pro další přepravu nebo přímo k zásobníkům přepravek.
Alternativně může centrální dopravníkový systém zahrnovat další v podstatě horizontální dopravník nebo řady dopravníků 34, typicky na jiné úrovni. Tyto přídavné dopravníky mohou být sestaveny z alespoň jednoho oběhového dopravníku 36, který má alespoň jeden vedlejší dopravník 38 pro přívod k alespoň jednomu výtahu. Tyto dopravníky mohou potom transportovat nosné prostředky přepravek k a. od jednotlivých přepážek 4_, takže přepravky mohou být dopraveny k zásobníkům _6 přepravek, které jsou obvykle .umístěny u přepážek _4.
Výtah pro nosné prostředky
Přepravkový dopravníkový systém může rovněž zahrnovat výtah 30 pro nosné prostředky, který je schopen vertikálně přepravovat nosné prostředky 18, včetně nosných prostředků nesoucích přepravky. Výtah 30 nosných prostředků může jakéhokoliv typu z výtahových prostředků vhodných pro tento účel a může být stejného typu nebo dokonce úplně stejný jako výtah popsaný výše. Obvykle bude tento výtah nosných prostředků vybaven zajišťovacími prostředky 32 pro zajištění nosného prostředku způsobem podobným jako u centrálního dopravníkového systému. To může zahrnovat úsek dopravníku stejného typu jako u centrálního dopravníkového systému, pókúd byl například centrální dopravníkový systém typu s řetězem a dráhami, který byl popsán výše, může výtah nosných prostředků mít úsek dráhy, který je schopen zajistit nosný prvek v průběhu vertikálního pohybu a je upraven pro překládači operace pro nosný prostředek na a z výtahu 30 nosného prostředku.
Překládači zařízení
Systém bude obvykle obsahovat překládači prostředek v každém místě v systému, kde je nezbytné překládat přepravky a/nebo nosné prostředky z výtahu na dopravník, z dopravníku na výtah, a/nebo z výtahu a/nebo dopravníku do. zásobníku přepravek. Překládači prostředek může být jakéhokoliv typu, který je vhodný pro tento účel, jako jsou strkače, stahovače, šoupátka, vyklápšče a kombinace těchto prvků. Typické překládači.zařízení může být typu se strkači 42, u kterých je. beran s plochým čelem, umístěný na protilehlé straně výtahu vzhledem k nosnému prvku, vysouván prostřednictvím zdroje energie, přičemž zabírá se stranou přepravky a tlačí tuto přepravku z výtahu na nosný prostředek. Alternativně může být beran umístěn za nosným prostředkem naproti místu určení, například zásobníku přepravek, takže přepravky mohou být vytlačeny z nosného prostředku a umístěny do místa určení. Zdrojem energie může být jakýkoliv zdroj používaný pro tento účel. Typicky bude beran ovládán elektromechanicky a/nebo hydraulicky. Jiné typické překládači zařízení může být typu s řadovým dopravníkem 44, u kterého je nosný prostředek dopraven do těsné blízkosti výtahu a je mu umožněn volný pohyb podél dráhy na zajišťovací prostředky výtahu. Nosný prvek, jakmile je transportován výtahem do místa určení, se může volně pohybovat od zajišťovacích prostředků podél dráhy z výtahu na další dopravníkový systém. Překládka nosného prostředku mezi dopravníkovým systémem a výtahem pro nosný prostředek může být provedena prostřednictvím vytvoření dopravníkové dráhy použité pro dopravení nosného prostředku k výtahu na úrovni vyšší než je polohy zajišťovacích prostředků upevněných k výtahu, takže překládka může být alespoň částečně realizována s pomocí gravitace. Podobně může být dopravníková dráha, použitá pro přijetí nosného prostředku z výtahu, umístěna na úrovni nižší než je poloha zajišťovacích prostředků upevněných k výtahu. Zajišťovací prostředky pro nosný prostředek, umístěné na výtahu, mohou být jakéhokoliv typu, který je vhodný pro tento účel, jako je jeden úsek dopravníkové dráhy nebo mnohem složitější systém sestavený z pohybujících se komponentů pro zajištění nosného prostředku v průběhu transportu a pro asistenci při překládce nosného prostředku na a z dopravníků.
