CZ233594A3 - Method of separating consignments - Google Patents

Method of separating consignments Download PDF

Info

Publication number
CZ233594A3
CZ233594A3 CZ942335A CZ233594A CZ233594A3 CZ 233594 A3 CZ233594 A3 CZ 233594A3 CZ 942335 A CZ942335 A CZ 942335A CZ 233594 A CZ233594 A CZ 233594A CZ 233594 A3 CZ233594 A3 CZ 233594A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
storage
sorting
consignments
storage compartments
compartments
Prior art date
Application number
CZ942335A
Other languages
English (en)
Inventor
Hanno Dr Ing Gillmann
Ottmar Dipl-Ing Kechel
Original Assignee
Licentia Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Licentia Gmbh filed Critical Licentia Gmbh
Publication of CZ233594A3 publication Critical patent/CZ233594A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B07SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS; SORTING
    • B07CPOSTAL SORTING; SORTING INDIVIDUAL ARTICLES, OR BULK MATERIAL FIT TO BE SORTED PIECE-MEAL, e.g. BY PICKING
    • B07C3/00Sorting according to destination
    • B07C3/02Apparatus characterised by the means used for distribution
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B07SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS; SORTING
    • B07CPOSTAL SORTING; SORTING INDIVIDUAL ARTICLES, OR BULK MATERIAL FIT TO BE SORTED PIECE-MEAL, e.g. BY PICKING
    • B07C3/00Sorting according to destination
    • B07C3/008Means for collecting objects, e.g. containers for sorted mail items
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B07SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS; SORTING
    • B07CPOSTAL SORTING; SORTING INDIVIDUAL ARTICLES, OR BULK MATERIAL FIT TO BE SORTED PIECE-MEAL, e.g. BY PICKING
    • B07C3/00Sorting according to destination
    • B07C3/02Apparatus characterised by the means used for distribution
    • B07C3/06Linear sorting machines in which articles are removed from a stream at selected points
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S209/00Classifying, separating, and assorting solids
    • Y10S209/90Sorting flat-type mail

Landscapes

  • Sorting Of Articles (AREA)
  • Information Transfer Between Computers (AREA)
  • Warehouses Or Storage Devices (AREA)
  • Manufacturing And Processing Devices For Dough (AREA)
  • Management, Administration, Business Operations System, And Electronic Commerce (AREA)
  • Radio Relay Systems (AREA)
  • Eye Examination Apparatus (AREA)
  • Telephonic Communication Services (AREA)
  • Pile Receivers (AREA)
  • Grinding Of Cylindrical And Plane Surfaces (AREA)