Řídící systém
Mělo by být zcela zřejmé, že v pokročilejších provedeních tohoto vynálezu bude nezbytné použít mechanismus pro sledování drah pohybů přepravek v systému. To může být oo.... o provedeno množstvím způsobů, přičemž zde popsaný způsob využívá systém počítačového řízení.
Teno systém může zahrnovat jeden počítač, který přijímá všechny signály ze snímačů nebo hlavní řídící počítač, který přijímá data z vedlejších počítačů. Umístění a identita přepravek mohou být zjišťovány systémem snímacích prvků včetně mechanických přepínačů, elektromechanických
..přepínačů, ručních přepínačů, optických snímačů a kombinací těchto a dalších prvků. Počítač odpovídá na vstupy od těchto
2$ různých snímačů vysíláním výstupních signálů k různým ovladačům včetně přepínačů, spínačů, motorů, strkačů a množství dalších prvků, které mohou být řízeny počítačovými řídícími systémy.
Řídící systém může způsobit: pohyb výtahu do určité . polohy a jeho zastavení, posun nosného prostředku po dopravníkovém systému prostřednictvím sad přepínačů, jeho odpojení od dopravníku v určité poloze a jeho zastavení, nebo jakýkoliv počet řad operací požadovaných pro umožnění přepravkám, aby byly dopravovány přepravkovým dopravníkovým systémem.
Mělo by být uvedeno, že předkládaný vynález může existovat v nekonečném množství uspořádání. Systém by měl být upraven podle zařízení ve kterém je určeno, .aby sloužil. Systém může obsahovat jakýkoliv . počet nebo, žádný z kteréhokoliv komponentu uvedeného výše. Tento systém může rovněž kombinovat jakýkoliv počet dalších komponentů spolu s komponenty uváděnými výše.
Zjednodušený systém
Zjednodušený systém podle předkládaného vynálezu bude zahrnovat alespoň jeden výtah, alespoň jeden v podstatě horizontální dopravníkový systém, alespoň, jeden překládači prostředek, alespoň jedno nakládací stanoviště přepravek a alespoň jeden zásobník přepravek. Tento, systém může zahrnovat různé úrovně a stupně řízení od v podstatě manuálního řízení až po úplnou automatizaci.
Příklad
Vynález může být ' proveden, například, podle následujícího popisu. Přepravkový dopravníkový systém může mít řady výtahů přepravek, umístěných v těsné blízkosti shromažďovacích oblastí přepravek v celém zařízení. Přepravky mohou být ručně ukládány buď jednotlivě nebo ve stozích na vertikální výtah přepravek, který vynese přepravky nahoru k překládacímu stanovišti. Výtah přepravek bude typu, který má plošinu umístěnou mezi a upevněnou ke čtyřem řetězům
V upraveným v každém z jejích rohů. tyto řetězy a plošina se budou pohybovat v kontinuální uzavřené smyčce tak, že plošina se pohybovat nahoru, přes vršek, dolů, kolem spodku a opět nahoru. Jakmile vertikálně stoupající plošina obsahující přepravky dosáhne překládacího stanoviště, výtah přepravek se zastaví. Přepravky se vytlačí z výtahu přepravek na nosný prostředek umístěný v těsné blízkosti, výtahu. Tento nosný prostředek bude na jedné z několika vedlejších větví, které jsou částí centrálního dopravníkového systému.
Centrální dopravníkový systém bude výhodně zavěšený hnaný a volnoběžný kontinuální dopravník, typu, který je dodáván, například, firmou Jervis B. Webb Company pod jménem Unibilt. Tento dopravníkový systém bude . sestaven z centrálního kontinuálního oběhového dopravníku majícího několik vedlejších dopravníků, aby bylo možné nosné prostředky přivádět k překládacím stanovištím každého z výtahů přepravek a z výtahů nosných prostředků. Jakmile nosný prostředek přijme přepravky v překládacím.stanovišti z výtahu přepravek zabere se řetězem vedlejšího dopravníku a bude putovat podél dopravníkové dráhy směrem k oběhovému dopravníku. Projde přepínacím zařízením a zabere s oběhovým dopravníkem centrálního dopravníkového systému. Nosný prostředek se pohybovat podél oběhového dopravníku dokud nedosáhne vedlejšího dopravníku, který je přiveden k určenému výtahu nosných...prostředků. Nosný prostředek potom přesunut z hnacího řetězu centrálního dopravníku na . hnací řetěz vedlejšího dopravníku. Tento hnací . řetěz. vedlejšího dopravníku bude transportovat nosný prostředek až k překládacímu stanovišti výtahu nosného prostředku. Jakmile se nosný prostředek dostane do této polohy, může být tento nosný prostředek odpojen od hnacího řetězu vedlejšího dopravníku a může být přesunut dolů na dráhu namontovanou na výtahu nosného prostředku.
Systém může mít řady výtahů nosných prostředků, umístěných v celém zařízení tak, aby přepravkový dopravníkový systém mohl obsluhovat několik skupin.přepážek. Výtah nosného prostředku bude mít. zajišťovací .prostředky ..pro zajištění nosného prostředku v dráze namontované na výtahu. Nosný prostředek obsahuj ící .přepravky bude transportován .až.. k další úrovni zařízení. Jakmile nosný prostředek dosáhne určeného překládacího stanoviště výtahu nosného prostředku, bude tento nosný prostředek uvolněn, aby putoval podél dráhy, typicky směrem dolů, na vedlejší větev oběhového dopravníku na vyšším podlaží zařízení. Nosný prostředek zabere s vedlejší větví oběhového dopravníku na vyšším podlaží zařízení a bude se pohybovat po její dráze směrem k oběhovému dopravníku. Jakmile se dostane k oběhovému dopravníku tohoto vyššího podlaží zařízení, odpojí se nosný prostředek od vedlejší větve a zabere s oběhovým dopravníkem vyššího podlaží. Nosný prostředek obsahující přepravky vstoupí do skladovací oblasti, kde bude čekat ve frontě. Tato fronta bude sestavena z nosných prostředků obíhajících na oběhovéjn. dopravníku vyššího podlaží a čekajících, aby mohly své přepravky dopravit do zásobníku, přepravek., který je umístěn v blízkosti přepážky. Jakmile je vydán požadavek na další přepravky, bude se nosný prostředek pohybovat podél oběhového dopravníku vyššího podlaží do polohy v sousedství zásobníku přepravek. Potom bude aktivován strkač, aby způsobil, že přepravky budou přesunuty z nosného prostředku, do zásobníku přepravek.
Prázdný nosný prostředek pak začne svojí cestu zpět k překládacímu stanovišti výtahu přepravek. Nosný prostředek se bude pohybovat podél oběhového dopravníku vyššího podlaží na vedlejší dopravník, na výtah nosných prostředků, dolů na úroveň centrálního dopravníkového systému, na vedlejší dopravník tohoto centrálního dopravníkového systému k oběhovému dopravníku centrálního dopravníkového systému. Jakmile bude na oběhovém dopravníku centrálního dopravníkového systému, bude zde obíhat dokud nebude zaznamenán požadavek, aby byl nosný prostředek umístěn k překládacímu stanovišti výtahu přepravek. Aby odpověděl na tento požadavek, bude se nosný prostředek pohybovat podél oběhového dopravníku .doku nedosáhne přepínacího zařízení požadovaného vedlejšího dopravníku, Nosný prostředek bude přeložen na tento vedlejší dopravník a poputuje podél tohoto vedlejšího dopravníku až k požadovanému překládacímu stanovišti výtahu přepravek. V tomto bodě se nosný prostředek odpojí od hnacího řetězu vedlejšího dopravníku a počká na přijetí přepravky nebo stohu přepravek z výtahu přepravek.