Description

Vynález se týká způsobu třídění v několika třídicích postupech v dopisů s řadou skladovacích přihrádek.
Dosavadní stav techniky
V třídicích zařízeních dopisů se zásilky, zejména dopisy, po eventuálně předřazeném předběžném vytřídění třídí a ukládají do několika skladovacích přihrádek. Každému třídicímu cyklu je přitom přiřazena dosažitelná jemnost rozdělování počtem skladovacích přihrádek, do kterých se zásilky rozdělí. Často ovšem není ani žádoucí ani z praktických důvodů možné pro každou nejmenší třídu jednoho třídicího cyklu upravit vlastní třídicí přihrádku. Například, když mají být zásilky roztříděny podle sledu rozdělení pro roznášení, není zapotřebí pro každého příjemce upravit vlastní třídicí přihrádku. Zásilky se tedy rozdělují ve stejném pořadí, v němž jsou potom roznášeny .doručovatelem, do určitého počtu skladovacích přihrádek. Uvnitř každé třídicí přihrádky jsou přitom zásilky uspořádány podle předepsaného sledu, takže u vhodného uspořádání skladovacích přihrádek jsou veškeré zásilky uspořádány podle předem stanoveného pořadí. Aby bylo možno u třídicího zařízení vystačit s poměrně malým počtem skladovacích přihrádek, provádí se několikeré a za určitých okolností nepřímé třídění, jak je popsáno ve zprávě z jednání nazvané Proceedings USPS Advanced Technology Conference, Washington, DC, ze dne 2. 12 1992, str.1061-1074.
Jsou již známá třídicí zařízení dopisů, u nichž jsou skladovací přihrádky uspořádány proti vkládání materiálů, takže po každém třídicím cyklu, za nímž následuje další třídicí cyklus, se zásilky musí manuálně ze skladovacích přihrádek rychle opět vložit do vstupního modulu. Zásilky se při manuálním překládání vždy rukama přeložit z přihrádky do schránek, které jsou umístěny na pojízdném stojanu proti skladovacím přihrádkám. Přitom je obvyklé, že schránky mají větší objem než skladovací přihrádky, které je nutno při každém třídicím cyklu několikrát pro přeložení vyprázdnit. Předpokladem pro řazení výše popsaným způsobem je, že sled zásilek se po prvním třídicím cyklu a pro všechny následující třídicí cykly a při opětovném vkládání striktně dodržuje (integrita pořadí), k čemuž je zapotřebí, aby schránky po každém třídicím cyklu se ve správném sledu s pojízdným stojanem nebo přídavným dopravním prostředkem přemístily zpět ke vstupu materiálu, respektive po posledním třídicím cyklu roztřídily do skupin vhodných pro další zpracování. Nevýhody tohoto známého řešení spočívají zejména v tom, že pro vstup materiálů a pro vyprázdnění přihrádek je zapotřebí alespoň dvou obsluhujících osob, a že přechodné uložení zásilek ve schránkách přináší zvýšené nároky na místo, jakož i riziko porušení integrity pořadí, protože stohy zásilek ve schránkách se snadno mohou převrhnout, když jsou schránky naplněny jen částečně, a tím se může porušit vytvořené pořadí, dále stohy zásilek mohou být omylem přeloženy do nesprávných schránek, a nebo sled schránek se změní.
Úkolem vynálezu proto je odstranit výše uvedené nevýhody a vytvořit způsob třídění zásilek, u něhož bude dodržena integrita pořadí, a umožněno jednoduché, rychlejší a bezpečnější řazení zásilek.
Podstata vynálezu
Tento úkol splňuje způsob třídění zásilek v cyklickém sledu v několika třídicích postupech v zařízení na rozdělování dopisů s řadou skladovacích přihrádek, podle vynálezu, jehož podstatou je, že třídění zásilek do skladovacích přihrádek se provádí podle plánu třídění, podle něhož se každá nebo téměř každá skladovací přihrádka při jednom třídicím postupu naplní nanejvýš do své maximální plnicí kapacity, přičemž, v případě, že je jedna skladovací přihrádka zcela naplněna, se jí přiřadí přihrádka, do níž se provede další ukládání, že v průběhu jednoho třídicího postupu se skladovací přihrádky nevyprázdní, a že vždy po skončení jednoho třídicího postupu se s dodržením sledu provede přeložení zásilek ze skladovacích přihrádek do dopravního zařízení, uspořádaného proti skladovacím přihrádkám.
Výhodou způsobu podle vynálezu oproti známým řešením je, že při něm zapotřebí pouze jedné obsluhující osoby, že nevznikají prakticky žádné částečně vyplněné schránky, že nebezpečí porušení integrity pořadí je menší, a že se sníží nároky na místo.