Bylo zjištěno, že může být výhodné začlenit výtah nosných prostředků do přepravkového dopravníkového systému podle tohoto vynálezu, jak bylo popsáno v Příkladu. Použití výtahu nosných prostředků může snížit počet překládek přepravek na a z nosných prostředků. Přesněji tedy, jakmile jsou přepravky naloženy na nosné prostředky, může být nosný prostředek s přepravkami transportován systémem, jak vertikálně tak i horizontálně, což může snížit některé ze složitých problémů, spojených s těmito typy překládek.

Claims (16)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
  2. 2n-Vl·
    1. Přepravkový dopravníkový systém, vyznačuj ící se t í m , že zahrnuje:
    výtahové prostředky pro přesun alespoň jedné přepravky ve v podstatě vertikálním směru;
    dopravníkové prostředky pro přesun alespoň jedné přepravky ve v podstatě horizontálním směru; a překládači prostředky pro překládání alespoň jedné přepravky mezi výtahovými prostředky a dopravníkovými prostředky.
    2. Přepravkový dopravníkový
    1, vyznačující se prostředky se pohybují vertikálně.
  3. 3. Přepravkový . dopravníkový 1, vy z načující se t přijímací prostředky pro přepravky na dopravníkový systém; a vykládací prostředky pro přepravky z dopravníkového systému.
    systém podle tím, že nároku výtahové systém podle nároku í m , že dále zahrnuje:
    přijetí alespoň jedné vyložení alespoň jedné
  4. 4. Přepravkový dopravníkový 1, vyznačující se prostředky je zavěšený dopravník.
    systém tím, podle nároku že dopravníkovými
  5. 5. Přepravkový dopravníkový 4, vyznačující se prostředky je systém drah a řetězů systém podle nároku tím, že dopravníkovými
  6. 6. Přepravkový dopravníkový systém podle nároku 1, vyznačující se tím., že dopravníkové prostředky mají alespoň jeden nosný prostředek, který má záběrné prostředky pro uvolnitelné uchycení k řetězu a prostředky pro držení alespoň jedné přepravky.
  7. 7. Přepravkový dopravníkový systém podle nároku 1,vyznačující se tím, že dopravníkové prostředky zahrnují alespoň jeden oběhový dopravník a alespoň jeden vedlejší dopravník pro transport alespoň jednoho nosného prostředku mezi oběhovým dopravníkem a polohou v těsné blízkosti výtahových prostředků.
  8. 8. Přepravkový dopravníkový systém 7, v y z načující se tím oběhový dopravník jsou stejného typu.
    podle nároku že vedlejší a
  9. 9. Přepravkový dopravníkový systém podle nároku 6,vyznačující se tím, že dále zahrnuje druhé výtahové prostředky pro přesun alespoň jednoho nosného prostředku ve vertikálním směru a druhé překládači prostředky pro překládání nosných prostředků mezi druhými výtahovými prostředky a dopravníkovými prostředky.
  10. 10. Přepravkový dopravníkový 9, vyznačující se druhé dopravníkové prostředky pro ve v podstatě horizontálním-směru.
    systém pďdle nároku tím, že dále zahrnuje přesun nosných prostředků
  11. 11. Přepravkový dopravníkový systém, vyznačuj ící se t í m , že zahrnuje:
    prostředky manuálního nakládání pro umožnění jednotlivci uložit alespoň jednu přepravku na dopravníkový systém;
    první výtahové prostředky pro přesun alespoň jedné přepravky ve v podstatě vertikálním . směru . mezi prostředky manuálního nakládání a prvním dopravníkem;
    druhé., výtahové prostředky pro přesun alespoň jedné přepravky ve v podstatě vertikálním směru mezi prvním dopravníkem a druhým dopravníkem;
    alespoň jeden nosný prostředek pro uvolnitelný záběr s alespoň jedním dopravníkem a pro držení alespoň jedné přepravky;
    první dopravník pro přesun . alespoň jednoho nosného prostředku;
    první překládači prostředky pro překládání alespoň jedné přepravky mezi prvními výtahovými prostředky a prvním dopravníkem;
    druhý dopravník pro přesun alespoň jednoho nosného prostředku;
    druhé překládači prostředky pro překládání . alespoň· jedné přepravky mezi druhými- výtahovými prostředky a alespoň jedním přepravním prostředkem; a vykládací prostředky pro vyložení alespoň jedné přepravky z. alespoň jednoho dopravníku ve vykládacím stanovišti.
  12. 12. Přepravkový dopravníkový systém podle nároku 11,vyznačující se tím, že první dopravník zahrnuj e:
    oběhový dopravník pro přesun alespoň jednoho nosného prostředku ve v podstatě horizontálním směru; a alespoň jeden vedlejší dopravník pro transport alespoň jednoho nosného prostředku mezí oběhovým dopravníkem a polohou v těsné blízkosti alespoň jednoho z výtahových prostředků; a druhý dopravník zahrnuje:
    oběhový dopravník pro přesun alespoň jednoho nosného prostředku ve v podstatě horizontálním směru; a alespoň . jeden vedlejší dopravník pro transport alespoň jednoho. nosného prostředku mezi oběhovým dopravníkem a polohou v těsné blízkosti druhých výtahových prostředků.
  13. 13. Přepravkový dopravníkový systém podle nároku 11, vyznačující se tím, že první dopravník je na úrovni nižší než je druhý dopravník.
  14. 14. Přepravkový dopravníkový systém, vyznačuj ící se t 1 m , že zahrnuje:
    prostředky manuálního nakládání pro umožnění jednotlivci uložit alespoň jednu přepravku na dopravníkový systém;
    výtahové prostředky přepravek pro přesun alespoň jedné přepravky vertikálně mezi prostředky manuálního nakládání a prvním přepravním prostředkem;
    výtahové prostředky nosných prostředků pro přesun alespoň jednoho nosného prostředku vertikálně mezi prvním přepravním prostředkem a druhým přepravním prostředkem;
    alespoň jeden nosný prostředek pro uvolnitelný záběr s, alespoň jedním přepravním prostředkem a pro držení alespoň jedné přepravky;
    první přepravní prostředek zahrnuje:
    první dopravníkový prostředek pro přesun alespoň
    5 jednoho nosného prostředku ve v podstatě horizontálním směru, který zahrnuje zavěšený nekonečný dopravník;
    alespoň jeden vedlejší dopravníkový prostředek pro transport alespoň jednoho nosného .prostředku :mezi prvním
    ....... dopravním prostředkem a polohou v těsné blízkosti výtahových
    10 prostředků přepravek; a alespoň jeden vedlejší .dopravníkový ..prostředek pro transport alespoň jednoho nosného prostředku mezi prvním dopravním prostředkem a výtahovými prostředky nosných prostředků;
  15. 15 alespoň jeden překládači prostředek . přepravek pro překládání alespoň jedné přepravky mezi výtahovými, prostředky přepravek a prvním přepravním prostředkem;
    druhý přepravní prostředek zahrnuje:
    druhý dopravníkový prostředek pro přesun alespoň
  16. 20 jednoho, nosného prostředku ve v podstatě horizontálním směru;
    a alespoň jeden vedlejší dopravníkový prostředek pro transport alespoň jednoho nosného prostředku mezi druhým dopravníkovým prostředkem a výtahovými prostředky nosných .25 prostředků;
    vykládací prostředky pro vyložení alespoň jedné přepravky z nosných prostředků na vykládací stanoviště; a řídící prostředky pro řízení pohybu přepravek a nosných prostředků v dopravníkovém systému.