Vynález vychází z myšlenky spočívající v tom, že při řazení v průběhu třídění se skladovací přihrádky nevyprázdní, a přitom se použije takový plán třídění, při němž pokud možno není žádná skladovací přihrádka zcela naplněna, popřípadě přeplněna, a po skončení třídicího postupu se obsah skladovacích přihrádek s dodržením pořadí přímo přeloží do dopravního zařízení, obsluhujícího vstupní modul, nebo do schránek, a s dodržením pořadí se přemístí do vstupního modulu nebo přivede k dalšímu zpracování.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude dále blíže objasněn na příkladném provedení podle přiložených výkresů, na nichž obr. 1 znázorňuje zařízení pro třídění dopisů, určené pro provádění způsobu podle vynálezu, obr. 2 přiřazení obsahu jedné schránky k jednotlivým skladovacím přihrádkám po vyložení schránek pro ten případ, že každému místu určení (směru) jsou přiřazeny dvě přihrádky, obr. 3 sled seřazených zásilek do skladovacích přihrádek pro 800 míst doručení, a obr. 4 sled seřazených zásilek do schránek pro 800 míst doručení.
Příklady provedeni vynálezu
Na obr. 1 je schematicky znázorněno zařízení pro třídění dopisů pro provádění způsobu podle vynálezu, u něhož je několik skladovacích přihrádek 1 uspořádáno proti dopravnímu zařízení 2, pomocí něhož se zásilky 3, které byly přemístěny do přepravní schránky 4·, dopravují ke vstupnímu modulu 5. Pro rychlé a bezpečné přeložení zásilek 2 ze skladovacích přihrádek 1 do přepravních schránek 4 a pro následující přepravu k dopravnímu zařízení 2 slouží překládači můstek 6, uspořádaný mezi skladovacími přihrádkami. 1 a dopravním zařízením 2 a pohyblivý podél řady skladovacích přihrádek 1, který je známý například z DE 42 36 507.
V následujícím bude pro zjednodušení popsán vynález na příkladu řazení ve dvou třídicích cyklech, protože pro odborníka je zřejmé, jak způsob podle vynálezu zevšeobecnit pro více než dva třídicí cykly. Obvykle se v prvním třídicím cyklu třídí podle alespoň jednoho významného místa (podle nejmenší platné číslice = least significant digit, LSD). Plán třídění je přitom upraven tak, že pokud možno se zabrání úplnému naplnění jednotlivých skladovacích přihrádek. Toto skladovací skladovací optimalizování je možné proto, že podle zkušeností nárůst zásilek pro určité místo určení kolísá pouze omezeně o staticky zjištěnou střední hodnotu, která se zjistí měřeními, a která může být základem pro plán třídění. V průběhu prvního třídicího cyklu se podle způsobu podle vynálezu nevyprázdní žádná skladovací přihrádka 1. Po skončení třídicího cyklu se zásilky 2 pomocí překládacího můstku 6 přeloží přímo ze přihrádky 1 do přepravních schránek 4, přičemž přihrádky 1 upravené za sebou se vyprazdňují do přepravní schránky £ po sobě, dokud není naplněna. Překládači můstek 6 tvoří průběžnou kluznou dráhu mezi vždy jednou skladovací přihrádkou 1 a dopravním zařízením 2, uspořádaném proti ní. Tímto způsobem se prakticky zabrání vzniku částečně naplněných přepravních schránek 4, čímž se minimalizují i eventuální problémy, spojené s překlopením stohů zásilek uvnitř přepravních schránek 4.
Naplněné přepravní schránky 4 se uspořádají za sebou v dopravním zařízení 2. S výhodou je dopravní zařízení 2 provedeno ve formě dopravního pásu, jehož šířka odpovídá přibližně šířce použitých přepravních schránek 4. Vyprázdnění skladovacích přihrádek 1 do přepravních schránek 4 a uspořádání přepravních schránek 4 uvnitř dopravního zařízení 2, popřípadě na dopravním pásu, se přitom provádí s dodržením pořadí. Obsahuje-li například uvedené významné místo sestupné pořadí elementů a, b, g, d, e, f, g, h, i, k, provede se, jak je znázorněno na obr. 1, vyprázdnění skladovacích přihrádek 1 ve sledu k, i, h, g, f, e, d, c, b, a a v každé přepravní schránce 4 jsou zásilky 3. uspořádány tak, že nejvyšší elementy významného místa se ukládají na konci přepravní schránky 4, nejnižší se ukládají vpředu. Přepravní schránky 4 se uloží na dopravní pás tak, že konec přepravní schránky 4, nasazené na dopravní pás nově, sousedí s přední stranou přepravní schránky 4 již na dopravním pásu uložené. Tohoto uspořádání se s výhodou dosáhne tím, že překládači můstek 6 má trychtýřovité asymetrické prodloužení. Tímto účelným uspořádáním a dopravou přepravních schránek 4 se zabrání tomu, že by se sled přepravních schránek 4., a tím i integrita pořadí, porušily.
Popsaný způsob překládání se v zařízení na třídění dopisů podle obr. 1 provádí následovně: překládači můstek 6 se pohybuje obsluhující osobou podél řady skladovacích přihrádek 1, a sice v pořadí k, i, h, g, f, e, d, c, b, a skladovacích přihrádek 1, to znamená na obr. 1 zprava doleva. Přitom jde obsluhující osoba za překládacím můstkem 6, nadzvedne pravou rukou dělicí nůž, používaný obvykle ve skladovacích přihrádkách 1 pro stabilizaci zásilek 3, opře se levou rukou o na sebe naskládané zásilky 3, přemístí dělicí nůž zpět do výchozí polohy a následně posune sloupec zásilek 2 oběma rukama do přepravní schránky 4 nacházející se na překládacím můstku 6. V případě, že sloupec zásilek 3 již nemá v přepravní schránce 4 k dispozici dostatek místa, odebere se nejprve ze skladovací přihrádky 1 část sloupce a zbytek se opět zajistí dělicím nožem. Naplněná přepravní schránka 4. se natočí na dopravní pás, což u příkladu na obr. 1 odpovídá otočnému pohybu obslužné osoby doleva, takže poslední vložená zásilka 2 v přepravní schránce £ je nyní na straně přepravní schránky 4 přivrácené ke vstupnímu modulu. Následně odebere obslužná osoba prázdnou schránku 4 a začne ji znovu naplňovat zbylými zásilkami 3. S výhodou končí dopravní pás před vstupním modulem, takže přepravní schránky £ mohou být do vstupního modulu zasunuty, respektive přeloženy jednoduše.
V druhém třídicím cyklu se zásilky 2 třídí podle nejvýznamnějšího místa (nejvýznamnější číslice = most significant digit, MSD) a ukládají do skladovacích přihrádek 1, přičemž vhodně optimalizovaným plánem třídění je zaručeno, že i v druhém třídicím cyklu se skladovací přihrádky 2 pokud možno hépřéplňují. Po skončení třídění se skladovací přihrádky 1 stejným způsobem vyprázdní do přepravních schránek 4. a přepravní schránky 4 se umístí na dopravní pás, stejně jako u prvního třídicího cyklu. Z dopravního pásu se přepravní schránky 4 odebírají v příslušném sledu, přemísťují do vhodných vozíků a přivádějí k dalšímu zpracování.
Způsob podle vynálezu není přirozeně vhodný pouze pro použití přepravních schránek £. Spíše je možné po prvním třídicím cyklu zásilky 3 bezprostředně ze skladovacích přihrádek 1 odebírat a na překládacím můstku 6 posunovat na dopravní pás, aby byly zásilky 2 následně přiváděny ke vstupnímu modulu s dodrženým pořadím. K tomu je pouze zapotřebí, aby bylo zaručeno, že sloupce nebo stohy zásilek 2 byly umístěny na dopravním pásu těsně za sebou, takže se zabrání překlopení zásilek 2· Toho je možno dosáhnout například vhodně řízeným dodatečným vedením dopravního pásu, kterým jsou zásilky 3 umístěné na dopravním pásu přiváděny k překládacímu můstku 6 při vyjmutí vždy příslušného páru sloupců.
V následujícím bude ilustrováno dimenzování třídicího zařízení s 200 skladovacími přihrádkami se stohovací kapacitou vždy 350 zásilek pro případ 2000, popřípadě 1500 zásilek na jednoho dorůčovatele.
V zařízení se 200 skladovacími přihrádkami s náplní vždy 350 zásilek může být maximálně zpracováno v jednom třídicím postupu 70000 zásilek. Aby existovala rezerva pro různé tlouštky zásilek a nerovnoměrně plněné skladovací přihrádky, pracuje se pouze se 70% maximální kapacitou, tedy s asi 50000 zásilek. Předpokládá se, že každý doručovatel musí obsloužit 800 míst doručení. To znamená, že například při počtu 2000 zásilek na jednoho doručovatele je vždy pro každý třídicí postup zapotřebí 25 doručovatelů. Při počtu 200 skladovacích přihrádek je maximálně k dispozici 200 . 200 míst doručení (viz například uvedená zpráva Proceedings USPS Advanced
Technology Conference, Washington, 2. 12. 1992, str. 1061 1074). V následující tabulce je přehledně shrnuta situace pro výše popsané různé počty zásilek na jednoho doručovatele.
Příklad A B
Zásilky/doručovatel* 2000 1500
Místa doručení/doručovatel* 800 800
Počet doručovatelů na třídicí postup 25 33
Celkový počet míst doručení 20000 26400
K dispozici je (200 . 200) 40000 40000
* - průměrné hodnoty
Z tabulky vyplývá, že v příkladu A v prvním třídicím postupu mohou být každému místu určení (směru) přiřazeny ještě dvě skladovací přihrádky, a v příkladu B mohou být pro každé druhé místo určení přiřazeny ještě dvě skladovací přihrádky. V takovém případě se nejprve naplní první skladovací přihrádka, a potom se provede přeřazení na druhou, sousední skladovací přihrádku. V následujícím bude přesněji popsán způsob řazení pro příklad A. V prvním třídicím cyklu se vloží do skladovacích přihrádek
1 +.2: DSN 001, 101, 201, 301, 401, 501, 601, 701
3 + 4: DSN 002, 102, 202, 302, 402, 502, 602, 702
5 + 6: DSN 003, 103, 203, 303 , 403 , 503 , 603 , 703
atd.