CZ97276A 1996-02-02 1997-01-30 Přepravkový dopravníkový systém CZ27697A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/595,799 US5934444A (en) 1996-02-02 1996-02-02 Tote transport system

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ27697A3 true CZ27697A3 (cs) 1999-01-13

Family

ID=24384720

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ97276A CZ27697A3 (cs) 1996-02-02 1997-01-30 Přepravkový dopravníkový systém

Country Status (16)

Country Link
US (1) US5934444A (cs)
EP (1) EP0787668A3 (cs)
JP (1) JPH10305921A (cs)
KR (1) KR100494404B1 (cs)
AR (1) AR005616A1 (cs)
AU (1) AU711659B2 (cs)
BR (1) BR9700833A (cs)
CA (1) CA2196362A1 (cs)
CZ (1) CZ27697A3 (cs)
HU (1) HUP9700286A3 (cs)
NO (1) NO970442L (cs)
NZ (1) NZ314142A (cs)
PL (1) PL182632B1 (cs)
SG (1) SG52912A1 (cs)
TW (1) TW387851B (cs)
ZA (1) ZA97558B (cs)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5934444A (en) * 1996-02-02 1999-08-10 Jervis B. Webb Company Tote transport system
DE19752750A1 (de) * 1997-11-28 1999-06-10 Hennecke Gmbh Vorrichtung zur Ein- und Ausschleusiung von an einer Kette umlaufenden Arbeitsstation
ATE237545T1 (de) * 1997-12-23 2003-05-15 Crisplant As Förderanlage zur förderung von gegenständen verschiedener art
HU222481B1 (hu) * 1998-04-20 2003-07-28 Ferag Ag. Rendszer darabáru kezelésére
DK199800872A (da) * 1998-07-03 1998-07-14 Novo Nordisk As Hidtil ukendt metode
US6688451B2 (en) * 2000-04-05 2004-02-10 Stephen J. Derby Multi-head robot system and method of use
TW200717689A (en) * 2005-09-14 2007-05-01 Applied Materials Inc Methods and apparatus for a band to band transfer module
US9516460B2 (en) 2008-03-28 2016-12-06 Securitypoint Holdings Llc Systems and methods for security checkpoint condition information and sharing
US9116513B2 (en) 2008-03-28 2015-08-25 Securitypoint Holdings, Inc. Methods and systems for efficient security screening
DE102010026940A1 (de) 2010-07-12 2012-01-12 Smiths Heimann Gmbh Gepäckprüfanlage
CN104755376B (zh) 2012-10-31 2016-12-07 伯曼集团股份公司 分配机场行李的方法
US9334115B2 (en) * 2013-02-27 2016-05-10 Vanderlande Industries B.V. Device and method for the handling of luggage
US20150125249A1 (en) * 2013-11-05 2015-05-07 United Sortation Solutions, Inc. Integrated stacking device and conveyor
DE102018219583B4 (de) * 2018-11-15 2020-08-13 Dürkopp Fördertechnik GmbH Förderanlage und Verfahren zum Fördern von Waren
US10336555B1 (en) * 2018-12-11 2019-07-02 King Saud University Baggage handling and delivery system

Family Cites Families (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1837605A (en) * 1926-06-29 1931-12-22 David S Baker Apparatus for handling materials
US3648819A (en) * 1968-03-29 1972-03-14 Scans Associates Inc Industrial system and method
US3695462A (en) * 1970-08-28 1972-10-03 Rapistan Inc Baggage handling system
DE2107489C3 (de) * 1971-02-17 1975-02-27 Mannesmann Ag, 4000 Duesseldorf Palettenförderanlage für Handgepäck auf Flughäfen
US4316535A (en) * 1978-05-24 1982-02-23 F. Jos. Lamb Company Workpiece storage system
NL8004549A (nl) * 1980-03-06 1981-10-01 Elten Tech Ontwickel Bv Opslaginrichting voor produkten met behulp van steunorganen.