199 + 200: DSN 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800 ,
přičemž místa doručení doručovatele i jsou . označena zkratkou DSN
(z anglického delivery sequence number = pořadové číslo dodávky).
Jak již bylo znázorněno výše, začíná se při překládání zásilek. 3 do přepravních schránek 4 zezadu, takže nejvyšší hodnoty DSN jsou uloženy na konci přepravní schránky £ a nejnižší hodnoty naproti tomu vpředu. Na obr. 2 je znázorněn pro příklad A obsah zásilek £ v přepravní schránce £ po vyložení 1. až 8. skladovací přihrádky 1, přičemž pořadovým číslem 8 je označena jedna skladovací přihrádka £. Na konci přepravní schránky £ je uložen obsah 5. a 6. skladovací přihrádky 1, zatímco obsah 1. a 2. skladovací přihrádky 1 se nachází vpředu. Jestliže se proto po prvním třídicím cyklu zásilky £ odebírají z přepravní schránky £, rozdělí se v druhém třídicím cyklu jako první obsah 1. skladovací přihrádky 1, a je umístěn po druhém třídicím cyklu na předním konci příslušných skladovacích přihrádek 1, do nichž byly zásilky £ uloženy.
V druhém třídicím cyklu má každý doručovatel v příkladu A 8 skladovacích přihrádek 1, do nichž jsou zásilky £, jak je znázorněno na obr. 3, roztříděny. Potom jsou zásilky £ s označením DSN 1 - 100 v první skladovací přihrádce £, zásilky £ s označením DSN · 101 - 200 v druhé skladovací přihrádce 1 atd. , a zásilky £ s označením DSN 701 - 800 jsou vytříděny v 8. skladovací přihrádce 1. Doručovatelé, kteří mají doručit jen 700 nebo 600 DSN (dodávek), potřebují podle toho méně skladovacích přihrádek £; při počtu větším než 800 DSN (dodávek) je zapotřebí příslušně větší počet skladovacích přihrádek 1. Aby se dospělo k uspořádání zásilek £ v přepravní schránce £ s dodržením pořadí, provede se přeložení ze skladovacích přihrádek 1 na obr. 3 do přepravních schránek £ zprava doleva. Tím vzniklá posloupnost zásilek £ v přepravních schránkách £ je například znázorněna na obr. 4. Opět je zřejmé, že zásilky £ s nejnižšími označeními DSN jsou v přední části přepravních schránek 4 a zásilky 2 s vyššími označeními DSN jsou uloženy v zadní části přepravních schránek 4.
U způsobu podle vynálezu je vhodně optimalizovaným plánem třídění zaručeno, že skladovací přihrádky 1 mohou být přeplněny jen s malou pravděpodobností. Pro nepravděpodobný případ, že přece jenom dojde k přeplnění, jsou pro každou řadu skladovacích přihrádek 1 přiřaditelné dvě až tři volné skladovací přihrádky, které se vhodnou signalizací při vyprazdňování skladovacích přihrádek 1 zapojí do pořadí. Jestliže je tedy jedna skladovací přihrádka 1 úplně plná, přiřadí se tomuto místu určení (směru) jedna z volných skladovacích přihrádek, do které se následovně budou ukládat příslušné zásilky 2· Při vyprazdňování skladovacích přihrádek 1 se obsluhující osobě oznámí, například blikající žárovkou, odebrání náhradní skladovací přihrádky a potvrzení této skutečnosti. Která náhradní skladovací přihrádka se odebere, se znázorní na displeji. V důsledku toho přitom dochází pouze k malým výjimkám ve sledu vyprázdnění skladovacích přihrádek 1, zatímco všeobecně nejsou v průběhu způsobu zapotřebí žádné změny.
přesunutí zásilek vstupního modulu.
Pro zvlášť jednoduché a bezpečné vyprázdnění skladovacích přihrádek 2 se použijí skladovací přepravní schránky s pohyblivým dnem, známé z DE 38 23 644. Tyto přepravní schránky umožní přímé skládání zásilek ze skladovací přihrádky na sebe, aniž by musely být zásilky obsluhující osobou nadzvedávány nebo zvedány nad okraj přepravní schránky. Navíc umožňuje použití těchto přepravních schránek rovněž přímé z přepravní schránky do vkládací přihrádky Protože jsou zásilky uvnitř přepravní hranu, není zapotřebí schránky nasměrovány na skladovací provádět nové vyrovnávání zásilek.
V předchozím textu se pro zjednodušení popisovalo třídicí zařízení pouze s jednou řadou skladovacích přihrádek JL. Obvyklá jsou však několikadenní uspořádání skladovacích přihrádek 1. Vzhledem k tomu se u způsobu podle vynálezu použije výškově přestavitelný překládači můstek 6, u něhož se může jeho kluzná rovina vždy zvedat nebo snižovat na úroveň dna skladovacích přihrádek 1. Potom je proti každé řadě (větvi) skladovacích přihrádek uspořádáno jedno dopravní zařízení, respektive dopravní pás. Aby se z různých výšek dopravních pásů zásilky mohly dopravovat do výšky vkládacího zařízení vstupního modulu, použije se pro vyrovnání těchto výšek pohyblivý můstek.

Claims (8)

1. Způsob třídění zásilek v cyklickém sledu v několika třídicích postupech v zařízení na rozdělování dopisů s řadou skladovacích přihrádek (1), vyznačující se tím, že třídění zásilek do skladovacích přihrádek (1) se provádí podle plánu třídění, podle něhož se každá nebo téměř každá skladovací přihrádka (1) při jednom třídicím „postupu naplní nanejvýš do své maximální plnicí kapacity, přičemž, v případě, že je jedna skladovací přihrádka (1) zcela naplněna, se jí přiřadí přihrádka, do níž se provede další ukládání, že v průběhu jednoho třídění se skladovací přihrádky (1) nevyprázdní, a že vždy po skončení jednoho třídicího postupu se s dodržením sledu provede přeložení zásilek ze skladovacích přihrádek (1) do dopravního zařízení (2), uspořádaného proti skladovacím přihrádkám (1).
2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že pro přeložení do dopravního zařízení (2) nebo do přepravních schránek (4) se použije překládači můstek (6), pohyblivý podél řady skladovacích přihrádek (1).
3. Způsob podle nároků 1 a 2, vyznačující se tím, že přepravní schránky (4) se při překládání naplní vždy až do své maximální úložné kapacity.
4. Způsob podle nároků 1 až 3, vyznačuj ící se tím, že se provede signalizace viditelná pro obsluhující osobu, jestliže se má provést ukládání do náhradní skladovací přihrádky.
5. Způsob podle nároků 1 až 4,vyznačuj ící se t í m, že jednomu místu (směru) určení se přiřadí více než jedna skladovací přihrádka (1).
6. Způsob podle nároků 1 až 5,vyznačující se tím, že přepravní schránky (4) se po provedeném přeložení pro další zpracování zásilek umístí na dopravní pás (2).
7. Způsob podle nároků 1 až 6,vyznačuj ící se tím, že pro přímé skladování zásilek se použijí přepravní schránky (4) s pohyblivými dny.
8. Způsob podle nároků 1 až 7,vyznačuj ící se tím, že u několikadenního uspořádání skladovacích přihrádek (1) se provede přeložení na dopravní pásy uspořádané nad sebou.
CZ942335A 1993-01-28 1994-01-25 Method of separating consignments CZ233594A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4302231A DE4302231C2 (de) 1993-01-28 1993-01-28 Verfahren zum Sortieren von Sendungen in der Verteilgangsequenz bei Briefverteilanlagen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ233594A3 true CZ233594A3 (en) 1995-08-16

Family

ID=6479044

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ942335A CZ233594A3 (en) 1993-01-28 1994-01-25 Method of separating consignments

Country Status (15)

Country Link
US (1) US5421464A (cs)
EP (1) EP0634957B1 (cs)
JP (1) JP3333209B2 (cs)
AT (1) ATE152937T1 (cs)
AU (1) AU671532B2 (cs)
BR (1) BR9403897A (cs)
CA (1) CA2133100C (cs)
CZ (1) CZ233594A3 (cs)
DE (2) DE4302231C2 (cs)
FI (1) FI944481A0 (cs)
NO (1) NO943590L (cs)
PL (1) PL305434A1 (cs)
RU (1) RU94045282A (cs)
SK (1) SK115394A3 (cs)
WO (1) WO1994016829A1 (cs)

Families Citing this family (46)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH07185472A (ja) 1993-12-28 1995-07-25 Hitachi Ltd 紙葉類区分装置
JP3389717B2 (ja) * 1994-12-22 2003-03-24 株式会社日立製作所 紙葉類区分方法及びその装置
DE19520057C2 (de) * 1995-06-06 2000-05-18 Siemens Ag Verfahren und Vorrichtung zur Verteilung von Briefsendungen
DE19528803C1 (de) * 1995-08-05 1997-01-30 Licentia Gmbh Verfahren zum Sortieren von Sendungen
US5730299A (en) * 1995-11-30 1998-03-24 Automated Mailing Systems Corp. Automated insert verification for inserting machine and method
US5871209A (en) * 1996-03-01 1999-02-16 Currency Systems International, Inc. Cassette based document handling system
JPH09239325A (ja) * 1996-03-11 1997-09-16 Hitachi Ltd 郵便物配達順並べ替え区分方法および装置
JP3793599B2 (ja) * 1996-03-19 2006-07-05 日立オムロンターミナルソリューションズ株式会社 紙葉類区分装置
DE19625007C2 (de) * 1996-06-22 2000-03-02 Siemens Ag Verfahren zur Verteilreihenfolgesortierung
EP0827786B1 (de) * 1996-09-09 2002-04-10 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren und Einrichtung zum Steuern einer Vorrichtung zum Verteilen von Sortiergutstücken auf physikalische Zielstellen
DE19647973C1 (de) 1996-11-20 1997-09-25 Aec Electrocom Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Verteilung von Sendungen
AU735541B2 (en) * 1996-12-19 2001-07-12 Siemens Aktiengesellschaft Apparatus and method for transposing sorted goods into an ordered sequence
EP0862953B1 (en) * 1997-03-07 2002-06-19 Nec Corporation Sheet classifying apparatus and method
DE19714184C2 (de) * 1997-04-07 2002-01-10 Siemens Ag Einrichtung zum Sortieren flacher Sendungen in mehreren Sortiergängen
IT1295970B1 (it) * 1997-11-14 1999-05-28 Finmeccanica Spa Metodo di sequenziazione di oggetti postali.
DE19825925A1 (de) * 1998-06-10 1999-12-23 Siemens Ag Verfahren und Einrichtung zum Sortieren von Sendungen
SE513167C2 (sv) * 1998-12-03 2000-07-17 Bjoern Johansson Förfarande för lagerhantering av staplingsbara lagerobjekt
DE19943362A1 (de) * 1999-09-10 2001-03-22 Siemens Ag Einrichtung und Verfahren zum Ordnen von flachen Sendungen
US6283304B1 (en) 1999-09-15 2001-09-04 Pitney Bowes Inc. Method for sorting mailpieces
DE19947259C1 (de) 1999-09-30 2000-09-28 Siemens Ag Verfahren und Vorrichtung zum Sortieren von Sendungen
IT1307718B1 (it) * 1999-10-07 2001-11-14 Elsag S P A Metodo di ottimizzazione di un processo di sequenziazione di oggettipostali.
US7112031B2 (en) * 2001-03-30 2006-09-26 Siemens Energy & Automation Inc. Method and apparatus for mechanized pocket sweeping
DE10145295A1 (de) 2001-09-14 2003-04-24 Siemens Dematic Ag Verfahren zur Verteilreihenfolgesortierung
US6749194B2 (en) * 2001-12-05 2004-06-15 Lockheed Martin Corporation Drop pocket stack height and object count monitoring system and method
US6688593B1 (en) * 2002-07-31 2004-02-10 Pitney Bowes Inc. Envelope transport turn module and ramp for an output portion of an inserter system
US6881916B2 (en) * 2003-02-13 2005-04-19 Lockheed Martin Corporation Flats sequencing system and method of use
DE10310760B3 (de) * 2003-03-12 2004-09-02 Siemens Ag Verfahren zum Sortieren von Sendungen nach ihren Zieladressen
US7723633B2 (en) 2003-07-31 2010-05-25 Lockheed Martin Corporation Sequencing system and method of use
US7528339B2 (en) 2003-07-31 2009-05-05 Lockheed Martin Corporation Sequencing system and method of use
JP2006000684A (ja) * 2004-06-15 2006-01-05 Toshiba Corp 予備スタッカを自動的に切り換える紙葉類処理装置
FR2883778B1 (fr) * 2005-03-29 2007-04-27 Solystic Sas Procede de traitement d'envois postaux avec debordement dynamique
US7278568B2 (en) * 2005-07-01 2007-10-09 United Parcel Service Of America, Inc. Mail sorting systems and methods
DE102007004133A1 (de) 2007-01-26 2008-08-07 Siemens Ag Verfahren zur Verteilreihenfolgensortierung
FR2913614B1 (fr) 2007-03-16 2009-04-10 Solystic Sas Procede de tri d'envois en mode flip/flop
DE102007031315A1 (de) 2007-07-05 2009-01-08 Siemens Ag Verfahren und Einrichtung zum Sortieren von Gegenständen nach der Zustellreihenfolge in mehreren Durchläufen
DE102008003539A1 (de) 2008-01-08 2009-07-09 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren und Vorrichtung zum Gangfolgesortieren flacher Postsendungen
DE102008006752A1 (de) * 2008-01-30 2009-08-06 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren und Vorrichtung zum Sortieren von flachen Gegenständen in mehreren Sortierläufen
DE102008058843A1 (de) 2008-11-14 2010-05-20 Siemens Aktiengesellschaft Sortieranlage mit mehreren Ausgabeeinrichtungen und Sortierverfahren
DE102008062841A1 (de) 2008-11-25 2010-06-02 Siemens Aktiengesellschaft Sortieranlage mit einer Fördereinrichtung
DE102009011428A1 (de) 2009-03-03 2010-09-16 Siemens Aktiengesellschaft Sortierverfahren und Sortieranlage mit zwei verschiedenen Gruppen von Ausgabeeinrichtung
DE102009016559A1 (de) 2009-04-06 2010-10-07 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren und Vorrichtung zum Sortieren von flachen Gegenständen
DE102009051663A1 (de) * 2009-11-02 2011-05-05 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren und Vorrichtung zum Transportieren und Sortieren von Gegenständen mittels eines Behälters
DE102009053051A1 (de) * 2009-11-16 2011-05-26 Siemens Aktiengesellschaft Vorrichtung und Verfahren zum Sortieren von Gegenständen
DE102011087370A1 (de) * 2011-11-29 2013-05-29 Siemens Aktiengesellschaft Sortieranlage und Sortierverfahren mit zwei Arten von Sortierendstellen
JP2015150478A (ja) * 2014-02-12 2015-08-24 株式会社東芝 区分装置および区分設定情報の生成方法
CN108722882B (zh) * 2018-04-28 2020-09-01 江苏华章物流科技股份有限公司 智能分拣打包系统及其分拣打包方法

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3913725A (en) * 1972-06-26 1975-10-21 Spra Con Co Conveyor loading system
JPS57135542U (cs) * 1981-02-18 1982-08-24
DE3823644C2 (de) * 1988-07-13 1994-12-01 Licentia Gmbh Vorrichtung zum Beladen eines wannenförmigen Behälters mit einem Stapel aus hochkant stehenden flachen Gegenständen
US5097960A (en) * 1990-03-23 1992-03-24 Westinghouse Electric Corp. Multiple pass document sorting machine utilizing automatic sweeping
US5097959A (en) * 1990-03-27 1992-03-24 Westinghouse Electric Corp. Multiple pass document sorting machine utilizing automatic sweeping and multiple recirculation trays
US5119954A (en) * 1990-03-29 1992-06-09 Bell & Howell Company Multi-pass sorting machine

Also Published As

Publication number Publication date
US5421464A (en) 1995-06-06
DE4302231A1 (de) 1994-08-18
PL305434A1 (en) 1995-01-09
BR9403897A (pt) 1999-09-08
FI944481A (fi) 1994-09-27
JPH07509660A (ja) 1995-10-26
DE4302231C2 (de) 1995-08-10
ATE152937T1 (de) 1997-05-15
AU5999294A (en) 1994-08-15
NO943590L (no) 1994-09-28
CA2133100C (en) 2004-01-20
NO943590D0 (no) 1994-09-27
EP0634957B1 (de) 1997-05-14
AU671532B2 (en) 1996-08-29
DE59402719D1 (de) 1997-06-19
JP3333209B2 (ja) 2002-10-15
WO1994016829A1 (de) 1994-08-04
FI944481A0 (fi) 1994-09-27
SK115394A3 (en) 1995-04-12
EP0634957A1 (de) 1995-01-25
RU94045282A (ru) 1996-08-20
CA2133100A1 (en) 1994-07-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ233594A3 (en) Method of separating consignments
US5230206A (en) Method of and system for making up consignments of articles
US6126017A (en) Device and method for sorting objects using buffer receptacles at sorting outlets
CN110431092B (zh) 用于分拣商品的方法和用于执行方法的分拣设备
EP1715963B1 (en) System and method for sorting postal articles using two feeders
AU2016272315B2 (en) System for sorting objects in bags
JP2008506521A (ja) 郵便分別方法および装置
ES2900399T3 (es) Instalación para la clasificación de bultos o paquetes postales
JP6310564B2 (ja) 郵便物の小流れを仕分けする方法
JP2006527076A (ja) 郵便物の処理方法
US6950724B2 (en) System and method for delivery point packaging
US7540385B2 (en) Device for filling and removing containers for sorted mail
US5957296A (en) Method and device for distributing letter-post items
JPH06218333A (ja) 手紙仕分け設備用の積替えブリッジ
KR20060133524A (ko) 수동으로 처리 가능한 평탄한 우편물을 수동으로 합치기위한 방법
US20060031127A1 (en) Method for collecting goods in a warehouse and for handling returned goods
WO2007045492A1 (en) Aiding a filling of a sack with mail items
JP4296254B2 (ja) ピッキング装置及び方法
JPH10277496A (ja) 扁平な送付物を複数の仕分け段階により仕分けするための装置
US20230182176A1 (en) Sorting layout for piece goods with cylindrical end position device
JP2009298600A (ja) ピッキング方法及びピッキング装置
WO2022249188A1 (en) Multi-level sorting system
JPS59173174A (ja) 紙葉類の搬送装置