JPS5836810A (ja) * 1981-08-28 1983-03-03 Toshiba Corp 紙葉類群の搬送装置
SU1234321A1 (ru) * 1984-11-15 1986-05-30 Государственный институт по проектированию предприятий для животноводства и кормопроизводства "Гипроживмаш" Устройство дл передачи контейнеров с одного конвейера на другой
JPS61265224A (ja) * 1985-05-20 1986-11-25 Oki Electric Ind Co Ltd 部品自動ハンドリング装置
US4917227A (en) * 1986-09-11 1990-04-17 Kabushiki Kaisha Toshiba Conveyance system for article container case
US5203445A (en) * 1990-03-17 1993-04-20 Tokyo Electron Sagami Limited Carrier conveying apparatus
DK167274B1 (da) * 1991-06-18 1993-10-04 Cosan Crisplant As Fremgangsmaade til destinationssortering og lejlighedsvis mellemlagring af stykgods, f.eks. flybagage, samt sorterings- og lagringsanlaeg til udoevelse af fremgangsmaaden og baerebakke til brug i dette anlaeg
JPH05116735A (ja) * 1991-10-29 1993-05-14 Kawasaki Heavy Ind Ltd 荷物搬送ラインのトラツキング制御方法
GB9203223D0 (en) * 1992-02-14 1992-04-01 Gec Alsthom Ltd Baggage handling system
DE9303744U1 (de) * 1992-03-17 1993-06-24 Christophersen, Ulrich, Dipl.-Ing., 4000 Düsseldorf Vorrichtung zum Transport von Reisegepäckstücken
US5337881A (en) * 1992-12-21 1994-08-16 Mitsubishi Jidosha Kogyo Kabushiki Kaisha Overhead work suspension conveyor
US5351801A (en) * 1993-06-07 1994-10-04 Board Of Regents - Univ. Of Nebraska Automated laboratory conveyor system
US5934444A (en) * 1996-02-02 1999-08-10 Jervis B. Webb Company Tote transport system

Also Published As

Publication number Publication date
TW387851B (en) 2000-04-21
US5934444A (en) 1999-08-10
PL318259A1 (en) 1997-08-04
AU711659B2 (en) 1999-10-21
PL182632B1 (pl) 2002-02-28
KR100494404B1 (ko) 2006-08-31
NZ314142A (en) 1998-05-27
ZA97558B (en) 1998-07-23
HUP9700286A3 (en) 1999-12-28
AR005616A1 (es) 1999-06-23
HUP9700286A2 (hu) 1998-01-28
AU1225697A (en) 1997-08-07
BR9700833A (pt) 1998-07-07
KR970061734A (ko) 1997-09-12
NO970442L (no) 1997-08-04
JPH10305921A (ja) 1998-11-17
SG52912A1 (en) 1998-09-28
CA2196362A1 (en) 1997-08-03
NO970442D0 (no) 1997-01-31
EP0787668A3 (en) 1998-08-12
HU9700286D0 (en) 1997-03-28
EP0787668A2 (en) 1997-08-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP6764004B2 (ja) 注文調達及び保管ユニットの補充の方法
CN114789867B (zh) 用于处理物体的包括移动矩阵载体系统的系统和方法
US10773889B2 (en) Method of fulfilling orders in a warehouse with an order fulfillment area
CZ27697A3 (cs) Přepravkový dopravníkový systém
RU2689597C2 (ru) Система и способ задания последовательности для по меньшей мере одного пункта подготовки
KR101930116B1 (ko) 저장시설로부터 운반 단위를 반출하는 방법
DK3022134T3 (en) Procedure for order dispatch by preparing storage units at a collection station
US10934092B2 (en) Method of order fulfilling by making storage units available from a storage facility in a desired sequence at a picking station
US7991506B2 (en) Automated order-picking system having an integrated sorting function and method for operating the system
CN105473469A (zh) 通过在分拣站处准备储藏单元的订单履行方法
EP2862818A1 (en) Method of order fulfilling by making storage units available from a storage facility in a desired sequence at a pack station
AU2005249603A1 (en) Method for transporting goods, and installation for carrying out said method
US7021449B2 (en) Method and apparatus for storing travel luggage
AU2022256767A1 (en) An automated load handling system
RU2381976C2 (ru) Система для временного хранения вещей, в частности предметов багажа
US20150274325A1 (en) Method of and system for handling early baggage in an airport
CN216835928U (zh) 行李运输系统及行李系统
US20240262626A1 (en) System and method for picking flatpack articles
US20240262628A1 (en) System and method for picking flatpack articles
CN1162560A (zh) 装运物输送系统
JPS60228303A (ja) 荷揃え方法
US20230416016A1 (en) Multi-compartment end station for a sorting system
CZ36718U1 (cs) Systém pro přepravu materiálu
JPH10120118A (ja) 荷役設備の物品搬送方法および物品搬送トレイ
JPH08301451A (ja) 収容箱ストックモジュールおよびこれを用いた部品供給装置

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic